ong Oranje pringplank oor leutstege Imhoff nog niet in kernploeg 1 Zwitserland te sterk voor ijshockeyteam St. Etienne geeft voor Cup-duel PSV weinig kaarten nge Spartaan combineert studie en voetbal Goey Arntz ïe naar linburgh Merckx winnaar van proloog Catalaanse week Henk Nooren traint weer bij Winkler Wasseige nieuwe trainer FC Luik Barcelona eerder Gelijk eventueel via kort geding tegen Verbond Protest Argentinië Bookmakers Amateurs" Vier miljoen Veel publiek Nederland zakt naar zesde plaats Vorig iaar werd in de Lotto en de Toto ruim 100 miljoen gulden aan prijzen uitgekeerd. Voor 7 kwartjes kunt u zondag óók rijk worden. 23 MAART 1376 SPORT TROUW/KWARTET PS 11-RH 13 lichard Matthijsse ERDAM Terwijl studiegenoten als Ton Wickel (Ajax), rerse (Feyenoord) en Wim van Til (FC Dordrecht) op de s Academie voor Lichamelijke opvoeding kortgelegen te kregen dat zij maar een iaar langer over hun opleiding voor 'i-akte moeten doen slaagde Wim Meutstege voor de tenta- die hem over twee maanden toegang verschalien tot het iamen. i 23-jarige Meutstege bewees Ier eens mee dat een carrière Ddvoetballer wel degelijk te éren is met studie. Als belof- lachterspeler brak hij dit sei- plledig door. Sparta-trainer [gman vertrouwde Meutstege roerdersband toe en voor Ge- jjbel werd hij een vaste keurs ing Oranje. Het voorspoedige kPHOL/EDINBURGH Oranje treedt woensdag- ld aan tegen Jong Schot- i in de kwartfinales van het ipese toernooi. Vijf weken tien schoof de ploeg van Hscoach George Knobel in |a door doelpunten van van Deinsen (Go Ahead) en 5 Kist (AZ'67) de Schotten 2—0 terzijde. Maar of die sprong toereikend zal zijn tie poort van de halve finale jntgrendelen, is twijfelach- ~In de eerste confrontatie door de bondscoach vol was ompt met A-internationals aide er van het Oranjeteam iig klasse uit. Nu morgen- ad de PSV'ers René en Wil- an de Kerkhof. Adrie van ay. Jan Poortvliet, Jan Pe- (NEC), de Feyenoorders i Rijsbergen en Nico Jan- én doelman Jan Ruiter lerlecht) ontbreken (Jong aje heeft zich onderge- (ct moeten maken aan club- jngen) zijn de vooruitzich- Itllesbehalve gunstig. De fy- I sterke Schotten; die wel ïdig kunnen uitkomen, be ien het returnduel dus on- haast ideale omstandig- sn P** et elftal van Jong Oranje is ten zeker een plaats inge- |d voor Wim Meutstege, zijn 23 jaar de jongste aan- der in de eredivisie. Gebo- in Lochem en van ftclub Lochem, jeugdspe- [bij Go Ahead en uit- Ikracht bij Excelsior is hij (klommen tot vaste keus in keurkorps van het door e financiële zorgen gekwel- r vSparta. In de verloren uit strijd tegen Joegoslaviëe- rde hij afgelopen zomer tot fc-selectie van bondscoach pel. Wim Meutstege staat lijn huidige club tot aan het I van het lopende seizoen er contract. Als leerling van Itaademie voor Lichamelij- bpvoeding in Den Haag is bezig met een scriptie over jbétaalde voetbal. Hij wil fin de opleiding van jonge ibalprofs in ons land verge in met die in Engeland en bkrijk. „Ik ben erg gepor- d voor het Engelse voetbal, gens van zestien jaar krij- in Engeland al een |ract als fullprof en zijn de i dag in dienst van de club. heeft het voordeel dat zij al heel jong nauw betrok- voelen bij de club en niet iel van club zullen veran- Nadeel is dat de Engelse weinig of niets doen aan matschappelijke begelei- Ook in Nederland wordt ;inig aan gedaan. De mees- intractspelers moeten het maar uitzoeken." Nederlandse selectie zijn wijzigingen aangebracht. Otto (FC Amsterdam) is gen door Leendert de (Telstar) en Aad Kila van •en Haag is de vervanger Peter Arntz van Go On volledige selectie van tland is: Rough (Partick e), Stewert (Kilmarnock), (Hibernian), Miller irdeen), Bremner (Hiberni- Craig (Partick Thistle), (Newcastle), Gray (Aston i), Gray (Leeds), Jackson igers), Johnstone (Ran- i, Jordan (Leeds), Narey idee United). Pettigrew lerweil). Smith (Kilmar- en Smith (St. Johnstone). verloop van zijn studie maakte van zijn meest overvoerde seizoen tevens het meest succesvolle uit zijn car rière. Over die combinatie studie- voetballen zegt Meutstege zelf: „Ik vind het een ideale combinatie. Als de studie je neus uitkomt, kun je je als voetballer uitleven. Je kunt dan weer verfrist achter de boeken. En ook omgekeerd geldt dat. Met voet ballen alleen zou ik mijn leven niet kunnen vullen. En het belangrijkste van deze situatie is dat ik mijn toe komst ook nog veilig stel." Meutstege' begrijpt niet helemaal waarom collega's als Wickel en Ever- se op de academie hebben moeten afhaken, terwijl ze bij hun clubs zich juist vanwege die studie ook niet volledig kunnen waarmaken. „Ach zo'n geweldig studiehoofd ben ik ook niet. Het gaat om de instelling. Natuurlijk staan jongens als Wickel en Everse bij topsclubs onder contract, dat brengt andere spannin gen met zich mee dan wanneer je bij een club als Sparta speelt. Maar ver geet niet, dat ik bij Sparta aanvoer der ben, waardoor je je toch ook zeer intensief met de situatie moet bezig houden. En dan is er Jong Oranje nog." AMBITIEUS Vooral dat laatste feit telt voor Wim Meutstege, afkomstig uit Lochem en na contracten bij Go Ahead en Excel sior twee seizoenen geleden bij Spar ta aangeland, zwaar mee. Hij erkent dat hij ambitieus is en de kansen voor Argentinië '78 afweegt. Uiterst gretig wil hij zich in Jong Oranje waarmaken, in de wetenschap dat de concurrentie groot is en de oudere generatie zich niet graag opzij wil laten schuiven. Taxerend stelt hij: „Zoals Suurbier nu weer speelt kan hij nog jaren mee, en wat gaat er met Krol gebeuren. Wil hij zich helemaal op die ausputzersrol concentreren, of niet." Al ziet ook Wim Meutstege Jong Oranje als de ideale springplank voor een carrière naar de werkelijke top, hij wil toch de veronderstelling dat de Oranje-selectie onder de 23 jaar een groepje op individuele belangen ingestelde strebers zo snel mogelijk uit de weg ruimen. „In tegendeel. Ik vind zelfs dat er bij Jong Oranje een verfrissende mentaliteit heerst. In Breda tijdens de de eerste wedstrijd Wim Meutstege in actie voor Sparta tegen stadgenoot Feyenoord. Binnen het strafschopgebied heeft hij de doorgebroken Theo de Jong afgestopt. tegen Jong Oranje heeft iedereen dat kunnen constateren. We hebben toen gewonnen omdat elke speler bereid was de fouten van een ander weer recht te trekken. Niemand was uit op persoonlijk succes en maakte zich ondergeschikt aan de collectiviteit. Ik vind dat ook een prestatie van Knobel." Toch keek Meutstege in Breda aan vankelijk minder vrolijk in de rich ting van de bondscoach, die hem buiten de basisopstelling had gela ten. Een beslissing waarbij hij zich zonder morren neerlegde, maar die hij nog steeds niet helemaal begrijpt. „Ik had met Sparta juist een uitste kende wedstrijd tegen PSV achter de rug. Ik was ook fit, maar toch stond Peter Arntz als rechtsachter opge steld, terwijl iedereen toch weet dat hij de spelmaker op het middenveld bij Go Ahead is. In de tweede helft schoof Peter naar voren en kwam ik er toch in, maar Knobel heeft zijn beslissing later nooit gemotiveerd." MOEILIJK Meutstege hoopt in ieder geval tij dens de return tegen de Schotten in het stadion van de Hibernians in Edinburgh er wel vanaf het eerste fluitsignaal bij te zijn, temeer daar Knobel in die richting tijdens een telefoongesprek duidelijk suggesties heeft gemaakt. „Een zeer moeilijk karwei," zo kwali ficeert hij het duel in Edinburgh, en hij hoopt dat de Uefa de arbiter met zeer veel zorg heeft uitgezocht. „In Breda was het bikkelhard. Die Schotten willen zich koste wat kost revancheren, en in Breda voorspel den ze ons al een hel. Maar met een goede scheidsrechter moeten we het kunnen klaren. Jong Oranje heeft kwaliteit genoeg, en juist op basis van onze mentaliteit zijn we tot veel in staat." Maar ook als Meutstege de te leurstelling te verwerken krijgt op nieuw op de reservebank te moeten plaatsnemen, zal hij zijn ge moedstoestand niet ventileren via scherpe uitspraken. Meutstege is de man van het overleg, het gesprek, heeft een grote dosis zelfbeheersing en is meer ver standsmens dan gevoelsmens. Juist vanwege die sociaie eigenschappen koos Steegman hem als aanvoerder, een daad die de situatie er voor zijn nog jeugdige pupil niet gemakkelij ker op maakte. Routiniers als Does burg en Van de Veen, die zich bij Sparta door de drastische verjon gingskuur toch al sterk geïsoleerd voelden, zagen in Meutstege de per sonificatie van het nieuwe type voet baller dat nu bij de Rotterdamse club in feite de dienst uitmaakt. Spottend werden Meutstege, maar ook Balkenstein en Michielsen de „studenten" genoemd omdat zij naast het voetballen een breder maatschappelijk kader wensen. On derhuidse tegenwerking en soms openlijke botsingen ontstonden als reactie op zijn aanvoerderschap. NIEUWE GENERATIE Nu is die situatie veranderd: Meutstege: „Ik heb begrip voor het standpunt van Doesburg en Van de Veen en ook van een Dries Visser. Zij konden de situatie moeilijk verwer ken. Maar ik geloof dat de communi catie tussen ons goed is nu. Trou wens dat er een nieuwe generatie bij Sparta kansen heeft gekregen is een feit waar niets meer aan te verande ren is en langzaam hebben ze zich daar ook bij neergelegd. Hun verwijt was aanvankelijk dat wij ons niet fanatiek genoeg met voetbal bezig hielden. Maar als wij ons anders ma nifesteren wil dat nog niet zeggen dat we niet voor 100 procent achter de zaak staan. Spelers als Bal kenstein en ikzelf ook uiten zich an ders, minder emotioneel en direct dan de oudere garde bij Sparta altijd heeft gedaan." Aan het eind van dit seizoen loopt het contract van Wim Meutstege bij het noodlijdende Sparta af. Make laars zijn al bij hem aan de deur geweest met aanbiedingen van ande re clubs, maar Meutstege stelt: „On danks alle sombere berichten over Sparta geloof ik in de club. Het be stuur heeft me toegezegd dat er geen spelers verkocht zullen worden. Als we inderdaad deze groep bij elkaar kunnen houden zie ik mogelijkheden genoeg voor dit elftal. Waarom zou ik dan weggaan, vooral omdat ik me in dit klimaat uitstekend kan ont- plooien." GERONA De Belg Eddy Merckx heeft de proloog van de veertiende Catalaanse week voor beroepsren ners gewonnen. Hij legde de tijdrit over zes kilometer van Olot naar Batet af in 12 min. en 40.3 sec. Twee de werd de Spanjaard Gonzalo Aja in 12.45,4 en derde de Zwitser Joseph Fuchs in 12.50.4. De Spanjaard Luis Ocana verscheen niet aan de start. WARENDORF Henk Nooren, een van de beste Nederlandse ruiters zal van Pasen tot het begin van het CHIO in Aken (18 tot 23 mei) in Warendorf trainen bij de Westduit ser Hans Günter Winkler. Nooren heeft al eerder in zijn loopbaan les genomen van de ervaren oud- Olympische kampioen. LUIK De Belgische oefenmeester Robert Wasseige is de nieuwe trainer van Standard Luik. Hij wordt de opvolger van het Frans/Nederlandse duo Le Due en Van der Hart (die naar Fortuna SC is gegaan) Wassei- gne tekende in Luik een driejarig contract. Wasseige, nu 36 jaar, heeft zelf bij FC Luik gevoetbald. In 1972 wolgde hij een trainerscursus en als trainer bracht hij Winterslag naar de hoogste afdeling. LIVERPOOL Barcelona en Liver pool zijn overeengekomen de eerste wedstrijd voor de halve finales in de strijd om de UEFA-Cup die op 31 maart in Barcelona gespeeld zou worden, een dag te vervroegen. door Peter Onvlee MEDEMBLIK, AMSTERDAM De brief van een aantal topzeilers uit de selectie-kernploeg, die aan het einde van het afgelopen seizoen tot grote moeilijkheden leidde, werkt nog altijd na. Een aantal gesprekken en hoorzittingen hebben de rust niet kunnen brengen, ook al zijn met uitzondering van Fred Imhoff en zijn bemanningslid Wibo de Groot allen weer in genade aangenomen. Fred Imhoff en Wibo de Groot, al Jarenlang internationaal meevarend, willen op korte termijn zekerheid krijgen. Het bestuur van het Konink lijk Nederlands Watersport Verbond zou tijdens de hoorzittingen hebben toegezegd „de Olympische Voorbe- reidings Commissie (OVC) opdracht te geven hen weer in de kernploeg op te nemen." Tot nog toe is die OVC daarin in gebreke gebleven. OVC- vooizitter André du Pon ontkent de toezegging. De moeilijkheden begonnen toen het beleid van de OVC en de rol van trainer Jack van Hellemond openlijk door een groep zeilers werd bekriti seerd. Het schrijven van die brief werd de zeilers kwalijk genomen om dat men niet eerst andere, interne wegen had bewandeld. Het Ver- bondsbestuur eiste daarop excuses, dreigde met strafmaatregelen en ont kende de feiten. Uiteindelijk twee teams gingen niet door de knieën. Naast FC-zeiler Imhoff was dat de Wassenaarse Soling-zeiler Heike Blok. Van dat tweetal is na de laatste „hoorzittingen" Heike Blok inmid dels weer tot de selectie toegelaten. De kernploeg en coach Van Helle mond hadden daar geen bezwaar te gen. De toelating gebeurde na een vraag daartoe van OVC-voorzitter du Pon aan ploeg en trainer. Een ver zoek, dat tijdens de hoorzitting was toegezegd, méér niet, aldus du Pon. Om dat laatste draait nu nog slechts alles. De toezegging of niet (Heike Blok steunt Fred Imhoff in dit geval volledig) zal wanneer Imhoff niet op korte termijn in de kernploeg wordt opgenomen, inzet worden van een kort geding dat tegen het Verbond aanhangig wordt gemaakt. LASTIG Waarom Blok wél en Imhoff niet? Fred Imhoff staat te boek als de lastige, eigenwijze zeiler. „Hij werkt sfeerbedervend," zegt André du Pon. En ook: „Als OVC moeten we een zo gunstig mogelijk klimaat kweken waarin de voorbereidingen plaatsvin den. Imhoff past daar niet in." Volgens Verbonds-mensen is het dwarsliggen van Imhoff terug te voe ren naar het achterwege blijven van successen. De broers Sjoerd en Eric Vollebregt zijn Imhoff en De Groot het afgelopen jaar voorbijgestreefd en dat zou niet lekker zitten. Imhoff: "Je kunt daar over twisten. De Vollle- bregts waren het afgelopen seizoen wellicht iets beter, groot was het ver schil niet. Dat verschil kan nu even goed anders uitvallen. Je bent zo van materialen afhankelijk en wanneer je met weer iets nieuws komt dan dat gewoon sneller zijn." De broers Vollebregt zijn praktisch zeker van deelname aan de Olym pische Spelen van Montreal. Deson danks wil Imhoff de strijd nog aan gaan. Imhoff: „We gaan in ieder geval naar de voor-Olympische wedstrij den in Hyeres (17-23 april). Op eigen kosten desnoods." Imhoff wéét,, wil hij kwalificatie voor de Olympische wedstrijden in Kingston afdwingen, hij duidelijk beter zal moeten varen dan de Warmondse tweeling. Het Ne derlands Olympisch Comité immers heeft de principe-uitspraak gedaan, dat met name de in de Olympische trainingsploeg opgenomen FD- en Soling-teams aan de Spelen mogen meedoen „indien de goede vorm be houden blijft." Fred Imhoff: „Hoe veel beter moet je dan wel niet varen om alsnog uitgezonden te worden. Per klasse mag slechts één team uit komen. Worden wij bij voorbeeld eerste en de Vollebregts tweede, wat EINDHOVEN St. Etienne heeft PSV een vroege en onprettige ver rassing bezorgd. Manager Ben van Gelder was vrijdag in Zurich na de loting voor de kwartfinales van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen met president Paret van St. Etienne overeengeko men dat de clubs voor de supporters van hun tegenstander 1500 zitplaat sen beschikbaar zouden stellen. Maandagmorgen kreeg de manager van PSV bericht dat de Franse kampioen slechts 600 plaatsen in het stadion, dat zo'n 40.000 toeschouwers kan herbergen, voor de aanhang van PSV zou reserve ren. „Die 1500 kaarten zouden wij gemakkelijk zijn kwijtgeraakt", al dus Van Gelder. ,,In een gesprek dat ik met die Franse president heb gehad ben ik wel zover gekomen dat wij hoogstwaarschijnlijk op dui zend kaarten kunnen rekenen. Ik heb hem ook verteld dat we St. Etienne met gelijke munt zullen betalen." PSV zal voor de wedstrijd tegen St. Etienne, die woensdag 31 maart wordt gespeeld, pas dinsdag af reizen. ZURICH De straf- en beroepscommissie van de Europese Voetbal Unie (UEFA) zal donder dag de klacht van Borussia Mönchengladbach behandelen. De Westduitsc kampioensploeg, woensdag in Madrid uitgeschakeld door Real na een gelijkspel van 11, heeft geprotesteerd tegen de leiding van scheidsrechter Leo van der Kroft en grensrechter Ben Hop penbrouwer. Hans Bangerter, secretaris van de UEFA, die zondag in Bern bekend maakte dat de zaak donderdag voor komt, voegde er aan toe: „Pas don derdag zal er mogelijk iets beslist worden. De bijeenkomst van afge lopen vrijdag van de scheidsrech- terscommissie diende slechts om mededelingen over de wedstrijd te vergelijken. Wij ondernemen niets voor de officiële rapporten van scheidsrechter en waarnemer bin nen zijn. Borussia heeft gevraagd de wedstrijd ongeldig te verklaren, maar daarover en evenmin over een mogelijke tijdelijke uitsluiting van Van der Kroft zal voor don derdag geen enkel standpunt wor den ingenomen." De scheidsrechterscommissie van de KNVB heeft overigens besloten Leo van der Kroft, die zijn loop baan besluit bij de Olympische Spelen van Montreal, in zijn mid den op te nemen. Van der Kroft zal in het volgende seizoen de plaats innemen, die is vrijgekomen na het vertrek van Bart Nijland. Mr. G. W. Kernkamp voorzitter van de scheidsrechterscommissie liet we ten dat de aanwijzing van Van der Kroft dit weekeinde had plaatsge vonden om hem wat morele steun te geven in deze voor hem moeilijke dagen. Van der Kroft zal als lid van de scheidsrechterscommissie niet kunnen ingaan op een aanbieding van FC Den Haag, waar hem een plaats in het bestuur was aange boden. KIEV Het Argentijnse voetbal elftal heeft zijn eerste wedstrijd van een Europese trip in Kiev te gen de Sovjet-Unie met 10 gewon nen. Het enige doelpunt van deze in sneeuwval gespeelde wedstrijd kwam vier minuten voor de rust op naam van Mario Kempes. Er waren 40.000 toeschouwers aanwezig. Ar gentinië speelt vijf of zes wedstrij den in Europa, als voorbereiding op het wereldkampioenschap van 1978 in eigen land. De selectie, die coach Cesar Menotti heeft meegenomen bestaat vooral uit nieuwelingen. Al leen doelman Gatti, dc aanvallers Houseman, Kempes en Bochini en de verdedigers Carrascosa en Ta- rantini waren er in 1974, tijdens het wereldkampioenschap in West- Duitsland al bij. Er volgen in ieder geval nog wedstrijden tegen Polen, Hongarije, Hertha BSC en Sevilla. Menotti, die sinds dc laatste maan den van 1974, de leiding heeft over de Argentijnse elftallen, kon niet de hele selectie, die hij in zijn hoofd had, meenemen, omdat ver schillende clubs medewerking wei gerden. LONDEN Real Madrid is met 7 tegen 4 favoriet bij Britse bookma kers om de Europese beker voor landskampioenen te winnen. Real veroverde de beker zes keer. PSV staat als tweede genoteerd met 5 tegen 2. Dan volgen Bayern München (114) en St. Etienne (51). In het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars worden de kansen van Eintracht Frankfurt het hoogst aangeslagen. De Westduitsers staan 10 tegen 11. In het UEFA-toernooi staat Barcelona met 138 het best genoteerd, ge volgd door het Engelse Liverpool met 15—8. MADRID Het Spaans Olym pisch Comité en de Spaanse Voet balbond moeten onderzoeken, of de voetballers, die Spanje hebben ver tegenwoordigd in het kwalificatie toernooi voor de Olympische Spe len, wel voldoen aan de normen, die de Olympische regels eisen, wat betreft het amateurisme. Het Inter nationaal Olympisch Comité wil in ieder geval morgen een verklaring van dc Spanjaarden hebben. Real Sociedad heeft inmiddels bekend, dat de vijf spelers van deze club in de Olympische selectie prof zijn. Bovendien heeft Santillana van Real Madrid gezegd, dat zijn jaarin komen bijna 130.000 gulden be draagt en vroeg Solsona van Espa- nol, de mogelijke aanvoerder in Montreal, voor een driejarig contract 400.000 gulden. Spanje plaatst zich voor Montreal, als het morgen tegen Turkije één punt haalt. Na de eerste ontmoeting te gen de Turken heeft de Turkse bond al geprotesteerd tegen het opstellen van profs door Spanje. Eerder schakelden de Spanjaarden West-Duitsland uit. ROME Giorgio Chinaglia van Lazio Rome is voor een bedrag van bijna vier miljoen gulden verkocht aan de New York Cosmos in de Verenigde Staten. Hiermee is het probleem rond de vedette van Lazio opgelost. Chinaglia vluchtte vorig jaar al eens met zijn vrouw (een Amerikaanse) naar de Verenigde Staten. Hij kwam echter terug, be gon weer te voetballen en wachtte op een aanbod van een Amerikaan se club. Die kwam sneller dan ver wacht. KEULEN De voetbalwedstrij den in de Duitse Bundesliga trek ken over het algemeen veel pu bliek. Een klasse lager is het wat betreft de publieke belangstelling maar droevig gesteld. Fortuna Köln bijvoorbeeld, een van de toonaan gevende clubs in de tweede Bun desliga Noord, heeft over de eerste twaalf thuiswedstrijden slechts een gemiddeld aantal toeschouwers van 2221 gehad. dan? Hun vorm is dan behouden. Het was beter geweest om de aanwijzing eerst kort voor de Spelen te doen. De beste man op dat moment gaat." NIET GROOT De Nederlandse zeilploeg naar Montreal zal waarschijnlijk niet veel groter zijn dan de Vollebregts in de FD en de Soling-equipe Bakker, Keij- zer en De Vlaming. Hoewel ook in de overige vier klassen kandidaten in de Olympische trainingsploeg zijn opge nomen (470-klasse de broers Van Werkhoven, Finn-jollen Peter Volle bregt, Tempest het team Staartjes en Ekels en in de Tornado-klasse de ploeg Van der Kieft en Westendorp). Eind mei, na de Open Duitse kam pioenschappen in Kiel (16-23 mei), valt de beslissing. Vanaf februari, ter wijl het ijs nog op het water dreef, wordt er door de ploegen al in Neder land en daarbuiten gevaren. In janu ari wonnen de broers Vollebregt zelfs al de Ski-Yachting-races in Cannes. BIEL (ANP) Zwitserland is na de derde ronde van het we reldkampioenschap voor B-landen alleen leider. De Zwitsers wonnen voor 6200 toeschouwers in Aarau met 4—2 van Neder land, dat tot ver in de tweede periode bij bleef. het vierde doelpunt voor de Zwitsers. De derde periode was betrekkelijk eenzijdig. Zwitserland was duidelijk sterker, maar doelman Gobel voor kwam dat de nederlaag van Neder land grotere vormen aannam. Nederland vergaarde tot nu toe 2 punten en staat daarmee op de derde plaats van onderen. Na de derde ron de bezet Zwitserland de eerste plaats. Nederland heeft een redelijke wed strijd gespeeld tegen de Zwitsers. Door De Heer nam de Nederlandse ploeg in de zeventiende minuut een voorsprong, maar nog in dezelfde mi nuut maakte Mattli gelijk. Lott zorgde voor 2—1 in de 27e minuut. Nederland echter bezat nog de veerkracht om de stand, dank zij Van den Broek (32e minuut) weer in even wicht te trekken. De balans bleef niet gelijk. Net als na het doelpunt van De Heer viel er onmiddellijk weer een Zwitserse treffer. Berger scoorde en vier minuten later maakte Dubois Joegoslavië, Japan, Italië en Roeme nië bezetten een gedeelde tweede plaats met vier punten uit drie wed strijden. ke zondag uitslag. Haal meteen een formulier bij uw club of winkelier.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 13