Hoe krijgen we weer greep op de bewapeningstechniek? DOLLY VAN AENÜEM Radio- en televisieprogramma's Niet voor thuisblij vers Kernvraag, die het CDA-program laat liggen: Prof. Goudszwaard in 'Hier en nu' Student bij felle brand omgekomen Event puzzelen I c DINSDAG 20 APRIL 1976 BINNENLAND- RADIO EN TV TROUW/KWARTET 4l Met kinderen die tijdens het lange paasweekeinde niet op stap gingen, maar zich in de buurt of thuis moesten vermaken, werd door de omroepbazen hoegenaamd geen rekening gehouden. Slechts twee middagprogramma's voor drie dagen was wel een zeer karige bedeling. Het moet een kleine moeite zijn om in het vervolg meer te denken aan degenen die om financiële redenen of wegens ziekte aan huis gebonden zijn. Ook in de avonduren viel weinig te merken van de vaderlandse gewoonte voorde feestdagen iets extra's te doen. Het was vrijwel een aaneenschakeling van programma's die volgens schema op die dagen zijn vastgeprikt. Er bleek zelfs niet meer gevoel voor variatie voorhanden dan het brengen van een ijsshow die al op 7 maart was opgenomen. Natuurlijk zijn er altijd mensen die plezier beleven aan een Rudi Carrell-show. Dit kan echter niet het enige criterium zijn voor een ode aan samenstellers en presentator. Er is eerder aanleiding om er bij hen op aan te dringen, verder uit de buurt te blijven van wat het programma nu artistiek en inhoudelijk is: een afzakkertje. Het Haagse ziekenfonds AZIVO bezit een eigen apotheek waardoor het mogelijk is bepaalde geneesmiddelen 20 procent goedkoper te verstrekken. De directeur rekende m Brandpunt voor. dat dit bij landelijke toepassing een besparing van ongeveer 180 miljoen zou betekenen. Kennelijk ziet staatssecretaris Hendriks nog meer geld-besparende mogelijkheden, want in dezelfde uitzending vertelde hij ook greep te willen krijgen op de samenstelling van de basisprijs voor nieuwe medicamenten. De zondagavond door de NOS uitgezonden documentaire ABC en de Open School vertelde meer over de mensen die voor het eerste experiment in aanmerking komen. dan over de aard van dit onderwijs. Duidelijk werd echter zowel het een als het ander pas in het aansluitende animatiefilmpje van Frits Neuman. Huisvrouwen, werkende jongeren en gehuwde ongeschoolden komen het eerst in aanmerking. Zij kunnen inlichtingen vragen via postbus 1976 in Hilversum t.n.v. Open School In de documentaire van Woud Smit zat een mijns inziens negatieve beoordeling van schriftelijk studeren. De voorstelling ais zou een cursist het zonder begeleiding moeten stellen, gaat voor de erkende instituten niet op. In de door Aart Gisolf gepresenteerde medische rubriek werd op verhelderende wijze aandacht besteed aan de verhouding tussen arts en patiënt. Deskundigen lieten goed uitkomen dat patiënten zich echt wel meer mogen laten gelden. Het „vragen staat vrij" geldt ook in de spreekkamer en wanneer de dokter aan het bed verschijnt. Maar. in het redelijke: men dient er dus begrip voor op te brengen dat een arts soms zijn informatie beperkt tot wat hij meent dat een patiënt op dat moment kan verdragen. Voor zijn programma over Frans Vlaanderen had Jan Brusse meer zendtijd verdiend dan de traditionele tien minuten. De kostelijke informatie deed vermoeden dat hij nog meer filmmateriaal bezit over dit gebied, waar een eeuwenoud heimwee naar alles wat Nederlands is. sterker wordt. Ik vermoed dat Jacques van Belle van veel kijkers permissie krijgt om met breeddenkende en fijnzinnig discussiërende mensen als dr. C. Aalders vaker op de solotoer te gaan. TON HYDRA. door H. M. von Meyenfeldt Wat zegt het CDA-ontwerpprogram over onze krijgsmacht? De defensie-paragraaf opent met de uitspraak dat de Nederlandse defensie-inspanning in NAVO-verband gericht blijft op het voorko men van oorlog en het beheersen van crisis. De nadere uitwerking van deze uitspraak in de programmapunten die volgen, maakt niet duidelijk wat het CDA op defensiegebied bereiken wil. En dat is mede gezien de politiek-strategische ontwikkelingen in Europa geen goede zaak. Laat ik eerst op deze ontwikkelingen wat nader ingaan. Rusland heeft zich in de afgelopen jaren ontwikkeld tot een mondiale grootmacht, zijn nucleaire ach terstand ten opzichte van Amerika ingehaald en zijn voorsprong op con ventioneel gebied in de Europese re gio geaccentueerd. De Navo heeft het juiste antwoord op deze ontwikkelin gen (nog) niet gevonden en de militai re positie van de organisatie lijkt kwetsbaarder dan ooit. Ik denk hierbij onder andere aan de ongelijke krachtsverhouding in Noord-Europa. De Navo-inbreng in het grensgebied tussen Noorwegen en Rusland is zeer beperkt, mede omdat Noorwegen in tijd van vrede geen permanente vestiging van vreemde troepen op zijn grondgebied toelaat. De militaire krachtsverhou dingen tussen Navo en Warschau pact in deze sector is 1:5. Een ander zwak punt is het verschil in gereedstelling van de strijdkrach ten. Een betrekkelijk groot deel van de Warschau-strijdkrachten is paraat en het gecentraliseerde systeem van besluitvorming garandeert een snelle inzet. De Navo daarentegen is voor haar defensie in belangrijke mate afhan kelijk van te mobiliseren en over gro te afstanden te verplaatsen eenhe den. En overleg tussen de bondgeno ten is nodig om gezamenlijk in actie te komen De kwetsbaarheid van de organisatie is ook toegenomen door de afnemende defensiebereidheid van sommige landen (waaronder Ne derland) en de daarmee verband hou dende vermindering van de parate defensie-inspanning Geen overeenstemming Maar ernstiger nog dan deze kwanti tatieve verminderingen vind ik het gebrek aan overeenstemming in de NAVO over de waarden die behouden moeten blijven en over de wijze waar op dat moet gebeuren. Nationale be langen worden gesteld boven het al gemene belang van de bevordering van vrede en veiligheid voor allen. Als om een voorbeeld te noemen Amerika in een conflictsituatie wei gert om de strijdende partijen van wapens te voorzien, staat Frankrijk klaar om deze taak over te nemen. Het gebrek aan eenheid maakt dat wij niet in staat zijn ons sociaal, economisch en technisch overwicht ten opzichte van het Warschaupact om te zetten in een inspirerend, ge zaghebbend en op vrede gericht in ternationaal beleid en in een ver antwoorde defensie-inspanning. Het CDA-program pleit weliswaar voor taakverdeling op defensiegebied, standaardisatie van bewapening en integratie van krijgsmachtdelen. Maar ik geloof dat de politieke voor waarden daarvoor in Europa ontbre ken. Turkije en Griekenland leven nog steeds in onmin en de politieke toekomst van Portugal blijft onze ker. Wij weten niet hoe wij moeten reageren wanneer communisten gaan meeregeren in Italië en Frank rijk en wij kunnen het onderling niet eens worden over de zetelverdeling in het Europese parlement. Tegenmaatregelen De defensieparagraaf van het ont- werp-program maakt niet duidelijk welk militair beleid het CDA in deze situatie voorstaat. In punt 184 lees ik o.a.: „De omvang van de Nederlandse defensiebijdrage aan de NAVO is af hankelijk van de internationale vei ligheidssituatie". En: „Dat de mate riële defensie-inspanning zoals deze in de defensienota 1974 is voorzien, kwalitatief op peil blijft." Daarna volgt: „Bij mogelijke besnoeiingen op de overheidsuitgaven blijft defen sie niet buiten schot. Hierbij wordt rekening gehouden met de besnoeiin gen die sinds de behandeling van de defensienota 1974 reeds hebben plaatsgevonden." En verderop in het zelfde punt „veranderingen in inter nationaal aanvaarde verplichtingen vinden alleen na bondgenootschap pelijk overleg plaats." In punt 186 van het ontwerp wordt ten aanzien van de nationale defen sie opgemerkt dat de nadruk komt te liggen op snelle inzetbaarheid van strijdkrachten en dat de organisatie moet worden gestroomlijnd en de exploitatie-uitgaven teruggedron gen. In de toelichting op hoofdstuk vier vind ik tenslotte nog dat de huidige defensie-inspanning relatief én kwalitatief op het thans bereikte niveau gehandhaafd dient te blijven. Uitgebeend Hoewel het mij niet duidelijk is wat het CDA nu precies nastreeft, bij voorbeeld met betrekking tot onze kwantitatieve Navo-bijdrage. wil ik op gevaar af bedoelingen te hebben misverstaan, een enkele opmerking maken. In het program staat dat de exploitatie-uitgaven moeten worden teruggedrongen. Vergeten lijkt dat de krijgsmacht in de laatste tien tot vijftien jaar door alle bezuinigingso peraties tot op het bot is uitgebeend. En iedere bezuiniging zeker op korte termijn die uitgaat boven de in de defensienota '74 aangekondig de besnoeiingen, zal de ge vechtskracht van de strijdkrachten verder verminderen. Op langere termijn (vijf tot tien jaar) zijn er misschien wel mogelijkheden, bijvoorbeeld in de organisatie achter de gevechtseenheden. Maar er zal veel geld nodig zijn (afvloeiing van personeel, verhuizing van installa ties, enz.) om tot een meer efficiënte, goedkopere en gestroomlijnde orga nisatie te komen. En zo lang dat geld er niet is. moeten wij ophouden met elkaar wijs te maken dat er bij defen sie kan worden bezuinigd. Bindend overleg? Over veranderingen in internatio naal aanvaarde verplichtingen zal worden gesproken met de bondgeno ten. De vraag blijft echter onbe antwoord of het resultaat van dat overleg voor ons bindend is. Houdt het CDA zich aan afspraken in Navo- verband (zowel kwantitatief als kwa litatief). of is het bereid om onder bepaalde omstandigheden mee te werken aan eenzijdige verminderin gen. ook als de Navo daar geen be grip voor kan opbrengen? Nu gaat het mij hier niet om een pleidooi voor een van beide moge lijkheden. Maar ik vind wel dat een program van actie op'dit punt duide lijkheid moet verschaffen. De indruk die de defensieparagraaf op mij ach terlaat is. dat aan kwaliteit de voor keur wordt gegeven boven kwanti teit. En als dat zo is. baart mij dat veel zorg. 95. De telefonische mededeling van Wladlmir Kotsof had blijkbaar grote indruk gemaakt, want binnen de kortste keren kwam er een grote auto aanrijden. Daar stapten Wasi- lew I. Omskomsk uit, de volkscom-- missaris voor BB van het groot machtige Barroesja. Blij trad deze kwalijke figuur zijn geheime agent tegemoet en zei: „Wladimir! Ik ben trots op je! Als het aan mij lag zou ik je nu één meter tachtig langer ma ken! Eilaas, dat heb ik niet in mijn macht. Maar één ding kan ik wel en dat zal ik doen ook! Ik zal je voordra gen tot held van de Barroesjaanse Unie met het recht tot het openbaar dragen van de ster met de negentig punten! Je bent een groot zoon van het vaderland. Wladimir!" Gooi het maar in mijn pet dan zoek ik het straks wel uit", grinnikte de kleine geheime agent. „En gaat u nu maar gauw mee naar binnen om de sportcomputer te halen. Elk ogenblik kan smidje Verholen im mers weer thuiskomen en dan moe ten we alweer wegwezen!" „Heb je nog gekeken of de computer wel in de kist zat?" informeerde de volkscommissaris." „Geen tijd voor gehad", antwoordde Wladimir. „Ik moest immers op die Kid Sucker letten, die ik kasje-zes getimmerd had. Stel je voor. dat-ie onverwachts bijkwam„Prachtig werk' grinnikte de volkscommissari „Kom, we pakken de kist meteei aan en dan gaan we er vandoor." - En zo 'geschiedde dus wat onze tek< naar zo treffend heeft getiustreerd] Wladimir en Wasilew droegen bn taal de kist de smidse uit. „D( computer zit er in hoor", lachte dl volkscommissaris. „Knap zwaar, di( kist!" „Ja, licht is anders", Wladimir, die evenmin als zijn bai kon vermoeden, dat ze bezig ware) in plaats van de sportcomputer eei detective te vervoeren. En toei ging de hele zaak in de auto en st< deze in pijlsnelle vaart op de stai Gravendrecht af PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN Immers: één van de grootste proble men waar wij in deze tijd voor staan is het onder controle krijgen van technologische ontwikkelingen op militair gebied. De in Europa opge slagen vernietigingskracht is een te ken aan de wand. En een te sterke nadruk op kwaliteitsverbeteringen, lijkt mij geen goede voorwaarde om deze ontwikkelingen te keren. De vervanging van mensen door machi nes. ook in de defensiehuishouding, is geen gelukkige zaak. In de defensieparagraaf mis ik een uitspraak over de dienstplicht. Moe ten wij deze plicht handhaven of gaan wij over op een vrijwilligersle ger? Dat dit vraagstuk is blijven liggen, verbaast mij, omdat juist de dienstplicht de betrokkenheid van ons volk bij de defensie-inspanning en het veiligheidsbeleid, op een unie ke en onvervangbare wijze zeker stelt en ons de mogelijkheid biedt om morele krachten te stellen te genover de moderne wapentechno logie. Wie het veiligheids- en defensiebe leid voor de komende jaren zwaar laat wegen bij haar of zijn politieke keuze, zal het met hoofdstuk vier van het CDA-ontwerp-program moeilijk hebben. Mijn voornaamste bezwaar tenslotte is dat het geen duidelijk antwoord geeft op de vraag waar de prioritei ten liggen wanneer de ontspanning in de oost-westrelatie niet doorzet en de SALT-2-besprekingen geen resul taat opleveren. Er kan een tijd ko men dat wij moeten kiezen tussen: een grótere afhankelijkheid van kernwapens, het verhogen van onze defensie-inspanning en onze solida riteit met wat arm is en bescherming verdient. Ik heb het gevoel dat wij bij die keuze alleen worden gelaten. Dit is het laatste van een serie van twee artikelen over de defensie- paragraaf in het ontwerp-programma van het CDA. Het eerste artikel stond in de krant van gisteren. De schrijver van deze beschouwingen is kolonel van de infanterie. HILVERSUM Prof. Goudzwaard zal vanavond in 'Hier en nu' van de NCRV zijn standpunt over het CDA toelichten. Verder in deze actualitei tenrubriek een Britse reportage over de bestrijding van de hondsdolheid via de dierenbescherming, een repor tage uit Wenen over het tegenhou den van de bouw van een kerncen trale en aandacht voor de voor dracht uit het boek prediker 175 Ik houd net zoo min als Gij van copieuse maaltijden, de sausen zijn altijd zoo zwaar, het menu sluit ik hier bij in, er waren, wat men noemt „Hors d'oeuvres" zeg maar sans fin, allemaal kleine slaatjes van ditjes en datjes tot radijzen toe. in tallooze kleine schalen, ik ben het met die smaak niet eens, mij is een ouder- wetsche stevige sla in één schotel liever. Onze Manus sloeg als dienknecht in zijn galalivrei een goed figuur, wat is het een goede verandering, die Ge destijds hebt aangebracht, om de witte kousen, die zoo lakeierig staan, af te schaffen en er bruine slobkousen voor in de plaats te nemen. Jammer dat de goed Manus een fout heeft (al is het niet zijn schuld), il transpire trop.: Ik hield telkens mijn hart vast. als hij met schotels kwam aandragen, waa rop geen deksel lag, maar nu dan verder de draad van mijn beschrij ving. Ik was heel prettig gezeten tusschen twee ooms van den bruigom, mijn linker tafelbuur heb ik U al ge noemd, mijn rechter was ook een prettig causeur, ik hoefde geeusujet- ten te entameeren. De heele familie Israël, wat ik er nu van gezien heb, is mij franchement sympathiek. (Cle mentine van Broeckhuyzen heeft heel wat gemist door niet aanwezig te willen zijn, aan haar migraine ge loof ik niet). Toen ik zoo de tafel, die in een hoefijzervorm was, afkeek, zag ik wel, dat ze allemaal een slag van de molen hebben meegekregen, maar ik heb me voorgenomen, nu na door Henriette L.T. de Beaufort de kerkelijke inzegening, niet meer te denken of te sprekn van mésail- lance of joodsch. Dolly's broer Carel. wou er waarlijk nog met mij over beginnen, toen het paar al voor de huwelijksreis naar het station ver trokken was, ik heb hem franche ment gezegd: Let us drop that hot potatoe, nee ik zal er geen woord meer over vuil maken. Wij hebben hun nu toegezongen: „Dat 's Heeren zegen op U daal, Zijn gunst uit Sion U bestraal," en ik zeg met Ds. van Arkel „Wat zouden wij zijn zonder Sion?" De dag liep mooi ten einde, net zoo als hij begonnen was. al heb ik U, goede Bilant, elke minuut gemist. Toen het paar wegreed, was het erg warm, broeierig, dadelijk kwam een wolkbreuk, hagel, en een paar zware slagen, ik dacht met schrik aan de nieuwe ruiten van de broeikassen op Gelria, maar wees gerust, er is er geen een gebroken en maar één barsten. Het napraten was nog lerplezierigst. ik praatte uitvoei met professor Israë, is me dat innemend man, en wat een antwoordelijke positie bekleedt iemand, patiënten, operaties en dl nog studenten, die hij opleidt. Zi vrouw is wat erg levendig, maar heeft iets heel liefs in de oogen. Ik kwam pas tegen etenstijd op G£cj na terug, Ge weet, dat na zulk e?n* feest de dag gebroken is, weer e maaltijd gaat niet. Egbert en r< broeder, die in de kerk waren, md^ niet aan het dejeuner hebben aanf zeten, zijn wat gaan wandelen. ging eerst mijn dagboek wat bijw ,n ken en kijken, wat ik van de pre lt onthouden heb, dat viel nogal mt, r maar toch stuur ik U liever Vv Arkels afschrift dan mijn uittrekst» Nu vanavond is het afgekoeld, ik in de kleine salon, het serreraam wijd open, de frissche lucht stroo|ft naar binnen. Mijn gedachten zi ce wat onrustig; ik denk aan veel velerlei. Na al die gesprekken en v emoties is het hoofd zoo vol. Mr F linkertafelbuur noemde de mogeli ng heid van wat hij noemde: „Een i,| reldoorlog", ik wil er niet aan denk j en ik moet er toch aan denken. I |rs' mooie gezang, dat we Dolly en Si toegezongen hebben, is me ook nLici uit het hoofd, en ik zie ze nog viQ( me staan, twee stralende, kracht jonge menschen. Als Dolly maar v— haar Sam zal houden, zooals ik van U doe, dan wordt alles goed|7< haar verder leven. wordt vervol I Speciaal Simon van Collem presen teert een filmportret van de actrice Karen Black. Ned. 1 21.05 't Is my van herten aange naam, is een NCRV- documentaire over admiraal De Ruyter, wiens driehonderdste sterfdag wordt herdacht. Ned. 2 21.15 Conny Stuart is de laatste gaste in TV-Privé. Ned. 1 21.50 Actualiteiten in Hier en Nu. Ned. 2/22.00 Emii Jannings speelde zijn op een na laatste hoofdrol in Altes Herz wird wieder jung, een film van Erich Engel uit 1943. Duitsl. 2/19.30 Fons Disch praat met drs. J. Oudshoorn, voorzitter van de Vereniging voor grafologie en schriftexpertise. Hilv. 2 16.03 In Popreconstructie zijn de Evcrly Brothers aan de beurt. Hilv. 3 19.02 Meta de Vries presenteert een muziekprogramma in de Jeugdgevangenis te Zutphen. Hilv. 1 20.55 OOSTVOORNE Een felle brand heeft zaterdagavond een zeventig meter lange slaapbarak van de firma Volkers op Rozenburg bijna geheel In de as gelegd. De barak, die ruimte bood aan ongeveer 100 personen, ligt in een kamp met acht andere barak ken Een van deze barakken liep lichte waterschade op terwyl van een andere alle ramen scheurden Er hebben zich geen persoonlijke onge lukken voorgedaan. OMMEN In de gemeente Ommen is bij een bosbrand circa 30 000 vier kante meter natuurgebied verloren gegaan Van een verslaggever LEEUWARDEN Zondag morgen is bij een felle brand in een recreatiewoning in Oudega (gemeente Hemelumer Olde- ferd) in Friesland de 22-jarige student H. Nagel uit Amster dam om het leven gekomen. De man. die alleen in het huisje was om te studeren, had de avond tevo ren bij een buurman doorgebracht. Omstreeks 2 uur in de nacht ging hij naar huis. Omwonenden hebben om 5 uur de brandweer gealarmeerd dat de woning in lichterlaaie stond. Vermoedelijk is de brand ontstaan doordat de student in bed heeft ge rookt. Ook zijn hond is in de vlam men omgekomen. AMSTERDAM Een feüe brand heeft in de vroege ochtend van twee de paasdag een pension voor alcoho listen aan de Rustenburgerstraat in Amsterdam volledig in de as gelegd. Van de 25 pensiongasten zijn er drie gewond in een ziekenhuis opgeno men. nadat ze uit de ramen van het drie verdiepingen tellende gebouw waren gesprongen. De overige gas ten bleven ongedeerd. Bij het blus- singswerk werd een brandweerman gewond aan zijn hand DWINGELO De 17-jarige Hendrik Nijstad kwam in zijn woonplaats Dwingelo met een landbouwtrekker op een landweg door het mulle zand in een sloot terecht, waarbij de jeug dige bestuurder onder de trekker te recht kwam en ter plaatse overleed. RADIO VANDAAG Horizontaal woorden invullen die verticaal dezelfde betekenis hebben. 1. korrelig kemgesteente. 2. schen king. 3. hachelijk. Oplossing van vorige puzzel: Horizontaal: 1. diplomaat. 2. eer-es- aria. 3. krent-Peri. 4. ore-iet-sol. 5. ral-gnoe-ol. 6. Ada-eter-re. 7. tree-lot- lk. 8. ion-dor-Kea, 9. elger-kaam. Ver ticaal: 1. dekoratie. 2. Ier-rad-rol. 3. pree-la-eng, 4. lenig-Eede. 5. os-tent- lor, 6. map-toe-ork. 7. Ares-ert-ka. 8. air-oor-Lea, 9. taille-kam. ARNHEM In het natuurgebied afhter het Motel Arnhem langs rfjksweg 12 hebben zich verschillen de bosbranden voorgedaan Gister- rfiiddag rond 5 uur werd de Arnhem se brandweer gewaarschuwd voor een omvangrijke bosbrand nabij de ^golfbanen. Zondag ging op nagenoeg F hetzelfde terrein een flink stuk bosgrond door brand verloren. HILVERSUM I (298 m en FM-kanalen). AVRO: 7.00 Nieuws. 7.02 Dag meteen gaatje. (7.30 Nieuws. 7.41-7.55 Radiojournaal). 8.30 Nieuws. 8.36 Gymnastiek voor de huisvrouw 8.45 Programma-overzicht. 8.50 Morgenwijding 9.00 (S) De platenkeuze van Willem Striolman: klassieke muziek. 10.00 Radio Lawaaipapagaai: kinderprogramma. 10.10 Arbeidsvitaminen: populaire ver zoekplaten <10 30 Nieuws. 10 33-10.35 Radio journaal). 11.30 (S) Rondom twaalf: een uur allerlei. 12.26 Mededelingen. 12.30 Nieuws. 12.41 Radiojournaal). 13.00 Knipperlicht: verkeersmagazine. 13.25 'n Middagje AVRO. muziek, informatie en service (15.30 Nieuws. 15.33-15.40 Radiojournaal). OVER HEIDSVOORLICHTING 17.20 Ontwikke lingshulp aan de Nederlandse Antillen. AVRO: 17 30 Nieuws. 17.32 Radiojournaal. 17.50 <S) Orkesten uit de regio. P P 18.19 Uitzending van D'66 AVRO: 18.30 Nieuws. 18 41 Ons Onderwijs (3> 19.00 (S) Concertor- gelmuziek. NOS 19 15 Akkoord: kroniek van de amateuristische muziekbeoefening. AVRO: 20.00 Vanavond muziek, vrolijkheid en verstrooiing. 22.30 Nieuws. 22.40 Radio journaal. 23.00 (Radiojournaal. 23.00 (S) Dichter bij de muziek: nieuwe liedjes, chan sons of songs. 23.20 (S) Er floot een vogel in de wei. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II (402 m en FM-kanalen). KRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnastiek. 7 20 Het levende woord. 7.25 Badmene: klas sieke muziek 7 54 Overweging. 8.00 Nieuws. 8 11 Echo 8.30 Aubade: klassieke muziek. (9.35-9.40 Waterstanden) 10.00 De Letter M. programma over het Nederlands gebeuren. (1100 Nieuws). 11-55 Scheepspraat. 12 00 Vijf tellen na nu gevarieerd programma. OVERHEIDSVOORLICHTING: 12 49 Uit zending voor de landbouw. KRO: 13.00 Nieuws. 13.11 Echo magazine. 13.45 Nieuwe levensstijl (I). 14.00 Grammofoonmuzick. 15 0') In de wachtkamer 16.00 Nieuws 16.03 Fons Disch ont vangt op zijn Spreekuur I7.00IS) De hutsge- klutste kinderspelen. 17.20(S) Country time. 17 45 Verkenning: sociaal maatschappelijke informatie. 17 55 Mededelingen. 18 00 Nieuws. 18.11 Echo 18 30 (S) Op vleugels piano-improvisaties. 18.50 (S) Zin in muziek: amateurs geven de toon aan. 19.30 Kerk in meervoud, weekrubriek. 20.00 Nieuws. 20.05 Overweging. 20 15 (S) Klassieke pianomu ziek. 20.45 (S) Komponist en radio XI/3: Jan Wisse. 21.45 Organisch lezen of Gedrag en wangedrag van de Babels, een stimulaties- pel. NOS: 23.00 Met het oog op morgen. (23.05 Actualiteitenoverzicht Radio-TV; 23 20 Den Haag vandaag). 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III (445 m en FM-kanalen). VARA: Van 7.00-800. 12.00-14.00 en 17.00- 18.00 Aktualiteiten via Dingen van de Dag. 7.02 (S) Gesodemeurders. een mieters pro gramma. 9.03 (S) Pep-op-drie. 11.03 (S) Drie draait op verzoek van mensen uit de sportwereld. 12.03 (S) VARA's zoekplaatje: zoek de plaat achter de zoekzin. 14.03 (S) Spitsbeeld. 16.03 (S) LP-Top-20 en Tip-LP, 17.03 (S) Alfred Lagarde. NOS: 18.03 De Vacaturebank. 18.10 (S) NOS-maal. VARA: 19.02 (S) Poprekonstructie. 20 02 (S) Nashvil le 21.02 (S) Jazz en blues. 22.02 (S) (Plop- donder. 23.02 (S) Wachten op middernacht. 0 02 (S) Nacht-dne-draai. 2.02 (S) Help!: pro gramma voor werkers in de verzorgende en verplegende beroepen. 4.02 (S) De rode dage raad. 5.02-7.00 (S) Truck, een programma voor vrachtwagenchauffeurs. HILVERSUM IV (FM-kanalen). TROS: 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Capriccio: oude- en klassie ke muziek. 9.00 Nieuws. 9.02 Aktua- Klankbeeld. 9.30 (S) Het kind en wij. 10.00 (S) Opus tien tot twaalf. 12.00 (S) Intermezzo. 13 00 (S) De meest verkochte ..Klassieke Tien". 13.30 (S) Koren en korpsen. 14.00 Nieuws. 14.02 Aktua-special. 14.30 (S) Om de kunst: kuituur- en kunstuitingen. 15.00-17.00 CS) Belcantonum: operafragmenten. BRUSSEL 324 m (Nederlands). 12.00Nieuws en S.O.S.-berichten. 12.05 Gevarieerd pro gramma. 13.00 Nieuws en weerbericht. 13.10 Actualiteiten. 13.25 Buitenlands persover zicht. 13.30 Radiorama: spiegel van kunst en cultuur (14.00 Nieuwst 15.00 Nieuws. 15.03 Magazine voor vrouw en gezin. (16.00 Nieuws). 16 30 Amusementsmuzjek en ver- keerstips. (17.00 en 18.00 Nieuws. 18 15 Sport). 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Actualiteiten. 19 30 Taalwcnken. 19.33 Toe maatje. 19.35 Vakbondskromek. 19.45 Muzi kaal programma met groeten en informatie. 20 30 Nieuws. 20.33 Magazine met alle genres van het gezongen toneel. 22.00 Nieuws. 22.05 Gevarieerd programma. (23.00 Nieuws). 23.40-23.45 Nieuws. TV VANDAAG NEDERLAND 1 18.45 NOS: Staatsloterij 18.55 Journaal. 19.05 TROS: Donald Duck als proefkonijn. film van Walt Disney 19.55 De man van zes miljoen, tv-serie 21.35 NOS. Journaal 21.50 TROS: tv-pnvé. vandaag praat Henk van der Meyden met Conny Stuarl. 22.30 Het heilig vuur programma over cultuur 23.30 NOS: Journaal NEDERLAND 2 18.45 NOS: Paulus de boskabouter. 18.55 Journaal 19.05 NCRV: Di Rode Zee, 19.30 Tweekamp 20.00 NOS: Journaal 22.00 Hier en nu. 22.40 Songs of praise 22.50 NOS: Journaal PI ita inkr :on gi W£ sad Pi' ,,Ja meneer, zo zijn ze tegelijk goed voor de diepvries." ofte- .Air

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 4