Staalindustrie Billiton in Arnhem loost veel schadelijks, maar niet alarmerend HenökfcJJJ %0ggt8SZ D€LLY VAN ARNHEM Radio- en televisieprogramma's Ierland Reclame voor omroepen aan banden de eerste generatie die de inspraak aan den lijve meemaakte LEDq. DONDERDAG 8 APRIL 1976 BINNENLAND - RADIO EN TV TROUW/KWARTÏ Zelfs wanneer de woensdagavond vertoonde BBC-film .Just another Saturday" slechts voor de helft een redelijke afspiegeling is van de godsdienstige tegenstellingen in Schotland, dan zijn de katholieken en protestanten daar beklagenswaardige mensen. Omdat zij. net als de Ieren, zijn blijven steken in een haast Middeleeuws primitivisme. Domme emoties doen de leer van de liefde verkeren in een litanie van de haat. Zo iets is niet recht te trekken door er wat ontwikkelingshulp naar toe te sturen. De Schotten zelf zullen tot het inzicht moeten komen, dat zij hun verkrampte godsdienstige tegenstellingen opzuigen als opium, waardoor zij elkaar tot wrakken maken Het door Karei Eykman met gevoel voor een diepere zin geschreven poppenspel. „De hond en de herder", werd sfeervol op het scherm gebracht. De makers hoopten daarmee zowel kinderen als ouderen een genietbaar IKON-programma voor te zetten. Nu intrigeert mij een beetje de vraag in welke groep de strekking het best is begrepen Politieke vogels van allerhand ppluimage ook socialistisch gevederd heeft men kunnen horen betogen dat het kabinet niet onder alle omstandigheden vastgebakken hoeft te zitten aan Keerpunt. Merkwaardig, dat juist in de kerkelijke rubriek Kenmerk, dit document-vooraf als wapen werd gehanteerd tegen eventuele pogingen om achteraf ook op de ontwikkelingsgelden te bezuinigen. Alsof Keerpunt een evangelie is. Met de 36ste uitzending is dinsdagavond een einde gekomen aan Herkent u deze tijd? De spelshow genoot een redelijke populariteit, maar na drie jaar is het welletjes geweest. Het lijkt me een reuzetoer om in dit genre nog een variant te bedenken. Opmerkingen van presentator Kick Stokhuyzen deden echter vermoeden dat er iets heel anders uit de bus zal komen. Dan hebben we in de veelheid van op elkaar Ujkende programma's misschien toch nog iets om naar toe te leven. Ik begrijp dat de beperkte zendtijd redacteuren van actualiteitenrubrieken dwingt tot het kort houden van hun onderwerpen en dat zij gastsprekers geen enkele uitweiding kunnen toestaan. Het gevolg is vaak dat de informanten geen kans krijgen om hun betoog op te bouwen en mede door onderbrekingen blijven steken in onvoltooide inlichtingen. Nu heeft weliswaar de goede verstaander slechts een half woord nodig, maar bij het toch al vluchtige medium televisie gaat dat dikwijls de mist in. Bij Hier en Nu kunnen ze misschien nog eens uitzoeken wat KARELTJE KNETTER ervan de oorzaak kan zijn geweest, dat het betoog over de beleidscommissie scheepsbouw gemakkelijker te vatten was dan de zeer beknopte toelichting op een CNV-plan met betrekking tot de lonen. Het Nederlandse vrachtwagenverkeer op Arabische landen blijkt lelijk te rammelen. Kleine rijders, zo werd in Hier en Nu gezegd, moeten zich laten uitmelken, teneinde iets van hun schuld af te betalen. Onduidelijk bleef of dit uitsluitend te wijten is aan de felle concurrentie en het ontbreken van behoorlijke spelregels, of dat toch ook de hang naar avontuur en de mogelijkheid tot vrijbuiterij een rol spelen. TON HYDRA ARNHEM De Biilitonbedrijven in Arnhem lozen relatief grote hoeveelheden schadelijke stoffen in water en lucht, maar bij onderzoekingen is vastgesteld, dat niet direct kan worden gespro ken van een alarmerende toestand. Wel is er sprake van een uit milieu-hygiënisch oogpunt ongewenste situatie, die moet worden bestreden. ADVERTENTIE Een zorgvuldige aanpak van deze problematiek zal veel tijd en onder zoek vergen. Voor de luchtverontrei niging is het onderzoek reeds ver gevorderd, zodat voor dat onderdeel op korte termijn verbeteringen kun nen worden verwacht. Aldus een nister Van Doorn dat het grootste deel van de reclame voor het lid maatschap van een omroepvereni ging en voor het programmablad, kan worden beperkt. De minister wal wel toestemming ge ven voor een beperkt aantal groepen van reclameboodschappen. Hij heeft dit in een brief aan de omroeporganisaties duidelijk ge- uiteen tot beperking van die reclame. De minister denkt wat de toegestane tijdsduur betreft aan een maximum van één minuut per uitzending voor elke omroeporganisatie. Geen toe stemming zal worden verleend voor reclameboodschappen waarin alleen het programmablad wordt aange prezen. Daarbij zal namelijk moeten worden vermeld, dat wie zich abon neert. zich daardoor ook als lid van de betreffende omroeporganisatie aanmeldt. Van Doorn heeft de omroeporganisa ties in de gelegenheid gesteld op zijn voornamens te reageren. Daarna zal een definitieve regeling worden ge troffen ADVERTENTIE Deze week bij Vrij Nederland een (bewaar-)bijlage met daarin de uitslag van een enquèteonderzoek naar medezeggenschap in de huidige arbeidsverhoudingen. Wat gebeurde er met de generatie van de nu 35- tot 47-jarigen? Toen ze aan het werk gmgen bestonden nog de hiërarchieke ver houdingen; toen ze meenden aan de beurt te zijn voor promotie en gezag werden ze overvallen door inspraak en democratisering, is het aardiger om nu chef te zijn - of was het vroeger beter? Tevens vroeg Vrq Nederland de jongeren die kort geleden aan het werk gingen naar hun ervaringen Ook: opmerkeli|ke cijfers over de vrouwen van deze generaties en hun opvattingen over de werksituatie. In dezelfde bijlage: 'Vijf magere jaren', een auteur in dienst van het bedrijfsleven. 'De kinderen van bevrijdingsdag', een beschou wing over de generatie die mei '45 bewust ging leven. Deze week in een bijlage op magazine-formaat. Bij Vrij Nederland. Als deze aanmelding vóór 9 april is opgestuurd ontvangt u Ide nummers tot 1 mei gratis (waaronder het nummer met de bijlage die deze week is verschenen Noteer mij m.i.v. 1 mei als abonnee op Vrij Nederland Ik oetaal per. jaar 90.-) O hatliaar (f 45.-) kwartaal (f 22.50) Als welkomgeschenk ontvang ik het boekje A is een Letter door Piet Grijs. ID Noteer mij voor een proefabonnement van tien weken (f 17.50) naam I woonplaats IBon opsturen m open ongefrankeerde enveloppe aan: v 1 Nederland. Antwoordnummer 3043. Amsterdam gm aA laaien na ontvangst van een acceptgirokaart T B.V. 6.'l>0,da'7, £^362-81 11. Tele* 45086 conclusie van het interimrapport van de werkgroep milieu-aspecten Billi ton Arnhem, dat gisteren openbaar is gemaakt. Dit rapport werd samenge steld als reactie op een eerder ver schenen rapport van de werkgroep projekt-onderwijs (WPO) in Utrecht over de milieu-situatie in Arnhem rond Billiton. Fouten vervolg van pagina 1 Het rapport van de werkgroep in Utrecht zou volgens het interim- rapport veel fouten en onzorgvuldig- DEN HAAG In tegenstelling totheden bevatten en weinig nieuwe ge- de omroeporganisaties, meent mi- zichtspunten bieden over de situatie rond Billiton. „De inbreng van parti culiere organisaties ten aanzien van het milieu in de vorm van onderzoek en opiniepeiling is van grote waarde, mits voldaan wordt aan redelijke ei sen tot zorgvuldigheid", aldus de sa menstellers van het rapport. Als posi tieve aspecten worden beschouwd de langs deze weg verkregen aandacht van het publiek voor de bestaande maakt. In die brief zet hij zijn plan milieuverontreiniging en bestrijding daarvan. En verder dat in de kwestie- Billiton de mogelijkheid is aangegre pen om alle vormen van verontreini gingen en bestrijding daarvan als sa menhangend probleem te presen teren. Het interim-rapport doet verder een aantal aanbevelingen, zoals een on- deizoek op korte termijn naar lood. cadmium en andere metalen in het bloed bij jonge kinderen en een on derzoek naar een mogelijk verband tussen de verontreiniging van Billi ton en het klachtenpatroon van daar voor gevoelige mensen. De in de sloot achter Billiton aanwezige onge wenste stoffen worden verwijderd, evenals de ongewenste stoffen op het terrein tegenover Billiton. Het PvdA-Kamerlid Wierenga heeft al aangedrongen op een aanpak in deze zin van de hele sector. Ook het WD-Kamerlid drs. Van Aardenne zoekt het in die richting. „Dat had meteen moeten gebeuren toen in het najaar de problemen met Nederhorst Staal bleken. Nu is weer een half jaar verloren." aldus de WD'er gisteren na de besloten vergadering met mi nister Boersma. De zwakke orderbezetting van de constructiebedrijven hangt samen met de verminderde behoefte aan bouwwerken. De vier bedrijven die deze week de brief aan de Kamer schreven, zijn dezelfde die in oktober samen met Hollandia en De Groot een gezamenlijk plan voor overne ming van Nederhorst hadden opge steld. Het zestal trok toen dit plan in. omdat ze het niet aandurfden. Ook in dit plan was overigens al sprake van een halvering van Nederhorst Staal tot hoogstens 600 man personeel. Onbillijk Boersma heeft de Kamercommissie meegedeeld dat een gezamenlijke aanpak van de hele staalsector niet mag betekenen dat de problemen van Nederhorst worden uitgesmeerd over de hele branche. „Het zou be paald onbillijk zijn indien de branchegenoten en hun werknemers thans de rekening gepresenteerd zou worden van de problemen bij Neder horst Staal," aldus de minister. Bij een totale aanpak van de branche is niet het doel om een gelijkmatig ge spreide inkrimping binnen de be drijfstak te bereiken. Het gaat veel meer om „een bundeling van krach ten zodat projecten van grotere om vang of grotere risico's kunnen wor den aangevat, dan waartoe thans elk van de bedrijven afzonderlijk in staat is." aldus de minister. Door zo'n bun deling zou de bedrijfstak waarschijn lijk weer beter erin slagen orders in de wacht te slepen. De leiding van Nederhorst heeft in tussen tegenover de minister berich ten tegengesproken dat als geolg van het uitblijven van een oplossing voor Nederhorst Staal orders ter waarde van bijna 15 miljoen gulden zouden zijn geaunnuleerd. Uit de mededelin gen van Boersma aan de commissies blijkt verder dat Nederhorst sinds mei vorig jaar 70 miljoen gulden kre- dietsteun van de overheid heeft ge kregen. en voor 127 miljoen garanties voor kredieten die bij banken zijn opgenomen. Het concern had begin deze week voor 226 miljoen gulden rekening-courant-kredieten opgeno men bij banken. De minister heeft de zes staalbedrij ven die in het najaar een plan voor SPECIAAL Actualiteiten in Achter het Nieuws zijn: Opvang Surina- mers in Enschede, en het lot van vluchtelingen aan de grens van de vroegere Sahara. Ned. 2 20.25 en 22.30. Na Amerikaanse kerkmu ziek. gezongen door een koor o.l.v. Henry Blackmon (20.45), volgt het EO-programma Na der Bekeken. Onderwerp: Abortus in vergelijking met de situatie in Engeland. Ned. 1 20.55. Aan het Engelse tv-spel On bestorven Weduwen van Willi am Trevor (21.35), gaat Koning Klant vooral. In Koning Klant: de handel In baantjes, en controle op de inhoud van ver pakte artikelen. Ned. 2 21.10. De VPRO bespiegelt poli tiek en cultuur In Machiavelli. Ned. 1 21.50. Aan het programma Hitten Sie heut' Zeit für mich? werkt o.a. de 83-jarige en zeer popu laire actrice Lina Carstens mee Duitsl. 2 19.30 De NCRV vraagt in Globaal aandacht voor: Paragnosten in het verkeer, en de actie „Laat 'm nakijken". Hilv. 1 15.00. Het jubileumconcert van de 25 jaar bestaande Luchtmachtkapel wordt door de AVRO uitgezonden. Mede werkenden: Greetje Kauffeld. Willy Caron. Edwin Rutten en de steeldrumband Los Alegres. Hilv. 2 19.00. Horizontaal. 1. fris. 4. genoeg ge kookt. 7. landelijk. 10. brandverf. 12. leefregel, 14. smal stuk hout, 15. pa pegaai, 17. onderricht. 18. stok, 20. voertuig. 21. dichter, 22. zangstem, 24. familielid, 26. gehoororgaan. 27. tijdperk, 29. opening van een fuik, 31. plaats in Korea. 33. zeer lang zaam (muz.). 35. moskee (Ind.), 36. bijbels figuur, 37. toespraak. Verticaal. 1. rood in de wapenkunde. 2. muze van het minnedicht. 3. traag. 4. scheepstouw, 5. welpenleidster. 6. steenmassa. 8. groente. 9. gebergte op Kreta. 11. ooievaar met prachtige staartveren. 13. binnenkort. 16. uit- ruster van schepen. 19. plaats in de N O P. 20. omroepvereniging (afk.). 23. geurigheid. 25. altijd groene hees ter. 26. berg in Thessaliën, 27. priem, 28. wier. 30. wetboek. 32. water in Utrecht. 34. voorkomen. Oplossing van vorige puzzel 1. p. 2. mol. 3. kater, 4. massaal. 5 perfektie, 6. potsenmaker. 7. versmaden. 8. re latie. 9. koker. 10. keg, 11. r. ..Een verbluffend staaltje van ho geschoolvoetbal," mompelde Kille Bill. „Ik neem echter aan. dat dit bijzonder fraaie doelpunt meer tot stand kwam door de sportcomputer dan door de voetbalkennis en voet baltechniek van dikke Kobus. We zullen dus maar eens gaan kijken of we dat fraaie uitvindinkje ergens in de buurt kunnen ontdekken". En ongemerkt voor de duizendkoppige menigte glipte Kille Bill van zijn plaats. Hij liep kalm de trappen van de tribune af en verdween Zo kwam het, dat hem ontging op welke indrukwekkende wijze Kobus even later alwéér een doelpunt scoorde. Klaas Janssens, de kanthalf van Veylenoord, was namelijk een tikje nerveus geworden en hij plaatste de bal verkeerdNu was dat iets wat Klaas Janssens tóch al vaak deed. maar dit keer strafte het kwaad zich wel héél erg ingrijpend. De verkeerd geplaatste bal kwam namelijk bij Kobus terecht en die stormde er meteen mee vandoor. Onder een geestdriftig gehuil van het publiek glipte hij dwars door de verdediging heen. Keeper Pieter Edwards Kraag- land wist geen raad, want Kobus kwam dreigend op hem af. Hij tik takte de bal tussen het groene veld en de zool van zijn schoen en de arme Pieter raakte nelem^a kluts kwijt. Wat moest hij doen0 einde raad besloot hij een speet laire uitval te proberen. Eilaai arme kerel had het beter kui laten, want juist op h^t momc-m hij viel, wipte Kobus lenig omi om de bal voor de tweede ma over de keeper heen in het n tikkenEen donderend gej vervulde de lucht en op de tril vielen Janus Vetkamp en Kees telmenger elkaar wenend in d< men. Zóveel voetbalgeluk hadde voorzitter en de secretaris van „I huyzen Vooruit" nog nooit me 1 maakt PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN Nederhorst Staal opstelden, toege zegd dat geen concrete besluiten over Nederhorst Staal zullen worden ge nomen zonder dat eerst met alle zes bedrijven overleg is gevoerd. De „bouwpoot" van Nederhorst is al overgenomen door de staat en het bouwconcern OGEM samen. De rege ring overweegt „vooralsnog" niet deel te nemen in verdere afsplitsin gen van het Nederhorst-concern. Al leen de ramenfabriek zal mogelijk „tijdelijk bij de staat worden gestald tot overeenstemming bereikt wordt met overnemers." zo deelde Boersma mee. „Wel nee. helemaal niet Sam.en wij zullen op onze huwelijksreis zijn en het zalig hebben.natuurlijk zou ik Clemens graag zien trouwen, maar ik kan er ook buiten." Een lang stuk van de weg zijn ze stil. ieder in eigen gedachten, dan vervolgt Dolly: „Ik heb er deze week zo over nage dacht. van antisemitisme heb ik zo weinig gehoord in mijn leven en er nog nooit iets van meegemaakt." „Wees er maar blij om. soms denk ik. dat het goed is om er maarzo min mogelijk over te praten, thuis heb ben wij 't er ook maar zelden over gehad, gedacht heb ik er veel over. uit onze gedachten is het haast nooit." Dolly kijkt hem aan, het is een der eerste keren, dat ze hem met nadruk hoort zeggen „ons", het kost haar even moeite te realiseren, dat Sam er haar bij uitsluit. „Wat is antisemitisme eigenlijk Sam, ik bedoel antisemitisme bij verstandige mensen? Jij kunt de din gen zo goed formuleren, zeg het me eens in een paar woorden." „Of antisemieten op het punt van dit affect beschikken over hun ver stand. dus nog gerekend kunnen worden tot verstandige mensen, weet ik eigenlijk niet. ik betwijfel het. er zullen altijd in de wereld mensen blijven bestaan. in Duits land misschien nog eerder dan in Nederland, maar ze bestaan in de hele wereld, die 's ochtends als ze wakker worden twee dingen moeten voelen: ten eerste, dat ze door ge boorte en afstamming, dus onomsto- door Henriette L.T. de Beaufort telijk vast, beter zijn dan een groep landgenoten, bijv. de Joodse. Wat er ook in hun leven gebeurt, wat zij ook doen en wat zij ook misdoen, zij en hun vrouw en hun kinderen zullen ten eeuwigen dage een streep voor hebben, want ze zijn geen Joden. dit besef hebben die mensen nodig, misschien is het 't enige wat hun eigenwaarde geeft. Het tweede ge voel waar de antisemieten ook niet buiten kunnen, is hun besef, dat ze onder alle omstandigheden, hoe de wereld ook draait, onder alle kwaad en bij alle ongeluk kunnen zeggen: dat komt niet door ons, maar door de Joden, dus nog korter gezegd: niet ik, maar hij. De uitleg die ik geef is wat erg simplistisch; dat weet ik, maar 't komt er toch wel zo wat op neer; de meest gecompliceerde ver schijnselen kun je tot die twee ge voelens herleiden." „Dus hoogmoed en angst? Eigenlijk zijn beide beseffen angst. Dat mensje, dat 's ochtends opstaat, is doodsbenauwd, dat hij slecht gevii den wordt, of dat ze hem als bo|g doener betrappen." b „Natuurlijk, dat zeg je goeótty antisemiet is eeuwig bang, bangs schuld te dragen. „Ik kan me helemaal niet inden Sam, dat iemand altijddoor arc heeft, ik begrijp het eenvoudig i n ik geloof, dat ik nog nooit echt l|| ben geweest." Sam kijkt naar het roodwangig, rig gezichtje. „Angst is toch een van de di< instincten bij mensen het gi ervan zit zo diep, dat die me 't zelf geen naam meer kunnei ven. Ulilief heeft in Duitslan Oostenrijk nog wel eens iets antisemitisme meegemaakt, vroeger in haar jeugd, ze kan wel van vertellen, maar het wa lukkig altijd maar een vleugje. „Wonderlijk Sam.allei vreemd en wonderlijk.ik ga e over lezen, want ik weet er te wi van, er bestaan toch zeker ges< denissen over al die nare dingt „Bedoel je geschiedenissen vai Jodendom? Die zijn er natuurl „Denk je, dat 't ooit de werek uitgaan, die hoogmoed en angi dat antisemitisme?" „Ik weet het niet.nee, ik geloo haast niet, omdat de angst en schuldgevoel wel in de mensheit len blijven, komt er een gez< periode van de geschiedenis, dl er weinig antisemitisme. Wordt vervi RADIO VANDAAG HILVERSUM I (298m en FM Kanalen NCRV. 7.00 nieuws. 7 02 Het levende woord 7 08 (Si Te deum laudarnus: gewijde muziek. 7.30 Nieuws. 7 41 <S> Hier en nu. 7.55 <S> Muziek in uw straatje. 8.24 Op de man af: evangelisch kommentaar 8.30 Nieuws. 8 36 Gymnastiek voor de huisvrouw. 8.45 (S) Tot uw dienst: klassiek muziek 9 45 (S) Onder de hoogtezon: pastoraal, muzikaal ziekenbe zoek. 10.30 Nieuws. 10.33 (S) Een uur natuur magazine over het buitenleven. 11.30 (S) Klassieke en amusementsmuziek. 12.00 (S) De Kilima Hawaiians Show. 12.15 Boer en tuinder 12.26 Mededelingen. 12.3C Nieuws. 12.41 (S) Hier en nu. 12.55 (S) Middagpauze 15 00 (Si Globaal: muziek, mensen, menin gen. 17 30 Nieuws. 17 32 (S) Hier en nu. 18.00 (S) Tijd vrij voor muziek in vrije tijd: Con- coursmuziek "76 18.30 Nieuws. 18.4! We reldpanorama 18 53 De Rtrk vandaag 19 10 (Si Leger des Heilskwartier: gewijde muziek 19 25 (S> De wereld zingt Gods lof: ver zoekplaten van gewijde muziek. 20 05 <S; Schuttersweg 8 (20 30 Zojuist verschenen, nieuwe boeken 21 00 Hilversum 13: kaba- ret». 22.25 Avondoverdenking 22.30 Nieuws. 22 40 (S) Hier en nu 23.00CS) Stairway to the stars. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II (402 m cn FM-Kanalen) AVRO 7.00 Nieuws 7 11 Ochtendgymnas tiek. 7.20 Dag met een gaatje (8.00 Nieuws). 8.50 Morgenwijding 9.00 Voor de laatste woorden (1) stervensbegeleiding. 9 35 Wa terstanden 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters 10.10 Arbeidsvitaminen populair ver/oekplatcnprogramma (1100 Nieuws. 11.0311.05 Radiojournaal 11 30 Rondom twaalf gevarieerd programma. 12.30 Sportrevue 12 45 Per Saldo 13 00 Nieuws. 13 11 Radiojournaal. 13.25 'n Middagje AVRO: muziek, informatie en service (16 00 Nieuws). 17.00 (S) Mobiel een beweeglijk programma voor beweeglijke mensen 17 40 Nederlands Israëlitisch Kerkgenootschap. 17 55 Mededelingen 18 00 Nieuws. 1811 Ra diojournaal P P 18.20 Lhtzending van de PPR. IKON 1830 Kleur informatie en kommentaar over zaken van kerk en samen leving VARA 19 00 (Sl 25 Jaar Kapel van de Koninklijke Luchtmacht. 20.00 Nieuws. 20.05 Radiojournaal. 20.10 Programma overzicht. 20.15 (S) Soirée musicale: klassie ke viool- en pianomuziek. 21.40 (K) Essay: programma over kunst 22.10 (S) Jazzspectrum live. NOS: 23 00 Met het oog op morgen (23.05 Aktualiteiten-overzicht 2320 Den Haag vandaag). 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM III (445 m. en FM-Kanalen) TROS: 7.02 (S) Drie op je boterham. 9.03 (S; Pep-op-drie. 11 03 (S) Drie draait op verzoek. 12.03 (S) Drie draait tussen de middag: Bo ter, Klaas en prijzen. 14.03 (S) Pop-Kontakt: Hugo van Gelderenshow met de Neder landse Tipparade waarin opgenomen de NL- Tippers. 16.03 (S) De Hitmeesters: De Neder landse top-40. NOS: 18.03 De Vakaturebank. 18.10 (S) NOS -maal TROS: 19 02 (S) Pos ter: de Elvis Presley Story (3). 20.02 (S) Soul top-10. 21.02(S) Luister uit én thuis: groeten en wensen en vraagrubriek voor militairen. 22.02 fS) Als dat zou kunnen: verzoekpla- tenprogramma. 23.02 (S) Sesjun: Jazz en ^blues live. 0.02 (S) Hugo van Gelderenshow met LP-werk. 1.02-7.00 (S) De Nachtwacht. 19.05 E.O.: Kinderkrant 19.30 The Waltons. tv-sene 20.20 Windkracht 16: liefdesregels vanuit de bijDel 20.45 Glory to God. Amerikaanse kerkmuziek 20.55 Nader bekeken 21.25 Tenslotte 21.35 NOS: Journaal 21.50 ik VPRO: Machiavelli, of hoe het in de wereld toegaat 23.10 NOS: Journaal NEOERLAND 2 18.15 NOS: WK ijshockey vanuit Polen 18.45 Paulus de boskabouter 18.55 Journaal 19.05 VARA: Het intieme leven van de lu natuurlilmserie 20.00 NOS: Journaal 20.25 it VARA: Achter het nieuws 20.30 Terug naar de natuur, tv-spel 21.10 it Koning klant: consumentenrubriek 21.25 ir Onbestorven weduwen. Engels tv- 22.30 ik Achter het nieuws 23.05 Directeur, gedicht van Gerrit Achle 23.06 NOS: Oen Haag vandBag 23.21 Journaal Simpkins TV VANDAAG NEDERLAND 1 11.10 NOS/NOT: Schooltelevisie 14.00 Schooltelevisie 16.00 Schooltelevisie 15.00 E.O.: Little house on the praine. tv-sene 18.15 TELEAC: Bedreigde landschappen - 18.45 NOS: Toeristische tips 18.55 Journaal ,,Die blauwe cowboy op dat groene paard is misschien wel leuk, maar mevrouw hier loopt purper aan".

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 4