P.T.T. krijgt 16.000 klachten wegens plagen per telefoon dichtbij ïommentaar Euvel lijkt sterk groeiend verschijnsel Spoorwegen Argentinië PvdA links genoeg volgens aanhangers Winter verdwijnt weerrapporten ook voor dieren vrije dag? RECTIFICATIE gelukwens NDERDAG 25 MAART 1976 BINNENLAND TROUW/KWARTET 5 latuurlijk moet de stijging van de over- ;i eidsuitgaven de eerstkomende jaren be- jcugeld worden en natuurlijk kunnen de «korten van de Nederlandse Spoorwe- -iïtn (waarvoor de regering als enige leelhouder van de NS en op grond allerlei Europese bepalingen moet :omen) niet ongelimiteerd groeien, dat punt dus geen enkel bezwaar :n de brief, die minister Westerterp inoun de NS-directie heeft gestuurd. Ons de ezwaar geldt veel meer de psycholo- ïdei jsche bijwerking, die deze brief kan ebben en het middel dat de minister angeeft. namelijk het toekennen van icer directe invloed op de bedrijfsvoe- va n8 van NS voor z*chze'f- het fat dat laatste punt aangaat: wij hadden tijd de indruk dat de minister doormid- el van de raad van commissarissen zijn lan 061 a' stevi6 tussen de deur had (of kon jj-er etten) en bovendien: de spoorwegdirec- nir. heeft bij ons nooit de indruk gewekt R( r een potje van te maken of geld over de alk te slingeren. ^.e kan ongetwijfeld een lijstje maken an de NS-tekorten uit de laatste jaren, iaar even instructief en in dit ver- zelfs belangwekkender is een ergelijking van de personeelsbezetting de spoorwegen met andere over- 5 eidsbedrijven. Uit zo'n staatje blijkt J ijvoorbeeld dat de personeelssterkte bij spoorwegen tussen 1960 en 1975 is iggelopen van ruim 32.000 man naar i.OOO, terwijl de KLM in die zelfde tijd ijn personeelssterkte slechts terug zag in van 17.625 tot 16.766 en de PTT :lfs formidabel steeg: van 54.000 naar 73.000. omdat uit de jaarverslagen van de NS ijkt dat ook in dit bedrijf de stijging *an de loonkosten voor het grootste deel {org draagt voor de stijging van uitga ven, mag geconcludeerd worden dat er it wel wat gedaan wordt aan de beteu- :ling van de grootste kostenstijger. let is zelfs de vraag of de spoorwegen op it punt nog verder kunnen gaan. Wie tiet hoeveel onbemande stations erbij ikomen zijn en hoeveel kleinere stati- isgebouwcn aan de sloper overgeleverd ijn (of zullen worden) en zorg voelt de kwaliteit van het openbaar, moet schrik op hel hart slaan, planoloog, prof. ir. N. A. de Boer :ft een paar jaar geleden eens gepleit >r de .aankleding en ombouw" van bus- en tramhalten in de steden tot ileine service-centra. Hij dacht dan aan :n telefooncel, een brievenbus, een wat imfortabele wachtplaats en misschien :lfs een kiosk of dergelijke, zodat een lushalte in de wijk of buurt méér zou ijn dan alleen de plek waar de bus stopt. .Is dat waar is voor bushalten, hoeveel te neer moet dat dan niet gelden voor de stations en treinhalten in kleinere plaat- sen. Dat moeten dan geen onpersoonlij ke (onbemande) stopplaatsen zijn, maar ^kleine centra waar de trein stopt, Viaar ook de bus wacht en de taxi langs komt; waar inlichtingen kunnen worden ,pen Ingewonnen over de treinen en het aan sluitende streekvervoer, waar lectuur te (nijgen is en voor de wachter een kop koffie of soep. Dat soort dingen zijn even hard nodig als Aantrekkelijke tarieven en een regelma tige dienstregeling op de lange weg om openbaar vervoer de plaats in onze samenleving te geven waar het om aller lei redenen hoort te staan. )Als de minister meer invloed wil hebben n als hij die gebruikt om mede hierop te etten. dan heeft hij onze zegen. ",:1ei gen J1 ;r 4ekt iamtst' Ier, dra an z de i |a; !raê ir k, ?n c ld. is br< alen )e val van president Isabel Peron van Argentinië was onvermijdelijk. Onder laar regering was de economische en v tolitieke chaos tot de spreekwoordelijke .atijns-Amerikaansc hoogten gestegen. Alleen over de wangen van de peronis- tische vrouwen zal nog een dikke traan ollen over haar verdwijning. De staatsgreep, de zevende in Argenti nië in de afgelopen vijftig jaar, markeert iet definitieve einde van de peronis- tische beweging. Deze beweging stond :n is nu gevallen met de naam Peron. De staatsgreep betekent tevens het fias co van de burgerlijke politiek in Argenti nië. De politici zijn niet in staat gebleken bet roer van staat recht te houden. De militaire machtsoverneming werd daar door onvermijdelijk. Eigenlijk heeft het leger nog tamelijk "ang geduld geoefend. Een poging tot iverneming van de macht in december loor een deel van de luchtmacht, werd door het opperbevel nog voortijdig ont- l en daarom onderdrukt. De militai- hebben steeds benadrukt dat ze niet londen te springen om het heft in han den te nemen. Ze hebben de afgelopen twee jaar ook geen enkele verklaring afgelegd tegen het peronisme als zoda- lig. Wel beklaagden ze zich telkens over Ie ondoelmatigheid van de regering. Zoals in zoveel Latijns-Amerikaanse landen is het leger de enige instelling die door het organisatievermogen waarover het beschikt in staat is tot effectief optreden. Toch moet een militaire regering met angst en beven worden tegemoet gezien. Een militair bewind dankt zijn gezag namelijk niet aan de steun van de bevol king maar handhaaft zijn macht door de inrichting van het apparaat. Dat appa raat is ingericht volgens het systeem van l bevelen en gehoorzamen. Wanneer een leger zich dan ook met de politiek gaat ij bemoeien, dan heeft dit veelal tot gevolg dat met de mening van de bevolking weinig rekening wordt gehouden. De praktijk van de militaire regeringen in Latijns-Amcrika en de historie van de legerregeringen in Argentinië zijn uit democratisch gezichtspunt weinig be- moedigend. n Leidde het burgerlijke bewind tot einde- door Dick Ringlever Een recent krantebericht. In Dordrecht wordt een echtpaar door de PTT van de telefoon afgesloten omdat het maan denlang en vaak hele avonden achtereen bekende Dordtse personen opbelde en daarbij beledigende taal uitsloeg. Het paar voerde deze gesprekken onder de naam van een van hun kennissen, tegen wie het een diepe haat koesterde en die het op die manier in een kwaad daglicht probeerde te stellen. Door een van de regelmatig door het echtpaar lastig geval len abonnees op de vanglijn te plaatsen slaagde PTT erin het duo te ontmaskeren. In de dossiers van de telefoon dienst is dat maar één geval. Er zijn er veel meer. Vorig jaar ontving de PTT niét minder dan 16000 klachten, twintig procent meer dan vorig jaar. en meer ook dan de groei van het aantal telefoonbezitters. Een stijging, die vrijwel jaarlijks valt te noteren. Pesten via de telefoon blijkt een in omvang toenemend euvel te zijn. waar van elk jaar vele tienduizenden telefoonbezitters slachtoffer worden. Want die 16000 vormen alleen maar het deel, waarvan aangifte wordt gedaan. Bij de centrale directie van de PTT schat men het werkelijke aan tal op een veelvoud daarvan. Verliefd Soms gaat het hier om vrij onschuldi ge gevallen. Zoals dat van die Haagse tandarts, die na eerst verscheidene malen van een onbekende afzender bloemstukken en taarten te hebben ontvangen, bijna dagelijks tijdens zijn spreekuur werd opgebeld en dan een wat bedeesde meisjesstem stee vast hoorde zeggen „ik vind u zo aardig," waarna de lijn bruusk werd verbroken. De PTT vónd het meisje. Het ver telde tijdens een behandeling een paar maanden daarvoor zo verliefd op hem te zijn geworden, dat ze op alle mogelijke manieren contact met hem probeerde op te nemen. De moe- der werd ingelicht en samen zijn zij toen naar de arts gegaan om excuus aan te bieden. De zaak werd op een plezierige ma nier opgelost. Maar in verreweg de meeste andere gevallen lijkt het slot veel minder op het goedaardige da mesbladen-verhaal. Vaak brengen PTT-speurders soms al jaren durende drama's aan het licht. In zo'n 80 procent van alle gevallen liefdesproblemen. 14 jaar In de dossiers van het Haagse tele foondistrict valt in die categorie de zaak op van een dame. die het be stond van 1959 tot 1973 vrijwel elke avond zo'n twintig keer achter el kaar een mannelijke relatie op te •bellen door wie zij zich in de steek gelaten voelde. Verscheidene malen werd zij ont maskerd. Eerst werd haar telefoon een maand afgesloten, toen drie maanden, daarna zelfs een jaar. Toen ook dat niet hielp ging het toestel „voor levenslang" de deur uit. Maar de telefooncel bood haar daar- Ook de telefooncel is een dikwijls gebruikt middel waarvan geobse deerde mensen gebruik maken om een ander het leven zuur te maken. na nieuwe uitkomst. Het einde van de zaak kwam pas toen de man in kwestie de wijk nam en in het bui tenland ging wonen. Een ander triest verhaal is in de PTT-annalen de zaak van een al wat oudere zakenman, die zich gekleed in een keurig zwarte jas met witte sjaal erover kwam beklagen elke dag wel zo'n zes keer via de telefoon lastig gevallen te worden. De PTT zette hem op de vanglijn en ontdekte dat hij werd opgebeld uit verschillende cellen, maar óók dat die cellen elke dag op een vaste route lagen. Omdat altijd op dezelfde tij den werd opgebeld hielden de PTT- speurders die cellen in de gaten, met als resultaat dat al gauw een meisje op heterdaad kon worden betrapt. De schuldige bleek een van zijn se cretaresses, met wie hij eens samen op zakenries was geweest naar Ame rika en daarvan „met z'n drieën was teruggekomen. Het meisje was hem daarna blijven achtervolgen om hem aan zijn alimentatieplicht te herin neren. Mede als gevolg van de PTT- actie is daar toen een rechtszaak van gekomen. De man is nu overleden, het meisje, volgens een PTT- ambtenaar, volledig „in de vernie ling geraakt". Ruziemakers Het is zomaar een handvol voorbeel den. Bij elk district kan men er vele andere opdienen. De grootste groep noemt P. R. M. Jansen, hoofd van de afdeling abonneezaken telecommu nicatie in Den Haag. de ruziemakers. De mensen die binnen hun familie, kennissenkring of onder collega's be paalde mensen het leven zuur probe ren te maken en er niet voor terug deinzen daarvoor zelfs midden in de nacht te bellen. Politieke redenen bewegen een ande re (grote*) groep onheus aan de bel te gaan trekken bij bestuurders (reden waarom vrijwel alle ministers een ge heim nummer hebben aangevraagd: slechts enkelen van de 30.000 in to taal). Dan is er de gToep seksmaniak ken, die er behagen in schept ande ren met name dames met ero tische opmerkingen lastig te vallen. En in de zakelijke sfeer zijn het voor al de schuldeisers, die de telefoon gebruiken om hun debiteuren te inti mideren en vaak te chanteren. Soms gebeurt dat met vermelding van naam, maar in verreweg de meeste gevallen worden zulke gesprekken anoniem gevoerd. Opsporing Over de mogelijkheden die mensen te ontmaskeren, doet de PTT nogal geheimzinnig. Vooral omdat deze be perkt blijken te zijn en men er weinig voor voelt telefoonplagers ideeën aan de hand te doen. Wél wil men toege ven dat misbruik van dé telefoon wanneer dit lokaal gebeurt Volledig kan worden afgestraft. Het slachtoffer wordt ddn gevraagd tijdens de telefonade een bepaald cijfer te draaien en de hoorn van het toestel te houden. Daardoor wordt de lijn geblokkeerd en kan in de centra le worden nagegaan wie de opbeller is. Dat geldt ook voor gevallen, waar in vanuit een cel wordt gebeld. Moei lijker wordt het wanneer een abon nee van buiten de stad wordt lastig gevallen. Maar ook in deze gevallen slaagt de PTT er nog vaak in de telefoonmaniak te pakken. Pas hele- móól waterdicht zal het opsporings systeem zijn als overal de nieuwe zgn. PRX-centrales in dienst zijn genomen. Vervolging moeilijk Wordt zo'n telefoonmaniak gepakt dan volgt overigens zelden justitiële vervolging. In de meeste gevallen is een waarschuwingsbriefje van de PTT voldoende om de grage beller koest te houden. Blijft hij daarna toch hardnekkig doorgaan, dan is er altijd nog het wapen van de afslu- ting. Maar dat hoeft maar enkele tientallen keer per jaar te worden gebruikt. Het aantal rechtszaken, dat uit die plagerijen voortkomt is nog veel be perkter, ook al doordat bij gebrek aan wettelijke gronden de daders vaak moeilijk kunnen worden ge straft. Het was daarom, dat directeur Van Rooyen van het telefoondistrict Amsterdam enkele maanden geleden voor de televisie nog pleitte voor het opnemen van het begrip „tele foonvredebreuk" in het Wetboek van Strafrecht. „Dan hoeft de PTT", zei hij, „niet alleen de kastanjes uit het vuur te halen en kunnen politie en justitie ons de helpende hand bieden'*. Komt er een rechtszaak van, dan betekent dit ook dat de dader uit zijn anomlteit moet treden. Dit in tegenstelling tot de gevallen, waarin de PTT de zaak zelf oplost. Want zijn geheimhoudingsplicht verbiedt de PTT-ambtenaar de naam van de plaaggeest aan het slachtoffer door te geven. Wenken Hoe kan men zélf meehelpen de pla gerijen tot stoppen te brengen? In „Amsterdams Peil", weekblad van het district Amsterdam werden daarvoor onlangs nog enkele tips gegeven. De eerste is gericht aan de dames: laat u in het telefoonboek opnemen zonder vermelding van „mevrouw" of „juffrouw". Voorts wil het nog wel eens helpen in familie- en kennissenkring rond te bazuinen, dat men de telefoondienst gaat waarschuwen en dat dan een onder zoek wordt ingesteld. Tenslotte: wanneer u telefonisch wordt gehin derd. wendt dan voor. dat u zich van het plagen niets aantrekt, dan is de aardigheid er voor de plager veelal gauw af. Daarnaast blijft dan altijd ook nog de mogelijkheid van een geheim nummer (dat kost niks), de meesten zullen daar pas in allerlaatste instan tie hun toevlucht toe nemen omdat het hun bereikbaarheid beperkt. Veelal is het trouwens niet eens no dig: in de meeste gevallen is de techniek de plager voor en zal het niet tot dat soort noodmaatregelen hoeven te komen. DEN HAAO De meeste PvdA- stemmers (51 procent) vinden hun partij links genoeg en vinden hierin geen verandering hoeft te komen. Dat is volgens het Nederlands Insti tuut voor de Publieke Opinie (NIPO) gebleken bij een enquête onder stemgerechtigden. Twintig procent van de PvdA-stemmers zou de partij wat linkser willen zien. Achttien pro- cent zag de partij liever wat naar rechts gaan. Elf procent had hier geen oordeel over. Voor de meesten van hen die aan een andere partij de voorkeur gaven zou de PvdA naar rechts moeten. Van alle ondervraagden vond 36 procent dat. terwijl slechts 13 procent de partij graag naar links zag opschui ven. Van de zeer grote groep onder vraagden die zich in het politieke midden plaatste (30 procent van alle ondervraagden) zag 68 procent de PvdA als linkser dan zichzelf en meende 33 procent dat de PvdA wat naar rechts zou moeten gaan. Het nieuws van dit ogenblik is het verdwijnen van de hardnekkige maart-winter. Vannacht kan het hier en daar vooral in het zuidoosten van Nederland nog tot wat vorst geko men zijn, in de komende nachten zal dit verschijnsel niet meer voorko men. De beurt is namelijk aan een Oceaanfront, dat over de Britse ei landen naderbij kwam en de lucht gisteravond in het westen en noor den al uitvoerig bewolkte. Hoeveel heden neerslag van betekenis wer den gisteravond op de Britse eilan den feitelijk alleen in de noordelijke gebieden gemeten. In Noord-midden Engeland was er 2 tot 3 mm, in Schotland 4 tot 8 mm met als uitschieters het Eskdalemuir met 12 mm en de Orkaden met 13 mm. De regen was om 7 uur gisteravond tot voorbij de Engelse oostkust gevor derd op de breedte van de Waddenei landen en was Londen dicht gena derd vanuit het noorden. Nu de westelijke circulatie boven het oostelijke deel van de Oceaan meer op de Britse eilanden en onze omge ving is gericht, zal het zeker niet bij dit ene eerste front blijven. De aan wervende kracht van de hoogtestro mingen (tot 270 km per uur op 10 11 kilometer hoogte) zal zeker de komst van nieuwe storingen bevorderen. Verheugend is. dat bij luchtaanvoer vanuit zuid tot zuidwest, gistermid dag al begonnen, de temperatuur de komende dagen een stijging zal in- dergaan. In de eerste plaats is het 's nachts veel minder koud. maar ook de middagmaxima kunnen op loos geredekavel en touwtrekken, de militaire regering die nu aan het bewind is gekomen zal een dictatoriaal karakter niet kunnen vermijden. Werd het Argen tijnse volk eerst door de kat gebeten, nu lijkt de hond te zijn binnengekomen. AMSTERDAM DE RILT DEELEN EELPE EINDHOVEN DEN HELDER ,80AM TWENTE Vt.lSSINCF.N ZBLIMBPRO ABERDEEN ATHENE' BARCELONA BERLIJN BORDEAUX BRUSSEL FRANKFURT (-.EN. VE HELSINKI INNSBRUCK KOPENHAGEN LISSABON LOCARNO LON'DFN LUXEMBURG MADRID MALAGA MALLORCA .VlUNCHEN NICE OSLO PjARIJS R< WZ SPLIT STOCKHOLM WENEN ZURICH CASABLANCA zwaar bew geheel bew zwaar bew licht bew licht bew geheel bew geheel bew zwaar bew licht bew Ucht bew onbewolkt halt bew zwaar bew liehC bew licht bew onbewolkt onbewolkt geheel bew zwaar bew licht bew onbewolkt geheel bew half bew licht bew zwaar bew hall bew licht bew onbewolkt zwaar bew llc(it bew regen geheel bew onbewolkt hall bew zwaar bew licht bew meer plaatsen tot 8 of 9 graden oplo pen. Woensdagmorgen was het. ja natuurlijk, in het uiterste noordoos ten nog weer even winters met een inzettende sneeuwjacht in noord- Groningen en noordoost-Friesland. De fijne sneeuw bleef echter niet liggen, maakte alleen de wegen nattig. De hoogste temperatuur in -Stuttgart was gistermiddag 9 gra den. Saarbrücken 10 graden, in Noord-Engeland werd het 11 graden, in Oost-Schotland 10 graden. Op IJs land vroor het gisteravond 1 tot 5 graden. In Zuid-Finland bedroeg de maximumtemperatuur -2 tot -3 gra den bij plaatselijk 3 mm aan sneeuw. En nu een sprong naar het zuiden: Logrono in Noord-Spanje 400 me ter hoog had een maximum van slechts 9 graden Celslus tegenover 17 graden in de sherry-stad Jerez de la Frontera. maar het regende daar wel 6 mm. Opmerkelijk op de Canarische Ei landen was. dat Las Palmas met maximaal 20 graden veel warmer uitviel dan Teneriffe met 12 graden, dit station ligt trouwens ook op 700 meter boven de zeespiegel. Wel een bewijs dat de bovenlucht daar bij noordoostelijke wind duidelijk koud is. Ï.AÏFR vr4ida'f maart Vlissingcn II 25-.3 54. HiirlnKVlIcLsluizen II31. Rolt«rci;<m ®cht'vt,n>nK"i OM 1244. IJmulden «J13 20 Oen Helder 3 41-16 33, HarlinKenÖ M- 19.02; Delfzijl 865-21 IC onder redactie van loes smit Als ons hondje een keer per tram en bus mee mag de stad in. ligt hij voor de rest van de dag uitgeblust op zijn favoriete plaatsje thuis. Hij is dan zogezegd geen „mens" meer na al die drukte en al dat volk om zich heen. hoe graag hij er ook heen gaat. Als dat ook op zou gaan voor dieren in dierentuinen, is het idee om die veelbekeken dieren één dagje per week vrij-af te geven nog zo gek niet Hier en daar wordt er over gesproken en zelfs hebben de dieren in een enkele dierentuin al een zesdaagse werkweek. Dat is het geval in Mexico-stad. waar op maandag geen bezoekers in het park wor den toegelaten en e dieren dus even op adem kun nen komen. Nu is die dierentuin van de Mexi caanse hoofdstad ook geen gewo ne. Er huizen 2500 dieren, waar van sommige volgens de directie van nervositeit een hartaanval krijgen en sterven. Er komen dan ook zes miljoen mensen per jaar naar ze kijken, en daar kunnen de dieren volgens die directeur niet tegen. Het ongewone van de Mexi caanse tuin is dat je er gratis in magvandaar dat het er storm loopt. In Westduitse dierentuinen is evenmin als in andere Europese landen nog geen sprake van een wekelijkse vrije dierendag, maar er wordt wel hevig over gediscus sieerd. Prof. Ernst Kullmann van de dierentuin in Keulen wierp de knuppel in het hoenderhok: „Ie dereen heeft minstens één dag per week vrij", zei hij, behalve de dieren. Niet dat de olifanten di rect zo'n dag nodig zouden hebben die hebben van nature een dik ke huid maar aan bijvoorbeeld beren, antilopen en kleine apen soorten kun je merken dat ze te veel bezoekers gewoon niet aan kunnen". Ook prof. Kullmann zou de voorkeur geven aan een vrije maandag, want juist na een wee kend met zo'n veertigduizend be zoekers. zegt hij. vertonen vooral tijgers, poema's en andere ka- tachtigen en heus zij niet alleen duidelijke tekenen van „stress". Allemaal flauwekul", vindt di recteur dr. Rüdiger Wandrey van de tuin van Oelsenkirchen. „Onze dieren kunnen het publiek net zo min missen als hun dagelijks voedsel". En ook drs. Oewalt van Duisburgs dierenpark heeft niet veel met Kullmanns ideëen oJ>. „Hij maakt natuurlijk maar een grapje. Er lopen toch altijd al dagen tussendoor waarop het rus tig is in het park. In onze dieren tuin hebben we trouwens nog nooit iets van buitensporige ner vositeit of overspannenheid ge merkt". Iri ons eigen Artis vorig jaar bezocht door éé:i en een kwart miljoen mensen denkt men er net zo over. Artisdirecteur dr. B. M. Lensink zegt dat er binnen zijn staf wel eens over gesproken is. maar dat men niets voor zo'n vrije dag voelt. „We hebben hier hele maal geen aanleiding om te zeg gen: de dieren hebben zoveel last van de bezoekers. Bij ons hebben de dieren niet onder het publiek te lijden. En als we al eens proble men met een dier hebben, dan houden toe het zo lang als nodig is weg van het publiek. Ik kan be slist niet zeggen dat de bezoekers zich zo gedragen dat onze dieren daar merkbaar hinder van heb ben. Er is hier geen enkele reden om de tuin een dag te sluiten". Dil dier beeft nog geen last van „stress", doordat het volgens sommigen overspannen zou kunnen raken van de massa nieuwsgierigen in de dierentuin van Philadelphia, waar het is ondergebracht. Het is maar een baby-lama. die nog niets van het volle leven afweet. Het meisje dat het diertje wilde fotograferen, ondervond dat tot haar schade, want de lama wilde wel wat van haar leren en begon de lens en het beschermkapje van het toestel van wel heel dichtbij te onderzoeken en te proeven. De bezoekster kwam zonder foto thuis. Wat er ook over Lord Snowdon, de man van de Engelse prinses Mar garet. gepraat en geroddeld wordt nu hij en zijn vrouw gescheiden van elkaar gaan leven, de Oegan- dese president Idi Amin staat vier kant achter hem. Lord Snowdon. nog altijd foto graaf van beroep, is op het ogenblik in de Australische stad Sydney, waar een expositie van zijn werk wordt gehouden. Daar ontving hij een boodschap van Amin, een gelukwens zelfs „met de uitgesproken beschaafde ma nier waarop u de wereld duidelijk hebt gemaakt dat ondanks alles uw loyaliteit en respect jegens uw koningin en haar familie onveran derd blijven". Amins boodschap, waarvan via de radio het hele Oe- gandese volk op de hoogte is ge bracht. hield ook een waarschu wing in. „Uw ervaringen met dit huwelijk zijn zeer leerzaam voor ons mannen. We zullen uitermate moeten oppassen voor huwelijken met hooggeplaatste vrouwen, die hun echtgenoot wel heel makke lijk aan de dijk kunnen zetten*'. President Amin. die wel eens met vier vrouwen tegelijk getrouwd was. uiteindelijk alleen zijn eerste vrouw Medina behield en er vorig jaar augustus toch maar weer een tweede. Sarah, bij nam. wenste Lord Snowdon „Gods zegen en alle mogelijk geluk aan het begin' van uw nieuwe leven". Goed en fout tegelijk was wat gisteren in dit hoekje stond: „Op bellen blijkt soms moeilijk". Goed omdat het allemaal wel waar was. maar fout omdat het min of meer de halve waarheid was. Door mys terieuze technische oorzaak is de eerste helft van het hele verhaal niet in de krant gekomen. Daarom even in het kort alsnog de inhoud van die ontbrekende helft: De PTT heeft onlangs een onderzoek ingesteld naar eventuele proble men die abonnees kunnen hebben met internationale telefoontjes. Zeshonderd mensen die regelma tig privé of zakelijk met het bui tenland bellen werd een vragen lijst voorgelegd. Daaruit bleek dat het allemaal best ging, alleen het tot stand komen van de verbin ding met vooral Italië en Enge land duurde hun vaak te lang. Bovendien vonden ze het lastig dat ze zulke lange nummers moe ten draaien, soms wel veertien cij fers (inclusief het internationale toegangsnummer en het nummer van het te bellen land). Over het algemeen hadden die regelmatige buitenland-bellers maar weinig problemen in tegenstelling tot de mensen die zich zelden of nooit met verre telefonische contacten bezighouden. Maar dat hebt u wel licht al gelezen. „Simpkins, je zou toch sneeuwruimen

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 5