Invloed Opsporing Verzocht hangt erg van resultaat af DCLLy VAN ARNHEM Radio- en televisieprogramma's Schrijnend Van Meekren over interviews met Den Uyl Honderd keer All in the family Even puzzelen SPECIAAL Stoomzeesleper speelt rol in Hollands Glorie Als er succes is, blijft publiek positief VJii KEffr eew SAAIE Directeur TROS is boos op Van Westerloo T WOENSDAG 5 MEI 1976 BINNENLAND-RADIO EN TV TROUW/KWARTET 4- -OEN Ruim 600 duizend mark verdiende de Vrijstaat Beieren aan de geveilde voorwerpen die door vereerders waren geschonken aan oorlogsmisdadiger Hermann Göring. In een Oostduitse documentaire werden opnamen van deze voorwerpen vermengd met beelden van oorlogshandelingen en misdrijven tegen de mensheid. Het resultaat was bijzonder schrijnend. Jan Wiegels' film over Anne Frank en over al hetgeen de herinneringen aan het joodse schrijfstertje van het Dagboek levendig houdt vond ik een treffende inleiding tot het herdenken van al onze oorlogsslachtoffers. U mag het vreemd vinden, maar één keer per jaar sta ik in de houding tegenover mijn televisietoestel. Als ik op mijn scherm de Waalsdorpervlakte zie. lopen de rillingen over mijn rug. Want daar liggen mijn eerste oorlogsherinneringen. Het kamp Waalsdorp met 2000 man depottroepen in de nacht van de tiende mei 1940 overvallen door kettingbommen uit Duitse vliegtuigen. In machteloze woede hebben wij onze pioniersschoppen als projectielen gebruikt, wegens de afwezigheid van echte munitie. Ik ben nooit naar die plek teruggekeerd en het is voor het eerst dat ik erover schrijf. De AVRO bood de kijkers maandagavond een interessant overzicht van de ontwikkeling van de mensmachine. Tot het maken van schrijvende en muciserende poppen waren ingenieuze lieden al eeuwen geleden in staat. Hun werkstukken wekken nog altijd bewondering. Wat echter huidige constructeurs presteren, getuigt van een vernuft waar Je als leek een minderwaardigheidscomplex aan overhoudt. Wonderen van techniek en ambachtelijke precisie die lichaamsbewegingen nabootsenen vaak zelfs overtreffen. Misschien zitten er instrumenten tussen waardoor arbeidsplaatsen verloren kunnen gaan, maar talrijker zijn waarschijnlijk de mogelijkheden om mensen weer een volwaardige plek in de samenleving te geven. Kroon op dit werk is ongetwijfeld de wonderbaarlijke ontwikkeling van kunstledematen. In zijn leerzame documentaire liet Ernst von Khuon goed uitkomen dat de ontwerpers geen routinemensen maar gedrevenen zijn. Wat een contrasten tussen dit op welzijn gericht werk en de aansluitend vertoonde mens-ontluistering, die een vast onderdeel vormt van het programma-pakket dat de AVRO ons voorschotelt. Het waarom is mij een raadsel en de vertoningen vind ik walgelijk. Ik doel op de pogingen van kerels om als publieke attractie en voorenorm veel geld eikaars ogen dicht te timmeren en andere vitale delen tot moes te slaan. Duidelijk was in de reportage te merken dat de ringarts het gevecht tussen Ken Norton en Ron Staander wilde laten staken omdat de laatste door een bloedende oogwond de klappen van links niet meer zag aankomen. Maar de scheidsrechter negeerde het medisch advies en duwde de dokter opzij, want nou werd het pas spannend. De man in de ring werd opgeofferd aan de sensatielust van het publiek. Vertraagde opnamen toonde aan hoeveel de nekwervels van Stoander te verduren kregen door die onvoldoende gepareerde mokerslogen. Heel wat zachtere klappen gelden buiten de boksring als mishandeling. Bij Muhammad Ali ls alles hinderlijke show. Hij maakte zelfs een nummer van zijn „gebed" voor het gevecht. Als hij om lijfsbehoud smeekt, kan ik er nog vrede mee hebben; elke andere bede lijkt me misbruik van de godsdienst. Ik blijf merkwaardigheden ontdekken bij professor Steenkamp. In Aktua sprak hij enkele malen nadrukkelijk van ab-ortus. Met een klassieke opleiding heeft het waarschijnlijk niets te maken, want elke dictionaire vermeldt het woord aaneengesloten. TON HYDRA KARELTJE KNETTER hetpubliek het positief blijven beoordelen en de negatieve kanten ervan op de koop toe nemen. geeft om op vrije voeten te blijven. Knap Uit een onderzoek van de afdeling Kijk- en Luisteronderzoek van de NOS, met bovenstaande gegevens naar aanleiding van de eerste uitzen ding van het AVRO-programma op 14 oktober vorig Jaar. blijkt dat er sprake is van een gewijzigde houding bij de kijkers na de uitzending in vergelijking tot de periode ervoor. Dit geldt voor het politie-optreden, de misdaad en de misdadiger. Opsporing Verzocht deed bij de kij kers het gevoel afnemen dat men tegenwoordig meer dan vroeger zelf het risico loopt slachtoffer te worden van een ernstig misdrijf. Verder was er na de uitzending sprake van een positievere beoordeling van de poli tie ten aanzien van beschikbaarheid van opsporingstechnieken. Dat gold ook de activiteit bij het opsporen van moordenaars en het effect daarvan. Na de uitzending was er ook sprake van een iets hardere houding tegen over de misdadiger. Er was een gerin ge bereidheid grote persoonlijke moeilijkheden als verzachtende omstandigheden bij een moord te aanvaarden. Voor de uitzending van Opsporing Verzocht was de publieke opinie over criminaliteit, politie en misdadiger als volgt. De meeste ondervraagden hadden het gevoel dat de criminali teit in Nederland de laatste jaren is toegenomen. Vooral vrouwen en ou dere personen constateren een toena me in de criminaliteit. Voor de uitzending v^nd de meerder heid ook dat de politie te weinig opsporingstechnieken heeft om moorden op te lossen, maar dat de politie wel voldoende doet aan het oplossen van moordzaken en door gaans in staat is moorden op te los sen en de moordenaar weinig kans door uit de handen van de politie te blijven, dat een moord wel wat min der kan worden aangerekend als die uit grote persoonlijke nood is ge- Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Hoe denkt Jaap van Meekren over de interviews met de minister-president en omgekeerd hoe denkt Joop den Uyl over de ondervraging door Jaap van Meekren. Dit is het thema van een radioprogramma voor AVRO-radio donderdag tussen negen uur en vijf over half tien op Hilversum 2. Henk Hovinga stelde het samen Elke omroepvereniging verzorgt bij toerbeurt de Interviews met de mi nister-president Als de AVRO eens in de vijf weken dit vraaggesprek voor haar rekening neemt is het vrij wel altijd Jaap van Meekren, eindre dacteur van AVRO's Televizier Ma gazine. die de minister-president on dervraagt In het radioprogramma maakt Jaap van Meekren nogal wat kritische kanttekeningen bij die interviews, buiten de waaardering die hij voor de persoon van de minister president heeft Zijn kritiek wordt echter met de nodige tegenkritiek beantwoord. Hoofd culturele radio bij de VARA HILVER8UM - Dre C«s HUlen(30> is benoemd tot groepsleider culture le programma's radio van de VARA. Hij volgt Hans Kerkhoff op, die op eigen verzoek van deze functie is ontheven omdat hij eind van dit jaar met pensioen gaat Cees Hillen studeerde muziekwe tenschappen in Utrecht en kwam 1 februari 1973 bij de VARA in dienst als hoofdmedewerker afdeling ern stige muziek. Henry Fonda De Amerikaanse acteur Henry Fon da praat vanavond de honderdste aflevering van de serie All in the family aan elkaar. Een aflevering met alle hoogtepunten uit de vooraf gaande afleveringen. De serie wordt in het volgende seizoen gewoon voortgezet. Na de laatste aflevering van De familie Christensen volgt Kenmerk. Ned. 2. 19.05 De NOS geeft rechtstreeks verslag van de cupwedstrijd An- derlecht-West Ham United. Ned. 1. 20.10 Amerika in de jaren twintig en dertig is een Franse docu mentaire in het VPRO- programma. Ned. 2. 21.30 Een programma over geschie denis van de filmmaatschappij Paramount bevat fragmenten uit bekende produkties, o.a. The Godfather en Sunset Boulevard. Ned. 2. 22.15 Op het andere net ook de geschiedenis van een filmonder neming, nl. The Minerva Film Company, die in Denemarken de acties van het verzet en de reacties van de Duitsers vastlegde. Ned. 1. 22.25 In Zangerportret van de NCRV zingt de mezzo-sopraan Grace Burabry beroemde melo dieën. Hilv. 4. 12.30 Ds. H. J. Kater is gast in Een middagje Stoomradio Hilv. 2. 13.2S In Keerpunt vertelt een ex- verslaafde hoe yoga zijn leven heeft veranderd. Hilv. I. 16.30 Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Langs de zuidpier in IJmuiden ligt sedert enige dagen de bijna 60 jaar oude stoomzeesleper Holmvik gemeerd, die een belangrij ke rol zal gaan vervullen in de verfil ming van Jan de Har togs roman ..Hollands Gloriedie de AVRO- televisie volgend jaar in twaalf afle veringen zal gaan uitzenden. Met de medewerking van de Interna tionale Sleepvaart Hobby Club heeft regisseur Walter van der Kamp in de haven van Stockholm beslag weten te leggen op dit excentrieke schip, dat tot de laatsten in zijn soort be hoort. De Holmvik werd in 1918 in Hoogezand gebouwd en daarna naar Zweden verkocht. Na een verbou wing zal het 30 meter lange schip worden omgedoopt in de „Jan van Gent". Vorige maand is reeds begon nen met de studio-opnamen voor de ze grote televisieproduktie, waaraan niet minder dan 64 acteurs en actri ces hun medewerking zullen ver lenen. De buitenopnamen worden voor een groot deel gemaakt in Zuid- Ierland. De hoofdrol wordt gespeeld door Hugo Metsers, als de stuurman Jan Wandelaar, die het aan de stok krijgt met de reder Kwel (Jan Teulings) en diens zoon Nol (Lex van Delden). Analoog aan de rederspraktijken in Herman Heijermans „Op hoop van zegen" wordt Jan Wandelaar met een in zeer slechte staat verkerend schip naar Canada gestuurd. Hij overleeft de reis en ziet kans na een financiële meevaller zelf een schip te kopen waarna hij reder Kwel de rug kan toekeren. Andere medewerkenden aan Hol lands Glorie zijn onder andere Jan Blaaser. Rudi Falkenhagen, Coen Flink. Teuntje de Klerk en Josine van Dalsum. De serie zal aan het begin van het televisieseizoen 1977 op het scherm verschijnen. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Indien het AVRO-televisieprogramma Opsporing Verzocht niet in staat is Van de eerste uitzending van Opspo- moordzaken te helpen oplossen zal het een ongunstige invloed hebben op de publieke opinie over de rins verzocht had het eerste pro- criminaliteit, de politie en de misdadiger. Maar wanneer het programma wel succes heeft zal ^^p^e^St is ^m^ïmU- joen kijkers. Het waarderingscijfer was met 79 opvallend hoog. Het twee de programmadeel had een kijk dichtheid van 26 procent. Dat is zo'n De meerderheid van de ondervraag- twee en een half miljoen kijkers, den vond ook dat een moordenaar waarderingscijfer 78. toch wel een knappe prestatie levert. 108. Natuurlijk hebben alle ge wiekste lezers de ..bakker" al lang herkend als Kid Sucker, de onbe vreesde geheime agent van het steenrijke en grootmachtige Dollar- menie. Maar hoe was deze er dan in geslaagd ongehinderd door te drin gen op het grondgebied van de Bar- roesjaanse ambassade? Daar stond toch een lakei aan de poort? Ach arme. deze brave borst stond er niet meer. Hij was verbaasd komen kij ken. toen er een bakker kwam aan rijden. „Is dit er een van jullie?" had die bakker gevraagd. „Ik vond hem bewusteloos langs de weg. Hij heeft zeker te diep in het glaasje geke ken." En voor de ogen van de verbaasde lakei haalde de bakker een klein manneke uit zijn kar. „Warempelsk! Dat is Wladimir!"riep de lakei. „Hij is één der onzen! Geef hem dadelijk hier!" Oké, boy!" grijnsde de bakker. „Pak an!" En wat er toen gebeurde, is op het plaat je op „treffende" wijze weergegeven. Het zal dus wel niemand verbazen, dat de lakei nu ook in de bakkerskar werd neergelegd. Daar wist Wasi- lew I. Omskomsk echter allemaal niets van en hij opende dus argeloos de achterdeur. „Vandaag niet bak ker," zei hij. „Zeg dat niet, mijn heer, zeg dat niet!" lachte de bakker ;n h( vreemd. „Ik heb een speciale aanble-£ ding vandaag. Ik heb wat taaipop-C1 is pen over van de Sintcrklaasdageal lang irkee Kunt U krijgen voor een habbe-bsta: krats." „Ik lust geen taai," gromdeLoe| Wasilew. „Bovendien doen wij inf,--.., Barroesja niet aan Sinterklaas. Bahr een ouderwets feest van een roomse bisschop!" „Ik zou toch maar eensf veil naar die fijne taaipoppen kijken,"|drul grinnikte de bakker. „Zulk spul hebhan je van je leven nog niet in een bak- kerskar gezien!" En zonder,urn' plichtplegingen duwde hij de ver-tre i bijsterde volkscommissaris op zijnerelc bakkerskar af qS g£ PELLI. PINGO EN HUN VRIENDEN f WE H6B06A1 H6T ER NET OVfcR YT\K ZOfcK STOF VOOR E6N NIEUWE - DAT KL6R6AJ DE MAN MAKfA) V nnuim Geen gelegenheid televisie te kijken was de voornaamste reden waarom men in het geheel niets, of slechts een programmadeel van Opsporing Ver- FERDINAND pleegd en dat in Nederland te licht zocht had gezien. Voorkeur voor het wordt gestraft. programma op het andere net was De meerderheid van de kijkers vond een tweede reden. Afkeuring van het Opsporing Verzocht niet sensatio- programma was slechts een inciden- neel, niet zo angstaanjagend, niet zo tele reden om niet of slechts naar een spannend en een waarschuwing aan deel te kijken, het publiek. Men vond het wel een Iets minder dan de helft van de kij- programma met gevaarlijke kanten, kers naar Opsporing Verzocht (42 hoewel de meerderheid het toelaat- procent) kende het Duitse televisie- baar voor de televisie vond. Verder programma Aktenzeichen XY.Un- vond men het nuttig bij het oplossen gelost. Die kijkers gaven in meerder- van zaken en geen teken van zwakte heid (63 procent) de voorkeur aan de van de politie. Nedelandse formule. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM TROS-directeur drs. L. J. Leeman heeft zich in een schrijven aan de Raad van Beheer van de NOS beklaagd over een uitla ting van de hoofdredacteur van het NOS-joumaal. Ed van Westerloo. Van Westerloo heeft in een interview in de Haagse Post indertijd zich de nigrerend uitgelaten over E. van Kan. medewerker van TROS-Aktua voor televisie. Van Westerloo noemde hem „het prototype van de informatieve blaaskaak die niets te melden heeft". In zijn brief vindt de heer Leeman het van weinig niveau getui gen wanneer een topmedewerker van de NOS zich publiekelijk uitlaat op een wijze die de zo noodzakelijke samenwerking tussen de NOS en de omroeporganisaties wel moet schaden. Een geruststellend schrijven ontving de TROS-directeur van programma- commissaris televisie Jan de Troye met de mededeling dat het om de persoonlijke mening van Ed van Westerloo ging en dat deze zich voortaan wat voorzichtiger zal uitla ten. Bovendien heeft hij in zijn vori ge functie als hoofd van KRO's Brandpunt zeer positief opgesteld voor een goede samenwerking tus sen de NOS en de overige zendge machtigden. aldus het NOS- weerwoord. 188 „Doen ze dat nu allemaal voor de verdienste?" vraagt Dolly. „Ja, waarvoor anders," antwoordt Sam haar. „In oorlogstijd zorgt iedereen voor zijn natje en zijn droogje, misschien meer nog dan an ders." Hij roert in zijn kopje thee meer dan nodig is. „In een neutraal land ontbreekt de bezieling voor grote dingen," zegt Eva niet zonder pathos. Haar Neder lands is opvallend goed en ook zui ver uitgesproken. Willem Hendrik kan niet nalaten zijn wenkbrauwen even op te trekken en zijn Oost- pruisische schoondochter verbaasd aan te kijken. Eva is in de vijfde maand van haar zwangerschap en Willem Hendrik, die toch al niet houdt van stekelige gesprekken over de oorlog, wil ze in haar tegenwoor digheid liefst geheel vermijden. „Je bedoelt zeker de bezieling, die maakt dat men een Lusitania-schip met al die onschuldige mensen naar de bodem van de zee jaagt? Ja. die bezieling ontbreekt hier inderdaad." Het is Sam, die zijn mond niet kan houden en het spottend-ironisch zegt, een koele wijze van spreken, die zijn heftige schoonzuster altijd bij zonder op stang jaagt. „Kriegführen ist angreifen, dat be grijpt men in een neutraal land he laas niet," verkondigt Eva met een martiaal geluid in haar droge stem. „Oorlogvoeren is aanvallen," ver taalt Clemens met 'n geduldig gezicht. „Een groot gevoel, dat vibreert al léén in Duitsland," antwoordt Eva met een wat griezelige lach, want er is geen vrolijkheid in, alleen vervoe- door Henriette L.T. de Beaufort ring én ook iets dat op vrome resig natie lijkt. „Heb je ook al van die heipalen ge hoord?" Willem Hendrik richt zich naar Jan Joost, „heipalen waarin twintig pond vet gestopt was?" Nee hij wil niet. dat er met Eva over oorlogsbeginselen gediscussieerd zal worden, dat zou de stemming van dit goede theeuur maar bederven. Maar juist als Jan Joost, die nooit vlug met antwoorden is, zijn vader iets over de heipalen met vet gevuld wil zeggen en als Dolly al luchtig be weerd heeft, dat ze best zo een hei paaltje op de Duinkant kan gebrui ken, want dan kan ze Sam geregeld gebakken aardappelen voorzetten, herhaalt Eva nog eens onverbiddel- lijk haar slag- en stopzin: „Kriegführen ist angreifen. alleen die dat begrijpen, weten waarom die Lusitania, die natuurlijk munitie aan boord heeft gehad, moest zin ken ik zeg juist „moest" zinken, dat hebben de Nederlandse couran ten niet willen begrijpen." „De Engelsen en de Amerikanen zet ten nou een grote mond op, maar als ze in dezelfde omstandigheden zijn, dan houd ik ze niet voor een haar beter," sust Clemens om zijn vrouw'aen wat bij te staan en het vuur toch niet?s oi aan te wakkeren. edei „Misschien Clemens," Sam kijkttak. hem strak aan. „Dat is juist het,at beroerde van de hele oorlogsaffaire,, j onder zekere omstandigheden smok-'° kelt ieder mens, liegt iedereen, iede-*n A re regering is een klein beetje of eenSych heel beetje oneerlijk, en de ene mensan doodt de andere, al naar dat de;rWa omstandigheden hem er toe[eaie dwingen." „Maar die de oorlog begint, moet dikwijls beginnen. Hier bij jullie isauw overal medelijden met België, datpelle arme België, natuurlijk een arm Bei-jen d gië, omdat het de dupe is vaUjZe j RADIO VANDAAG Frankrijks en Engelands ge-, draaiEvchen is vol van edele en' tegelijk vechtlustige gramstorig-*11 heid. Ze -schijnt het er op gezet te- hebben, juist op deze vreedzame1^ thee bij de rozenkoepel haar land^^ door dik en dun te verdedigen en te. 1 verheerlijken. „Hoe dat allemaal zo gelopen is. datf-, weten we eigenlijk nog niet," Willemj Ij Hendrik zegt het koeltjes en bed aard. „Wie kan nu al alles overzien. Eva? Ik onthoud me maar van eerf£J oordeel." „Neemt U me niet kwalijk papa, maar dat is juist het slappe, neutralein standpunt, dat ken ik, dat hoort men hier overal van de ochtend tot deEN avond, alle couranten zijn er vol van.ord Maar de bewondering voor de moedi-g p< ge prestatie van Duitsland, daarvoor^ j is men hier schijnbaar te klein van formaat, een neutraal land zonder31" eigen opinie &g 1 (wordt vervolgd), )nd< ■■■■■lling I Jo klaa nige Horizontaal. 1. verscheidenheid. 8. familielid. 9. hoekbalkon. 10. wa terstand. 12. familielid. 13. waterke ring. 15. kever. 17. honingdrank. 19. gehoororgaan. 21. koningstitel in Pe ru. 23. beschermgeest. 24. water in Friesland. 25. balustrade. 26. ga (Eng.). 27. romeins keizer, 29. smart, 31. baan voor balspel. 32. loot. 34. hogepriester te Silo. 35. mijnheer (Eng.), 37. boom. 39. errors excepted talk.) 41. meer in Finland. 43. Rode Kruis <afk.) 44. scheiding. Verticaal. 1. welaan. 2. vertragings toestel. 3. vervoermiddel. 4. maanstand. 5. toespraak. 6. godin van de toorn. 7. bevel, 8. geduld, 11. op geregelde tijden terugkerend. 12. zwaardvis. 14. vermoeid. 16. schande. 18. maat van Noors hout. 20. muziek instrument. 22. plaats in Finland. 23. vlies. 28. soort 30. water in Utrecht. 32. meisjesnaam. 33. wetrol der Is raëlieten. 36. boom. 38. Europeaan. 40. boom. 42. voertuig. 43. muziek noot. Twee van de hoofdrolspelers in de serie Hollands Glorie zijn Coen Flink (links) en Hugo Metsers. HILVERSUM I (298 m en FM-kanalen) TROS: 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Kom er maar eens uit (7.30 Nieuws. 7.41-8.00 Aktua. 8.30 Nieuws. 8.36-845 Gymnastiek voor de huisvrouw.). 10.00 IS) Van heinde en verre. 10.30 Nieuws. 10.33 (S) Toerja-Toernee. streek-in met informatie, muziek en mensen. 11 45 (S) Café-chantant liedjes en muziek van vroeger. 12.26 Mededelingen. 12.30 Nieuws. 12.41 Aktua 13.00 (S) Een mondje Frans: muziek en informatie. 13.30 (S) Sport na sport: voor jongens en meisjes. 14.00 (S) Specialiteiten a la carte: muzikaal wens- programma. 15.00 (S) Close-up. live pro gramma waarin muziek de boventoon voert (15.30 Nieuws). 16.30 (S) Keerpunt: belangrij ke verandering in een mensenleven. OVER HEIDSVOORLICHTING: 17.20 Tekst en uitleg TROS: 17.30 Nieuws. 17.32 Aktua- magazine. 18.30 Nieuws. 18.41 De blauwe zaden: science-fiction serie (8). 19.00 (S)Mu- ziektriptiek. van zeven tot tien. 22.00 (S) Alles moet weg, gevarieerd muzikaal programma. 22.30 Nieuws. 22.40 Aktua. 23.00 (S) Coulis sen: cultureel programma. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II (402 m. en FM-kanalen) VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnas tiek 7.20 In de Roode Cirkel: Nieuwspro gramma. (8 00-8.11 Nieuws). 9.35 Waterstan den. 9.40 Schoolradio 10.00 Radioweekblad. 11.00 Nieuws. 11.03 Johan van Minnen - Ombudsman. 1115 Even „bij" draaien: nieu we lichte grammofoonplaten. 12.00 Volen- dam - Centraal: rechtstreekse gesprekken. 13 00 Nieuws. 13.11 Dingen van de dag. 13 25 Een middagje stoomradio: jeugdherinnerin gen. 16.00 Nieuws. 16 03 Het kindeke van de dood. hoorspel. 17 00 (S) Orkest Malando, met zang RVU: 17.35 Wetenschap in bewe ging. VARA 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Dingen van de dag. P.P.: 18.20 Uitzending van de Boerenpartij. VARA: 18.30 Tussen start en finish: sport en muziek. 19 30 (S) Brassband Magazine 20.00 Nieuws. 20 05 Filharmonisch orkest met viool en te nor: klassieke muziek. 21.30 (S) Intermezzo bij de koffie, hoorspel. 22.00 (S) Klassieke pianomuziek. NOS: 23.1K» Met het oog op morgen: actualiteiten en Den Haag vandaag. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III (445 m en FM-kanalen). KRO: 7.02 (S) Drie op je boterham: muziek en informatie voor werkende jongeren e.a. belanghebbenden. 9.03 tS) Pep op drie. 12.03 (S) Drie tussen de middag: Om de KRO- Kiesschijf. 14.03 (S) Popkontakt, met in het tweede uur een speciaal over Barefoot- Jerry. 16.03 (S) De Hitmeesters: De Vincent van Engelenshow. NOS: 18.03 De Vakature- hank. 18.10 (S) NOS-maal. 19.30 <S) Langs He lijn, sport en muziek. 23.02(S) NOS-jazz 0.02 (S) Metro's Midnight Music: een muzikale ontmoeting. 1.02 (S) Take it easy. 2.02 (S) Dat wordt weer nachtwerk. 4.02-7.00 (S) De Meurdcrs Methode. 19.50 P P. Uitzending van de PSP 20.00 NOS: Oen Haag vandaag 20.10 Finale Europa Cup II vanuit Belgie 21.00 Den Haag vandaag 21.12 2e helft Finale Europa Cup II 22.20 Journaal 23.25 Journaal 19.05 IKON: Jouw wereld, mijn wereld: gezinsprogramma voor alle leetti|den 19.30 IKON-KRO/RKK: Kenmerk 20.00 NOS: Journaal 20.25 SOCUTERA: Uitzending van de Nederlandse Organisatie voor Internationale Ontwikkelingssamenwerking 20.30 VPRO: The best of All in the Family: herhalngen uit de voorgaande 100 ind •ere !er larb ak i ■wee i mi it di |ssif TV VANDAAG NEDERLAND II 18.50 Ti-ta-toveoaar 18.55 Journaal 22.15 Paramount presents, programma overi de geschiedenis van Paramount 23.55 Journaal 15.00 /K TELEAC: Sooate verzekeringen (les))) 9.30 NOS/NOT: Schooltelevisie 16.00 Apen op Borneo: natuurfilm 16.25 Oe lilm van Ome Willem, kinderprogramma 17.00 VPRO: Verdwijnende werelden programma over bedreigde culturen 17.55 NOS/NOT: Schooltelevisie 18.15 TELEAC: Weienschap m bewegmg (les 18.55 Journaal 19.05 Van Gewest tot Gewest

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 4