Strijder tegen trekvogelmoord en man met een visie Aantal ongelukken in privé-sfeer te halveren DCLLy VAN ARNHEM Radio- en televisieprogramma's c 4 Stilstaan of hollen Omroepen gaan onder mes van controle door Even puzzelen Zambia laat twee Nederlanders vrij 4 4 MAANDAG 29 MAART 1976 BINNENLAND/RADIO-TV TROUW/KWART Bij dc televisie is het vaak stilstaan of hollen Talrijk zijn de dagen waarop Je tevergeefs uitkijkt naar een oude speelfilm die het programma nog een beetje zou kunnen oppeppen. Maar dan ineens, zoals zaterdag, zijn er twee tegelijk Ik koos voor ..Topaz", al zal Alfred Hitchcock zich dit produkt uit 1969 met moeite en zonder veel enthousiasme herinneren. In de film waren de spanningen al even schaars als de feitelijke gegevens over de ..Cubaanse crisis" Ik wil best aannemen dat in de nacht van 20 op 21 maart veel mensen in het Rotterdamse sportpaleis Ahoy hebben genoten van de ..Nacht van het hart Thuis voor de buis en zonder uitgaansstemming kijk je er echter anders tegenaan Dan wordt het feesteen aaneenschakeling van nummers die je al zo dikwijls hebt gehoord. Een nogal fantasieloze liefdadigheid waarbij tal van artiesten wel degelijk belang hebben om in de schijnwerpers te komen. Enfin, het was voor een goed doel. dus wil ik eventuele nevenoogmerken met de mantel der liefde bedekken Dit laatste doen wij met achtenswaardige bedoelingen veel te weinig Het tegendeel is het geval! Wij leven in een tijd. waarin bijna iedereen de neiging schijnt te hebben om een of andere zaak uit te «spitten. Soms is dat nuttig, zoals het in Brandpunt" besproken onderzoek naar de mate van veiligheid in en om het huis. Het is de gevaarlijkste plek. waar jaarlijks bijna twee miljoen ongelukken voorkomen. Dat is negenentachtig procent van het totaal. Afgaande op de cijferaars kun je nog het beste op straat gaan zitten, want het verkeer eist vier procent van het aantal ongelukken, tegen de arbeid negen procent. Elders in de krant zult u wel meer over de veiligheidssituatie kunnen lezen. Met begrip voor de goede bedoelingen, vind ik toch dat na dergelijke onderzoekingen vlot met getallen wordt gegoocheld zonder ze behoorlijk te verklaren. In 'Brandpunt' werd bijvoorbeeld gezegd, dat de preventie bij het verkeer maar liefst 69 procent bedraagt, en bij huis en recreatie slechts acht procent Maar niemand vertelde, hoe men aan die cijfers komt en wat ze precies inhouden. De redactie van 'Panoramiek'zag kans om de jongste omwenteling in Argentinië binnen een kwartier door te lichten. Voor deze tragedie zal zondagavond minder belangstelling hebben bestaan dan voor de aansluitend en ruim een uur langer durende uitzending van 'Studio Sport'. Nergens zitten zoveel circus-enthousiasten als in de programmaleiding van de KRO; dus kon een reportage van het festival in Montecarlo. niet uitblijven. Tot de topprestaties behoorde de paardendressuur van de beroemde Alexis Gruss; het meest gediscrimineerd werden de chimpansees van Nicoline. Onbegrijpelijk dat Hans van Willigenburg nog niet gillend var. ellende is weggelopen uit het saaie spelletje waarmee de KRO belangstelling probeert te wekken voor het theaterleven. 'Pleisterkade 17' is gelukkig afgelopen. U wordt verzocht, zo snel mogelijk te vergeten dat Annie M. G. Schmidt deze zo zelden echt komieke serie heeft geschreven. Alweer is gebleken, dat leuk-zijn-en-blijven moeilijker is dan het schrijven van een drama. TON HYDRA door Huib Goudriaan AMSTERDAM De zaterdag bekend geworden plotselinge dood van Ernst Bartels heeft in kringen van natuurbeschermers een schok veroorzaakt. De 71-jarige is vrijdagmiddag, midden in de strijd voor het behoud van de trekvogels, waarvoor hij zich met alle hem ter beschikking staande middelen inzette, aan een hartinfarct overleden. De voormalige planter en veldbio- loog Bartels. oprichter van de actie groep Mondiaal Alternatief, heeft het aan banden leggen van de onbe perkte jacht op de trekvogels niet meer mogen beleven Wel heeft hij dankzij zijn persoonlijke inzet en ei gen aanpak mee bereikt dat het grote publiek en de politici in Nederland zowel als in Europa zich bewust zijn geworden van de noodzaak de trek vogels te beschermen Zijn twee jaar geleden met een handtekeningenac tie begonnen gevecht, dat ook in onze lezerskring vijfentwintigduizend re acties opriep, maakte Nederlandse natuurbeschermingsorganisaties wakker en drong door tot in het Euro pese parlement De meest recente activiteit van Ernst Bartels en zijn actiegroep was een oproep aan de Europese Commissie om voor het treffen van maatregelen niet te wach ten op de ministersconferentie over harmonisatie van de jachtwetgeving in Europa die pas in 1978 tot stand zal komen. Bartels drong er In een verzoekschrift op 11 maart op aan met een speciale trekvogelclausule de trekvogels in Europa te bescher men. omdat langer wachten te laat zou zijn. De in Zand voort wonende actievoerder is nooit moe geworden te waarschuwen voor de gevolgen van de massaslachting onder de trek vogels. vooral in Italië Volgens ruwe schattingen vangen de Italianen jaarlijks 250 miljoen trekvogels, wat ook de mens zal gaan bedreigen Bar tels hamerde er steeds weer op dat in de nabijen toekomst door uitroeiing van de trekvogels, de natuurlijke in- sekteneters. uitsluitend met che mische middelen de insekten zullen kunnen worden bestreden Maar de insekten zullen dan tenslot te zo n weerstand ontwikkelen tegen insecticiden dat zij niet meer bestre den zullen worden. Ernst Bartels en zijn secretaresse mejuffrouw F. Ro- senzweig reisden de laatste jaren Ne derland en ook West Europa af om deze in wetenschapskringen omstre den stelling, die hun niet in dank werd afgenomen, te verkondigen ..Wordt de constante en doelmatige biologische controle over de groei- overschotten van insecten de vogels onthouden en houdt de mens niet op met gif te strooien, dan is ons lot bezegeld", was het steeds herhaalde getuigenis en credo van Ernst Bar tels. dat in het Nederlandse parle ment in 1974 werd verwoord door het Tweede Kamerlid Terlouw van D'66. Kringloop Het initiatief tot de actie redt de trekvogels., is niet de enige ver dienste van Bartels. Hij benadrukte steeds dat de actie kon slagen dankzij zijn in een brochure vastge legde werkmethode, die is gebaseerd op de gedachte van de kringloophuis houding en het opnieuw gebruiken van alle stoffen in de natuur. Hij meent ook dat de biosfeer als een geheel moet worden beheerd en dat de mens door hem op zijn eigen be lang te wijzen tot actie moet worden gebracht. De in 1904 op Java geboren plan- terszoon werd door zijn vader, M. E. G. Bartels. een bekend vogeldeskun- dige. vertrouwd gemaakt met de na tuur en leerde van jongsafaan de kunst van het waarnemen. Na zelf ook planter op Java te zijn geweest, was hij na de tweede wereldoorlog twaalf jaar hoofd van het toeristen bureau van Aruba. In die tijd bestu deerde hij al duikend de levensge meenschappen van de koraalriffen in het Caribische gebied. Mede op grond van al zijn waarnemingen in de tropen publiceerde Ernst Bartels in 1952 en 1953 al dagbladartikelen waa-. rin hij twintig jaar zijn tijd vooruit de kringloopgedachte bepleitte. Pas tegen het eind van de jaren zestig en begin jaren zeventig bleek er een vruchtbare bodem te zijn voor zijn denkbeelden. In 1970 bleek een uitge ver bereid zijn opstellen te bundelen in het boek ..Niet-zijn of welzijn", een pleidooi voor een nieuw milieube heer. Motorbrandstof In dit boek zet Bartels uiteen hoe onze produktie-economie kan wor den omgevormd tot een kringloop huishouding in doorwrochte tijd schriftartikelen. onder meer in ..Be ta." had Bartels einde jaren zestig al vaak betoogd dat uitgeputte gronden in de tropen konden worden hersteld met behulp van de taaie boomsoort Albizzia Falcata. Het hout van deze zeer snelgroeiende boom kan meende Bartels tevens de grondstof vormen voor mo torbrandstof. In een hierover in het tijdschrift oplaaiende discussie in 1973 werd de visie van Bartels onder meer ondersteund door drs. F. H. F. Oldenburger. In een gesprek dat ik in 1970 met Bartels had (dus nog voor het rapport van de club van Rome was verschenen, en ook voor de olie crisis van 1973) benadrukte hij; ..Als we de rechten van de natuur niet spoedig erkennen komen we op een punt van „ontploffing." op een punt dat de draagkracht van de biosfeer is bereikt. Krachten die op deze crisis aansturen zijn ons huidige econo mische systeem dat de produktie en de consumptie meedogenloos op jaagt." In dit gesprek bepleitte nij, inplaats van het gebruik van bestrij dingsmiddelen het weer invoeren van het dier als „werker" voor het natuur lijk evenwicht. Bartels; „Kan een mens een bloeien de boomgaard bestuiven? Neen de bijen doen dat elk jaar en zij bestui- Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Betere voorzorg en strengere veiligheidseisen zouden het aantal ongevallen in de privésector kunnen halveren. Deze stelling verdedigt ir E. Spaan in een ..Groenboek" dat hij en het Veiligheidsinstituut aan minister Boersma hebben aange boden. De heer Spaan, oud-directeur van dit instituut, heeft vele nooit eerder ge rubriceerde cijfers over de veiligheid verzameld. Hij becijfert het aantal van zulke ongevallen buiten bedrijf en verkeer op jaarlijks 1.8 miljoen, met een ziekteduur van gemiddeld twintig dagen. Dat betekent voor el ke willekeurige dag van het Jaar. dat 100.000 mensen op nonactief zijn. In 1970 waren door privé-ongevallen el ke dag 4500 ziekenhuisbedden bezet, dat is permanent 17 hele ziekenhui zen vol. Deze ongelukken geven een dagtaak aan 315 huisartsen. 400 spe cialisten. 435 andere geneeskundigen en vele anderen. Privé ongevallen omvatten zelfs 89 procent van alle niet-dodelijke ongevallen in ons land. Ze kosten de gemeenschap op basis van 1974 jaarlijks drie miljard gul den. en dat noemt ir Spaan nog laag berekend. SPECIAAL De bus van Mijl op Zeven rijdt door (postbus 5665) West-Drcnte en Oost-Friesland. Nod. 1 19 30 Van dc uitreiking van de ..Gouden Grammofoon" op 16 maart brengt de TROS een reportage op het scherm Ned 2 20 25 De Britse acteur Donald Pleasence is te gast bij Berend in de keuken Ned 1 22 15 Aktua TV belicht actualiteiten Ned 2 21.40 Walther Schmieding maakte een do cumentaire over het Joods Theater in het Derde Rijk Duits! 2 20 15 Liederen van Mou^sorgsky .vorden in het Russisch gezongen door Bernard Kruvsen Hilv 221 10 In het EO-programma beantwoordt prof C. Veenhof vragen over het the ma „verzoening en lijden". Hilv 12140 Twee volwassen kinderen ru/ieen bij het sterfbed van hun moeder in het door de NCRV uit e zenden luisterspel Doodspreki-n van Guy Bernaerty Rol len: Sara Heyblom. Petra Dumas cn Hans Karsenbart Hilv 2 22 39 Er wordt al het nodige gedaan om ongelukken te voorkomen, maar het meeste geld gaat naar de voorkoming van bedrijfsongevallen (23 procent) en verkeersongelukken (69 procent). Voor de privésector is slechts 8 pro cent beschikbaar. Sport en spel In het Groenboek worden voorstellen gedaan om de preventie uit te brei den. Bij de aanvaarding van het boek heeft minister Boersma gezegd grote waarde te hechten aan het voorko men van dit soort ongevallen in en om de woning, tijdens sport en spel. Het boek bevat naar zijn oordeel vele aanknopingspunten voor een concreet beleid. Ter vermijding van dubbel werk zullen de bestaande or ganisaties op het gebied van de pri- véveiligheid moeten samenwerken. Die coördinatie zal in de toekomst veel aandacht vragen, zei de mi nister. Het Groenboek is te koop bij het Veiligheidsinstituut in Amsterdam Van een verslaggever DEN HAAG De omroeporganisa ties zullen nog in de loop van dit jaar hun „schaapjes" moeten tellen. Dat heeft minister Van Doorn besloten. De omroepen moeten een accoun tantsverklaring laten zien waaruit blijkt hoeveel leden de contributie hebben voldaan op een peildatum die nog nader zal worden vastge steld. Daarna- zullen bij alle omroepen steekproeven worden gehouden. De 77; Al met al had die sportcomputer dus al een enorme hoeveelheid last veroorzaakt en de veldwachter Eelco Eelkema begon er danig genoeg van te krijgen. Smidje Verholen trou wens ook. Die kon zich nergens meer vertonen of de mensen begonnen over de kleine Japanner te zeuren. Daarom liep hij de volgende ochtend een eindje het dorp uit en peinsde onderweg over allerlei dingen. „Waarom moest ik die dr Yokito nu zo hoognodig in huis halen?" mom pelde hij. „Wat is daarvan het gevolg geweest? Dat ik nergens meer rustig een biertje kan drinken. Iedereen heeft het over de kleine Japanner. En de mensen vermoeden allemaal, dat die Yokito er achter zit. Ze gelo ven er niks van. dat Kobus zo maar plotseling een groot wielrenner zou zijn Op een gegeven moment passeerde de smid het kleine café'tje van Janus Vetkamp, die een benzi nepomp dreef en er altijd tevergeefs op hoopte, dat de bezoekers van zijn pomp ook een drankje in zijn café'tje zouden nemen. Janus had trouwens nóg een functie. Hij was secretaris van de voetbalclub „Rijkhuyzen Vooruit" en dat was-ie alleen omdat de leden van Rijkhuyzen Vooruit zijn café als clublokaal plachten te gebruiken. En in dat caïé'tje wilde de smid nu even binnentreden Hij bleef echter reeds in de deur staan om nieuwsgierig te luisteren naar de woorden van een kleine, dik ke man. Dat was niemand minder dan Kees Mortelmenger, de bekende aannemer van woningwetwoningen. waarmee de aanwezigheid vanfe kostbare luxe wagen voor hetfo voldoende verklaard is Infd' vrije uren was Kees Mortelmt ;l voorzitter van Rijkhuyzen Vo#ai en nu begon smidje Verholen t#et grijpen waar het gesprek over „Ik héb 'm. Janus." zei Kees op cl gen. „Let op mijn woorden. Ii 31 dikke goozer steekt de beste denvoor. die we ooit gehad hebl Wat zeg ik? Die ooit op de Euro Cl voetbalvelden rondgelopen h Hij heb me zelf verteld, dat-ie ls baas voetballer was!" „Ik mot»31 nog zien zuchtte Janus kamp ongelovig. „De enige bal hij in zijn leven ooit heb angers is een gehaktbal. En daar heb-i wel een paar duuzend van op zien is. PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN ik koud HEiom Mier van) ga eeN$Y...a\i wch een beztje. mn m JOUW MACHINE Ij-'l/OORDt 66WS WATZI6N Ernst Bartels ven bovendien nog duizenden andere planten erbij, op tijd. gratis, voor niets. Kunt u de grond rul houden, zuurstof er in laten dringen en de ondergrond omhoog voeren, zonder de plantengroei te beschadigen? Neen Elke regenworm doet het." Aan het slot van ons gesprek: „Som mige mensen denken dat het alle maal wel zal meevallen met de ver nietiging van ons milieu en van de natuur, maar als je uit het raam kijkt zie je de mene tekels tegen de lucht staan." Met Bartels. die reeds in de jaren vijftig en in 1969 en 1970 de milieucri sis onderkende, is een vaak miskend man met een grote visie heengegaan, wiens waarschuwingen door zijn in derdaad nogal eens dramatische in kleding niet altijd werden gewaar deerd. De „mene tekels" van de visio naire Ernst Bartels. een beminnelijk mens die ook in het belang van de natuur uitermate lastig kon zijn. eve nals zijn eigenzinnigheid zullen we in Nederland node missen.(Het werk van de actiegroep Mondiaal Alterna tief wordt voortgezet door secretaresse mejuffrouw F. Rosenzweig. De Ruy- terstraat 94. Zandvoort) FERDINAND gegevens van de ledenadministratie zullen dan worden vergeleken met de gegevens van de dienst omroep bijdragen. Zoals bekend is het ledental van belang voor de hoeveelheid toe te wijzen zendtijd. Mocht nu een van de omroeporganisaties te weinig leden blijken te hebben dan betekent dat naar de letter van de wet degradatie. Dus een A-omroep zou B-omroep worden, een B-omroep zou tot de C-status kunnen vervallen, enz Of omgekeerd, promotie zou er in kun nen zitten. Maar voor een eventueel dreigende degradatie heeft de minis ter nog clementie. Een omroep die haar status niet geheel kan waarma ken wat betreft het ledenbestand, krijgt een jaar de tijd om opnieuw het vereiste ledental te bereiken. 157 Gearmd en vrolijk babbelend lopen ze de weg op. Op de straatweg ko men ze het rijtuig van Klein Beuken- loo tegen met Clementine, die buiten Beukenloo ter kerke rijdt. Ze zit keu rig kaarsrecht in de ouderwetse breack. als ze het tweetal voorbij rijdt. groet ze correct maar met ge forceerde vriendelijkheid. „Dat is?" vraagt Sam goedig. „Een van je toekomstige tantes, ze is een zuster van mijn vader. De twee tantes wonen op Klein Beukenloo, de andere tante. Christine, is mijn peettante, een ontzettende schat en dit is haar zuster Clementine, de peettante van mijn broer Clemens. Ze is niet bepaald kwaad, ze heeft alleen kabouterige gevoelens weet je. ze is beter om naar te kijken, dan om mee te praten." Sam lacht om Dolly's kleurige woor den. hij heeft de gevoeligheid voor de taal van van zijn vader, en Dolly's woordenkeus en beeldende taal fas cineren hem telkens. „Waar bestaan die kabouterige ge voelens dan uit?" vraagt hij geïnte resseerd. „Onbelangrijk Sam pieperdensige dingetjes, die ze opblaast." Dolly geeft geen nadere uitsluitsels. Ze lopen Beukenloo aan de achter zijde binnen. De mantels hangen ze in de garderobe, dan loopt Dolly voor. het grote trappenhuis op naar de tweede verdieping, recht toe recht aan naar de kinderkamer, het oude rijk van Lena. De grote kinderkamer met de vele ramen op het oosten en op het zuiden, en twee deuren, een door Henriette L.T. de Beaufort naar de gang en een naar de kinder slaapkamer. Veel staat er nog als vroeger, de speelgoedkast met nog enkele stuks speelgoed, dat de tijd beklijft, al is het wat beduimeld, legkaarten, lotto, ganzenbord en een paar winkels, die van een kruidenier met echte laatjes, een toonbank en een weegschaal, een stal met glim mend geverfde paarden, die echte haarstaarten hebben. „Wat was je lievelingsspeelgoed Dol?" Sam bekijkt alles met een haast teerhartige uitdrukking. „Lievelinsspeelgoed? Dat kan ik moeilijk zeggen dat verschilt wel met de leeftijd heb je iets ge had? Ik heb alleen herinnering, dat de zaligheid begon op zekere plekken, daar onder de tafeldie grote tafel dat was mijn huis. „En wat deed je daar dan?" „Niks, hannesen en hummelen dingen bedenken of luisteren wat de RADIO VANDAAG grote mensen bepraatten ven of me verbeelden, dat schreefde roman van Jan ei die nooit is afgekomen en hon^5 keer is begonnen." „Heb je 'm nog? Ik zou 'm zielsi lezen." „Wel nee. alles wat ik geschi heb. gooide ik weer weg, dat w; belangrijk, want het was af. hier in de kast staat Clemens' belpaard. zie je die zwarte vlek nek, dat is Clemens' inktpotje, een keer omgevallen, hij maakl schoolwerk nog wel eens op het belpaard en zette dan het inktrfJ tussen de oren. totdat het natur r een keer omvielDit en nogj meer verhaalt Dolly, onderhandj telt ze hem alles wat haar te bil schiet. „Kan ik Lena nog eens leren fs nen? Dat lijkt me heerlijk." „Wat ben je toch een schat Sanv11 zal ze zeker prettig vinden, af8 haar eens een echte visite breng1 is nu in Parijs bij de Van Broeck n zens." °r „Die ken ik, ik ben bij ze gewee Parijs." Ze lopen door de slaapkamer kijken naar de lege ijzeren kii u bedjes, ze hebben geen beddef 1 alleen een opgevouwen molton derdeken op een blauwgestre1 matras. „Clemens moet ik eigenlijk go»e ren kennen Dol. een tweelingbrdJv meer dan een broer." mijmert 1 •„Ja. dat is het ook geloof ik, e maar Sam, hij is een goeie jonf 3 (Wordt verv 5( n> 1 2 3 S 6 7 8 9 2 3 5 6 7 8 9 LOESAKA De Nederlanders George Siemensma en Klaas van den Berg zullen samen met een Brit ep een Zuidafrikaan worden vrijgela ten uit Zambia aldus een woordvoerder van de universiteit van Loesaka De vier werden in hechtenis geno men toen zij. nadat op 28 januari de noodtoestand was afgekondigd, had den deelgenomen aan demonstraties op de universiteit tegen de regenngs- politiek ten aanzien van het buur land Angoia Volgens de universiteitswoordvoer der is nog niet precies bekend wan neer de twee Nederlanders zullen te rugkeren omdat de vrijlating van Van den Berg door een pas- poortkwestie zouzijn vertraagd en Siemensma niet zonder hem de ge vangenis zou willen verlaten Horizontaal. 1. omlijsting-rivier in Siberië 2 vlaktemaat-tweetal- aardrijkskundige aanduiding. 3. mu- zleknoot-rivier in Duitsland-vaarwel. 4 maalinrichting-eetlust. 5. toe- spraak-Iofzang-familielid 6 bid «Lat.» een der Cycladen-waterplant 7. hin- deren-pers voornaamw afnemend getij 8 lof-eind-turks bevelhebber 9 voorteken-schuivende ijsheuvel. Verticaal. 1. rustig-ruiterfeest 2 pa- pegaai-grondsoort-water in Utrecht. 3 part-bij-muzieknoot. 4 plaats in Gelderland-eikeschors-telwoord. 5. teken in de dierenriem-deel van de dag-deel van de bijbel 6. scheepsla- ding-kindergroet-wereldtaal 7 tijd- rekening-opstootje-voertuig 8. on- gaame-muzieknoot-ik (Lat.). 9 mar meren knikker-zangstem Oplossing van vorige puzzel Horizontaal 4. mirakel. 5. etalage. 6 krammen. 7. taander Verticaal. 1. peterman. 2 parlement. 3 vergoeden HILVERSt'M 11298 m. en FM- Kanalen.iTROS: 7.00 Nieuws. 7 02 (Si Kom er maar eens uit: muzikaal kopje koffie. (7.30 Nieuws. 7.41-8 00 Aktua. 8 30 Nieuws 8 36- 8 45 Gymnastiek voor de huisvrouw 10.00 (S) Kaboutertijd. 1030 Nieuws. 10.33 (S) Sphinx programma voor de vrouw. R V U 11 40 Educatief programma met begeleidend schriftelijk materiaal. VPRO 12.00 Piet Ponskaart presenteert 12 26 Mededelingen. 12.30 Nieuws. 12 41 Piet Ponskaart presen teert ...vervolg. 13 30 (S) Muziek: de wereld van muziek en geluid op zijn kop of ander som. 15.00 Permanent Wave 15 30 Nieuws. 15 33 (Si Nova Zembla. EO: 16.15 De EO deze week 16 20 (S) Licht en uitzicht gewijde muziek met een thema. 17 00 (S) EO- Metterdaad informatie christelijke hulpver lening 17 05 (S) Eigen wijs kinderprogram- na OVERHEIDSVOORLICHTING 17.20 Vast en Zeker uitzending van het Ministerie van Sociale Zaken EO 17.30 Nieuws. 17.32 Klankbord. 18 00 (Sl Wij hebben een woord \..or de wereld gewijde muziek. P P. 18.19 Uitzending van de PvdA. EO: 18.30 Nieuws 18 41 (Si EO-mededelingcn en gram- mofoonmuziek 18.45 Lektuur optafel infor matie over nek>-n en periodieken. 19.00 (S) Konduit rr. uzir.ual. informatief programma. 19 40 De Bijbel open 20.00 (Si Orgelbespe ling. 20.25 (Si EO-Metterdaad 20.30 (S) Leer mij. O Heer. Uw lijden recht Betrachten, gewijde muziek 21.35 (S) Grammofoonmu- zu k 21 40 (S) Verzoening en lijden NOS 22.00 Voor blinden en slechtzienden 22 15(Sl Openbaar kunstbezit. 22 25 BOND ZON DER NAAM NOS 22 30 Nieuws. NCRV 22 40 (S» Hier en Nu VERONICA 22 55 <S> Veronica-op-1 aktualiteitcn en muziek 23 55 24 00 Nieuws. HILVERSUM 11(402 m. en FM-Kanalen.i CRV 7 00 Nieuws. 7 11 Ochtendgymnastiek. 7 20 Te Drum Laudamus- gewijde muziek 7 54 Het levende woord. 8 00 Nieuws 8 11 Hier en Nu. uktualiteiten 8 25 Muziek in uw »lraaljc 9 00 Plein Publiek- gesprekken (9 35 Waterstanden.) 10 50 Schoolradio 11.00 Nieuws 11 03 Banden met muziek - Omroep Orkest 12 00 Het nuttigen van etenswaren is toegestaan- lunchprogramma 13.00 Nieuws 13.11 Hier en Nu - aktualiteiten. 13.30 Onder schooltijd. NOS: 14.50 Den Haag deze week 15.00 Kijk op buitenland- beschouwingen en berichten over de Derde Wereld en Oost- en West-Europa NCRV: 15.30 In 'l zilver, pro gramma voor oudere luisteraars. (16.00 Nieuws 17.00 Licht ensemble met zangsolis ten 17.25 Draaitafel - lichte muziek. 17.55 Mededelingen 18 00 Nieuws. 18.11 (S) Hier en nu- aktualiteiten. Aansluitend. Makro- sociaal economische rubriek. 18 40(S) Bandstand - blaasmuziek. 19.10 Bij de tijd: programma over sociale zekerheid. 19.25 Eé- net wee uit de maat: programma over onder wijs en opvoeding. 19.45 Met uw instem ming: het lied van de week. 20 00 Nieuws. 20.05 (S) Klassieke muziek 21.10 Liederen van (Sl Moussorgsky. gezongen in het Rus sisch. 21.35 Literama kulturele kroniek. 22 15 Poerama. poëzieprogramma. 22.39 (S) Dood- spreken. hoorspel. 23.00 Met het oog op mor gen (23.05 Aktualiteiten-overzicht. 23 20 Den Haag vandaag). 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM 111 (445 m. en FM-Kanalen.l KRO: 7 02 (S) Drie op je boterham, muziek en informatie. AVRO 9 03 (S) De Negen- Uur-Show.10.03 (S-M) Arbeidsvitaminen populaire verzoekplaten. 11.03 Radiojour naal 11 06 Drie draait op verzoek. 12 03 (S) Drie tussen de midaag Joost mag met eten 14.03 Radiojournaal 14 06 (Sl Pop-Kontakt 11 de Hit-Visser 16 03 (Sl De Hitmeester Nederlands elftal en de telefoon top-5. (17 03- 17 06 Radiojournaal i NOS 18 03 De vakatu rebank. 18 10 (SI N O S-Maal AVRO. 19.02 Lel s twist again 20.02 Radiojournaal 20 05 <S) Superclean Dreammachine 21.02 (Sl De Negen Uur-Jazz-Show. 22.02 Radiojournaal 22 05 (Sl Vanavond Laat 23 02 (Si Candle lightshow (0 02-0 05 Radiojournaal. VARA 1 02-2.00 iS) Willem van Beusekom. 2 02 iS> Help voor werkers in de verplegende en verzorgende beroepen 4 02 (Sl De Rode Da gerand 5 02 7 00 (S> Truck voor vrachtwa genchauffeurs. HILVERSUM IV (FM-Kanalen.i VARA 7.00 Nieuws. 7 02 (S) Groot en klem 9 00 Nieuws. 9 02 Wonen, verschil tussen huis en thuis. 9 35 Kinderen een kwartje'' pro gramma over school er. thuis. 10 00 (Sl Feest icr herkenning. 12 00 (Sl Tussen de middag Klassieke muziek. 13.00 (S) Maak eens nader kennis met Feest in de Muziek. 14.00 Nieuws. 14.02 Keurzen en kiezen, ons koop en leefge- drag. 14.30 Moederland - Vaderland: mensen uit vroegere kolomen en wat ze meebrach ten 15 00 (S) Zo klinkt het nu fluitconcert en gew ijde muziek. 15.40-17.00 (S) Zo klonk het vroeger: kamermuziek. 21.35 -e NOS: Journaal TV VANDAAG NEDERLAND I 18.15 TELEAC: Nederlands voor buitenlandse werxnemers les 9 18.45 NOS: Tv-mfcxnahe voor Surmamers en Surinaamse Nederlanders 18.55 Journaal 19.05 KRO: The Flmstones. eensene tekenfilms 19.30 Mijl op zeven 20.20 Gunsmoke. Wesiern-sene 21.15 KRO/RKK: Uit de agenda vaneen bisschop 22.15 In de keuken van Berend gespre«i<L 22.45 SYMBIOSE: Praai(e bl 22.50 NOS: Journaal U NEDERLAND II 18.45 NOS: Paulus de BoskaDouter ril 18.55 Journaal. 19.05 TROS: The lone ranger, tv-sene 19.30 In Londen slaat een huis. r 20.00 NOS: Journaal 20.25 TROS: TROS-Gaia van de Neoeria{ Plaat 21.40 Aktua TV 22.40 NOS: Journaal tv-sene tv-sene fcr ..Soms donk ik dat hij toch handiger is dan hij er uit ziet".

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 4