Van Hemert verzorgt avond ouderwets toneel Analfabetisme voor heel wat mensen nog bron van verdriet DOG SANAL I SANAL KNAAGDIEREN DCLLy ARNHEM Radio- en televisieprogramma's Natuurliefhebber Vergeelde glorie morgenavond op Nederland 1 Vanavond urovisie ïgfestival I dus zet de kaas uit het vuistje maar klaar! ZATERDAG 3 APRIL 1976 BINNENLAND/RADIO-TV TROUW/KWARTET 4 Zondagavond kunt u in het NCRV-programma nader kennis maken met de singuliere natuurminnaar Plet Zonderwijk Veel lezers hebben reeds weet van hem. niet alleen uit het artikel in onze krant naar aanleiding van het door de universiteit van Utrecht verleende eredoctoraat, maar ook van zijn ..spreekbeurten". Elke week trekt hij er wel een paar avonden op uit om zijn kennis van en liefde voor de natuur op anderen over te dragen. De titel van de door Jan Pieter Visser samengestelde documentaire geeft al meteen de herkomst van dr Zonderwijks gedrevenheid aan: Gaven uit Gods Linkerhand. Vooral daarover praat hij voor de camera; onopgesmukt, maarzo vervuld van een rijk geloofsleven, dat lk hem een pastorale natuurvriend zou willen noemen. Ik weet zeker, dat zelfs mensen, die alleen al bij het horen van het woord preek kopschuw worden, naar Zonderwijks getuigenis zullen blijven luisteren. Zijn weg-terug naar de natuur is tegelijk een verkenningstocht in het eigen innerlijk. Een oriëntatie die doet inzien dat we nog maar zelden tot verwondering in staat zijn. Dat we te weinig zelfkennis beziten om. zoals hij het zegt. te leven in de erkenning dat je eigenlijk zo weinig betekent. De wijze waarop dr Zonderwijk al wat leeft en groeit benadert vertoont geen spoor van zoetelijkheid en overdrijving, maar is gebaseerd op een rentmeesterschap, dat niet door mensen is opgelegd. Ter illustratie van het gesproken woord, koos Jan Pieter Visser natuuropnamen van Jan Schaper. Vooral bezitters van een kleuren toestel zullen ervaren dat de prachtige beelden een enorme spankracht bezitten. Het zal Schaper, die langzaam herstelt van de zware verwondingen, meer dan een jaar geleden opgelopen bij de val uit de nok van zijn boerderij in Langerak. goed doen. dat zijn filmbeelden zo voortreffelijk aansluiten bij de bedoelingen van dr Zonderwiik. Terugkerend naar de donderdagavond geloof ik niet. dat het erg zinvol is om Achter het .Nieuws en het programma van de Ombudsman vaker aan elkaar te koppelen, zoals het deze keer is gedaan. Het verscheiden optreden van de staatssecretarissen Schaefer en Van Dam was niet bevorderlijk voor een begrijpelijke informatie. Bovendien was het onbevredigend dat vooral de heer Van Dam zo boot-afhouderig deed. De man in de straat zal hierin wel een enorme tegenstelling hebben gezien met de besliste wijze waarop hij vroeger als ombudsman op kwam voor de belangen van mensen die het moeilijk hadden. Bij deze mensen zal hij niet veel begrip hebben gekweekt voor sommige overwegingen die hij nu als staatssecretaris moet laten prevaleren. KARELTJE KNETTER Geboeid heb ik gekeken naar de door de EO vertoonde Amerikaanse documentaire over de groei van het vToege Christendom. Interessante beelden gingen vergezeld van instructief commentaar. De Nederlandse tekst werd niet alleen door Bob Meijer kundig voorgedragen, maar was ook met technische middelen aangepast aan de situatie van het filmbeeld, onder andere echo suggererend in de catacomben van Rome. Slechts een kleine rechtzetting: de Griekse goden waren bij de Romeienen niet onder dezelfde namen bekend; zo veranderde Zeus in Jupiter en werd Ares Mars genoemd TON HYDRA Van onze radio en tv-redactie HILVERSUM Morgenavond brengt de NCRV met het televisiespel ..Vergeelde glorie" weer eens een drama-produktie op het scherm van regisseur Willy van Hemert. In de hoofdrollen Caro van Eyck en Liane Saalbom. (ADVERTENTIE) Behalve Van Hemerts muziekpro gramma van het duo Caroline van Hemert-Louis van Dijk. is het op dra- magebied op het scherm de afgelo pen tijd stil geweest rond zijn per soon. Van Hemert Is als free lancer ook helemaal niet gebonden aan de NCRV en inmiddels is hij dan ook bezig aan drie stukken van de Fransman Pagnol uit de jaren dertig: Manus. Ceasar en Fenny, die de KRO in het najaar op het scherm hoopt te brengen Ko van Dijk heeft de hoofdrol, naast spelers als Coen Flink. Hans Boskamp en Jan Teu- lings. Verder bewerkte Van Hemert het boek Sil de Strandjutter tot een televisiespel, maar regisseert dit zelf niet vanwege zijn conditie en de har de omstandigheden waarin de opna men plaatsvinden. Tragi-komedie Aan „Vergeelde glorie" werd al ge werkt in oktober 1975 toen de actrice Caro van Eyck haar veertigjarig jubi leum vierde. Evenals haar te genspeelster Liane Saalbom is zij een vrouw van rond de vijfenzestig. Het gegeven is van de Hongaarse schrij ver Orkény, een tragi-komedie in twee bedrijven die zich op verschil lende plaatsen afspeelt. ..Een Caro van Eyck als de oudste van twee zusters, van wie de dagen vervuld zijn met herinneringen. avondje ouderwets televisietoneel", noemt Wim Hazeu van de NCRV het. De schrijver Orkény is van de heden daagse Hongaarse auteurs degene. wiens werk het meest over de grenzen komt. En ..Vergeelde glorie" bereikte dan ook het Britse theater en de BBC-radio. resp. onder de naam Catsplay en The cat game. In Honga rije werden er een toneelstuk, een film en een hoorspel van gemaakt. ..In „Vergeelde glorie" getuigt de au teur van zijn diep medegevoel met de oude eenzame vrouw. In dit geval zijn het twee Hongaarse zusters die door emigratie van een van hen ver van elkaar wonen. De een verblijft in de Beierse Alpen, de ander in Boeda pest. Door middel van telefoonge sprekken en brieven houden ze con tact met elkaar. Maar ze blikken daarin altijd terug. Hun contact is gevuld met jeugdherinneringen die met het heden worden verweven. Er is ook veel fantasie in. De jongere zuster is ongeneeslijk verlamd en slijt haar dagen bij haar welvarende kinderen. Toch is ze eenzaam. Haar zuster heeft een interessanter leven 0 (21.00- OS Ned. 2) achter de rug. waaraan ze een min naar heeft overgehouden. Zij dreigt hem echter te verliezen. Andere spe lers zijn: Tilly Perin-Bouwmeester, Teddy Schaank. Karin Meerman. Elsje Scherjon en anderen. De NCRV zendt „Vergeelde glorie" uit om half negen op Ned. 1. UTRECHT In verband met de zorgelijke gang van zaken in het goederenvervoer stellen de Neder landse Spoorwegen voorlopig dertig diesellocomotieven op non-actief. Door de conjuncturele teruggang in het goederenvervoer is er voor de dertig locomotieven op dit moment geen emplooi. ADVERTENT F ''n gezonde traktatie voor hamster marmot, konijn, enz. HILVERSUM In Nederland komt geen analfabetisme meer voor volgens de internationale statistieken. En toch is het niet zo dat iedereen in ons land kan lezen en schrijven. Er zijn nog een paar duizend mensen onder ons die noch de krant, noch de straatnaambordjes, noch de ondertitels van buitenlandse televisie kunnen lezen, noch hun eigen handtekening kunnen zetten. In Amsterdam is voor deze mensen met de gemiste kansen de avondschool voor volwassenen. SPECIAAL Over het onderwijs daar. maar ook over de grote moeilijkheden die anal fabeten dagelijks ondervinden gaat de radio-documentaire „Analfabetis me" die morgenavond wordt uitge zonden tussen kwart over negen en tien over tien op Hilversum II. Sa mensteller is Bob Uschi. De opnamen zijn gemaakt door Peter van der Ak ker en Joop Heintz Jaarlijks kruipen zo'n veertig volwassenen in genoem de Amsterdamse school de school banken in en maar een klein aantal wordt aangenomen. Niet iedereen weet van het bestaan van de school af en niet ledereen heeft de moed er naar toe te stappen Geschat wordt dat de school wel bevolkt zou kunnen worden door vijfhonderd man. Het zijn vaak mensen met een doorsnee intelligentie. Ze kunnen in hun jeugd veel ziek zijn geweest, zo dat het onderwijs erbij inschoot. Het kunnen kinderen zijn van ouders die als circusartiest of in een ander be roep een zwervend bestaan hadden. Ze kunnen in de oorlog geen kans op onderwijs hebben gehad en de scha de niet hebben ingehaald. Misschien waren ze te lastig op school of spijbel den ze veel. Want ondanks dat de Nederlandse wet zegt dat ieder kind naar school moet is dat niet in alle gevallen te controleren. Het niet kunnen lezen en schrijven is r/ het gezonde vltaminesnoepje voor uw I voor de mensen die het overkomt vaak een grote bron van verdriet. De „moderne analfabeten" lopen daar om vaak met enorm minderwaardig heidscomplexen rond. Temeer daar ons leven beheerst wordt door formu lieren enz. Een handtekening wordt bij hen een kruisje. De avondschool in Amsterdam helpt deze mensen daarom naast het leren lezen en schrijven ook administratie ve karweitjes. Klassiek is het excuus van de analfabeet: „ik heb mijn bril vergeten", als hem wordt gevraagd iets te lezen. Schrijnend is het ver haal van een Nederlandse vrouw die. herstellende van een ziekte in een Engels ziekenhuis, zich steeds be roerder begon te voelen omdat Ze de brieven en kaarten van haar familie uit Nederland niet kon lezen en be antwoorden en er met de omgeving niet over durfde te spreken. Voor een jeugdprogramma over de schadelijkheid van roken werd een bezoek gebracht aan de astma kliniek in Davos. Ned. 1 17.05 In de vervroegde uitzending van Brandpunt: reportages over het grensgebied tussen Rhodesië en Mo zambique en over de reorganisatie van Nederhorst Staal in Gorkum. NED. 2 20.25 In de Paul Newmanserie ver toont de Tros Huwelijk zonder mo raal met o.a. Joanne Woodward en My ma Loy. Ned. 1 20.25 Ongeveer tot kwart over elf duurt het Eurovisie Songfestival in Den Haag. Ned. 2 21.00 Henk Stam geeft een toelichting op de Symfonie nr. 60 van Haydn, die om tien uur wordt uitgezonden Hilv. 4 09.20 Toeraktua geeft informatie over de boeiende stad Bangkok. Hilv. 2 18.30 Aan Karei van de Woestijne zijn de woorden in de avond ontleend. Hilv. 2 /22.00 82. Dikke Kobus ging vol zelfver trouwen aan het oefenen. „Het voet balspel zal me niet veel moeilijkhe den in de weg leggen." beweerde hij blufferig. „Als de mysterieuze krach ten in de sport eenmaal bij een mens aan de dag treden, dan draait-ie voor een simpel spelletje voetbal zijn hand niet meer om. Wat moet ik jullie nou even laten zien?" „Zet eerst die alpinopet maar eens op." zei de smid droogjes. „Daar zitten de koperen contacten in verborgen, waarmee dr Yokito stroomstootjes aan jouw hersens meedeelt." „Het is een mooie uitvingding." zei Kobus. „Maar toch kun je mij niet wijsma ken. Verholen, dat het alleen de ma chine van dr. Yokito is. Ik heb er veel over nagedacht, en wil je nou mijn mening ereis horen? Machines kennnen héél mooie dingen, maar zoner de mens bennen ze niks. Zon der de mens is het dood spul. Pas de mens geeft waarde an zo'n machine en zo'n mens ben ik. Mijn ogen, mijn voetem en mijn spieren motten het tenslotte doen. Veylenoord zal nog opkieken als ze me bezig zien. Misschien komen ze wel. „Laat dan eerst maar eens zien wat je kunt," zei de smid. „Doctor Yokito heeft de computer al ingeschakeld. Klaar.Daar góót-ie dan!" De smid gooide nu een voetbal op, een echte binnen- en buitenbal maat 5, en nu kan men zeggen wat men wil, maar de sportcomputer van dr. Yo kito was werkelijk tot wonderen in staat. Dat vonden Kid Sucker en Wladimir Kotsof ook, die buiten met him neus tegen de ruiten gedrukt stondeen. Telkens gooide de smid een moeilijke bal op en dan kopte Kobus die bal met een slim tikje naar zijn voet. Dan nam hij de bal ineens „op de slof" en kickte een benzineblik om, dat daar expres was neergezet. En elke keer was het raak! „Die kerel schopt even gemakke lijk links als rechts!!" steunde Kid Sucker. „En kijk eens hoe blik semsnel en weergaloos handig hij tussen aambeeld en werkbank doordribbelt" piepte Wladimir. „En dat allemaal door die sportcompu ter, die ik voor de eer en de glorie van mijn land in de wacht moet slepen!" „Of ik voor het mijne. grom de Kid Sucker. „Kom mee. W.ladi- mir. We gaan. We hebben genoeg gezien. „En daar gingen ze, die twee, nog steeds vermomd als keurige En gelsman met een keurig zoontje PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN FERDINAND Er worden foto's van de muur ge haald. albums met kiekjes opgesla gen van Kaapstad en de baai van Kaapstad, veel foto's van Sjos. Ellie en de prachtkleinzoon. Het is al laat in de middag, als Sam en Dolly weer buiten staan, aarzelend of ze naar het Huis willen lopen, of nog een ommetje door het bos maken. „Liever nog even door het bos," stelt Sam voor. Als ze op het pad zijn, begint hij: „Waarom ben je zo net driftig op me geweest. Dol. ik kan het niet helemaal nagaan „Ik weet het niet. Sam ik geloof, dat ik het nog ben praat er maar niet meer over het ligt zeker aan mij. ik heb ergens in mijn gemoed een kronkel, heus, praat er maar niet meer over." „Maar ik kan toch niet ophouden er over te denken. Dolhet is eigen lijk vreemd, zo een ontsporing, als er in de grond niets is weet je, dat dit onze eerste dissonant is? Buiten mijn weten om heb ik die bij je opgeroepen en jouw geprikkeldheid geeft mij weer verdriet „En dat. omdat je poot in plaats van been. kop in plaats van hoofd van een paard zegt." Dolly lacht, maar Sam ziet. dat er tranen in haar ogen staan. „Ik ben in een stukje wereld van je niet thuis. Dol. mijn onhandigheid en linksheid heeft je geërgerd ik geloof, dat het dat is, geloof Je ook r niet?" „Ja. misschien is het dat, maar als het dat Is. dan ben lk toch een spook geweest. Er zijn zo veel werelden. door Henriette L.T. de Beaufort waarin jij niet alleen thuis bent, maar zefls een virtuoos en als ik dan domme dingen zeg, zul jij zeker niet driftig worden ,?"„Dat moe ten we nog zien, ik beloof niets." Sam krijgt weer een opgelucht gevoel, hij begint te voelen, dat de dunne wand, die ze even scheidde, aan 't wegval len is. Stijf lopen ze in de pas. dicht tegen elkaar aan. elke tred is een zachte golving, die ze gelijk maken. Sam maakt zijn arm los en legt die om Dolly's middel. „Sam weet je. wat ik wou? Dat we altijd hetzelfde konden denken, het zelfde voelen Ze weet niet, dat ze even haar ogen sluit, terwijl ze dit zegt. „Als dat eens kon. liefstemaar dan zouden we misschien ophouden elk te bestaan, ik heb soms bij ogenblikken niet gedacht, maar voorgevoeld, dat het zou moeten kunnen een wederkerige identifi catie maar het gaat nietwe blijven twee." „Vroeger heb ik het woord tweeënig nooit begrepen het bestaat dus toch. een tweeheid in een eenheid." „Ja, als ik aan mijn ouders denk, bestaat het „Waarom denk je niet aan ons bij dat woord?" „Ja, waarom nietomdat wij nog maar beginnen „Te weten dat het een begin is. dat vind ik juist zo heerlijk, zo overheer lijk. mijn kleine engel, alles is nog vóór ons en haast niets is achter ons „Toch al veel. als ik denk aan die dag aan zee Nauwer haalt hij de arm om haar middel. Zo lopen ze over de winterse paden van Beukenloo, door het kale bos. De lucht is koud en kil. maar ze zien geen kaal bos. ze voelen geen ijzige lucht, te zamen zoeken ze een weg door een eerste nevel, die even door hun harten trok, als die damp optrekt, wordt het weer licht. Een klein woord, een lichte toonval, een zacht gebaar, zelfs de onuitgespro ken gedachte, alles is een voortdu rende openbaring, als een communie van iets onuitspreekbaars, dat hoog en heilig is. Op een winterse januari- middag dwalen ze te midden van de appelgaarden, de rozentuinen, de balsemhagen van hun Jonge liefde. WORDT VERVOLGD RADIO MORGEN RADIO VANDAAG HILVERSUM I <m m. ra FM- kanalra.)VARA: 7 00 Nieuws 7 02 (S) Z O programma voor iedereen (7.30 Nieuws. 7 41-7 53 Dingen van de Dag 8 30 Nieuws 8 38-8 45 Gymnastiek voor de huisvrouw 10 30 Nieuws. 10.33 (S) Z.L: programma dat voor zichzelf spreekt. 12 28 Mededelingen. 12 30 Nieuws 12 41 <S> In de Rooic Haan: hitwerk en actualiteiten. 14.30 (S) Muziek uit Studio I muzikale show 15 30 Nieuwt 1533 (S> Het zout in de pap: programma over kunst en cultuur. 17 30 Nieuws. 17 32 Dingen van de Dag. 18 00 (S) Ekspres: licht platen programma. P P 18.19 Uitzending van de R K P N VARA 18 30 Nieuws 18 41 (S) Ek spres. vervolg. 19.00 (S) VARA feliciteert: venoek platen programma 21.00 (S) Voor wie mei kijken wü muziek en informatie. (22.30 Nieuws 23 55-24 00 Nieuws HILVERSUM II 1402 m. ra FM- Kanslen-iTROS 7 00 Nieuws 7 11 Och tendgymnastiek 7 20 Kom er maar eens uit (8 00 Nieuws 8 1IMA 30 Aktua 9 35-9 40 Wa terstanden). 10 00 Tien-om magazine voor jongens en meisjes 10 30 Aktua sportcafé (1100 Nieuws). 11.30 Hartje Amsterdam: mensen meningen muziek. OVER HEIDSVOORLICHTING 1249 Exportivi- tciien TROS 13 00 Nieuws 13 11 Aktua. 13 30 Voorzichtig breekbaar 14 30 Stei ger B gevarieerd programma. 16 00 Nieuws. 16 03 De Nederlandse top-40 (Vanaf 17 00 Stereo» 17 55 Mededelingen 18 00 Nieuws. 18 11 Aktua. 18 30 Toeraktua vakantietips. 19 00 (S) Tros «-country country muziek. 20 00 Nieuws 20 05 <S. Concert la carte klassiek wensconcert 21 30 (S) Guitanteilen 22 00 (S) Woorden in de avond voordracht en muziek EO 22 30 (S) Laat ons de rustdag wqden meditatie en gewijde mli ne k 23 00 (Sl Reflector informatief pro- gramma 23.13(S) Postludium: klassieke mu ziek 23 55-24 00 Nieuws Kanalra.lNCRV 7 02 (S) Happy sound 7.55 Eerlijk gezegd. 8.03 (S) Pop-station. 10 03 (S) Muziek bij de koffie. (11.03 Hollands kwar tiertje 11 15 Strictly Country Style 12 03 (S) Drie tussen de middag Los Vast. 14 03 (S) Bij Barend: Op de Hollandse toer 16 03 (S) Sportshow NOS 18 03 (S) N O S Maal NCRV: 19.02 (S) Pers Vers nieuwe grammo foonplaten 20 02 (S) Eddy Go Round NOS 2102 (S> Internationaal Songfestival 1976 Rechtstreeks vanuit Den Haag 23 15 (S) FnU Spits NCRV 0 02 (S) lat. date 0.30 (S) Jazz Time. 1.02 (S) Middernachtblues 2.02 (S) Bent u daar nog? 6.02 (S) Al wakker? 6.45-7.00 (S) Zondagmorgen. HILVERSUM IV (FM-Kanalen.lAVRO: 7 00 Nieuws. 7.02 (S) Reveille 9.00 Nieuws 9 02 Van mensen en dingen die met voorbij gin gen. 9 30 (S) 'n woordje vooraf. 9 40 (S) 't Is historisch programma over geschiedenis 10.00 (S) Radio Filharmonisch Orkest met viool: klassieke muziek 11 45 (S) De wereld van de opera 12.45 (S) Trad volksmuziek vandaag. 13.15 tS) Muziek hobby-isten ka mermuziek. 13.45 (S) Radio Kamerorkest. 14 00 Nieuws. 14.02 (S) CouranUei weekkrant met en over muziek 15.20 (S) Van Couperin tot Rameau: genremuziek 16 00 (S) Aspecten: kunstrubriek. 16.40-17.00 Radi- ojournaal. TV VANDAAG NEOERLANOI 10.00 TELEAC: De eerste 365 dagen iM hel leven van hal tund - herh les 10 10.30 Pech onderweg tos tZ(he<h I 1100 Nederlands voc buitenlandse werknemers - hem les 9 15 30 NOS:Joumaai 15.32 e NCRV: NCRV-Spon Ahov 16.40 De reizen van Kim. jeugdserie 17.05 De Irom van Pandoera: kinderprogramma 18.15 TELEAC: Sociale Verzekering, les 4 (voor gehoorgestoorden) 18.45 NOS: TV-mtormatie voor Marokkanen 18 55 Journaal 19.05 TROS: De bal is rond. speiprogramma. 19-35 De man van zes miljoen, fv-sene. 21.35 NOS: Journaal 21 50 TROS From the Terrace (vervolg). 23 05 O TROS-sport 23 30* NOS Journaal. 23 35 Uod van de week. NEDERLAND II 16 45 NOS Paulus de boekabouter. 10 55 Journaal. 19 30 Kareit|et kolderieke kapriolen: tllmkkichten uil de oude doos met In de hoofdrol HaroM Uoyd 19 50 e KRO/RKK 1 Zand 33. HILVERSUM III 1445 ra FM- 16.00 Kijkdoos 21 00 Eurovisie Songfeetlval 1975. 23 15 Journaal. HILVERSUM I (298 m en FM-kanalen). VA RA: 8.00 Nieuws. 8.10 Weer of geen weer (9 00 Sportmededelingen). HUM VERB. 9.30 Ac tualiteiten en muziek. IKON: Hervormde kerkdienst. 10.45 Wilde Ganzen. 10.50 (S) De andere wereld van zondagmorgen: menselij ke en minder menselijke zaken binnen en buiten de kerk. AVRO: 12.00 (S) Muzikaal onthaal muzikale show. 13.00 Nieuws. 13 10 De toestand in de wereld 13.19 Radiojour naal. 13.30 Delta: commentaar vanaf de basis naar de top KRO: 14 00 Kruispunt: magazine met infbrmatie over kerk en samenleving. 14.30 (S) Promenadeconcert: piano- en ballet muziek. 15.15 (S) Aan de lijn: over eten en drinken gesproken 16.15 (S) Souvenirs: or kest en solisten 16.45 Hoe gaat het? Zickena- postola.it IKON. 17.00 Nederlands Her vormde kerkdienst. 17.58 Wilde Ganzen. 18.00 (S) Van Klok en Klepel: kinderprogramma. 18 15 Mensen, door ds A Klamer. NCRV: 1830 Nieuws. 18.40 (S) Zondagavondzang: gewijde muziek. 19.05 (S) De laatste der rechtvaardigen, hoorspelserie. 19.25 (S) Ker korgelconcert 20 05 (S) Musica Sacra begra fenismuziek. AVRO 20 30 (S) In de kaart gespeeld: klassiek verzoekprogramma. 22.30 Nieuws. 23.00 Vanavond laat sport. 23.55- 24.00 Nieuws. HILVERSUM II 1402 m ra FM-kanalen). KRO 8 00 Nieuws. 8.10 Overweging. 8.15 Badinerie: klassieke muziek 9.00 Nieuws. 9 10 Waterstanden 9.15 Laudate gewijde muziek. 10.00 Eucharistieviering. 11 00 Da Capo klassieke muziek. 11 50 Buitenlands commentaar 1159 Bericht Vastenaktie 12.00 Nieuws. 12.10 Echo. NOS 12.20 Informatie en verzoekplaten voor Surinamersen Antilli- anen 13.20 Programma voor buitenlandse werknemers VARA 17 00 iSt VARA- Klassiek toegiften uit Studio 1 li). I7.S5 Me dedelingen 18 00 Nieuws. 18 15 Dingen van de dag Aansluitend: (S) VARA-Gram pre senteert 18.30 Boemerang, magazine over de nieuwsmedia 19.00 De Scala 1925-1950: ope ra-aria's. IKON 19 30 Brood en spelen kul- tureel magazine NOS 20 00 (S) Promenade Orkest en solist: klassieke muziek. 20 30 Gastcollege gesprek over literatuur 21 15 Analfabetisme. 21.50 Portret van een dissi dent Victor Fajnberg 22.25 (S) Over musici gesproken. 22.55 (S) Hobbyscoop - infor matie over techniek. 23.25 (S) NOS-Jazz. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III (445 en FM-kanalen). AVRO: 7.02 (S) Ko. de boswachtershow. 8.02 (S) Juist op zondag met sportinformatie. 10.02 (S) Muziek Mozaïek. VARA: 11.30 (S) De C. Flinkshow. 12.02 (S) Klink klaar. 13.02 (S) NAR - Nederlandse Artiesten Revue. NOS 14.02 (S) Langs de lijn, sport en muziek. 18.02 (S) Jazz uit het historisch archief. KRO: 18.30 (S) Springplank, jong talent. 19.02 (S) Tombo la. 23.02 <S) Voer voor vogels. 1.02-7.00 (S) De week in. HILVERSUM IV (FM-kanalen). VERONI- CA: 8 00 Nieuws. 8.02 (S) Veronica op 4 populaire klassieke muziek. NOS: 9.00 (S) Discotabel 10 00 S) Musica religiosa: gewij de muziek. 11.00(S)Für Elisemetom 12.00 de quiz: Wat is dat nou? 13.00 (S) Zondagmidda gouverture. 14.00 Nieuws. 14.05 (S) Con certgebouworkest met solist. (In de pauze: 15.00-15.25 Sport in het kort en praten over muziek). 16.00-17.00 Musica Nova. 17.00 IKON: Vesper 17.30 Bericht wilde ganzen. 17.32 NOS: E K. Tafeltennis vanuit Praag. 18.15 18.55 NOS: TV-informatie Turken. 19.00 Journaal. 19.05 NCRV: Ruimte geestelijke muziek. 19.35 Licht klassiek met variaties, muziekprogramma 20.30 VergeekJe gkxie. tv-spei. 22.10 Gaven uit Gods linkerhand, een nadere kennismaking met Piet Zonderwijk. 22.40 Journaal. NEDERLAND 2 18.25 IKON-KRO/RKK: Woord voor woord 18.30 NOS: Pautus de boskabouter 18.35 Rogues Rock. tv-serie. 19.00 Panoramiek. 19.15 Studio Sport. 20.30 Ot en hoe zit het nou met Sien: vandaag over het vrouwentribunaal in Brussel 21.30 NOS: Journaal 21.35 Informeel maatschappeh|ke ontwikkelingen in de nabije toekomst. 22.35 Episodes, ballet. 23.05* Journaal. TV MORGEN Simpkins NEDERLAND 1 11.00 KRO/RKK: Eucharisfievierinng 14.00 TELEAC: Pech onderweg -13 1430 Les Gammas - 32 15.00 Wetenschap in beweging -12 15.30 Bedretgde landschappen - 9. ...Met die venti* 16.00 NOS Journaal lator op zijn rug 1602 Sesamstraat komt hij toch gemakkelijk 16.27 E K Tafeltennis vanurt Praag omhoog 16.55 Voetbal en toto-qrtslagen

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 4