Joop Brand neemt definitief afscheid van betaald voetbal Hoop en vrees voor ,,cup final" Verwarring rond turnkwalificatie Afrika wil boycot sportevenementen met Nieuw Zeeland ,,AZ is in uitwedstrijden de meest aanvallende ploeg van Nederland" Theo Smit wint rit in Ronde van Spanje HCKZ en Kampong blijven gelijk Jan Vos promoveert Nederland zonder Ans Smulders Londense politie gemobiliseerd voor fans Manchester United ZATERDAG 1 MEI 1976 SPORT TROUW/KWARTET 27 door Leo Bolle ALKMAAR Nog vijf wedstrijden en dan zal zijn bekende hoedje niet meer waarneembaar zijn op het bankje langs de lijn. Joop Brand verdwijnt bij AZ'67. Hij lijkt op weg een daverend afscheid te nemen. Werd in het Paasweekeinde Feyenoord immers niet verslagen. Morgen speelt AZ thuis tegen PSV en dat lijkt de volgende kandidaat te worden, die mag voelen waartoe de equipe van Brand, in zijn laatste weken bij die club, nog in staat is. Brand: „De overwinning op Feyen oord heeft mijn gelijk nog eens dui delijk onderstreept. Morgen tegen PSV hoop ik dat het nog eens een keer wordt bewezen. Ik vind PSV de beste club van Nederland en ik hoop vurig dat PSV kampioen wordt. Al leen om het feit, dat die club een Nederlandse trainer heeft en op Ed- ström na, een voortreffelijke ploeg die uit Nederlanders bestaat. Maar PSV hoeft er niet op te rekenen, dat AZ zich morgen zal inhouden, want voor alles wil ik dat wij onze sportie ve plicht doen en AZ zal dan ook voluit gaan." Breuk Die sportieve plicht, waarmee ook de drie kandidaten voor degradatie, die JAEN Theo Smit heeft tijdens de derde etappe van de Ronde van Spanje opnieuw aangetoond welke unieke sprintkwaliteiten hij bezit. De renner die vorig jaar in de Tour de France opzien barende overwin ningen behaalde, werd dit jaar pas op het laatste moment in een profploeg opgenomen. Met zijn zege van gisteren heeft hij die plaats waar gemaakt. Aan het slot van de derde rit die over 177 kilometer voerde van Priego de Cordoba naar Jaen kwam het geslo ten peloton tenslotte op de eind streep. Daarbij bleek Theo Smit de sterkste. In het algemeen klasse ment behield de Belg José de Cau- wer de leiding. In de tiende etappe van de Ronde van Marokko is de Nederlander Peer Maas als derde geëindigd. Deze etap pe werd opnieuw door een Rus ge wonnen, deze keer Viktor Banchen- kow. Hij behield zo ook de leiding in de algemene rangschikking. In de jeugdronde van Oostenrijk werd de Nederlander Ploegers in de tweede etappe tweede achter de Ita liaan Paganessi. De Belg De Wilde die derde werd nam de leiding in het algemeen klassement over van de Nederlander Lammertink die nu vierde werd. Hij staat nu op een tweede plaats met dezelfde tijd als De Wilde. Wim de Waal heeft de profronde van Geleen over 100 kilometer gewon nen. In de sprint bleek hij de sterkste van de driemanskopgroep waarin Piet van Katwijk tweede werd en de Belg Michel Pollentier derde. AMSTERDAM In de hoofdklasse hockey werd gisteren een volledig programma afgewerkt. Daarbij werd nog eens duidelijk dat het wat de verovering van de nationale titel be treft. waarschijnlijk op een beslis singsduel zal gaan uitdraaien. De kampioenskandidaten HCKZ en Kampong wonnen gisteren hun wed strijd en blijven dus naast elkaar bovenaan staan. HCKZ had het moeilijk tegen Hat- tem, dat de laatste weken aan een forse rush omhoog bezig was. Uitein delijk won HCKZ met 0—1. Voor Kampong waren de problemen min der groot bij Venlo dat waarschijn lijk naast HTCC de tweede degra dant gaat worden. Kampong won met 3—0. Morgen moet Kampong tegen Hat- tem spelen terwijl HCKZ tegen Amsterdam uitkomt. Voor beide teams dus een moeilijke uitwed strijd met alle kans dat de onderlin ge strijd tussen HCKZ en Kampong nog niet ten einde is. Uitslagen: Venlo—Kampong 0—3. MEP-Amsterdam 1—3. Hattem-HCKZ 0—1. Schaerweljde—HTCC 1—0. Laren—Nijmegen 2—0. HGCTilburg 1-1. Stand HCKZ 21-34. Kampong 21—34. Amsterdam 21—28. Tilburg 21—24. Schaerweljde 21—23. Hattem 21—21. HGC 21—18. MEP 21-17. Laren 21-17. Nijme gen 21—14. Venlo 21-12. HTCC 21—8. Kampioenscompetitie dames: Upward—EMHC 0—0. Were Di—GHBS l—O. Gr. Stud —Amster dam 0—1. HGC—Arnhem 6—0. Stand: Amster dam 4—7. EMHC 4-6. HGC 4-6. Upward 4-5, Were Di 44. Arnhem 4—2. Gr. Stud. 4—2, GHBS 4—0. GENT De Nijmeegse fysioloog Jan Vos, die in Nederlandse sportkringen een ruime bekendheid geniet o.a. als begeleider van we reldrecordhouder Jos Hermens, is in Gent gepromoveerd tot doctor in de lichamelijke opvoeding. Jan Vos (36) promoveerde bij prof. dr. P. van Uytvanck op het proef schrift „Statische en dynamische krachtmetingen van grote spiergroe pen bij jonge ongetrainde en getrain de mannen en vrouwen". Het proef schrift is het resultaat van een zes jaar durend onderzoek. In zijn stellingen is de nieuwe doctor van mening dat erkennen van we reldrecords in de atletiek op het ge bied van de werp- en stootnummers, die op verschillende plaatsen op aar de worden gevestigd, zonder correc tie in verband met de aantrekkings kracht van de aarde, onjuist is. AZ nog zal ontmoeten. FC Utrecht, NAC en FC Amsterdam geconfron teerd zullen worden, belooft Brand. De breuk met AZ kwam tenslotte, nadat hij vorig jaar zelf had willen vertrekken naar Anderlecht en hij de clausule in zijn contract, dat zowel hij als zijn bestuur het contract ieder seizoen konden verbreken voor 1 mei gebruikte. AZ overtuigde hem tenslotte toch te blijven, maar dit jaar gebruikte de club deze paragraaf in Brands contract. Brand: „Toch kan ik niet boos worden en wil ik nogmaals onderstrepen dat we als vrienden uit elkaar gaan." Toen AZ onlangs zijn nieuwe trainer, Hans Kraay bij de pers introduceer de zei bestuurslid Klaas Molenaar ziek te worden van het achteruit ge- voetbal en liever te verliezen met 54, dan te winnen met 1—0. Brand: „Als je drie of vier keer verliest met 5—4 of 4—3 dan sta je onderaan met nul punten en krijgt de trainer na tuurlijk de schuld. Een club die vijf keer met 1—0 heeft gewonnen en daarom bovenaan staat is dan toch de spekkoning. Het is overigens geen uitzondering hoor deze opvatting. MW-Telstar (20.00) Go Ahead-Sparta (18.30) Morgen: Eindhoven-FC Twente NEC-Ajax F eye noord- Excelsior FC Amsterdam-DC Den Haag.. FC Utrecht-RodaJC AZ'67-PSV De Graafschap-NAC Morgen: FC Den Bosch-FC Groningen Helmond Sport-Volendam Heerenveen-SC Amersfoort Wageningen-Fortuna SC Willem II-FC Dordrecht FC Vlaardingen-SC Cambuur.. FC VW-PEC Haarlem-Heracles Veendam-SW Anderlecht verkondigde die ook al tijd. Maar toch werd Hans Croon er daar uit geschopt, na de 4—3 neder laag tegen Beerschot." Hij kan zich verschrikkelijk opwin den als hij praat over de breuk van zijn collega Croon met Anderlecht. Zegt verlekkerd, dat -Croon waar schijnlijk zal vertrekken met een door Anderlecht gewonnen Europe se beker en dat het bestuur van die Belgische club met Goethals waar schijnlijk een van de slechtste trai ners van Europa in huis heeft ge haald. Keert terug naar het verwijt, dat hij AZ niet aanvallend genoeg zou hebben laten voetballen en zegt: „Ik heb hier wel gewonnen van Ajax, PSV en Feyenoord en AZ binnen twee jaar van de zestiende naar de vijfde plaats gebracht. Ik vind trou wens dat wij in uitwedstrijden, de meest aanvallende ploeg van Neder land zijn. Destijds hebben we tegen IJsselmeervogels ook aangevallen en we verloren tenslotte na strafschop pen. Die wedstrijd moet heerlijk ge weest zijn om naar te kijken, maar iedereen in Alkmaar was wel dood ziek van die nederlaag. Nee, ik vind nog steeds dat ik gelijk had met de manier waarop ik AZ liet voetballen en nu ik. op Bobby Vosmaer na. weer de beschikking heb over alle spelers laat AZ zien hoe goed het wel kan spelen". Blessures Die referentie naar de blessures, die AZ dit seizoen hebben geteisterd, Vonk, Van Marwijk, Van Rijnsoever, Meister, Wildbret en Vosmaer zijn uitgeschakeld geweest, heeft altijd prikkelend gewerkt op AZ's alleen heerser Klaas Molenaar. Die vindt immers dat dat geen reden mag zijn voor mindere prestaties. Brand: „Ik ben dat gewoon niet met hem eens. Wat is PSV zonder Edström of Van der Kuylen; Feyenoord zonder Van Hanegem; Ajax zonder Geels en Twente zonder Drost? Ik ben mijn maker van het spel, Bobby Voes- maer al bijna het hele seizoen kwijt". Hij heeft met Vosmaer een afspraak gemaakt, die op het moment van zijn afscheid bij AZ, zijn gelijk nog eens zal moeten proberen te onder strepen. Brand: „Ik heb met Bobby afgesproken, dat ik hem in de laatste wedstrijd van het seizoen een paar mmuten zal laten meespelen". Hij houdt vol dat er geen sprake is van rancune jegens AZ. Vindt ook dat bestuursleden zich mogen be moeien met de technische aanpak van een elftal en zegt: „Ik ben een coach, geen arts. Die heeft een on aantastbaar beroep, dat nog steeds zijn mysterieuze sfeer kent. Van voetballen heeft iedereen verstand. De KNVB telt een miljoen leden en zo'n tien miljoen Nederlanders kij ken regelmatig naar voetbal op de TV. De Nederlander denkt daarom, dat hij verstand heeft van voetballen NAIROBI De Afrikaanse Hoge Raad voor Sport, de SCSA, heeft gisteren gedreigd een oproep te doen aan de Afrikaanse landen om Nieuw-Zeeland te boycotten tijdens sportwedstrij den, als dat land een rugbyteam zendt naar Zuid-Afrika. Jean-Claudc Ganga, secretaris generaal van de SCSA maakte het gevaar van die dreiging duidelijk toen hij na de bekendmaking stel de: „Dit betreft dus niet alleen de Olympische Spelen, ik zeg alle wedstrijden tegen Nieuw-Zeeland. Als Nieuw Zeeland naar Zuid- Afrika gaat, dan zullen wij alle lidstaten aanraden om wedstrijden met Nieuw Zeeland te boycotten". Ganga legde uit dat Nieuw- Zeelands houding ten opzichte van de toernee van de rugbyploeg afwij kend was van die van andere lan den. Eerder hadden ook teams uit Engeland. Frankrijk en West- Duitsland in Zuid-Afrika meege daan aan sportwedstrijden. Maar, zo zei Ganga, in die gevallen maak te de regering van het betreffende land steeds duidelijk dat zij niet achter het aanhalen van de sportie ve banden met Zuid-Afrika stond. „Maar in het geval Nieuw-Zeeland is het de regering die zegt dat men in Zuid-Afrika wil spelen", aldus Ganga. „Daarom zullen wij de re geringen van de Afrikaanse staten vragen ons op politieke wijze te helpen". In de resolutie die de SCSA heeft opgesteld wordt een oproep gedaan om de Nieuwzcelandse regering te veroordelen omdat sportlieden worden gebruikt om de banden met racistisch Zuid-Afrika en Rhodesië aan te halen. Ook heeft de raad besloten een beroep te doen op de Nieuwzeelandse sportlieden om niet deel te nemen aan wedstrijden tegen teams waarbij de selectie me de op basis van ras heeft plaatsge vonden. De raad riep gisteren ook alle lidstaten op de komende we reldkampioenschappen squash in Londen te boycotten als protest te gen de deelname van Zuid-Afrika aan dat evenement. JOOP BRAND: ,,Van voetballen heeft iedereen verstand" en ik vind het fijn. dat de massa gelooft dat het verstand van voetbal heeft. Anders hadden we nooit prof voetbal in dit land kunnen krijgen". Inzet Complimenteert zijn elftal met de inzet die het getoond heeft, nadat bekend werd, dat hij zou verdwijnen en zegt: „Alleen al de manier waarop de jongens trainen is zalig en als je trouwens hebt gezien hoe ze tegen Feyenoord stonden te spelen, dan kan je je alleen maar verbazen, dat het maar 1-0 is geworden. AZ declas seerde Feyenoord gewoon en het had voor hetzelfde geld 5-0 of 6-0 kunnen worden. Nee, die jongens zijn zoveel prof geworden, dat ze doorgaan tot het einde". Vindt dat de Nederlandse voetbal wereld een buitenlanderscomplex kent. Brand: „Nederland heeft het beste voetbal van Europa gespeeld, misschien wel het beste ter wereld. Maar men wilde dat niet erkennen en bleef naar buitenlandse trainers zoeken, terwijl we onze beste spelers niet kunnen vasthouden en die naar het buitenland zien verdwijnen. Toch ben ik wel eens jaloers geweest op een buitenlandse trainer. Op Den nis Neville, want die kon zeggen wanneer hij iets niet wilde: What do you want? Idon't understand you. En kijk maar eens naar onze verguis de Fadrhonc, die man is nu de ver losser van AEK Athene. Ik ben van mening dat het gros van de Neder landse trainers van hoge kwaliteit is". Leedvermaak Zegt tenslotte dat bestuurslid Klaas Molenaar, niet de echte Molenaar is, omdat hij ook onder druk van zijn omgeving handelt en dat ook hij te maken krijgt met leedvermaak, wan neer AZ niet zo draait als hij dat wenst. Brand: „We gaan nu uit el kaar, maar ik blijf vrolijk en zal met plezier terug denken aan de sfeer, die er bij AZ heeft geheerst. Ik heb hier prettig gewerkt, zowel met de spe lers, als met de technische en me dische staf als met het estuur. Die bladzijde heb ik nu omgeslagen. Het etaalde voetbal is fini voor mij. Er is waarschijnlijk geen baan meer te vinden. Ik ben nog steeds CIOS- docent en geef gastcolleges in Zeist. Dat wil ik blijven doen en misschien ga ik wel een amateurclub trainen". Van onze sportredactie HAMBURG De internationale gymnastiekfederatie FIG heeft zich wel een reeks problemen op de hals gehaald bij de opstelling van de kwalificatie-eisen voor de overgebleven zes plaatsen voor de landenwedstrijd tijdens de komende Olympische Spelen. De FIG verklaarde namelijk de eerder gehouden kwalificatiewed strijden ongeldig omdat het wat al te gemakkelijk bleek om een land voordeel te verschaffen. Maar nog een dag voor de enige echte definitieve kwalificatiewedstrijd (voor heren in Wiesbaden en voor de dames in Hamburg) heerst er nog steeds grote verwarring. Woensdag werd namelijk in Ham burg bekend dat het gemiddelde van de twee kwalificatiewedstrijden, die elk land in de afgelopen maanden heeft moeten turnen, toch voor 60 procent zal meetellen en het resul taat van de „test" van Hamburg voor 40 procent. De delegatieleiders van de ploegen, die reeds in Hamburg zijn. hebben over deze nieuwé maat regel van de FIG nog niets vernomen. Ank Wickel, de Nederlandse ploeg- leidster, vertelde in Hamburg: „Wij hebben van de FIG niets gehoord. Er is hier zelfs nog geen official van de internationale federatie. Het is een krankzinnige zaak. Woensdagavond toen wij met de Westduitse ploeg terugkwamen van de training vertel den de Westduitse meisjes dat Neder land hun grote vijand was. Toen kwam ons pas ter ore wat de technische commissie van de FIG het afgelopen weekeinde in Wenen besloten schijnt te hebben". De Westduitse turnbond, die via de organisatoren van de wedstrijd in Hamburg hoorden van de 60-40 pro cent-regeling heeft onmiddellijk te legrafisch geprotesteerd bij de FIG. In het Nederlandse kamp heeft men Van onze sportredactie LONDEN Engeland staat vandaag weer in het teken van de voetbalsport. In het Wembleystadion- in Londen wordt immers de finale om de Footbal Association Cup ge speeld. Een gebeurtenis die de Britten onder de naam „cup final" al het klamme zweet in de handen bezorgd. De beker winnen op de zorgvuldig ge koesterde grasmat van Wembley is een hoogtepunt in de historie van een club en telt zwaarder dan een enkele titel. Manchester United en South ampton strijden vandaag voor de FA Cup. De strijd in Londen betekent veel voor het Manchester United van manager Tommy Docherty. In 1968 zorgden de „Mancunians" toen nog onder leiding van de legendarische sir Matt Busby, ervoor dat het land dat de voetbalsport groot heeft ge maakt tenminste een keer de Europa Cup voor landskampioenen won. Ook al op Wembley werd toen Benfi- ca in de verlenging verslagen met 4-1. Afscheid Dat was het moment voor Busby om afscheid te nemen van zijn „babes". Het leek erop alsof tegelijk daarmee een hoofdstuk werd afgesloten. De club raakte namelijk onmiddellijk in de zorgen. Twee managers werden versleten zonder dat Manchester Uni ted weer zichzelf werd. De club zakte zelfs af naar de tweede divisie. Dat was het moment waarop Tommy Docherty op de proppen kwam. Hij, overlopend van liefde voor het voet balspel. verliet het Schotse nationale TOMMY DOCHERTY .seizoen bekronen. elftal om Manchester United weer op de been te helpen Docherty bleek de spelersgroep inderdaad weer te kun nen stimuleren. Vorig seizoen promo veerde de club weer naar de eerste divisie. Dit seizoen eiste men een plaats op in het exclusieve groepje clubs dat in aanmerking kwam voor de nationale titel. Al raakte Manchester United aan het slot van de competitie toch nog het spoor van clubs als Liverpool en Queens Park Rangers bijster. De „cup final" van vanmiddag kan echter alles in één keer goedmaken. Manchester United start zeker als favoriet. Niet alleen omdat South ampton in de tweede divisie uit komt, maar ook omdat iedereen ge looft dat het moeilijk zal zijn het puur aanvallende voetbal van de sterren van Docherty te ontregelen. Natuurlijk, het is typisch Engels voetbal en dus ongelooflijk simpel. Het is overdreven om dit echt kwali teitsvoetbal te noemen maar het pu bliek vermaakt er zich wel mee. Jon ge en goedkope vleugelspelers als Gordon Hill, en Steve Coppell bren gen leven in de brouwerij met hun voorzetten. En tegelijk paniek bij de tegenstander. Ervaring Er is eigenlijk maar één vraag: zijn de jonge spelers van Manchester United bestand tegen de druk van zo'n kapitaal treffen. Dat is, zo ge looft men, het zwakke punt bij Do- cherty's selectie. Wat dat betreft kan Southampton meer spelers met ja renlange ervaring in het veld bren gen. En dus is met dat vraagteken ook een stuk extra aantrekkelijk heid in de „cup final" van dit jaar gebracht. Iedere Brit herinnert zich nog hoe drie jaar geleden het in de tweede divisie spelende Sunderland erin slaagde om het toen ook inter nationaal hoog genoteerde Leeds United te verslaan. Sunderlands coach Lawrie McMene- my komt voor het eerst met zijn team naar Wembley. Maar McMene- my weet dat hij spelers heeft die eerder al onder moeilijke omstandig heden op de beroemde grasmat ston den. Mike Channon en Peter Osgood zijn beiden vaste spelers geweest van het nationale elftal. Voor Os good is ook Tommy Docherty geen onbekende. Hij werkte eerder bij Chelsea al onder hem. Ook South- amptons Schotse international Jim McCalliog kent Docherty nog. McCalliog werd eerder door Docher ty voor Manchester United gekocht maar elf maanden geleden weer ver kocht aan Southampton. Het zijn wat ironische trekjes van zo'n cup final, maar de Britten zijn er sterk in PETER OSGOOD .ervaring. ze te zoeken. Ze wijzen er dan ook op dat Peter Rodrigues verdediger van Southampton en van het natio nale elftal van Wales al in 1969 met Leicester City in de verloren finale tegen Manchester City stond. Van Docherty's selectie speelde al leen doelman Alex Stepney eerder op Wembley. Maar hij is dan ook de enige speler die is overgebleven van het elftal dat de Europa Cup won. Vrees Er wordt kortom veel van deze ont moeting verwacht. Maar aan de an dere kant is er ook vrees. De komst van Manchester United naar Londen betekent ook de komst van de fans en die hebben wel de slechtste repu tatie van heel Engeland. Vandaar ook dat in Londen morgen geen poli tieman een vrije dag heeft gekregen. Ruim duizend bobbies zijn gereser veerd voor de ordehandhaving in het Wembleystadion. Daarnaast komt er een detachement van speciale troe pen die achter de hand worden ge houden voor het geval leden van het Ierse Republiekeinse leger een aan slag beramen. Daarom ook zullen bussen en treinen steeds weer ge controleerd worden terwijl ook het stadion al lang onder verscherpte bewaking staat. De fans zullen ook met de politie te maken krijgen. Er mag niets mee naar binnen genomen worden, dat gebruikt kan worden als een wapen. Paraplu's, bierblikjes, flessen en vlaggestokken zullen afgenomen worden. Ook de kaartjes zullen scherper dan normaal gecontroleerd worden. Nu op de zwarte markt de prijzen voor de kaartjes het tienvou dige bedragen van het oorspronkelij ke bedrag, vreest men dat er valse kaartjes in omloop zijn gebracht. En dan is er tenslotte nog het ge rucht, dat ongeveer tienduizend fans van Manchester United geen kaartje hebben kunnen bemachtigen en op de bonnefooi naar Londen zullen ko rtten. Dat zijn de mensen die voor de grootste problemen kunnen gaan zorgen. De politie hoopt hen echter tijdig te kunnen ontmaskeren en te gen houden. De vermoedelijke opstellingen van de elftallen zijn: Manchester United: Stepney: For syth. Houston. Daly. Greenhoff; Bu- chan, Coppell. Mcllroy; Pearson, Ma- carl. Hill. Southampton: Turner; Rodrigues. Peach. Holmes. Blyth; Steele. Gilchrist, Channon: Osgood. McCal liog, Stokes. geen uitgesproken mening over de nieuwe stap van de FIG. „Voor ons maakt het niet zo veel uit", aldus Ank Wickel. „Je moet het hier toch waarmaken. Na onze kwalificatie wedstrijden tegen Noorwegen en Roemenië staan we er gemiddeld niet zo slecht op. Wanneer dat ge middelde nu voor 60 procent telt, verandert er in wezen weinig. Ik kan me wel voorstellen dat West- Duitsland en andere landen, die in de kwalificatiewedstrijden niet zo hoog scoorden en alle hoop geves tigd hadden op Hamburg, wat be nauwd zijn geworden." Vooral West Duitsland heeft de angst de reis naar Montreal niet te zullen halen. Volgens de schaarse gegevens over de aanvankelijk ge schrapte kwalificatiewedstrijden de FIO heeft de resultaten in te genstelling tot eerder aangekondigd nooit officieel gepubliceerd neemt de Westduitse ploeg de zevende plaats in met een achterstand van bijna 2.8 punten op Nederland en Italië, die elkaar uitgaande van het percentage van 60 procent met res pectievelijk twee 225,36 en 225.31 slechts 0,05 punt ontlopen. Bulgarije (228,09). Verenigde Staten (227,91), Noord-Korea (227,35) en Canada (227,025) zijn voor de Westduitse ploeg helemaal onbereikbaar. Im mers om het verschil met die landen enigszins te overbruggen zouden de Westduitse dames, die in Hamburg twee geroutineerde turnsters als Jut- ta Oltersdorf en Gisela Wöhrle moe ten missen, dit weekeinde met een verschil van minimaal 12 punten moeten zegevieren. En dat is een onmogelijke opgave. West-Duitsland klampt zich nu vast aan de geruchten dat Bulgarije en Noord-Korea niet in Hamburg zullen verschijnen. Bulgarije zou slechts met enkele individuele turnsters komen en Noord-Korea in het geheel niet. De Noordkoreaanse dames ver blijven in de Sowjet-Unle en zij zou den daar binnengekomen zijn zon der paspoort. Daardoor is het voor West-Duitsland een onmogelijkheid om visa te verschaffen. In Hamburg weet echter niemand of deze geruch ten een grond van waarheid be vatten. Ans Smulders en Petra van de Brink, van wie de deelneming aan de kwali ficatiewedstrijd turnen, voor de Olympische Spelen, nog onzeker was. zullen zaterdag en zondag geen deel uitmaken van het Nederlandse zestal. Bij de training bleek dat bei den niet in staat zijn om dit weekein de voluit te kunnen turnen. Eva Bartha besloot daarop, om onzeker heden in de ploeg te voorkomen, de twee turnsters niet op te stellen. De samenstelling van de Neder landse ploeg is nu: Jeanette van Ra- vensteijn (PSV); Joke Kos (Klimop); Ans Dekker (Klimop), Monique Bol- leboom (Pro Patria) Karin Stubbe (Excelsior), Gerrie van Soeren (Ex celsior). Reserve is Carla Braan (St. Mauritius). HOCKEY Dr voor Olympische trip van het team van Nieuw-Zeeland door Europa Raat niet door Er Is Reen Reld voor de reu- meer aanwezig Nieuw-Zeeland zou o a tn Amstelveen tegen Nederland uitkomen BASKETBAlEd Strong wordt de nieuwe trainer-coach van de eredivisieclub BS Twente In het afgelopen seizoen speelde hij voor dit team en werd tweede op de UJst van topschutters Eerder had de sponsor van BS Twente haar contract met die club met een Jaar verlengd Dat betekent dat BS Twente ook dit seizoen rich weer kan inschrijven voor de eredivisie BASKETBAL - Steve Powell wordt de nieuwe coach van het in de eredivisie spelen de Landlust HIJ volgt Frank Kales die naar Flamingo's gaal op

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 27