Vara maakt van proces reportage Düsseldorf Documentaire over Goering griezelig o Kabinet deelt mening Den Uyl over rol van communisten in regering Radio- en televisieprogramma's Teleurstelling Vara stopt met Spelen met muziek DCLLy VAN ARNHEM Drie kandidaten bij Vara als opvolger Rengelink In antwoord op vragen van Wiegel DINSDAG 4 MEI 1976 BINNENLAND-RADIO EN TV ^Bittere teleurstelling op de [maandagavond Waarschijnlijk ■omdat de bal niet rond genoeg was. .moeten wij het stellen zonder Theo •Koomen: de enige man die in alles een rede tot vreugde en enthousiasme ziet. Fred van den VJugt is een heel ander type. Hij mag dan gek zijn op auto's, daarover vertelt hij nooit zonder bedenkingen op te sommen. Op dit punt schijnt hij zo serieus te worden genomen, dat de tabrikanten van een nieuwe auto hebben toegezegd enige door hem aanbevolen verbeteringen aan te brengen. Eveline Velsen lijkt moeite te hebben met het presenteren van het drievoudig dienstbetoon van de Avro Toch doet zij het echt wel aardig Zij voelt zich voor (en doori de camera s bekeken en dat leidt haar af. Eveline Velsen kan dat gevoel onmiddellijk kwijt raken als zij zich realiseert dat zij het kennelijk waard is dat naar haar gekeken wordt. In sentimentele liedjes is alles mogelijk. De zangeres zonder naam gaf in Op losse groeven met een snik te kennen dat een zeeman op zee gebleven was. Misschien vond ze dat toch te sneu. want een paar regels later mocht zijn treurende geliefde bloemen leggen op zijn graf De NCRV vertoonde zondagavond een Canadese reconstructie van het in 1967 gevoerde proces tegen de Russische schrijvers Daniël en Sinjawski. Hoewel verdienstelijk gespeeld, werd het stuk toch overtroffen door de realiteit. Professor Karei van het Reve sprak namelijk met het echtpaar Sinjawski in hun Panjse woning. Het boeiende was o a. dat de schrijver zijn zeven jaren van dwangarbeid relativeerde en ze ook als waardevol voor zijn persoonlijk leven kenmerkte Sinjawski wist van het bestaan van godsdienstige sekten, maar pas in de strafkampen had hij gezien waartoe in de verdrukking opgebloeid geloof in staat was. Over de geestkracht van de weer naar godsdienstige beleving zoekende landgenoten is de uitgewezen schrijver dan ook niet pessimistisch gestemd Dat ïshy wel ten aanzien van de politiek in de Sovjet Unie Met de politiek had ook dr Lou Lichtveld het te kwaad Deze Surinaamse diplomaat en musicus, die vooral onder zyn schrijversnaam Albert Helman internationaal bekend is. heeft ronduit een hekel aan politici Dat zijn volgens hem geen experts in het realiseren van maatschappelijke verbeteringen maar slechts lieden die niet verder kunnen denken dan tot de volgende verkiezingen. Dat zü Suriname verstoken laten van waardevolle adviezen noemde hij misdadig. Lichtveld schetste zichzelf in de NOS-rubriek Markant als een marxist die de godsdienst ziet als opium voor het volk Tegelijkertijd echter had hij oog voor de waarde van het geloof en sprak hij met grote genegenheid over een gestorven vriend die priester was. Lichtveld mag zich een volslagen ..agnosticus" vinden, daarnaast bezit hij eigenschappen die tot de christelijke deugden worden gerekend De van radio en tv bekende musicus Bernard van Beurden kreeg in Beeldspraak de kans. zijn omspringen met muziek en mensen te demonstreren. Zelf zegt hij dat hij manipuleert bij het leven. Hy wil zijn koorleden en conservatoriumleerlingen niet alleen muziek bijbrengen maar ook kritisch tegenover zichzelf leren staan. Deze- muziektheorie met sociale en psychologische bijbedoelingen wordt Van Beurden niet door iedereen in dank afgenomen. Hy vroeg zijn leerlingen voor de camera iets in zichzelf los te breken door spontaan geluiden op te laten komen en te uiten. Sommigen zagen er het nut niet van in. ..Zo doen we thuis ook niet was hun argument. Het merkwaardigste kwam aan het slot naar voren. Van Beurden, die van muziek bezeten heet te zijn, zet thuis nooit een plaat op. luistert nauwelyks naar de radio en gaat haast nooit naar een concert. TON HYDRA KARELTJE KNETTER ©IN TROUW/KWARTET r Van onze radio- en tv.redactie HILVERSUM In de herfst van het vorige jaar werden in de veilingzaal van de Beierse stad München voorwerpen uit de nalatenschap van Hermann Goering aan de man gebracht. Van die veiling werd een documentaire gemaakt door de twee filmpro ducenten uit Oost-Duitsland Heijnowski en Scheumann. Dc-VARA brengt donderdag 6 mei het toneelstuk „Vorstenschool" •p het scherm. We zien hier Liesbeth van Santvoord als Hanna, Sien Vroom als Van Hiisde en Sjoukje Hooymaayer als koningin Puoise Van onze radio- en tv-redactie •HILVERSUM - De VARA zal in het nieuwe seizoen het muziekspel Spe len met muziek niet voortzetten. Oorzaak is de te geringe kijkcijfers. •In de VARA-gids verdedigt de ont werpster Ellen Blazer echter de be slissing van haar omroep met de woorden: „Ik treur met u. maar ik deel niet uw boosheid over de dicta tuur van de kijkcijfers." De opzet was om van Spelen met muziek een populair programma te maken: dat is ons niet gelukt Er 'bleek een kleine zeer enthousiaste groep te bestaan." Zaterdag 350 draaiende molens DEN" HAAG Van dr 950 windmo lens die ons land nog telt. zullen er zaterdag 8 mei ongeveer 350 draai en. Op die dag wordt namelijk de vierde nationale molendag gevierd. Tevens zullen op die zaterdag 70 molens in volle werking zijn. De overige molens laten alleen hun wieken draaien. De ANYVB- voomtter Gaarlandt zal 8 mei in Oud Vossemeer de gerestaureerde korenmolen ..De Jager" officieel in gebruik stellen. Deze molen is ei gendom van de vereniging de Hol- landschè Molen die de nationale molendag organiseert. De Vara zend deze vanavond 4 mei uit tussen 19.05 en 19.30 uur op Nederland I. Eerder zond de VARA van beide filmmakers reportages uit over Chili na de dood van Allende. De dpcumentaire in kleur ..De erfenis van Hermann Goering" is. hoewel niet langer dan 25 minuten, indruk wekkend door de griezelige belang stelling van de kopers. Maar tussen het afroepen door de veilingmeester van de weinig antieke en veel kitscherige voorwerpen zijn filmbeel den uit de glorietijd van Goering te zien. Behalve dat hij plaatsvervanger van Hitler was. werd hij later zelfs aangewezen als diens opvolger. Hij bekleedde tientallen hoge functies, was opperbevelhebber van de luchtmacht tot en met rijks opper- jachtmeester. Tot zijn gruwelijke daden zou beho ren het in brand steken van de Duitse rijksdag om de communisten daar van te beschuldigen en hen buiten de wet te laten stellen. Hij heeft mede de nazikampen opgericht, en hij liet de joden vogelvrij verklaren. Onder zijn bevel werden de Duitse terreurbom- bardementen uitgevoerd. Probeert hij echter achter Hitiers rug om vlak voor het eind van de oorlog vrede te sluiten met de geallieerden, dan zet Hitier hem af. In 1946 wordt hij ver oordeeld tot de dood door ophanging. Hij laat het echter niet zover komen, en pleegt zelfmoord SPECIAAL Een Oostduitsr reportage loont de veiling van kunstvoor werpen die Goering links en rechts had gestolen. Ned. 1/19.05 Jan Wiegel maakte een film over Anne Frank en haar dagboek. N'ed. 2'19.30 Barbara Hendricks. Robert Holl. bet Groot Omroepkoor en het Radio Filharmonisch Orkest voeren Mahlers Kindertotenlie- der uit. Ned. 1/19.30 Naar traditie is de dodenher denking op de Waalsdorpervlak- te via beide nelten te volgen. Ned. I en 2 19.55 De NCRV herhaalt hel indru kwekkende spel Gemalah van Willy van Hemert. naar een ver haal uit Jeruzalem van het Wes ten. geschreven door Siegfried E. van Praag. Ned. 2.20.30 Actualiteiten in Hier en Nu zijn: De toestand in Libanon, de atie van de Novib en de kosten van hartoperaties. Ned. 2/22.05 De radiozenders brengen een reportage van de herdenking op •Üe Dam. Hilv. I. 2 en 519.57 In Willem G. van Maanens luisterspel Een gastvrij hotel, ontstaan vreemde verwikkelin gen na het aanrijden van een hond. Hilv. 1/21.00 HILVERSUM ..Neurenberg '46 Düsseldorf '76. De oorlog: een lang proces". De reportage die Vara's Achter het Nieuws speciaal maakte voor de vierde mei. dertig jaar na processen tegen de Duitse oorlogsmisdadigers te Neurenberg. Maar nog zijn in Duits land rechtszaken aan de gang tegen gewezen oorlogsmisdadigers. Ze staan echter heel wat minder in de belangstelling dan de Neurenbcrger tribunalen. Een team van Achter het Nieuws filmde over de processen te Düssel dorf naar aanleiding van zeshonderd vermoorde Joden. Polen en Rus sische krijgsgevangenen uit het con centratiekamp Majdanek. Zes vrou wen en tien mannen staan er terecht. Het zijn de beulen van toen. die zich vandaag de dag in niets onderschei den van de mensen die bij duizenden over de Ringboulevard wandelen. Ze lopen daar dan ook. want niemand zit in voorarrest. Behalve Hermine Ryan-Braunstelner. Ze was een be ruchte kampbewaakster, die echter lang na de oorlog naar Canada wist uit te wijken, daar in het huwelijk trad en de Amerikaanse nationaliteit kreeg. Simon Wiesenthal spoorde haar echter op. Belangstelling voor deze processen tegen de misdadigers van het kamp Majdanek is er echter nauwelijks meer. Behalve bij het begin in no vember 1975 toen journalisten, foto grafen en het publiek de tribunes vulden. Af en toe komt er nog een schoolblad ter lering. Het Duitse publiek weet van niets meer en bouwt verder aan de wel vaartstaat. Het team van Achter het Nieuws heeft echter nog wel de vraag kunnen stellen aan enkele „geïnte resseerden" hoe zij zo'n proces in 1976 verwerken. Vaste toeschouwer Het zijn Heiner Lichtenstein. com mentator van de Westduitse radio en specialist in nazi-processen, een gym nasiumklas. dr. Rudolf Gehrling. die het proces sinds 1962 heeft voorbe reid. Hermann Langbein uit Wenen, die Dachau en Auswitz heeft over leefd Verder is er bij de processen dag in dag uit een toeschouwer, de logopedist S. Weisbeker, een Joodse man. die 75 jaar geleden in Rusland werd geboren. Hij werd in de oorlog vervolgd, ontvluchtte, werd weer ge pakt. vluchtte weer. werd weer ge zocht en kwam na de oorlog in Duits land terecht. Hij ziet het als opdracht de verdachte advocaten en rechters iedere dag te confronteren met een jood „want ik vertegenwoordig de miljoenen die niet meer kunnen ge tuigen". Aangenomen wordt dat het proces in Düsseldorf de laatste grote rechtzaak tegen nazi-misdadigers is. Maar deze zal zeker nog twee jaar duren want er wordt veel ontkend. De Achter het Nieuws-reportage wordt uitgezonden om tien voor ne gen op Nederland I en werd gemaakt door Ludi Boeken. Frans Verheij en Jan van den Bergh. ..Vooruit, jongens, beginnen maar!" klonk het bevel van Wasilew I Omskomsk. Even was het stil. drei gend stilen brigadier Piet dacht: „Nu is het met me gebeurd...." Doch rrrrrrringggg!!!! Daar sneed plotseling het snerpende geluid van een brutale elektrische schel de stil te aan stukken. Onthutst keken de lijfwachten elkaar en hun meester aan. Wat nu? Moesten ze doorgaan? of moesten ze hun onmenselijke werk even uitstellen? Wasilew I. Omskomsk besloot tot het laatste. want je kon nooit weten. Als een circusdirecteur in de arena, zo stond hij met brede gebaren midden in de kwelkamer „ONRAAD!" siste hij. „Wegwezen! Breng deze bemoeial naar de knekelkelder en hou je ge dekt! Ik ga kijken wie daar is!" Bij het woord onraad ontstond een af schuwelijke paniek en dat is op het plaatje dan ook duidelijk te zien. De voor brigadier Piet bedoelde tang beet met zijn roodgloeiende tanden namelijk per ongeluk in de welgevul de broek van een der lijfwachten. Deze slaakte daarop zo'n afschuwe lijke kreet, dat W.I. Omskomsk moest zeggen: ..Hou je mond toch! Ze kunnen je buiten horen!" Al met al was iedereen in een wipje in zijn schuilhoek verdwenen en Wasi lew begaf zich nu ijlings naar een soort periscoop, waarmee hij onge merkt de buitendeuren begluren kon. Voorzichtig stelde hij de lens scherp en toen zag hij wie daar bel de. Hij slaakte een zucht van verlich ting en mompelde: „Gelukkig! Het is de bakker maar! Hij staat aan de achterdeur, zoals het nette leveran ciers betaamt PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN Archiefbeelden uit de Oostduitse te levisie documentaire die de protse righeid van de corpulente Goering illustreren, roepen nog altijd angst wekkende herinnering op aan een tijd van massapsychose en machtsmisbruik. Ze wisselen de filmfragmenten van de veiling te München af. En ze geven een lesje in de geschiedenis die aan veel van de pompeuze zilveren, vergulde en por- celeinen voorwerpen is verbonden. In een zilveren bokaal staat de opdracht gegraveerd van Himmler en zijn trawanten, uit genegenheid aan Goering. In een zilveren schaal staat de inscriptie ter gelegenheid van het huwelijk van Goering. En natuurlijk voor de rijksopper- jachtmeester: ..Het is des jagers ereschild. als hij bezorgd is voor het wild. en niet onnodig dieren deert, de Schepper en het schepsel eert." De belangstelling voor de veiling te München met het naziverleden is niet gering. Er zijn blijkbaar nog altijd mensen die dergelijke attribu ten met een misdaadverleden inte ressant vinden, zeker in Beijeren. De veiling bestond uit 42 stuks, die grif van de hand gingen. Sommige stuk ken voor tientallen duizenden gul dens. De opbrengst was dan ook 600.000 gulden voor de kas van de vrijstaat Beijeren. 187 „Dat ik niet koos. maar werd geko zen. dat ik speel, omdat ik spelen moet." Er is een stilte. Dolly streelt Sams hand niet meer, haar hand dekt de zijne. Ze gaat verder: „Luister, je zou op de duur toch wel iets minder kunnen werken, ik zeg niet spelen, maar al die concerten... zo veel hoef je toch niet te verdie nen... ik geef niets om geld, dat weet je." „Ja dat weet ik, mijn business wo- mantje (zakenvrouwtje). Jij geeft geen klap om geld. alleen om het gemak ervan." Ze lachen allebei. Dan ineen verdoffen z'n ogen en zijn voorhoofd bewolkt. Dolly voelt, dat hij gedachten heeft, die hem hin deren. „Ik wou. dat ik kon onderduiken in een liefhebberij als jouw familie hier. maar dat zal ik nooit kunnen Dol. mensen als mijn vader en ik. we moeten opbranden in ons werk. dat is een soort noodlot, ik begrijp zelf niet waarom." „Misschien dat ik het begrijp... jullie hebt vleugels en daarmee wil je vlie gen. zo zijn nu je vleugels, je kunt ze niet altijd opgevouwen houden." „Tja." hij kijkt Dolly aan. altijd op nieuw is hij ontroerd en verrukt, dat ze de ingewikkeldste problemen doo deenvoudig en haast laconiek met 'n beeld verklaart. Zo een antwoord doet hem niet alleen om de inhoud, maar eerder nog om de wijze van zeggen, goed, dan doortrekt een ziel verkwikkend gevoel van veiligheid door Henriette L.T.de Beaufort hem: dichtbij te leven bij een wezen dat alles weet en alles begrijpt. Zo babbelen ze nog verder, argeloze gesprekken die zijn als verrassende wandelingen in het nooit geheel ge kende landschap van de geest, ge sprekken van twee mensen, die el kaar misschien meer liefhebben, dan dat ze elkaar nog kennen. Nooit wan trouwen ze een woord, altijd ontdekt de een in de ander iets nieuws en iets liefs. Er wordt op de deur geklopt, twee flinke klopbonzen. „Dat is Balt," zegt Dolly, terwijl ze van de bedderand afglijdt. „We zijn natuurlijk te laat voor de thee. papa wil niet zo lang op ons wachten, en zonder ons thee drinken vindt hij niet gezellig." Lichtvoetig loopt ze naar de deur en doet haar op een kier open. „Ja Balt?" „Meneer laat vragen, of mevrouw en meneer aan de thee denken, de fami lie zit bij de rozenkoepel." „Dank je wel Balt, zeg maar. dat we vliegensvlug komen." Ze klapt de deur voor Balts neus toe en begint zich in een huppelpas aan te kleden en tegelijk Sams kleren klaar te leg gen. Hij is van het bed opgesprongen en gaat net als Dolly ook alles op een draf afdoen. Van vrolijke haast loop Dolly expresselijk tegen hem aan, ze geeft hem dan vlug een accolade en huppelt verder, ze stoeien en schate ren. Zijn ze eindelijk tegelijk klaar, dan lopen ze in razende vaart stevig gearmd de brede trap af, dan draven ze de achterdeur uit en het tuinpad af naar de rozenkoepel, altijd nog gearmd. Geheel buiten adem komen ze eindelijk bij de rozenkoepel aan. Willem Hendrik. Jan Joost. Clemens. Eva en madame Renard zijn al aan hun tweede kopje thee. „Zwaarmoedig zijn jullie nog niet bepaald." zegt Willem Hendrik, ter wijl hij over zijn courant heen naar het hijgende tweetal kijkt. Jan Joost is juist aan het vertellen van allerlei smokkelverhalen die in het dorp rondgaan. Iedereen smok kelt, elk opzijn manier, elkeen vindt, dat zijn eigen smokkelarij nog wel door de beugel kan. maar die van de ander ongeoorloofd is. Jan Joost ver telt, dat onder de bodem van de stoomtramwagen, die van Arnhem naar Doetinchem rijdt, huiden ver stopt zijn geweest. Wordt vervolgd Van onze radio- en tv-redactle Voor de functie van omroepsecreta- ns van de Vara heeft het hoofdbe stuur drie kandidaten uitgekozen waaruit de verenigingsraad op 14 mei een keus moet doen De kandidaten zfjn: drs H. van Wyk uit Voorburg, drs J. Koopman uit Voorburg en Jan Nagel uit Hoeve laken De heren Van Wyk en Koopman de len de eerste en tweede plaats by het hoofdbestuur De ondernemings raad van de Vara heeft met Jan Nagel zelf een kandidaat gesteld, die uiteraard de eerste voorkeur bij de raad heeft De kandidaten zijn naar voren geko men uit een open sollicitatie Sinds enige tijd wordt voor de heer J W Rengelink een opvolger gezocht als omroepsecretaris De heer Ren gelink had tijdelijk de opengevallen plaats van de voormalig omroepse cretaris Jan de Troye ingenomen De heer Van Wyk is 42 Jaar. studeer de sociale economie en is werkzaam by de PTT De heer Koopman is 40 Jaar en studeerde economie Jan Na gel is 37 jaar en bn de Vara he- meest bekend onder andere als teamleider van het radioprogramma In de rooie haan HU is hoofdbestuurslid van de PvdA DEN HAAG Het hele kabinet staat achter de uitlatingen die premier Den Uyl enkele weken geleden deed in het Italiaanse weekblad L'Expresso over het eventueel opnemen van commu nistische partijen in regeringen v'an Westeuropese landen. De premier laat dit weten in antwoord op schriftelijke vragen van oppositieleider Wiegel (VVD), die zich zeer kritisch toonde over de inhoud van het Italiaanse interview en betwijfelde of de andere ministers daar achter konden staan. gers als bindend te aanvaarden", al dus Den Uyl. Algemeen De premier ontkent verder de opmer king van Wiegel dat hij zich gemengd zou hebben in de binnenlandse poli tieke aangelegenheden van Italië, waar door een kabinetscrisis de A'raag van wel of niet deelnemen van de communisten aan de regering mo menteel speelt. De premier stelt dat hij zijn opmerkingen ten aanzien van Westeuropese landen in het alge meen heeft gesteld. In antwoord op vragen van CHU- fractievoorzitter Kruisinga laat de minister-president weten dat er tus sen hem en minister Van der Stoel van buitenlandse zaken geen verschil van inzicht is over deze affaire Premier Den Uyl geeft in zijn antwoord het kabinetsstandpunt weer over de deelname van commu nistische partijen in Westeuropese regeringen Indien bij vrije verkie zingen de stembusuitslag de commu nistische partij een zodanige positie geeft dat een regering zonder com munisten niet op de vereiste steun in het parlement kan rekenen, dan zijn er geen principiële redenen om zich tegen de opneming van communis ten in de regering te verzetten, hoe zeer men ook kan betreuren dat een dergelijke ontwikkeling plaatsvindt Ik heb duidelijk laten blijken dat een communistische partij die zich aan een Westeuropese regering zou deel nemen zich zou moeten verbinden om de meerderheid van het volk en zijn wettig gekozen vertegenwoordi- RADIO VANDAAG HILVERSUM 1 (298 m rn FM- kanalen)AVRO 7 00 Nieuws. 7 02 Dag met een gaatje (7 30 Nieuws. 7.41-7.55 Radiojour naal. 1.8 30 Nieuws. 8 36 Gymnastiek voor de huisvrouw 8.45 Programma-overzicht. 8.50 Morgenwijding 900 (S) De platenkeuze van Willem Strietman klassieke muziek. 1000 Radio Lawaaipapegaai 10.10 (S/MlAr- beidsvitaminen: populair verzoekplatenpro- grarnma (10 30 Nieuws 10.33-10 35 Radio journaal). 11 30 (S) Rond twaalf: gevarieerd programma 12 26 Mededelingen 12.30 Nieuw s 12.41 Radiojournaal 13 00 Knipper licht. 13 25 'n Middagje Avro: muziek, infor matie en service (15.30 Nieuws. 15.33-15 40 Radiojournaal i. OVERHEIDSVOORLICH TING 17.20 De Nederlandse Antillen. AVRO 17.30 Nieuws. 17.32 R Radiojournaal. 17.50 (S) Muzikaal gemotiveerd orkestmu ziek met piano. P P: 18.19 Uitzending van D'66 AVRO: 18 30 Nieuws. 18.41 Verzenver- zet. documentaire. 19.00S) Lichte orkestmu ziek. NOS: 19 15 En toch is het. of het gisteren was documentaire 19 57 Inleiding herdenking op de Dam. 20 00 Stilte op de Dam 20 02 Wilhelmus. 20 02 Treurmars. AVRO 20.30 Metropoli* Orkest. 21.00 (S) Een gastvrij hotel, hoorspel. 21.30 (S) Skymas- ters: amusementsmuziek. 22.00 (S) Meeluis teren met. gesprekken en verzoekplaten. 22.30 Nieuws 22 40 Radiojournaal 23 00 (S) Dichter bij de muziek; nieuwe liedjes, chan sons of songs 23 20 (S) Er floot een vogel in. de wei 23 55-24.00 Nieuws HILVERSUM II (402 m en FM-kanalen) KRO 7 00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnastiek. 7 20 Het levende woord 7 25 Badinene klas sieke muziek 7 54 Overweging 8 00 Nieuws 8 10 Echo 8 30 Aubade klassieke muziek. 9 10 Schoolradio 10 00 De Letter M: pro gramma op de middenberm van het Neder lands gebeuren f 11.00 Nieuws.) 11.55 Scheepspraat informatie voordeschippers 12 00 Vijf tellen na nu lunchprogramm.i OVERHEIDSVOORLICHTING 12 49 Uit zending voor de landbouw KRO 13 00 Nieuws 13 10 Echo. 13 45 Nieuws levensstijl: de arbeid. 14.00 Schoolradio. 15 00 Pricre. kcrkorgelmuztek. 15 15 Nationale Herden TV VANDAAG king 16.30 Klassieke pianomuziek. 17.00 (S) De hutsgeklutste kinderspelen 17 20 (S) Country time. 17.45 Verkenning: nieuws, fei ten en achtergronden. 17.55 Mededelingen 18.00 Nieuws. 18.10 Echo 18.30 (Sl Op vleu gels. 18.50 (S) Zin in muziek amateurs geven de loon aan. 19 30 Kerk in meervoud: ru briek over liturgie, kerkopbouw en missie. 19.57 Dodenherdenking. 20.04 Overweging. 20.10 Nieuws. 20.15 (S) Klassieke en volkslie deren 21.45 Organisch lezen of Gedrag en Wangedrag van de Babels: dertig jaar Ne derlandse literatuur. NOS 23.00 Met het oog op morgen: actualiteiten en Den Haag van daag. 23.55-24.00 Nieuws HILVERSUM III (445 m. en FM-kanalen.) VARA: Van 7.00-8.00. 12.00-14.00 en van 17.00-18.00 actualiteiten via Dingen van de Dag. 7 02 (S) Gesodemeurders. een mieters programma. 9.03 (S) Pep-op-dne 11.03 (S) Drie draait op verzoek van mensen uit de sportwereld 12 03 (S) VARA's zoekplaatje zoek de plaat achter de zoekzin. 14.03 (S) Spits beeld. 1603 (S) Spitsbeeld. 16.03 (S) LP-top-20 en Tip-Lp. 17.03 (S) Alfred Lagar- de NOS: De Vakaturebank. 18.10 (S) NOS- maal VARA: 19.02 (S) Popreconstructie NOS: 19 57 Inleiding herdenking op de Dam 2000 Stilte op de Dam. 20 02 Wilhelmus VARA 20 04 (S) Nashville 21 02 (S) Jazz Blues. 22 02 (S) Opdonder 23.02 (S) Wachten op middernacht. 0 02 (S) Nacht drie draai. 2 02 (Sl Help programma voor de werkers in do verplegende en verzorgende beroepen 4.02 (S) De rode dageraad (voor nachtwer kerst 5 02-7.00 (S) Truck: programma voor vrachtwagenchauffeurs HILVERSUM IV (FM-kanalen) TROS 7 00 Nieuws 7 02 (S) Capriccio oude- en klas sieke muziek 9 00 Nieuws. 9.02 Aktuo klankbeeld. 9.30 (S) Het kind en wij lO OO(S) Opus hrn tot twaalf. 12 00 (S) Intermezzo 1300 (S) De meest verkochte „Klassieke Tien 13 30 (S) Koren en korpsen. 14.00 Nieuw - 14 02 Aktua-special 14.30 (S) Om de kun>! beoordelingen van kunst- en cultuu ruitingen. 15.00-17.00 (S) Beicantorium koor en orkest NEDERLAND 1 10.45—12.00 (GedK) Schooltelevisie 14.00—14.50 (Ged KSchooltelevisie 18.15 TELEAC: Les Gammas -35 18.55 NOS: TV-mformatie voor Spanjaarden 19.00 Journaal 19.05 De erfenis van Herman Goring: beelden uil hel Nazi-verleden 19.30 NOS: Kmdertotenfieder van Gustav Mahler 20.10 VARA: 2 voor 12. quiz 20.50 Neurenberg 46Düsseldorf '76 de oorlog een lang proces 21.35 NOS: Journaal 21.45 VARA: Spelen met muziek 22.25 Daar viel een sier. gedicht van Gerard den Brabander 22.26—22.31 NOS: Journaal NEDERLAND 2 18.55 NOS: Ti-ta-tovenaar 19.00 Journaal 19.05 NCRV: De geheime schatten van de Rode Zee. tv-serie 19.30 NOS: Anne, documentaire over het dagboek van Anne Frank 19.55 Reportage van de Dodenherdenking op de Waalsdor pervlakte 20.10 Journaal 20.30 NCRV: Gemalah. tv-spel naar Siegtned E van Praag 22.05 Hier en Nu 22.45 Polni Mse (Veldmis) concert van Martinu 23.15 (z/w) NOS: Oen Haag vandaag 23.25—23.30 Journaal Simpkins WLUOOGJH&V If S HCWIÊ-

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 4