Europees voetbal Idoel voor AZ'67 Schellekens: niet alleen Itieer voetbal Tennisfederatie negeert VN Imhoff geeft de Spelen op TT op Man blijft op kalender staan Hans Kraay uitvoerder" van laatste fase )oelman van NEC en Jong Oranje hoopt op grote slag" „Dit seizoen alleen maar nationaal'1 ijfde zege voor sjechoslowakije •9 Rhodesië wordt niet uitgesloten Belgische selectie Van de Berg mist duel Harm Wiersma loopt verder uit Remise Timman jïEFA-jeugd ^geslagen Ondanks meer dan 100 doden "E rERDAG 17 APRIL 1976 TROUW/KWARTET 23 an door Leo Bolle ALKMAAR Eens luidde het parool in Alkmaar: de natio nale titel is het einddoel van ons vijfjaren-plan. Die stelling is in de Alkmaarderhout al weer lang geleden verlaten. Het inzicht, dat ook met heel veel geld geen titel te koop is PSV ondervond het enkele jaren geleden nog heeft de kreet titel vervangen door „Europees voetbal". „Dat moeten we na het komende seizoen in Alkmaar hebben", roepen de broers Klaas en Cees Molenaar, eigenaars van het voetbalbedrijf AZ'67 geza menlijk uit. Om dat doel te bereiken hebben beide heren de algelopen maanden hoogstpersoonlijk ingegrepen in het tot dan te nauwelijks bekriti seerde beleid van technische man Joop Brand, ooit vanuit Haarlem naar Alkmaar gehaald om het vijf jarenplan uit te voeren. Brand zou de man niet meer zijn geweest om de absolute top te halen, zou daar voor kwaliteiten te kort komen en n moest derhalve verdwijnen. Ook de al met veel geld bijeen gegrabbelde spelersselectie werd te licht bevon den. Een drietal „toppers" werd derhalve aangetrokken. Peter Arntz van Go Ahead, Deyna, de Poolse international, en Bjekovic, een Joegoslaaf van wie nu nog altijd niet vaststaat of hij niet West- Duitsland boven Alkmaar prefe reert, ook al wordt bij AZ nadrukke lijk gewezen op het driejarig contract dat is afgesloten. „Wij we ten niet anders dan dat hij komt", luidt het officieel. Officieus evenwel heerst er twijfel. Vooral het contracteren van deze nieuwe spelers heeft AZ'67 (lees de broers Molenaar) veel geld gekost. Klaas Molenaar: „Het is inderdaad een enorme investering geweest. In de competitie zullen we het rente verlies op dat bedrag niet goedma ken. Willen we quitte spelen, dan zal er Europees voetbal moeten worden gespeeld. We hebben na tuurlijk een risico genomen, maar dat is normaal. Als wij in het zaken leven een partij televisietoestellen kopen en we komen ze niet kwijt, dan hebben we foutief geïnves teerd. Dat is een normaal risico in het zakenleven en dat geldt ook voor de voetballerij". De invloed van de broers Molenaar bij AZ is enorm. Zij beslisten tenslotte dat AZ niet langer zou doorgaan met trainer Joop Brand en zij haalden Kraay naar hun ver eniging. En hoewel AZ naar buiten uit de kwestie rond Joop Brand heel wat fatsoenlijker afhandelde, dan bij voorbeeld Feyenoord. dit weekein de twee keer tegenstander, dat deed met Brzezanczyk kon ook het be stuur van deze club het niet nalaten om zich met de technische kant van Brands beleid te bemoeien. Klaas Molenaar: „We verschilden op technisch en tactisch gebied met elkaar van mening. De spelers van AZ waren in staat de tegenstanders goed af te stoppen, maar het ont brak AZ aan eigen ip?et en we wer den doodziek van dat achtervol gingsvoetbal. Ik verlies een wed strijd liever met 5-4, dan dat ik hem met 1—0 win". Toen Brand op vakantie was, werd dit probleem met de spelersgroep besproken en kwam men tenslotte tot de conclusie gebruik te maken van de clausule in Brands nog lo pende contract, dat inhield dat bei de partijen, dit contract voor de eerste april konden ontbinden. Molenaar: „Het is allemaal in over leg met Brand en de WON ge beurd. Vorig jaar maakte hij van de clausule gebruik, omdat hij naar Anderlecht kon. We zijn het toen ten slotte toch eens geworden. Nu vonden wij, dat we het contract moesten ontbinden". Het kwartet achter AZ's geplande (toekomstige) opmars naar het Europese voetbal. Cees Molenaar, Klaas Molenaar, voorzitter Arie Ligthart en Hans Kraay (van links naar rechts) zien het wel zitten. Het is zeer goed mogelijk dat Klaas Molenaar ook onder het regime Kraay de tactische besprekingen zal bijwonen, zoals hij dat de laatste tijd ook deed bij Brand. Kraay: „Ze zijn mijn bazen en hebben daartoe het recht". Kraay zal bij AZ louter als trainer werken. Spelerscontrac ten zullen buiten hem om verlengd of opgezegd worden. Kraay: „Bij Ajax kon het voorko men dat ik een speler meedeelde dat zijn contract niet zou worden verlengd, maar dat ik hem de zon dag daarop opstelde en hem moest motiveren". Hans Kraay sloot een contract van twee jaar af met AZ. Kraay: „Ik vind dat er na het eerste jaar wel bekeken zal moeten worden of met elkaar kunnen doorgaan". Hans Kraay deelt de mening van zijn bestuur over het „achteruit- voetbal". Kraay: „De meeste spe lers van AZ ken ik. Door Brzezanc zyk heb ik me laten voorlichten over Deyna, maar over Bjecovic weet ik nog weinig. AZ's uitgangs punt zo snel mogelijk Europees voetbal in Alkmaar te brengen vind ik voortreffelijk en ik zie dat dan ook helemaal niet als een belasting. Ik zal proberen de goede kwalitei ten van de spelers te laten prevale ren. Jongens die vooral aanvaller zijn moet je niet dwingen steeds te verdedigen. En jongens als Vos- maer bijvoorbeeld, moet je niet dwingen eerst te gaan verdedigen". En hoewel Kraay dus zal accepte ren dat zijn bestuursleden zich zul len mengen in zijn technisch beleid zal hij toch proberen zijn eigen lijn te bepalen. Kraay: „Er is maar een man die de opstelling maakt en dat ben ik". br Richard Matthijsse JMEGEN Er is in de nog jonge voetbalcarrière van NEC's elman Harry Schellekens een periode geweest dat zijn blonde ren bij wijze van spreken recht overeind sprongen wanneer hij gestalte van Wiel Coerver ontwaarde. De van voetbal bezeten inburger wiens grootste vijand zijn eigen tong is, heeft het in de d dat hij de Nijmeegse ploeg onder zijn hoede had nauwelijks in hellekens zien zitten. Althans die indruk gaf hij de buitenwe- d, zoals Coerver in zijn twee seizoenen bij Feyenoord ook vaak t dubbele tong sprak als het om de waardering van spelers ig- irry Schellekens, inmiddels bijna jaar geworden, zegt het te betreu- 0 dat hij zich zo'n zeven jaar gele- p gek heeft laten maken door Coer- r, die hem een grote toekomst voor- tlde en hem aanried zich volledig or de sport in te zetten. Jong en ervaren als hij in het leven was, Igde Schellekens het advies van p toenmalige trainer op en bekom- irde zich geen seconde om zijn Matschappelijke positie. Nu, op wat »ere leeftijd, komt Schellekens tot LTOWICE Tsjechoslowakije jft na de overwinning van 10-2 op Verenigde Staten de grote favo- t voor de wereldtitel. De Tsjechen )ben hun vijf wedstrijden gewon- i en spelen vandaag tegen titel- luder Sowjet Unie. ;en de Verenigde Staten scoorde o echoslowakije voor de derde keer iit toernooi tien of meer doelpun- i in één wedstrijd. Jiri Novak had t drie doelpunten het grootste ideel in de monsteroverwinning. Sowjet Unie en West Duitsland hebben zich in hun ontmoeting gszins gespaard voor de zware Istrijden die beide ploegen nog te :hten staan. Dit was ook de oor- k dat de wedstrijd zeer sportief liep: West Duitsland kreeg zes ■Afmimiten en de Sowjet Unie lmn Jakoesiev- Kapustin en Wasi- T scoorden voor de Russen ieder keer. Sjarlamov en Ljapkin eg akten de acht vol. De Tsjech Mi- Novy is de succesvolste schutter t acht doelpunten, op een «lijst waar bij de eerste vijf geen ssen voorkomen. het Paasweekeinde wordt beslist ke ploegen in de kampioensgroep zullen komen en welke teams in degradatiegroep. ld: 1. Tsjechoslowakije 5-10 (42-4); 2. Sowjet i 5-8 (30-10); 3. Verenigde Staten 5-5 (12-17); 'est Duitsland 5-4 (17-21); 5. Zweden 5-4 5); 8 Polen 5-4(17-29); 7. Finland 5-3(13-24); ost Duitsland 5-2 (7-28). de conclusie dat hij er verstandiger aan had gedaan zich niet zo op sleep touw te laten nemen door Coerver, omdat voor slechts weinigen een gou den toekomst in het profvoetbal is weggelegd. Harry Schellekens vindt nu dat hij op tijd van zijn aanvankelijke dwaling is teruggekeerd door zich in zijn vrije uren in de studieboeken te verdiepen, zodat hij straks in elk geval op een middenstandsdiploma kan terugval len. De rancune tegenover Coerver is door de tand des tijds inmiddels be hoorlijk afgezwakt. Schellekens: „Als trainer, in de zin van vakman, was Coerver een grote. Als mens heb ik minder waardering voor hem. De wij ze waarop hij spelers tegen elkaar kon opzetten had op den duur een averechts effect. Natuurlijk hij heeft destijds bij NEC, vooral door zijn ongelooflijke bezieling, heel wat be reikt, maar anderzijds heeft hij ook de nodige sporen van geestelijke ver nieling achtergelaten. Dat vind ik voor hem jammer, want in mijn hart had ik geen hekel aan hem. Ik zie hem overigens nooit meer bij NEC terugkomen. Af en toe bezoekt hij de thuiswedstrijden van NEC of zie ik hem met een verrekijker in de hand in de bossen staan om te zien hoe wij trainen. Want, geloof me. leergierig is hij. Ik wist overigens niet wat ik zag toen hij uit Indonesië (waar hij een jaar als bondscoach heeft gewerkt, sportred.) terugkeerde. Zijn gezicht was totaal ingevallen en hij was broodmager. Volgens mij heeft hij het daar onvoorstelbaar moeilijk gehad". Van Wiel Coerver naar Piet de Visser. Harry Schellekens Als diens naam ter sprake komt, rolt een niet te stuiten stroom van loftui tingen over de lippen van de Nij meegse sluitpost, die wellicht aan zijn beste seizoen bezig is. Schelle kens: „Ik weet niet hoe ik het moet uitleggen, maar sinds Piet de Visser bij NEC trainer is, heerst er een onge looflijke stemming. Het enthousias me dat er van die man uitstraalt is met geen pen te beschrijven. En wat ik hoogst belangrijk vind: hij is vol strekt eerlijk. Je weet precies wat je aan hem hebt. De Visser zal ook nooit in het openbaar kritiek op de spelers uitoefenen. Sommige trainers verke ren in de mening dat kritiek een prikkelende uitwerking heeft, maar volgens mij is het omgekeerde het geval. Het is toch voor niemand pret tig als hij uit de krant moet lezen dat hij gefaald heeft". Harry Schellekens zegt de gevoelens van alle spelers te vertolken dat zij hopen dat De Visser nog een jaar zal aanblijven. Maar de onzekerheid over een prolongatie van diens contract is vrij groot. De Visser heeft, naar verluidt, een aanlokkelijk aan bod op zak van de bijna onttroonde Belgische landskampioen RWD Mo lenbeek, maar heeft aangekondigd dat hij pas zijn definitieve plannen bekend zal maken wanneer de Nijme- genaren de belangrijkste competitie confrontaties (die van dit Paasweek einde tegen PSV en later nog Ajax) hebben afgewikkeld. Confrontaties die het stadion De Goffert zonder twijfel weer in vuur en vlam zullen zetten, want Nijmegen gelooft weer in NEC. Harry Schellekens, wiens naam vol bewondering werd uitgesproken toen hij onlangs in Schotland met Jong Oranje de halve finale van het Euro pese landentoernooi binnenstapte, hoopt, zoals elke voetballer die zich in de kijker heeft gespeeld, aan het eind van dit seizoen een grote slag te slaan. „Ik heb een paar aardige contracten met topclubs", meldt hij geheimzinnig. Daarover doorge vraagd blijkt er weinig concreets in het verschiet te liggen. „Nou ja", zo geeft hij toe, „elke voetballer laat aan een journalist wel eens een naam van een gerenommeerde club vallen. Dat kan nooit kwaad bij het voeren van de onderhandelingen met NEC". Fred Imhoff heeft op papier de kansen wél. Zowel tijdens het kort geding als daarna sprak het Verbond over de mogelijkheden, die Imhoff buiten de kernploeg (de plaats in de kernploeg was de inzet van het ge ding) om zou hebben. „De OVC (Olympische Voorbereidings Com missie, red.) heeft hoewel Fred Im hoff en zijn bemanningslid Wibo de Groot geen deel uitmaken van de Olympische kernploeg deze zeilers toch ingeschreven voor de Voor- Olympische wedstrijden in het Fran se Hyères. Door spectaculaire resul taten bestaat de theoretische moge lijkheid dat zij zich alsnog boven de broers Vollebregt in de FD-klasse kwalificeren." Fred Imhoff is hiervan op de hoogte. Heeft ook aanvankelijk de bedoeling gehad in „ieder geval" naar Hyères te gaan, waar na de Voor-Olympische wedstrijden ook nog de Europese kampioenschappen in de FD-klasse worden gevaren. Imhoff heeft daar van echter op het laatste ogenblik afgezien. Zoals hij ook niet meer zal deelnemen dit seizoen aan de overige internationale selectiewedstrijden. Imhoff: „Het heeft geen zin. De ene keer hoor je dat je je alsnog zou kunnen kwalificeren, de tweede keer wordt gezegd dat die kans er eigen lijk al niet meer is omdat de broers Vollebregt al zo goed als zeker zijn. Ja, wanneer ik duidelijk beter zou varen dan de Vollebregts en deze duidelijk zouden terugvallen, ja dan was er nog wel eens kans. Maar dat is allemaal zo weinig duidelijk. Worden wij één en zij twee of drie, wat dan? Zij hebben dan hun vorm bewezen en zullen toch worden uitgezonden. Waarom zou je je dan nog zoveel drukte maken? Internationaal zeilen kost veel tijd en geld. Drie maanden ben je daardoor zo'n beetje van huis. Reken maar uit. En als je dan toch al zeker weet dat je toch niet voor uit zending in aanmerking komt omdat de normen te vaag zijn, dan houdt het op." Fred Imhoff en Wibo de Groot zij wonnen op de Gouwzee voor Monnic- kendam dit jaar de tot nog toe gehou den enige FD-wedstrijden waar ove rigens de vorig seizoen onbetwist be- BRUSSEL De Belgische bonds coach Raymond Goethals heeft voor de eerste kwartfinalewedstrijd van het toernooi om de Europese voet- baltttel, die zondag 25 april in Rot terdam wordt gespeeld, de volgende zestien spelers geselecteerd: Hugo Broos. Ludo Coeck, Jean Dockx, Gil bert van Binst en Francois van der Eist (allen Anderlecht), Julien Cools, Raoul Lambert. Georges Leekens, Rene Vandereycken en Roger van Gooi (allen Club Brugge), Eric Ge- rets en Christian Piot (beiden Stan daard Luik). Maurice Martens en Jacques Teugels (beiden RWD Mo lenbeek). Jean Marie Pfaff (Beveren Waas) en Jan Verheyen (Union). ZEIST, (ANP) Jaap van de Berg, de middenvelder van NEC, zal in elk geval één van de twee wedstrijden die zijn club in dit Paasweekeinde tegen PSV speelt, missen. De tuchtcommissie van de KNVB legde de NEC'er, die afgelopen zondag een gele kaart kreeg, tijdens de monde linge behandeling in Zeist een schor sing van één wedstrijd en een voor waardelijke schorsing van een ont moeting alsmede een boete van 150 gulden op. Rob v.d. Bol (FC Vlaardingen) werd voor twee wedstrijden geschorst. Hij kreeg tevens een boete van 100 gul den opgelegd. Eredivisie FC Twente—Excelsior 4—0 Programma Eredivisie Van een onzer verslaggevers WETERINGBRUG Fred Imhoff zal dit seizoen verder geen pogingen meer doen om zich alsnog te kwalificeren voor de komende Olympische zeilwedstrijden op het meer van Kingston. Imhoff ziet het na het verloren kort geding tegen het KNWV (Koninklijke Nederlands Watersport Verbond) niet meer zitten. „De kans, dat ik me alsnog zou kunnen plaatsen, lijkt mij uitgesloten." ZATERDAG NAC-Telstar (20 u). Telstar-Sparta (14.30), Eindhoven-FC Den Haag (16 u). MW-Roda JC (19 u). NEC-PSV (20 u). Go Ahead-De Graafschap (18.30 u), Feyenoord-AZ '67 (20 u), FC Amsterdam-FC Utrecht (16 u). MAANDAG Returns van zaterdag alsmede de wedstrijd Excelsior-FC Twente. ter varende broers Vollebregt én hun „sparring-partner" uit de slectie Cas Meyboom ontbraken zullen zich de rest van dit seizoen op de ook com mercieel (als botenverkopers'tuners) aantrekkelijker nationale wedstrij den richten. Zowel in de FD als in enkele andere klassen. Twee seizoe nen geleden bijvoorbeeld greep Im hoff ook de titel bij de Solo's. Aan het einde van dit seizoen kijken we dan wel verder wat we gaan doen nadat de Olympische klassen voor '80 vaststaan." De idee om dit seizoen nog in de in Nederland met slechts één team (Ben Staartjes/Ab Ekels) zwak bezette Tempest-klasse een gooi te doen naar de Olympische Spelen heeft Imhoff van zich afgezet. Een andere oud FD-crack, Ben Ver hagen, probeert dat daarentegen wél. Samen met zoon Jan tracht hij Staartjes de loef af te steken en via opmerkelijke resultaten alsnog Kingston te bereiken. Verhagen is met Staartjes overigens ingeschre ven voor de Europese kam pioenschappen. die van 25 april tot 3 mei in Alassio worden gehouden. De Tempest is dan ook de enige Olym pische klasse die bij de dit weekeinde beginnende strijd in Hyères in de Pre-Olympics ontbreekt. De Nederlandse ploegen voor Hyères zijn: Finnjollen: Peter Vollebregt, Bart-Jan Wilton, Hans van Eist; 470- klasse: broers Van Werkhoven, Sta- venuiter. De Zeeuw; Tornado: Bert van der Kieft/Van Westen, Beer Wil- lemsen/Voit; FD: Sjoerd en Eric Vol lebregt, Meyboom/Rozendaal; So ling: Geert Bakker, Rien Rozendaal, Heike Blok APELDOORN Harm Wiersma heeft in de achtste ronde van de strijd om het Nederlands damkam pioenschap zijn voorsprong op Rob Clerc met één punt vergroot. Wiersma won van Van de Meeren- donk en heeft nu 14 punten. Clerc speelde remise met Hermelink en kwam daardoor op tien punten, evenveel als Bronstring, die van Var- kevisser won. Achtste ronde: Varkevloser-Bronstring 0-2, Clerc-Hermellnk 1-1, Van Ttlborg-Bergsma 2-0, Van de Mcerendonk-Wiersma 0-2, Ooudt- Capelle 1-1, De Ruiter-Jansen 1-1. Stand: 1 Wiersma 14 punten. 2. Clerc en Bron string 10. 4. Jansen 9. 5. Hermelink 8. 6. Ooudt. Varkevisser en Van Ttlborg, CapelJe en De Rui ter 7,11. Bergsma 8. 12. Van de Meerendonk 4. ZATERDAG SC Amersfoort-SW, Volendam- Fortuna SC, FC Groningen-FC Dordrecht, FC Den Bosch-Vitesse, Helmond Sport-SC Cambuur, Hee- renveen-PEC Zwolle, Wageningen- Heracles, Willem H-Veendam, FC Vlaardingen-FC VW. MAANDAG Returns van zaterdag. VOETBAL Oswaldo Bnutdao is benoemd tot trainer van het Braziliaanse voetbalelftal, dat zal deelnemen aan het toernooi om de Olympische titel. HIJ volgt Thomas Soares da SUva (Ztzlnho) op PAARDENSPORT Prinses Anne van En geland en haar echtgenoot Mark Phillips zijn opgenomen ln de voorlopige equipe van vijf ruiten en amazones voor de Olympische wedstrijden military TAFELTENNIS - Twee weken nadat het herenteam van Joegoslavië, ln Praag. Euro pees kampioen Is geworden, behaalde Joe goslavië andermaal een tafeltennls-succes. Voor de eerste divisie van de Europese com- peUUe venloegen de Joegoslaven Tsjechos lowakije met 4-3. ZIJ werden door dit resul taat Europees kampioen. WIELRENNEN - De Nederlandse tlj- drltploeg Is ln West-Berlijn niet verder geko men dan de zevende plaats Frits Ptrard. Fona van Katwijk en Matje Dohmen, die ln Mettet bij de wereldkampioenschappen als vijfde eindigden, reden met Frlta SchQr de 82 kilometer ln 1 uur 59 minuten en 20 secon den. Nederland moest daarmee meer dan vijf minuten prtjs geven aan de winnende Westduitsers die eveneens drie-kwart van hun ploeg uit de wereldUtelstrtjd op de weg brachten en le ln Mettet achtste werden. TENNIS De Pool Wojtek Flbak heeft ln de kwartfinales van het WCT-toemool In Monte Carlo voor een verrassing gezorgd door de als tweede geplaatste BJOm Borg (Zwe) met 7-8 8-4 te verslaan VOETBAL Hennes Welswetler. de ontsla gen trainer van FC Barcelona heeft een aan bieding gehad van de tweede Bundesltga- club Bonissla Dortmund FC KOln, Fortuna Dusseldorf en MSV Duisburg hebben ook belangstelling voor Welsweiler. WIELRENNEN De Fransman Jean Louis Dangulllaume heeft de eerste etappe van het Circuit van de Sarthe. een etappe-wedstrijd gewonnen. HU reed de 105 kilometer ln 2 uur 32 minuten en 24 seconden. De Fransman Bertin werd In dezelfde tijd tweede en Ad Oevers (Ned) derde BASKETBAL - Het Nederlandse Jeugdte am heeft tijdens het internationale toernooi ln Vldln met 72-88 gewonnen van Bulgarije. De ruststand was 32-31 voor Nederland Ne derland zegevierde na verlenging en heeft na twee wedstrijden nu ongeslagen de leiding genomen VOETBAL Voor de BundesUga zijn twee wedstrijden gespeeld In Kalserslautern won de plaatselijke FC met 5-0 van Hertha BSC In Oelsenklrchen zegevierde Schalke '04 met 5-1 over Bayem ordlngen LEEUWARDEN (ANP) Jan Tim man heeft gisteren tijdens het schaaktoernooi om het Nederlands kampioenschap ln Leeuwarden zijn partij voor de tweede ronde tegen Gert Ligterink remise gespeeld. Tweede ronde: Donner-Van der Welde afg., Har- toch-Van der Vliet Boljon-Enklaai afg. KulJ pers-Van Wijgerden afg, Ligterlnk- Tlmman 'hV». Wttt-Ree afg. Afgebroken partij en eerste ronde Van der VUeMfan der Welde 0—1. Enklaar-Hartoch Van Wljgerden- Baljon 0—1. Stand: 1 Timman 1 punt. NNES (ANP) Het Nederlandse FA-jeugdelftal is in het gdtoemooi in Cannes nog altijd "agen. De Nederlanders kwa- tegen Iran tot een doelpuntloos Ukspel en sloten het duel met 'ico op 2—2 af. Beide treffers de Oranje-ploeg kwamen op to van Haarlemmer Johnny teod. PALMA (ANP) De internationale Tennis Federatie (ILTF) heeft een verzoek van de Verenigde Naties naast zich neergelegd om Rhodesië uit te sluiten als lid van zijn organisa tie. ILTF-voorzitter Derek Hardwick vertelde na de vergadering in Palm a op Majorca, waarin dit aan de orde kwam: „Wij hebben een brief van de VN ontvangen waarin ons werd ge vraagd Rhodesië uit te sluiten. Wij hebben daarop geantwoord dat wij een niet-politieke organisatie zijn en dat een persoon of instelling die niets met onze federatie te maken heeft, niet het recht heeft in te grijpen in onze beslissingen. Tijdens onze ver gadering op Majorca hebben wij ook een verzoek behandeld van de Sow- jet-Unie en Bulgarije om Zuid-Afrika als lid te schrappen. Ook op die vraag hebben wij negatief geantwoord". De Verenigde Staten heeft voorts bij de ILTF een voorstel ingediend om Mexico te bannen uit het toernooi om de F avis-Cup. Dit zal op 1 juli in ste.oming worden gebracht, aidus F.asil Ray, de secretaris van de ILTF. De Amerikaansetennisbond liet in Spanje aan de ILTF weten dat de Verenigde Staten niet langer voor de Davis-Cup zou spelen als Mexico niet wordt uitgesloten. Mexico schakelde in december de Verenigde Staten uit en weigerde vervolgens tegen Zuid- Afrika to spelen wegens de daar ge voerde apartheidspolitiek. Volgens Ray heeft het voorstel van de Verenigde Staten weinig kans. „Het zou tragisch zijn als zowel Mexi co als de Verenigde Staten niet meer zouden deelnemen. Er zijn twee groe pen in de ILTF. De ene vindt dat Mexico gestraft dient te worden, de andere dat Zuid-Afrika niet mag deelnemen. De motie waarover ge stemd wordt op een bijeenkomst in Londen op 1 juli heeft betrekking op het toernooi van 1977. Maar deze zal wel niet worden aangenomen omdat er een meerderheid van 75 procent nodig is." aldus Ray. Hij zei ook dat de beslissing van 1 juli overschaduwd kan worden door de jaarlijkse alge mene vergadering van de ILTF op 7 juli in Monte Carlo. Daar komt het lidmaatschap van Zuid-Afrika we derom aan de orde. Een woordvoerder van de Commer cial Union heeft in Londen bekend gemaakt dat de sponsoring van het Grand Prix tenniscircuit aan het eind van het jaar zal worden beëin digd. Dit seizoen worden nog 48 wed strijden in 22 landen gehouden. De finale (het masterstoernooi) is ge pland van 6 tot 12 december. Het bedrijf heeft zich sinds 1972 met de sponsoring van het Grand Prixcir- cuit bezig gehouden. In het laatste (financiële) jaar heeft de maatschap pij een verlies geleden van 3.5 mil joen pond sterling (ongeveer 17,5 mil joen gulden). Er zijn onderhandelin gen gaande met een nieuwe sponsor oir. het circuit over te nemen. GENEVE (Reuter) De internationale motorsport federatie (FIM) heeft in Genève beslist de TT van Man niet van dc agenda te schrappen. Verscheidene toprijders hadden kritiek geuit op het circuit omdat het te gevaarlijk is. In de 64-jarige geschiedenis ervan kwamen meer dan 100 rijders om het leven. De protesterende rijders wilden dat de races op het eiland niet langer zouden meetellen voor het wereldkampioenschap. „Het schrappen van de TT van de kalender van „klassiekers" zou de TT (Tourist Trophy) zelf schaden en de motorsport in het algemeen", luidde een deel van het communiqué, dat de FIM na haar zitting uitgaf.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 23