N Tweederde FNV voor volledige prijscompensatie rou* H Fout geparkeerde auto mag eerder worden weggesleept Vervoersbonden NVV-NKV kiezen voor handhaving koopkracht r Cultureel akkoord met Zuid-Afrika gaan verbreken Nixon gevraagd als getuige in proces tegen Baader-Meinhof hoort bij u. Twee ton schade door brand FAMILIEBERICHTEN ei )r< [ei WOENSDAG 5 MEI 1976 TROUW/KWARTET 1 Van onze parlementsredactie DEN HAAG De Tweede Kamer is gisteren met algemene stemmen ak koord gegaan met een wetsontwerp van de ministers Westerterp (ver keer) en Van Agt (justitie), dat het mogelijk moet maken dat auto's die verkeerd staan geparkeerd en ge vaar of hinder opleveren voor het verkeer, weggesleept kunnen worden. Tijdens het debat dat vorige week hierover werd gevoerd bleek, dat de meerderheid van de Kamer een uitbreiding van deze regeling wilde. Zo wilde de socialist Van der Doef dat er een uitbreiding zou komen tot alle bijzondere parkeerplaatsen. Hiervoor kon hij echter geen Kamer meerderheid krijgen. Wel een meerderheid kreeg het voor stel van mevrouw Groensmit-van der Kallen die de regeling wilde uitbreiden met de parkeerplaatsen die speciaal zijn bestemd voor invali den. Auto's die daar dus onbevoegd parkeren, kunnen als deze rege- Van onze soc.-economische redactie UTRECHT - De vervoersbonden NVV/NKV hebben gekozen voor handhaving van de koopkracht van de doorsnee werknemer. Zij willen dat er na afloop van de loonmaatregel per 1 juli een volledige compensatie voor dt gestegen prijzen worrit gegeven. Dit betekent dat nu tweederde deel van de leden van de Federatie Neder landse Vakbeweging - ongeveer 700.000 man - een volledige prijscom pensatie vraagt. De mogelijkheid om ter wille van de collectieve voorzie ningen iets van de prijscompensatie te laten zitten is door de overgrote meerderheid van de leden daarmee van de hand gewezen. De voorzitter van de vervoersbonden NVV/NKV. J. Schroer. zei gisteren in Utrecht tot de bondsvergadering dat llng ook door de Eerste Kamer komt de FNV mijlenver van het standpunt zonder meer worden weggesleept. De kosten voor het wegslepen wor den dan verhaald op de eigenaar van de auto. van de werkgevers staat. Het is in deze situatie niet ondenkbaar dat de regering, die de loonsomstijging zo veel mogelijk wil beperken, opnieuw in de lonen zal ingrijpen. Voorzitter Schroer: "Ons standpunt kan een "1 Nieuwe abonnee:. Straat: Plaats: _Giro: Betaalt per kwartaal Opgegeven door: Naam: conflict met de regering betekenen." Overigens liet hij zich niet uit over de vraag wat de vervoersfederatie gaat doen als de overheid inderdaad met een loonmaatregel komt. "Die vraag is pas dan aan de orde als het zover is", zei hij. Zoals bekend willen de werkgevers in het geheel geen prijs compensatie geven, maar vinden zij dat de verbetering van de koopkracht uit een belastingverla ging moet komen. De federatieraad van de ver voersbonden 75.000 leden ba seert zijn standpunt volledigeprijs- compensatie op het onvermogen van de regering om een werkelijke beleidsombuiging te verwezenlijken. De federatieraad wijst er op dat de prijzen en tarieven niet in de hand zijn gehouden, de vrije beroepsoefe naren en de werknemers die niet on der een cao vallen, buiten schot zijn gebleven en dat er nog steeds garan ties ontbreken dat méér winst in méér werk zal worden vertaald. Daar naast worden het uitblijven van een allesomvattend inkomensbeleid de herziening van de wet op de onderne mingsraad en de structuurnota van minister Lubbers genoemd. Van een verslaggever AMSTERDAM De Anti- Apartheidsbeweging Nederland (AABN) meent, dat het sinds 1951 bestaande culturele akkoord tussen Nederland en Zuid-Afrika moet wor den beëindigd. Het akkoord helpt volgens de beweging mee aan het instandhouden van de Apartheid in Zuid-Afrika en betekent een onder steuning voor de politiek van de Zuid-Afrikaanse blanke minder heidsregering Zij heeft een rapport samengesteld over de culturele betrekkingen tus sen Nederland en Zuid-Afrika. Uit dat rapport blijkt volgens de bewe ging, dat Zuid-Afrika het cultureel akkoord op grote schaal misbruikt voor politieke en dus niet culturele doeleinden. De Anti- Apartheidsbeweging heeft dan ook besloten actie te voeren tegen het akkoord. Dat gebeurt op uitdrukke lijk verzoek van de African National Congress, de bevrijdingsbeweging van Zuid-Afrika. die al jaren vraagt om een culturele boycot van Zuid- Afrika. zolang daar een blank min derheidsbewind aan de macht is. De AABN begint haar actie eind deze week. tegelijk met het begin van een kunstenaarsconferentie in Amsterdam, waar 25 Zuidafrikaanse kunstenaars zullen praten over de relatie tussen onderdrukking en cul turele boycot in Zuid-Afrika. Ook deze kunstenaars zullen op een cul turele boycot van hun land aandrin gen. aldus de Apartheidsbeweging. Een groot aantal Nederlandse cultu rele organisaties is intussen bena derd ter ondersteuning van de boy cot. Ook de Tweede Kamer zal wor den gevraagd mee te werken aan een culturele boycot en opzegging van het culturele verdrag met Zuid- Afrika. Adres: Plaats: Ik ontvang graag naar keuze: O I IraBir miri iffl'rrn onderzetters net zilver bedrukte ouderwetse locomo- liefmodrMrn Merkelijk een sieraad op mijn tafel. O Praklisrhe kleurrijke eeuwigdurende rirmkalender. Modern, origineel. Voor «Ir kinderkamer, de keuken of waar dan ook. O Tekening van het vroegere U Ie Amsterdam. De nieuwe abonnee krijgt een welkomst-voordeel Hij betaalt ina twee weken gratis ter kennismaking de krant te nebben ontvangeni 6.25 minder voor de eerste termijn Schrijf op de open envelop Trouw'Kwartet. antwoordnummer 2792. Amsterdam Een postzegel is met nodig Die betalen wij. x STUTTGART (DPA) De verdedi gers van de verdachten in het Baa- der-Meinhof-proces hebben gisteren voorgesteld de vroegere Amerikaan se president. Richard Nixon, en ande re vooraanstaande politici en militai ren uit de tijd van de Vietnam-oorlog als getuigen te horen. Otto Schily. advocaat van Gudrun Ensslin. motiveerde het verzoek om Nixon. alsmede de voormalige Ame rikaanse minister van defensie Mei vin Laird, diens toenmalige plaatsvervanger Daniel James en de ex-chef van de Amerikaanse strijdkrachten in Vietnam, Creighton Abrams. te horen met de veronder stelling dat zij uitspraken zouden kunnen doen over de betekenis van bomaanslagen in de Verenigde Sta ten en in andere landen. De genoem den zouden kunnen aantonen dat dergelijke bomaanslagen hadden bij gedragen tot de terugtrekking van de Amerikaanse strijdkrachten uit Vietnam. Daarnaast vroeg Schily een onder vraging van de chef van het Ameri kaanse leger in Europa, generaal Mi chael Davison. Deze zou in Schily's ogen kunnen bevestigen dat de aan slag van mei 1972 op het Amerikaan se hoofdkwartier in Heidelberg, wel ke de Baader-Meinhofgroep ten laste is gelegd, tot een belangrijke versto ring van de militaire operaties in In- do-China heeft geleid. BRUNSSUM Een brand in een levensmiddelenwinkel aan de Ruy- terstraat in Brunssum heeft voor twee ton schade aangericht. Een deel van het pand en het magazijn gingen verloren. kunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9.00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18.00-20.00 uur. De heer en mevrouw Munting- Bosch verblijden zich met grote dankbaarheid over de geboorte van hun 7de kleinkind GABRIËLLE Dochter van de Heer en Me vrouw Van Vugt-Munting te Nieuw-Vennep Oegstgeest. 30 april 1976 Verloofd: Aaltje van de Es en Klaas R. Ruitenga Bakkerweg 5, Onnen (Gr.) Onderwierum 14. Onderdendam Vlissingen, 1921 Rijswijk. 1976 Psalm 100 vers 4 (Liedboek) op 4 mei waren onze lieve ouders en grootouders J. P. Louwerse en M. Louwerse-Boone 55 jaar getrouwd. Als kinderen ziin wij erg blij en dankbaar. Wij willen dit feest met hen in de familiekring vieren op 8 mei a.s. Frans Halskade 163 Rijswijk (Z.H.) Psalm 27 vers 7 (berijmd) Heden nam de Heere uit ons midden weg. voor ons geheel onverwacht, mijn lieve Man en onze zeer zorgzame Vader Willem Helms op de leeftijd van 58 jaar. Amersfoort: J. M. E. Helms-Fokkema Groningen: Lisette Amersfoort: Hans Bertie en Martin Annemieke en Hubert Jan Willem Amersfoort. 3 mei 1976. Pr. Frederiklaan 46. Geen bezoek - Geen bloemen - Geen toespraken D.V. vrijdag 7 mei a.s. is om 13.15 uur de rouw dienst in de Bergkerk. Dr. Abr. Kuyperlaan 2. Amersfoort, waarna van de kerk uit, de ter aarde bestelling zal plaats hebben om 14.30 uur op „Rusthof" aan de Dodeweg te Amersfoort. Na afloop van de plechtigheid is er gelegenheid de familie te condoleren, in het Berghotel. Utrechtse- weg 225, Amersfoort. Namens het bestuur van de Vereniging Johannes- Stichting geven wij met ontroering kennis van het plotselinge overlijden van de heer W. Helms bestuurslid van de Vereniging Zijn belangstelling en zijn werk voor de Vereni ging en de daarvan uitgaande inrichtingen geden ken wij in dankbaarheid. Wij leerden hem kennen als een strijdbaar en bewogen christen. Ir. W. F. Schut, voorzitter Mevr. Mr. L. G. Baud, secretaris Woerden, 3 mei 1976. ..'k Vertrouw op God. door gene vrees gestoord". (Ps 56 5 berijmd) Geheel onverwacht werd uit de familiekring weg genomen onze Broer en Zwager Willem Helms Den Haag: Deventer: Gorinchem: Woudenberg: Bussum: Z. Afrika: Bussum: Bennekom: H. A. Helms G. Helms-van Lunteren T. Helms M. Helms-van Nieuwkoop H. Helms E. Helms-van Huisstede Joh. B. Helms D. C. Helms-van der Vis A. Bijleveld-Helms B. Bijleveld E. Helms A. J. Helms-ter Weel H. Helms J. Helms M. A. Helms-Timmer De Here vertrooste Joop en haar Kinderen. Heden overleed mijn innig geliefde man Rudolph Antonius Henricus Arentz Geboren 3 oktober 1900 Dankbaar gedenk ik de gelukkige en onvergetelij- ke jaren, die wij samen mochten beleven. j of W. Arentz-Eskes Ui| Delft, 3 mei 1976 Van der Lelijstraat 31-1 De overledene is opgebaard in één der rouwka mers van het Rouwcentrum, Oostsingel 146 te Delft, alwaar gelegenheid is tot condoleren don derdagavond van 7-8 uur. De crematie zal in besloten kring plaatshebben in het crematorium „Eikelenburg" te Riiswijk. Liever geen bezoek aan huis. Geen bloemen. ai tui| (t u ge Aangezien het voor mij niet mogelijk is de vele hartelij 'da bewijzen van medeleven en deelneming die ik mocpefl ontvangen na het overlijden van mijn lieve Man "uat 1." Johan Buitelaar persoonlijk te beantwoorden, wil ik op deze wijze u mib oprechte dank betuigen. In het bijzonder de weleerwaarde heer Ds. H. Makkin Ige voor de geestelijke bijstand en Begr. ond. J. Cats voor g i correcte verzorging van de teraardebestelling. »ht wei S. Buitelaar van der Be: edk en rt Maasland, mei 1976 Weth. Dijkshoornlaan 8 |n v n u test* iets eun De zeer grote belangstelling en het medeleven, welke na het overlijden van mijn geliefde Man, onze Vadt Zwager en Oom Dirk van der Kooij van zo vele kanten mochten ondervinden, hebben ofL®1 veel goed gedaan. Langs deze weg willen wij U daarvoor onze oprecF*ït dank betuigen. !1"e ttgei Uit aller naam, H. van der Kooij-Mosterd. Maasland, mei 1976, Weth. Dijkshoornlaan 5. jnai a de ser lam EN inis I Wi da ilde ent leps ekk pstf e bt JKi ïslis imei

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 10