Die hele baan van coach heeft >ch aan me gevreten" Spaanse coach Kubala: vertrouwen in duel met niet veel Duitsers Eenvoudige winst voor basketbalteam i -jrmond Goethals, gedreven voetbalmaniak en op verzoek clown Kees Akerboom weer topscorer lobel maakt eg nog t bekend Geld voor twee atletiekbanen beschikbaar Ree loopt in op Timman Gelijke spelen in degradatiepoule AG 24 APRIL 1976 SPORT TROUW/KWARTET 21 SEL Bijna drie weken geleden, om ^Nk te zijn op 6 april, vierde Raymond als zijn tweede lustrum als trainer in van de Koninklijke Belgische Voetbal Het jubileumgeschenk heeft hij zichzelf ^;even: de plaatsing van het Belgische in de kwartfinales van het Europese oenschap voor landenteams. niet het eerste kunststukje dat de ge Goethals met de nationale selectie lt. maar veel mogelijkheden om nog tovergrepen uit te halen, zijn hem niet gegeven, want over ruim een maand treedt hij in dienst van Anderlecht. Eén grote slag heeft hij nog in gedachten: een overwin ning op aartsvijand Oranje morgen in het stadion Feyenoord te Rotterdam. Raymond Goethals is op de Europese velden een unieke verschijning. Niet alleen door zijn hoogst ongewone persoonlijkheid, maar ook omdat hij zo'n lange periode het vertrouwen bleef houden terwijl collega-bondscoaches meestal nauwelijks de tijd krijgen om inge werkt te raken. Voetbal is voor Goethals zijn lust en zijn leven. Hij laat geen minuut onbe nut om een wedstrijd te zien en gaat de discussie heftig aan ook al betreft het een wedstrijd tussen Union St. Gillis 6 en Dender- monde 4. De slimme coach der Belgen heeft in het verleden en ook de laatste dagen, geen gele genheid ongebruikt gelaten zijn ploeg af te schilderen als een kansloze formatie die moet optornen tegen het oppermachtige Nederland, dat overigens tien jaar geleden voor het laatst van België won (met 3-1 in Rotterdam). Hij is een grossier in excuses en hoopt op die manier zijn ploeg in de rol van underdog te manoeuvreren. Bondscoach George Knobel kent inmiddels de fratsen van zijn collega tegenstander die door de huidige trainer van Anderlecht, Hans Croon, wordt gekarakteri seerd als een nerveuze intrigant en zal er zich zeker niet door laten misleiden. De ruggegraat van het Belgische team bestaat immers uit spelers van club Brugge en Anderlecht, twee clubs die op dit moment internationaal hoog aan de weg timmeren. Maar zo is nu eenmaal Raymond Goethals, wiens gedrag in elk geval niet voorspelbaar is. Wie in Belgenland kent eigenlijk de ware Raymond Goethals? BREMERHAVEN Geheel volgens de verwachtingen heeft het Nederlands basketbalteam zijn tweede wedstrijd in Bremerhaven gewonnen. Groot Brittannië bleek over te weinig klasse te be schikken om het de ploeg van Bill Sheridan, zonder de geblesseer de Jim Woudstra, moeilijk te maken. Bij de rust had Nederland al een voorsprong van dertien punten (40-27), die in de tweede helft werd uitgebouwd tot een ruime overwinning van 88-65. Richard Matthijsse :h(BEL Een afspraak maken met Raymond Goethals valt ]e. Als het dan eindelijk zo ver is, en hij door de telefoon (eroepen „Ach, kom maar om zes uur in de Heizel", blijkt op r bij het betreden van het Brusselse stadion, dat Goethals mjruk gesprek is gewikkeld met andere journalisten. i zo bij U", troost hij met een [ijk kneepje in de arm. De felling wordt echter groter als |s dan eindelijk klaar is en oerjten met de mededeling wel lartiertje" tijd te hebben, jartier, omdat de bondscoach de standaarduitspraken die Ir zulke situaties achter de ieft in 'n vijftien minuten du- lijk.jmonoloog wel te kunnen lakt deel uit van z'n gehele I Hij neemt het initiatief, wijs pn door jarenlange worstel- met de pers. Later zal hij zeggen: „Eigenlijk heb ik el plezier in. Het kan me niet helen ais ze negatief over me In, ik van mijn kant tracht de sten ook wel eens terug te ne oogjes priemen zich in l ze zeggen willen „Ontfutsel r eens iets, wat ik niet kwijt if blijkt dat kwartier toch zeer h, en trekt Goethals toch en uit van de oorspronkelijk jgde tijd. aten over voetbal grijpt Ray- Goethals weet dat hem opportunis me wordt verweten. Dat het Belgisch elftal, misschien naast Italië, het meest behoudend zou spelen. Realisme Goethals: „Zo speelt het Belgisch elftal verdedigend, we hebben toch 52 doelpunten gescoord in die laatste 31 wedstrijden. Is dat defen sief? We hebben er ook maar 12 moeten laten gaan. Maar moet je de tegenpartij de bal er zomaar laten intrappen om niet als behoudend te worden betiteld? Hoe heeft Neder land in Rome gevoetbald? Dat heet te modern resultaatvoetbal. Maar de kranten schreven er 'schande van. Tegen Frankrijk hebben we ook de fensief gespeeld. We moesten ons toen kwalificeren. Ik heb toen inder daad een paar offensieve voetballers uit het elftal genomen. Maar dat was verantwoord in die situatie. Men ver geet veel te gauw dat een bonds coach heel anders moet werken dan de clubtrainer. Eén week voor de wedstrijd krijg je de spelers ter be schikking. Veel trainen is er niet bij. Je leeft van de ene wedstrijd naar de andere. Je kunt dat opportunistisch noemen, je kunt het ook realistisch noemen". Een ander, minstens zo gevoelig ■oethals toch iedere keer weer punt voor Goethals is de verjonging is hij eenmaal op drift, dan zijn gesprekspartner voordu- titieboekje en pen uit de han- Ca|| zijn woorden al tekenend en pd kracht bij te zetten.... uit waarin met een grote kop iangegeven dat het Belgisch in lelftal na West-Duitsland en ged de derde plaats bezet op de se ranglijst wordt eveneens arend gehanteed. ;J"]tiek g® Is „Zo'n statistiek geeft einde- is goed weer wat het Belgisch - gemaal bereikt heeft. We heb- Uitdaging van zijn selectie. Jarenlang immers bouwde hij zijn hoop op dezelfde, steeds ouder wordende kern. Van een geleidelijke inpassen van jong talent was nauwelijks sprake. Goethals: „Ik begrijp dat allemaal niet. Kijk naar die wedstrijd in Pa-, rijs. Vijf jonge spelers vormden daar' de kern: Van Gooi, Coeck, Leekens, Cools en Van der Eijcken. Jean Dockx is de oudste van het elftal. Ik heb het hier heel wat moeilijker dan de bondscoach in Nederland bijvoor beeld. Die kan kiezen uit een veel groter arsenaal". fle laatste zeven jaar een per- van 69% geboekt in de wed- i die we gespeeld hebben. Al- island kómt aan 72% en West- nd aan 82%. En dat voor een 7 hd als België. We laten Neder- i die lijst ver achter ons." jthals vult aan: „In de laatste r hebben we 31 interlands ge- We hebben er 20 gewonnen, (ar verloren en zeven gelijkge- En, dat is het belangrijkste, Ie sterkste ploegen van Euro- hebben ons steeds voor de 'se beker gekwalificeerd, zijn ialist geweest. Alleen zijn we ft naar de WK in West- nd gegaan." gegevens die iedereen kent, iat Goethals ze weer opdiept an dat hij naar erkenning na4- .G.Mj met een breed gebaar dat - Hiem niet deert, als de manier het Belgisch elftal zijn suc- bijeen heeft gevoetbald ter jwo wordt gebracht reageert hij Het Nederlands elftal, dat in het stadion Feyenoord t kwart-finales van het toer- sem het Europese kampioen- 1 joor landenploegen tegen Bel- Jïlt, zal pas kort voor de wed- vorden samengesteld, loach George Knobel heeft I afzien van zijn voornemen Zljisteren een beslissing te ne- pordat een viertal spelers in Oep geblesseerd is en omdat eC'trstel van Neeskens, Ren- ik en Van Kraay meer tijd lan was verwacht. Woensdag al twijfel over Neeskens Ier en rechter-enkel) en Ren- (linkerknie), donderdag in lenpartij tegen de amateurs 15 fC kreeg Van Kraay last van le enkelverwonding en vrij- k in het sportcentrum van 3 dat Thijssen een zodanige ,ng aan zijn dijbeen heeft, zeker niet zal kunnen mee- Knobel besloot Thijssen in fctiegroep te vervangen door de Kerkhof van PSV. <kiiL ÈK Jos Hermens gaat in het ka- fjn voorbereiding op de Olympische Strfen week trainen op Sicilië. Het is de k dat Hermens die op 2 mei op J een aanval doet op zijn wereldre- 1 Engelse mijlen. 20 kilometer en Catania nog een wedstrijd loopt Goethals vervolgt geëmotioneerd: „Ik werk in een onmogelijke positie. Iedereen kent het grootste probleem van het Belgische voetbal. De bui tenlanders. Ik heb niks tegen ze. Als ze hier geld kunnen verdienen heb ben ze gelijk dat ze komen. Maar dat een club zoals RWDM acht buiten landers in dienst kan hebben, of An derlecht vijf, topclubs, die het ge zicht van het Belgische voetbal be palen, dat is volkomen verkeerd. Wat doen zulke clubs nog aan jeugd opleiding. Welke kansen krijgt een jong talent om in dit klimaat door te breken. Ons transfersysteen is er de oorzaak van. Als aan deze situatie niets gedaan wordt, maakt men het werken voor een bondstrainer onmo gelijk. Ik treed nu wel in dienst bij Anderlecht, maar toch blijft deze kwartfinale een grote uitdaging voor me". „Mijn temperament beveelt me op die uitdaging in te gaan. Natuurlijk verdien ik als clubtrainer straks veel meer. Knobel verdiende bij Ajax ook vele malen meer dan bij de KNVB. Maar dat zegt me allemaal niets. Je hoeft niet rijk te zijn om gelukkig te zijn". Ik heb met het Belgisch elftal alles bereikt wat er te bereiken viel, voor al als je de mogelijkheden afweegt". Voorlopig echter ligt die kwartfinale als een uitdaging voor Goethals. In feite is hij al enkele maanden met niets anders bezig. Nederland Goethals: „We hebben niet veel kans verder te komen, dat heeft niets met bescheidenheid te maken, zo ligt het". Nederland, onze tegenstander, is ook minder sterk dan anderhalf jaar geleden. De glans is er wat af. Ik wil niet zeggen dat het Nederlands elftal zonder Cruijff niets meer is, maar ze zijn over de top heen. Span je of Wales, daar gok ik op. Vooral Spanje, dat latijns spel ligt ons. Maar ik herhaal het, gemakkelijke tegenstanders zijn er niet meer bij". Goethals zou nog zo graag één spre kend succes behalen als bonds coach, temeer daar de uitschakeling door Nederland voor de eindronde van het wereldkampioenschap in West-Duitsland, nu toch al weer zo lang geleden, hem nog steeds zwaar op de maag ligt. „We zijn toen op doelsaldo uitge schakeld. We hebben geen wedstrijd verloren in die kwalificatieronde. In Deurne hadden we van Nederland moeten winnen, dat gaven de Oran jespelers zelf toe. En wat heeft Ne derland toen geen geluk gehad, uit tegen Noorwegen. En die 8-0 over winning van Nederland op de Noren in Rotterdam, dat was een lachertje. De chauffeur van de bus stond toen bij Noorwegen onder de lat, geloof ik". In West-Duitsland had Goethals het allemaal beter willen doen dan in Mexico, en hij is nog steeds van mening dat die mogelijkheid hem door botte pech is onthouden. Enigszins smalend zegt hij: „Hoe heeft Nederland zich nu weer gekwa lificeerd, weer via het doelsaldo, de goedkoopste manier". Managerschap Raymond Goethals is 53 jaar. Een leeftijd waarop anderen zich gaan beraden op de toekomst die nog voor hen ligt, het kalmer aan gaan doen. Voor Raymond Goethals ligt die toe komst echter klaar uitgestippeld-. „Voetbal is mijn leven, en zal dat ook altijd blijven. Als ik te oud word om als trainer op het veld te staan, wil ik overstappen naar het mana gerschap. Zo'n functie als in Enge land, als ik maar met voetbal bezig kan zijn". Goethals kan wat het voetbal betreft niet relativerën. Wat dat betreft lijkt hij op Wiel Coerver, de Limburgse coach die juist door zijn enthousias me bij het nuchtere Feyenoord strui kelde. Goethals struikelt echter niet door zijn enthousiasme, al rijst de vraag hoe het louter gericht zijn op voetbal zich in zijn privéleven laat inpassen. Goethals: „Thuis ben ik de rust zelve. Dan ben ik een ander mens. Alleen zodra ik me met voetbal bezighoud komt dat temperament naar boven. Dan ben ik niet meer te stuiten. Dat is geen tactiek van me, geen rol. Men denkt dat ik me achter een soort to- RAYMOND GOETHALS: „Zo dra ik me met voetbal bezig houd, komt dat temperament naar boven, dan ben ik niet meer te stuiten". neelspel verschuil, maar ik ben werke lijk zo. Ik heb geen hobby's, als ik een boek lees, gaat dat toch meestal over een sportster. Op vakantie ga ik toch weer naar het voetballen kijken. Ik geloof met dat die eenzijdigheid thuis problemen heeft veroorzaakt. Mijn zoon heeft zelf gevoetbald. Hij is nu advocaat, maar in zijn vrije tijd is hij scheidsrechter. Als ik het verkeerd ge daan had, zou hij het voetballen zijn gaan haten". Doodmoe Goethals, de man die erin geslaagd is van zijn enige hobby zijn beroep te maken, een gelukkig mens dus. Want hoevelen slagen daarin. Goethals: „Iedereen weet dat ik ze ker vier wedstrijden per week zie, soms nog meer. Ik rijd in dat kleine België duizenden kilometers. Ik zit bij topwedstrijden op de tribunes, maar ik sta ook langs het lijntje bij juniorenwedstrijden. Als bonds coach moet je zelf weten hoe het ervoor staat. Voor een buitenstaan der is het onbegrijpelijk, dat elke wedstrijd opnieuw me enorm aan grijpt. Als ik dan thuiskom, ben ik doodmoe, want ik beleef een wed strijd heel anders dan de gewone toeschouwer. Ik let op andere din gen, ben zeer geëmotioneerd, mijn aandacht verslapt geen moment. Dat vreet aan je, ook lichamelijk. Nederland had al na een paar minu ten het enige gevaar van Groot Brit tannië onderkend. Peter Sprogis, de Canadees-Engelse spelverdeler, werd goed verdedigd door Jan Dekker, die hem nog kende van de Europa Cup ontmoeting tussen RZ en Embassy All Stars. De topscorer van de eerste dag van het toernooi kwam door het goede werk van Dekker niet verder dan vijftien punten. Sprogis gaf de Britten in de eerste minuten wel de leiding (4-0), maar vier gave treffers op rij van Kees Akerboom hielpen Nederland na drie minuten aan een voorsprong van 8-4. Vanaf dat moment werd het verschil gestadig groter. Bill Sheridan ging in het eerste deel van de tweede helft veelvuldig wisselen. Hij haalde zijn gehele basisploeg (Dekker, Ombre, Van Vliet, Akerboom en Harrewijn) naar de kant. Het vervangende vijf tal, waarin Harry Kip vooral verdedi gend goed speelde, had weinig moei te de voorsprong te consolideren. De Britten konden nauwelijks door de goed sluitende Nederlandse verdedi ging heenkomen en het .verschil groeide nog steeds. In de Nederlandse ploeg speelde John van Vliet een zeer goede wed strijd. Behalve zijn inbreng van 20 punten pakte hij vijftien rebounds, waarvan negen onder het Britse bord. In de achtste minuut van de tweede helft was het verschil opgelo pen tot 20 punten (56-36). Even ver slapte de concentratie bij Nederland en de Britten profiteerden gretig. On der aanvoering van Cameron werd de achterstand verkleind tot 50-60, maar een korte explosie van oranje met scores van Sikking, Akerboom en Van Vliet herstelden het klasse- verschil tussen Nederland en Groot Brittannië: 50-73 na ruim vijftien mi nuten. Het was de definitieve beslis sing. Beide ploegen hielden elkaar in de slotfase aardig in evenwicht. Voor al omdat de Britten toen van de Nederlandse verdediging nogal wat ruimte kregen. Scorers Nederland: Akerboom 22, Van Vliet 20. Harrewijn 14, Sikking 10, Dekker 6. Kip 6, Ombre 4, Gorter 4 en Pluim 2. Groot Brittannië had zijn eerste wed strijd verrassend met 80-78 van West- Duitsland gewonnen. Vlak voor tijd viel de beslissing toen Latham twee Zoals die hele baan van bondscoach vrije worpen benutte. In een wed strijd in de andere poule behaalde op de afgelopen tien jaar aan me gevre ten heeft, want zo makkelijk is het België een 87-70 overwinning allemaal niet geweest". Frankrijk. Toch leest men die spanningen niet van het gelaat van Raymond Goet hals af. Een nerveus, maar ook een sterk gelaat. Een haardos zonder zil veren draden. Wie geeft deze man 53 jaar. Zijn eigen verklaring is simpel. Goethals: „Er zijn mensen die alle problemen van binnen opvreten. In Holland noem je dat binnenvetters. Ze uiten zich nooit. Die krijgen opeens een hartinfarct. Ik kan mijn spanningen kwijtraken. Mijn tempe rament reguleert dat. Juist die uiter lijke spanning is mijn redding". Niemand hoeft dan ook medelijden met Raymond Goethals te hebben. Hij leeft pas als er problemen liggen die opgelost moeten worden. Dan werken de radertjes bij hem ra zendsnel. Dan ook verbergt hij wat er werkelijk in hem omgaat achter een unieke mimiek. Momenteel groeit Goethals weer naar zo'n climax toe. Wie hem obser veert in de Heizel kan dat consta teren. Goethals: „De Heizel is mijn thuis. Hier ben ik bezig met de junioren, de Uefa's de nationale ploeg. Hier ben ik mezelf". Het Belgische voetbal kan er alleen maar wel bij varen als Goethals straks weer voor de buitenwacht rijp lijkt voor kalmerende middelen. De insiders weten dan wel beter. Dan is de kans het grootst dat België de halve finale bereikt. DEN HAAG De toto/lotto verde lingscommissie is akkoord gegaan met de toewijzing van een bedrag van in totaal een miljoen en vijftig duizend gulden voor de aanleg van kunststofbanen in de gemeenten Sit- tard en Nijmegen. De gemeente Sittard krijgt 650.000 voor de aanleg van een achtbaans accommodatie. Er zijn echter wel enkele voorwaarden aan deze toe zegging verbonden. Zo moet de kunststof atletiekbaan voor 1 janua ri 1977 voltooid zijn en moet er voor 1 juli van dit jaar een overeenkomst zijn gesloten tussen de gemeente Sit tard en de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie over het gebruik van de- baan door de bond. Tevens dient een exploitatie-overzicht voor vijf jaar te worden opgemaakt. Onder dezelfde voorwaarden krijgt de gemeente Nijmegen een bijdrage van 400.000 voor de aanleg van een zesbaans accommodatie toegewe zen. Indien men deze baan binnen vijf jaar aan de sportbeoefening ont trekt zal het gehele bedrag moeten worden terugbetaald. Van onze sportredactie wedstrijd tegen Hongarije gaf geen AMSTERDAM Behalve Nederland—België staan dit weekein- Juist beeJd van onze kracht. We kun- de ook de andere drie kwartfinales voor het toernooi om het Europees kampioenschap voor landenteams op het programma. De drie wedstrijden, die vanmiddag worden gespeeld, zijn: Span je—West-Duitsland, Joegoslavië—Wales en Tsjechoslowakije- Rusland. De Joegoslavische coach Ante Mladi- nic heeft voor zijn selectie uitgebreid beroep gedaan op Joegoslavische spelers die elders in Europa hun bo terham bij elkaar voetballen. Ook Mike Smith, de man achter het natio nale elftal van Wales, moest over de grens naar spelers zoeken. Dat bete kent dan dat hij voornamelijk in de Engelse tweede en derde divisie spe lers uit Wales zocht. Voor Joegoslavië is het duel aan twee kanten van belang. Behalve een spor tief succes levert uitschakeling van Aanvoerder Dragan Dzajic die voor het Franse Bastia speelt, Jossip Ka- talinski die voor Nice in Frankrijk speelt, Branko Oblak, de man waar van het Westduitse Schalke '04 nog steeds meer verwacht dan er tot nu West-Duitsland de meest interes- kend elftal, samengesteld uit de bes te in Engeland voetballende spelers en dat maakt de zaak er voor ons moeilijker op. Maar ondanks dat ben ik optimistisch en geloof ik dat Joe goslavië toch wel de halve finales gaat halen." Spanje Na Nederland—België lijkt Spanje- toe uit is gekomen en tenslotte Dani- lo Popivodak die in West-Duitsland voor Eintracht Braunschweig uitkomt. Een andere zorg voor Mladinic vor men de blessures van enkele spelers. Dzajic herstelt van een knieverwon ding die hij spelend voor Nice heeft Wales ook het recht op om de halve opgelopen, prago Vabec, Ivica Sur finales en finale van het toernooi te mogen organiseren. Het moet duide lijk zijn dat Joegoslavië daartoe van daag in Zagreb de basis zal willen leggen. Ook al omdat Wales dan we liswaar de.underdog is. in Cardiff kan de steun van het eigen publiek juist dat kleine beetje extra geven om voor een verrassing te kunnen zorgen. Ante Mladinic onderschat Wales niet. Buiten Joegoslavië spelen tientallen voetballers waarvan hij er vier met bekende namen heeft opgeroepen. santé ontmoeting te gaan worden. Spanje heeft de afgelopen veertig Jaar op eigen terrein nimmer van de Duitsers verloren. En er staat nog zoiets als een revanche voor de Span jaarden op het spel. Immers. Real Madrid werd in de halve finales van het toernooi om de Europa Cup door Bayern Milnchen uitgeschakeld. En ondanks dat heeft coach Vladislao Kubala zijn selectie toch gebaseerd op spelers van Real. „Omdat," zo zei Kubala, „Real toch nog altijd de bes jak, Jovan Acimovic en doelman En- ver Maric hebben ook met blessures te kampen gehad. Maar volgens de teamarts Branko Nesovlc moeten al- r o len toch in staat worden geacht mee te club van het land is. te spelen. Joegoslavië's generale repetitie pak te afgelopen zaterdag slecht uit. Te gen Hongarije kwam het elftal niet verder dan een doelpuntloos ge lijkspel. Datzelfde Hongarije werd in de voorronden voor het Europees kampioenschap door Wales uitge schakeld. Maar stelde Mladinic: „De Toch gaf Kubala al prijs weinig ver trouwen te hebben in zijn elftal en ervan overtuigd te zijn dat de Duit sers beter waren. „Ze zijn we reldkampioen, Europees kampioen en Bayern is in het bezit van de Europa Cup. Dat zegt genoeg, daar naast hebben we de Duitse stijl de LEEUWARDEN De achtste ronde van het schaakkam pioenschap van Nederland in Leeuwarden heeft een lichte verschuiving aan de top van de ranglijst te zien gegeven. Tim man speelde remise tegen Van der Vliet, terwijl Ree won van Van der Weide. Grootmeester Jan Timman heeft nu zes en een halve punt, terwijl Ree met zes punten gevaarlijk volgt. Grootmeester Jan Hein Donner pro beerde de Brabantse matador KuiJ- pers van het bord te spelen. Maar deze oud-kampioen van Nederland verdedigde zich uiterst voorzichtig. Het werd een puntendeling, waar door Donner de week afsloot met vijf punten. Vandaag wordt er niet ge speeld. De remise tussen Witt en Hartoch was van geen belang, evenmin als de hangpartij Ligterink-Baljon. De Groningers vechten evenwel om de onderlinge eer. Anders ligt het bij de partij tussen Van Wijgerden en En- klaar. Van Wijgerden stond er met wit minder gunstig voor toen En klaar vlak voor de tijdcontrole een fout beging. Van Wijgerden kan nu een eindspel forceren, dat vrijwel zeker remise zal opleveren. Achtste ronde: Donner— KulJpers Llgte- rlnk—Baljon afgebroken, WlttHartoch 'h—'h. Ree—Van der Welde 1—0. Tlrnman—Van der VUet 'li'li. Van Wijgerden—Enklaar afgebro ken. 1. Timman 6'/i pnt.. 2. Ree 8 pnt.. 3. Donner 5 pnt.. 4. Van Wijgerden 4'/» pnt 1 afgebroken partij., 5. Van der Vliet 4'/j pnt.. 6. Hartoch en Kuljpers 3Vj pnt. 8. Ba" 1 afg. 10. Enklaar 2'/j j Welde en Wltt 2 pnt KATOWICE In de degradatie- groep van het wereldkampioenschap ijshockey in Katowice hebben Polen en Finland tegen elkaar gelijkge speeld: 55. De periodestanden wa ren 2—1, 1—2, 2—2. Voor 10.000 Poolse toeschouwers maakte Kokoszka pas 23 seconden voor het einde de vijfde Poolse tref fer. Daarvoor had deze Poolse uitblinker al twee doelpunten ge maakt. De andere doelpunten kwa men van Jasklerski en Zietara voor Polen en Hagman, Koskinen, Murto en Makkonen (twee keer) voor Fin land. Door dit gelijke spel heeft Po len vandaag in de wedstrijd tegen West-Duitsland aan een punt genoeg om zich in de A-groep te handhaven. De tweede wedstrijd in de degrada- tiegroep tussen West-Duitsland en Oost-Duitsland eindigde ook in een gelijkspel: 1—1. De periodestanden waren 0—1, 10 en 00. Stand: 1. Polen 9—S (31-45), 2. Fin land 9—6 (26—38), 3. West-Duitsland 9_6 (24—40), 4. Oost-Dultsland 9—5 (16-45). In de A-poule liet Tsjechoslowakije, dat al zeker van de wereldtitel was zich niet door Zweden verrassen. De Tsjechen wonnen met 5—3. Zweden, dat eerder deze week van Rusland gewonnen had, werd al in de eerste periode op een 30-achterstand ge zet. In de tweede periode kwamen de Zweden nog wel tot 3—2 terug, maar in de laatste periode wisten de Tsje chen de voorsprong toch weer te vergroten. Ze werden daarbij gehol pen door Hogosta die in eigen doel schoot. Het stadion in Katowice was met 10.000 toeschouwers ook deze keer weer volledig uitverkocht. laatste maanden kunnen zien van clubs als Bayern en Borussia Mönchengladbach". Het Duitse elftal zal echter waarschijnlijk gehandicapt in het Madrileense Vicente Calderon stadi on aantreden. Spelers als Höness. Heynckes, Stielike en Dilrnberger zijn geblesseerd en zullen dan ook waarschijnlijk niet in het veld ko men. Coach Helmut Schön heeft het duel ook daarom al als moeilijk ge kwalificeerd. „Mogelijk", zo zei hij, „is het moeilijker om de agressieve, technische bekwame en ambitieuze Spanjaarden te verslaan dan de titel in het eindtoernooi te verdedigen. Maar we moeten en zullen ons be wust moeten zijn van onze favorie- tenrol en ermee leren leven". Rusland Het derde duel Is Tsjechoslowakije- Rusland. Een ontmoeting die met name voor de Russen van groot be lang is. De afgelopen maanden is er van de clubs steeds fellere oppositie gekomen tegen het vasthouden van Dynamo Kiev als nationaal elftal. Dynamo kwam in die periode niet tot briljante prestaties en werd zelfs door Saint Etienne in de kwartfina les gewipt uit het toernooi om de Europa Cup. Aantal deelnemers 872.655. Bruto In leg fl 3.475.270,—. Prijzenbedrag fl 1.650.753,—. Eerste prijs 1 winnaar, die bruto fl 577.763,— ontvangt. Tweede prijs 3 winnaars, die elk per kolom bruto fl 55.025,— ontvangen. Derde prijs 121 winnaars, die elk bruto fl 2.046, ontvangen. Vierde prijs 8.801 win naars, die elk per kolom fl 37,— ont vangen. Vijfde prijs 10.786 winnaars, die elk per kolom fl 30,— ontvangen. Aantal deelnemers 219.877. Bruto in leg fl 676.218,—. Prijzenbedrag fl 365.966,—. Eerste prijs 1 winnaar, die bruto fl 173.244,— ontvangt. Tweede prijs 54 winnaars, die elk bruto fl 1.487,— ontvangen. Derde prijs 1.069 win naars. die elk per kolom fl 105,— ontvangen. Vandaag: SW-Volendam SC Amersfoort-FC Groningen, FC Dordrecht-Helmond Sport Vitesse-Heerenveen, SC Carobuur-Wageningen, PEC-Willem 11, Veendatn-FC Vlaardingen, Haarlcm-FC VW.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 21