Tijd van snelle verhoging minimumloon lijkt voorbij a II dichtbij (Gonzalez Byass Commentaar Ambtenann (1) Ambtenaren (2) Werkgevers: „Evenwichtige loonopbouw in veel bedrijven niet meer mogelijk" Man ontvoert" vrouw ei drie kinderen ROSA AMONTILLADO Om te onthouden: Een Sonnemaatje is altijd een echte Berenburg. Maar een berenburg is niet altijd een echte Sonnema. 0 rat en rater nu ontraadseld gnalf uitzonderlijk nieuwe raadsels het weer Mooier weerrapporten DONDERDAG 15 AP"- 1976 BINNENLAND TROUW KWARTET 5 De speurtocht va»minister Duisen- berg naar de tio miljard die hij voor 1980 wil bezinigen op de over heidsuitgaven bgint de gemoede ren danig in be'cging te brengen. Nu zijn vriend n vijand het er over eens dat de grci van de collectieve voorzieningen die bij ongewijzigd beleid in 19$ 62 procent van het nationaal infcmen zouden opslok ken - moet v>rden afgeremd. Maar bij de vraagvelke sterke schouders deze bezuhgingslast moeten dra gen, ontstal er duidelijk het begin van een nrveuze stemming. Ook de oorzitter van de Neder landse Chstelijke Bond van Over- heidsper9neel de heer W. Wieringa heeft zio kennelijk niet helemaal aan dez< stemming kunnen onttrek ken, ton hij gisteren in dreigende taal uitégde, dat er aan de ambtena- rensalaïssen en aan de ambtenaren- pensicsnen wat hem betreft niet valt te tonen. Hij kondigde krachtig verze aan tegen alle pogingen om de anbtenaren-salarissen tot inzet te naken van het inkomensbeleid in Necérland. Nu heeft Wieringa vol strekt gelijk wanneer hij zegt, dat er tei aanzien van het overheidsperso neel geen gelegenheidsbeleid mag worden gevoerd, wanneer men er niet ir slaagt om tot een samenhan gend inkomensbeleid te komen Van geen enkele ambtenaar kaï instehming worden verwacht, war» neerzijn inkomenspositie tot spee- bal van de conjuncturele golvin worct gemaakt. In de nota Inkomensbeleid en 'v de nota van 1 december 1975 ireake nadere maatregelen met betre'king tot het in 1976 te voeren sciaal- economisch beleid stelt de rearing, dat er ten aanzien van de topfoctio- narissen een afzonderlijk belid zal worden gevoerd. Uit mededlingen van minister Duisenberg valpoven- dien af te leiden dat hij heibij een discussie over de positie van de topambtenaren niet wil hen. De minister stelt ook heel nacAikkelijk een verandering van het»alarisbe- leid en een wijziging va de wel- door Johari van Workum DEN HAAG Het minimumloon is de laatste jaren stukken sneller gestegen dan de rest van de lonen. Grote aantallen laagbetaalde werknemers hebben meegemaakt dat hun CAO- loon werd „ingehaald" door het minimumloon. De klachten over de gevolgen hiervan zijn bij de werkgevers steeds nadrukkelijker te horen. Een evenwichtige loonopbouw is in veel bedrijven bijna niet meer mogelijk, luidt de klacht. vaartsvaste pensioenen i waarde vaste pensioenen aan d/orde. Dat de ambtenarenbonen er sterk aan héchten in de beiuitvorming over deze operaties teworden be etrokken, is uiteraar» hun goed /echt. Wanneer er zike grote be langen op het spel st*n, dienen de spelregels strikt te worden ge handhaafd. Maar *armee is de zaak niet rond. Wata' er gebeuren wanneer de rcgeric inderdaad tot de slotsom komt dat de inko mensverhoudingen in Nederland scheef zijn en da de ambtenaren met hun welvaar^aste pensioenen een te grote cl*n leggen op de overheidsuitgave, die niet meer is op te brengen? /anneer inderdaad zal blijken dat irgelijke pensioen voorzieningen i een tijd met sterke inflatoire tenenzen en econo mische neergaB onbetaalbaar wor den en dat er n aanzien van de rest van de bevol-'ng geen sprake meer is van billijk verhoudingen? Wat moet er daitjebeuren? Het gep-'P van Wieringa, voordat ij geslagen Wordt, duidt ere dat de ambtenaren hun voorechten, als die er zijn, met han<en tand willen verde digen. <P zichzelf is dat wel begrijpdjk. Iedereen probeert zich vi het afwentelingsme- chanisre al jarenlang te be- scherirn tegen de inflatie. Maar at systeem zal moeten worde doorbroken. Nog maals niet uitsluitend ten kos te vei de ambtenaren, maar wel tn koste van de sterkste schoders. Wanneer mocht blijkn dat de schouders van een deel van de ambtenaren stener zijn dan die van verge- lijkiare groepen, moet van hen eer overeenkomstige bijdrage aai de bezuiniging worden ge- vragd. Het voortijdig roeren vai de oorlogstrommel is mi- spaatst en past niet in het ha-monie-model. Vai een onzer verslaggevers AMSTERDAM De pogingen van tfe Amsterdamse recherche via Ii- brpol op het spoor te komen van <e 41-jarige Turk Y.E., die dinsdïg- tvond uit een flat in de Bijlmerm»er Jijn vroegere vrouw en drie kindenn, neisjes van negen en zeven jaaren ten jongen van vier, heeft ontvord, kadden vannacht nog geen resulaat opgeleverd. De politie werd dinsdagavom ge waarschuwd door de 26-jarige zister van de ontvoerde vrouw. Zij vetelde dat een telefoongesprek dat haar zuster even tevoren met har had gevoerd en waarin zij keinelijk daartoe gedwongen verte3e van plan te zijn er een paar dapn met haar ex-man op uit te zullen rekken, plotseling was verbroken. Daarna was geen telefonisc contact meer mogelijk. In de flatbleek de telefoon uit de muur te z* getrok ken Er heerste een grotechaos. De stukgetrapte bril van d^mtvoerde vrouw duidde ook op eenvorsteling. Tussen eind 1971 en eind '74 is het aantal volwassen minimumloners on geveer verdubbeld. Dat is niet geko men doordat de werkgevers de lage lonen zo in de tang hebben gehouden. Het tegendeel was het geval, daar hebben kabinet-Den Uyl en vakbewe ging voor gezorgd. De verklaring ligt juist in het feit dat het minimumloon nog sneller steeg dan de lonen even boven het minimumloon. Eind '74 verdienden rond 173.000 vol wassen werknemers het minimum loon. Dat was 5,7 procent van alle werknemers ouder dan 22 jaar. de leeftijd waarop men recht heeft op het minimumloon voor volwassenen. Sinds 1974 is het minimumloon al leen nog maar sneller blijven stijgen dan de overige lonen gemiddeld. De loonverhoudingen binnen groe pen van personeel vormen meestal een subtiele samenhang. Wanneer bepaalde groepjes, functies of perso nen extra stijgingen ontvangen, me nen collega's die achterblijven dat hun tekort wordt gedaan, en hebben collega's die worden ingehaald door in hun ogen lager geplaatsten, het gevoel dat ze worden gepasseerd. Zo wel de achterblijvers ais de gepas- seerden zullen druk uitoefenen om ervoor te zorgen dat bij een volgende wijziging in de loonopbouw de beurt aan hen is. Extra verhogingen van het mini mumloon kunnen door dit proces tot gevolg hebben dat na verloop van enige tijd de hele loonopbouw wordt opgekrikt. Actie en reactie resulteren in de neiging om uiteindelijk de oor spronkelijke onderlinge verhoudin gen te herstellen. Het belangrijkste effect is dan dat de totale loonkosten wel op een aanzienlijk hoger niveau terecht zijn gekomen. Reactie Onder het kabinet-Den Uyl zijn de afgelopen jaren de lonen versneld genivelleerd. Meer nog dan door af remming van de hogere lonen is dat gebeurd door versneld optrekken van de lonen van de laagbetaalden. Dit proces lijkt thans toe aan zijn reactie. Nu pas zal moeten blijken in hoever re het mogelijk is de nieuwe verhou dingen te handhaven. Pas na deze reactie staat vast wat er werkelijk is terecht gekomen van de inkomens herverdeling wat de lonen betreft. Ook het kabinet-Den Uyl ziet de na delige gevolgen van de sterke verho gingen aan de onderkant van de loonschaal. Zelfs de vakbeweging stelt zich nu de vraag of de eerstvol gende automatische verhoging van het minimumloon niet deels moet worden uitgesteld om te voorkomen dat het minimumloon nog meer van de onderkant van de CAO-schalen „wegspoelt". De wet op het minimumloon bepaalt' dat elk half jaar op 1 januari en 1 juli het minimumloon automatisch wordt verhoogd met het percentage waarmee in het voorbije halfjaar de belangrijkste CAO-lonen (de „rege lingslonen") zijn verhoogd. De verho ging met 7,1 procent van januari jl. werd bepaald door de stijging van de regelingslonen van mei tot november 1975. De verhoging van 1 juli aan staande met vermoedelijk ruim vijf procent vloeit voort uit de stijging van de regelingslonen tussen oktober '75 en mei '76. De automatische stijging van het mi nimumloon ijlt dus na ten opzichte van de CAO-lonen. Bij een snelle stijging van de CAO-lonen moeten de minimumloners dus nog ruim een half jaar wachten. Worden de CAO- lonen echter zoals zich thans afte kent versnelcl in stijgingstempo teruggedrukt, dan schiet het mini mumloon nog een jaartje door. De verhoging van 1 januari jl. (7,1 pro cent) stond tegenover een verhoging van de CAO-lonen met 4,5 procent. De verhoging van het minimumloon van 1 juli a.s. (ruim 5 procent) zou komen te staan tegenover een verho ging van de CAO-lonen die als de doordat het kabinet wel voortvarend zelfs het plan in krasse bewoordingen van de hand gewezen. Men stelt daar dat vroeger de minimumloner ook achteropkwam, en op zijn verhoging moest wachten. Waarom zou dan nu opeens de methode gewijzigd moeten worden, nu het na-ijlen voordelig uit valt voor de minimumloner? Er speelt nog een belangrijk punt een rol, ook in de (nogal) negatieve reactie op het kabinetsplan van de linkse regeringspartijen PvdA en PPR. Dat is de argwaan die ontstaat ADVERTENTIE ...bij rozegeur en maneschijn een romantische ir sherry<§Mp) hartveromend.lT is in het regelen van lonen en mini mumloon, maar het erbij lijkt te laten zitten waar het erom gaat ook de hogere inkomens te doen bijdra gen in de afremming van de stijging van loonkosten en inflatie. Bij de vakbeweging wijst men erop regering haar zin krijgt te verwaar lozen zal zijn. Adem inhouden Wanneer de econdmie zich herstelt, komt er in 1977 misschien ook weer wat meer ruimte voor stijging van de dat het kabinet' zijn plan voor het CAO-lonen. Dan zou het echter de minimumloon weliswaar al in de- beurt zijn aan het minimumloon om cember aankondigde. Maar toen de adem een tijdje in te houden. Het werd eveneens door het kabinet te- is daarom niet zo gek dat-de regering genover de vakbeweging plechtig be werkt aan een wetswijziging om de loofd dat de hogere inkomens in de verhoging van 1 juli a.s. goeddeels uit beheersing zouden worden genomen, te stellen tot begin 1977. CAO-lonen Boter bij de vis, zo redeneert nu de en minimumloon zouden dan gelijk vakbeweging. Wij willen praten over op kunnen trekken. Toch loopt de vakbeweging nog lang niet warm voor het plan van het kabinet, ook al heeft de ploeg van Den Uyl verzekerd dat het uitgestel de stuk verhoging van het minimum loon op 1 januari 1977 zal moeten worden ingehaald. Het CNV heeft de minimumloonzaak, maar alleen als ook de plannen voor beheersing van de hogere inkomens op tafel liggen. zware eis De vakbeweging en de linkse partij en stellen daarmee een zware, waarschijnlijk onmogelijke eis aan ADVERTENTIE de regering. Onder het kabinet Den Uyl zijn voor hogere inkomens de belastingen naar verhouding sterker verzwaard. In de CAO's hebben de hoger betaalden al enkele veertjes gelaten. Voor de komende jaren zal deze lijn wel worden voortgezet. Maar daarmee is nog lang geen bij drage geleverd door hoger betaalden aan matiging. Hoger betaalden verkeren vaak in een positie dat zij geen bruto maar netto lonen en loonsverbeteringen kunnen bedingen. Ingetoomde CAO- lonen en hogere belastingen worden ontgaan wanneer de betrokken werknemers een hogere inschaling krijgen in de CAO. Geen kabinet links of rechts kan hier veel tegen ondernemen. Re gering en maatschappelijke groepe ringen kunnen de hogerbetaalden gezagsvol oproepen matiging te be trachten. Wellicht zijn velen ertoe bereid. Er zal echter altijd een min derheid zijn die er lak aan heeft. Men moet uiteindelijk sterk in de schoe nen staan om dan niet, net als de buurman of de collega's, te bedingen wat men krijgen kan. En men kan het krijgen, zolang goede hogere functionarissen zeldzaam zijn. en een bedrijf zijn beste krachten niet wenst te zien vertrekken naar elders. Het kabinet kan streven naar veran dering van mentaliteit en marktver houdingen (vraag en aanbod voor hoger personeel). Maar dat zijn za ken van lange adem, waar zelfs een tweede kabinet Den Uyl nog geen tijd genoeg zal hebben. Vrije beroepen Hetzelfde geldt voor de vrije beroe pen. Het kabinet schiet al aardig op met ontleding van de tarief-opbouw voor artsen, accountants, advocaten, enzovoort. Daarmee kan de overheid de tarieven leren beheersen. Beheer sing van het inkomen blijft echter onmogelijk zolang mensen in de vrije beroepen vrij zijn zelf te bepa len hoe hard ze werken, en hoe lang ze over een behandeling doen. Ook hier zou beïnvloeding van vraag en aanbod van hoger gekwalificeerden uiteindelijk zoden aan de dijk kun nen zetten. Maar ook dan blijft, dat een regering weinig invloed kan heb ben op het aanbod van hoger be gaafden. DE. Tekeningen, bij voorkeur in liggend formaat, sturen aan: Trouw, jury politieke prent, Postbus 859, Amsterdam. Naam en adres aan de achterzijde vermelden. Voor geplaatste prenten is er een boekenbon. VAN EEN LEZER - m ol ce-rvt ry\eer onder redactie van loes smit De kater en de rater het ano niem in het blad van de rijkspoli tie gepubliceerde en in deze ru briek overgenomen vers over onze onlogische taal heeft op nieuw heel wat lezers aan het den ken en opschrijven gezet.Wij zelf vinden alles in onze taal heel van zelfsprekend, maar voor een bui tenlander is onze taal wel een moeilijke taal. gezien dit over zicht", schrijft mevrouw Vis uit Heerde en voegt er een lang rijm vol moeilijkheden bij. Drie dagen later ontvingen we van de heer Bruijsten uit Amsterdam het zelfde taalrijm („Dat moeilijke Hollandschlang geleden ge dicht door Charivarius. Het ver schil tussen de twee is dat het eerste een soort samenvatting is van het origineel. De reden daar van kénnen we niet, maar terwille van de ruimte houden we het op de „samenvatting". „O vreemdeling die onze taal bestudeert, lees verder. Ik wed dat mijn rijm je wat leert. 'k Hoop niet dat de studie je tegen zal vallen. Zo zegt men bal ballen, maar niet dal dallen. En het enkelvoud, vreemdeling, van koeien is: koe. maar de boef draagt wel boeien, de drenkeling geen boe. En Vondel, je weet het. schreef prachtige reien. maar niemand bestelt in een lunchroom ooit eien. En kinden is niets, noch win- deren, wel lammeren. De „rater", zo'n beetje in dezelfde stijl als „Dat moeilijke Hol landsch", werd door de al genoem de heer Bruijsten ook toegedicht aan Charivarius, maar niet minder dan drie lezers wisten de precieze herkomst. Uit Den Haag schreven mevrouw Stemmann en de heer Veen, en uit Zutphen de heer Jan sen. dat dit rijm op donderdag 19 februari 1931 afgedrukt stohd in het onderwijs-vakblad „De Vaca ture". Het was een reactie van een Arnhemse HBS-er op een stukje in de NRC over het gebrek aan sys teem in de Engelse meervoudsvor men. Om aan te tonen dat onze taal minstens even systeemloos was. schreef de HBS-er toen het „rater"-lied, dat overigens nog een stuk langer was, en oorspronkelijk gepubliceerd werd in de eigen schoolkrant. Onder meer stonden deze regels er ook nog in: 't Is: ik eet en ik at. niet: ik weet en ik wat, maar ik weet en ik wist, zo ver voegt men dat. Maar schrijft u niet bij vergeten: vergist. Dat is een vergissing! Ja, moeilijk is 't. Een na de „rater" volgde dit (en meer): Het jong van en koe wordt beti teld met kalf. Maar dat van een gnoe spreekt men nooit aan met gnalf. Evenmin heet een kangoeroe-kind kangoeralf. Zelf betitelt mevrouw Van Andel uit Giessen haar inzending als „mosterd na de maaltijd", maar een paar woordspelingen en woordgrapjes wil ze toch nog wel kwijt. Uit haar rijtje hebben we deze gehaald: Een doodgraver op vakantie is: uitzonderlijk. Hoe heet de woning van een es kimo? IJshockey. Als men op een perron 10 vindt: per ongeluk. Een aandeel in een springstoffen fabriek: knaleffect. Een skilift met een dikke dame er in: spektakel. Een tegenstander van de wan delsport: een antilope. Wel wortelen, geen eikelen, noch borstelen of kommeren. Zo kom je vanzelf op de las tigste paderen: rad reden? Stad staden? Is vad stam van vaderen? Ook heb je wel potten, maar nergens zijn slotten. en niemand zegt roten, marmo ten of lotten. De boer houdt geen haanders. maar zeker wel hoenderen. en draagt op het land liever klompen dan schoenderen". Hier slaan we een paar regels over en pakken de draad weer op bij de werkwoorden; ..Je zult al wel weten ik hoop dat je 't wist- dat je heden zult eten. maar gisteren niet ist. Toen gisteren de torenklok twaalf had geslagen. zeg. ben je toen rustig naar huis toe gegagen?" Weer terwille van de lengte springen we een paar regels verder: Gezegd is niet beter gezegd dan: gezeid. maar nooit is er nog naar een drenkeling gedreid. Och. als je 't maar weet. is 't gemakkelijk genoeg: ik joeg bij het behang naar een muisje dat knoeg. En als je in vervelend ge zelschap haast sliep, heeft nie mand gemerkt dat je heimelijk giep. Ik denk ook wel niet datje vaak hebt gezocht naar een post in je boek. die verkeerd was gebocht. Bedenk, als je in verontwaardi ging raakt dat niet wan wordt getrouwd hij die nacht heeft gebraakt. Ik vraag je of je hier wel eens ooit aan gedacht hebt, en of je er je aandacht genoeg aan geschacht hebt? Ook de uitspraak is soms een heel moeilijk ding. immers: beving u ooit van angst een beving? En hoorde men ooit iemand in het Hollands bevelen een vocht naar een lager staand vat te hevelen? En teder is zeker hetzelfde als: teer. maar noem nooit een reder bij ongeluk: reer. Misschien ben je het Hollands in zover al meester dat je heester niet zomaar laat rijmen op zeester. En heb je de klemtoon al zo goed te pakken dat je slabakken wegneemt van lui die slabakken? Dus leer. lieve lezer, de les uit mijn lied: Het Hollands is heus nog zb makkelijk niet". Al is het niet te hopen, misschien is het met Pasen niet zulk mooi weer en dan kunnen de nieuwe raadsels, waarvoor de heer De Jong uit Den Haag u en ons stelt, beslist van nut zijn. Hij suggereert om met z'n allen wat „Swifties" te bedenken, afgeleid van een Ameri kaans boek, waarmee Elsevier dertien jaar geleden zijn lezers al aan het denken heeft gezet. Iemand zegt iets. waarna een bij woord volgt dat op het gezegde slaat. Elsevier gaf onder meer dit voorbeeld: „Is het 3 oktober?" riep de man ontzet. En de heer De Jong heeft er zelf ook al een paar ge maakt: „Wat zijn die spelers balsturig", zei de keeper doelbe wust. „Ziezo, de schoonmaak is weer achter de rug", zei de huisvrouw opgeruimd. „Ik ver trouw het uurwerk niet", zei de horlogemaker laatdunkend. Het aardige van een „Swiftie" is, dat je er alle mogelijke onderwer pen bij kunt slepen. „We maken weer een dun krantje vandaag", sprak de hoofdredacteur dikdoe nerig (bijvoorbeeld). Wie stuurt de eerste Swifties? hadden maxima van 18 gra den, in de DDR werd 17 gr. gisteravond tot op Bornholm lichte regen bracht, ver- Van onze weerkundige mede werker Gisteren is in zuid-Nederland het voor deze aprilmaand on gewone verschijnsel van re gen gesignaleerd. Tot woensdagavond zeven uur was er in Vlissingen 7 mm gevallen, in Maastricht 5, op Schiphol 2 mm. De nattigheid werd veroorzaakt door een systeem b(j de Britse eilan den. Het betrof een frontale Atlantische storing die aan vankelijk, evenals zijn voor gangers, snel scheen uit te blussen. Maar die vlieger ging niet op. toen zich bij de Engel se oostkust een afzonderlijk minimum van 1.001 millibar ontwikkelde. De regenactiviteit langs een front nam daardoor juist toe en wij kregen er nattigheid van toegediend, die zelfs tot in Nijmegen even voelbaar was. Op het lichtschip Noord- hinder was om 7 uur woensdagmorgen de wind al west^noordwest geworden ten teken dat het front daar voor bij was. maar in het noordoos ten bleef de wind zuidooste lijk, zodat daar de lente op rozen kwam te zitten. Zo was het in de provincie Groningen zelfs warmer. Onze medewer- afgelezen. In Spanje werd het plaatst zich in zuidwestelijke belangrijk warmer met Mala- richting en zal ons rechts la- ga nu op 24 graden, Valencia ten liggen. We zien dus dat de Het was al gauw duidelijk ge- herhaaldelijk verwachte tus senkomst van nieuwe Atlan tische hogedrukgebieden pro- - UÜV.11C IIU6CUI UHtCUItUCII UI u- worden, dat de Oostengelse blematisch is geworden. Dit is depressie niet in staat zou voor ons in Z0Verre gunstig, zijn, alle Nederlandse tuintjes dat de temperatuur geen op- van de zo broodnodige donders krijgt en zich vrij ge- neerslag te voorzien Het mi- makkeiijk herstelt in de rich- nimum zag geen andere uit- ti van 13 tQt 16 dfin weg dan met de natte toe- Celsius standen in zuidelijke richting, via België naar Frankrijk weg te zakken, maar om 7 uur Op de oceaan is een in beteke- gisteravond regende het nog nis toenemend hogedrukge- altijd in Zuidoost-Engeland bied (1.035 mb.). maar wij zien licht tot matig. ons land eerder beschermd door een rug van hoge druk. dan dat het maximum zelf de Plymouth kreeg tijdens een bui een noordelijke or- kaanstoot van 11 Beaufort te circulatie gaat beheersen. verwerken, dus het is op de Ecu situatie met hogedruk- Britse eilanden bepaald niet verbinding tussen de Azoren overal rustig geweest. De ba rometers in Noord- Scandinavië verkeren in goe de vorm. Die lopen verder op en zorgen zodoende voor een tegenwicht van die kant. O ANDRE KERSTENS Hieraan is het dan ook te dan- Celsius. Bovendien nam hij uur was in West-Europa alles ken, dat overal in Nederland rond 4 uur de eerste zomerse weer rustig volgens de Engel- de drogere continentale onweersbui waar met sterke se peilstations. Die lokaliseer- luchtstromingen uit noord duisternis die onderbroken den alleen onweer in noord- oost- tot oost het binnenkort werd door drie ontladingen. west-Italië en in de Rhóne- weer voor het zeggen krijgen. De bui kwam uit het zuiden delta. Eelde kwam tot een Dit betekent voor de tweede Hl en dreef iets ten westen van thermometerstand van 17 helft van deze week vrijwel kCT in de Martinistad regi- de stad Groningen voorbij. ET C. een groot verschil met overal droog weer met zonni- streerde met een geijkte ther- De radiokrakers duurden tot Vlissingen met 9 gr.C. Ham- ge perioden. Een warmtefront mometer voluit 18 graden na 6 uur *s avonds, maar om 7 burg, Emden en Hannover van Polen tot de Oostzee dat en Noord-Scandinavië <1.035 mb. op beide plaatsen) doet sympathiek aan. Het wekt herinneringen aan mooie, warme zomers, waarin het weer er weken achtereen sta biel, zonnig en rustig door bleef en koufront-passages vaak „blank" voorbijgingen. Het is nu nog veel te vroeg om in die zin juichkreten aan te heffen. Wèl wordt het met de dag waarschijnlijker, dat Pa sen dit jaar eerder droog dan nat zal uitvallen. Wij hopen u dagelijks en dan steeds gede tailleerder in deze richting te mogen informeren. Amsterdam half bew 10 1 Dp Bilt half bew 10 2 Deelcn zw bew 13 0 Eelde zw bew 17 0„ Eindhoven regenbul 10 1 'den Helder zw bew 11 1 Luchth. Rtd zw bew 10 0.4 Twente onweer 15 0,5 Vlissingen zw bew 9 4 Zd Limburg half bew 10 5 Aberdeen licht bew 11 2 Barcelona zw bew 17 0 Berlijn half bew 17 0 Bordeaux regenbui 13 3 Brussel zw bew 9 1 Frankfort half bew 16 0 Geneve regenbul 12 0.1 Helsinki half bew 12 0 Inssbruck regenbui 17 0.1 Kopenhagen regen 12 I Locarno onweer 16 6 Londen regen 10 4 Luxemburg zw bew 7 5 Madrid licht bew 19 0 Malaga half bew 24 0 Mallorca zw bew 20 0 Munchen onbew 15 0 Nice zw bew 17 0 Oslo Ucht bew 14 0 Parijs half bew 11 3 Rome onbew 17 0 Split zw bew 16 0 Stockholm geh bew 8 1 Wenen onbew 17 0 Zunch zw bew 14 0 Las Palm as zw bew 20 HOOG WATER voor vrijdag 16 april Vlissingen 248-15.12; Ha- ringvlietsluizen 3.14-15.35; Rotter dam 4.57-17.32; Scheveningen 4.09- 16.31; IJmuiden 4.43-17.05; Den Hel der 9.10-21.31; Harllngen 11.25-23.40; Delfzijl 0.53-13.25

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 5