onsulaat hoofdstad ezet omdat politiek einig aandacht kreeg Ontwerp-programma van het CDA Kabinetsbeleid en CDA Winkelcentrum Ede meer inhoud geven pVIB vraagt Pronk nanciële noodhulp •lor Spaanse Sahara door zeven Zuidmolukkers slecht voorbereid ik Gaulisten oefenen zware kritiek op Franse president er roofoverval gepakt Algemene uitgangspunten voorgelegd aan drie partijen ET JDAG 24 MAART 1976 BINNENLAND TROUW/KWARTET 9 /-V |0 Si £rr( ien onzer verslaggevers [)r^ TERDAM De gijzeling van 43 mensen in het Indonesische consulaat in Amsterdam is roerd omdat de Zuidmolukse jongeren vonden, dat bij de treinkaping in Wijster te weinig de k was gelegd op de politieke kant van de zaak en omdat zij ook Indonesië bij de actie wilden mh tken.Dat is gisteren gebleken tijdens de berechting door de Amsterdamse rechtbank van de zeven ordi olukkers, die vorig jaar decem- m twee weken het consulaat 13 tfelden. fjer toeval nnen daarvoor waren, blijkens jrklaringen, pas twee dagen actie opgezet tijdens een niet voren georganiseerde ontmoe- het jeugdlokaal van de Zuid gemeenschap in Boven- „Het was zuiver toeval, dat 3|caar daar ontmoetten" ver- 11 ;n zij gisteren alle zeven.Nog 24£e avond werd het besluit ge- 1 Op 4 december zouden zij wfefzonderlijk naar Amsterdam svaar zij zich om half twaalf 's is voor het Centraal Station verzamelen. Sommigen de- it liftend, anderen gingen per i£|n allen hadden ze een wapen masker (één van hen ook een en een Zuidmolukse vlag) bij lama zouden ze verder zien, verklaarden zij gisteren er éfcen tijd meer geweest om de détail voor te bereiden. Zelfs zij niet eens waar het consu- (vestigd was. Daarvoor moest n hen nog informeren bij het antoor bij het station. ^afleidingsmanoeuvre zouden iran de jongens, de 23-jarige tjR, leider van de groep en in het w jks leven impresario voor iepen, en de 22-jarige scholier S. naar de balie van het in het galaat gevestigde reisbureau - roor informaties over een reis ^ftmbon. Zij deden dat ongewa- Alleen R. had een keukenmes moment dat ook de anderen waren, kwamen zij in actie. R. over de balie en zette het mes keel van de Nederlandse yé Wim Simon. Dat was voor 25 ;t van het gezelschap het sein t in het gebouw aanwezige per- naar de hal te drijven, de zes uur durende zitting Ir. Manusama en verdediger mr. Droesen tijdens de berechting van de bezetters van het Indone sisch consulaat. (morgen wordt de zaak voortgezet), waar de zeven wederrechtelijke vrij heidsberoving, bedreiging met wa pens en het onwettig bezit van vuur wapens ten laste werd gelegd, her leefde het toen volgende drama bijna van dag tót dag. In een overigens rustige sfeer zonder enige emoties. Die rust kenmerkte zelfs de protest optocht van enkele honderden Zuid molukse jongeren, die met bussen, een geluidswagen en gewapend met spandoeken uit Smilde waren geko men, om te demonstreren voor het gebouw van het kantongerecht aan de Parnassusweg. (De zitting werd hier gehouden omdat het beter te bewaken en veiliger is dan het rechtbankgebouw). Voor rellen was trouwens weinig kans, want het gebouw was afgezet door honderden politiemannen, met overval- en pantserwagens, honden, paarden en wapenschilden. 234] eaeen onzer verslaggevers 74 so HAAG De Nederlandse Organisatie voor Internationale ^kkelingssamenwerking (NOVIB) heeft de minister van ont- jelingssamenwerking, drs. Pronk, verzocht om een miljoen -pn ter beschikking te stellen ten behoeve van de vluchtelin- i3&it de Spaanse Sahara. Dit vertelde gisteren de algemene $taris van de NOVIB, drs. Sjef Theunis, die enkele dagen "Hen is teruggekeerd van een bezoek aan Algerije en de ara. "Tnteel verblijven er in Algerije min, aan Nederland voor. Het bezoek. ,3eer vijftigduizend vluchtelin- dat op uitnodiging van de NOVIB n vijftien kampen. Het meren- plaats zal vinden, is voor mei gep- |jran de vluchtelingen bestaat uit land. Voorts is de NOVIB van plan "7en, kinderen en bejaarden. In om een missie, samengesteld uit ver- tnpen is er veel te weinig voed- tegenwoordigers van verschillende nagenoeg geen medische ver- lagen van de Nederlandse bevolking, (ïg. Er is zelfs geen arts aanwezig naar de Spaanse Sahar^ te sturen, hij er was, zou hij niet kunnen i, want er zijn geen medicijnen jidere behandelingsmogelijkhe- jVandaar dat het Frente Polisa- 4e bevrijdingsbeweging van de jise Sahara een dringend beroep West-Europa doet medicijnen {het geteisterde gebied te sturen. iBdels heeft de NOVIB, nadat zij iuari een bedrag van honderdui- gulden aan Polisario over had ikt, besloten om uit de midde- m de actie „Gast en Tafel" nog honderdduizend gulden aan de iingsbeweging te schenken. hulp van de NOVIB is de eerste I aan de Sahara afkomstig uit lEuropa. Verder ontvangen de jtelingen slechts hulp van het -nationale Rode Kruis en de Al- Qse Rode Maan. Volgens berich- 3ie de heer Theunis tijdens zijn *k heeft opgevangen moet de "Tand in de door Marokko en Mau- |ië bezette delen van de Sahara fecht zijn. dat er nog dagelijks itwagens met vluchtelingen in ïje aankomen. 1 ente Polisario heeft de NOVIB ht om de beweging op het poli platform van Europa te intro- n. Op het ogenblik bereidt de B een bezoek van de eerste mi- van de voorlopige regering van abische Democratische Repu- van de Sahara. Mohamed La- Volgens de patholoog-anatoom dr. Zeldenrust is de man overleden aan een buikvliesontsteking, veroor zaakt door een darmperforatie, die mogelijk een gevolg van zijn val kan zijn geweest. Ten aanzien van de twee andere Indonesiërs die een vei lig heenkomen vonden door naar buiten te springen zei de president, dat één van hen een niet ernstige schotwond in de buik had opgelo pen. Over de vraag wie dat schot had gelost werd echter niet gesproken. Oplossen Op de vraag van de president of zij vonden dat dit soort acties de zaak van de Zuidmolukkers helpt oplos sen, zei de 22-jarige scholier Henkie M.: „Natuurlijk, anders was er van een gesprek tussen de regering en de Zuidmolukkers nooit iets gekomen". De vraag of zij een dergelijke actie zouden willen herhalen beantwoord den allen vaag: „Ik weet het niet, we kunnen niet in de toekomst kijken, alles hangt af van de Nederlandse regering." Sprekend over de sociale ach tergronden van verdachten, zei de president het merkwaardig te vin den, dat uit de rapporten van de maatschappelijk werker is gebleken dat het hier gaat om jongeren die duidelijk uitsteken „boven het ge middelde dat voor de rechtbank moet verschijnen". Het zijn, -zo zei hij, allemaal jongens die na de ba sisschool voortgezet onderwijs heb ben gevolgd. Zonder uitzondering blijken zij voort te komen uit gezin nen van oud-KNIL-militairen. Ir. Manusama De enige lijfelijk aanwezige getuigen waren die van raadsman dhr H. J. Droesen. Onder hen ingenieur J. A. Manusama, die zei al vanaf 1969 de regering ervoor gewaarschuwd te hebben dat er wat zou kunnen gaan gebeuren. Maar gesprekken met de regering hebben, zo zei hij, niets op geleverd. Het was steeds een volledig éénrichtingsverkeer. Op de vraag of hij en zijn generatie zelf geen vruchtbare voedingsbodem voor dit soort acties hadden geschapen, zei hij te menen tot nu toe de Neder- Ilet Kantongerecht in Amsterdam werd zwaar bewaakt tijdens het proces tegen de verdachten van de gijzelingsactie in het Indonesische Consulaat. landse rechtsorde beter te hebben bewaakt dan de Nederlandse rege ring. Afspraken De verdachten verklaarden allen aanvankelijk niet het plan te hebben gehad slachtoffers te maken. Volgens Jacob R. waren daarover van te vo ren duidelijke afspraken gemaakt. Op de vraag van president mr. B. van de Waerden, wat zij zouden hebben gedaan wanneer er verzet zou zijn gekomen of wanneer de politie gewa pend in actie zou zijn gekomen, ga ven verscheidenen van hen toe dat zij zich dan met de wapens verdedigd zouden hebben en dat het dan niet onmogelijk was geweest dat ook gij zelaars zouden zijn doodgeschoten. Uit verklaringen van gegijzelden, die door de president werden voorgele zen. omdat de rechtbank het niet nodig vond de mensen persoonlijk te dagvaarden, bleek echter dat de gij zelaars wél zijn bedreigd. Verreweg de meesten van hen zeggen zich ern stig bedreigd te hebben gevoeld. On der hen de Indonesische onderwijzer Daktoe, die bijna een uur lang in deijzige kou geblinddoekt met een snoer om zijn hals en met zijn sokken in het water op het balkon heeft gestaan, omdat de Zuidmolukkers vonden dat hun bemiddelaar, domi nee Metiari te lang wegbleef. „Ik heb ze duidelijk horen zeggen," verklaart hij: „Jij gaat dood voor de Indone sische ambassadeur, de consul- generaal en voor ons, want wij willen iemand dood." En de Nederlander Wim Simons, die achter de Indonesiër moest gaan staan, terwijl de loop van een geweer in zijn nek werd gedrukt. „Ik voelde me verschrikkelijk bedreigd. De emo ties komen nu weer los. Terwijl ik metU praat (rechter-commissaris- red.)" moet ik huilen."Vrijwel allen zeggen de gevolgen van de doorstane angst nu pas goed te ervaren, en nog regelmatig slapeloze nachten te hebben. Vluchten Eveneens hebben zij verklaard van de Zuidmolukkers duidelijk te ver staan te hebben gekregen, dat er ge schoten zou worden wanneer iemand probeerde te ontvluchten. Enkelen zeiden daarbij de 23-jarige kantoor bediende Johan S. tegen de onderwij zer te hebben horen zeggen:„Neem het me niet kwalijk, als ik je dood moet schieten." Anderen hoorden ie mand uitroepen toen dominee Metia ri maar steeds niet kwam: „Nu moet hij maar dood," waarop een ander zou hebben geantwoord: „Laten wij nog even wachten." Allemaal verklaringen, waarop de verdachten slechts ontwijkende com mentaren gaven. Eén voor één be perkter! zij zich tot het verweer, dat er ten slotte door hun toedoen geen doden waren gevallen. De dood van de Indonesische veiligheidsagent, die als gevolg van een sprong uit het raam enkele dagen later overleed, vonden zij „jammer", maarzij namen hiervoor niet de verantwoording op zich. (Deze is hun ook niet ten laste gelegd -red.) PARIJS (Reuter) President Gis- card D'Estaing heeft gisteren van de rechts Gaulistische voorman Michel Debre te horen gekregen, dat zijn soort liberalisme leidt tot nationale onmacht. In een ongewoon felle aanval, die in een artikel in het Parijse blad 'Le Figaro' werd gedaan, gaf oud premier Debre als zijn mening, dat het liberalisme van de president er zwakker uitziet, naarmate het 'pro gressiever' wordt genoemd. Ook be schuldigde Debre Giscard er van dat hij zijn steun aan de eenwording van Europa gebruikt als dekmantel voor zijn politieke mislukkingen op bin nenlands gebied. De kritiek van Debre vormt de cli max tot dusver van pleidooien van conservatieve zijde voor een terug keer naar een autoritair bewind zo als dat van Giscards voorgangers Pompidou en De Gaulle. Naar men verwacht zal de president, die woensdag via de televisie een 'praatje bij de haard' houdt, echter zijn beleid van „veranderingen zon der risico" voortzetten, dat hij twee jaar geleden bij zijn campagne voor het presidentschap heeft toegezegd. Aangenomen wordt dat hij het ten aanzien van minder belangrijke her vormingen kalmer aan zal doen, maar zijn politiek ter bestrijding van de inflatie en de werkeloosheid vol gens plan zal voortzetten. Hoewel men het onwaarschijnlijk acht dat hij woendag politieke pro blemen zal aansnijden, zal Giscard wel proberen zijn prestige op te vij zelen dat bij recente kantonnale ver kiezingen een flinke deuk heeft ge kregen. Het feit dat bij die verkiezin gen de linkse oppositie meer stem men heeft gekregen dan de partijen van de regeringscoalitie, dwingt het staatshoofd zich te beraden over de wijze'waarop de partijen die de rege ring vormen, tot een hechte eenheid kunnen worden gemaakt. Tot deze groeperingen behoren ook de Gaul listen. EDE lil Ede doet zich de uitzonderlijke situatie voor dat de winkeliers er in de rij staan om één van de twintig winkels te bemachtigen van het moderne winkelcentrum dat op de voorma lige markt van dit florerende dorp verrijst Een kleine vierhon derd zakenmensen uit Ede en van elders hebben zich in principe voor een winkel-eenheid aangemeld. Over een jaar zijn de winkels in Ede klaar. Vervolg van pagina 1 Goudzwaard zag tussen het ont werpprogramma van het CDA en het kabinetsbeleid vooral hier een ac- centsverschil. waar het CDA aan werkgevers en werknemers samen de eerste verantwoordelijkheid wil ge ven voor de herstructurering van be drijfstakken die zwak zijn, het milieu verontreinigen en een te groot beslag leggen op grondstoffen en energie. In de visie van het CDA komt de over heid er pas in tweede instantie aan te pas om. bv. wanneer bepaalde bedrij ven onwillig zijn zich aan afspraken te houden, de plannen publiekrechte lijk vast te leggen. Eensgezind De getuige a decharge J. Lili- palu tijdens de zitting Bij de presentatie van het program ma heeft de voorzitter van het CDA, prof. dr. P. J. M. Steenkamp. aange kondigd. dat hij in geval het CDA met één lijst uitkomt, een eensgezin de verkiezingscampagne nastreeft, waarin niet zoveel ruimte kan zitten, dat de kandidaten er alle kanten mee Prof. Steenkamp uit kunnen. Hij zei dat het CDA daar over de komende maanden enkele duidelijke afspraken zal moeten maken. Steenkamp vond nu dat van de chris tendemocraten mag worden ver langd, dat zij in de campagne het beleid van het kabinet Den Uyl voor hun rekening nemen voor zover zij het hebben gesteund of er ver antwoordelijkheid voor hebben ge dragen. „Het is uitgesloten dat het CDA het kabinet tot inzet van de verkiezingen maakt, maar wij kun nen er niet onderuit dat mensen van ons er in zitten en voor het beleid mede verantwoordelijk zijn. Dat moeten we voor onze rekening ne men," aldus prof. Steenkamp. Op de vraag wat er met het nieuwe programma gebeurt wanneer het CDA niet met één lijst zou uitkomen, antwoordde Steenkamp aan te ne men dat er in elk geval een christen democratische lijst zal worden ge vormd met mensen „die zich rekenen tot de christen-democratie in brede zin in Nederland". Het winkelcentrum, dat méér hart moet geven, verrijst in de schaduw van de oude Hervormde kerk. Aan de andere kant van deze laatrgothische kerk nadert een nieuw gemeentehuis zijn voltooiing. Boven de galmgaten van de kerk bevinden zich voor een godshuis merkwaardige versierin gen: de vier azen van het kaartspel. Het gaat te ver om te veronderstellen dat de zakenmensen daaruit hebben geconcludeerd op deze plek wel goe de kansen te hebben, maar omtrent vierhonderd gegadigden voor twintig winkels blijft een merkwaardigheid. Architecten ERDAM De 17-jarige F. de Duivendrecht heeft maandag ng plezier gehad van de buit en roofoverval, die hij op een in de Linnaeusstraat in rdam had gepleegd. Nog geen dat de Duivendrechter er met drag van ruim 2.300 in de van de verkoopster van door egaan, werd hij door de rijkspo- Edam klem gereden en tot ve gedwongen. Het ontwerp-programma van uitgangspunten, dat het CDA-bestuur aan KVP, ARP en CHU heeft voorgelegd, luidt als volgt: In antwoord op de wereldwijde op roep van het Evangelie tot dienst aan God en medemens, en vanuit de be reidheid zich te stellen onder de voortdurende kritiek daarvan, acht het CDA zich gebonden aan de navol gende algemene uitgangspunten: 1. De samenleving waarvoor wij ons willen inzetten, is die waarin mense lijke verantwoordelijkheid en deelge nootschap veelkleurig tot hün recht komen; waarin wordt uitgegaan van de fun damentele gelijkwaardigheid van al le mensen, ongeacht onder meer hun levensovertuiging, ras, geslacht, af komst Of economische positie, waa rin de geheel eigen plaats en ver antwoordelijkheid van gezin en hu welijk worden erkend; waarvan de inrichting en de be stuurlijke vormgeving zijn aangepast aan de maat van de mondige mens en van de door deze te dragen ver antwoordelijkheid; waarin de macht is gespreid en waa rin allen die macht hebben, over het gebruik daarvan verantwoording af leggen aan degenen wier welzijn daarvan mede afhankelijk is", waarin gewaakt wordt tegen elke vorm van onderschikking van mense lijke verantwoordelijkheden aan wil lekeur van staatsmacht of econo misch belang, aan overheersing door technologie en of wetenschap: waarin de veiligheid van de burgers is gegarandeerd, de oorzaken van ge weld waar mogelijk worden weggeno men en bestaand geweld op doelma tige wijze wordt bestreden. Krachtens haar opdracht is de over heid geroepen de samenleving op een zo rechtvaardig mogelijke wijze te dienen. De dienst houdt onder meer in. dat zij opkomt voor dë zwakken, vervolgden en ontheem den. het onrecht bestraft, de gewe tensvrijheid en de persoonlijke le venssfeer eerbiedigt en in het alge meen alle voorwaarden schept, die voor een samenleving van ver antwoordelijke mensen nodig zijn. 3. Vanuit de erkenning dat het mense lijk leven een gave is van God, is een publieke rechtsbescherming daar van geboden. Dat geldt in het bijzon der voor het gehandicapte leven. Het geldt in even grote mate voor het ongeboren en het naar het einde neigende leven. 4. De parlementaire democratie is voor het goed functioneren van de rechtsstaat van wezenlijke beteke nis. terwijl het omgekeerde ev.enzeer geldt. Ze behoort uit te gaan van het respect voor minderheden en ver dient bescherming tegen alle aansla gen ongeacht of die van de zijde van andere staten, van particuliere be langengroepen of van saboterende minderheden afkomstig zijn 5. De bestaande maatschappelijke or de is terecht onderhevig aan voort durende kritiek. Zij behoort ook via een actief overheidsbeleid van binnenuit te worden vernieuwd en stellig niet langs gewelddadige vorm te worden omvergeworpen. 6. Overleg en samenwerking behoren ook voor de overheid, met behoud van haar eigen rechtstaak, richtsnoer te zijn. Ten aanzien van de uit particulier initiatief gegroeide organisaties en instellingen behoort zij daarbij verschillen in le vensbeschouwelijk uitgangspunt te respecteren. Tegenstellingen binnen de bevol king die berusten op verschil in maatschappelijke positie, moeten zoveel mogelijk worden verkleind, mede met het oog op de vele ver antwoordelijkheden in de samenle ving die alleen gezamenlijk kunnen en mogen worden gedragen. Het doelbewust aanscherpen van deze tegenstellingen, evenals pogingen om de samenleving op te delen in groepen onderscheiden naar levens overtuiging of ras. wijzen wij dan ook principieel af. Het onderwijs- en cultuurbeleid dient, door een samenhangend ge heel van voorzieningen, de mens te helpen bij zijn vorming en persoon lijke ontplooiing. Daarbij dient de overheid de eigen verantwoorde lijkheid van de ouders te respecte ren en tevens de levenskracht van de groepen die de samenleving cul tureel dragen, positief te waarderen en te bevorderen. 8. Arbeid als zodanig is van grote be tekenis voor de individuele ont plooiing en voor het functioneren van de samenleving. De mogelijk heid tot zinvolle arbeid als instru ment voor inkomensverwerving en middel tot zelfontplooiing behoort in het overheidsbeleid een centrale plaats in te nemen. 9. Het sociale en economische beleid behoort uit te gaan van een door de overheid te respecteren en waar no dig te ondersteunen eigen ver antwoordelijkheid van de burgers. Voor wat de onderneming betreft moet worden uitgegaan van een volwaardig deelgenootschap van de werknemer in het bedrijf. Dit dient tot uitdrukking te komen in een gezamenlijk gedragen verantwoor delijkheid. 10. Het economische leven zal gericht moeten zijn op een verantwoord beheer van de schepping. Daarom kan aan de voortgang van de groei van welstand en techniek geen overheersende positie worden ge gund in de ontwikkeling van de samenleving. Alleen die vormen van economische en technologische expansie zijn aanvaardbaar, die mensen niet vervreemden van hun verantwoordelijkheid; die geen ver rijking inhouden ten koste van het arme en zwakke in de wereldsamen leving en die beantwoorden aan vooraf te stellen eisen op het vlak van een goed beheer van de ons omringende natuur. 11. De ongebreidelde bewapening zoals manifest in de zogenaamde bewa peningswedloop dwingt tot een vei ligheidsbeleid waarin wapenbe heersing en ontwapening van vitaal belang zijn voor de internationale veiligheid. De Nederlandse defen sie-inspanning behoort afgestemd te worden op een in bondge nootschappelijk verband aanvaard niveau. Daarbij dienen wij ons er echter ernstig van bewust te zijn dat er een perfectionering van het wapentuig gaande is. die de schepping als zo danig bedreigt. Dit versterkt de noodzaak van een wereldomvatten de bezinning over de grens van toe gestaan wapengeweld door over heden. 12. In de internationale samenleving van volkeren zal de plaatsbepaling van Nederland in de eerste plaats getypeerd moeten zijn door solida riteit met wat arm is en geen vol doende bescherming geniet, als ook door een strikte naleving van inter nationale rechtsbeginselen in dienst van een vreedzaam samenle ven van alle volkeren. Vanuit dit startpunt heeft ontwikkelingssa menwerking de prioriteit. Deze kenmerken van internationale politiek behoren bij de gewenste verdergaande integratie van Euro pa in het bijzonder vorm te krijgen. Deze integratie zal alleen tot stand mogen worden gebracht in het ka der van verdergaande democratise ring van de Europese instellingen. Ede's nieuwe winkelcentrum werd gebouwd in opdracht van Bredero Vast Goed N.V. te Utrecht, naar een ontwerp van het architectenbureau Oyevaar-Stolle-Van Pool te Amster dam. Dat wil zeggen: zij zijn de archi tecten van de twintig kleinere win keleenheden, van de V en D- supervendette en van een aantal kan toorruimten. C en A, dat er ook in komt, werkt met een eigen architect: Kirch Hermans en Van der Eerden te Leiden. Met het nieuwe winkelcentrum wordt op het bestaande winkel-' centrum, dat vooral de laatste jaren nogal gemoderniseerd is, aangeslo ten. Het gemeentebestuur vindt dat Ede straks des te beter zijn regionale functie kan vervullen. De gemeente Ede zelf telt bijna 80.000 inwoners, het dorp alleen 50.000. Gaat men uit van de regio, dan zijn er 200.000 potentiële kopers. In dat geval moeten Veenendaal en Wageningen wel worden meegeteld. Maar Veenendaal gaat ook over een steeds beter winkelareaal beschik ken en Wageningen heeft reeds een middenstand, die zich kan vertonen. Aan het project in Ede kan men een lichte geur van rivaliteit niet ontzeg gen. Toch zegt wethouder G. W. Bos van onder meer economische zaken: „Voor mij is het beslist geen concur- rentie-race." Variatie C A en V «Si D nemen verreweg het grootste gedeelte van de 7.000 vier kante meter in beslag. Wat de twin tig kleinere winkeleenheden betreft, zal worden gestreefd naar zoveel mo gelijk variatie in het assortiment. Ook het bestaande zakencentrum weegt hierbij mee. De geïnteresseer de zakenmensen zullen met grote zorg worden geselecteerd. De te ver huren winkels worden gerangschikt langs een overdekte voetgangerspas sage. De kantooroutillage, circa 2.000 vlerkante meter is op een ver dieping geprojecteerd. Hiervoor staat men op dit moment nog niet te dringen. V en D sticht in Ede zijn 21ste ven- dette. Omdat er nauwelijks meer wa renhuizen in Nederland te bouwen zijn. gaat V en D steeds meer over tot het realiseren van super-vendettes en kleine vendettes. Een vendette omdat de kern van de V en D- artikelen (22.000) maar bv. geen meu belen of grote confectie. De totale stichtingskosten van het winkel centrum in Ede zullen tien miljoen gulden bedragen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 9