£unst van ds. Jan Drost p expositie Rijswijk 'erpenlandschap van roningen aangetast INTERESSE VOOR NATUUR GEEN MODEGRIL „Bejaarden te veel op één hoop geveegd", zegt FNV Onbekende groep doet aan straatterreur als politiek drukmiddel ud-hoofdlegerpredikant „probeerde van alles" Commentaar op nota bejaardenbeleid: por stadsuitbreiding, verkaveling, enz. -iparatie van -ir Anglia nog nk kostbaar Eerste stuk Moerdijkbrug Plan voor lijntaxi's Strenge straf voor overspel in ijzertijd (Te) veel politie op de been voor dienstweigeraars? Brugge ziet uit naar hotelruimte in Z. Vlaanderen IDERDAG 25 MAART 1976 BINNENLAND TROUW/KWAR TET P 6-RH 17 or Dammin de Geus fSWIJK „Op een regenachtige feestdag in Hollandia zag ik de kinderen met kleurtjes spelen, t kwam ineens bij me op om te vragen of ik mee mocht doen. Toen heb ik eigenlijk ontdekt wat geweldig leuke dingen je met kleurtjes kunt doen." achttien jaar na zijn periode bij de Evangelische Christelijke Kerk in Nieuw Guinea, houdt ds. Drost, oud-hoofdlegerpredikant, zijn eerste tentoonstelling in de Rijswijkse Centrale Biblio- ek aan de Dr. H. Colijnlaan 343. expositie is met zorg samenge- d De kunstschilder Jaap Vegter seerde ds. Drost en wist 71 tstukjes te selecteren. Immers, iring had deze gereformeerde pre- mt daarmee niet, de enige ten- istelling waarmee hij iets te ma- heeft gehad betrof zijn inzending een pentekening aan de exposi- Palet en Camera" van het minis- van defensie. irost die sinds 1971 als onbezol- adviseur is verbonden aan het lonaal Bureau van de Geref. (Werelddiaconaat) in Leusden ooit eens aan een kunstschilde- Hollandia te hebben gevraagd hij aan moest met zijn eerste ven." antwoord was: „er is maar een wat belangrijk is als u hiermee ;aat en dat is: kijken, kijken, aldus de kunstzinnige predi- „Hoe vaak ze dat herhaald weet ik geen eens meer, maar is het hele eieren eten." n beroeps st merkt nadrukkelijk op dat iit uit is geweest op het halen |een professioneel niveau. „Ik heb n van alles geprobeerd, daar- ben ik reuze blij. Ik heb nooit les geen minuut, van niemand. In •gin heb ik wel eens voorbeel- nagevolgd, maar daar kreeg ik genoeg van, omdat het hele- niks van jezelf was." Inspiratie voor zijn tekeningen, aquarellen, etc. kreeg hij in voldoen de mate in allerlei landen waar hij verbleef: Nieuw-Guinea. Kameroen, Suriname, Frankrijk, Italië, Frank rijk, enz. De voorkeur van de in Rijswijk woon achtige predikant ging hoofdzakelijk uit naar landschappen en stadsge zichten, die meestal in de vakanties werden gemaakt. „Mensen vind ik vreselijk moeilijk want daar moet je je heel apart in gaan verdiepen. Je kan gemakkelijker met je fantasie overweg in het tekenen van bijvoor beeld een oud stuk gevel dan met een mens, want dat laatste is vreselijk moeilijk", zo licht hij desgevraagd tijdens een rondgang door de fraaie en ruime expositiezaal toe. De ten toonstelling is naar streek onderver deeld, beginnend met fraaie, krachti ge poëtische viltstift-tekeningen van tafereeltjes uit de Dordogne (Mon- ceaux) en eindigend bij miniteuze tekeningetjes van tien bij vijf centi meter van de contouren van de dor pen Orvelte en Melissant. Geen bepaalde stijl „Mijn werk is niet in een bepaalde stijl onder te brengen. Ik ben ook niet van plan die te gaan ontwikkelen. Uitproberen doe ik het liefst." Ds. Drost wist bijzonder verrassende resultaten te bereiken met ecoline over viltstift. „Het interesseert me niet of een tekening verknoeid wordt, want ik hoef niet. Ik geef een werkstukje niet zo gauw op, want dan ga ik er weer met andere rommel overheen." Hij zegt niet eerst een schetsje te maken. „Dat is het voordeel als het een hobby is. Je hoeft niet iets te maken met het idee dat het straks beoordeeld wordt. Ik zit gewoon een vlak te vullen op een manier die ik zelf het plezierigst vind." Het wezen Ds. Drost heeft door zo creatief te zijn in zijn vrije uren geprobeerd het wezen van de dingen te zien. Een stukje natuur is voor hem meer dan een economisch object, zegt hij. Opvallend is een tekening van Gol gotha van zijn hand. „Ik heb gepro- beert er nog varianten op te maken, maar dat is mislukt. Golgotha is zo iets moeilijks, dat gaat boven je be vatting. Je moet niet proberen met maniertjes en trucjes een goedkoop effect te krijgen. Ik kan mijn handte kening er geen eens onderzetten." Bij het zien van de werken van ds. Jan Drost dat men blij zijn met het advies van wijlen ds. H. J. Spier in Rijswijk hem gaf: het houden van een expositie. De contacten met de Centrale Bibliotheek deden de rest. De tentoonstelling is te zien tot 3 april, ma, di, do, vrij van 1-5, 7-9, wo van 10-5 en za van 10-12.30 uur. Molen „De Korpershoek" aan de Gaag te Schipluiden (tekening van ds. Jan Drost). Van onze sociaal-economische redactie UTRECHT De Federatie Nederlandse Vakbeweging (FNV) vindt dat in de nota bejaardenbeleid 1975 de bejaarden teveel als probleemgroep op één hoop worden geveegd. De FNV wil ook regelmatig genees kundig onderzoek van bejaarden. De ze keuring mag niet door financiële drempels worden belemmerd en zou daarom het best in het pakket van de ziektekostenverzekering kunnen worden opgenomen", aldus de FNV. „Huisvesting van bejaarden moet een ingebouwd onderdeel zijn van algemene woningbouwplannen, op dat geïsoleerde woningbouw voor be jaarden kan worden voorkomen", al dus de FNV. die grote waarde hecht aan de democratisering in de tehui zen. Vraagtekens zet de FNV bij de doelmatigheid van de „Pas 65". dit de bereikbaarheid van sociaal- culturele activiteiten zou moeten be vorderen. Groepen die in het verlé den „niet bereikt" werden zullen door het wegnemen van een financiële drempel niet opeens cultureel actiéf worden. „Bovendien krijgen de niet mobiele bejaarden onvoldoende mo gelijkheden om van de pas gebruik te maken", aldus de federatie. „Juist de verscheidenheid binnen de bejaarden vraagt om een gevarieerd pakket van beleidsmaatregelen", al dus de FNV <NW en NKV) in een commentaar op de nota. Volgens de federatie blijft de nota steken in uit gangspunten zonder dat er voorstel len voor de uitvoering worden ge daan. De FNV dringt er op aan de onafhankelijke positie van de bejaar den die in tehuizen verblijven te waarborgen door een goede regeling van het beheer van hun inkomens en vermogen. „Waar nodig", aldus de federatie, „moeten telefoonkosten worden vergoed via de bijstandswet. Deze tekening van een tafereel in Ceaux Dordogne maakte ds. Jan Drost in 1972. ,ior Jan Sloothaak tONINGEN Stadsuitbreiding, ontsluiting van het Lauwersmeergebied, van het Eemshavenge- d en ook ruilverkavelingen hebben het Noord-Groningse terpenlandschap sterk aangetast. Dit -tijft drs R. H. J. Klok in de „Groningse voksalmanak, historisch jaarboek voor Groningen - 4-'75". ins hem wordt het landschap :igd doordat het wettelijk in- lentarium ontbreekt om derge- karakteristieke gebieden te be tegen mechanisering, [vergroting en veranderende :en. Er moet sterk betwijfeld len of de wet op de ruimtelijke riing wel voldoende is. „De ver- htingen zijn veeleer gericht op igingen in de monumentenwet en irbeschermingswet en even- op de nieuwe landinrichtings- aldus drs Klok. rroningse voksalmanak heeft de- r extra aandacht besteed aan iterpengebied, waarvan al veel •en is gegaan. Zo heeft drs J. W. ;ma een artikel geschreven over |n prof. Van Giffen en zijn bete voor Groningen. Deze ver- ;te het eerste systematische ter- inderzoek. artikel van drs Klok heeft als „Terpen zullen ons een zorg f. Er is een aparte „terpenkaart" ven, die bij dit artikel hoort. een verslaggever TER DAM De schade aan de xx)t Tor Anglia, die zaterdag de stabilisatievinnen de sluis in liden ramde, gaat behoorlijk in lapieren lopen. Alleen de ber- ikosten worden al op een half >en gulden geraamd. De schade rder niet beperkt gebleven tot ;at in de romp dat 65 bij twaalf meter meet. Door het binnen rende water zijn namelijk ook jke motoren beschadigd. Zij zul- oor de reparatie uit elkaar geno- moeten worden. Verder zal ook ektrische installatie van de on- ;lopen machinekamers geheel en worden vernieuwd. Met die aties zal naar schatting een )d gemoeid zijn. De dertig perso- agens die aan boord waren zijn Idels met een kraan van boord lid, maar een viertal bussen en rachtwagens staan nog in het De eigenaars van deze voertui- hebben veel ongemak en te- chip ligt thans in het droogdok Ie ADM in de Amsterdamse ha- Daar bleek dat de stabilisatie- n in tegenstelling tot een ande- erboot de Skagafjord. niet met oom mee zijn gebouwd, maar er in.Als ze met de stroom mee iwd waren (scharnier voor), dan ft ze bij aanraking met de sluis an naar binnen zijn gedrukt. De isatievinnen hebben echter het nier aan de achterzijde, met het g dat de vin uit de wand van het I werd gescheurd. Dat er ondanks uitstekende regelin gen (zoals de monumentenwet en de Wet op de ruimtelijke ordening) toch ongerustheid gerechtvaardigd is, komt doordat terpen (evenals archi tectonische monumenten) zich in een spanningsveld tussen welvaart en welzijn bevinden. „Welvaart bete kent meestal het tegemoetkomen aan de verlangens op korte termijn. Onveranderlijk blijken deze verlan gens steeds in strijd met het doel dat de gemeenschap op langere termijn nastreeft: welzijn'. Bij de terpen spelen allerlei waarden een rol. De terpen zijn bijvoorbeeld van betekenis voor de wetenschappe lijke reconstructie van de tijd dat het kleigebied vanaf vijfhonderd voor Christus tot het einde der middeleeu wen werd bewoond. Er is al een schat aan gegevens verzameld. Weliswaar moeten er vergunningen door het mi nisterie van CRM worden verstrekt voor bouwvergunningen en dergelij ke, maar omdat er hele series kleine re en grotere verbouwinkjes plaats vinden, wordt dit in de praktijk slechts een bureaucratisch gebeuren. Volgens de auteur kan slechts regel matig overleg tussen provinciaal archeoloog en gemeente op dit mo ment een waarborg vormen om te komen tot vroegtijdige inschakeling en begeleiding van grondwerkzaam heden op bebouwde terpen. Cultuurhistorisch Behalve wetenschappelijke hebben de terpen ook cultuurhistorische waarde in archeologische zin: de zichtbare herinnering aan vroegere beschavingen. Van de 547 terpen heb ben er 242 in één of meer opzichten (zoals de structuur, de hoogte, vorm of verbouwing) nog een cultuurhisto rische waarde. Volgens drs Klok zal bij de beoordeling van zogenaamde stads- en dorpsgezichten, naast de architectonische en kunsthisto rische, ook de archeologische waarde meer aandacht moeten krijgen. Het terpenlandschap is volgens drs Klok tevens van landschappelijke waarde: de terpen bepalen in hoge mate de identiteit van het Groninger kleigebied. Bovendien kunnen de ter pen niet los gedacht worden van hun omgeving. Méér dan tot nu toe zal er ook met die omgeving rekening moe ten worden gehouden. In dit verband spreekt Klok van een „visuele in vloedssfeer". Afhankelijk van de be bouwing houdt hij afstanden aan van honderd tot vierhonderd meter ron dom de terpen. Tenslotte is er volgens drs Klok ook riog een historisch-geografische waarde aan het terpenlandschap toe te kennen. Terpen concentreren zich overwegend op van nature hoger ge legen gronden. De wisselwerking tus sen dat natuurlijke landschap en de mensèlijke activiteit laat zich op een aantal plaatsen nog duidelijk her kennen. Het gaat hier om voorbeel den van Nederlands oudste cultuur landschap. „Groningse Volksalmanak, historisch jaarboek voor Groningen". Uitgeverij b.v. Erven B. van der Kamp, Gronin gen. (De almanak omvat ook nog ver schillende andere historische bijdra gen, onder meer over geschiedenis en taalkunde van de provincie Gronin gen, alsmede landschap en boer). Omdat zaterdag de eerste nieuwe overspanning van de Moerdijkbrug wordt ingevaren is het verkeer op het traject Dordrecht-Moerdijk van de rijksweg 16 (E10) van zaterdagochtend 5.30 uur tot zondagochtend 6 uur gestremd. Op dit kaartje de omleidingsroutes, westelijk via het Hellegatsplein en oostelijk via het verkeersknooppunt Gorinchem en de brug bij Keizersveer. Voor het eerst worden de omleidingen aangegeven door op oranje borden geschilderde zwarte nummers. Voor de routes van zuid naar noord gelden de nummers 2 en 5 en voor die in omgekeerde richting 3 en 4. Ook op de toeleidende wegen worden aanzienlijke files verwacht. Zolang de Moerdijkbrug gestremd is vaart over het Hollands Diep een veerpont voor fietsers en bromfietsers (beslist niet voor voetgangers). De operatie-Moerdijkbrug wordt uitgesteld tot 3 april als zaterdag de windkracht groter is dan 5. Van een verslaggever UTRECHT Volgend jaar zou men moeten gaan experimenteren met lijntaxi's in streken waar te weinig passagiers zijn om een busdienst lo nend te maken. Deze suggestie doet de nv Drenthse vervoermaatschappij in haar be drijfsplan voor 1977. De maatschap pij is daarbij uitgegaan van de ver onderstelling dat het strikt toepas sen van de landelijke norm voor de vervoersvoorziening, afgestemd op de behoefte, funest is voor dunbe- GARTON SLACK Archeologen hebben bij het dorp Garton Slack in het Engelse graafschap Yorkshire de skeletten opgegraven van een over spelig paar uit het ijzeren tijdperk dat levend begraven is. De man. die vermoedelijk een jaar of negentien was en zijn geliefde van rond dertig jaar lagen ineengestren geld. Kennelijk hebben zij bij hun laatste stuiptrekkingen hun armen vast om elkaar heengeslagen. Zij stierven tussn 200 en 100 jaar voor Christus. De archeologen nemen aan dat zij levend begraven zijn als straf voor hun overspel. Zij lagen vastge bonden aan een houten paal die tus sen hen in de grond gedreven was. In haar doodsstrijd heeft de vrouw nog een miskraam gehad. De vrucht was drie maanden oud. Het skeletje lag onder het bekken van de vrouw. De vondst is gepubliceerd in het tijdschrift ..Current Archaeology". Van een verslaggever DEN HAAG Voor een demonstra tie van enkele tientallen mensen is een flinke politiemacht op de been geweest. Dat is de reden waarom het Tweede-Kamerlid Van Winkel (PPR) vragen heeft gesteld aan minister De Gaay Fortman van binnenlandse zaken. Het ging om een demonstratie van de Vereniging Dienstweigeraars te gen de gevangenhouding van dienstweigeraar Gerrit Pouw. In zijn vragen somt het Kamerlid op hoe de politie daarop reageerde: Drie arres tantenwagens, tientallen polite- agenten en een afdeling van de op roerpolitie die duidelijk zichtbaar karabijnen droeg. MIDDELBURG Het Belgische Brugge wil wat aan zijn chronisch beddentekort gaan doen De stad heeft het oog op Zeeuws-Vlaanderen laten vallen, waar volgens opgave van de provinciale Zeeuwse VVV zelfs op hoogtijdagen lang niet alle pension- en hotelbedden bezet zijn, ondanks het feit. dat Walcheren op zulke momenten ook een schreeu wend tekort aan bedden heeft. Steeds weer doet zich dan de Wes- terschelde gelden als een onneemba re barrière. De veerponten varen 's nachts niet. dus kunnen de gasten niet meer naar Zeeuws-Vlaanderen overgezet worden. De stedelijke dienst voor toerisme in Brugge staat te dringen om die lege bedden te mogen vullen met interna tionale toeristen, die in Brugge en verre omstreken geen bed meer kun nen vinden. Volgens adjunct- directrice van de Zeeuwse provincia le VW, mejuffrouw M. Hogestadt, werkt de Zeeuwse VVV al jaren nauw samen met Brugge. Voor ons be staan er eigenlijk geen grenzen, zegt ze. Daarom hebben we aan alle gro tere hotels en pensions in Zeeuws- Vlaanderen een oproep gedaan mee te werken aan dit experiment. We verwachten veel reacties. Op deze manier kunnen we ook het achter land van de kustgemeenten, zoals Terneuzen, Hulst en Axel. mee laten profiteren van de toeristische ont wikkeling in dit gebied. Van een onzer verslaggevers BREDA Bij justitie, politie en gemeentebestuur van Breda is al geruime tijd onderwerp van gesprek de last, die men ondervindt van een groep jongeren. Men wil liever niet spreken van een „organisatie", maar duidelijk is wel dat van een soort collectief sprake is. volkte gebieden. „Ook de dunne stroompjes vragen een hoogwaardig vervoerssysteem", aldus de maat schappij. Lijntaxi's zouden volgens het plan ook ingezet kunnen worden .voor woonkernen die als gevolg van het streven naar snelle busdiensten, bui ten een bepaalde lijn komen te lig' gen. Dorpen die niet aan de recht streekse routes liggen, zouden an ders helemaal verstoken blijven van openbaar vervoer, aldus de Drentse maatschappij. De activiteiten richten zich met na me tegen het gemeentebestuur, dat volgens de groep een verkeerd beleid voert. Zij reageert echter ook op bui ten het gemeentelijk werkterrein lig gende situaties. Justitie en politie zijn verontrust omdat de „politieke strijd" niet met open vizier wordt gevoerd maar met middelen, die aan terreur zouden doen denken. Het is bijvoorbeeld herhaaldelijk ge beurd dat midden in de nacht ruiten werden ingegooid en andere vernie lingen werden aangericht bij mensen, die voor een misstand verantwoorde lijk werden geacht. Er zijn auto's beschadigd en mensen opgezadeld met bestellingen die zij niet hadden gedaan. Er werd ook geïntimideerd. Het begon allemaal in de dagen van spanning voor de voltrekking van de vijf doodvonnissen in Spanje. Vol gens de Bredase politie was er toen vrijwel geen reisbureau of het kreeg een steen door een ruit als waarschu- Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM „De sedert enige jaren toegenomen be langstelling voor milieu, natuur en landschap is geen modegril maar een blijvend verschijnsel. Voor de openluchtrecreatie heeft dit tot gevolg dat men liever „het landschap" verkiest dan een aangelegd, kunstmatig recreatiegebied bezoekt. „Dit is een van de resultaten van een zojuist verschenen onderzoek verslag over de „Openluchtre creatie in Zuid-Holland". De reden voor deze door de provincie uitgebrachte nota is het feit dat de ruimte voor alle vormen van bodem- gebruik beperkt is en dat alleen een zorgvuldige inrichting het Zuidhol lands landschap kan behoeden voor volledige nivellering. Voor de recrea tie zal dan ook een zone-indeling moeten plaatsvinden en daarom was een onderzoek naar behoeften en wensen noodzakelijk, aldus de opstellers van het rapport. „De meest intensieve recreatie zal zo dicht mogelijk bij. vaak zelfs in de steden moeten worden opgevangen". Dat is een gevolg van de neiging van de dagrecreant om zijn verpozing dichter bij huis te zoeken dan voor heen. een verschijnsel dat gestimu leerd werd door de energiecrisis van 1973/74. Opmerkelijk is dat er om verschillende redenen een stabilise ring en soms zelfs een daling heeft plaatsgevonden van het aantal men sen dat aan de openluchtrecreatie deelneemt en daarvoor op een mooie dag de stad uittrekt. Wel is er een sterke opkomst te constateren van het recreatieve fietsen en wandelen. Compensatie Waarom recreëert men eigenlijk? Aanvankelijk meenden de onderzoe kers dat de drijfveer voor het vrije tijdsgedrag lag in het ontvluchten van het moderne, geautomatiseerde, vervreemdende productieproces en de onpersoonlijke, massale woonge bieden Een persoonlijke zelf ontplooiing zou hierdoor onmogelijk zijn: en men zou in zijn vrije tijd hiervoor compensatie zoeken. Lang zamerhand is men er echter achter gekomen dat de mens zijn dagelijkse gedrag in grote lijnen voortzet in zijn recreatie en dat er van een compen satie geen sprake is. De eerste opvat ting ziet recreatie als een „vlucht"; de modernere als een „zoeken naar iets anders" een positievere drijfveer dus. Wonen en recreëeren groeien in deze visie naar elkaar toe. Landelijkheid Gebieden waar er van de industrie niets of nauwelijks iets te merken is. zijn zeer zeldzaam in Zuid-Holland. Dit komt door de grote spreiding van vaak zeer hoge gebouwen, fa briekspijpen en hoogspanningslei dingen in combinatie met een vaak zeer open landschap. Gebieden van enig formaat waar dat niet zo is en waar de landelijkheid voorop staat zijn: delen van de Vijfhecrenlanden. de Lopikerwaard. het noordoostelijk deel van de Alblasserwaard. het zuid oostelijk deel van de Krimpener- waard, het noordoostelijke deel van de Nieuwkoopse Plassen, delen van de Hoekse Waard, het Haringvliet, delen van Overflakkee, Grevelingen en het gebied rond De Zilk. In deze gebieden moet, volgens de nota. al leen een bepaalde vorm van recreatie toegestaan worden. Zo is bijvoor beeld wandelen, fietsen, paardrijden, zeilen, roeien, kanoën en vissen daar wel toegestaan, maar moeten voor zieningen als een café. een restaurant of een parkeerplaats geweerd worden. De toenemende belangstelling voor de zogenaamde verblijfsrecreatie waarbij men één of meerdere nachtjes in het recreatiegebied blijft heeft tot gevolg gehad dat de daar voor beschikbare ruimte steeds' schaarser werd. Vooral aan de kust is de vraag niet meer In evenwicht met het aanbod cn het gevaar dreigt dat door de kostenverhogingen eerder minder dan meer mensen aan de ver blijfsrecreatie zullen kunnen deel nemen. Omstreeks 1985 zullen er te weinig plaatsen voor dagrecreatie beschik baar zijn. Het totale tekort aan gebie den voor intensieve recreatie in Zuid- Holland wordt geraamd op ongeveer 6000 hectare, waarvan in de komende tien jaar ongeveer 1750 hectare aan gelegd moeten zijn. Door de opkomst van de watersport is er in de gehele provincie een tekort, behalve voor grotere boten op de zeearmen in de Delta. Naast behoefte aan nieuwe bossen en een betere ontsluiting van het landelijk gebied is er een geschat tekort aan terreinen voor zomerhuis jes. caravans en tenten van ruwweg 225 hectare En deze cijfertjes zeggen nog mets over de eventuele kwaliteit van aan te leggen voorzieningen. Op basis van het kostenniveau van 1975 zullen de uitgaven voor het verwezen lijken van de nieuwe recreatieplan nen m de provincie minimaal per jaar een investering vragen van bijna 24 miljoen gulden, waarvan ongeveer twee en een half miljoen gulden voor rekening van de provincie komt. wing om verder maar af te zien van het organiseren van reizen naar Spanje. Kon men voor dergelijke uit de algemene verontwaardiging opge welde spontane reacties nog wel be grip opbrengen, dit werd anders toen bleek dat soortgelijke harde acties nadien ook werden gebruikt om aan politieke eisen kracht bij te zetten of om uitdrukking te geven aan de af keer. die men had jegens bepaalde functionarissen. Geschriften De groep of wat het dan ook moge zijn geeft regelmatig geschriften uit. waarin het vele zaken aan de kaak stelt of pleit voor op zichzelf te respecteren verlangens. Niemand komt er echter achter wie zich schuil houden achter de verschillende na men die men gebruikt. Dat kan ..huurdersfront" zijn. maar het is ook al eens „fascistisch front" geweest. De politie heeft het daarom ook maar niet over een collectief, maar spreekt degenen die gepakt worden, persoon lijk aan. Men kent zodoende verscheidenen van de tot de club behorende Jonge ren. die naar men aanmeent allen in de leeftijdsgroep van 20 23 Jaar zitten. Degenen die voor iets gepakt worden, verklaren op hun beurt van geen groep te weten en op eigen ver antwoordelijkheid te hebben gehan deld. Raadszaal Vorige week werden twee Jongens Uit de Bredase raadszaal verwijderd om dat zij de vergadering van de ge meenteraad verstoorden met com mentaar op onder meer het huisves tingsbeleid. Zij weigerden stil te zijn en burgemeester Merkx moest de vergadering schorsen om de hulp van de politie in te roepen. De kennelijke wraak van de groep was dat naar de vergadering die jongstleden maan dag werd gehouden, tien orde verstoorders werden gestuurd Ver gaderen was daardoor onmogelijk, tot de politie ook die mensen uit de raadszaal had gehaald Ze kregen al len een proces verbaal wegens lo kaalvredebreuk. maar dat maakte weinig indruk.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 17