protesteert bij UEFA .nobel ziet et bij de jubs niet leer zitten f Zwitserse ploeg blijft ongeslagen Mohammed nog steeds de grootste UEFA-jeugd naar eindtoernooi Gewonden Bertie Mee Perreira Tomaszewski Blessures Vervroegd Höhness Wereldrecords Stepanskaja Geen dispensatie voor Atte Bouma Na 10 overwinning op Ierland Eddy Merckx blijft aan de leiding Protest van Karpov Vier spelers over voor Jong Oranje lAG 24 MAART 1976 SPORT TROUW/KWARTET 13 Hajduk Split, de kampi- van Joegoslavië die door PSV r 1 uitgeschakeld in de rtfinales van het toernooi om Europese beker voor en skampioenen. heeft bij de Eu- i%e voetbal unie (UEFA) een ,eijest ingediend tegen de Oos- 'O jkse scheidsrechter Erich Li- ayr. en brief aan de UEFA schrijft to lestuur van de Joegoslavische tty dat Linemayr hen tegen PSV af duidelijke strafschop heeft n ouden - bedoeld wordt de is< treding van Stevens tegen ak kort voor het einde van de lale speeltijd - waardoor de ate ploeg de halve finales be- e. De scheidsrechter heeft erg ijdig gefloten, aldus de brief Split aan de UEFA. figens heeft de UEFA Line- 5 als scheidsrechter aange- van de halve finalewedstrijd t Europa Cup voor landskam- nen tussen Real Madrid en srn München. Dat zal dan de nde maal zijn dat Linemayr •edstrijd om de Europese be- leidt. Het toeval wil, dat Leo )ri der Kroft, die tijdens en na de inaoeting tussen Real Madrid j lorussia Mönchengladbach in g wartfinales zoveel problemen g. in Madrid ook zijn dertien- ^luropese bekerwedstrijd floot. CIARO Vijfentwintig personen liepen verwondingen op toe te leurgestelde voetballers van Spor ting Club uit Suez na de nederlaag van, 0—1 tegen Zamalek, een wed strijd voor de Egyptische competi tie. hun schoenen in het publiek gooiden. De toeschouwers rea geerden met een lawine van ste nen, waarop de politieagenten (tien van hén raakten gewond) traangas gebruikten om de toeschouwers uiteen te drijven en de spelers naar de kleedkamers te voeren. LONDEN Bertie Mee. de mana ger van de engelse eerste divisie club Arsenal, zal aan het einde van dit seizoen de vereniging ver laten. Mee is dan precies tien jaar manager van de Londense voet balclub geweest. In die periode won hij met Arsenal in 1970 de jaarbeursstedenbeker (de huidige UEFA beker) en een jaar later behaalde hij de in Engeland bijna unieke „doublé", het Engelse kampioenschap en de FA-cup. In 1968 en 1969 won Arsenal onder leiding van Mee de League cup. Voordat Bertie Mee in 1966 Billy Wright als manager opvolgde was hij zes jaar fysiotherapeut van de vereniging. MADRID De voor Atletico Ma drid uitkomende Braziliaan Luis Pereira zal voor een operatie aan zijn knie terugkeren naar Brazilië. Door een breuk aan de banden van zijn linkerknie is de verdedi ger voor de rest van het seizoen uitgeschakeld. Het is voor Pereira. die tijdens de laatste wereldkampioenschappen in West-Duitsland in de wedstrijd tegen Nederland uit het veld werd gestuurd wegens een grove over treding tegen Johan Neeskens de eerste keer dat hij ernstig gebles seerd is. Het verlies van Pereira is een grote tegenslag voor Atletico. dat nog in de strijd is om de spaanse beker en het kampi oenschap WARSCHAU Polen zal op 31 maart zonder zijn doelman Jan Tomaszewski tegen Argentinië aantreden. Tomaszewski is tot het einde van de maand, om discipli naire redenen, geschorst. De doel man werd eind vorig jaar, na pra ten tegen de scheidsrechter, tij dens een competitiewedstrijd ge schorst. De Poolse trainer Kazi- mierz Gorski zal nu een keuze maken uit de doelverdedigers Burzynski en Cebrat, beiden jonge talenten. De selectie van Polen voor het duel tegen Argentinië luidt als volgt: Burzynski. Cebrat, Szyma- nowski. Gorgow, Janas, Zmuda. Wawrowski, Rudy, Boniek. Dey- na, Cmikiwiecs, Kupcewics, Lato, Miecik, Szarmach en Beniger. ALMELO Tijdens de competitie wedstrijd voor de eerste divisie Heracles—FC Groningen moest de thuisclub zondag halverwege de eerste helft een beroep doen op amateurdoelman Beverdam. Toen moest namelijk doelman Jansen met een hoofdblessure het veld ver laten. Jansen was al de tweede doelman. Hij was ingevallen voor Blauw, die wegens griep verstek had moeten laten gaan. NIJMEGEN De eredivisiewed strijd NECFC Twente, die voor zondag 4 april op het programma stond, is vervroegd naar zaterdag 3 april. Het duel begint om 20.00 uur. AMSTERDAM - Bayern München heeft de afgelopen week voor twee opvallende prestaties ge2orgd. Eeerst plaatste het zich via een 5-1 overwinning op Benfi- ca voor de halve finales van de Europa Cup voor landskampioe nen en daarna werd in de Westduitse competitie met 4-0 ge wonnen van lijstaanvoerder Bo- russia Mönchengladbach. Maar aan deze twee wedstrijden ging een periode van verval voor af. In de competitie werden de kansen op een landskampi oenschap verspeeld doordat Bay ern vele wedstrijden ongeinterres- seerd speelde. Dat kostte Bayern een groot deel van zijn populari teit en bij de thuiswedstrijden in de competitie kwam er steeds maar minder publiek. Daaraan is nu een eind gekomen. Bayern speelde zowel tegen Benfi- ca als tegen Borussia voor een vol stadion. Dat leverde de club twee maal een recette van 1.2 miljoen gulden op Opmerkelijk bij het spel van Bay ern is de come-bach van Ulli Höh ness. Door een langdurige blessu re was hij in het afgelopen jaar nauwelijks beschikbaar. Maar in de laatste wedstrijden is hij weer de grote man in de aan val. De trainer van Borussia Mönchen- gladbach.Udo Lattek had niets anders dan lovende woorden voor het spel van Höhness. En ook de trainer van Real Madrid, de ko mende tegenstander in de Europa Cup. Miljan Miljanic sprak bewon derende woorden: „Höhness heeft de wereldtop weer bereikt". Höhness zelf schuift een groot deel van zijn succes af op de apar te trainingsaanpak van Bayern's trainer Dettmar Cramer. ALMA ATA Bij de Russische schaatskampioenschappen voor da mes heeft Galina Stepanskaja voor twee nieuwe wereldrecords gezorgd. Op de 3000 meter bleef zij met een tijd van 4.31.00 bijna tien seconden onder het oude record, dat óok al op haar naam stond. Met kaar puntentotaal over de vier afstanden van 173.811 verbeterde zij bovendien de beste wereldprestatie, van de Canadese wereldkampioene Sylvia Burke. LEEUWARDEN Atte Bouma zal het volgend seizoen hoogstwaarschijnlijk niet meer als hoofdtrainer van de eerste divisie club SC Cambuur kunnen fungeren. De KNVB wil de 27-jarige trainer, die wel in het bezit van het B diploma voor oefenmeesters, maar het 'grote' diploma mist, geen dispensatie ge ven. Atte Bouma wil eventueel wel weer op de schoolbanken plaatsne men. maar ook als hij voor het A- diploma studerende is. wil de KNVB hem geen licentie verschaffen. Het bestuur van SC Cambuur zal zich op korte termijn beraden, wat er ge daan moet worden. lichard Matthijsse URGH Het is voor iedere trainer moeilijk te verteren er hij door allerlei omstandigheden niet het sterkst moge- lelftal kan formeren. Bondscoach George Knobel, de sch verantwoordelijke man van de diverse nationale selec- eeft er al mee leren leven dat hij voor zijn successen en de em toevertrouwde spelers moet leven bij de gratie van de JLie hun vedetten ongaarne t aan Oranje met alle daar- rbonden risico's. Het is een ïrsiten verhaal, dat echter weer terugkeert zoals giste- het zonovergoten Edin- waar jong Oranje vanavond tweede confrontatie begint ig Schotland. zegt begrip te hebben voor s onwrikbare standpunten leveranciers voor nationale 5, maar vindt het anderzins :t onbegrijpelijk dat het van vrienschappelijke wed de clubs ervan weerhoudt :lers aan Oranje af te staan, agzang van Knobel vloeit eeks voort uit de gelegen- rmatie die bijeen is gegrab- or het duel tegen de Schot- op een enkele plaats na, in leer vergelijkt op het team weken geleden in Breda 0 zegevierde. mij voorstellen dat PSV rijn beslommeringen in het ;e en nationale bekervoet- zuinig op zijn spelers is, iet een wedstrijd tegen Ajx rdag. Uit die gedachte heb tmiddellijk een viertal spe- :n vallen. Bij vier man van clubs heb ik echter mijn stoten en bovendien bleken mdidaten andere verplich te hebben. Wanneer alle ich zouden opstellen als de loen dan hadden wij wer- geen representatief elftal opstellen voor de westrijd NGST is er niettemin van over at er bij zijn spelers geen ehoeft te bestaan voor een reputatie. ..Het Schotse ontleent zij kracht aan an- ïgen dan het onze, maar de t Nederlandse voetballers ,tzag opzien tegen vreem- t toch wel achter ons", is genoeg optimist om uit or hem verfoeide situatie g een lichtpuntje te halen, innerde aan de wedstrijd g Oranje in Rome waar een jonge internationals toon- zij ook sterk voetbal kon- len zonder te leunen op de 1 van ouderen. Hij hoopt dergelijks weer zal gebeu- navond met jong Oranje >r hij sinds het begin van nooi om het Europees kam- hap 44 spelers heeft moe- icteren. lin ben ik niet tevreden met itie zoals die nu is Maar ik t van plan om met de clubs praten. Misschien dat ik l eens bepaalde conclusies Maar meer wil ik daarover [gen. Jk.N DEINSEN m de spelers die Knobel nu I makkelijk on selecteren is p Deinsen Ook al zou er maar 20% waarheid schuilen in alle geruchten die de laatste weken in Deventer hardnekkig de ron de doen, dan nog lijkt niemand er meer aan te twijfelen of Jan van Deinsen, linkerspits van Go Ahead, is binnen kort een gefortuneerd man. De meest fantastische aanbiedingen uit België zijn gedaan. En uit eigen land zou Feyenoord hem de meest geschikte op volger vinden voor Jurgen Kristensen. STUDEREN Ook de begeerde voetballende scholier aan het atheneum in Deventer weet dat hij door een uitstekend seizoen in het middelpunt staat van clubs en make laars. maar voorlopig en dat is type rend voor het voetbalwereldje zijn het alleen nog maar louter speculaties geweest. Geen club heeft nog contact met hem opgenomen. „Ja. mensen als Bekeffy en Cor Coster hebben hun diensten aangeboden om mij elders onderdak te krijgen, maar ik heb dat soort lieden niet nodig. Met een goede relatie en met behulp van mijn vader probeer ik mijn eigen boontjes te doppen." „Toen ik mij tot een beroepsadviseur wendde begon de man vreselijk te la chen, nadat hij hoorde dat ik be roepsvoetballer wilde worden. En in studeren zag hij ook niets in me. Puur op basis van wilskracht ben ik naar de HAVO gegaan. Ik speelde destijds bij NEC in Nijmegen, ging in Utrecht op school en woonde in Tiel. Op de stati ons. terwijl ik wachtte op de treinen, deed ik mijn huiswerk. En ik ben er gekomen." ..Ik vind het overigens wel bespottelijk dat gigantische bedragen voor een speler worden uitgetrokken. Vorig jaar GEORGE KNOBEL: „IK ZIE HET NIET MEER ZITTEN" tegen PSV brak ik mijn linker kuit been, het jaar daarvoor ben ik aan mijn meniscus geopereerd. Als me zoiets nu zou overkomen zou de vraagprijs plotseling aanzienlijk min der zijn. „Het is net alsof je een object bent dat een deuk heeft opgelopen en voor een spotprijsje te koop wordt aan geboden." De linkerspits van Go Ahead behoort niet tot het genre voetballers wier le ven beheerst wordt door geld. Zijn belangstelling voor andere zaken, zoals journalistiek en de problematiek van het betaalde voetbal, zijn vrij intens. Voor zijn school schreef hij een scrip tie over subsidie van het betaalde voet bal in Deventer, de salarissen van prof voetballers, de publieke belangstelling en nog een aantal andere daarmee ver band houdende kwesties. Het is Jan van Deinsen opgevallen dat de man in de straat maar een vreemd beeld heeft van de voetbalprof. „Ik lig bij een slager in de kost. Toen ik dinsdagmorgen in mijn keurige kos tuum van de KNVB naar Schotland vertrok keek een slagersknecht me vol jaloezie aan. Wat een schitterend leven heb je toch. Lekker reizen en een par tijtje voetballen. Ik heb hem nog even snel uitgelegd wat ik dagelijks, al is het dan maar een paar uur. een zware lichamelijke pres tatie moet leveren en dat dit niet te vergelijken is met iemand die in zijn tempo zijn dag kan volmaken. Ik ge loof dat zo'n opmerking te maken heeft met het beeld dat de mensen van ons hebben: even voetballen en veel geld verdienen. Maar zo is het niet. Er moet keihard voor gewerkt worden. Zonder veel moeite heeft Zwitserland de vierde achtereenvolgen- de zege in de B-groep van het wereldkampioenschap ijshockey behaald. Italië werd met 41 verslagen, maar de zevenduizend toeschouwers verlieten desondanks tamelijk teleurgesteld de hal in Biel. Italië verdedigde zich plichtmatig. Zwitserland scoorde alle vier doel punten bij numerieke meerderheid. Mede-favoriet Joegoslavië had voor slechts 600 toeschouwers in Aarau grote problemen met Bulgarije, dat nog steeds zonder winstpunten is. Met een voorsprong van 7-4 in de 43e minuut schenen de Bulgaren op weg naar de sensatie van het toernooi. Een energieke Joegoslavische eind sprint met vijf doelpunten voorkwam dat dat realiteit werd. De Nederlandse ijshockeyploeg kwam niet in actie. De rustdag is door coach Bob Jastremski benut om met het team een bezoek te brengen aan Zürich. De Oranjeploeg kampt met blessures. Huub van Dun liep in de ontmoeting tegen Zwitserland een schouderblessure op en volgens tea marts Serrares zal hij waarschijnlijk tijdens dit toernooi niet meer op het ijs verschijnen. Klaas van de Broek speelt reeds enkele dagen met een duim in het gips. George Peternoesek heeft een „fraai" gekleurd oog. een gevolg van het duel tegen Noorwe gen. Daarbij komt de schorsing van Jerry Schaeffer, die reeds een wed strijd door de organisatie op non- actief was gesteld. Maar nu ook door de internationale ijshockeyfederatie voor nog een wedstrijd ernaast is gezet. Al met al een ernstige verzwak king. De organisatie van het toernooi is bepaald niet vlekkeloos. De toeschouwers han&ci. over u«_ buil ding. wat volgens de internationale regels niet is toegestaan. Wanneer een speler tegen of bij de boarding komt. kan hij er zeker van zijn, dat hij enkele seconden wordt vastge houden. De volksliederen worden niet ontzien. Tijdens het spelen van het Joegoslavische volkslied werd plotseling de muziek stopgezet om een mededeling te verspreiden, waar na de muziek gewoon doorging. Na afloop van de ontmoeting Zwitser land-Nederland. die overigens ver diend door de Zwitsers werd gewon nen. hoorde men het Nederlandse volkslied uit de luidsprekers inplaats van het Zwitserse. AMSTERDAM Wereldkampi oen boksen in het zwaargewicht Mohammed Ali maakt een propa- gandatocht door Europa voor zijn binnenkort te verschijnen boek: „Ik ben de grootste" Mohammed Ali heeft aangekondigd dat dit zijn laatste seizoen als profbokser zal zijn. In dat seizoen heeft hij contracten voor een totaal bedrag van 26.000.000 dollar bijna 68 mil joen gulden, afgesloten. Daarvoor moet hij dan gevechten leveren met Ken Norton, Georg Foreman, Jimmy Young en Richard Dunn. Op de verschillende persconferen ties die Ali gaf, zei hij onder mee- r:„Er is geen reden door te gaan met boksen. Ik ben 34 jaar en ik begin dat toch wel een beetje te merken, hoewel ik natuurlijk nog altijd de grootste ben." Ali zei dat hij er van overtuigd was als wereldkampioen uit de ring te kunnen stappen. „Ik ben er zeker van dat er geen bokser leeft die mij zal kunnen verslaan. Op dit moment zou het mogelijk zijn dat ik een partij verloor. Ik ben al vier weken verkouden en mijn condi tie is niet bestl maar binnen zes weken ben ik weer helemaal de oude." De wereldkampioen maakte ook een vergelijking tussen de Cassius Clay van tien jaar geleden en de Mohammad Ali van nu. „Mijn stijl is anders. Ik dans wat minder, maar ik sla harder." Hij voegde er aan toe dat films van oude kampi oenen als Jack Johnson, Jack Dempsey. Gene Tunney en Joe Louis bewezen dat hij de beste zwaargewicht aller tijden was. „Zij boksten als vrouwen," verdui delijkte hij. „Tel de sterkste pun ten van alle vorige kampioenen bij elkaar op, dan nog zal ik op al hun specialiteiten beter zijn. Maak ook de som van wat zij allemaal bij elkaar hebben verdiend, ik ont ving in mijn eentje meer." De verdiensten van Au uipuKcn zich overigens lang niet tot het geld dat hij uit de ring sleept. Voor de verfilming van zijn levensver haal, die volgend jaar plaats vindt, ontvangt hij 2.5 miljoen dol lar. meer dan 6.500.000 gulden. Ali neemt aan dat hij als filmster een even groot succes zal zijn als bok ser. „Ik heb altijd geacteerd en mensen in de maling genomen om er voor te zorgen dat er meer kaar ten voor mijn wedstrijden werden verkocht Om die fratsen zijn veel mensen mij gaan haten, maar het publiek wil met raadsels worden geconfronteerd. Wij leven in een merkwaardige wereld. Ik heb de toeschouwer gegeven wat hij wil de, maar wat dat is, blijft moeilijk te peilen. De Verenigde Staten hebben vijf tien miljard dollar uitgegeven om te ontdekken hoe het op de maan was. Men nam een handvol stenen mee terug en nu is nog maar een enkeling geïnteresseerd in de maan. Ieder wil nu weten hoe het op Mars is." MOHAMMED ALI Na deze ontboezemingen, lichtte Ali ook nog toe waarom hij zijn boek had geschreven. „Ik wil dat de wereld de werkelijke Moham med Ali wil leren kennen. Na dit boek zal iedereen weten hoe vrien delijk en bescheiden ik ben. hoe moeilijk het ook is om te doen of je klein en onbetekenend bent, wanneer je de grootste bent.".ver- telde hij. Ali over zijn boek, volgens zijn zeggen in Amerika al een best seller: „Als de mensen dit lezen zijn zij geschokt en verbaasd. Ze zullen door dit boek nog meer van mij gaan houden 85 procent van de inhoud is volkomen nieuw". Volgens All beschrijft het boek een kwart van zijn levensverhaal. Maar dat gaat dan wel over zijn geloofsbekering, zijn eerste liefde en vele van zijn ervaringen als bokser. Breda Het Nederlands UEFA-jeugdteam (16—18 jaar) heeft zich via een 1—0 overwinning op Ierse Vrijstaat voor het eerst sinds 6 jaar geplaatst voor het Europees eindtoernooi. Van 27 mei tot 6 juni gaat Nederland in Hongarije met 15 andere landen strijden om de hoogste eer voor jeugdvoetballers. De PSV ers Ton Wouters scoorde tegen de Ieren in de 40ste minuut het enige doelpunt. De zege kwam tot stand in een niet al te beste wedstrijd. Individueel vertoonden sommige Nederlanders zeker talent, maar het ploeg- verband liet te wensen over. Nederland was er drie weken geleden in Dublin via vrij defensief voetbal in geslaagd om een gunstig resultaat (0—0) te bereiken. Trainer Ger Blok over die wedstrijd: „Verdedigend zat het toen wel goed bij ons, maar aan vallend kwam er weinig uit. Trou wens dat gold ook voor de Ieren". Wat dat betreft pakten de jeugdige Oranjes de zaken in het vrijwel lege NAC-stadion energieker aan. Mid dels vaak (te) agressief voetbal zocht men regelmatig het offensief. Vooral de vleugelaanvallers Hans Erkelens en Loek Ursem bewezen nogal eens over individuele kwaliteiten te be schikking. Dat leidde al snel tot een kans voor Erkelens, na een fraaie actie van Ursem. De Spartaan was evenwel niet doortastend genoeg. De enkele UEFA's die nu al regelma tig in het A-team van een betaalde club spelen, sprongen er kwalitatief ook uit. Ausputzer Johnny Metgod van Haarlem organiseerde goed en toonde volwassenheid. Hoewel hij door overmoed wel twee keer achter elkaar in de eerste helft een overtre ding maakte tegen de vinnige Ier Kelly. Voorts maakte Wim Hofkens een van de drie opgestelde Willem- II talenten een sterke indruk. Nederland kwam op slag van rust op voorsprong. Het overwicht, dat ove rigens niet veel werkelijke kansen had opgeleverd, werd verzilverd door een schitterende goal van rechtsback Ton Wouters. De PSV'er kogelde na een afgeslagen aanval, van afstand keihard in de linker bo venhoek: 1—0. In ieder geval had deze Nederlandse lichting UEFA's meer kwaliteit in huis dan het vorige team, dat verle den jaar nog vóór het eindtoernooi in Zwitserland, door Frankrijk werd uitgeschakeld. Waar dan wel bij ver meld moet worden dat de Ieren over aanmerkelijk minder klasse beschik ken dan de Franse Profs-in-spé vorig jaar. En dat was toch wat teleurstel lend. om dat de ploeg uit Eire 7 junior-profs van Engelse clubs als Tottenham Hotspur en Everton, Christal Palace en West Bromwich Albion had geselecteerd. SAN MIGUEL Eddy Merckx blijft leider in het algemeen klassement van de Catalaanse week. Het tweede gedeelte van de eerste etappe eindig de in een zege voor de Spanjaard Tomas Nistal. Bij de eindsprint kwam Eddy Merckx ten val. maar hij bereikte wel zonder tijdverlies de eindstreep. BELGRADO Anatoli Karpov. we reldkampioen schaken, heeft in Belgrado gezegd dat hij zijn titel niet wil verdedigen als de FIDE (Interna tionale Schaak Federatie) nieuwe toernooiregels gaat invoeren. Vorige week werd tijdens een FIDE congres in Rome voorgesteld dat de nieuwe wereldkampioen zes partijen uit een tweekamp moet winnen van een ongelimiteerd aantal partijen. Met de zes winstpartijen is Karpov het wel eens maar hij vindt dat de tweekamp ten hoogste 24 partijen mag duren. Als de stand dan nog gelijk is. moet de wereldkampioen zijn titel behouden. Dat is overigens een recht dat tot nu toe steeds gold. De voorzitter van de FIDE, Max Eu- we. wil die regel nu gaan veranderen Als commentaar op de uitlatingen van Karpov zei Euwe: „Karpov is de eerste schaker die de titel won zon der een partij te spelen, straks wordt hij de eerste schaker die de titel weer verspeelt zonder een partij te spelen." Het Nederlands UEFA-jeugdteam gaat nu voor het eerst sinds 1970 weer naar het eindtoernooi. Die laatste keer reikten de toenmalige talenten (o.a. Neeskens en Rijsber- gen) in het Schotse Glasgow tot de finale die pas na loting van dé DDR werd verloren. NEDERLAND—IERLAND 1-0 (10». 45: Wou ters 1—0. Toeschouwers: 500. Scheidsrechter: Viktor (Lux.) Nrdcrlund - De Jager (AJax); Bebjon (Willem II), Metgod (Haarlem). Lodeweges (Oo Ahead). Wildschut (FC Groningen); Wouters (PSV). Broeken (Willem II». Voshaar (Oo Ahead). Hoi- kens (Willem II). Ursem (AZ'67). Woudsma (Go Ahead). ERekelens (Sparta) Ierland Lynch, Wade. Show. Craig. Anderson; Ryan. Bre'nnan. Murray. Donohue. Kelly. Mooney EDINBUROH Voor George Kno bel en voor Jong Oranje zijn vana vond in Edinburgh Jan Everse. Har ry Lubse. Kees Kist en Jan van Dein sen de vier van Breda. Meer spelers namelijk heeft de bondscoach niet over in zijn elftal, dat in de Schotse hoofdstad de tweede wedstrijd speelt, en die ook in basis stonden van de met 2—0 van de Schotten gewonnen wedstrijd in Breda./pHet elftal, dat Knobel dinsdag bekend maakte, ziet er als volgt uit: Schelle- kens (NEC); Meutstege (Sparta), La- croix IMW), Balkenstein (Sparta). Everse (Feyenoord); Kila (FC Den Haag), Lubse (PSV). Hovenkamp (AZ'67); Kist (AZ'67), Nanninga (Ro- da JC), Van Deinsen (Go Ahead). Dc wisselspelers zijn: Hoek (Volendami. Van Rijnsoever (AZ'67). Oostrom (FC Utrecht). De Goey (Telstar) ei. Van Marwijk (AZ'67). Voor zijn Schotse collega is ei meer overgebleven, namelijk ze: spelers. Maar Willie Ormond heeft een aantal veranderingen kunnen aanbrengen, die hij beschouwt als versterkingen, namelijk spits Petti- grew en twee spelers uit de Engelse league. Gray en Jordan van Leeds United. Van de Schotse ploeg, die in Breda verloor, komen Rough, Brownlie, Miller, Bremner, Johnstone en Graig opnieuw in het veld. Schotlapd onder 23 ziet er als volgt uit: Rough (Patrick Thistle); Brownlie (Hibernians), Jackson (Rangers). Miller (Aberdeen). Gray (Leeds); Bremner (Hibernians). Gor don Smith (Kilmarnock). Craig (Newcastle); Pettigrew Motherwell). Jordan (Leeds). Johnstone (Ran gers). TENN18 Betty 8tAve heeft In de eerste ronde van een internationaal tennistoernooi In Boston met 7-5,6-3 gewonnen van de Roe- meen.se Virginia Ruslci. Elly Appel verloor met 6-3,7-8 van de Amerikaanse Carrie Meyer. TENNIS Rolf Thung werd In de eerste ronde van een toernooi In Valencia uitge schakeld door de Roemeen Ion Santleu. De setstanden waren 4-6. 6-4 en 3-6 BASKETBAL Het Nederlands dameste am heeft ook de derde wedstrijd tegen Polen verloren. In Wijchen leed Nederland een 66—55 nederlaag VOETBAL De wedstrijden die zondas voorkwamen op sporttoto nummer 12 waren dezelfde als die van sporttoto nummer 5 Het gehele programma werd toen afgelast De deskundigen hadden vovor de vervangende uitslagen vier foutieve kruisjes Ingevuld Voor Utrecht—MW vulden de heren een drie In Het werd zondag echter een Mn Voor Excelsior—NAC stond een een. het werd een twee Bij FC Vlaardingen—Wageningrn moest de drie een Mn zijn en Vitesse—Fort u- na SC werd In plaats van een CCn een drie Ingevuld TENNIS - De Amerikaanse Harold So lomon heeft de finale herenenkelspei van het internationale toernooi (W'CTi In Wash ington gewonnen Solomon versloeg de Nteuwzeelander Onny Parun met 6—3 6—1

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 13