grootse jubileumviering .ran grootste zangersbond (unstenaars in ballingschap (ragen isolatie Zuid-Afrika wreedheid Zuid-Afrika in Onthutsend toneelspel Nieuwe aardbevingen in Italiaans rampgebied Het beste wat u doet is nauwelijks voldoende" Vonk in topvorm met Strawinsky Gerard Oskamp wint dirigenten concours Een op de 35 automobilisten onder invloed Communisten in Italië voor samenwerking met VS Acht dagen geëist tegen Dordtse politieagent Voorstellingen Pinter afgelast het weer Dit is een hittegolf weerrapporten 30 Hoessein baadt zich in weelde <WAR1 \NDAG 10 MEI 1976 BINNENLAND-KUNST TROUW/KWARTET 7 men ij ■nlinèor Adr. Hager ^ALDWIJK/DEN HAAG De viering van het negentigjarig bestaan van de Koninklijke Bond n Christelijke Zang- en Oratorium Verenigingen is uitgegroeid tot een groots en onvergetelijk siibeuren. Vrijdagavond in Naaldwijk en zaterdag de gehele dag in Den Haag was men bijeen in de >st van de bond: „Eén in daad en woord, één in het rijk der klanken.'' krij, nten: in el •et m( voors te nidddi pelijkinkzij de NCRV is men reeds in het wildei dopen weekeinde in het gehele door middel van tv en radio lige geweest van dit feest. Was in Naaldwijk op koopavond een ikte van belang, in de Adrianus- gefk was de bedrijvigheid nog groter Mo de warmte bijna tastbaar. Als gesDa :hte6alen gevangen in het tv-licht en de vele zangers en zangeressen „wiideen in deze schitterende en impo- aaphe te kerk, om op een teken van bij iperzangmeester" Kees Deenik ze wcPg met zoete kelen te produceren gras met de overige aanwezigen, gi j. 1 groot koor met vocalisten die al J gend een bijdrage leverden aan de ruik isj,iieumactie. beijm van der Panne leidde dat koor. uit Asaf, het Messias- Vaste Burchtkerkkoor en ipuin. celsior Rijswijk. Zijn collega's Ge- d Brëas en dr Willem Mudde voer- i hun eigen koren aan. het Christe- koni E Mannenkoor Scheveningen (met srdaa dewerking van de alt Hannelore ;s, z^nnink) en het Utrechts Motetge- kno schap. Het geheel instrumentaal heel ïersteund door Honsels Harmonie. n der Panne verrichtte goed werk aanz ondermeer zijn bewerking van de wo intique van Fauré maakte veel in- andjt uk. Een echte bondsavond, een NCRV-avond. I suste een gejubel bondsdag werd zaterdagmorgen i gonnen met een wijdingsdienst >or ds. H.S. Visser uit Amsterdam. Dat was duidelijke en klare taal, dat was een woord om over na te denken. „Het jubelen hebben we geleerd van vader Lamech, dat was echter een wraaklied en geen loflied, hij had God niet nodig. Het bestaansrecht van de bond is het dienend opstellen van mensen die met vrees en beven christen willen zijn. Het criterium is een aarzelend preludium op het lied van Mozes. Het bestuur zal zich kri tisch moeten opstellen, omdat in onze tijd, zo rijk aan geestelijke pop muziek, de relatie bijbelwoord en muziek zo weinig tot uiting komt. Het is een blamage dat muziek als van bijvoorbeeld Distier niet aan bod komt. Het gehalte van de geestelijke grammofoonplaten laat vaak ontstel lende indrukken achter. Onze opdracht vanuit het evangelie is nog lang niet ten einde. U moet beden ken, dat het beste wat u doet nauwe lijks voldoende is en dat bederf van het beste het slechtste is", aldus ds. Visser. De stilte vanuit een aarzelend begin vond men zeker niet terug bij het spelende en onzuiver zingende Gospelteam uit „Velp. Een zan gersdag openen met muziek uit mi crofoons en geluidboxen was een wei nig gelukkige gedachte, maar het was de enige vlek op een prachtige dag. Eenheid? Voorzitter H.F. Brune (sedert enkele dagen ook voorzitter van de Federa tie): „We zijn adellijk begonnen met graaf Van Hogendorp als voorzitter, de man die ons het bondslied schonk, het lied van de eenheid. Maar wat was er veel gekrakeel, veel on dankbaarheid, weinig eenheid. Als we het christelijk vaandel, ons aange reikt vanuit dat grote verleden, hoog willen houden, dan zullen we dat waar moeten maken. Het gaat ons angstig goed, de groei van de bond is geweldig, maar we zullen ons ervan bewust moeten zijn. dat het vaandel ook straks weer overgenomen moet worden, een plicht voor de toekomst. Superieur Jaap Hillen dirigeerde het koor dat destijds de basis legde voor de ko ninklijke bond, namelijk Excelsior uit Den Haag. Met medewerking van het Utrechts studentenorkest en de alt Lies van der Pool heeft Hillen een voorbeeldig programma superieur gebracht. Fascinerend hoogtepunt was het „Rejoice" van Purcell. top punt van verfijning, doorzichtigheid en muzikale souplesse. Ook in de werken van Gorczycki Teller en Cal- dara toonde Excelsior een verrassen de klasse. Andere hoogtepunten op deze dag waren de samenzang onder leiding van Jan Eelkema en een receptie, waar onder meer het woord werd gevoerd door wethouder Fink, die hulde bracht aan de bond, die welis waar niet de oudste maar wel de grootste in ons land is. n een medewerker WSTERDAM Het door het sociaal cultureel centrum de Populier in Amsterdam van 7 tot 10 mei organiseerde en mede door CRM gefinancierde „Werkcongres Zuidafrikaanse kunstenaars" dat titel „Kunst contra apartheid" meekreeg, is gistermiddag met een slotbijeenkomst afgerond, dit congres was een indrukwek- kerncentrales assistentie te verlenen, bundeling van activiteiten gemaakt. nd aantal in ballingschap levende, oorsprong Zuidafrikaanse, nstenaars waaronder veel letter- hdigen aanwezig. Uit Zuid-Afrika waren twee gasten, één van hen dichter en dramaturg Adam Small :omen. laatste bijeenkomst was gewijd het opstellen van een aantal slot- oluties waarin de discussies van voorafgaande dagen werden sa- ingevat. De eerste resolutie waar de formulering na enige discus- s over het karakter van de Zuid- ikaanse regering tot stand kwam, eft betrekking op de relatie tussen derland en Zuid-Afrika. Daarin rdt de Nederlandse regering opge spen de vrijheidstrijd van dezwar- Zuidafrikanen te ondersteunen or het cultureel verdrag met het „racistische minderheidsregime n Zuid-Afrika" te verbreken, n tweede drukten de aanwezigen aniem hun bezorgdheid uit over de erweging van de Nederlandse rege- Zuid-Afrika bij de bouw van zijn Een ander verzoek aan de Neder landse regering betreft het uitvoeren van de VN-resolutie van 1974 waarin om een isolement van Zuid-Afrika op alle gebieden zowel politiek, econo misch als cultureel wordt gevraagd. Een resolutie die tevens verstrekken de gevolgen voor de letterkunde bin nen Zuid-Afrika zelf kan hebben, is het verzoek aan de internationale PEN-club om Zuid-Afrika als lid van deze organisatie te schrappen. De in Engeland wonende Lious Nkosi kreeg van de conferentie het man daat om op de vergadering van de internationale PEN-club die morgen begint, deze resolutie en verdere me ningen van de conferentie naar voren te brengen. Toekomst Voor de toekomst van de Zuidafri kaanse literatuur in ballingschap zal de afgelopen conferentie zeker van groot belang blijken te zijn. Hier wer den contacten gelegd, afspraken tot die anders ondenbaar waren geweest. Nazisi Kunene sprak namens de deel nemers de hoop uit dat met de confe rentie een toekomstperspectief was geopend. Adam Small ging in zijn toespraak in opzijn moeilijke positie, tegenover allen die buiten Zuid- Afrika leven, de geperverteerde vreugde van het „thuis zijn" te ge nieten. In een persoonlijk vraaggesprek sprak de dichter Huub Oosterhuis zijn tevredenheid uit over de indruk dat de conferentie aan de mensen van de kunstenaars in ballingschap had voldaan. Er is op de conferentie een werkgroep schrijvers tegen apartheid opgericht. Voor het functi oneren van deze werkgroep zal het wel van belang zijn dat de Neder landse kunstenaars die nu groten deels ontbraken meer besef van het belang van soortelijke conferenties krijgen. Door Adr. Hager DEN HAAG Het is een goede ge dachte gebleken Hans Vonk een Strawinsky programma bij het Resi dentie Orkest te laten uitvoeren. Het is een concert geworden waarbij het orkest bereid was de intenties van de dirigent te realiseren en dat kan over menige orkestleider die in de afgelo pen periode voor het Haagse en semble stond niet gezegd worden. Maakte Vonk in maart jl. met Stra winsky reeds veel indruk, nu was er sprake van een topvorm. „L'oiseau de feu" werd verheven boven de rou tine, geen maat werd aan het toeval overgelaten, muzikaal was deze meeslepende weergave een verade ming. Zelfs bij een weergave die technisch nog wel ontsierd werd door vlekjes, doch de inzet was optimaal. En dat aan het einde van het sei, zoen... Strawinsky's vioolconcert werd ver tolkt door concertmeester Jaring Walta, die duidelijk veel affiniteit heeft met dit Bachiaanse werk. De toonvorming was fraai en de muzika le benadering levendig en kleurrijk. Goed werk naar evenredigheid door het publiek beloond. De mis uit 1948 is een voortborduren op de psalmensymfonie en geschre ven voor gemengd koor (met jongens als sopranen en alten), soli en dub belblaaskwintet. De weergave door het Nederlands vocaal ensemble maakte een wat bleke indruk, de aan pak was wat voorzichtig en te weinig klankrijk. Vonk en de basis echter waren ook hier uitstekend op dreef en zodoende bleef er toch bijzonder veel te genieten van een concert, dat ver boven de middelmaat uitstak. Van een verslaggever ROTTERDAM Gerard Oskamp (25). cellist in het Rotterdams Phil- harmonisch Orkest, is winnaar ge worden van een driedaags interna tionaal dirigentenconcours in de En gelse stad Bournemouth. Uit een honderdtal aanmeldingen werd een tiental kandidaten toegelaten tot het eigenlijke concours, waarin Os kamp werken van Handel. Beetho ven, Brahms, Elgar en Strawinsky dirigeerde. Als resultaat van zijn eerste prijs heeft Oskamp vrijdagavond een bij zonder concert mogen dirigeren van de Bournemouth Sinfonietta in Lon den. De komende twee seizoenen zal hij in totaal veertig concerten van het Bournemouth Symphony Orche stra en de Bournemouth Sinfonietta leiden. Ook andere Engelse orkesten hebben reeds interesse getoond. Van een verslaggever Tijdens een landelijke controle, waarbij 21.755 voertuigen aangehou den werden, stelde de politie vast dat één op de 35 automobilisten te veel gedronken had. De controle werd in de nacht van vrijdag op zaterdag gehouden. Eerder was bij niet-landelijke controle's vastgesteld dat in de week einden gemiddeld één op de 45 auto mobilisten te veel gedronken had. Tijdens weekdagen was dat een op de 54, tijdens de avondspitsuren een op de 174. De politie heeft in het algemeen een toeneming geconstateerd van het aantal processenverbaal wegens rij den onder invloed: in maart vorig jaar was dat aantal 1287, in maart van dit jaar 1598. 755 slachtoffers geborgen ROME (Reuter, UPI, AP) Het noordoostelijke deel van Italië, waar nog steeds met man en macht wordt gezocht naar mogelijke overlevenden en slachtoffers van de ramp van vorige week donderdag, is gisteren opnieuw door twee aardschokken getrof fen, en volgens de Italiaanse minister van binnenlandse zaken Francesco Cossiga zijn daarbij opnieuw doden gevallen. De nieuwe schokken hadden een moet gebeuren. Voor veel van dege nen die acht jaar geleden bij de aardbeving in Belice op Sicilië dak loos raakten is sinds die tijd nog steeds geen nieuwe huisversting ge vonden. Een groot aantal woont nog steeds in barakken, terwijl het over heidsgeld dat voor hun herhuisves ting besteed was in andere projecten is gestoken. kracht van 5.7 op de schaal van Rich ter. De bevingen van donderdag avond hadden een hevigheid van 6,9 op deze schaal. In verschillende plaatsen stortten weer huizen in. De slachtoffers werden gemeld uit een aantal dorpen bij Udine Het Italiaanse ministerie van binnen landse zaken heeft meegedeeld dat er tot en met gisteravond 755 doden geborgen zijn. maar dat men aan neemt dat het totale aantal slachtof fers op boven de duizend zal uitko men. Ongeveer 150.000 mensen in het getroffen gebied zijn dakloos gewor den. Ongeveer 70 procent van de be roepsbevolking in het gebied, naar schatting 30.000 mensen, is werke loos geworden omdat een aantal be langrijke fabrieken is beschadid. Gisteren werd het reddingswerk in vooral de provincie Udine, door stortregens, die de wegen in modder poelen veranderde en de kans op( aardverschuivingen deed doenemen.' zeer vertraagd. Volgens het ministe rie van binnenlandse zaken zijn er voldoende hulpkrachten ingezet. Amerikaanse militairen hebben van uit hun luchmachtbasis in Aviano een konvooi vrachtwagens met ten ten. dekens en bulldozers naar het getroffen gebied gestuurd. Het Britse kinderfonds heeft vaccins tegen ty fus en tetanus, alsmede dekens en melkpoeder ter waarde van ongeveer 100.000 gulden beschikbaar gesteld. Aan de andere kant groeit de kritiek op het vaak duidelijke gebrek aan overleg achter de reusachtige red dingsoperatie. Hele dorpen zouden aan zichzelf zijn overgelaten, omdat de telefoonverbindingen zijn verbro ken en de toegangswegen nog altijd zijn geblokkeerd. Kisten vol medicij nen blijven ongeopend niemand weet hoe ze gebruikt moeten worden of waar ze heen gezonden moeten worden. Minister Cossiga heeft gisteravond dringend verzocht om giften voor de slachtoffers van de aardbeving. Veel daklozen maken zich nu al zorgen over wat er met hen in de toekomst ROME (Reuter, AFP) De Italiaan se communisten zijn van mening dat de „politieke, economische en cultu rele samenwerking tussen Europa en de Verenigde Staten, en tussen Italië en de Verenigde Staten onontbeer lijk is". Dit heeft Grigorgio Napolita- no. lid van de partijleiding, ver klaard in een vraaggesprek met de in Rome verschijnende krant „Daily American". Hij zei verder dat het Italiaanse lid maatschap van de NAVO voor de communisten ..een zeker punt is. voor zover dit lidmaatschap deel uit maakt van een politiek en militair evenwicht in Europa, een evenwicht dat niet eenzijdig kan worden ver stoord zonder de ontspanning in ge vaar te brengen". De communis tische partij blijft in dezelfde geest gehecht aan de Europese Ge meenschap. aldus Napolitano. Over de Italiaanse economie zei de communist: „Italië moet een open economie hebben, en wij zijn tegen elke vorm van protecionisme of zelfvoorziening in onze economie". Verder zei hij dat een Italiaanse re gering met een communistische deelneming een absoluut onafhan kelijke oordeel moet bewaren, ook tegenover Moskou. De Britse oud-premier, sir Harold Wilson voelt er niets voor dat com munisten deel gaan uitmaken van regeringen in West-Europese landen. In het Noorditaliaanse stadje Majano werden gisteren de slachtoffers van de aardbe vingsramp begraven. Van een onzer verslaggevers DORDRECHT - „Van de politie moet worden verlangd dat zij onder alle omstandigheden haar zelfbe heersing bewaart. Daarom moet ik in dit geval een zwaardere correctie vragen dan ik normaliter zou hebben gedaan". De daad bij het woord voe gend eiste mr. A. Niessen officier van justitie bij de Dordtse rechtbank te gen de 46-jarige brigadier van de Leerdamse gemeentepolitie H. van W. acht dagen onvoorwaardelijke ge vangenisstraf. De brigadier stond terecht, omdat hij een jongeman had geslagen en gestompt nadat hij hem op verden king van fietsen onder invloed had aangehouden en met de surveillan cewagen naar het politiebureau had getransporteerd. Aanhouding en transport hadden al moeilijkheden opgeleverd, maar in het bureau was het helemaal misgegaan. De briga dier en zijn arrestant warén gevallen en dat was voor de politieman de druppel die de emmer had doen overlopen. Hij had de jongeman in blinde woede geslagen Omdat in strijd met de instructie geen blaasproef was gehouden vond de officier allerminst bewezen dat de jongeman onder invloed had ver keerd. Dat hij moeilijk had gedaan zag hij een beetje in het spel zitten als iemand volgens eigen inzicht on terecht mee naar het bureau wordt genomen. Dat tenslotte de brigadier vanwege bedreigingen van Zuidmo- lukse zijde onder spanning had ge leefd vond hij ook geen aanleiding om een zaak als deze zo uit de hand te laten lopen. ARNHEM Door ziekte van de ac teur Bernhard Droog van To neelgroep Theater kan een aantal voorstellingen van Pinters „De thuiskomst" niet doorgaan. Afgelast zijn de opvoeringen van hedenavond (maandag) in Maastricht, dinsdag in Eindhoven en woensdag in Amstel veen. Alleen in Maastricht zal een inhaalvoorstelling worden gegeven en wel op zaterdag 22 mei. 00 r André Rutten ijMSTERDAM iM* eetstuk „Verklaringen na een Irestatie onder de Immorali ÏCh itswet" van de Zuid- frikaanse schrijver Athol Fu- ard wordt eigenlijk pas tegen et einde echt onthutsend, 'n tijdlang kun je denken: nou ja, (t gaat om twee christelijk opgevoe- mensen die last hebben van een geweten en dat is nauwelijks in dramatisch gegeven. Je ziet ze bij I fkaar, een man en een vrouw, allebei lakt. in het halfdonker. Zij hebben ït samen gevreeën overspel ge- "<J eegd en nu komen de schuldge- lelens. Zij is weliswaar een vrije ouw, bibliothecaresse van de plaat- lijke bibliotheek, maar hij is ge- ouwd, vader van een kind. hoofd m een school. Het zit hem dus niet kker. al kan hij het toch niet laten, aar bovendien: als het uitkomt zal lfs it waarschijnlijk een schandaal ooi ven. Daarom sluipt hij via een ach- eloi rdeur binnen en doen zij het licht mailt. /at en brave buurvrouw krijgt argwaan aafl waarschuwt een opsporings- sch nbtenaar. die hen op heterdaad be- hij apt. je ziet en hoort hem zijn pro- leg^s-verbaal dicteren Het misdrijf r|jkt dan hieruit te bestaan te heb- fn. dat zij als „blanke" en hij als tóe-blanke" gemeenschap met el- <ar hebben gehad, alhoewel dat bij Het to- een wet van 3 aPnl !957 strafbaar is gesteld met gevangenisstraf, dwang arbeid, lijfstraf. Een krasse maatre gel om „het ras zuiver te houden" ongetwijfeld en dus een kwalijke zaak. Toch maakt zij. als je er sec mee geconfronteerd wordt op het toneel, geen sterkere indruk als wanneer je het zwart op wit leest. Hoogstens denk je. door de weloverwogen, zake lijke manier waarop Wim Kouwenho- ven als opsporingsambtenaar zijn verhaal langzaam formuleert, met telkens tussen twee kleine pauzes in zachtjes de leestekens aangevend, langer dan bij het lezen van de straf bepalingen, dat het werkelijk te gek is voor woorden. Het onthutsende ontstaat pas bij de reacties van de „nie-blanke" en door de manier waarop Robert Borremans die speelt. Geen woord van protest, wel een totale geslagenheid door het moeilijk te aanvaarden besef, dat hij als nie-blznke niet tot liefhebben in staat is. Dat de wet in strijd is met de christelijke ethiek was al duidelijk, dat zij een instrument van geestelij ke wreedheid is ontdek je. met de vrouw gespeeld door Cocki Boon stra pas docr de reacties van de man. Ontzettend. De voorstelling is een produktie van Poëzie Hardop en wordt weer ge speeld op 9 en 10 mei en van 1 tot 10 juni in Bellevue. Van onze weerkundige medewerker Tijdens het weekend is het warm gebleven en hoe Na dat zaterdag het vliegveld Deelen dertig graden bereikt had en stations in Brabant tot 31 graden kwamen, meldden gisteren onder meer De Bilt en Eelde de tropische stand van dertig graden. Ook Gorredijk brak met 30,3 gra den Celsius het oude Leeu warder record voor de eerste mei-decade te weten 29.1 gra den Celsius. Ten Post in Gro ningen reikte zaterdagmid dag tot 29 en een halve graad C.. terwijl er woensdag daar voor nog een halve graad vorst werd waargenomen. In Kampen was het zaterdag en zondag 29 graden; in Marken iets lager, namelijk gisteren 24 graden, door een zeewind. De Gouwzee is inmiddels op gewarmd tot achttien graden. Zo langzamerhand groeit de huidige warmte toe naar iets zeer bijzonders en het lijkt gerechtvaardigd de term hit tegolf van stal te halen, voor al gekeken naar het vroege tijdstip op de kalender. De officiëcriteria kunnen zijn: „vijf zomerse dagen opeen volgend" of „drie aaneenge sloten tropische dagen." Van daag wordt op verschillende plaatsen in het midden, zui den en noordoosten de vijfde zomerse dag aaneensluitend waargenomen. Zou het inder daad tot een officiële hitte golf komen, dan is dat wel een 19 temperatuen oc LcHttri> n miibaren ■w-w H hoge-<*\J«j0bBd v-r kou-front L lage-c*\J<gebBd wncricfitng <ptv)(5*TgsncrtrTQ zeer vroege. Deze eeuw is na melijk nooit een hittegolf eer der begonnen dan op 30 mei. namelijk in 1947, en uitgaan de van De Bilt. Zo n serie van vijf zomerse dagen in de eerste decade van mei is in ruim honderd jaar nooit waargenomen. Trossen van vier of vijf zomerse dagen plegen zich wel nu en dan later in de bloeimaand voor te doen. Wat velen zich afvragen is of de huidige hitte al of niet de aanloop is tot een „grote zo mer": een seizoen van bij voorbeeld het kaliber van 1947. Nu is het een feit dat zulke zeer bijzondere zomers zich soms in mei al duidelijk gaan aftekenen, net zoals een „grote winter", z'n aanzetten kan krijgen in november en december. In De Bilt werden in 1947 al zeven zomerse meidagen waargenomen. Ook in de re cord-warme zomer van 1868 was het zomerfeest in de bloeimaand al volop begon nen en zelfs is toen een totaal van negen zomerse dagen aangetekend, een aantal dat nadien nooit meer is overtrof fen. De Bilt boekt vandaag zijn vijfde zomerse dag. Lou ter afgaande op de statistiek zou men geneigd zijn bij een aangroei tot acht k negen van dergelijke dagen in de loop van deze maand werkelijk in „iets groots" te gaan geloven. Edoch, men weet het nauur lijk nooit. Er zijn ook legio meimanden met bijvoorbeeld zes zomerse dagen geweest die gevolgd werden door een zomer die helemaal niet opvallend warm was. Zo bijvoorbeeld 1922 en 1918 Zelfs werd het uitzonderlijke voorjaar van 1865 met in april vijf en mei negen zomerse dagen gevolgd door een zomer met gemid deld normale temperatuur. Geen touw aan vast te kno pen dus voor een prognose. Het blijft afwachten. Onweer De over ons land aanwezige warme lucht is niet geheel stabiel. Dat bleek bijvoor beeld duidelijk zaterdag avond en in de vroege uurtjes van de nacht. Vooral over midden- en noord Friesland trokken toen verschillende onweerscellen gepaard gaan de met een vrij grote vuur- ontwikkeling die enkele uren duurde. Een waarnemer in Veenwoude telde tijdens het hoogtepunt twaalf a dertien ontladingen per minuut, meest in de hogere niveau's. Hij kon vijf millimeter zeer gewaardeerde regen aftap pen. Marken tapte vier milli meter af Daar werden ook verticale ontladingen gezien. Onze man daar registreerde drie onweersneuzen, de laatste van 1.5 millibar. Dit onweer dat zich uren daarvoor al had aangekon digd door een forse cumulus ontwikkeling op middelbaar niveau (grof gestructureerde kantelen op vlakke basis, la ter bolle stapelwolken) blies de zomer niet weg. zoals we gisteren aan de dertig gTaden hebben kunnen zien De da lende barometer wees erop dat een lagedrukgebied van circa duizend mlllibaar boven noordoost-Frankrijk en zuid- Duitsland was komen te lig gen. Het breidde zich nog wat in noordelijke richting uit maar erg veel activiteit was er gisteravond nog niet te be speuren. Om 17 uur onweerde het alleen nog in de Golf van Biscaye, zuidwest-Frankrijk hier en daar in Spanje en noordwest-Italië. In de ko mende dagen neemt de kans op lokaal onweer in de namid dag en avond wel toe. De tem peratuur zal vandaag op nieuw in een gToot deel van het land boven 25 graden ko men tot een maximum van circa 28 maar in de kustgebie den is zeewind mogelijk. De windrichting zal over het al gemeen een noordoostelijk zijn. Zeer veel regen is er za terdagmorgen afgetapt In Marokko: 45 millimeter in Oujda gevallen in 24 uur. Wij kunnen er alleen maar naar kijken Vliuinjen Zd Limburg Aberdeen Berlijn Horde.iux Hrusscl Frankfort Stockholm ticht bew 'J! V W'enen on bew .'4 u Zurich rwaar bew 2* 0 Catablanca regenbui 17 (i La* P.ilmai .-waar bew 22 O I New York /waar tu-w n Tuni» licht bew HOOGWATER, dinsdag 1) mei Vlissingi-n 1159HurlngvlleUlui2Pn 11.56Rotter dam 1 10 13 56. Scheveningen 0 25-12 57. IJmui- den 1 04-13 34 Den Helder 5 23-17 40. Harllngen 7 51-20 01. Delfzijl 9 39 21 49 Van een verslaggever MAASTRICHT Sphinx in Maastricht (onderdeel van het Engelse Reed-concern) heeft uit Jordanië opdracht ontvangen voor de levering van vijf van de meest luxe badkamers die door de Sphinx worden gemaakt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 7