lessures kwellen St Etienne Drie wereldrecords Björn Borg wint eindstrijd WCT r: George Knobel wijzigt winnende selectie niet een bijlage over twee generaties fotografen 3ische begeleiding van Dominique Rocheteau roept vragen op insrechter esloten van finale iert Bakker itste in ing-strijd DEBEVRIJDECAI1E tde van Spanje Zege goed voor 130.000 gulden Oostduitse atletes zorgen voor opmerkelijke prestaties I 'ARTEf 11 MEI 1976 f TROUW/KWARTET 11 fatty Verkamman ijlen, erlei ieeld ,de verst( >OW Teneinde de selektiegroep toch maar fit te krijgen nkrijk desnoods het complete ministerie van volksgezond- el voor enkele dagen aan de nationale voetbaltrots St. willen toevoegen. De Fransen zijn aan de vooravond van ipa Cup I-finale tussen St. Etienne en Bayern München n door een malle voetbalkoorts, die Nederland zelfs in de Cup-tijden niet teisterde. De sportpers gooit kilometers »gen het wel en wee van „Les Verts" aan en sleept de massa fiet minder dan 25.000 Fransen worden in het Schotse w verwacht om woensdagavond getuige te zijn van de d om de voornaamste Europese beker. Een gigantische ipporters, die inmiddels nog altijd met onheilsberichten ;ien van het lichamelijk welzijn der vedetten worden ,t. al jaren gemeengoed aan de id van een belangrijke wed- it sombere blessure-nieuws, allemaal bij het in vele merkwaardige gebeuren, -oetbal is. Een schaafwond uw een zorgwekkende bles een blauwe plek een forse oen eristorting. Maar als het puntje jtje komt, dan worden de latiënten steeds weer net op :en verklaard. Juist vanwe- retenschap zou met name Tünchen al het zorgerlijke indom een aantal spelers sméali Etienne, niet al te serieus jenliikiBegrijpelijk, maar dit keer 't terecht. Want juist nu St. de belangrijkste wedstrijd bestaan moet spelen, is de van oefenmeester Robert nderdaad aangeslagen. Ver- ekrooi of ijn.V< per- IAPEST De Hongaar Hamori mag van de srechterscommissie niet ensrechter fungeren bij de Cup finale van Idag a.s. n Glasgow tussen München en AS St e een functie waarvoor Dgewezen was. Hongaarse scheidsrech- mmissie nam het besluit ri uit te sluiten van alle lale en internationale wed- len, nadat hij vorige week lag bij de wedstrijd Fe- aros - MTK VM Egyetertes l een duidelijk geval van in het strafschopgebied !>et hoofd zag. uropa Cup Finale zal wor- leid door Karoly Palotai, isteerd door Munch en jo Tatrai. :cl Isl erk. m vai (rich il. "i<feg leden week dinsdag oogstte Nimes veel verontwaardiging, door in de competitiewedstrijd tegen het bijna op volle sterkte uitkomende St. Etienne keihard te werk te gaan. Een gang van zaken die heel voetbalmin- nend Frankrijk sterk veroordeelde. St. Etienne's voorzitter Rocher daar over: „We hebben Nimes niets ge vraagd. Wij zijn niet op onze knieën gegaan voor cadeautjes. Wel ver wachtten we dat Nimes fatsoenlijk zou spelen, maar dat is niet gebeurd." Dat duel kostte vleugelverdediger Gérard Varison in ieder geval de fina le op Hampden Pare. Halverwege de eerste helft diende hij het veld met een knieblessure te verlaten. Varison zal zeker nog vier weken een gipsver band moeten dragen. Tevens moest de middenvelder Christian Synae- ghel met een lelijke voetblessure van het veld worden gedragen. Zelf ver telde Synaeghel weinig fiducie te hebben in de wedstrijd van woensdag, maar zijn meespelen is nochthans niet ondenkbaar. Zoals de lichte blessure, die aanvoerder Jean Larqué opliep ook geen beletsel zal Rocheteau in actie tijdens de tweede wedstrijd uit de halve finales tegen PSV. Hij worjjt belaagd door Huub Stevens (3) en Willy van de Kerkhof. Morgen is de Fransman er in Glasgow wegens een blessure hoogstwaarschijnlijk niet bij in de finale tegen Bayern München. maar vertrouwen in een goede afloop heb ik niet meer." Herbin heeft al gezegd, dat hij de uiteindelijke beslissing spelen of niet aan St. Etienne's meest geta- vormen voor diens aanwezigheid in lenteerde speler zelf overlaat. Herbin de eindstrijd. St. Etienne en trainer Herbin worden het meest gekweld door het pro- bleem-Dominique Rocheteau, De frê le aanvaller moest vroeg in de tweede helft van de return tegen PSV gebles seerd uitvallen. Rocheteau had een spier in het rechter-dijbeen ge scheurd. Een blessure, die nog altijd niet is hersteld. Herbin is inmiddels bijzonder boos op clubarts Pierre Ropy, die Roche teau na de wedstrijd in Eindhoven voor een kleine twee weken naar zijn ouders in La Rochelle stuurde. Ropy vertrouwt Rocheteau volledig. Hij heeft een zeer goede verstandhou ding met het talent, dat binnen de selectiegroep een enigszins aparte plaats inneemt. Rocheteau wordt al gemeen als de vedette bij uitstek in Frankrijk beschouwd. Een verering, die de persoon in kwestie eerder ver legen dan verwaand maakt. Roche teau is altijd het betrekkelijke van voetbal blijven inzien. Vrij ver buiten St. Etienne bewoont hij een huis, dat hij deelt met enkele vrienden. d«e met sport niets van doen hebben. Zijn belangstelling reikt ook verder schreef de in Frankrijk waanzinnig dan het voetbal alleen. Binnenkort populaire Rocheteau per dag hon- hervat hij in Lyon zijn studie psycho- derd brieven van veelal vrouwelijke logie. fans slechts rust toe, zonder dat er verder medische begeleiding aan te pas kwam. Na twaalf dagen vakantie op de oesterkwekerij van zijn vader in La Rochelle. keerde Rocheteau in St. Etienne terug. Spoedig bleek dat de blessure alleen maar ernstiger was geworden. Vrijdag trainde de langha rige jongeling 20 jaar pas weer voor het eerst mee, maar na een half uur stapte hij gedesillusioneerd van het veld af. Rocheteau later: „De De spelers van St. Etienne kunnen bij een (overigens niet verwachte) overwinning op Bayern München de belachelijk hoge premie van 80.000 francs (ongeveer 50.000 gulden) ver dienen. De uitschakeling van PSV leverde per speler eerder al 50.000 francs op. St. Etienne betaalt die premies voor een groot deel naast de inbreng van sponsor Manufranc, een fabriek die onder meer wapens maakt van de recettes uit vorige De Oostduitser Dieter leeft op het Meer van Genève derde maal de Europese zeil- le Solingklasse veroverd. Hij ihter de Zweed Sundelin de zevende en laatste race. eindklassement kwam de 'oul Jensen op de tweede vóór de Oostenrijker Rau- I Geert Bakker eindigde als I, Heike Blok legde op de ne- ide plaats beslag. and isman Serge Maury heeft in dfranse Port Camargue zijn winke je titel bij de Finnjollen ge- ls 0Dieérd. Achter de Amerikaan lier werd hij in de llchtweer- waarmee het kampioenschap ssloten tweede, eindklassement kwam de in irlandse Olympische kandi- oeg opgenomen Peter Volle- liet verder dan een 32ste Bart Jan Wilton eindigde als Rondeltap, vorig jaar met leeleman deelnemer aan het lampioenschap voor junio- eft de eerste reeks selectie- jden, in de Laserklasse voor Ier Woche en het Europese lenschap gewonnen. De strijd es races, waarvan de eerste vorige week werd gevaren, eerste winderige weekeinde indeltap al leider in het klas- Met een tweede en een Jlaats verstevigde hij zijn top- ind 1. Rondeltap 38 pnt, 2. pnt, 3. Cortlever 46 pnt, 4. lan 63,7 pnt. 5. Louwers 68,7 Steensma 72 pnt. finale is voor mij voorbij. Ik kan niet Cup-ronden. Voor de thuiswedstrijd lopen. Op de ochtend van de finale tegen PSV varieerden de prijzen van zal ik nog een laatste test maken, 250 tot 25 francs. ADVERTENTIE Deze week bij Vrij Nederland een speciale (bewaar)- bijlage op magazineformaat met veel illustraties. Een bijlage over het ontstaan en de ontwikkeling van de Nieuwe Fotografie, en de politieke idealen die daarmee samengingen. Het verhaal van twee generaties fotografen en ontwer pers die met de camera werkten alsof zij het medium voor het eerst ontdekten en die even dachten dat ze de pioniers waren van een nieuwe tijd. Lees en bekijk: de eerste generatie, de vernieuwers. De arbeider en de camera: de fotografie als wapen in de klassestrijd. De tweede generatie onder de dreiging van het opko mend fascisme. Emmy Andriesse, Eva Besnyo, Carel Blazer, Cas Oorthuys en vele anderen. De vormgeving; de crisistijd; de oorlogsjaren en de tijd daarna. Dat alles in een speciale bijlage bij de Vrij Nederland van deze week. (CIA (AP) De Belg Dirk <lnaaes heeft de dertiende etappe 'Ronde van Spanje gewonnen, les legde de 208 kilometer van naar Valencia af in vijf uur, iten en 15 seconden. plaats was met 2 seconden ,nd voor de Spanjaard Juan Santisteban. Zijn landgenoot Elorriaga werd derde en de iders Gerben Karstens en Katwijk vierde en vijfde, )p 7 seconden van Ongenaes. Wing in het algemeen klasse- plijft in handen van de Belg acques. lESKOERS fWALDOV De Pool Stanis- fozda heeft in Gottwaldov de etappe van de Vredeskoers |nen. Hy legde de 165 kilometer titomysl naar Gottwaldov af in •ur, 57 minuten en 33 seconden, fjech Antoin Bartonicek werd je in dezelfde tyd jn Helvoirt werd met een tiende f de beste Nederlander. DALLAS Björn Borg is wereldkampioen tennis geworden. De jonge Zweed won in de finale van het beslissende WCT-toernooi in Dallas van de Argentijn Guillermo Vilas met 1-6, 6-1 7-5 en 6-1. Borg, de opvolger van Ashe, verdiende met zijn zege 50.000 dollar (130.000 gulden). Voor Vilas was er de nog altijd aardige som van 20.000 dollar. Borg had in de halve finales met 7-5 6-0 6-3 de Amerikaan Harold Solo mon uitgeschakeld. Vilas versloeg met 7-5 6-4 6-1 de Amerikaan Dick Stockton. Solomon, die eerder de grote favoriet Arthur Ashe uitschakelde, won de strijd om de derde plaats. Hij bleef met 6-7, 6-3 en 6-2 de meerdere over zijn landgenoot Stockton. ORANTES MüNCHEN De als eerste ge plaatste Spnajaard Manuel Orantes heeft de finale van de 61ste Beierse tenniskampioenschappen gewonnen. Hij versloeg de Westduitser Karl Mei- Ier met 6-1. 6-4, 6-1. Orantes verdien de met zijn zege 9000 dollar. In de halve finales had Meiier met 5-7, 6-4, 6-4 gewonnen van Jan Kodes en Orantes met 6-1,6-4 van de Oostenrij ker Hans Kary. COMPETITIE DEN HAAG De competitie in de groepen van de eredivisie heeft Leeuwenbergh en Tilburg de afde lingstitels gebracht. In afdeling A werd Leeuwenbergh ongeslagen kampioen. In eigen huis werd Po- peye met 7—4 verslagen. Tilburg werd kampioen in de andere helft, met 9—2 werd afgerekend met het bezoekende Leimonias. Tijdens het kruisingsweekeinde op 22 en 23 mei. waarschijnlijk in Amsterdam, zal worden uitgemaakt wie dit jaar Landskampioen wordt. Zowel Hilversum als DDV eindigden in de afdelingen zonder enige winst. In Scheveningen verloor Hilversum met 3—8 van De Metselaars en Shot rekende in Zeist af met DDV (7—4). Hilversum en DDV zullen een beslis singswedstrijd moeten spelen. De verliezer speelt daarna bovendien een degradatie-ontmoeting met de kampioen uit de hoofdklasse. Elly Vessies (Popeye) kon geen re vanche nemen voor haar eerder gele den nederlaag tegen Tine Zwaan. De landskampioene verloor kansloos van de sterk spelende Amsterdamse, 2—6, 3—6. Humphrey Hosé bleef on geslagen. Hij won van Jan Hordijk met 62, 6—2. Nederlandse tweede profspeler Rolf Thung besloot de laatste competitiedag met de zesde Björn Borg beker én cheque nederlaag in het enkelspel. Hij had tegen Marian Laudin geen kans, 46, 26. Nora Lauteslager won op merkelijk gemakkelijk van Marijke Schaar (6—0, 6—3). De voor Tilburg spelende Louk Sanders revancheer de zich voor zijn nederlaag van twee weken geleden tegen Wouter Fok. Hij won met 6—4, 6—1. Judith Salo- më bracht de Britse Jacky Fayter (Leimonias) haar eerste nederlaag toe in de competitie (6—3, 6—3). Afdeling 1: l Leeuwenbergh 15 punten. 2 Popeye 12, 3 De Metselaars 9. 4 Hilversum 0. Afdeling 2: 1 Tilburg 18 punten. 2 Leimonias 12, 3 Shot 6. 4 DDV 0. DAVIS CUP LONDEN De kans is groot dat Mexico niet mag deelnemen aan het toernooi om de Davis Cup 1977. Het DC-comite stelt uitsluiting van Mexico voor aan de algemene verga dering, die op 1 juli in Londen wordt gehouden. Dit voorstel, op intiatief van de Verenigde Staten, is gedaan, omdat Mexico weigerde tegen Zuid- Afrika te spelen, vanwege de apartheidspolitiek van dat land. ZEIST Bondscoach George Kno bel heeft voor de tweede wedstrijd in de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor lan denploegen tussen België en Neder land. dezelfde zestien spelers gese lecteerd als voor het eerste duel in Rotterdam. De tweede ontmoeting vindt op zaterdag 22 mei in Brussel plaats. Nederland verdedigt een voorsprong van 5-0. De geselecteerden zijn: Ruiter en Rensenbrink (Anderlecht), Rijsber- gen en Wim Jansen (Feyenoord), Schrijvers, Krol, Suurbier en Geels (Ajax). Cruijff en Neeskens (Barce lona), Van Kraay, Willy en René van de Kerkhof (PSV), Rep (Valencia), Meutstege (Sparta) en Peters (NEC). Ook voor het elftal van Jong Oran je, dat op woensdag 19 mei in Mos kou aantreedt tegen het team van de Sowjet Unie onder de 23 jaar is de lijst van zestien spelers bekend gemaakt, waaruit het elftal wordt samengesteld. Dit duel is het eerste in de halve finales van de strijd om de Erupese titel voor landenploe gen onder 23 jaar. De zestien zijn: Schellekens (NEC), Hoek (Volendam), Van Rijnsover, Spelbos, Hovenkamp, Kist en Van Marwijk (AZ'67), Kila en Van Leeu wen (FC Den Haag), Arntz en Van Deinsen (Go Ahead), Nanninga (Ro- da JC), Van Postrom (Utrecht), Everse (Feyenoord. Balkenstein (Sparta) en Lacroix (MW), Protest 1 BERN Het bestuur van de Spaanse voetbalkampioen Real Madrid heeft binnen de daarvoor gestelde termijn protest aangete kend tegen de straf, die UEFA Real heeft opgelegd. De UEFA maakte vorige week bekend, dat de Spaan se kampioen voor één jaar van het Europa Cup-toernooi was uitgeslo ten, omdat na afloop van de wed strijd Real Bayern München een toeschouwer scheidsrechter Line- mayr (Oos) en Gerd Müller neersloeg. Overigens wordt in het Real-protest geen reden vermeld, zoals UEFA-woordvoerder Rene Eberle meedeelde. Daarvoor heeft Real nog twee dagen de tijd. De commissie van beroep van de UE FA met als voorcitter de Zwitser Zorzi, zal een uitspraak doen over het protest. Een definitieve beslis sing zal pas over enkele weken vallen. halve finalewedstrijd voor de Euro pa Cup 1 tegen PSV. Verder moet de Franse club nog eens vijfhon derd Zwitserse franken betalen om dat tijdens de wedstrijd enig vuur werk de lucht inging. De Hamburger SV kreeg een boete van tweeduizend franken voor het knalwerk tijdens de UEFA Cup wedstrijd Hamburger SV—Brugge van 31 maart. De Franse voetbalbond en FC Bar celona dienen elk duizend franken te betalen. De één wegens ongere geldheden bij de wedstrijd Frankrijk—Rusland onder de 23 jaar van 20 april. FC Barcelona voor op het speelveld geworpen rollen toiletpapier en kussentjes bij de UEFA Cup-wedstrijd tegen Liver pool van 30 maart. De muziekinstrumenten, die enkele supporters hadden meegebracht bij de wedstrijd tegen Sachsenring Zwickau op 14 april kostte Ander lecht een boete van 500 franken, omdat de commissie het voortge brachte geluid als storend ervoer. Brugge kreeg een waarschuwing, omdat toeschouwers bij de UEFA Cup-wedstrijd tegen de Hamburger SV van 14 april zich tussen de muzi kanten hadden gemengd. Voor één wedstrijd in UEFA- verband werden uitgesloten Aman- cio (met een boete van duizend franken), Enrique Alvarez (FC Bar celona). Roland Stemmler (Sachsenring Zwickau) en Dusan Savid (in het team van onder de 23 jaar van Joegoslavië). Geroyeerd ZEIST De ledenraad van de Ver eniging Voor Oefenmeesters (WON) heeft zaterdag in Zeist het bestuursvoorstel om de FC Utrechttrainer J. A. Berger te roye ren als lid van de WON met alge mene stemmen aangenomen. De trainer Berger heeft de belangen van de WON geschaad door in een besmet verklaarde positie als hoofdtrainer van FC Utrecht werkzaamheden te gaan verrichten. De WON heeft Leo van der Kroft het volgende telegram gezonden: „De WON ledenraadvergadering keurt het besluit van de FIFA om uw afvaardiging naar de Olym pische Spelen te Montreal terug te trekken ten zeerste af en wil u als steun haar sympathie betuigen" Protest 2 Gelijkspel ZEIST De Koninklijke Neder- landse Voetbal Bond wil dat Leo van der Kroft als scheidrechter blijft aangewezen voor de Olym pische Spelen van Montreal. De Ha genaar werd onlangs van de „Montreal-lijst afgevoerd en ver vangen door Charles Korver als ge volg van naar het heette „discuta bele leiding" bij de Europa Cup wedstrijd Real Madrid—Borussia Mönchengladbach. De voetbalbond heeft de FIFA in Zurich per telex gevraagd de maatregel tegen Van der Kroft binnen acht dagen onge daan te maken. Als dat niet ge beurt. zal de KNVB geen andere scheidsrechter afvaardigen naar Montreal. Bovendien overweegt het bestuur betaald voetbal in dat ge val een kort geding tegen de FIFA aan te spannen. Overigens is de KNVB officieel nog steeds niet op de hoogte gebracht van de maatregel tegen Van der Kroft. Het enige is een telefoontje geweest dat van Zeist uitging en het bericht in het FIFA-bulietin, waa rin Korver voorkomt als aangewe zen scheidsrechter voor Montreal. In dat bulletin staat geen woord over Van der Kroft. Straffen ZURICH De controle- en discipli naire commissie van de UEFA heeft een aantal vonnissen geveld. De Joegoslavische voetbalbond kreeg een boete van vijfduizend Zwitserse franken (ongeveer 5000 gulden) om dat bij de kwartfinale van het Euro pese kampioenschap op 24 april 1976 in Zagreb tegen Wales enkele raketten werden afgeschoten. Het betrof hier een geval van herhaling. De AS St Etienne kreeg een boete van drieduizend Zwitserse franken voor de gebrekkige cabine, waarin de scheidsrechter werd onderge bracht voor en na afloop van de TILBURG In Tilburg hebben de voetbalelftallen van Nederland en West Duitsland in de leeftijd veer tien en vijftien jaar gelijkgespeeld: 22. De Duitse jongens stonden bij rust met 2—0 voor dankzij doelpun ten van Schaub in de 26ste en 40ste minuut (het laatste uit een strafschop). Voor Nederland scoor de Kaiser in de 47ste en 70ste mi nuut. De eerste maal eveneens uit een strafschop. De meest ongeluk kige speler was van Nederlandse zijde Roger Raeven, die driemaal op de paai schoot. Te duur AMSTERDAM Arno Steffenhage (Ajax), gewenst door de Hamburger SV, is voor de Duitse club te duur. Voorzitter Krohn heeft aan het Duitse persbureau SID mdegedeld dat Ajax anderhalfmiljoen gulden voor de Duitse ex-international wil hebben. Er zou nog een tweede ge sprek plaatsvinden tussen HSV en Ajax. maar de HSV-voorzitter is wat de uitslag betreft niet erg opti mistisch. Ajax-voorzitter Van Praag: „Ik heb nog geen gesprek gehad met Krohn, dus ik weet ook niets van een prijs". Ajax-penningmeester Timman: „Van Paag behandelt dit soort za ken. Hij heeften gesprek gehad met Krohn en als deze in een tweede gsprek geen heil meer ziet, lijkt mij de zaak duidelijk te liggen". Tegen ROTTERDAM Het bestuur van de afdeling Rotterdam van de KNVB heeft besloten het voorstel, derde elftallen van betaalde vereni gingen het volgend seizoen vooreen jaar in de standaardklassen van het amateurvoetbal in te delen, te ver werpen. Eerder namen de afdelin gen Gouda. Noord-Brabant. Noord- Holland. Dordrecht en Utrecht reeds eenzelfde beslissing. I Het nummer van Vrij Nederland, met de bijlage, dat I morgen verschijnt, ontvangt u gratis, als deze aan- melding voor donderdag a.s. is opgestuurd. Noteer mij als abonnee op Vrij Nederland I Ik betaal per: jaar (f 90.-) halfjaar (f 45.-) kwartaal (f 22,50) Als welkomgeschenk ontvang ik het boekje A is een letter door Piet Grijs. Noteer mij voor een proefabonnement van tien weken (f 17,50) adres woonplaats IBon opsturen in open ongefrankeerde enveloppe aan Vrij Nederland. Antwoordnummer 3043. Amsterdam Betalen na ontvangst van een acceptgirokaart DRESDEN De oogst van de Oostduitse atletes bedroeg tijdens de „clubwedstrijden" ten slotte drie we reldrecords. Rosemarie Ackerman (24 jaar) sprong 1,96 m hoog (één centimeter hoger dan het oude eigen wereldrecord), Angela Volgt ont troonde met een vertesprong van 6,92 meter de Westduitse Heide Rosen- dahl (oud record 6,84 m) en de 18- jarige Europese jeugdkampioene Christine Brehmer zorgde met een elektronisch gestopte 49,77 sec. op de 400 meter voor het derde wereldre cord. Zij bleef met haar tijd ruim onder de bestaande twee toptijden op dit nummer: 50,12 elektronisch en 49,9 handgestopt, waarvan de laatste van de Poolse Irena Szewinska als wereldrecord gold. Er werden in Dresden overigens méér goede prestaties geleverd. Sabine En gel wierp 68,36 meter met de discus en Marianne Adam stootte met de kogel zes maal over de 21 meter. De beste prestatie was 21,24 m, de slechtste 21,12 m. Roll Beilschmidt sprong 2,21 m hoog. Annelie Ehrhardt, de wereldrecordhoudster op de 100 meter horden, liep haar specialiteit in 13,06 seconden. Ook op andere plaatsen in Europa zijn goede prestaties geleverd. Maria na Suman, de Roemeense die in 1974 bij de Europese kampioenschappen derde werd op de 800 meter, noteerde in Athene op deze afstand een tijd van 2.00.5, waarmee zij achter de Oostduitse Anita Weiss (1.58.8) en de Australische Charlene Rendina (2.00.1) de derde plaats op de we- reldseizoenranglijst inneemt. De Pool Miroslav Wodzynski liep in Athene de 110 meter horden in 13.5 In Grangemouth (Schotland) stootte Geof Capes (Engeland) 21,18 meter met de kogel. De Engelse politieman neemt met die prestatie de derde plaats op de wereldseizoenranglijst in achter Terry Albritton (21,85) en Al Feuerbach (21,31). In Frankfurt sprong de Westduitser Gunther Loh- re met de polsstok over 4.5 m. een nieuw nationaal record. In de Verenigde Staten werden bij diverse wedstrijden ook goede pres taties geleverd. De 22-jarige Steve Williams behaalde in Knoxville een dubbele overwinning op de 100 en 200 meter met resp. 10.0 en 20.1 secon den. Reggie Jones werd op beide af standen tweede: 10.1 en 20.3. Ook op de hordennummers werden goede prestaties geleverd. Charles Foster zorgde op de 110 m. horden voor de beste wereldseizoen tijd met 13.3 en op de 400 meter horden liep Ed Moses 48.9 seconden. Hij was daarmee een halve seconde sneller dan Tom Andrews, die dit seizoen het snelste was. Tony Hall wierp 86,64 meter met de speer en Earl Bell sprong met de polsstok over 5,43 m. In Fresno deden Dan Ripley (VS) en Don Baird (AUS) een vergeefse aan val op het wereldrecord polsstok- hoog. dat met 5,65 m op naam van Dave Roberts staat. Het tweetal liet nadat men de 5.48 was gepasseerd meteen 5,66 m opleggen. De pogingen op deze hoogte mislukten evenwel. Bij het verspringen won Olympisch kampioen Randy Williams met 8.03 meter voor Arnie Robinson (8,02 m). die in München brons veroverde. George Woods stootte 21,00 meter met de kogel. ALGEMEEN De Nederlandse Antillen zul len In Montreal door slechts twee mensen vertegenwoordigd zijn Het zijn de ook in Nederland bekende Raymond Heerenveen (aUetieki en Judoka JaUne Fellpa. BASKETBAL Het Nederlands dames team is voor de voorronde van het Europees kampioenschap, dat gehouden wordt van 20 tot 29 mei In Frankrijk, ingedeeld ln groep C met Tsjecho-Slowaklje. Bulgarije en Spanje. In groep A spelen de Sovjet Unie. Rocmenlf. Joegoslavië en Belglo. In groep B spelen WestrDuitsland. Italië. Hongarije en Polen. HOCKEY Olsteren ls de poule-indeling brkend gemaakt voor het Europees kam pioenschap voor clubs dat van 4 tot en met 7 juni in Amstelveen verspeeld wordt BIJ de heren speelt Amsterdam ln poule D legen Cardin uit Wales en Rüsselhelm uit Duits land BIJ de dames zijn Wenen. Slavla Praag en Red 8ox uit Luxemburg de te genstandsters voor Amsterdam. ROEIEN De wereldkampioenschappen zullen volgend jaar. zowel voor dames als heren, van 20 tot en met 28 augustus op de Bosbaan In Amstelveen gehouden worden. SCHAKEN De grootmeesters Jan Smejkal (TsJ) en Wolfgang Uhlmann (DDR) hebben zich na een beslisslngsvlerkamp In Arandje- lovac (Joel geplaatst voor (de Interzonale schaaktoernooien die in Manila en Biel wor den gehouden De andere deelnemers aan de vierkamp waren Adorjan (Hom en Vellrmro- vic iJoe). TENNIS-Een boze tenntst< whouwer uit Hawaï heeft een klacht bij de rechtbank tegen Ille Nastase Ingedient HIJ eist een schadeloosstelling van 65 000 dollar omdat Nastase tijdens zijn wedstnjd legen Lavrr. een bal opzettelijk en zeer hard. het pubbrk had Ingeslagen

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 11