resultaat en opbouw O Kees Rijvers: na de pers nu ook kritiek op arbiters in Poortvliet en Huub Stevens exponenten van de jeugd ;effenhagen Üind met - amburg SV Kernploeg derde op ►slandenwedstrijd lelersraad KNSB Jorriüuna geen trainei: schaatsters TWEEKAMP medisch secretaresse Rode Kruis Ziekenhuis DAG 13 APRIL 1976 SPORT TROUW/KWARTET 13 Jki JL i )r Matty Verkamman fDHOVEN Zo kribbig en kortaf PSV's trainer Kees Rijvers lts,wel eens tegenover journalisten kan zijn, zo aardig is hij ti «gaans tegenover jeugdig voetbaltalent. Rijvers gunt de aan- dofjrmende jeugd lange tijd de kans om op het hoogste niveau te spanen; daarbij de directe resultaten zeker niet uit het oog liezend. Rijvers, die in zijn Twentse periode de begrippen staties en opbouw al zo goed wist te combineren, is bij de npjellig-zakelijke topclub PSV niet van zijn geloof gevallen. Ook i de Eindhovense vereniging geeft hij nog tamelijk onervaren ;ort|geren van rond de 20 jaar steevast de gelegenheid om ook in de vetste" duels hun opwachting te maken. In tegenstelling tot de situatie bij de pure prestatiebedrijven Feyenoord en Ajax, verdrinkt het jong talent niet bij PSV. Geen klachten van spe lers, die schuchter klagen over de nadelige invloed van welke oudere speler dan ook. Sterker nog, de jeugd wordt bij PSV alleen maar gestimu leerd door coachende vedetten als Van der Kuylen en Edström. Waarbij het eigenlijk best eens waar zou kun nen zijn, dat Brabantse profvoetbal lers in doorsnee toch iets „aardiger" zijn dan hun veelal kille „westelijke" collega's. Volgens Kees Rijvers zijn er ook binnen de selectie van PSV wel eens moeilijkheden, maar het is een feit dat PSV's problemen maar zelden aan de oppervlakte komen. Omdat resultaat en opbouw in Eindhoven géén antipolen zijn, be schikt PSV momenteel over een elftal, dat de KNVB-beker inmiddels heeft gewonnen, morgen tegen St. MBURG Ajax-speler Arno iffenhagen zal het komende voet seizoen mogelijkerwijs voor Ham- rger SV gaan spelen. Steffenha- en Hamburger SV zijn gisteren Hamburg de voorwaarden voor transfer overeengekomen. Een initieve beslissing valt wanneer ix en Hamburgers SV over de nsfersom zulen gan praten. «JSK De Nederlandse imploeg is derde geworden in de landenwedstrijd te Minsk. Enith Etienne mogelijk de eindstrijd in de githa was de succesvolste Neder- dse deelneemster. Zij won drie nmers. Op de 200 meter vlinder- was ze de snelste met een tijd 2.03,90, de 100 meter vrije slag ze in 58.39 en de 400 meter vrije g in 4.22.71. STERDAM (ANP) Het bestuur i de Koninklijke Nederlandse laakbond heeft bekend gemaakt een spelersraad zal worden listalleerd. Door die spelersraad ipt men een beter contact te krij- i tussen het bondsbestuur en de ep van nationale topspelers. van die topspelers zullen van 15 28 april met titelhouder Jan Tim- n strijd leveren te Leeuwarden i het nationale kampioenschap, aai is niet alleen de titel inzet van stójd, maar ook een eerste prijs i 2200 gulden. De concurrenten a Timman te Leeuwarden zijn: otmeester Donner; de meesters B. Kuijpers, Enklaar en Hartoch; ididaatmeester Ligterink en de fdklaaser Van der Weide, Van t, Baljon, Witt en Van Wijgerden. ligt in de bedoeling van de aakbond in september te begin niet de uitgifte van een gdblad. De KNSB hoopt via dit d 5000 lezers te kunnen bereiken, dezelfde periode zullen zes schakers, de ploeg die in de herst lneemt aan de Schaakolympiade Israël, veertien dagen in een trai- skamp gaan. voornaamste Europa Cup kan af dwingen en ook nog kampioen van Nederland kan worden. PSV, zonder meer een club met een grote toe komst, bereikt nu al resultaat. De meest in het oog springende youngsters bij PSV zijn op het ogenblik Jan Poortvliet (20), Huub Stevens (22) en Peter Dahlqvist (20). Poortvliet en (sinds kort) Stevens hebben al een vaste plaats, Dahlqvist speelt regelmatig. PSV heeft die jon ge spelers niet als verdetten naar Eindhoven gehaald. Poortvliet kwam op 17-jarige leeftijd van de zaterdag- amateurclub Arnemuiden. Stevens werd vorig jaar uit de eerste divisie (FSC) geplaukt en Dahlqvist kwam als 18-jarige onbekende Zweed van Oergrypte. En PSV heeft nog meer achter de hand: Nick Deacy (22), een Engelsman, die bij de derde- divisieclub Hereford United geen kans kreeg en Guy Francois (19), een speler die de Belgische nationaliteit heeft, maar voor het overige Neder lander is en die drie seizoenen gele den van de amateurclub Leende kwam. Huub Stevens, een goedlachse en vlot causerende Limburger, vindt dat PSV een ideale topclub is voor aankomende spelers. „Je wordt hier als nieuweling zonder meer enorm door de jongens,en de club opgevan gen. Als je bij FSC speelt, dan kijk je toch vrij hoog op tegen èen club als PSV. Maar al bij de proeftraining, die ik samen met Deacy maakte, namen spelers als Van der Kuylen en Jan Poortvliet (derde van links) stopt tijdens het eerste treffen tussen PSV^f St. Etienne in de halve finale van de Europa Cup I de Fransman Rochetteau af. Van Beveren stompt tde bal weg. Krijgh kijkt op de achtergrond toe. Van Beveren mij meteen op. In die sfeer werkt men hier en Rijvers waakt ervoor dat het zo blijft". In ongeveer dezelfde enthousiaste woorden, laat Jan Poortvliet zich uit over de opvang bij PSV. „Belangrijk is dat ook de reserves er hier bijho ren. Toen ik drie jaar geleden van Arnemuiden kwam, draaide ik in het begin niet al te best. Ik had een paar verkeerde vrienden en was het leven in een grote stad niet gewoon. Nadat ik me volledig voor het voetbal ben gaan inzetten, werd ik door iedereen opgenomen en geaccepteerd". Hetgeen voor Poortvliet dan tot een vaste plaats in het A-team leidde. Eerst als rechtsback en nu dan na de komst van Stevens en de ver schuiving van Krijgh als zwoegen de middenvelder. Poortvliet zegt: „Ik had nog nooit eerder back ge speeld. De timing bij het opkomen leverde nogal eens een probleem op. Op het middenveld voelde ik me het beste thuis". Wat Stevens betreft is het opmerke lijk dat hij de voorstopper-positie van Kees Krijgh zo soepel heeft over genomen. Alsof hij al jaren in PSV's topteam speelt, zo zeker doet hij zijn werk. Stevens: „Dat komt ook om dat ik van nature vrij rustig ben. Ik ga niet met angst het veld in, dan kun je beter thuisblijven. Voor de rest doet het mij allemaal niet zo veel. Ook van zo'n lawaai als in St. Etienne heb ik ik geen last, dat gaat echt langs mij heen. Speltechnisch is het voor mij een voordeel geweest, dat ik eerst lange tijd vanaf de reser vebank het spel heb kunnen bekij ken. Want PSV voetbal natuurlijk wel iets anders dan FSC. Ik ben ook niet bij PSV met het idee begonnen, dat ik meteen de plaats van Björn Nordqvist zou overnemen. Voor me zelf wilde ik bij de selectie zitten en het tweede jaar doorbreken". Libero Adrie van Kraay. die het PSV-bestuur min of meer heeft gead viseerd om Stevens aan te trekken, is inmiddels blij met zijn nieuwe koppelgenoot in het centrum van de verdediging. Krijgh bleek als voor- stopper toch te offensief en kan zich wat dat betreft meer op de flank uitleven. Van Kraay zegt: „Die spits is geen probleem meer, die neemt Stevens voor zijn rekening. Het is voor mij gemakkelijker geworden. In het UEFA-jeugdteam heb ik ook met Huub in de verdediging gespeeld. Hij is sindsdien in technisch opzicht en orm vooruitgegaan." Huub Stevens blijkt een nuchtere en zelfbewuste kracht voor PSV te zijn geworden. Hij besluit: „Voor mij was eerst een eredivisieclub de droom. Nu speel ik ineens in de halve finales van de Europa-cup. En het gekke is, dat ik daar nauwelijks bij stilsta. Zo'n KNVB-beker ook. voor mij was dat toch iets enorms. Ik had nog nooit een finale gespeeld maar je leeft gewoon verder, van wedstrijd tot wedstrijd." LEEUW AR DEN Jorrit Jorritsma wordt niet de nieuwe trainer van de damesschaatsploeg. De directie van de hogere technische school in Alkmaar, waaraan Jorritsma als le raar lichamelijke opvoeding is ver bonden, achtte het een te groot be zwaar dat Jkjrritsma gedurende een half jaar g;een les zou geven. De technische commissie van de schaatsbond zal zich nu op korte termijn beraden om een oplossing voor deze zaak te vinden, want over ongeveer anderhalve maand wordt reeds een begin gemaakt met de centrale conditietrainingen. De LTC, cfae de wens te kennen had gegeven het conditie- en ij straining vcor de herenkernploeg in een hand zou komen, en Leen Pfrommer daar toe graag bereid had gevonden, heeft de KNSB vccmgesteld om Pfrommer als zodanig te? i>enoemen. Pfrommer die een langdurige verbintenis ambi eert, zal met hut bestuur nog van gedachten wisseUen over de financië le kant. Een benoeming van Henk Gemser voor de sprintplcx eg bij de dames en de heren is nog e ven in portefeuille gebleven. Wel heeft reeds een ge sprek met Gemser plaats gevonden, maar tot een beslissing is het nog niet gekomen. FiMnnnvRN Kffs Riivprs is zullen woensdagavond in de weei EINDHOVEN Kees Rijvers is niet karig met zijn kritiek. Waren het enkele weken geleden de ver tegenwoordigers van de Neder landse publiciteitsmedia die hij ten aanzien van PSV gebrek aan begrip en medewerking verweet, gistermorgen tijdens een perscon ferentie in Eindhoven betoogde de kleine trainer dat diverse leden van het scheidsrechterkorps zijn spelers allerminst in bescherming nemen tegen harde acties van te genstanders in uitwedstrijden. „Alle spelers zijn fit," waren zijn woorden. „En daar ben ik blij om. In uitwedstrijden wordt er heel erg agressief tegen ons gespeeld. Op zich heb ik daar geen moeite mee. Ik begrijp dat een tegenstan der kijkt hoe ver hij kan gaan. Een bepaalde hardheid is natuurlijk toegestaan. Maar als iemand over de schreef gaat moet er worden ingegrepen. Een deel van de scheidsrechters doet dat niet en dat vind ik onjuist. De trainer van Roda zei voor de wedstrijd tegen zijn spelers: Kijk wat wordt toege laten en handel daar naar. Tegen die uitspraak heb ik geen bezwaar. Het is logisch dat men er probeert uit te halen wat er inzit. Bepaald fout is het dat diverse scheidsrechters hun eigen in terpretatie er op na houden." Rijvers zal vanmiddag zijn opstel ling voor de tweede wedstrijd te gen St. Etienne voor de halve fina les van de Europa Cup 1 be kendmaken. „Dat is overigens een normale zaak," lichtte hij toe. „Als er bij thuiswedstrijden geen bles sures zijn geef ik altijd mijn opstelling al ruim voor de wed strijd vrij. Hoe wij hersteld zijn van de wedstrijd van zaterdag te gen De Graafschap zal woensdag blijken. Wij hebben tegen De Graafschap niet met het koppie gespeeld. Maar daar zijn oorzaken voor. Een ervan is de agressie van de tegenstander waartegen onvol doende wordt opgetreden. We be hoeven nu tenminste geen twee of drie goals in te lopen. We zullen ons zelf niet voorbij lopen. We hebben de tijd. Er zijn 90 minuten om dat tegendoelpunt van St. Etienne weg te werken. Dat het moeilijk zal worden is natuurlijk een duidelijke zaak. Het Franse voetbal wordt hier in Nederland vaak onderschat. De Fransen spe len gewoon goed voetbal. Alleen als je er in slaagt ze te vermoeien krijg je kansen. Als de vermoeid heid komt verdwijnt de rust uit de ploeg en kan je toeslaan." Voor Eindhovense begrippen is de belangstelling die de internationa le pers voor de wedstrijd PSV-St. Etienne aan de dag legt ongekend. Zo n kleine 500 journalisten, foto grafen en technici uit elf landen zullen woensdagavond in de weer zijn in het Eindhovense stadion. Alleen al uit Frankrijk komen rond de 75 verslaggevers. Het Franse sportdagblad „L'Equipe" is wat betreft het inzetten van mankracht een onbetwist re cordhouder. Het ochtendblad stuurt zes verslaggevers, twee fo tografen en heeft voorts nog de beschikking'over een tweetal koe riers. Journalisten uit Nederland, België, Luxemburg, Denemarken. Zweden. West-Duitsland. Oosten rijk. Frankrijk. Joegoslavië, Italië en Engeland wonen de wedstrijd bij. De schrijvende pers is verte genwoordigd door 135 verslagge vers. Er hebben zich tachtig foto grafen aangemeld. „Volgens de UEFA-bepalingen mogen er maar dertig op het veld aanwezig zijn." aldus manager Ben van Gelder. „We zullen proberen ze er allemaal op te krijgen en hopen dan maar dat de Britse scheidsrechter Jack Taylor dat zal accepteren." Teneinde de toch al zwaar be proefde spelers in het uitputtende paasweekeinde iets meer rust te geven heeft PSV een verzoek aan NEC gericht om de wedstrijd tus sen beide clubs van tweede paas dag eerst om acht uur in de avond te laten aanvangen. „Doordat NEC zijn thuiswedstrijd van zater dagavond om acht uur te laten beginnen," zo betoogde Van Gel der. „is de rust voor onze spelers wel erg kort als we maandag om half drie zouden aftrappen. Ik hoop dat NEC ons tenminste een paar uur uitstel zal geven." De UEFA, die eerder scheidsrech ter Burns door Taylor moest ver vangen in verband met een blessu re, heeft ter elfder ure ook een andere waarnemer aangewezen. De Europese voetbalunie laat de heer Bonnici van Malta komen om te beoordelen of in de 39e Europa- Cup-wedstrijd van PSV de voor schriften geen geweld zijn aange daan. Van de 38 ontmoetingen die PSV totnogtoe speelde waren er 15 voor de Europa Cup 1, 18 voor de Europa Cup 2 en vijf voor de UEFA Cup. Geen van de 19 thuis wedstrijden die de landskampioen in Europa Cup-verband speelde ging verloren. St. Etienne zal vandaag om elf uur op het vliegveld Welschap bij Eindhoven aankomen. Voor grote zorgen staat de plaat selijke politie. Niet zo zeer om de verkeersstroom te verwerken. Eer der omdat de drukte de zakken rollers in groten getale aantrekt. Zo zelfs dat bij de wedstrijd tegen Hajduk Split twee pllitiemannen tot de slachtoffers van de leden van het vingervlugge gilde be hoorden. TENNIS Het internationale tennistoer nooi in Nice is door de Italiaan Corrado Barazzutti gewonnen. Hij versloeg de Tsje- choslowaak Jan Kodes met 6—2. 6—2, 5—7, 7—6 en 8—6. ATLETIEK De Nleuwzeelandse ploeg voor de Olympische Spelen bestaat uit .88 atleten en 27 officials. Onder de 88 geselec teerden bevinden zich de wereldrecordhou der op de mijl John Walker en de 1500 meter loper Rodney Dixon. TENNIS Het bestuur van de IntemaUona- le Lawn Tennfs Federatie <ILTF> heeft zich tijdens zijn vergadering ln Palma de Mallor- ca uitgesproken over de terugkeer van tennis op de Olympische Spelen. Tijdens de alge mene vergadering, die ln Juli wordt gehou den. zal men verdere plannen uitwerken. TENNIS De Amerikaan Harold Solomon heeft het WCT tennistoernooi van Houston gewonnen. In de finale versloeg hl) de Aus traliër Ken Rosewall met 6—1.1—6 en 64. heeft de nieuwe ambassadeur var^ Israël in Nederland dermate geboeid, dat hij opdracht heeft gegeven aan zijn ondergeschikten om er zorg voor te dragen dat het onder de aandacht van de Joodse Gemeenschap in Nederland wordt gebracht. Dit deelde de gezant persoonlek mee in een, aan de uitgever gericht, schrijven. U kunt ook in het bezit van dat boek komen door het te bestellen bij de boekhandel of door deze advertentie, met uw adres, in een open enveloppe, zonder postzegel, te zenden aan Uitg. Boelhuis. Antw.no. 45. Woerden en u ontvangt franco per post ex. Tweekamp 12.50 ex. Boelhuis a 12.50 En als de boeken u of degene die ze van u ontvangt tegenvallen? Regelrecht retour! De schade blijft dan voor u beperkt tot de terugzendporto. Lees ze eerst maar rustig. U krijgt daarvoor 30 dagen de tijd. RODE KRUIS ZIEKENHUIS BEVERWIJK Voor de praktijk van de internisten dr. H. J. Koops. dr. A. vaiyDriel en dr. C. H. L. Klaassen vragen wij een ervaren Haar werkzaamheden zullen voornamelijk bestaan uit: - het uittypen en afwerken van klinische en poliklinische staten van patiënten - het bijhouden van de medische administratie - en verder alle voorkomende werkzaamheden, mogelijk opeen secretariaat van internisten. Onze gedachten gaan hierbij uit naar een jonge dame in de leeftijd van 22 tot 25 jaar met ervaring als medisch secretaresse. Nadere inlichtingen worden u gaarne verstrekt door dr. A. van Dricl. internist, tel. 02510 - 2 91 31. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de heer A. C. Kuijten. hoofd Personeelszaken van het Vondellaan 13, Beverwijk.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 13