Opnieuw promotie voor Lyra DUNO terug in derde klas CSVD bijna veilig NAALDWIJK REDT ZICH Ongelooflijk seizoen één ruk van vierde naar tweede klas DVC na 3-1 verlies weer naar afdeling )hi Chung scoort in slotfase winnende goal Westland-Cup begint 6 mei Sportspetters Invaller Aad Otto heeft belangrijk aandeel in 31 winst op TSB Henk Denkers T ANDAG 3 MEI 1976 Sporl Trouw/Kwartet H 13 bor Henk Smit 23-21 23-21 23-20 23-19 3-16 -16 -15 IE LIER Het gelijke spel (0-0) van Lyra tegen Groote Lindt eeft de formatie van trainer Leen Bos het tweede klasserschap pgeleverd. Groote Lindt zelf was ook een kanshebber, maar ioest winnen. De andere kandidaten Rozenburg en Bolnes peelden Lyra in de kaart door te verliezen. Een zwakke eerste elft van de thuisclub werd volledig goed gemaakt door in het kreede bedrijf te grossieren in doelrijpe kansen. Groote Lindt Raakte slechts in de eerste 35 minuten indruk, daarna nam Lyra et initiatief over om na de rust los te barsten. let metzo'n zes bussen naar De Lier ekomen Groote Lindt kon na het fsluiten van de eerste episode pnstateren dat de in totaal 400 sup- prters niet voor niets waren geko- »en. Door de goede opbouw in het pel en een sterk bezet middenveld Boon en Van Gelderen) werd Lyra in e beginfase gedegradeerd tot een lam dat slechts in staat was tot nsamenhangend voetbal gepaard aande met slechte passes en traag pel. a de vierde minuut maakte Hermie an Gelderen met een vrije trap net ver al duidelijk met welke bedoelin- pn Groote Lindt naar het Westland ereisd was. Even later was het Jan [ytenbroek, die dit met een schot net laast benadrukte. Trouwens een Chitterende aanval op links opgezet p met een pass verplaatst naar ichts, vanwaar de voor de rust dond erende Hermie van Gelderen een ass op maat losliet, werd door Pa- pck Janssens net over gekopt, an van Schie van Lyra vestigde tot riemaal toe de aandacht op zich. rant hij bezat reële scoringsmoge- jkheden. Na twaalf minuten werd ijn schot uitstekend geblokkeerd loor de goedspelende Henny Buyink. )e tweede mogelijkheid werd door fan Schie in goede positie gemist loor de bal verkeerd te raken, nadat de weer goed spelende Arie Paauwe hem uit een vrije trap bediend had Vlak voor het verstrijken van het eerste bedrijf trok Jan van Schie er op links tussenuit, maar zijn uithaal verdween ver naast. De thuisclub had zich intussen wel aan de aanvalsgolven van Groote Lindt weten te onttrekken, maar kon door treuzelen en tekort spel niet gevaarlijk worden redereen verwachtte dan ook dat Groote Lindt in de tweede helft wel tot scoren zou komen, want het mid denveld van Lyra was niet opgewas sen tegen het duo Boon-Van Gel deren. Trainer Leen Bos van Lyra had het ook begrepen en hij verving Johan Voskamp voor Leen van der Akker („Ik stop er dit seizoen definitief mee"). Met Van der Akker kwam er meer ervaring, maar wat belangrij ker was. ook meer rust en zuiverheid. Arie in 't Veld mocht profiteren van de voordeelregel van de uitstekend leidende scheidsrechter Van Rijk, maar schoot over. Even later liep In 't Veld goed door maar het afronden de schot kwam precies in handen van de uitgelopen Ton Waarden burg. (In 't Veld: „Ik zag hem een stapje naar voren doen, maar hij hield in"). DE LIER Lyra maakt een onge looflijk seizoen door Na zeven tien jaar in de vierde klas van de KNVB gespeeld le hebben, werd men het vorig seizoen kampioen en promoveerde naar de derde klas. Wat velen voor onmogelijk hebben gehouden, gebeurde toch: in één seizoen stormde men door naar de tweede klas en kan zich nu de evenknie noemen van 's- Cravenzandse SV. Het derde team werd kampioen en promo veert nu naar de KNVB. terwijl df a-junioren niet achterbleven. Dat de formatie van Leen Bos het niet gemakkelijk gaat krijgen, is de overheersende mening, maar Bos kan zich verheugen over de rentree van Arie Vermeer. Boven dien dienen Arend van de Berg en Nico Vermeer zich als jeugdige talenten aan. En wie weet wat zich in de komende ..transferperi ode" als lid meldt Publiciteitsman Henk Poortvliet maakte na het zeventienjarig ver blijf in de vierde klas een prach tig overzicht hoe een en ander tot stand kwam. Ook nu komt hij daar niet onderuit, hetgeen hij aan het begin van dit seizoen niet had durven dromen Leuk was dat voorzitter Van der Sande de spanning na afloop doorbrak toen hij met een doos De Lyra-spelers Arie in 'I Veld en Jan van Schie (links) voeren een luchtgevecht uit met Goof Boon en Hermie van Gelderen van Groote Lindt. bloemen in de hand het veld be trad. Het was het teken om in feeststemming los te barsten. Niets kon Lyra immers gebeuren, zo redeneerde hij. want de concur rentie stond op achterstand Het kampioenselftal van Lyra. Staande van links naar rechts: Arie van der Caay, trainer Leen Bos, Leen van der Akker, Herman Cevaal, Jan van Schie, Piet Wennekers, Arie Paauwe, Arie Solleveld en elftalbegeleidcr Daan Bergambacht. Zitten: Publiciteitsman Henk Poortvliet, Wil Nak, Wim de Jong. Leen Voskamp, Johan Voskamp, Arie in 't Veld en Arie Vermeer. De mooiste kansen moesten toen nog komen. Terwijl velen juichten, zag Leen van der Akker op nog geen drie meter afstand zijn inzet net naast gaan. terwijl Arie iri 't Veld de voorzet van de op rechts opgekomen Arie Paauwe grandioos had gemist. De voor In 't Veld opgedraafde Arie Vermeer vierde zijn rentree door bin nen enkele minuten de bal naast het doel te glijden. Even later kopte Ver meer goed door naar Herman Ce- vaal. die inschoot, maar Waarden burg redde in tweede instantie. Aan voerder Jan Klootwijk moest zelfs een inzet van Cevaal van de doellijn weg halen. Drie tot vier doelrijpe kansen werden door Lyra niet benut om de weg naar het kampioenschap zonder zenuwentoestanden te laten verlopen. En dan laten we het eerste goede afstandschot van de in de tweede helft steeds meer op dreef komende middenvelder Wil Nak nog buiten beschouwing. Groote Lindt liep er in de slotfase verslagen bij (Goof Boon» en kon bogen op twee kansen, die de wed strijd ook hadden kunnen beslissen k en daarmee het kampioenschap: Jan Uytenbroek schoot (na een fout van Piet Wennekers) voorlangs en inval ler Leo Pijl stelde in eerste instantie Arie van de Caay op de proef, om daarna over te schieten. Trainer Jan Molendijk stelde: ..Ik heb mijn best gedaan! maar wij hebben in het be gin de kansen niet benut en daarna speelden wij te onrustig" Lyra—GROOTE LINDT 0-0 Scheidsrechter Van Rijk Toeschouwers 1200 LYRA Van der Caay. Dc Jong. Solleveld Paan L Voskamp J Voskamp iVan der Akker Wennekers. Nak Cevaal. In r Veld Vermeer'. Van Schie GROOTE LINDT Waordenburg. Klootwijk. Buyink. Van Driel. Millenaar Van Geldcren "Van der Graol>. Boon. Lems Meuleman iPIjli. Uytenbroek Janssens eter Gerards van GVVV kopt de bal weg, zodat Ton Zoutendijk (10) van CSVD een aanval op niets uit et lopen. Op de achtergrond wacht Pleun van den Akker af. )ELFT Slecht voetbal, zenuwen en veel spanning vormden de ingrediënten van het vierp.unten- uel CSVD—VVOG. dat uiteindelijk tien minuten voor tijd ietwat fortuinlijk door de Delftse irigade in winst werd omgezet: 1—0. lede door de puntendeling tussen Amstelveen en Hollandscheveld en de eigen winst op VVOG leeft CSVD zich los weten te maken uit de degradatiezone, zodat met nog drie wedstrijden voor de loeg het eersteklasserschap vrijwel veiliggesteld is. loor Wim Abrahamse door Andries Trouwborst DELFT - D(oorgaan) U(iter- aard) N(ooit) O(pgeven) luidde de slogan bij deze Haagse bri gade, toen vorig jaar na een ietwat ongelukkig seizoen het derdeklasserschap moest wor den prijsgegeven. „Heen en Weer" moeten de ijverige ac teurs van DUNO, barstend van daadkracht hebben gedacht. Er bleek slechts één seizoen voor nodig om ijzersterk, opnieuw het brugge- hoofd, de troon, te heroveren. Daarom werd er met de zenuwachti ge confrontatie tegen DVC. aan de Van onze sportredactie ROTTERDAM Het toernooi om de Westland Cup begint aanstaande donderdag 6 mei met de wedstrijd tussen Lyra (zondag) cn organisator Naaldwijk. Het duel begint half zeven. Het programma van de voorronde luidt verder: 8 mei: Maasdijk—Velo (18.30): 10 mei: MVV'27—Hoek van Holland (18.30); 11 mei: Lyra (zater dag)—Verburch (18.30) en RKSVM—Monster (18.30): 13 mei: 's- Gravenzande—Honselersdijk 18.30); 15 mei: KMD—Quintus (16.15) en WestJandia—Naaldwijk (18.30). RCL heeft zich via een 4—1 zege op LDWS geplaatst voor de finale van het Zilveren Molentoernooi Katwijk, dat in de competitie lange tijd een concurrent voor de Leider dorpers was. is de tegenstander- Delftse Brasserskade achter de rug. op deze zonnige eerste mei. met vlag gen gezwaaid, hartstochtelijk ge- i zoend, lachend handen gedrukt, een traan stiekem weggepinkt, de rustge vende tabletjes opgeborgen en een toilet ergens doorgetrokken, nu dat „gewriemel op de elektrische stoel" er op zat. Een krachttoer van deze 43 jaar be staande Haagse voetbalge meenschap. die ongetwijfeld het „nog hoger" als een ongewild stempel opgedrukt krijgt om via één of ander radicaal plan de Residentie aan een zo begeerde zaterdag-eersteklasser te helpen. De eerste stap is daartoe ge zet en velen rekenen op meer stunts aan de Mgr. Nolenslaan. Ja, de foto's, die wedstrijdleider Willem Voogt en onze eigen Jaap Groeneveld maak ten zullen best aftrek vinden. En dan volgt weer de conclusie, die zou oud is als de wereld, dat vreugde en verdriet op nog geen speldafstand van elkaar liggen. Immers, het dap pere DVC degradeert na het 3-1 ver lies. Ja. zo gaat dat hoewel er in spelsterkte nog niet eens zo'n groot verschil viel te ontdekken. Alleen maakte de kersverse kampioen beter gebruik van de kansen, die ontston den uit regelrechte fouten van de thuisclubdefensie. De strandwandeling gevolgd door een gezamenlijke maaltijd leverde derhalve geen rente op voor de Prin- senstad-equipe. Nu had de latere titelwinnaar het geluk dat al in de twaalfde minuut de rust in de ploeg, die stijf stond van zenuwen kon worden teruggebracht. Arie Dirksen was hier zeer attent voor verantwoordelijk Er kwam een voorzet van rechts geleverd door Frits Flotman Dirksen maakte een vinnige hoofdbeweging en doelverde- diger Kees Koole. die een prima por der bleek, was verslagen (0-1 Kort daarop volgde er een daverende knal van Hans Wils. die profiteerde van het feit dat de linies bij de thuis- elf slecht aansloten Overigens had DUNO niet veel moeite met de acties van de thuisclub. De achterwacht van de nu hoogstgenoteerde Haagse formatie, met lekker veel lengte om van aanvoerder Ton van der Linden, en Theo de Zeeuw retourneerde alles met verbluffend gemak De verdediging van DVC had veel meer moeite en Bob de Jong. die ook veel mee naar voren trok kreeg alle mogelijkheden om te bewijzen dat hij het predicaat „de beste speler van DVC". dik verdiende. Na precies een uur gaan ging de thuisclub eigenlijk definitief door de knieën en konden de bloemen wor den besteld. Daan Kruithof kanjerde de bal tegen Dick Suiker. Hij kreeg het ronde geval terug en kon door gaan. Hij scoorde bekeken en het was 0-2 In de laatste vijf minuten kwamen er nog twee treffers. Ferry Bakhuis, in gevallen voor Alphons Pije trof op vrijwel soortgelijke manier doel. toen Leeflang en De Jong niet goed weg werkten i0-3) Voor het voorlopig laatste doelpunt in de vierde klas van DVC zorgde de ingevallen Cees Hes- seling (1-3). Verder liet de kampioen het niet komen. Een compliment voor scheidsrechter Meijer uit Wad- dinxveen. die met kennis van zaken leidde. DVC DUNO 13.OU 12 Dirksen 01. 60 Kruit- hol 0-2. 85' Bakhui 0-3. 88 Hesseling 13 Kcheidsn rhipr Meijer DVC Koole: Dp W'ijer. Dp Jóng, Kok Leeflang: Mayer Lltjene. OcgrtsmÉ Suiker iDe Haam. Von Spronson tHeaselIng». Bijl. DUNO R van der Linden: Van der Zeeuw. T. van der Linden. Flottmun, Demkes; PiJeiBak- hulsi, Favre. Wils: Pleneman. Dirksen. Kruithol MONSTERDEVJO 0-2(0 2' 20 EcJ van Bunnen 01 40 Cees den Otter 0 2 DEVJO wat technisch de betere ploeg en beschikte ook over een koelbloedige afwerking Ondanks de nederlaag degraderen de Westlanders met. omdat ook DVC verloor DIE HAOHF.-SEMPER ALTIUS I RO-Oi 60 Ru die van Slevenink 1-0.61 Piet Breebaart l-l In een saaie wedstrijd probeerde dr thuisclub er nog wel wal van maken, maar Semper Alttua gelooide het wel Desondanks lieten belde ploe gen talrijke kansen onbenut om tot een hogere score le reiken Het elftal van DUNO, dat na cén jaar afwezigheid weer terugkeerde naar de derde klas. in de bloemen. en knappe prestatie van de forma- e van trainer Wolter Bos. die na een opeloos zwakke start, toch nog een errassend sterke eindsprint heeft oor trainer Bos zal dit gegeven ook en persoonlijk succes zijn. waardoor ij nu waardig afscheid kan nemen, ij keert immers na afloop van dit ;izoen naar de Vlaardingse zondaga- ereniging FVC terug, oor CSVD is het te hopen dat de spiraties van trainer Wolter Bos en topplaats bij de eerste drie het olgend seizoen wel verwezenlijkt fjnnen worden, hetgeen met de nieu- te „stuurman" Gerard Weber moet unnen lukken. Laten we echter niet ooruit lopen op de feiten en weer erugkeren naar de Brasserskade raar CSVD de mogelijke basis voor let volgend seizoen al vast heeft elegd. let ruim 200 koppen tellende pu- liek dat van voorzitter Van der Poe) et predicaat „trouwe supporters" leekreeg omdat het zijn club CSVD oven de Engelse „cupfinal" prefe eerde. heeft wel lang moeten wach- en op de Delftse „bevrijdende" tref- ïr. CSVD moest, voordat het een reugc'evol gejuich kon aanheffen, erst nog verschillende malen door et oog van de naald kruipen. (VOG was in de eerste helft de be- «re ploeg. De Harderwijkers moes- en qua veldspel, zich wel gewonnen leven, maar qua serieuze scorings kansen mocht WOG het merendeel 'peisen. Zo werd de bal tot twee keer oe van de lijn gehaald bij de Delftse •rigade, door achtereenvolgens Chi Chung (koppend) en Dick van Ooste- rom, op inzetten van Wim Foppen, die zodoende twee reële scoringskan sen liet liggen. CSVD kwam er voor rust aanvallend vrijwel niet aan te pas. al had een kopbal van Ben van Peppen, vlak voor het verstrijken van de eerste periode een beter lot verdiend. Na de hervatting gingen de Delftena ren uit een ander vaatje tappen, gunstig beïnvloed door de twee wis sels van Peter van der Meer en Ben van Peppen, die vervangen werden door achtereenvolgens Rob van der Lee en Koos Verschoor. Chi Chung moest zijn rechtsback-plaats afstaan aan dezelfde Koos Verschoor en schoof zelf op naar de frontlinie. Ge volg van dit alles was. dat de Delfte naren aanvallend beter voor de dag kwamen, hetgeen tot uitdrukking kwam in het scheppen van scorings kansen. Sluitpost Hans Jansen ver vulde bij WOG verscheidene malen een hoofdrol bij acties van Rob van der Lee en Cor Hoebeke. Tien minuten voor tijd moest hij echter capituleren op een inzet van Chi Chung. Een ingooi van Koos Verschoor werd door Ton Zouten dijk goed doorgekopt, waarbij de hele VVOG-defcnsie verbaasd bleef toekijken, zodat het voor Chi Chung niet moeilijk was om de winnende goal In te koppen: 1—0. In de reste rende tijd probeerde de Veluwse ploeg nog wel de bakens te verzet ten. maar de Delftse defensie met aan het hoofd Dick Oosterom kon iedere verdere doortocht bekwaam verhinderen. CSVDWOG 1—0(0—0). 80 Chung 1—0. Scheidsrechter: Mallie. Toeschouwers: 200. CSVD: Oortwijn; Chung. Oostrom, Van der Gaag. Euser; Van der Akker, Blok, Hoebeke: Van Peppen (Ver schoor). Zoutendijk, Van der Meer (Rob van der Lee» WOG: Hans Jansen: Dekker, Veldkamp. Van Dijk, Gerards. Tlele- man, Den Bolster, Albers; Bruining, E. Jansen (De Mik), Foppen. OWIOS—NOORDWIJK 2—2 (2-0). Een wedstrijd met twee gezichten. Voor rust was OWIOS de betere ploeg, mede doordat Noordwijk erg nonchalant opereerde, hetgeen na tuurlijk niet verwonderlijk is, omdat de ploeg vorige week al kampioen werd. De Oldebroekse formatie liep uit naar 2—0 via Dick ten Hove en Jan Bovendorp. Na rust pakten de Noordwijkers de zaken wat energie ker aan. verplicht als het als kampi oen daaraan was. Een pass van Jan Willem Bogers op Albert Spaander man betekende via een keihard schot. 2—1. Noordwijk ging door en tien minuten voor tijd mocht Ruud Bröring het genoegen smaken om het gelijkspel veilig te stellen. De Eelman-brigade heeft daarna nog wel kansen gehad op de overwin ning. bijvoorbeeld via Jan Willem Boogers die aleen voor doelman Marten Vlieger verscheen, maar mis te. Scheidsrechter Jongman liet een matige indruk achter door Hans Andeweg NAALDWIJK Het was tenslotte Aad Otto die de eindstand op 3—-1 bepaalde in het belangrijke treffen om de degradatie tussen Naaldwijk en het Vlaardingse TSB. Een be kroning voor deze Naaldwijk speler, daar hij, nadat hij in de tweede helft voor de goed spe lende Ben Wever in het veld was gekomen, via zijn werve lende acties de basis legde voor de uiteindelijke zege. Door dit resultaat heeft Naaldwijk zich weten te handhaven in de vier de klas ten koste van het Delftse DVC. In het begin van dit sleutelduel zag het er nog niet naar uit dat de forma tie van trainer Henk Strater het vier de klasserschap zou kunnen prolon geren. Een zenuwachtig opererend Naaldwijk kon de juiste combinaties niet vinden en het was gelukkig voor hen dat het bij de Shell-boys ook niet vlotte, want anders had het voor de gastheren nog wel eens triest kunnen aflopen. Uitblinker in de eerste periode was onbetwist Ben Wever. Ondanks zijn kleine lichaamslengte bezorgde hij de Vlaardingse defensie handen vo) werk. Hij was het ook. die in de 22e minuut Naaldwijk een voorsprong bezorgde. Door een wervelende actie, waarbij hij zich op een gave manier van zijn tegenstander ontdeed, stelde hij zichzelf in staat de eerste treffer Van onze sportredactie NAALDWIJK - Vierde klasser Naaldwijk, die zich zaterdag veilig stelde, heeft Henk Denkers ais nieu we trainer aangetrokken Denkers werd onlangs bij Maasdijk bui tenspel gezet, omdat hij zou hebben gefaald Hij wordt de opvolger van Henk Strater. aan te laten tekenen 1—0 Bij deze actie raakte doelman Gerrit van der Velde geblesseerd, maar na een klei ne opknapbeurt was hij weer in staat om de wedstrijd verder uit te spelen Daarvoor had de équipe van trianer Strater het nog een keer geprobeerd via een schot uit de tweede lijn van Ron de Hoog. die .echter goed tot Corner word getikt door- doelman Oerrit van der Velde TSB was soms ook erg gevaarlijk, vooral wanneer de goed draaiende Ton Roovers aan de bal was. Zo so leerde hij vlak voor rust door de Naaldwjjkse defensie waarna hij een schot losliet dat keeper Daaf Lie- vaart. pas in tweede instantie onder controle kreeg. Na de rust zou het de helft van Aad Otto worden. Het was echter eerst nog TSB dat de toon aangaf. Toen ook bewees de Vlaardingse equipe zich. niet zo maar bij een verloren duel. neer te leggen Het bewijs daar van vond men in de dertiende mi nuut. toen een voorzet van Henk van der Kraan fraai afgerond wprd door de goed meeopgekomen Paul Mey- ninger tl—li Dit doelpunt was te vens het laatste wapenfeit van de Vlaardingers In dc veertiende minuut soleerde Aad Otto door de defensie van TSB. maar zijn schot ging corner via Kees Pleyte. Voor laatstgenoemde was deze wedstrijd overigens niet zo rooskleurig, want wegens aanmer kingen op de leiding van scheidsrechter Van der Windt ver dween hij in het boekje. In de 20e minuut kwam Peter Voogt goed op. gal de bal aan Aad Otto. die na een vrije trap van Peet Meyer, dc bal had ontvangen en een schot losliet dat maar net langs de paal ging. In de 38e minuut pas kreeg de Naaldwijkse equipe loon naar wer ken. De doorgebroken Henk Boers werd neergelegd door Jan Pleyte Voor scheidsrechter Van der Windt was er maar één beslissing strafschop. Leo Voogt was degene die het vonnis mocht voltrekken, wat hij dan ook beheerst deed: 2—1 In de laatste minuut werd het nog 3—1 door Aad Otto. die via de bin nenkant van de paal raak schoot Voor Naaldwijk resteert de gedach te. dat men ook volgend seizoen weer in de vierde klas te vnden is. Voor dc nieuwe trainer Henk Denkers (ex Maasdijk) zal dit wel geruststellend zijn. hoewel hij zich wel zal moeten realiseren, dal het elftal eigenlijk maar op twee spelers draait, name lijk Aad Otto en Ben Wever- NAALDW1JK-TSB 3- i l 0» 22 Wever I 0 58 Meyninctn 1-1.83 VooRtutraUrl.. 1 90 Otto 3 -1 Srhrldirerhteer Van der Windt ToMihouwm 100 NAALDWIJK Lu-vaart Hulman. Stolk Pr Hoor. Meyer. i' Voogt. L Voogt. Van der Embden. Van drr Pol. Boem. Wever iOtto> TSB Van der Velde J Pleyte. Van der Beemi. MaurlU. K Pleyte. Kouveri. Mvyniger Van der Kraan Van Leeuwen. Scliuyl. Peter» 'Stoeve

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 13