Anderlecht via dubieuze itrafschop naar winst Hooahoudt Rinus Michels weer terug bij Barcelona Pintens en Jaques finishen met grote voorsprong in Spanje I Heide Rosendahl niet meer in actieve wedstrijdsport "Roeiende finale door Rensenbrink beslist VL Kuiper vijfde in algemeen klassement Manipulaties op )uitse renbaan Chapman onschuldig aan dood Rindt Amsterdamse trainer tekende voor een jaar Ajax moeite loos langs Marokko Nieuwe trainers volleybaidames Ashe al snel uitgeschakeld Zege Boelasjov bij fin jollen Westduitse nu trainster atletiekjeugd /ART^ I IDERDAG 6 MEI 1976 SPORT Anderlecht won gisterena vond in Brussel de Europa Cup voor bekerwinnaars. Na rust werd West Ham United door enkele geniale acties van Rensenbrink en Van der Eist naar een 4-2 nederlaag gespeeld. Op de foto een vinnig duel tussen Lamperd en Arie Haan. Trevor Brooking kijkt toe. ALMANSA De Belg George Pintens heeft de achtste etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. Pintens landgenoot Eric Jaques. die tweede werd. nam de gele trui over van de Portugees Agostinho. oor Matty Verkamman HUSSEL Met een Europa-Cup als zeer tastbaar resultaat, gaat ans Croon het Brusselse Anderlecht verlaten. Onder leiding van Nederlandse oefenmeester veroverde de paars-witte formatie steravond de bokaal voor bekerwinnaars. In de sfeervolle Heizel- ena van Brussel werd hef Engelse West Ham United in een nsprekende finale verslagen: 42. nderlecht liet zich in de opwinden- eindstrijd overigens van twee uiten-zien. Voor rust kon de ploeg »en moment in normale doen ko en, na de hervatting werd er bij agen knap voetbal gespeeld tegen >t overigens ongelukkige West am United. Britten misten uiteindelijk de Dot, toen ze achttien minuten voor et einde een zeer dubieuze rafschop tegen kregen. Uitblinker ob Rensenbrink werd in het xafschopgebied lichtjes aangetikt jor Pat Holland. De Nederlander ag er kennelijk zelf geen penalty in, ant hij vervolgde rap zijn weg. De ranse arbiter Robert Wurtz dacht evenwel anders over en wees ten arechte naar de witte vlek. Ren- anbrink zelf besliste toen het duel: -2. fschoon Anderlecht vrijwel een ïuiswedstrijd speelde, had het in de peningsperiode geen kans gezien m te domineren. Integendeel, West [am United, luid aangemoedigd oor de ongeveer tienduizend (veelal angeschoten) eigen fans. zocht toen adrukkelijk de aanval. De Engelsen luften de tegenstander aanvanke- jk zelfs af. Een situatie, die er voor nderlecht niet beter op werd, toen fantasierijke spelmaker Ludo oeck zich al snel bij een tackle op tevor Brooking aan de enkel bles- ierde en later moest uitvallen. In ie fase had Anderlecht het erg loeilijk, was men stuurloos en ïocht men eerst nog van geluk spre- ren, toen een kogel van Brooking roven de kansloze Ruiter op de lat en einde kwam. ger :n EULEN De directie van de Westduitse volbloedfokkerijen en olbloedrennen heeft in Keulen be- end gemaakt dat er de laatste tijd jdens verschillende paarderennen ïanipulaties zijn voorgekomen. In at verband werd de jockey Manfred osman voorlopig voor onbepaalde jd geschorst. anfred Kosman was dit seizoen een in de beste jockey's van West Duits- ind, zo niet de allerbeste. Een van de rste jockey's die van manipulaties erd beschuldigd was Peter Rem- ïert. Deze liet zijn favoriete paard in e grote prijs van Derendorf enkele eken geleden opzettelijk verliezen, e koersdirectie, die de wedstrijd ectronisch had opgenomen, stelde nmiddellijk een onderzoek in. Bij ;n verhoor van Peter Remmert he mde de Jockey dat hij zijn paard izettelijk had laten verliezen, om it hij voor de wedstrijd was be- Ireigd. 'rijdag tijdens rennen Dusseldorp leeft Kosman de zaak bedrogen, hij ferd na een onderzoek voorlopig ge- chorst. Op 10 mei wordt de zaak ioor een speciale tuchtcommissie «rder uitgezocht en behandeld. En zo waren er meer van die momen ten. Pat Holland kon een keer uit vrije positie inkoppen en later ook inschieten, Ruiter had alle moeite met een felle schuiver van vleugel verdediger Frank Lampard en moest kort daarop op moeizame wijze een kopbal van Billy Jennings over de lat tillen. Het was dan ook een normaal gevolg van het toch verrassende wedstrijd- verloop, dat de „Hammers" halver wege de eerste helft de leiding na men. Pat Holland zorgde voor die echt niet verbazingwekkende goal na die serie doelrijpe kansen. Op een scherpe pass van Graham Paddon kopte Billy Bonds de bal voor de voeten van Holland, die doelman Ruiter vervolgens liet krabbelen: 0—1. Eén minuut na die goal was Jen nings zowaar dichtbij een tweede treffer, maar in die situatie kon Rui ter nog juist op tijd ingrijpen. Duidelijk was toen inmiddels wel, BRUSSEL Hans Croon maakte na de door Anderlecht met 42 gewon nen Europa Cup-finale voor beker winnaars bekend, dat hij bij de Nij meegse eredivisieclub NEC de plaats in gaat nemen van de naar RWD Molenbeek vertrekkende trainer Piet de Visser. dat Anderlecht behoorlijk „vast" zat. De van nature aanvallend inge stelde formatie moest het voorin voorlopig van enkele „kronkels" van Rob Rensenbrink hebben. De knap pe acties van de Nederlandse inter national vonden evenwel voorlopig geen gehoor. Op de andere vleugel liep Peter Ressel zijn directe te genstander Lampard nog wel eens voorbij, maar de voormalige Feye- noorder was ongelukkig met zijn voorzetten. West Ham United tem perde dat gevaar trouwens bijvoor baat zoveel mogelijk door massaal terug te trekken, wanneer Ander lecht aanviel. Waarmee de ploeg an dermaal aantoonde, dat zij er voor Engelse begrippen tamelijk conti nentale ideeën op na houdt. Maar juist op het moment dat An derlecht een opkikker het beste kon gebruiken drie minuten voor de pauze maakte West Ham een kapi tale fout. Althans, verdediger Lampard, die in een poging de bal op zijn doelman Mervyn Day terug te spelen. Peter Ressel volledig over het hoofd zag. Ressel bediende na dit buitenkansje de dichtbijstaande Rensenbrink in het strafschopgebied. De linksbui ten scoorde na enkele knappe schijn bewegingen de gelijkmaker: 1—1. Een enorme meevaller, die gelijkma ker op slag van rust, die de werkelij ke verhouding overigens geweld aan deed. West Ham United was voor rust duidelijk de betere ploeg ge weest. Men had alleen verzuimd om de score uit te bouwen en Anderlecht zodoende van de knock-out afge houden. Een mankement in het spel van de Britten, dat direct na de rust loodzwaar ging wegen. Want de bal was nog maar twee minuten aan het rollen, toen Swat Van der Eist voor een tweede goal zorgde. Na een flu welen actie van Rensenbrink ging Van der Eist knap door en liet met een gericht schot doelman Day kans loos: 2—1. Anderlecht leek toen het lek aardig boven te hebben. Arie Haan, de „pa pieren" centrumspits, ging nog dui delijker achter zijn aanvalslinie ope reren, waar hij in de tegenaanvallen een belangrijk tussenstation vormde. Want zo voetbalde Ander lecht plotseling weer. Bewegings voetbal, dat voorzichtig en toch snel werd uitgevoerd met over elkaar ko mende linies. Zij het maar voor en goed kwartier. Want nadat Ren senbrink en Van der Eist (tegen de paal) kansen hadden gekregen om de zaak te beslissen, wijzigde zich het beeld weer radicaal. West Ham United koos driftig voor de aanval en de Brusselse afweer raakte daar met een van overstuur. De chaotische taferelen achterin, die toen bepaald détoneerden bij het verdere goede veldspel, leverden uiteindelijk de Engelse gelijkmaker op. Uit een voorzet van Jennings kopte Keith Robson via de paal die goal binnen: 2-2. Waarna Anderlecht op vrij goedkope wijze toch aan de winnende goal kwam. Jammer, die bslissing via een strafschop de vierde goal was am per nog van belang van een al met al zeer boeiende Europese bekerfi nale. Na die goal werd het voor de veste van doelman Day een waar kansen festival. Twee minuten voor het einde brak Swat Vanderelst einde lijk de ban door een vierde (knappe) goal te scoren. De spelers van de Belgische club verdienden dankzij deze overwin ning per man de exhorbitant hoge premie van ruim twintigduizend gul- MONZA De Britse technische di recteur van het Lotus Racing Team, Colin Chapman, is vrijgespoken van Be aanklacht verantwoordelijk te rijn voor de dood van de Oostenrijk se autorenner Jochen Rindt, aldus is in juridische kringen meegedeeld. Rindt werd gedood toen zijn auto op het circuit van Monza in september 1970 verongelukte. HIJ was toen proefronden aan het draaien voor de komende Italiaanse Grand Prix. Een van de assen van de wagen was ge- Oroken en Chapman was hiervoor verantwoordelijk gesteld, alhoewel hij niet voor het onderzoek in Italië »erd opgeroepen. Een rechtbank te Milaan besliste dat het ongeluk min der ernstig had kunnen aflopen als Rindt zijn veiligheidsgordel had aangedaan. ADVERTENTIE AMSTERDAM Rinus Michels wordt per 1 juli technisch-directeur van FC Barcelona, de club die hem midden vorig jaar ontsloeg. Onder aandrang van aanhangers van de club en vooral Johan Cruyff te kende de Amsterdamse trainer een eenjarig contract bij de Spaanse club. Voordat Michels aan het begin van het lopende seizoen bij Ajax de plaats van de plotseling ontslagen Hans Kraay innam, was hij al ruim twee jaar trainer van Barcelona. Michels wordt nu de pvolger van de Duitse trainer Hennes Welsweiler, die onlangs na een conflict met Jo han Cruyff bij Barcelona opstapte. Helemaal onverwacht is de terug keer van Michels naar Barcelona niet gekomen. Toen hij een maand Rinus Michels Barcelona terug besloot zijn contract als inte rim-trainer bij Ajax niet verder te verlengen, had Johan Cruyff bij Barcelona net weer voor een jaar bijgetekend. Er gingen toen al ge ruchten over een hereniging van Cruyff, aan wie Michels een groot deel van zijn succes als trainer te danken heeft, en Michels. Maar ook een andere Spaanse club, Valencia, zou nog in de race zijn. Aan die onzekerheid heeft de voorzitter van Barcelona, Montal, een einde ge maakt. Op een persconferentie maakte hij het nieuws bekend. Michels wordt nu technisch- directeur van Barcelona, een functie die te vergelijken is met die welke hij bij het wereldkampi oenschap voetbal in dienst van de KNVB bekleedde. Onder zich krijgt hij twee Spaanse trainers, de oud spelers Torres en Rife. De Spaanse pers reageerde enthou siast op het nieuws en sprak nu al weer over „El Salvador", de redder van Barcelona. St.Etienne PARIJS St. Etienne zal niet kun nen beschikken over zijn linksach ter Gerard Farison in de eindstrijd van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen tegen Bayern München, op 12 mei in Glasgow. Farison verdraaide in de competi tiewedstrijd tegen Nimes zijn knie. Hij zal zeker vier weken in het gips moeten lopen. Tijdens dezelfde ont moeting werd ook middenvelder Christian Synaeghel van het veld gedragen. Maar bij hem werd geen ernstige blessure geconstateerd. Synaeghel zal dan ook 2eker spelen tegen de Westduitse bekerhouder. St. Etienne won de wedstrijd tegen Nimes met 5-2. Daardoor nam deze club de leiding in de competitie weer over van Nantes. St. Etienne heeft nu 46 punten uit 30 wedstrij den. Nantes en Sochaux delen de tweede plaats met 45 punten uit 32 wedstrijden. Kaiserslautern KAISERSLAUTERN FC Kai serslautern heeft zich als eerste ge plaatst voor de finale van het toer nooi om de Westduitse voetbalbe ker. Kaiserslautern won op eigen terrein met 4-2 van Hertha BSC Berlijn. De tegenstander is nog niet bekend. In Hamburg speelden HSV en Bayern München namelijk na verlenging met 2-2 gelijk, zodat bei de ploegen elkaar op 1 juni in München opnieuw ontmoeten. Bjornmose gaf HSV negen minuten na de rust de leiding. In de 72e minuut maakte Rummenigge ge lijk. Bayern nam in de vierde mi nuut van de verlenging de leiding door een doelpunt van Franz Bec- kenbauer, maar vijf minuten voor het einde van de dertig extra minu ten schoot Nogly de Noord-Duitse ploeg weer naast Bayern München. Klaus Toppmöller was de grote man van Kaiserslautern. Hij gaf zijn ploeg in de 18e en 23e minuut een voorsprong van 2-0. Sandberg bepaalde de ruststand op 3-0. Nadat Weiner kort na de rust had tegenge- scoórd, maakte Toppmöller zijn derde doelpunt. Hermandung zorgde nog wel vóór 4-2, maar de beslissing was toen al gevallen. Kai serslautern speelt voor de derde maal (1961.1972 en 1976) in de finale om de Duitse beker. Real Madrid MADRID Real Madrid is in het eigen Bernabeu stadion uitgescha keld voor het toernooi om de Spaanse voetbalbeker. Hoewel de Madrilenen met 1-0 van Tenerife wonnen, plaatste de tweede divisie- club zich toch voor de kwartfinales via de winst van 2-0, die het op eigen terrein tegen Real had behaald. Lang haar BUENOS AIRES Voor de Argen tijnse voetbalbond is lang haar voortaan een taboe op het voetbal veld. Dé president van de voetbal bond zei dat er in het nationale team geen langharigen meer zullen rondlopen. Deze nieuwe maatregel slaat op enkele spelers die zich nu aan het voorbereiden zijn op het wereldkampioenschap voetbal dat in 1978 in Argentinië gehouden wordt. Zo zijn sterspeler Rene Houseman, verdediger Leopold Lu- que en doelman Hugo Oatti langha rig. Verder commentaar werd er door de Argentljhse voetbalbond niet gegeven. den. Het was de eerste keer dat een Belgische club een Europese beker veroverde. Zes jaar terug verloor An derlecht in de finale van de toenma lige Jaarbeursspelen-beker van het Londense Arsenal. Anderlechl-West Ham United. 4-2 (1-1) 29: 0-1 Holland. 42: 1-1 Rensenbrink. 49: 2-1 Van der Eist. 68 2-2 Robson. 74: 3-2 Rensenbrink. 88: 4-2 Vander Eist. Scheidsrechter Robert Wurts (Fr.) 65.000 toeschouwers. ANDERLECHT: Ruiter; Lomme. Van Binst, Broos. Haan. Thlssen; Vander Eist, Coeck (Ver- cautereren). Dockx; Ressel, Rensenbrink. WEST HAM UNITED: Day; Coleman, Bonds, T Taylor. Lampard McDowell (A. Taylor). Paddon, Brooking; Holland. Jennings, Robson. AMSTERDAM Zonder veel overtuiging heeft Ajax gistera vond zijn lesje opgezegd. Van Marokko, waartegen straks tus sen de seizoenen nog eens in Afrika wordt gespeeld, werd zeer kalm met 7-1 gewonnen. Eigenlijk was het enige interes sante voor Ajax uit deze wed strijd het optreden van de Ma rokkaanse halfspeler Piri, voor wie de club belangstelling schijnt te hebben. In de overi gens zeer matige Afrikaanse ploeg viel deze speler op door een gave schottechniek. Voor rust nam Ajax geheel geen risi co tegen het gedesorganiseerd spe lend Marokkaanse bondselftal. Het vlotte openingsdoelpunt van Lerby in de zevende minuut sterkte Ajax alleen maar in de opvatting het zo kalm mogelijk aan te doen, om bles sures te voorkomen. Toch werd die opvatting in de vier entwintigste minuut bestraft. Want bij een van de weinige uitvallen van Marokko zorgde Moujahed voor de gelijkmaker. Er brak een geweldig pandemonium uit in het AJax- stadion, dat voornamelijk door Ma rokkaanse gastarbeiders, die de vechtpartijtjes op de tribunes verder vergaten, werd bevolkt. In de laatste tien minuten voor rust trok Ajax de zaak evenwel recht en liep uit via Arnesen, Geels (penalty) Suurbier na een voorsprong van 4—1. Ook na rust veranderde Ajax zijn houding niet. Rinus Michels ge bruikte zijn recht om in deze wed strijd vier van zijn spelers te wisse len. Met Helling, Meijer. Dusbaba en Mühren voor Krol. Notten, Steffen- hage en Werby liep Ajax nog uit tot 7—1. door een doelpunt van René Notten, vlak voor hij werd vervangen en twee goals van Ruud Geels. De twee Belgen hadden een voor sprong van ruim negen minuten op de als derde eindigende Spanjaard Elorriaga. Pintens en Jaques spron gen weg bij de beklimming van de 1402 meter hoge Caraqueta-berg op ongeveer 100 km. van de finish. Hen- nie Kuiper en Luis Ocana deden nog een vergeefse poging om het tweetal terug te halen. Al voor de start van deze etappe hadden Pintens en Jaqu es het plan voor de ontsnapping ge- rpaakt, maar dat hun voorsprong tot negen minuten zou oplopen had hen ook verrast. In het algemeen klasse ment heeft Jaques nu een voorsprong van bijna vier minuten op Agostinho. Hennie Kuiper is met een vijfde plaats de beste Nederlander. Het is nog niet bekend of de ploeg van Piet Libregts, die in de Ronde van spanje al drie etappeoverwin ningen boekte (twee keer Theo Smit en de Luxemburger Gilson), ook in de Tour de France vertegenwoor digd zal zijn. Nico de Vries, de directeur van spon sor Frisol, heeft de beslissing over deelname aan de Tour de France uitgesteld tot de laatste dag van de Ronde van Spanje. Ondanks de goe de resultaten van de renners in de eerste week van de Ronde van Span je wil De Vries wachten tot het laatste moment voor hij een besluit neemt. Ploegleider Piet Libregts zei na de achtste Vuelta-etappe toen hij een gesprek met zijn directeur had: ..Van doorslaggevende betekenis zal zeer waarschijnlijk de medesponsor zijn. Als we die er bij krijgen, starten we in de Tour de France. We zijn met een firma in onderhandeling. Komt die mede-sponsor er niet, dan zie ik het somber in. We wachten echter eerst maar eens het einde van de Spaanse ronde af". ACHTSTE ETAPPE: 1 George Pintens (Bel) de 219 Km. van Murcla naar Almansta in 5.59.22. 2. Eric Jaques (Bel) z.t., 3. Elorriaga (Spa) 6.08 34,4 Van den Haute (Bel). 5 Perurena (Spa), 6 Thu- reau (Wdli. 7. Priem (Ned). 8 Rosters (Bel). 9. Coylle (Bel). 10. De Cauwer (Bel) allen in dezelfde tijd als Elorriaga. ALGEMEEN KLASSEMENT 1 Jaques 35.40.30, 2. op 3.57 Agostinho. 3 op 4.05 Thurcau. 4 op 4.05 DUINKERKEN SAINT QUENTIN De Fransman André Mollet heeft de eerste etappe van de Vierdaagse van Duinkerken gewonnen. Mollet had aan het einde van de 222 kilometer lange rit van Duinkerken naar Saint Quentin een voorsprong van 25 seconden op het voltallige peloton, waarvan de sprint werd gewonnen door Jacques Esclassan voor Freddy Maertens en de gebroeders Walter en Willy Planckaert. MONTREAL AMSTERDAM - De Nederlandse Olympische wegploeg zal niet deel nemen aan de wedstrijd Montreal- Toronto, die een week voor de eerste Olympische wielerdag zou aflopen. De organisatoren hebben de KNWU en de andere nationale wielerbonden die belangstelling hadden getoond voor deze laatste krachtmeting voor „Montreal" laten weten dat de wed strijd niet gehouden kan worden we gens een gebrek aan financiën. Er waren niet voldoende sponsors om de begroting rond te krijgen. De KNWU stelt nu pogingen in het werk de wegploeg van coach Middelink in de laatste week voor de Olympische spelen aan de start te krijgen In de Grand Prix van Quebec, die van 6 tot 11 juli in Canada's Franstalige provincie wordt gehouden. JAN BREUR KRIMPEN AAN DE IJSSEL Jan Breur uit Schiedam zal als enige Nederlander deelnemen aan de wie lerwedstrijd Bordeaux-Parijs, die op 23 mei wordt gehouden. De organisa toren willen dit Jaar de 570 kilometer lange klassieker volledig achter der- nies laten verrijden. Als gangmaker van Breur zal Joop Zijlaard fun geren. Onder de overige deelnemers aan de 72e Bordeaux-Parijs bevinden zich de Fransman Regis Ovion en de Bel gen Walter Godefroot (winnaar in 1968), Frans Verbeeck en Herman van Springel. die in 1970 won en twee Jaar geleden, toen de klassieker voor de laatste keer werd gehouden, met de Fransman Regis Delepine als eerste werd geklasseerd. De laatste Nederlandse overwinning dateert van tien jaar terug (Jan Jan sen). Daarvoor werd Bordeaux- Parijs door Jo de Roo (1962) en Wim van Est (drie keer: in 1950. 1952 en 1961) gewonnen. LEIDEN De Tour de France start in 1978 in Leiden. Momenteel wordt een stichting Tour de France in Lei den 1978 opgericht om de zaak verder organisatorisch en financieel rond te krijgen. Van particuliere zijde wordt een be drag van 360.000 gulden betaald aan de Societé d'exploitation du Tour de France om Leiden als startplaats aangewezen te krijgen. Het college van B. en W. vraagt de gemeenteraad een subsidie van maximaal 100.000 gulden beschikbaar te stellen om een aantal noodzakelijke voorzieningen voor het evenement te treffen. Om de zogenaamde proloog een individuele tijdrit waarin alle renners worden voorgesteld goed te laten verlopen moet er in Lelden een par cours van ongeveer acht kilometer worden uitgezet. Het centrale punt van het gebeuren zal de Groen- oordhal worden. Van daaruit zullen ook de internationale verbindingen lopen. DEN HAAG Johan van Doorn en Jaap Akkerhuis zijn door de Neder landse volleybalbond (Nevobo) aan getrokken als trainers voor de Neder landse damesploeg. Nederland zal volgend jaar moeten proberen zich te kwalificeren voor de Europese kam pioenschappen (in Finland) en de we reldkampioenschappen (in Italië). De Amsterdamse eredivisie volley balvereniging AMVJ verliest niet al leen de naar Corbulo vertrekkende Jacques de Vink maar ook Fokke Munk. Waar Munk naar toe gaat is nog niet bekend. Het uit de eredivisie gedegradeerde hoofdstedelijke US ziet naast aan voerder Geert Uffen (gestopt) ook Wouter Schuitemaker en Geert Mole naar vertrekken. Beiden gaan naar Zaan '69, DALLAS De Amerikaan Harold Solomon heeft in Dallas bij het toer nooi om het wereldkampioenschap tennis voor profs voor een geweldige verrassing gezorgd. Solomon ver sloeg de titelhouder Arthur Ashe in vier sets: 7-5, 3-6, 6-1 en 6-1. Solomon, die dit Jaar reeds twee toer nooien heeft gewonnen, was van de acht spelers die in Dallas uitkomen als laatste geplaatst. De wedstrijd, die door 8000 toeschouwers werd bij gewoond duurde twee uur en vijftien minuten. PORT CAMARQUE De Rus AndreJ Boelasjov heeft de derde wedstrijd in de strijd om het Euro pees kampioenschap in de finjollen- klasse gewonnen. Door dit resultaat klom hij op naar de tweede plaats in het algemeen klassement achter de Fransman Maury. Peter Vollebregt eindigde als 27e. De vierde race kon wegens gebrek aan wind niet geva ren worden Algemeen klassement: 1. Maury (Fra> 19 pnt. 2. Boelasjov (Rus) 26 pnt. 3. Pelaschier (Fra) 29 pnt. GENEVE De Zweedse gebroeders Sundelln wonnen de zesde race in het Europees soling- kampioenschap In het algemeen klassement staan zij nu op de vijfde plaats. De Deen Jensen voert dit nor steeds aan. BONN Heide Rosendahl, winnares van de gouden me daille verspringen en zilver op de vijfkamp tijdens de. Olym pische Spelen van 1972 ln München, maakt geen deel meer uit van het Westduitse team dat ln Juli wordt afgevaar digd naar de Spelen van Montreal. Helde die getrouwd is met de Ameri kaanse basketballspeler John Ecker en een acht maanden oude zoon heeft, stopte met atletiek kort na de Spelen van München. Ze is niet van plan om nog tot de actieve wed strijdsport terug te keren. Haar huis houdelijke beslommeringen en haar nieuwe baan als trainster vergen te veel van haar tijd, om zich nog met de actieve wedstrijdsport bezig te houden. Ze is dit seizoen aangetrok ken door de atletiek vereniging Le verkussen '04 om jonge kinderen op te lelden Helde, die nog steeds het wereldrecord verspringen bezit (6.84 meteri begon haar internationale ca- rière, toen ze als tweede eindigde tijdens de Europese vijf kamp ln 1966. Na enige jaren, waarin resultaten uitbleven, brak ze ln 1971 voorgoed door tijdens de Europese kampi oenschappen gehouden ln Helsinki. Ze won een bronzen plak met ver springen en een jaar later tijdens de Olympische Spelen in München greep ze de gouden medaille ver springen. Nu brengt Heide haar werkdagen door bij de vereniging Le verkussen om de jongens en meisjes van 8 tot 14 op te leiden in de atletiek. Heide: „De kinderen komen met veel plezier naar de training en daardoor kun Je merken dat de resultaten vlie gensvlug vooruitgaan. Als ze zo n Jaar of 10-14 zijn leren ze erg snel en zijn ook gemakkelijk bereid om in groepsverband te werken. Het gaat er in mijn training ln de eerste plaats niet om. om de kinderen op te leiden voor de individuele takken als ver springen en hoogspringen of de diver se afstandlopen. Het belangrijkste is, een harmonieuse basis te leggen in de sport. Samen moeten ze naar een bepaald resultaat groeien. Als de kin deren ouder worden, een Jaar of 26 bijvoorbeeld, wordt dat natuurlijk wel moeilijker.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 17