Wereld Natuur Fonds gaf ruim 20 miljoen dollar uit aan 1600 projecten Bijstandsbond behartigt belangen van mensen die van uitkering leven DCLLy VAN ARNHEM Radio- en televisieprogramma's Opmerkelijk haastwerk Bedreigde soorten gered Nederlandse Rode Kruis helpt Italië Huizen afgebrand na ontploffing Joegoslaaf verdronken Twee taxichauffeurs beroofd en geslagen Oosterschelde is PvdA'er Roels een crisis waard Jacht door brand vernield na explosie Even puzzelen MAANDAG 10 MEI 1976 TROUW/KWARTEfrNDA Brandpunt kon reeds zaterdagavond een eigen reportage laten zien van het Italiaanse rampgebied dat donderdag door aardbevingen werd getroffen. Opmerkelijk bij dit journalistieke haastwerk was. dat de samenstellers niet op de sensatie-toer gingen met opgewonden commentaren en geluiden van jammerende mensen en gillende sirene s. Zij probeerden veeleer iets te registreren van de verbijstering die een mens bij een dergelijke catastrofe bevangt. Een ramp, die erger is aangekomen dan de oorlog en de daaropvolgende misère. De filmploeg van Brandpunt heeft de kijkers op treffende wijze deelgenoot gemaakt van het leed en van de niet te beantwoorden vraag van het ..waarom". „Net nu wij het in deze streek een beetje beter gingen krijgen", zei een van de overlevenden. Moeilijker nog dan de getroffen Italianen zijn de Spanjaarden te helpen, die aan den lijve ondervinden dat er vijf maanden na de dood van dictator Franco nog niet zo bar veel ten goede is veranderd, die het voelen moeten dat politiemannen op het woord democratie reageren als dolle stieren of zich ontpoppen als sadistische beulen. Nog altijd martelen zij hun gevangenen met stroomstoten op de meest kwetsbare lichaamsdelen. Schrijnend détail in de Brandpunt-reportage: ook het groot-kapitaal is als de dood voor democratisering. Beelden van de vele Amerikaanse vestigingen in Spanje toonden aan waar het meeste kapitaal vandaan komt. Minister Boersma is er zich van bewust dat de verhoudingen tussen kabinet en vakbeweging al enige tijd aan het verslechteren zijn. Maar het heeft hem wel teleurgesteld, zo vertelde hij aan Ad Langebent, dat in de vakbondsvergaderingen zo weinig is gediscussieeru u vei ae algemene voorzieningen en over de gevolgen van volledige prijscompensatie voor de werkgelegenheid. Het grootste deel van de vergoeding van prijsstijgingen vliegt als rook door de schoorsteen. Er blijft haast niets van over, zei de minister. De werkloosheid zal er alleen groter door worden. Ondanks alles gelooft de heer Boersma dat er in de vakbeweging nog voldoende gezond verstand aanwezig is. De omroepster verzekerde ons zaterdagavond dat „The lady vanishes" een van de beroemdste films van Alfred Hitchcock is. Hoe vluchtig roem wel is. bewees de rolprent zelf. Een vooroorlogse waardering de thriller is uit 1938 kon ik er niet voor opbrengen. Scheiden doet lijden, zongen de vijf van Farce Majeure in een groteske potpourri, bijgestaan door het Concertgebouworkest onder aanvoering van Haitink. Een kapitale uitsmijter dus. Ook te midden van politici werd flink KARELTJE KNETTER uitgepakt. Over de hele uitzending echter hing een merkbare matheid. Jezelf na tien jaar inspanningen op de valreep nog eens overtreffen is een te moeilijke opgave. Desalniettemin: bedankt Fred. Bram. Henk. Jan en Ted en succes met het bijtanken. Ik wil wel eens een natuurfilm overslaan, want we krijgen ze zo royaal voorgezet en ze lijken zo dikwijls op elkaar. Maar wat een geluk, dat ik zondag, ondanks de hitte, de gorilla's in huis heb gelaten. Een grandioze uitzondering, die Anglia-documentaire. Het contact van de Belgische wildwachter Adriën Deschryver met deze reusachtige mensapen in Zaïre leverde unieke beelden op. De film komt in aanmerking voor hervertoning in het winterseizoen. TON HYDRA Van een verslaggever UTRECHT Het Wereld Natuur Fonds, begonnen in Groot Britannië, Amerika, Zwitserland en Nederland, heeft nu afdelin gen in twintig landen in alle werelddelen. Het heeft meer dan twintig miljoen dollar besteed aan ruim zestienhonderd projec ten. Het geld is grotendeels gebruikt als beginkapitaal voor natuurbeschermingsprogramma's, die na verloop van tijd door de nationale regeringen en door andere instanties zijn overgenomen. stijgend gehalte aan kooldioxyde tengevolge van de verbranding van fossiele brandstoffen waardoor de ijs kappen van de polen kunnen gaan smelten en de mogelijke aantasting van de stratosfeer door het freon uit de spuitbussen. Een van de projecten waarvoor de unie de wetenschappelijke grondslag verzorgt is de Waddenzee. Die lijkt nu wel veilig voor grote aantastingen maar het beheer moet nog helemaal worden geregeld. Niet alleen indus triële ontwikkelingen en ha venuitbreiding bedreigen het Wad dengebied. maar ook de „geïndustri aliseerde recreatie." Prins Bemhard. voorzitter van het fonds, deelde dat zaterdag mee op een bijeenkomst in Utrecht ter gele genheid van het vijftienjarig bestaan van het fonds. Op de lijst van de bedreigde diersoorten staan onge veer duizend zoogdieren, vogels, rep tielen en zoetwatervissen. Van de dieren die het fonds voor uitsterven heeft kunnen behoeden noemde de Prins onder meer de tij ger. Er is een grote internaUonale actie gevoerd om geld bij elkaar te krijgen, nadat in 1972 bekend werd dat er nog maar vijfduizend tijgers waren, tegen honderdduizend een halve eeuw geleden. De tijger is nu in het grootste deel van Azië een wette lijk beschermd dier én het ziet er volgens Prins Bemhard naar uit. dat de tijger kan worden gered. Met enige trots meldde de Prins, dat het met steun van het fonds is gelukt de vicuna van de ondergang te red den. De vicuna is een klein soort wilde lama. Nog geen twintig jaar geleden kwamen er in de Andes 400.000 voor, maar vanwege hun kostbare wollen vacht zijn er sindsdien zo veel afgeslacht dat er nu nog maar tussen de tien- en twintig duizend zijn. Inmiddels zijn er in Pe ru en andere Zuid-Amerikaanse lan den reservaten ingericht. Andere diersoorten die hun voortbe staan wellicht aan het fonds hebben te danken zijn de Javaanse rhinoce ros, de Hawaiïaanse gans en de Ara bische oryx. De oryx is een woestijn- antilope die waarschijnlijk in het wild al is uitgestorven, maar in Ame rikaanse dierentuinen heeft men er nog enkele in leven kunnen houden. De Prins noemde het van groot be lang. dat de jeugd de betekenis en noodzaak van natuurbescherming leert. „Werkpaard" De voorzitter van het Wereld Natuur Fonds Nederland, ir. M. G. Wagenaar Hummellnck. zei dat de Prins meer dan de helft van zijn tijd beschikbaar stelt voor het werk van het fonds. De Prins is „dan ook geen paradepaard maar een werkpaard van het Wereld Natuur Fonds". Prins Bernhard kreeg een langdurig applaus uit de volle congreszaal. Prof. dr. J. Kuenen. voorzitter van de internationale unie voor het behoud van de natuur en de natuurlijke hulpbronnen, ging in op de gevaren die de natuur bedreigen: de vervui ling van de oceanen door olie en insectenbestrijdingsmiddelen. het Van een verslaggever DEN HAAG Het Nederlandse Ro de Kruis heeft vijftigduizend gulden ter beschikking van het Italiaanse Rode Kruis gesteld voor hulpverle ning aan de slachtoffers van de aardbevingsramp. Ter plaatse zuilen voor dat bedrag dekens en tenten worden gekocht. Tevens heeft het Rode Kruis een speciale girorekening geopend waar bijdragen gestort kunnen worden ten behoeve van de hulp aan deze slacht- offers.jHet nummer van die rekening is 68681. Wat op die rekening binnen komt zal ter beschikking van het Italiaanse Rode Kruis gesteld worden. Van een verslaggever AMSTERDAM Twee woonhuizen in Amsterdam zijn uitgebrand, na dat zich in een van de huizen een hevige explosie had voorgedaan. Er werden bij deze brand vier mensen licht gewond, onder wie een bewoner van een aangrenzend huis, die van twee hoog op straat sprong. Aanvan kelijk werden er twee mensen ver mist. maar later bleek, dat deze men sen ten tijde van de explosie en brand niet thuis waren. Volgens getuigen werd de buiten muur van een van de huizen aan de Eerste Coehoornstraat naar buiten geslagen door de explosie waarna het vier verdiepingen tellende huis binnen enkele ogenblikken tot het dak toe in lichterlaaie kwam te staan. Het vuur sloeg over aan de achterkant naar een huis aan de Czaar Peterstraat, dat ook helemaal uitbrandde. Zaterdagochtend waren de brandweer en de gemeentereiniging nog druk bezig met het ruimen van het puin. Door de explosie en de brand zijn ongeveer twintig mensen dakloos geworden. TER APEL Tijdens afwezigheid van de bewoners is een hoekpand in de Rensjensstraat in Ter Apel door een brand volledig in de as gelegd. Van de inboedel kon niets gered worden. Voorlichting geven, discriminatie bestrijden Van een verslaggever HILVERSUM Meer dan driehonderd Nederlanders, die leven van een sociale uitkering (bijstand, werkloosheidsuitkering, AOW, arbeidsongeschiktheidsuitkering) hebben zaterdag in Hil versum op initiatief van de stichting de Ombudsman een bij standsbond opgericht. De bond stelt zich ten doel de belangen te beharitgen van mensen, die van een of andere sociale uitkering leven of die daarvoor in aanmerking willen komen. De bond wil deze mensen vertegen- werd gekozen de heer Werdall uit Van een verslaggever ROTTERDAM De 23-jarige Joe goslaaf Pero Bozanovlc is dit week einde verdronken in de Kralingseplas te Rotterdam Volgens de politie was de man in het water gevallen. SPECIAAL De tijd staat even stil bij 16 mei 1940 en bij getroffen landgenoten die nog altijd hun eigen oorlog moeten uitvechten. Ned. 1/20.15 Wapens voor San Sebastian is een MGM-film met onder ande re Anthony Quinn, Anjantte Co rner en Charles Bronsen. Ned. II/20.2S Aktua tv geeft informatie over het rampgebied in Italië en over geestelijk gehandicapten. Ned. 11/22.15 Hoe de Duitsers buitenlandse films nasynchroniseren en wel ke problemen rich voordoen, wordt getoond in een Westduitse aflevering van Edgar Briggs. Duitsland 11/19.30 De EO maakte een reportage van de toogdag van de vrijge maakt gereformeerde mannen bond te Spakenburg. Hilversum 1/20.00 Literama informeert over de internationale PEN-conferentie. Hilversum 11/21.35 Van André Kuyten lendt de NCRV het luisterspel „De Huis genoot" uit. Hilversum 11/22.38 woordigen bij de centrale, provincia le en gemeentelijke overheden en an dere instanties, die te maken hebben met deze materie. De bond wil men sen met een sociale uitkering ook voorlichting gaan geven, door bro chures, maar ook door cursussen en conferenties. Verder wil men elke vorm van discriminatie bestrijden ten aanzien van de uitkeringen. In zijn toespraak ter gelegenheid van de oprichting van de bond zei VAR A- ombudsman Johan van Minnen, dat de bond er vooral is om ervoor te zorgen dat in deze tijd van bezuini gingen niet de zwaksten in onze sa menleving (de trekkers van sociale uitkeringen) het kind van de reke ning zullen worden. Hij benadrukte dat de nieuwe bond intensief wil sa menwerken rnet de vakbeweging Tot voorzitter van de bijstandsbond Kerkrade. Deze zei vooral te willen gaan optreden tegen de willekeur en het onmenselijk optreden van be paalde ambtenaren van sociale diensten. Hij toonde zich een te genstander van bezuigingen op de sociale voorzieningen. Een vertegenwoordiger van het mi nisterie van CRM zei dat dit ministe rie positief staat ten opzichte van de bijstandsbond. Volgens hem past de ze volledig in het streven van de regering, die in de nota inkomensbe leid het oprichten van organisaties door mensen die nergens anders ge organiseerd zijn, bepleit om hen daardoor een stem te geven bij het vaststellen van een nieuw inko mensbeleid. Hij zei verder dat CRM bereid is om overleg aan te gaan met de nieuwe bond. Van een verslaggever ROTTERDAM De 38-jarige Rot terdamse taxichauffeur P. van O. is gisternacht beroofd door een passa gier. De passagier, naar schatting twintig jaar, stapte in op de Ka- tendrechtse Lagedijk en liet zich ver voeren naar de Industrieweg. Daar haalde hij een op een revolver lijkend voorwerp te voorschijn en dwong de chauffeur te stoppen en al zijn geld (150 gulden) af te geven. De rover liep vervolgens met Van O. naar de Graafstroomstraat en hield daar een andere taxi aan. waarmee hij ver dween. De politie had hem gisteren nog niet kunnen opsporen. Een andere Rotterdamse taxichauf feur (27) kreeg in dezelfde nacht ru zie met een klant over de ritprijs. De klant, de 31-jarige D. de A., sloeg de chauffeur in het gezicht, waardoor diens kunstgebit brak. De politie ar resteerde de passagier en stelde hem in verzekerde bewaring. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Volgens het PVDA Tweede-Kamerlid P. Roels is voor hem persoonlijk de volledige afslui ting van de Oosterschelde een kabi netscrisis waard. Hij zei dit tijdens een vaartocht van 45 gezamenlijke Belgische en Nederlandse actiegroe pen op de Westerschelde. Er zijn de laatste tijd zoveel nieuwe feiten naar voren gekomen die uitwijzen dat to tale dijkverhoging langs de Oos terschelde heel goed mogelijk is, dat een totale afsluiting onaanvaardbaar zal zijn. zei de heer Roels. Natuurlijk zullen wij ook loyaal mee werken aan de bouw van een stormstuwcaissondam. waardoor een gedeeltelijke getijdebeweging moge lijk blijft. Maar mocht dit niet haal baar zijn dan moet volgens mij. de Oosterschelde door middel van ver hoogde dijken beveiligd worden", al dus Roels. Van een versslaggever BRESKENS In de haven van Breskens is het Duitse jacht „Lady Mary" door een ontploffing bij het starten van een motor in brand ge vlogen en vernield. De schade be draagt ongeveer een ton. De schipper werd in het ziekenhuis van Oostburg opgenomen met een shock en brandwonden. Het jacht lag op de Westerschelde voor Hoofd plaat en was zonder benzine geraakt. Een passerend Belgisch jacht „De Dany" uit Antwerpen nam het op sleeptouw en bracht het de haven van Breskens binnen waar het benzi ne laadde. Bij het starten van de tweede motor ontstond er gas- ontwikkeling. waarna een ontplof fing volgde. De vrouw van de schip per en een vijftienjarig kind spron gen overboord. Alle vier werden door rubberboten opgepikt en aan de wal gebracht. 112. Kdi Sucker rende opnieuw het indrukwekkende ambassade ge bouw binnen en begaf zich ehet eerst naar de keuken. „De sportcomputer hebben ze dus niet." mompelde hij. „Maar wasbenzine of vlekkenwater hebben ze vast wel in huis. Dat zijn lekkere brandbare spulletjes. Ja ja. dat zal nog een verrassing wor den voor dat misselijke wijsneusje daar in de kelder," - Gejaagd door zocht Kid Sucker de keukenkasten tot hij vond wat hij zocht. „Juist!" zei hij tevreden. „Een kaars.een ro touw. en een fles benzine,. En nu aan het werk, jongens!" Met de bijeen gezochte spullen rende hin naar de kelder, waar brigadier Piet nog steeds muurvastgeklonken zat aan de kwelstoel. „Wat ben je van plan, schurk?" vroeg de brigges, toen hij argwanend een tijdje had geke ken naar de verdachte handelingen, die Kid Sucker met touw, fles en kaars begon uit te voeren. -- „Ik ga een fikkie stoken," siste de geheime agent. „En daarin ben ik bijzonder geoefend, mag ik wel zeggen. Het hoort zo n beetje bij mijn opleiding, begrijp je? Kijk.eerst bind ik dit touw aan deze ring in de vloer. Dan rijg ik de kaars aan het touw. Vervol gens haal ik het touw door deze ring aan de muur en over die haak aan het plafond. Nu bind ik er de fles benzine aan en plak de kaars met PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN n de wat gesmolten kaarsvet op de grjde lu vast. En nou komt het. Kijkners kaars wordt aangestoken. En te denk nu maar eens wat er over ident uurtje of zo gaat gebeuren. rd d< „Moordenaar!" schold de bri»remi: driftig. „Als de vlam het touw ireeu' reikt, dan brandt het stuk. De rliste: benzine valt dan en breekt.Uden „Goed geraden!" prees Kid Sucl loten „Wat zal dót een vuur geven! Engelen is de baan vrij. Door niemand gety incii derd kan ik de sportcomputer 5 smidje Verholen gaan halen.ns K Met die woorden verdween de vi Nede Kid Sucker uit de kelder. Het za( de dus niet al te best uit voor brigdgo d: Frar S dit ^het 1 aar Ht, /IMG IK/ M&e, IK TAl 66AJS 3I6N' HEM MIET OF HIJ MIS5CKIEM INC HOUDEN"? WAS KRIMPT. - 192 - „Drie Sammen, is dat niet te veel?" vraagt Sam bescheiden. „Dan houden we ons aan de naam voluit, ik vind het zulk een mooie. Bijbelse naam. Samuel." „Ja. dat lijkt me best. het is een naam met orgelmuziek, dat vind ik ook." „Ja, alleen een beetje zwaar en lang, als je aan een piezelklein peutertje denkttoch mooi Samuel. Maar als het nu een meisje wordt, dan kunnen we het niet Jacoba of Coba noemen, dat zou mijn vader kunnen pijn doenmijn moeder werd al tijd door iedereen Jacoba genoemd, maar mijn vader zei wel eens Coba tegen haar de afkorting Cootje vind ik een papegaaiennaam, Jac een verminking van de mooie naam Jacoba. wat zullen we doen weet jij er iets op Sam?" Hij denkt ernstig na. alsof hij een wijsgerig stelsel aan het bepeinzen is. „Ik geloof, dat ik iets weet Dol. voel 'je iets voor Cobi?" „Cobi? Ja dat geloof ik welwacht ik moet het even proberen." Vol speelse overmoed begint Dolly zachtjes te roepen: „Cobi kom eens hier Wil Cobi dat? Dat gaat niet. CobiO Sam, ik vind het allerplezierigst die afkorting, wat heb je dat weer goed bedacht Nog lang keuvelen ze. totdat Dolly op wat abrupte manier, die Sam van haar kent. zegt: „Ziezo Sam, nu kan ik niet meer van de slaap, al praat je nog zo veel en nog zo prettig, ik ben doodmoe en ik slaap in. daar heipt niets meer te gen." En als de bij in de honigkelk Henriette L.T. de Beaufort glijdt ze in zijn armen en sluimert in met het rustige gemak van een kind. Het is lichte maan en de slaapkamer is er zilverig door verlicht. Sam kijkt naar zijn vrouw, de kleur van het haar is bij het bleke licht net even te onderscheiden, een tint tussen blond en bruin in, maar eerder blond dan bruin. Hij luistert naar haar geregeld ademhalen, er bestaat maar een klein klankverschil tussen het inade men en het uitademen, het tweede heeft lichtelijk meer geruis dan het eerste, zijn ene hand voelt de bloedklop van haar hart. Een onuit sprekelijk gevoel van innigheid en verinnerlijking trekt door zijn ganse wezen, hij voelt een besef, dat tege lijk werkelijk en toch onwerkelijk is, dat een hemel die de zijne is, in zijn armen omsloten ligt. Haast gelijktij dig doorsnijdt hem het besef, dat de afstand tussen de een en de ander een eeuwige waarheid is, twee zijn één èn één. Manlijk blijft ook de een, vrouwlijk de ander. Hoe groter de persoonlijkheid, hoe sterker de ver eenzelviging is. of zal een levende voortzetting, dat zal dus hun kind zijn. het snijpunt der twee lijnen vormen? Kan dat heus. of is het maar een lieflijk zelfbedrog van ou ders. die menen, dat 't biologi loec voortbrengsel een eigen reprodul mi is. een ondeelbare samenvatting twee persoonlijkheden? Is eerily gen kind een bezit, of niet veel (X een nieuwe afstand? Een nieuw gen naar een altijd vluchtend m aal? Een nieuw zoeken naar een vindbare inzet? Zal hij Doll# geestlijke groei in deze maan## kunnen begrijpen en zelfs volge Wat zullen de angsten, de gevaü zijn? Zal hij haar zwijgen en bes tenheid genoegzaam begrijpen? J| grote omzwervingen, als de vluchten van de adelaar, zweH zijn ordeloze gedachten over grensgebieden van denken en men. totdat allengs het denken v ebt en in dromen gaat overvloeit beeld na beeld. Hij is weer ki^ ergens in hun oude huis in Arnhei hij zit op de grond met zijn zuster,1 wa; bouwen met blokken, hoog, althg hoger, plotseling valt de toren. I lief lacht, dat heerlijk vrolijk lacht y dan gaat ze zingen, lied na lied. kinderen zingen mee zijn va< ^aa komt binnen en kijkt 1 in 1 druktmaar nee, nu zijn ze op litus water het schip, dat van Suri tra komt, Ulilief zingt nog alti^en( Moeder neem mij op. ik ben moe," prevelt hij. een remmende h 'Ks* peloosheid maakt elke beweging! e-1 mogelijk. Als zijn moeder de arm KO uitstrekt, is hij niet meer jong, 111 tuimelt neer. valt en valt d1- per een razende angst bekn hem in een beklemming en n een ruk wordt hij wakker. Gelukk Dolly heeft niets gemerkt, ze is n Ie' verzonken in de onbereikbare diej var^d^slaa^^^^^Wordt^^rvoi ge' Horizontaal. 1. stadium. 4. latwerk, 7. tijding. 8. vreemde munt. 9. meer in Finland, 11. mak, 12. dorp(lnd.), 14. volksnaam van de kauw. 15. Europeaan, 16. voertuig, 17. traag. 19. vod, 21. ketting zonder einde, 23. rivier in Duitsland. 24. plaats, 25. ontken ning, 26. meisjesnaam. Verticaal. 1. ventilator. 2. plaats aan de Maros. 3. helder. 4. evenredig deel. 5. tijdperk. 6. vriend. 7. soort perzik. 10. plaats in Duitsland. 13. brede rivier. 17. denkbeeld, 18. slaginstru ment. 20. lofzang. 22. godin van dc toorn. Oplossing van vorige puzzel. 1. vertoning. 2. sleedoorn, 3. treurspel. 4. strekking. 5. materieel. 6. manke ment. 7. brandpunt, 8. gewichtig, 9. beeltenis. VLEERMUIS HILVERSUM I (298 m en FM-kanalen) TROS: 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Kom er maar eens uit. (7.30 Nieuws. 7.41-8.00 Nieuws. 8.30 Nieuws. 8.36-8.45 Gymnastiek voor dc huisvrouw.) 10.00 (S) Kaboutertijd. 10.30 Nieuws. 10.33 (S) Sphinx, programma voor de vrouw. RVU: 11.40 Ontwikkelingssamen werking. VPRO: 12 00 Piet Ponskaart pre senteert (12.26 Mededelingen. 12.30-12.40 Nieuws.) 13.30 (S) Muziek: de wereld van muziek en geluid op zijn kop of andersom. 15 00 Permanent Wave. 15 30 Nieuws. 15.33 (S) Nova Zembla. EO: 16.15 De EO deze week. 16 20 (S) Licht en uitzicht: gewijde muziek. 17.00 (S) EO-metterdaad-informatie zendingswerk. 17.05 (S) Eigen wijs, kleu terprogramma. Overheidsvoorlichting: 17.20 Mens en samenleving. EO: 17.30 Nieuws. 17.32 (S) Klankbord. 18 00 (S) Wij hebben een woord voor de wereld: gewijde muziek. PP: 18.19 Uitzending van de PvdA. EO: 18.30 Nieuws. 18.41 EO-mededelingen en grammo- foonmuziek. 18 45 (S) Lectuur op tafel: infor matie over boeken en periodieken. 19 00 (S) Ronduit muziek en informatie voor jonge ren 19.40 (S) De bijbel open: bijbelstudie. 20.00 <S) Reportage van de Bondsdag van de Vnjgemaakt-Gvreformeerde Mannenbond. 20.20 (S) EO-metterdaad. 20.25 (S) Ga er eens voor zitten, gevarieerd muziekprogramma. 21 40 (S) Tegen de revolutie het evangelie, sene uitzendingen. NOS 22.00 Voor blinden en slechtzienden 22.15 (S) Openbaar kunstbezit 22 25 Bond Zonder Naam. 22.30 Nieuws. NCRV: 22 40 Hier en nu. Veronica: 22.55 Veronica op 1: activiteiten en muziek. 23.55-24.00 Nieuws HILVERSUM II (402 m en FM-kanalen) - NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnas tiek. 7.20 Te Deum Laudamus: gewijde mu ziek. 7.54 Het levende woord. 8.00 Nieuws. 8 11 Hier en nu. 8.25 Muziek in uw straatje. 9.00 Plein Publiek: vloemen en vervloeken. 10.50 Schoolradio. 11.00 Nieuws. 1103 De Kilima Hawaiians show 11 30 Het nuttigen van etenswaren is toegestaan: lunchpro- gramma. 13.00 Nieuws 13.11 Hier en nu 13 30 Onder schooltijd voor luisteraars in de school en daarbuiten NOS: 14.50 Den Haag de/e week. 15.00 Kijk op buitenland be schouwingen en berichten over de Derde Wereld en Oost- en West-Europa. NCRV: 15 30 In 't Zilver: bejaardenprogramma. (16.00 Nieuws.) 17.00 Populaire klassieken. 17.55 Mededelingen 18.00 Nieuws. 18 11 Hier en nu. 18.40 (S) Militaire orkesten. 19.10 Bij de tijd: Godzalige droomwereld. 19.25 Een. twee uit de maat: programma over onder wijs en opvoeding. 19.45 (S) Met uw instem ming: lied van de week. 20 00 Nieuws. 20.05 (S) Ensemble Collegium Musicum Judai- cum: gewijde liederen 20.40 (S) Utah Symfo nie Orkest: klassieke muziek. 21.10 (S) De liederen van Moessorgsky. 21.35 (S) Litera ma kroniek over boeken, schrijvers en to neel. 22.18 (S) Poërama: poëzieprogramma 22.38 (S) De huisgenoot, hoorspel. NOS: 23.00 Met het oog op morgen, met aktualiteiten en Den Haag vandaag. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III (445 m en FM kanalen) - KRO: 7 02 (S) Drie op je boterham; muziek en informatie voor werkende jongeren. AVRO: 9.00 (S) Pep-op-drie: De Negen-Uur show. 10.03 (S/M) Pep-op-drie; Arbeidsvita minen. verzoekplaten programma. 11.03 Ra diojournaal. 11.06 (S) Postbus 700. ver- zoekplatenprogramma. 12.03 (S) Drie tussen de middag: Joost mag niet eten. 14 03 Radio journaal. 14.06 (S) Pop-Kontakt I. 15.03 (S) Pop-Kontakt II. 16.03 (S) De Hitmeester met o.a. Het Nederlands Elftal en de Telefoon- Top-5 1803 De Vacaturebank. 18.10 (S) NOS-maal. AVRO 19 02 Let's Twist again 20.02 Radiojournaal 20.05 (S) Superclean Dreammachine 21.02 (S) De Negen-Uur- Jazz-Show 22.02 Radiojournaal. 22 05 (S) Vanavond laat. 23.02 (S> Candlelightshow. (0.02-0.05 Radiojournaal.) KRO: 1.02-7.00 (S> KRO-op-dric; De nacht door. HILVERSUM IV (FM-kanalen) - VARA 7 00 Nieuws. 7.02 (S) Groot en klein: klassie ke kamer- en orkestmuziek. 9.00 Nieuws. 9 02 Wonen, verschil tussen huis en thuis. 9.35 Kinderen een kwartje?, programma over school en thuis. 1000 (S) Feest der herkenning: klassieke muziek. 12.00 (S) Tus sen de middag klassieke muziek 13.00 (S) Maak eens nader kennis metde mezzoso praan Teresa Berganza. 14 00 Nieuws. 14.02 Keuren en kiezen: een programma over ons koop- en lecfgedrag. 14.30 Gesproken woord. 15.00-17.00 (S) Zo klonk het vroeger: klassie ke pianomuziek en oratorium TV NEDERLAND I 10.45 (Gad. K) NOS/NOT: Schooltelevisie 18.55 Journaal. 19.05 NCRV: NCRV-Springtrolee 1975-1976. 19.50 Nee. eerlijk niet!. Tv-serie 21.00 De Wadden, informatieve natuurfilm. 21.50 NCRV: Kojak. politieserie. 22.40 NCRV-Vocaal Ensemble 22.50 NOS: Journaal. NEDERLAND II 18.45 NOS: Ti-Ta-Tovenaar. 18.55 Journaal. h 1 dt r de Jav 21.35 NOS: Journaal. 19.30 In Londen slaat een huis. serie. 20.00 NOS: Journaal. 20.25 TROS: Wapens voor San Sebastian, avonturenfilm uit 1968 (Guns tor San Sebastian). 22.15 Aktua TV 23.05-23.10 NOS: Journaal

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 4