Passie-uitvoeringen in de komende weken INNEMEEBV SPAAR DEPOSITO' BIJ DE SPAAR- BANK Een passieconcert voor fijnproevers VJ&ukri akeeti *na/ri 6 or 8°l DzJutiftocft 'Voor niks gaat de zon op': humoristisch en ernstig Vakbonden spannen proces aan tegen expeditiebedrijf Marokkaan gedood bij steekpartij Nederlandse hulp aan Indonesië dit jaar 150 miljoen Macbeth TEL. 070/60.39.05 op een spaar- deposito dient de inleg mini- m T— maal 1.000,- ITtK, te bedragen. /O voor 2 jaar vas t 63Óf 1 4 voor 3 jaar vas 2 /O voor 4 jaar vas f%3 voor 5 jaar vas NUTSSPAARBANK LEIDSE SPAARBANK FAMILIEBERICHTEN MAANDAG 29 MAART 1976 Ter informatie geven wij hierbij ook dit jaar weer een reeks aankondigingen van uitvoeringen van Bachs passiemuziek in de komende weken. Opgaven voor deze rubriek te richten aan de kunstredactie. door André Rutten DELFT Je hebt een heel leuke avond, als je „Voor niks gaat de zon op" gaat kijken. Het gaat wel over werken en werkloosheid, maar daar is best humoristisch mee om te springen, zonder dat de ernst erachter uit het oog verdwijnt. De voorsteling is gemaakt door het van een andere huisvrouw, die net groepje van de Nieuwe Komedie, dat eerder veel succes had met „Voor een bloemetje en een zoen". Dat pro gramma had het groepje Ellen Verhey, Fred Vaassen, Trudy Der- ksen. Ilona van Wijk, Willem Wage- maker onder begeleiding van Shi- besloten heeft om te gaan werken, een kantoorsituatie met een erg strikte chef, slaafse ondergeschikten en één erg nuchter en daardoor weer barstig meisje, een situatie in een fabriek, waarin een oudere werker met rugklachten naar de bedrijfsarts DELFT, vrijdag 2 april. Aula Technische Hogeschool. 19.30 uur. Matthaeus Passion. Gemengd koor Cantarella. Delftsche Nicolaas- sanghers. Marco Bakker. Meinard Kraak. Nelly v. d. Spek, Marianne Dieleman, Chris van Woerkom, Wou ter Goedhart. Gewestelijk Orkest. AMERSFOORT, vrijdag 2 april. Fon- teinkerk, 19.30 uur en ZEIST, zondag 4 april Evangelische Broedergemeen te. 14.30 uur, Matthaeus Passion. Baarnse Cantorij, Herman van Kerkhof. Frits van Erven, Madeion Michel. Delia van Schaik, Rob Stur- keboom, David Shapero. Orkest Baarnse Cantorij. dirigent Louis Mol. MONNICKENDAM. zaterdag 3 april. Grote Kerk. 20.00 uur. Johannes Pas sion. Cantorij Grote Kerk. Michiel Ten Houte de Lange. Hans Zomer. Joke Samson. Inge Borgers. Hein Meens, Alexander Offenberg. Con sort Con Basso, dirigent Peter Oos- terveld. ALKMAAR, zaterdag 3 april. Grote Kerk 19.00 uur, Matthaeus Passion. Alkmaarse Oratorium Vereniging, door ADR. HAGER DEN HAAG Behoudens twee werken van de 17e-eeuwer Carissima voerde Rocus van Yperen met het Haags Kamerkoor composities uit die in de twintigste eeuw werden gecomponeerd. Dit programma, dat in het teken van de passiettfd stond, kreeg gestalte tijdens een concert in de Petrakerk. De belangstelling voor deze avond viel niet tegen. Genoemde Carissimi krijgt meer en meer de aandacht, waarop hij na meer dan drie eeuwen recht heeft. Een werk als Psalm 110 is een voor beeld van een schrijfwijze, rijk aan versieringen en kleurrijke spontani teit. Het Haags Kamerkoor bezit de kwaliteiten om een dergelijk werk met meerdere solopassages uit te voeren. Dank zij de solisten uit eigen gelederen was het mogelijk, een bij zonder origineel en afwisselend pro gramma samen te stellen. Met mede werking van organist Renè Rakier en harpiste Mapje Keereweer kon het „Onze Vader" van Janacek wor den uitgevoerd. Een indringend werk. geïnspireerd door schilderijen van de Poolse schilder Mecina- Kresz. De componist schreef het werk vanuit zijn medegevoelens met onderdrukten en armen, een verbon denheid met het Poolse volk. De weergave was zeer overtuigend, tekst en muziek vormden een eenheid in een doorleefde verklanking. Albert de Klerk heeft inmiddels tal van geestelijke koorwerken geschre ven en zijn spirituele werk ..Super Omnia" getuigt van zijn affiniteit met de vocaliteit. De compositieklasse van Roger Du- casse geniet bekendheid, zijn compo sities daarentegen zijn spaarzaam en daardoor vrijwel onbekend. Toch getuigen zijn drie geestelijke liede ren voor koor. sopraan en orgel van talent. Gedacht vanuit de tekst, on gecompliceerd en goed in het gehoor liggend. Van Benjamin Britten ten slotte het levendige, schijnbaar moeiteloos gecomponeerde „Te Deum". een werk vervuld van een suggestieve muzikale verbeeldings kracht waaraan ook het „War Re quiem" zo rijk is. Britten blinkt voor al uit in de vocale werken en het Te Deum is een gelukkig voorbeeld van zijn meeslepende zeggingskracht. Het programma dat door Rocus van Yperen voortreffelijk was voorbe reid. werd instrumentaal omlijst met onder andere „Chanson de la Nuit" van Salzedo, vertolkt door Mapje Keereweer en een verrassende „Fan tasie voor orgel" van Jan Brandts Buys, die zijn leven doorbracht in Wenen en zich onder andere wijdde aan de opera. René Rakier vestigde terecht eens de aandacht op deze telg van een talentvol geslacht. Als ge heel een concert, dat voor de muzika le fijnproever een festijn werd. Van onze correspondent GRONINGEN Vanmorgen staat voor het Groninger kantongerecht de zaak ter behandeling op de agen da tegen het Internationaal Expedi tiebedrijf Nijdam te Groningen. In samenwerking met een aantal ande re expeditiebedrijven, die wel de CAO voor het vervoersbedrijf hante ren. is door de drie vervoersbonden van NVV. NKV en CNV een proces tegen Nijdam aanhangig gemaakt wegens het niet nakomen van de op 20 november van het vorig jaar afge sloten en verbindend verklaarde col lectieve arbeidsovereenkomst in de bedrijfstak Beroepsvervoer". Districtsbestuurder A. van Hinte van de Chr. Bond van Vervoerper soneel te Assen noemde het een uniek gebeuren, dat de aanklacht eendrachtig met werkgevers is uitge bracht. „Sinds het proces is aangespannen tegen het bedrijf van Nijdam is er van geen enkele van de 38 perso neelsleden daarvan ook maar enig contact (noch persoonlijk, noch tele fonisch» meer geweest met de bondsbesturen waarbij zij zijn aan gesloten". aldus de heer Van Hinte. In vakbondskringen bestaat het ge voelen dat het personeel van Nijdam door de directie onder sterke druk staat zich afzijdig te houden. Nico Boer, Rom Kalma. Ian Calley, Henk Meyer. Noordhollands Philhar- monisch Orkest dirigent Klaas Ven- neker. AARDENBURG. zondag 4 april, St. Baafskerk. 14.15 uur Matthaeus Pas sion. Nederlandse Bach vereniging. Rolaf Bufkens, Christian Polster. Re- nee van Haarlem, Cora Canne Meyer, Anton Trommelen, Ton Thissen. Utrechts Symfonie Orkest, dirigent Charles de Wolff. NIJVERDAL, dinsdag 6 april. Ned. Herv. Kerk. 20.00 uur. Johannes Pas sion. Dirigent Ber Joosen. ROTTERDAM, woensdag 7 april. Doelen, 20.00 uur, Johannes Passion. Kon. Chr. Oratoriumvereniging Hal lelujah. Marius van Altena, Bernard Kruysen, Christina Harvey, Sylvia Schlüter. Wouter Goedhart. Ruud van der Meer. Utrechts Symfonie Or kest. dirigent Jan Eelkema. ZWOLLE, donderdag 8 april, Buiten sociëteit, 19.30 uur, Johannes Passi on. Toonkunstkoor Caecilia, dirigent Jacques Reuland. HAARLEM, donderdag 8 april, St. Bavo, 19.30 uur, Matthaeus Passion, C.O.V. Haarlem en Aalsmeers Koor, Willy van Hese. Jan Hulsbos. Karin Ostar. Marianne Dieleman, Gerard Honing, Henk van Monsjou, Noord hollands Philharmonisch Orkest, di rigent Piet Kiel. AMSTERDAM, zaterdag 10 april en zondag 11 april. Concertgebouw, 12.00 uur, Matthaeus Passion. Neder landse Kamerkoor en Collegium Vo cale Gent, Kurt Equiluz, Peter van der Bilt, Arleen Augér, Nelly van der Spek. Ortrun Wenkel, Sylvia Schlü ter, Nigel Rogers. Max van Egmand. Ruud van der Meer, Concertgebou workest. dirigent Nikolaus Hernon- court. HENGELO, maandag 12, dinsdag 13 april. Stadhuis, 19.00 uur, Mattaues Passion. Twents Philharmonisch Koor, John van Kesteren, Bernard Kruysen, Maria Venuti, Sylvia Schlü ter, David Johnston. Henk Smit. Overijssels Philharmonisch Orkest, dirigent Henrik Dulack. ROTERDAM. maandag 12 en don- derdag 15 april. Doelen 19.30 uur. Matthaeus Passion. Philharmonisch Koor Toonkunst. Marius van Altena, Marco Bakker. Nelly van der Spek. Marianne Dieleman. Michel ten Hou te de Lange. Ruud van der Meer. Rotterdams Philharmonisch Orkest, dirigent Jan Eelkema. BRUNSSUM In het Limburgse Brunssum heeft zaterdagavond een Marokkaan tijdens een steekpartij zodanige verwondingen opgelopen dat hij op weg naar het ziekenhuis is overleden. Dit heeft de politie gister avond bekendgemaakt. Het slachtoffer, de 34-jarige Ach- med-Abdeslawi-el-Quazani uit Amsterdam, kreeg samen met zijn 37-jarige vriend L.. eveneens uit Amsterdam, op een kruispunt onen igheid met twee landgenoten uit Brunssum. Er werd met stiletto's ge werkt. waarbij ook L. ernstig gewond raakte. De politie heeft twee inwo ners van Brunssum, de Marokkanen A. (31) en A. (32). gearresteerd. Zij worden voorgeleid aan de officier van justitie in Maastricht. Bij huis zoeking werden steekwapens gevon den. De aanleiding tot de onenigheid is niet bekend. reen Strooker van het Werktheater al moet en de WOA in het verschiet ziet, improviserend gemaakt. Die werkmethode hebben zij nu. begeleid door Gerard-Jan Rijnders, opnieuw toegepast, en opnieuw hebben zij de te verwerken stof verkregen uit ge sprekken met betrokkenen en uit li teratuur. Het opmerkelijke resultaat van deze werkwijze is, dat de gespeelde schet sen een persoonlijke, levende toets krijgen. Zij blijkt een goede kijk op het typerende van een bepaalde hou ding en een bepaald gedrag te ont wikkelen, zodat men tot een scherpe en toch grappige uitbeelding ervan komt, omdat het niet alleen gezien maar ook doorzien wordt. Dat maakt de gespeelde situaties tegelijk helder en amusant. Er is een hele reeks situaties, die tamelijk persoonlijk zijn ingevuld en zo het schematische vermijden maar toch aan ruimere geldigheid hebben. De situatie 's morgens in een gezin, waaruit iedereen haastig wegrent naar de huisvrouw die bezoek krijgt eensituatie op een vormingscentrum, op een bureau van de bedrijfsvereni ging waar werkbriefjes ingeleverd en afgehaald moeten worden, een pas werkloos geworden man. die door sommigen als „profiteur" wordt gezien. DEN HAAG Indonesië en Neder land hebben in Jakarta over eenstemming bereikt over de Neder landse ontwikkelingshulp in 1976 aan Indonesië, zo heeft het ministe rie van ontwikkelingssamenwerking bekend gemaakt. Besproken is de besteding van het bedrag van 150 miljoen gulden dat voor Indonesië in 1976 beschikbaar is. De hulp bestaat uit een lening op zogenaamde zachte voorwaarden van 125 miljoen gulden en een schen king van 25 miljoen gulden over technische assistentie. Voorts werd overleg gevoerd over de gewijzigde besteding van een in voorgaande ja ren gedane toezegging van 37 mil joen gulden. Ds. J. Overduin Over de geestelijke volwassenheid Over het evangelische ideaal van de geestelij ke volwassenheid in Christus en de conse quenties daarvan voor het persoonlijk en ker kelijk leven. EeVi werk voor deze tijd, rijk aan inzichten en vol prakti sche levenswijsheid. 3e druk Paperback f 16.50 Verkrijgbaar in de boekhandel De Nederlandse Operastichting Het Circustheater - Scheveningen Giuseppe Verdi do. 1 en za. 3 april - aanvang 20.00 uur Solisten Pauline Tinsley - Mary Willems - Jan Derksen - Jan Blmkhof - Wim van der Engh - Aage Haugland - Lodewijk Meeuwsen - Arley Reece - Fons van Zijl Het Omroeporkest - muzikale leiding: Michael Gielen - regie: Rhoda Levine - dekors. Robert Israel/Tom Munn - kostuums: Robert Israel - belichting: Tom Munn - Het Nederlands Opera koor - koordirigent Thijs Kramer Plaatsbespreking drie dagen voor de des betreffende voorstelling aan de kassa van 10-16 uur. telefonisch van 11-16 uur. nr. 070- 55 8800 CJP en 65+-paspoort geldig. BEGRAFENIS-EN CREMATIEVERZORGING - alle formaliteiten - verz. advertenties - eigen rouwkamers - eigen rouwdrukkerij - eigen rouw/volgauto's dag en nacht HOOIKADE 43-46 DEN HAAG ook voor groeispaarbewijzen naar de kunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9.00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 18.00-20.00 uur. Op 27 maart ging zacht en kaim van ons heen onze lieve Moeder. Behuwdmoeder. Grootmoeder en Overgrootmoeder Henriëtte Wilhelmina Engelbert van Bevervoorde weduwe van Johan Emile van Lingen. op de leeftijd van 83 jaar. Bussum: J W. van Lingen L. van Lingen-van Nieuwenhuizen Bilthoven: Te van Lingen H van Lingen-van Aalten Kleinkinderen en Achterkleinkinderen. 's-Gravenhage. „Mariahoeve". Hongarenburg. Correspondentie-adres: Irisstraat 3. Bussum. De bijzetting in het familiegraf op „Oud Eik en Duinen*. Laan van Eik en Duinen, zal plaatsvinden woensdag 31 maart om 10.30 uur. Vertrek van de rouwkamer Fred. Hendriklaan 7. 10 uur. Bezoek rouwkamer dinsdag van 4-5 uur. Dankbaar voor wat hij voor ons heeft betekend is in volle overgave aan zijn Heer op hoge leeftijd van ons heengegaan, onze zeer geliefde Broer. Zwager en Oom Pieter Westerbeek weduwnaar van J. G. Klijn Sassenheim: M. C. Roeloffs-Westerbeek Lisse: G. M. Scheffers-Klijn neven en nichten Sassenheim. 28 maart 1976. „Heer. ik wil uw liefde loven, al begrijpt mijn ziel U niet." Heden werd uit onze familiekring weg genomen na jaren van lijden, onze lieve Schoondochter. Schoonzuster en Vriendin Nelleke de Groot-Kelder op de leeftijd van 33 jaar. Ermelo: A. de Groot W. de Groot-Colenbrander Almelo: Nel en Riet Barneveld: Theo en Wies Ermelo. 27 maart 1976. Witteveenlaan 10. Onverwacht heeft de Here tot Zich genomen onze lieve Zoon. Broeder. Zwager en Oom Gijsbertus Plomp oud 52 jaar. Delft: E. Plomp-Kollaard Rijswijk: H. Plomp J. M. J. Plomp-Berends "s-Gravenhage: J. J. Plomp T. Plomp-Ronde Delft: A. H. Plomp Neven en nichten Rijswijk. 27 maart 1976. Het stoffelijk leven van onze fijne oom Arend Tijms (wedn. van tante Rens Gaasterland) is geëindigd. De kinderen van Herman en Frouk: Rie en Han Bolhuis Ren en Ben van Vliet Ton en Doet Rakers Herman en Riet Rakers Klaas en Lisette Rakers Amsterdam. 27 maart 1976. Zelfs bij het nad'ren van de dood. volkomen inkomst geven. Psalm 68 10b (ber.) Heden behaagde het de Heere. door een droevig ongeval uit ons midden weg te nemen onze innig geliefde Zoon en Broertje Cornells van Duijn op de jeugdige leeftijd van 7 jaar. C. van Duijn M. van Duijn-Ouwehand Gerrit Jan Katwijk aan Zee. 27 maart 1976. Buitensluisstraat 117. Rouwbezoek: des nam. van 3—5 en 7—9 uur. Geen bloemen De rouwdienst zal gehouden worden D.V. donder dag 1 april a.s. des nam. 1.45 uur in het Herv. Kerkl. Centrum. Voorstraat 74. waarna de ter aardebestelling zal plaatsvinden omstreeks 2.30 uur op de begraafplaats ..Duinrust" aan de Park laan te Katwijk aan Zee. Geheel onverwacht heeft de Here uit onze fami liekring tot Zich genomen onze lieve Schoonzoon. Zwager. Oom en Oudoom Hendrikus Johannes Baljet echtgenoot van J. Baljet-Bijl op de leeftijd van bijna 57 jaar. „Ik zal raadgeven. Mijn oog zal op u zijn". Psalm 32 8 Zeist: Haarlem: Drachten: Putten: Haarlem H Bijl A. C Bijl-Storm L. Bijl G. Bijl-van Heerden H. A C Bijl C. Bijl-van der Meer Laurens E C A Versluis Gerald en Anton A C Bijl Eindhoven. 26 maart 1976. Pippehngstraat 1. „Eén Naam is onze hope" Heel rustig is van ons heengegaan mijn Man. onze Vader en Grootvader Cornelis Burggraaf op de leeftijd van 69 jaar. Alphen a. d. Rijn: J. Burggraaf-Snel Boskoop: J. C. Janssen-Burggraaf C. J. Janssen Leiden: A. N. C. Burggraaf en kleinkinderen Alphen aan den Rijn, 27 maart 1976. Geen bloemen Geen toespraken De overledene ligt opgebaard in een der kamers van de Maranathakerk aan de Jongkindt Coninck- straat 2. waar gelegenheid is voor condoléancebe- zoek dinsdag 30 maart, 's avonds van 7.308.30 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben woensdag 31 maart op de Oosterbegraafplaats te Alphen aan den Rijn, aankomst aan de aula 14.30 uur. Openb. 14 13. Heden ontsliep in volle vrede, na een kortstondig, smartelijk ziekbed, onze geliefde Vader en Groot vader Hermanus Parlevliet weduwnaar van Jacoba van der Plas. in de ouderdom van 85 jaar. Katwijk: A. T. Parlevliet Centr. Queensland (Austr.): J. W. Parlevliet B. Parlevliet-Lenon en kleinkinderen Katwijk aan Zee. 27 maart 1976. Havenstraat 34. Geen bloemen. De rouwdienst zal gehouden worden D.V. woensdag 31 maart a.s. des nam. 1.45 uur in de Ichtuskerk. Nachtegaallaan. waarna de begrafenis zal plaatsvinden omstreeks 2.30 uur op de be graafplaats „Duinrust" aan de Parklaan te Kat wijk aan Zee. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de zaal van de Ichtuskerk. De rechtvaardige zal uit geloof leven Romeinen 1 vers 11 Voor ons nog geheel onverwacht is plotseling v ons heengegaan onze geliefde broer, zwager oom Johannes Gabriël Hijzelendoorn in de leeftijd van 81 jaar Amsterdam: D. van der Laan Oude-Wetering: C. Hijzelendoorn Abbenes: C. Schalk-Hijzelendoorn J. Schalk Nwe Wetering: J. Hijzelendoorn-Hijzelendtx Rotterda'm: P. Hijzelendoorn L. Hijzelendoorn-van 't Woul Oude Wetering: J. Hijzelendoorn Neven en nichten Oude Wetering, 26 maart 1976 Kerkstraat 51 De rouwdienst in de Geref. Kerk te Oude Wetei zal D.V. gehouden worden woensdag 31 maart n.m. 2.00 uur. waarna de teraardebestelling plaatsvinden op de Geref. Begraafplaats alda Gelegenheid tot condoleren dinsdag 30 maart, avonds van 7.00-8.00 uur in het rouwcentrum a ter de Ned. Herv. Kerk te Oude Wetering. een portret in 150 foto's urkb'ivEen uniek beeld' het leven in de kibboets. Alle aspecten vac het werk. De mensen van kibboets. Hun levenspatroon. 0 huisvesting. Het onderwijs. De opvoeding. De ontspanning. Met goede informal over de plaats van de kibboets in de Israëlische samenleving. Tekst: Dr. Henry Rosenfeld e.a. Foto's, waarondi vele in kleur: Werner Braun. Woord vooraf van Dr. Jacob Soetendorp. Verkrijgbaar in de boekhandel, f 22,90. ZOMER KEUNING BOEKEN - WAGENING

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 8