Geen tegen Nederlands tegenspel Chileense generaals lil dichtbij Commentaar Handig en verstandig Na vestigingen regiem vlogen investeringen omhoog Voorlopig geen sexuele relaties in gevangenissen Nieuwe federatie _i voor Surinamers FORDS VOORVERKIEZINGEN ZWAARBEWOLKT EN KANS OP REAGAN hoe vertel ik het mijn plant? noodsprong jaarmarkt uitgedroogd het weer Over zomerse IJsheiligen weerrapporten TE7 VRIJDAG 7 MEI 1976 BINNENLAND TROUW/KWARTET 5 Jammer dat de suggestie van het Amsterdamse gemeentebestuur ter oplossing van het probleem van de betaling weigerende taxi-passagiers niet een paar dagen eerder bekend geworden is. In dat geval hadden de taxi-chauffeurs waarschijnlijk giste ren niet zo'n opzienbarende actie hoeven te organiseren, die en dat is nu eenmaal één van de vervelende bijverschijnselen, van dergelijke ac ties misschien ook schade en ongerief heeft veroorzaakt bij men sen, die part noch deel hebben aan het probleem. De oplossing van de Amsterdam mers: ,,laat de passagier, die zich voor een lange en dus kostbare rit aanmeldt, een voorschot betalen" is daarom zo aantrekkelijk, omdat zij in de praktijk goed hanteerbaar is en heel wat geharrewar over wat nu al-of-niet toelaatbaar of wenselijk is, overbodig maakt. De taxi-chauffeurs willen dat hun wanbetalende passagiers strafrech telijk vervolgd kunnen worden, pre cies zoals iemand die steelt met de strafrechter wordt bedreigd. En geef die chauffeurs eens ongelijk, want wat is het verschil? Iemand die een taxi-chauffeur niet betaalt, steelt een dienst; een immaterieel goed dat even hoog genoteerd mag wor den als wat voor artikel uit de super markt ook. Een bezwaar is alleen (en dat maakt de minister zo huiverig om het „uit voeringsbesluit autovervoer perso nen" op dit punt te wijzigen) dat dan in elk voorkomend geval een politieagent moet worden opgeroe pen om als een onpartijdige bui tenstaander alles op te schrijven om het op die manier bij de rechter aanhangig te maken. Bovendien: wat zou het praktisch effect kunnen zijn? Iemand, die wegloopt omdat hij de taxi chauffeur niet wil betalen, zal zeker weglopen (of aggressief worden) als hij merkt dat de taxi-chauffeur dan per mobilofoon de politie oproept. Het is louter praktisch gezien de vraag wat erger is om de hier drei gende moeilijkheden op te lossen en het spelen van eigen rechtertje te voorkomen. Vanuit dat praktisch oogpunt gezien verdient daarom de door de Amsterdammers Samkal- den en Treumann voorgestelde re geling ernstige bestudering ook in andere gemeenten dan Amsterdam. Het betekent geen principiële oplos sing; wel één die het karakteristiek „handig en verstandig" verdient. En als die regeling algemeen wordt gehanteerd, zodat vooruitbetaling helemaal uit de sfeer van de ver dachtmaking blijft, kan niemand be zwaar maken; net zomin als tegen het feit dat men zijn bus- of treinrit ook bij vooruitbetaling moet voldoen. Van onze parlementsredactie DEN HAAG Staatssecretaris Zee- valking (justitie) is vooralsnog niet bereid om experimenten in te voeren met het toestaan van sexuele rela ties in gevangenissen. Mevrouw Cor- nelissen (KVP) had de staatssecreta ris gevraagd om een klein aantal experimenten te nemen om echtge notes van gevangenen toe te staan een nacht in de gevangenis over te blijven. De bewindsman vindt dat dergelijke experimenten op teveel praktische moeilijkheden zouden stuiten. Al leen al de verscheidenheid van soor ten van gevangenissen maakt het onmogelijk om hiervoor algemene richtlijnen te maken. Bovendien is het niet bekend wat voor consequenties dit zou hebben voor de veiligheidsmaatregelen in de inrichtingen. Zeevalking zegde wel toe dat hij er in zijn binnenkort uit te brengen nota over het gevangenis wezen aandacht aan zal besteden. De bewindsman zegde gisteren, tij dens het debat over de rechtspositie van gevangenen, verder toe dat hij met de minister van binnenlandse zaken zal bespreken of het mogelijk is gevangenen kiesrecht te geven. Nu is dit grondwettelijk uitgesloten. Van een verslaggever AMSTERDAM „De Hindoestaan- se Surinamers in Nederland moeten snel terug naar Suriname, omdat zij zich daar thuis zullen voelen en om dat zij hier geen kans krijgen zich optimaal te ontwikkelen". Dit is de doelstelling van de pas in Amster dam opgerichte „Nationale federatie voor het welzijn van de Hindoe- staanse Nederlanders". De federatie constateert een forse toeneming van het aantal Hindoestaanse Surina mers in Nederland. Deze mensen die a in het onafhankelijke Suriname hard nodig zijn, vluchtten met het waanidee, dat ze het hier beter zullen hebben, aldus de federatie. De voor zitter van de federatie F. H. Oeday- rajsingh Varma herinnert eraan dat J? de werkeloosheid in Nederland inder Surinamers zeer groot is. door James Dorsey Bij monde van verschillende re geringsvertegenwoordigers heeft Nederland zich herhaal delijk in felle bewoordingen ge keerd tegen de militaire be stuurders van Chili. De grote verwachtingen, die ook bij de Nederlandse regering leefden, ten aanzien van het Chileense experiment van wijlen presi dent Allende werden op 11 sep tember 1973 tijdens de bloedige staatsgreep van de Chileense generaals in éém slag teniet gedaan. Op 11 september 1975 verklaarde mi nister-president Den Uyl in een ge ëmotioneerde toespraak tot vijftien duizend deelnemers aan een pro testdemonstratie tegen de Chileense junta: „We moeten meer voor Chili gaan doen". Den Uyl beloofde dat de Nederlandse regering niet zou rusten voor dat de Chileense junta gecapitu leerd heeft en een einde aan de ter reur in het land is gekomen. Negen maanden nadat onze minister president actief aan een demonstra tie tegen de Chilense junta onder de leuze „Internationale Isolering van de Junta" deelnam, moet worden ge constateerd dat Nederland nog niet al de tot haar beschikking staande middelen in de strijd tegen de Chi leense generaals heeft aangewend. Kritiek De Nederlandse betrekkingen met Chili zijn politiek, economisch en cultureel van aard. Vanuit de Chili Beweging Nederland is er de afgelo pen tweeëneenhalf jaar herhaaldelijk kritiek geleverd op het niveau van de diplomatieke betrekkingen, met na me omdat de Nederlandse ambassa de in Santiago op de beste manier zou functioneren. Zowel de oude am bassadeur Goedhart als de nieuwe Nederlandse vertegenwoordiger, Van der Kun. in Santiago de Chile hebben nauwe betrekkingen met de Chileen se militairen. Bij het vertrek van Goedhart uit Chili verleden jaar werd deze met instemming van de Neder landse regering door de Chileense junta onderscheiden met het Groot kruis van Verdiensten. Na het bekendworden van de terug keer van ambassadeur Goedhart naar ons land, drong het Chili- Komitee Nederland bij minister van buitenlandse zaken, Van der Stoel erop aan om het niveau van de diplo matieke betrekkingen met Chili te verlagen en slechts een zaakgelastig de naar Santiago te sturen. Immers, Goedharts hartelijke betrekkingen met de junta waren de oorzaak ervan in 1973 dat de deuren van de Neder landse ambassade pas voor Chileen se asielzoekers opengingen, nadat Goedhart in Den Haag op het matje werd geroepen. Weer hetzelfde Maar ook de nieuwe Nederlandse am bassadeur in Chili. Van der Kun bouwde goede relaties met de Chi leense autoriteiten op. Eind verleden jaar legde Van der Kun een krans bij het monument van de Helden van Iquique in de Chileense havenstad Valparaiso. In de Chileense pers werd uitvoerig bericht, dat „Nederland eer betoont aan het Chileense leger": het leger dat een bloedige staatsgreep had gepleegd en sindsdien een schrikbewind in Chili voert. In een schrijven van Van der Stoel aan het Chili-Komitee wees de minis ter verleden jaar op het feit dat het onderhouden van diplomatieke be trekkingen met een land geen in stemming met een bepaald regiem inhoudt. „Diplomatieke betrekkin gen worden onderhouden om natio nale belangen op de beste wijze te behartigen. De omvang van deze be langen is weer bepalend voor het niveau waarop diplomatieke betrek kingen worden onderhouden." Zo verdedigde minister Van der Stoel zijn beslissing om toch een nieuwe ambassadeur naar Chili te sturen. Belangen Bij een nadere bestudering van de Na de staatsgreep in 1973 gaat er een golf van protest door de wereld. Hier duizenden die zich hebben verzameld op het Kwakersplein in Amsterdam. grondwettelijke vrijheden en lastige vakbonden afgeschaft. De Neder landse investeringen in Chili schoten na de staatsgreep omhoog en verle den jaar kon een Chileens weekblad melden, dat Nederland de grootste investeerder in het land was. Tot de Nederlandse investeerders behoren de Stevin Groep. Akzo Pharma en Vetrex en Shell Biliton. Maar ook de handel met Chili is sinds 1973 niet alleen toegenomen, het is zelfs vervijfvoudigd. De toena me is vooral bij de fruitimport terug te vinden. Cijfers van de Chileense centrale bank leren dat Nederland tot aan de staatsgreep voor 5.5 mil joen gulden aan Chileens fruit in voerde. In de eerste drie kwartalen van 1975 was de fruitimport opgelo pen tot een bedrag van 24 miljoen gulden, overeenkomende een derde van de totale Chileense fruitexport. Honger Het Chili-bulletin, een uitgave van het Chili Komitee Nederland, laat aan de hand van cijfers van de centrale bank zien, dat de Chileense export van voedingsmiddelen tij dens het bewind Pinochet meer dan verdubbelde. Naast deze verdubbel de export staat geen verdubbelde binnenlandse produktie. Integen deel, de voedselproduktie liep aan zienlijk terug en dat betekent dat tenzij Chili enorme hoeveelheden importeert en dat blijkt niet het geval te zijn de Chileense burger minder te eten heeft. En gezien de toch al geringe welvaart van het overgrote deel van de Chileense be volking ook tijdens het bewind Al- lende. betekent het dat nu zeer veel Chilenen honger lijden, aldus het Chili Komité. Het Chili Komitee heeft de Neder landse regering verleden jaar enkele machtsmiddelen gesuggereerd tegen de Chileense junta. In de eerste plaats vroeg het Komitee de rege ring zich te verzetten tegen nieuwe kredieten aan de junta binnen de Wereldbank en het Internationale Monetaire Fonds. Toch heeft Neder land zich korte tijd geleden alleen maar onthouden van stemming over een lening van ruim 200 miljoen gul den van de Wereldbank aan Chili. Den Uyl Verder zou de regering de junta on der druk hebben moeten zetten om rente en aflossingen op de schuld aan Nederland over 1973. 1974, en 1975 te voldoen. Inderdaad heeft het kabinet in 1974 geweigerd met Chili te onderhandelen over uitstel van betaling. Eerst moesten, aldus de regering, de mensenrechten en de democratie in Chili worden hersteld. Dit heeft de Chileense regering er echter niet van weerhouden slechts een deel van het verschuldigde be drag af te lossen. De laatste suggestie aan de regering van het Chili Komitee was het stop zetten van kredietgaranties aan Ne derlandse bedrijven, die in Chili wil len investeren. De Nederlandse Cre- diet Verzekeringsmaatschappij, de instantie die dat regelt, valt onder de verantwoordelijkheid van het minis terie van financien en uit de investe ringen die al zijn gedaan of nog op stapel staan, valt te conluderen, dat van deze kant nog niets tegen de Chileense junta is ondernomen. Alle goede bedoelingen ten spijt, is het de vraag wat het antwoord van minister-president Den Uyl zal zijn op 11 september 1976 de derde ver jaardag van de staatsgreep in Chili, op de vraag of Nederland haar ui terste best heeft gedaan om de Chi leense junta te isoleren. DE- VAN EEN LEZER- Tekeningen, bij voorkeur in liggend for maat, sturen aan: Trouw, jury politieke prent. Postbus 859, Amsterdam. Naam en adres nan de achterzijde vermelden. Voor geplaatste prenten is er een boe kenbom onder redactie van bes smit Sinds de wetenschap heeft uitge maakt dat ook planten een ge voelsleven hebben, weet de echte liefhebber niet meer waar hij aan toe is. Aandacht voor je groene vrienden houdt niet langer in dat je ze alleen water en mest geeft en af en toe eens verpot". De boer die tegen zijn gewassen praat, schijnt ze met de dag te zien opschieten en dus zal de man of vrouw onder het begieten van de planten af en toe een goed gesprek van mens tot plant moeten voeren. Renate Dor- restein en Annemarie van der Meer, van wie de eerste, geciteer de uitspraak afkomstig is, vin den: „Ook muziek en een praatje doen op zijn tijd wonderen." Goed, dat hebben we allemaal wel eens gehoord (van die muziek was ons trouwens niet bekend), maar hoe pak je het aan. als de clivia niet wil groeien en het vlijtig lies- je allesbehalve vlijtig is? Geluk kig praten Renate en Annemarie door: „Maar wdt zeg je tegerl een cactus, een ficus, een geranium?" Zij weten het en dus schreven ze samen het „voorleesboek voor planten", geschikt, volgens de sa menstellers. voorde meest uiteen lopende soorten kamerplanten. Dat moet dan blijken uit de ver haaltjes, te vertellen aan twintig verschillende planten. Een ga- tenplant krijgt bijvoorbeeld het verhaal te horen van een neef, een doordouwer, die het met al die gaten maar vond tochten en dus zijn gaten dichtte. Een man vond het maar gek en spoot bladglans op de dichte bladeren. Hielp niet. Een vrouw gaf hem een theelepel tje mest. Hielp niet. Een botanicus sprak de woorden: „een speling der natuur, zet hem maar wat meer in het licht." Een kind nam pas een echt effectieve maatregel: het pakte een schaartje en knipte de ontbrekende gaten er in. Waar op de gatenplant berustend zuchtte: „Wat mooi is voorde een, is lelijk voor de ander. Een plant met gaten vindt niemand mooi, maar als je als gatenplant je le ven wat meer inhoud probeert te geven, is het ook niet goed. Zoiets roept allerlei vragen op. Stel dat de gatenplant zo'n ver haal aangenaam in de gaten klinkt, maar de cactus die er vlak naast staat, vindt er niks an? Of ze horen veel liever eens iets an ders dan altijd over die planten uit hun beperkte leefwereldje? Misschien een spannende detecti ve of een romantisch streekver haal of iets met een beetje sex? Het is ook heel goed denkbaar, dat niet iedere plantenbegieter zich helemaal goed voelt als hij of zij met een voorleesboekje op de knieën een kwartiertje hardop voor de planten reciteert. Daarom niet getreurd. Het is een ontzet tend aardig, klein boekje om te zien, natuurlijk helemaal groen, met leuke tekeningen (van de ene helft van het duo. Annemarie van der Meer. die al tekenend meever- telt) en je kunt het net zo goed als een speelsigheidje beschouwen en Een in het slachthuis losgebroken stier heeft op de internationale autoweg bij Antwerpen de E 10 het verkeer in beide richtingen een uur lang muurvast gezet. Het doodsbange dier beklom op zijn vlucht naar de vrijheid de berm van de autoweg en sprong tussen de automobilisten, die het aan vankelijk. zij het met moeite, nog wisten te ontwijken, maar vervol gens volkomen klem kwamen te zitten. De stier kreeg het in die verkeersdrukte ook niet makkelij ker en kon een uur later in een aangerukte veewagen opgesloten worden, die hem voor de tweede keer op één zwarte dag naar zijn beulen in het Antwerpse slachthuis voerde. er zachtjes voor Jezelf uit lezen. Hier en daar staan er nog wat wetenswaardigheden in ook (het Kaaps Viooltje kan bijvoorbeeld niet in een plastic sierpot of in een oude, gebarsten, te grote ofte klei ne binnenpot, en af en toe komt er een sterk feministische trekje om de hoek kijken. Het „voorleesboek voor planten" (of desnoods voor kinderen) is een uitgave van Ploegsma in Amster dam en kost f 12,50. Dit is de trots van het drieduizend inwoners tellende Betuwestadje Buren, de St. Lambertuskerk. ge bouwd in de late middeleeuwen. Niet de enige bezienswaardigheid, want Buren is haast in z'n geheel een historisch monument, maar wel de oudste. De kerk bevindt zich op de in 1955 gerestaureer de toren na in een bekla genswaardige toestand en moet voor vele miljoenen opgeknapt worden. De drieduizend Burena- ren hoeven daarvan weliswaar zelf „maar" tien procent op te bren gen, maar dat is nog een kapitaal om u tegen te zeggen. Daarom is een groep uit de bevolking vijf jaar geleden begonnen met een jaarmarkt op de tweede zateraag van mei. waarvan de opbrengst voor de restauratiepot zou zijn. en dankzij het succes van de markt is de restauratie nu in volle gang. In 1973 was het verhaal van Marike van Nimwegen het motto van de jaarmarkt, in 1974 antiek vervoer, vorig jaar folklore en dit jaar ziet het er allemaal Amerikaans uit. Niet alleen vanwege de 200ste ver jaardag van de VS, maar ook om dat de grootvader van Martin van Buren, de achtste president van de Verenigde Staten, in Buren ge boren is. Morgen want dat is alweer de tweede zaterdag van mei is er dan ook onder het motto „blues en bloesem" erg veel muziek, en verder zijn er onder meer Uncle John's Winehouse. Lucky Luke's Place, een Indianen dorp voor de kinderen met wig wams, totempaal en nog veel meer, een grote antiek- en curiosa- markt en demonstraties van oude ambachten. Vroeg opstaan dus. want er valt heel wat te zien en het wordt erg druk. Buren verwacht morgen zeker dertigduizend be zoekers. onder wie de Amerikaan se ambassadeur in ons land, de heer Gould jr. die de Jaarmarkt zal openen. (Half-luit gedroogde ballpoints, die slecht of niet meer schrijven, zijn nog best te gebruiken. Om te schrijven zelfs. De vullingen wor den eenvoudig in een pan kokend water geworpen, waar ze moeten blijven tot het water koud gewor den is. Na deze behandeling schrij ven ze weer normaal, althans vol gens AHuispost. een door AH aan klanten verstrekt geschriftje. Van onze weerkundige mede werker ,,'T was de eerste, o Bloei- Nederlandse belangen in Chili blijkt al gauw, dat in tegenstelling tot de m^anTvan" uw dagen, door de regering toegezegde isolering Dien we allen v0, verrukking van de Chileense junta, deze belan- zagen' gen juist toenemen. Het was feestdag, 't schijn- Een van de belangen van Nederland baar doode leefd| in Chili is het zich inzetten voor poli- Waar de almagt op dc wolktn tieke gevangenen en hun familie- zweefde leden Bij de opname van Chileense Elk zlntuig baadde zich In vluchtelingen m ons land dient de Weelde ambassade naar de mening van Van j Bloeimaand! Wat de tijd der Stoel een actieve rol te spelen. En 00k teeide het is inderdaad zo dat ambassadeur Geen schooner telg bekranste Van der Kun in het kader van de ons n00rdeUJk halfrond ooit, Nederlandse belofte van 1974 en 1975 Glj staat met verwen n00it om opnieuw driehonderd Chilenen in verblekend ons land op te nemen een belangrij. In het Ja^boek van onze ke rol speelt in de contacten met de PPI1W fTPtPifPnd Chileense autoriteiten. Maar toch is het onduidelijk hoe de Nederlandse doelstelling om de junta te isoleren Petronella Moens uit Utrecht, bevorderd wordt door het onderzoe- die ik al eens eerder citeerde ken van de mogelijkheden van een overdreef niet. gezien de cij- snelle culturele uitwisseling tussen fers van het weerstation Zwa- Nederland en Chili te bewerkstelli- nenburg. De gemiddelde et- gen. Dit onderzoek werd door ambas- maaltemperatuur van de be- sadeur Van der Kun bekend gemaakt wuste meimaand en nu m een vraaggesprek met de Chileen- hoort u eindelijk wanneer dat se krant La Tercera. was namelijk in 1833 be- De duidelijkste toename van de Ne- droeg 15.3 graden Celsius wat derlandse belangen in Chili valt op ongeveer normaal is voor ju- het economische vlak te constate- ni. Het fraaie weer zo onge- ren. Eveneens een gebied waarin de veer in de trant van wat wij Nederlandse ambassade in de vorm nu hebben (Maastricht giste- van het bemiddelen van contacten ren 27 gr.C., tegenover Gro- zeer actief is. Het Nederlandse be- ningen 18) en ook het komen- drijfsleven lijkt duidelijk meer de weekend houden, dankzij brood te zien in het Chili van gene- een krachtig hogedrukgebled raai Pinochet dan in het Chili van de van de Balkan via Scandina- socialist Allende. De lonen in het vië totde Azoren, trof de men- huidige Chili zijn uitermate laag. sen destijds extra sterk om ■O" zonn^ rnel 19 temceraturen kmo OcNdojK n mifliba^n acfcömgen A w-w lAQntiWfurt H hoge-<*\i<gebe<J -T-»- Kou-hort L» je iMgetxd regen wrxJxWng vcrctiatsngsnchhng dat het de eerste zomerse mei sedert 1811 was. In 22 jaar had men niet zoiets beleefd. De kermis in Dok- kum trok in die dagen dan ook veel meer publiek dan anders, maar in Londen had men andere gedachten: daar woedde de cholera vreselijk in de havenbuurt; alleen al in de tweede meihelft stierven 500 tot 600 mensen. Kortgeleden werd de hoop uitgesproken dat de IJsheili gen ons dit jaar maar eens niet bij de oren zouden moe ten pakken. St. Mamertusül mei). St. Paneratius (12 mei), St. Servatius (13 mei) en St. Bonifatius (14 mei) beschouw de men vroeger als de vier strenge heren. De IJsheiligen zijn terug te vinden in volks spreuken in bijna heel Euro pa ten noorden van de Alpen tot aan de Oeral. Maar is het weer in deze tijd eigenlijk wel zo koud? vroeg een belang stellende abonnee uit Amsterdam zich af. De tem- peratuurcurve (is lijn) gaat immers na een terugval juist (warme) dagen, namelijk vanaf de tiende mei weer met twintig tegen de overige drie vallen en opstaan de hoogte elk zestien of zeventien. Ook in met een sub-piek op 13 mei hier dus die lichte warme en een knik omlaag op de voorkeur voor de 13de mei. 14de, afgaande op de gemid- Tenslotte hebben wij voor u delde dagtemperatuur van uitgezocht in welke perioden De Bilt van 1848 tot 1929. van vijf jaar de meeste 20 gr. Wij hebben voor De Bilt eens C. of meer dagen voor voor alle 200 IJsheiligenda- kwamen. Bovenaan staat gen van de laatste vijftig jaar 1966 tot en met 1970 met 13, nagegaan hoe vaak zo'n dag tweede is 1946 toten met 1950 vrij warm (20 graden of hoger) met 10 en derde is 1941 tot en of warm (24 graden of meer) is met 1945 met 9 Opvallend is geweest. Resultaat. 17 pro- de grote produktie van het cent vrij warme en 35 procent tijdvak 1941 tot en met 1955: warme dagen. De zomer slaat 27 van dergelijke dagen tege- echt niet zo'n gek figuur tij- nover 1926 tot en met 1940 dens de beruchte IJsheiligen- maar 40. De cijfers zijn van periode als wel eens wordt De Bilt. Het kan zijn dat de gedacht. Van de laatste vijf- toegenomen bebouwing en tig jaren waren er maar ne- begroeiing in de loop der ja- gentien bij waarin van de IJs- ren enig tempcratuurverho- heiligendagen er niet een in gend effect op de maxima de categorie „vrij warm" of heeft gehad Verder viel op de -warm" was. St. Servatius terugval in de jaren 70 van erzamelde de- meeste vrij dertien naar vier. f L 3 i i 7 s ?i 7" Amsterdam llchtbew. 24 De Bilt onbew 26 0 Deelen onbew ze 0 Eelde lichtbew 20 0 Eindhoven half bew 27 0 Den Helder llchtbew l« 0 Luchth. R dam onbew 25 0 Twente llchtbew. 24 0 Vltsxlngen 24 *0 Zd Limburg llchtbew 26 !o Aberdeen llchtbew 13 .0 Athene zwaarbew 24 0 Barcelona zwaarbew 20 06 Berlijn zwaarbew 23 0 Bordeaux halfbew 28 0 Franklort llchtbew. 27 :o Oenève onbew 26 0 Helsinki zwaarbew. 16 .0 Innsbruck onbew, 27 .3 Kopenhagen onbew 11 .0 Lissabon geheel bew 18 •0 Locarno onbew 25 04 Londen onbew 24 «4 Madrid llchtbew 24 0 Malaga geheel bew. 19 '0 Mallorea zwaar bew 23 2 MUnchen onbew 23 0 Nice onbew 24 .0 Oslo zwaar bew. 14 0 Parijs llchtbew 29 0 Rome regen 25 •0 Split zwaar bew. 25 ei Stockholm halt bew 14 '0 Wenen licht bew. 25 Zilrich onbew. 24 .0 Casa Blanca regen bul 17 01 Las Pal max halfbew 20 •2 New Vork geheel bew. 8 8 Tunis zwaar bew 19 0 1 Brussel onbew 27 0 Ist'jnbocl half bew. 26 0 HOOG WATER zaterdag 8 mei, Vlis- singen 8.24-21.03; Haringvlietsluizcn 8.20-21.01: Rotterdam 10.23-22 42; Scheveningen 9.17-22.00; IJmulden 10.06-22.49; Den Helder 0 59-13 20; Harlingen 3.42-15.49; Delfzijl 5.50- 18.06.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 5