strafschoppen brengen ong Oranje verder FIOD-onderzoek naar sponsoring deTijd: Taiwan ontbreekt bij All-England flontreal vertrouwt 'eiligheidsagenten Zege ijshockeyteam JOHN VORSTER BOEKENBIJLAGE Boskov wacht nog nobels selectie knokt zich naar halve finales dens Olympische Spelen Weekblad Schakers op weg naar wereldtitel Politiek bij badmintonstrijd Argentinië ook langs Polen (2-1) Navordering dreigt voor aantal clubs Cambuur ontslaat Spiegelaar ERDAG 25 MAART 1976 SPORT TROUW/KWARTET 13 ir Richard Matthijsse JBURGH De tweede confrontatie tussen Jong Schotland Dng Oranje is gisteravond vooral in de tweede helft uitge- ci tot een heroïsch adembenemend maar helaas meedogenlo- etbalkamp, waarin het vaderlandse gelegenheidselftal zich n zwakke eerste helft voortreffelijk herstelde. In die periode, it met het nodige geluk, weerstond de Oranjegarde een reeks sgevaarlljke stormlopen. iet duo Balkestein-Meutstege in art van de defensie als onwrik- steunpilaren en met een uitste- spelende doelman Schellekens et een even voortreffelijk acte- Jan Everse zag de Nederlandse kans de Schotten, die door Jor- !n Jackson een 2-0-voorsprong £n genomen, een eervolle ver ing af te dwingen en dat was V dan iedereen, die de voorge- ^ttjenis van Jong Oranje kent, |]Burven hopen. rs de grote verdienste geweest w )ranje dat zij de Schotten, die volwaardige internationals in telederen hadden en bovendien ainuten lang gesteund werden een uitzinnige menigte, zo lang naar de halve finale van het iese toernooi hebben versperd, gebeurde op basis van een erwarmende inzet en een on- lands aandoende strijdlust. En bij het nemen van de noodzake- ^^eworden strafschoppen gebeur- wonder van Edinburgh. Neder- laalde de finale via keurig inge- strafschoppen van Kist. Van iver en van Deinsen en Kila. nan Schellekens zag kans de choppen van Jordan, en van op fabuleuze wijze te stoppen, land had de finale gehaald. ntien minuten in de eerste helft het Jong Oranje gelukt de on- ïig aanvallende Schotten op re- te afstand van doelman Schei- te houden. Ondanks het optreden van voorstopper croix uitgerekend hij was met de bewaking van de ir k' (D 3U£ Schotse international Joe Jordan sloeg de Oranjegarde zich kranig door het fervente offensief van de Schotten heen. Maar toen in de achttiende minuut libero Balkestein de opkomende Gray ten koste van een overtreding moest afstoppen, brak het eerste fa tale moment voor Nederland aan. Gray joeg de vrije trap hoog in het strafschopgebied waar Joe Jordan boven een mêlee van Nederlandse verdedigers uittorende en met het hoofd de bal in de linkerbeneden hoek sloeg: 10. Vormde dit Schotse wapenfeit, dat bejubeld en bezongen werd door 30.000 toeschouwers de inleiding van een voor Oranje hoogst onheilspel lende periode? Het had er alle schijn van, want een kwartier later bezwe ken de Nederlanders voor de tweede maal. Een inzet van Johnstone ver raste Schellekens, waarna verdedi ger Jackson koelbloedig profiteer de van de toenemende verwarring: 2—0. Jammer voor Harrie Schellekens die zich kort daarvoor zo briljant had onderscheiden door een schitterend schot van aanvoerder Graig stijlvol naast zijn doel te drukken en later even subliem reageerde op een actie van Johnstone. Oranje, bondscoach Geroge Knobel moest het tot zijn verdriet constateren, had zich in die eerste periode nauwelijks kunnen ontworstelen uit de omklemming waarin het gevangen zat. De totaal niet op elkaar ingespeelde formatie was, het zij met nadruk gezegd, ijve rig als een bij. maar schoot in fysiek en kwalitatief opzicht een straat lengte tekort. Harry Schellekens stopte twee Schotse strafschoppen, nadat hij tijdens de wedstrijd ook al knappe reddingen had verricht. REAL De Canadese regering rust momenteel 16.000 politicagenten en liren uit om de Olympische Spelen in Montreal te beschermen tegen lijke guerrilla aanvallen. Roger Rousseau, de voorzitter van het Olym- Organisatie Comité (C O J O) beloofde tijdens een persconferentie in ral dat de veiligheidsmaatregelen ondanks het grote aantal manschappen irdt ingezet .discreet en efficiënt" zullen zijn. reanisatoren van de Spelen zijn er van overtuigd, dat de veiligheidsmaatre- die genomen zijn een aanval door Palestijnse guerrilla's, zoals in 1972 op lympische Dorp in München, onmogelijk maken. „Wij zijn vol vertrouwen ij alles doen om te voorkomen dat er ook maar een incident plaats vindt," generaal majoor Roland Reid, die namens het ministerie van defensie de „Olympische veiligheid" zorgt. Reid vertelde dat dat het leger 5650 len zal leveren voor laken die rechtstreeks met de veiligheid hebben te n. De overige 10.000 veiligheidsagenten worden gcrecruteerd uit de politie )uebec en Ontario en de bereden Canadese politie.Ruim 10.000 soldaten op andere punten bij de Spelen worden ingezet. „Het ongestoord ten van de Spelen is in eerste instantie een taak van de politic. De iren zullen alleen ingezet worden om de politie te steunen." tneraal vertelde verder dat de veiligheidstroepen zullen worden uitgerust >alf automatische wapens. Hij weigerde echter te zeggen wat voor soort is gebruikt zullen worden in geval van nood. Men verwacht in Montreal 'eer 12.000 deelnemers en officials alsmede ongeveer een half miljoen kers. Rousseau deelde verder mee dat de ploeg van Israël bij de andere emers zal worden ondergebracht in het Olympische Dorp maar „zeker niet nden die moeilijkheden kunnen veroorzaken." ganisatoren kondigden verder aan dat vooral bij de opening van de Spelen juli door koningin Elisabeth de veiligheidsmaatregelen erg streng zullen De omstreden Zuidafrikaan- se premier geïnterviewd 'Als Zuid-Afrika verloren gaat is dat de schuld van het westen' Anti-concep tie in Nederland blijft moei lijk 70.000 onbedoelde ge boorten per jaar Naar het tweede kabinet-Den Uyl de formatie is al begonnen Ton Sijbrands over de overleden Andreiko: 'De grootste dammer aller tijden' Noodtoestand in bisdom Roermond: Gijsen opnieuw in opspraak. Een Boekenweek op het thema Muziek - dus een boekenbijlage van de Tijd waar muziek in zitSatie, Beethoven, Brassens, Jaap van de Merwe. Gebruiken schrijvers muziek bij hun werk? Plus een heleboel 'gewone' boeken-informa- tie: interviews (Rico Bult huis. Jaco Groot), volop recensies (o m. het realisme van Hannes Meinkema, Ger Verripsen Ben Borgart),en boeken over reizen, bomen, filosofie. Bon voor proefabonnement 8 weken de Tijd «oor 10 gulden. Zonder postzegel zenden aan de Tijd. Antwoordnummer 6 Amsterdam. Betaling na ontvangst van acceptgiro. Overal te koop: I 2.- Abonnementen: tel. 020 23 39 84 De spaarzame aanvallen stelden nauwelijks iets voor. Dik Nanninga, onverwachts gebombardeerd tot in ternational, won enkele duels in de lucht met zijn cipier Miller, maar daarmee was dan ook alles gezegd. De enige, die nog enige vrijheid was gegund, was Jan van Deinsen op de linkervleugel, maar hij kreeg te wei nig aanvoer uit het middenveld, waar Aad Kila zo sterk was begon nen. maar naarmate de wedstrijd vorderde werd hij volledig afgebluft door aanvoerder Craig. Het was een verstandige beslissing van Knobel om In de tweede helft de door nervositeit bevangen Lacrolx te verwisselen voor de meer brutaal in gestelde Henk van Rijnsoever. Meutstege kreeg daardoor de weinig begerenswaardige rol toebedeeld de levensgevaarlijke Joe Jordan zo veel mogelijk aan banden te leggen. Het ging de jonge Spartaan voortreffe lijk af. Oranje durfde zelfs nu wat meer ini tiatief te nemen, maar stootte steeds op een Schotse muur van onverzette lijkheid. terwijl de Schotten, evenals trouwens de Nederlanders, geen middel schuwden om hun tegenstan ders meedogenloos neer te leggen. Dat kwam aanvoerder Craig op een gele kaart te staan, nadat hij Kila genadeloos tegen de' mat had ge werkt. In de eerste periode had de Westduitse scheidsrechter Claus Ohmsen, overigens ten onrechte, omdat Kila de boosdoener was, La- croix het geel voor de Maastrichtse ogen gehouden. Ondanks de moedige initiatieven van Oranje was de Schotse furie bij vlagen niet te temmen. Jordan knal de tegen de onderkant van de lat waarna de tegenvallende Pettigrew de bal in droompositie over het ver laten doel kopte. Het was het sein voor Knobel Hovenkamp te ruilen voor Bert van Marwijk. Jong Schot- lant werd in de slotfase overigens door pech achtervolgd, want weer spatte een kopstoot van Jordan op de lat uiteen en weer miste PetUgrew de kans Oranje te vonnissen. Het uitblijven van het derde doelpunt zorgde voor irritatie bij de Schotten. Dickson schopte in die periode van Rijnsoever tussen de benen. Ge scoord werd er in de normale speel tijd echter niet meer. JONG SCHOTLAND-JONG ORANJE 2-012-0), Nederland wint na strafschoppen-15: Johnstone l-0,32:Jackson 2-0. Toeschouwers: 30.000. Scheidsrechter. Ohmen(Wdl). Strafschoppen MUler 1-0, Kist 1-1Jordan mist. Van Rijnsoever 1-2. Brownley 2-2, Meutstege mist. Grey 3-2, Van Deinsen 3-3, Craig mist. Kila 3-4. DEN HAAG (ANP) Aan het eind van het seizoen vertrekt trainer Vuja- din Boskov bij FC Den Haag. De Haagse eredivisievereniging, die al in een eerder stadium heeft getracht het tweejarig contract met Boskov, dat deze zomer afloopt, te verlengen, heeft ten lange leste geen genoegen genomen met de vertragingstactiek, die de Joegoslavische oefenmeester toepaste. Toen Boskov gisteren na de training nog steeds niet kon of wilde mee delen. of hij wilde blijven, werd hem door de waarnemend zakelijk leider van FC Den Haag, de heer Van Hal medegedeeld, dat hij voor het nieuwe seizoen geen contract zal krijgen. Hoewel Boskov ontkende een contract bij een andere vereniging te hebben getekend nam hij met deze medede ling genoegen. FC Den Haag gaat nu op zoek naar een nieuwe trainer. Een van de dege nen, die op het lijstje van kandidaten voorkomen is de Tsjechische trainer Malatinsky, die door Jezek oud trainer van FC Den Haag en nu bondscoach in Tsjechoslowakije is gepousseerd. Fcyenoord zal zich vrijdag beraden over het aantrekken van Boskov. De trainer heeft maandag een gesprek gehad met manager Guus Brox, waarin hem een nieuwe aanbieding werd gedaan. AMSTERDAM Als volgende stap op de lange weg om een uitdager te selecteren voor we reldkampioen schaken Karpov zullen deze zomer twee intenzo- ne-toemooien worden gehou den. Een in Zwitserland en een op de Philippijnen. De Nederlandse vertegenwoor diger Sosonko, die zich plaatste bij het zone-toernooi van Barcelona, is ingedeeld in de groep, die in Zwitserland van start gaat. Momenteel zijn voor elk van de beide toernooi en achttien schakers aangewe zen. De internationale Schaak- federatie (FIDE) tracht nog een vijfkamp te organiseren voor de schakers Adorjan (Hong.). Ciocaltea (Roemenië). Smejkal (TsJ.). Uhlmann (DDR) en Veli- mirovic (Joe.), die van hun re geringen destijds opdracht kre gen het zone-toernooi van Bar celona te boycotten. Uit dit dubbelrondig toernooi, dat waarschijnlijk halverwege de volgende maand in Joegoslavië begint, worden de winnaar en de nummer twee toegelaten tot de interzone-toemooien. De re serves Kavalek (VS) en Lom bard (Zwitserland) zullen dan het aantal deelnemers van elk van de toernooien op twintig brengen. Gaat de vijfkamp niet door dan zijn er achttien deel nemers per toernooi. Het veld voor de Philippijnen bestaat uit: de Russische grootmeesters Lev Poloega- jevski, Boris Spasski, Vitali Tsesjkovsky, Joeri Balasjov, de Braziliaan Enrique Mecking, de Joegoslaaf Ljubomir Ljubo- jevic, de Tsjech Vlastimil Hort, de Hongaren Zoltan Ribly en Istvan Chom, de Roemeen Flo rin Gheorghiu, de Amerikaan Brown, de Philippijn Eugenio Torre en de Argentijnen Oscar Panno en Miguel Quinteros. Voorts nemen deel Mario Mari- otti (It). Biyiasias (Can), Haran- di (Iran) en Tan (Singapore). De deelnemers van het toer nooi in Zwitserland zijn: de grootmeesters Tigran Petros jan. Efim Geiler, Michael Tal, Gennady Koezmin en de mees ter Boris Goelko (allen Rus land) en voorts de internatio nale grootmeesters: Lajos Por- tisch (Hong), Bent Larsen (Den), Robert Hiibner (Wdld.), Ulf Andersson (Zweden), Ro bert Byrne (VS), Alexander Ma- tanovic (Joeg), Raul Sanqui- netti (Argentinië) en de mees ters: Liberson (Israël), Sosonko (Ned.), Diez del Corral (Sp.), Ro- goss (VS), Diaz (Cuba) en Ca stro (Colombia). De nummers één. twee en drie van elk van de interzonetoer- nooien, hebben recht om uit te komen in het kandidatentoer nooi. dat volgend jaar in de vorm van tweekampen zal wor den gehouden. Robert Fischer (als oud-wereldkampioen) en Kortsnoj kunnen rechten op een plaats doen gelden. Als Fischer verstek laat gaan. zul len Spasski en Petrosjan in een tweekamp moeten uitmaken, wie de achtste plaats gaat be zetten. Dit onder voorbehoud, dat zij zich niet via de inter- zonetoemooien kwalificeren. Als cjat wel gebeurt, zal de FI DE een nieuwe regeling treffen. De zoveelste sinds Robert Fischer zijn entree in de inter nationale schaakwereld maakte. (Advertentie) Een aanval van Bulgarije wordt door doelman Gobel (liggend) gestopt. Vlnr: Van den Broek (Ned), Gerasimov (Buig), Van Wieren (N), Christiaans (N), Mihailov (B). BIEL Het Nederlandse ijshockey team heeft de kansen om zich bij de wereldkampioenschappen in groep B te handhaven weer geheel in eigen hand. Gisteren werd namelijk met 5—3 (0—0 2—2 3—1) van Bulgarije gewonnen. Voor Nederland werden de doelpunten gemaakt door De Grauw (2), Koopmans (2) en Peter- nousek. Ook in deze wedstrijd had het Neder landse team weer een groot aantal strafminuten (veertien) nodig om de tegenstander in bedwang te houden. Maar zo bont als tegen Roemenië, waar met. fl1 van verloren werd. maakte het team het niet. Tegen de Roemenen waren er maar liefst twin tig strafminuten, maar die konden niet verhinderen dat de Roemenen via pauzestanden van 3—0 1—1 en 4—0 naar de 8— 1-zege wegliepen Zwitserland voert nu de ranglijst aan met acht punten uit vier wedstrijden. Nederland staat op een gedeelde vier de plaats met Japan, dat echter een wedstrijd minder gespeeld heeft. Stand: 1. Zwitserland 4—8,2. Roeme nië 5—7, 3. Joegoslavië 46, 4. Italië 5—5, Japan 44 en Nederland 54,7. Noorwegen 4—2, 8. Bulgarije 5—0. LONDEN Gisteren is in Londen een begin gemaakt met de officieuze wereldkampioenschappen badminton AU England. Af wezig daarbij is de afvaardiging van Taiwan. De vijf spelers uit dit land bleken geen inreisvisum voor Engeland te krijgen. De secretaris van de internationale badmintonbond. Herbert Scheele. zei dat de visa waarschijnlijk geweigerd waren omdat Engeland politieke moeilijkheden met China vreesde. CHORZOW Het Argentijnse nati onale voetbalelftal, op tournee door Europa, heeft opnieuw voor een op vallende prestatie gezorgd. Na de 1-0 overwinning op Rusland werd nu voor ruim 35.000 toeschouwers met 2-1 van Polen gewonnen. In de eerste helft was Polen meer in balbezit, maar hadden hun aanvallers toch weinig echte kansen tegen de Argen tijnse verdediging. Zeven minuten na rust opende Kazi- mier Kmicik de score voor Polen. Weer zeven minuten later bracht Scota de Argentijnen op gelijke hoogte (1-1). Kort hierop werd Scota vervangen door Rene Houseman, die een kwar tier voor tijd het winnende doelpunt voor Argentinië maakte. Hongarije heeft zich geplaatst voor de halve finales van het Europees kampioenschap voor ploegen onder de 23 jaar. In Manchester verloren de Hongaren weliswaar met 3-1 van Jong Engeland, maar omdat zij de eerste wedstrijd met 3-0 hadden ge wonnen gingen zij door een beter doelgemiddelde naar de halve finales. Het Roemeense elftal heeft in een kwalificatiewedstrijd voor het Olym pisch tournooi met 1-0 gewonnen van Frankrijk. Frankrijk had eerder de thuiswedstrijd met 4-0 gewonnen. In deze groep waarin ook Nederland uitkomt gaat Frankrijk nu met zes punten uit vier wedstrijden aan de leiding. Roemenië kan alleen nog met de Fransen, die nu uitgespeeld zijn, gelijk komen als het twee maal van Nederland wint. Het doelgemid delde zal dan de beslissing moeten brengen. Van onze sportredactie AMSTERDAM De sponso ring van sportclubs in Neder land dreigt in gevaar te komen door een actie die de Fiscale Inlichtingen en Opsporings Dienst (FIOD) op het ogenblik onderneemt. Volgens Elseviers Weekblad van deze week oriën teert de FIOD zich nog. Maar er zijn al verenigingen die een aanslag hebben ontvangen. Dat betreft dan ook navorder ingen waarmee bedragen tot 80.000 gulden zijn gemoeid. Volgens schattingen weinig spon sors zijn bereid hun bijdrage officieel te noemen wordt er jaarlijks tus sen de vijftien en twintig miljuen gulden door het bedrijfsleven in de sport gestoken. De motieven van dat bedrijfsleven zijn duidelijk: via de sport een stuk reclame verwerven. De VSN. de Vereniging Sportsponsoring Nederland, probeert wel regelmatig de nadruk te leggen op de ideële kant van de zaak. gezien de eisen die een sponsor stelt aan een sportclub moet geconcludeerd worden dat het toch alleen om het maken van (naam)re- clame gaat. Dat betekent dan dat een vereniging in ruil voor de bijdrage van een be drijf een tegenprestatie levert. In die zin zou de vereniging gezien moeten worden als een ondernemer. Volgens de Nederlandse wet dient die vereni ging dan zestien procent omzetbelas ting te betalen over de ontvangen financiële vergoedingen. Als de FIOD gaat werken met ach terstallige aanslagen over vijf jaar kan dat de gesponsorde clubs in zeer grote moeilijkheden brengen. Het zou kunnen betekenen dat een ge sponsorde club bijna de hele jaarlijk se bijdrage dient af te staan om weer met de belastingen in het reine te komen. Een andere mogelijkheid zou zijn dat de sponsor de aanslag voldoet, om dat die omzetbelasting weer aftrek baar is. Verplicht kan dat echter niet worden. Weer anders ligt het met de bedrijven die zogenaamde „onbelas te diensten" verlenen, verzekerings maatschappijen en banken. Daar kan de omzetbelasting niet afgetrok ken worden. Om een club niet aan de ondergang te brengen zou dat bete kenen dat die bedrijven die belas tingaanslag als een extra jaarbijdrage moeten zien. Maar ook dat is niet verplicht en zelfs zeer twijfelachtig. Wat de toekomst betreft. Als de ge sponsorde clubs niet meer om de omzetbelasting heen kunnen, moet er een overeenkomst met de sponsor bereikt worden. Of de sponsor neemt die aftrekbare zestien procent voor zijn rekening of de vereniging vraagt zestien procent extra. Dat kan dan weer tot gevolg hebben, dat een spon sor besluit af te haken, aldus Else viers Weekblad. Sociale lasten Er zit nog een andere kant aan de zaak. Van het geld dat een sponsor aan een club geeft, wordt met name in de basketballsport een groot deel gereserveerd voor het aantrekken van buitenlandse veelal Ameri kaanse spelers. Hoewel de vergoe dingen die die spelers krijgen dik wijls zeer aanzienlijk zijn en men feitelijk van profs moet spreken, wordt vrijwel nergens met arbeidso vereenkomsten gewerkt. Gezien de feitelijke situatie echter zou een club ook loonbelasting en sociale premies moeten inhouden Als op dat punt het onderzoek plaats vindt, zou dat een nieuwe aanslag op de clubs bete kenen. Volgens Elseviers Weekblad overwe gen de VSN en de NSF (Nederlandse Sport Federatie) om voor de vereni gingen die een navordering krijgen kwijtschelding aan te vragen. Maar dan zou het ministerie van Financiën ervan overtuigd moeten raken dat de clubs geen diensten verlenen aan de bedrijven en verder moeten zwichten voor de noodsituaties die in een sport kunnen pntstaan door de achterstal lige heffingen. Dat er echter diensten worden ver leend is duidelijk en via cijfers aan toonbaar Dat er een noodsituatie zou ontstaan is echter nog geheel de vraag Velen zijn er immers inmid dels van overtuigd geraakt dat er helemaal niets desastreus zou gebeu ren als de sponsors zich en bloc terug zouden trekken. Bekend is inmiddels ook dat de FI OD ook op andere sportgebieden aan het speuren is geslagen Met name de transfers in de voetballerij worden daarbij onder de loep genomen. En dat dan omdat daarbij regelmatig gebruik wordt gemaakt van „handgeld" voor een gecontracteerde speler. De verwachting is dat het in een aantal van die gevallen om zoge naamd „zwart geld" zou gaan. Taiwan en Indonesië waren de enige twee Aziatische landen die zich voor deze kampioenschappen hadden aangemeld. De overige Aziatische landen doen niet mee vanwege een boycot van de Aziatische badminton federatie. De Aziatische bond vindt dat de Volksrepubliek China de plaats van Taiwan moet innemen Indonesië is overigens normaal in Londen aangekomen. Alleen trok Tjun-TJun, vorig Jaar nog halve fina list. zich wegens een blessure terug. Hiertegen maakte de Deense afvaar diging bezwaar, zij vond dat de plaats van Tjun-Tjun dan al eerder door een andere, nu afgewezen, spe ler had moeten worden ingenomen. Van de Nederlandse dames plaatste Joke van Beusekom zich voor de kwartfinales. In de eerste ronde had zij een bye, daarna versloeg zij ach tereenvolgens de Ierse Beckett met 11—3 en 11—5 en de Britse Bridge met 11—7 en 11—1. Marjan Luesken werd in de tweede ronde uitgeschakeld door de Westduitse Gerlatzka met 11—4 en 12—9 Bij de heren wonnen Piet en Rob Ridder beiden hun partij in de eerste ronde maar werden daarna uitge schakeld. Plet Ridder met 156. 8—15 en 1—15 door de Brit Hunt en Rob Ridder met 515 en 10—15 door de Deen Hellede. LEEUWARDEN De eerste- divisieverenlging SC Cambuur heeft zijn manager Rieks Spiegelaar met ingang van 1 juli ontslag aangezegd. De reden is dat de club het financieel niet langer kon opbrengen een ma nager in volledig dienstverband te houden. Cambuur zoekt nu een part time manager om de plaats van Spiegelaar. die zes jaar bij Cambuur werkzaam is geweest, in te nemen. NOTERMANS De eerste-divisieclub FC Groningen heeft Jan Notermans benoemd als opvolger van Wim Beltman. De hui dige technisch directeur kan door ziekte zijn functie niet naar behoren vervullen In onderling overleg heb ben Groningen en Beltman besloten uiteen te gaan. Jan Notermans (43) treedt officieel per 1 Juli a.s. in dienst, maar begint vanaf heden met de voorbereidingen voor het nieuwe seizoen. De FC Gro ningen wil de structuur van de ver eniging aanpassen en denkt aan een tweehoofdige leiding, bestaande uit Jan Notermans als technisch direc teur en de heer A. Jans als financieel, commercieel, algemeen organise rend directeur. De training van het eerste elftal blijft in handen van Toon Goedhart. Jan Notermans bracht het als actief voetballer (Go Ahead en Fortuna'54) tot 25 interlandwedstrijden. Hij be haalde de oefenmeestersdlploma's van Duitsland en Nederland Als trainer was hij werkzaam bij Armi- nia Hannover. Arminia Bielefeld en Go Ahead Eagles. BUNDESLIGA In de Bundesliga hebben Hertha BSC en Werder Bremen in Berlijn gelijkgespeeld (0—0). Slechts 6000 toeschouwers waren aanwezig bij de ze matige wedstrijd. Hertha staat nu op de zevende plaats met 26 punten uit 25 wedstrijden, terwijl Werder met 21 punten de 15e positie inneemt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 13