t. in Etienne: vee jaar bij Europese top Recordzege Merckx in Milaan-San Remo Kees Rijvers krijgt met loting z'n zin egerle's vertrokken Inner rbin elde \t Rijvers Efc pov in pje eslagen naar Voor de zevende keer winnaar Terug naar Frankrijk UEFA: nog geen besluit over protest van Borussia Guus Couwenberg voorzitter FBO Overwinning van waterpoloteam Happel blijft bij Club Brugge Zuidafrikanen met stille trom weg bij Feyenoord ;W AG 20 MAART 1976 SPORT TROUW/KWARTET 19 AMSTERDAM Van dc vicr halve finalisten uit het toernooi van de landskampioenen heeft alleen Bay- ern München, de bekerhouder van 1974 rn 1975 geen verlenging nodig gehad om zijn plaats te vervoeren in het elite-kwartet. Real Madrid, Europees kampioen in de jaren 1956 tot 1960 en in 1966 en met zes bekers nog altijd Europees recordhouder, versloeg in de tweede ronde Derby County pas na verlen ging. Broussia Mönchengladbach werd door jle „koninklijke" in Ma drid uitgeschakeld doordat Real, na dat hun beide wedstrijden gelijk wa ren geëindigd, kon bogen op twee doelpunten in de uit-wedstrijd en Borussia slechts op een. PSV en Saint Etienne wonnen vijf van hun zes wedstrijden, maar had den woensdag tegen respectievelijk Hajduk Split en Dinamo Kiev een half uur extra nodig om de laatste hindernis te nemen. Het ranglijstje van de vier halve-finalisten geeft voor PSV een licht geflatteerd beeld omdat de Nederlandse kampioen- sploeg in de eerste twee ronden de „gemakklijkste" tegenstanders trof. Die ranglijst (zonder rekening te houden met de verlengingen van Re- al, PSV en Saint Etienne) ziet er als volgt uit: PSV 6 5 0 1 10 20—4 saint Etienne 6 5 0 1 10 114 Bayern 6 4 11 9 15— 3 Real Madrid 6 2 2 2 6 12—10 De resultaten van de vier halve fina listen in het toernooi van de landskampioenen zijn tot nu toe: Eerste ronde Real Madrid—Dinamo Boekarest 4_i, 0—1. PSV—Linfield 8—0, 2—1. Bayern München—Jeunesse d'Esch 31, 5—0. Saint Etienne—KB Kopenhagen 31, 2—0. Tweede ronde Real Madrid—Derby County 1—4, 5—1 (n.v.) PSV—Ruch Chorzov 3—1, 4—0. Bayern München—Malmö F.F. 2_o. 0—1. Saint Etienne—Glasgow Rangers 2—0. 2—1. Kwartfinales Real Madrid—Borussia Mönchen gladbach 2—2, 1—1. PSV—Hajduk Split 0—2, 3—0 (n.v.) Bayern München—Benfica 0—0, 5—1. Saint Etienne—Dinamo Kiev 0—2, 3—0 (n.v.i jflatty Verkamman IENNE Het is nog maar 2 jaar geleden, dat de toenmalige Franse voetbalkampioen FC 1 de beroerde situatie van het Franse profvoetbal accentueerde. Nantes verloor de thuiswed- Ti de eerste Europa Cup-ronde van het onbeduidende Vejle BK met 0—1. De Deense amateurs vervolgens ook in het eigen Jutland overeind en elimineerden zodoende de goedbetaalde profs. Het is dan ook opmerkelijk, dat St. Etienne, de titel-opvolger van Nantes, zich in 2 pn tijd bij de Europese voetbal-elite heeft gevoegd. ie bereikte vorig jaar ook al e\ finale. Een halve eindstrijd, latere Cup-winnaar Bayern overigens een te zware op- •k. In het eigen Geoffroy lB(Jö-stadion (36.000 plaatsen) [de Fransen als aanvallende :1 moeite met het besneeuw- 0—0. In München kwam ie de tegenslag van een al :onden gescoord doelpunt Beckenbauer niet meer te verloor uiteindelijk met Wereldkampioen Anato- ov is in het Joegoslavische j limet overmacht winnaar ge- van het internationale groot- [toernooi. Karpov rekende in 'lende en laatste ronde af met 7 Ijtst overgebleven belager, de l^tser Uhlman. De Oostduitser 3 na 20 zetten remise aan, I .fCarpov weigerde en speelde .p ruim dertig zetten later naar 'erlaag. Karpov eindigde met getnt. Hij bleef ongeslagen in Hij won tier partijen en n er vijf remise. Jan Timman .van de vijf spelers die on- 9 len moeilijke stelling toch tot kwam met Karpov besloot opjr hem succesvolle toernooi leex remisepartij tegen de Joe- Velimirovic. Timman kwam ieze op 107= punt, goed voor de plaats achter Karpov en li (11- punten). rri j: 'l Karpov (Rus.) 12'/=, 2 Uhlmann ra(fc Timman (Ned) 10'/=. 4 en 5 Kurajl- I en Tardjan (VS) 9. 6 Velimirovic 7 Adorjan (Hong.) 8, 8 Matanovlc neV9en 10Ivkov(Joeg.)en Vagantjan 0711 en 12 Sofreskl (Joeg) en Nlcevski ;n 14 Reshevsky (VS) en Ivanovic 15 Georgijevski (Joeg) 316 1 Betty Stöve heeft de kwartfinales p het toernooi ln Dallas (VS). De se speelster versloeg ln de tweede veel gemak de Amerikaanse Sue - H, 6-1. B0 ([SPORT Henk Nooren ls tijdens 'an Dordtmund tweede geworden (reldkamploen Hardwig Steenken wedstrijd op tijd. Nooren bleef bijna drie seconden boven de nken met Early Morning reali- ISPORT Jan Wagenaar ls een tien deelnemers, die van 16 tot 27 len om de Europese titel bij de eurs. Het kampioenschap omvat Hll strijden op acht banen, waaronder lversum. In het toernooi van La Costa ln caanse staat Callfornië hebben nnors (VS), Qulllermo'VUas (Arg), inner (VS) en Ille Nastase (Roe) Jatst voor de halve finales. Daarin aa|nnors tegen Tanner en Nastase idep- I Ter viering van de 75e verjaar- of. dr. Max Euwe heeft een daar- alleerd Euwe-comlté een simul- ikwedstrijd georganiseerd tussen ïwe en leden van de belde kamers ;ramma divisie ol< 1()1 ïlstar (20 u.) ird—Go Ahead sterdamNEC echtMW Q Eindhoven ifschapFC Twente Ajax HaagSparta am w< ™iste Divisie itie irdingenWageningen V—Heerenveen eci i—Helmond Sport rf]m—FC Den Bosch 4 Is—FC Groningen 'olendam 'buurSC Amersfoort Fortune SC drecht—SVV Maar een feit was toen al, dat St. Etienne zich plotseling op het hoogste Europese niveau had gepre senteerd. „Les Stephanois" zoals de inwoners van St. Etienne heten hadden eerder in het toernooi malse tegenstanders als Sporting Lissabon, Hajduk Split en Ruch Chorzov uitge schakeld. Tegen Hajduk Split en Ruch Chor zov toevallig dezelfde clubs, die PSV dit seizoen uitschakelde ging het voor St. Etienne overigens aller minst van een leien dakje. Zo werd in Split de eerste wedstrijd met 4—1 verloren. Twee weken later werd de zaak middels een 5—1 zege na verlenging gladgetrokken. In Chorzov ging het in eerste instan tie ook helemaal fout. Want na 45 minuten voetbal leidden de Polen met 3—0. Het werd na rust evenwel 3—2 en thuis liep men naar een regel matige 2—0 overwinning. HARDE NOTEN Dit seizoen heeft St. Etienne op weg naar de halve finales ook weer enke le harde noten moeten kraken. Want na het niet al te moeilijke eerste karwei tegen KB Kopenhagen, wachtte het gevreesde Glasgow Rangers. Juist in die tweekamp be wees St. Etienne echter de toegeno men kwaliteit. In het Ibrox Park van Glasgow reisde men winnend af (2—1) en ook thuis volgde een zege: 2—0. Waarna dan in de kwartfinale het inmiddels zeer befaamde Dynamo Kiev de volgende tegenstander was. In de uitwedstrijd beperkte men de schade tot een 2—0 nederlaag. Woensdag stond St. Etienne in de return na 90 minuten voetbal met dezelfde cijfers voor (goals van Her- vé Révelli en Larqué). In de verlen ging knakte het grote talent Domini que Rocheteau de Russen dèfintief: 3—0. Nogmaals: een opmerkelijke ontwik keling, die opkomst van St. Etienne. De „groenen" bereikten vorig sei zoen als eerste Franse club na 12 Jaar weer eens een plaats in de kwartfina les. In 1962 was het Stade de Reims voor het laatst gelukt om tot de laatste acht door te dringen. Die noord-Franse ploeg werd toen door Feyenoord uitgeschakeld. Frankrijk is dan ook verguld met St. Etienne eindelijk weer eens een club, die op internationaal niveau tot prestaties komt. Men heeft daar trouwens een vrij lange aanloop voor nodig gehad, want in '67, '68, '69 en '70 leidden de landstitels in .het Europa Cup- gebeuren alleen maar tot een succes in de vorm van winst op Bayern München (1969-'70). In de vier seizoe nen kwam men echter nooit verder dan de tweede ronde. Het huidige team wordt getraind door Robert Herbin. De 24-voudige ex-international is zijn hele voetbal leven al aan St. Etienne verbonden. Herbin één dag voor het eerste duel met PSV wordt hij 37 jaar heeft sinds twee Jaar de technische leiding. Voorheen was hij de sterspe ler van St. Etienne. In 1958 kreeg hij zijn eerste contract, bij zijn afscheid als speler in 1974, volgde hij Albert Batteux als trainer op. Herbin heeft zelfs nog enkel jaren met PSV's trai ner Kees Rijvers in hetzelfde elftal van St. Etienne gespeeld. AANVALLEND Hij heeft van het huidige team een betrekkelijk aanvallend elftal ge maakt, dat tevens een ongebreidelde inzet aan de dag legt. Herbin is van mening dat zijn formatie ook werke lijk tot de besten in Europa gere kend kan worden. Hij zegt: „In de late jaren '60 toen ik zelf nog speelde was onze kwaliteit gewoon niet toe reikend. Op het ogenblik hebben we enkele grote spelers, zonder dat het vedetten zijn. Voor het publiek is Rocheteau wellicht al een vedette, maar in de groep gedraagt hij zich als ieder ander: een echte teamspe ler. De resultaten die we nu hebben behaald, bewijzen dat de prestaties van vorig jaar geen toeval waren. St. Etienne behoort bij de Europese top". Overigens meent Herbin, dat Euro pa- Cupvoetbal ook voor de topclubs altijd weer ander voetbal is. „Via het systeem van een uit- en een thuis wedstrijd en soms dubbeltellende doelpunten' is het vaak rekenvoet- De tegenstanders van PSV in de halve finale van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioe nen. Het team van St. Etienne bestaat uit (v.l.n.r.) doelman Curcovic, Janvion, Farizon, Bathenay, Piazza, Lopez, Synaeghel (staand), Rocheteau, Larque, Herve Revelli en Sarramagna (zittend). bal. Ik heb dat wel eens onbarmhar tig genoemd. De kwaliteit is niet altijd doorslaggevend." BREDE SELECTIE St. Etienne beschikt over een brede selectie. Zeker 16 spelers zijn gelijk waardig en Herbin hoeft dan ook niet meteen te wanhopen wanneer er spelers geblesseerd raken. Zo zijn er sommige spelers, die de status van international hebben, maar vaak niet in de opstelling voorkomen: Sar ramagna, Synaeghel, Patrick RéveÜi Negen spelers zijn international, hoewel velen daarvan tot niet meer dan één of twee „caps" reikten. De internationals zijn: Bathenay, Janvi on, Synaeghel, Larqué, Lopez, Pa trick Révelli, Rocheteau, Hervé Ré velli en Sarramagna. De ploeg telt twee buitenlanders, die vaste krachten zijn: de Joegosla vische doelman Curkovic en de Ar gentijnse centrale verdediger Piazza. Het elftal dat de tweede wedstrijd tegen Dynamo Kiev speelde, was als volgt samengesteld: Curcovic (30), Gérard Janvion (24), Oswaldo Piazza (29), Christian Lopez (23), Gérard Fa- risson (32), Georges Bathenay (22), Jean Michel Larqué (28), Synaeghel (25), Dominique Rocheteau (21), Her vé Révelli (29), Christian Sarramag na (24) vervangen door Patrick Révelli (24). Andere vaste krachten zijn Jacques Santini (23), Pierre Repellini (25), La- rios (18) en Jean Michel Schaer (20). De laatste twee zijn nog „stagiaires", spelers die nog geen contract heb ben, maar wel regelmatig in het eerste team spelen. Die spelers heb ben de status van amateur. Zo kon het gebeuren, dat Jean Michel Schaer onlangs twee keer met het Franse amateurelftal de Olympische kwalificatie interland tegen Neder land speelde. SAN REMO (ANP/AFP) Eddy Merckx bezit nog steeds allure. Wie de Belgische wielervedette vrijdagmiddag tussen Milaan en San Remo bezig zag moest het wel bekennen: Merckx blijft van uitzonderlijke klasse. De prestatie van de dertigjarige Belg is zeker niet te verwaarlozen. Voor de zevende keer in een tijdsbestek van tien Jaar triomfeerde hij in de Prima- vera. Tevens zorgde hij er voor dat de naam van Costante Girardengo niet meer bovenaan de lijst van Milaan- San Remo prijkt als de renner die de klassieker de meeste keren won. De Italiaan was in de jaren twintig zes keer winnaar van de 288 kilometer lange rit, maar moet sinds vrijdag Eddy Merckx voor laten gaan. Merckx had al zijn zinnen op Milaan- San Remo gezet. Hij liet Parijs-Nice schieten en bereidde zich voor in de etappewedstrijd Tirreno-Adriatico. Daar hield hij zich op de vlakte. Toen ook begonnen vele wielerdeskundi- gen te denken aan een periode, waarin Merckx geen hoofdrol zou spelen. Op onweerstaanbare wijze, in feite alleen zoals hij het kan, heeft Merckx de buitenwereld duidelijk ge maakt dat hij dit seizoen hoogstwaarschijnlijk zijn laatste met de andere vedetten wil duelleren. Merckx toonde tijdens de 288 kilome ter zijn kracht aan zijn rivalen Roger de Vlaemlnck en Freddy Maertens. Zij hadden immers in het prille voor seizoen diverse ritzeges bewerkstel ligd. De Vlaeminck imponeerde voor al in Italië en Maertens bepaalde voor een belangrijk deel het gezicht van Parijs-Nice. Zij hadden hun stempel willen drukken op Milaan- San Remo. Lang hadden zij, en ook renners als Moser, Thurau, Van Linden, Panizza, Baronchelli, Knetemann en Laurent, hoop het inderdaad te kunnen ma ken. Tot 35 kilometer voor de finish in San Remo bleef het veld bijeen. Toen richtte Merckx zich op. Bij de beroemde Capo Berta sleurde hij de rijen uiteen en nam hij zijn be langrijkste concurrenten mee naar boven. Er was echter één verschil: Merckx ging aanzienlijk soepeler naar de top dan de overigen. Alleen zijn Jonge landgenoot Jean-Luc Van- denbroucke kon zijn illustere collega volgen. Vanzelfsprekend was hij kansloos in de eindsprint. „Ik heb", vertelde Merckx na afloop, „er wel verschrikkelijk hard voor moeten vechten. Ik wist, dat het nu moest gebeuren. Mijn trainingspro gramma van de laatste tijd was ge heel op Milaan-San Remo afge stemd. Dat was nog nooit gebeurd. Daarom betekent deze triomf erg veel voor mij", bekende Merckx. Roger de Vlaeminck en Freddy Maertens, de verslagen kanshebbers berustten in de krachtsexplosie van Merckx. De Vlaeminck: „Er was niet tegen te rijden. Dit was weer de ouderwetse Eddy". En Maertens: „De manier waarop hij de Capo Ber ta nam toonde aan, dat hij ook dit seizoen meetelt". 1. Eddy Merckx (Bel.) 288 kilometer ln 6 uur. 55 minuten en 18 seconden. 2. Jean-Luc Van- denbroecke (Bel.) op 2 sec.. 3. Vladlmlro Panizza (Ita.) op 28 sec., 4. Michel Laurent (Fra.) op 31 sec., 5. Rik van Linden (Bel.). 6. Patrick Sercu (Bel.). 7. Walter Planckaert (Bel 8. Roger de Vlaeminck (Bel.), 9. Francesco Moser (Ita.), 10. Water Godelroot (Bel.) allen z.t. ZuRICH-EINDHOVEN Een hartewens van Kees Rijvers is ver vuld. PSV ontmoet in de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor landskampi oenen Saint Etienne. Aangezien de Franse club bij de loting in Zürich als eerste uit de beker kwam, moet PSV op 31 maart de uitwedstrijd spelen. Op 14 april komt Saint Etienne met zijn ne gen Franse internationals naar Eindhoven. In de andere halve fi nale ontmoet Real Madrid weer een Duitse tegenstander, namelijk Bayern München, de houder van de Europese beker. Real speelt eerst thuis. Kees Rijvers heeft met Saint Etienne als tegenstander in de halve finale eindelijk zijn zin ge kregen. De voorliefde van de klei ne PSV-trainer is begrijpelijk want hij heeft in totaal zeven sei zoenen voor deze Franse club ge speeld. „Het is voor mij persoon lijk een erg fijne tijd geweest", aldus Rijvers. „Ik heb er nog al wat vrienden, maar daarvan zal ik tijdens de wedstrijd niet veel mer ken, denk ik." Rijvers kent ook het huidige Saint Etienne goed. Hij beschikt onder andere over video-beelden van de wedstrijd te gen Dinamo Kiev en dat komt hem erg goed uit want hoewel hij graag de ontmoeting Nantes- Saint Etienne van aanstaande zondag had gezien, laat hij toch de Nederlandse competitie prevale ren. „We leven van week tot week, van wedstrijd tot wedstrijd en we denken dus even niet aan de Euro pa Cup". Toch zegt Rijvers: „Ik ben wel tevreden met de loting en ik zie wel mogelijkheden voor ons om de finale te halen, zeker nu we met een uitwedstrijd beginnen". Rijvers geeft toe dat het Franse voetbal internationaal niet veel meer voorstelt, maar hij wil graag een uitzondering maken voor Saint Etienne: „Dat is al jaren aan de top blijven meedraaien en dat tekent de kwaliteit". De meeste PSV-spelers waren te vreden met het resultaat van de loting. Alleen Jan van Be veren had tevoren de voorkeur aan Bay ern München gegeven. Vrije ver dediger Van Kraay: „Toch moeten we goed oppassen. Saint Etienne heeft nu net Dinamo Kiev uitge schakeld. Dat is een knappe pres tatie want tegen die Russen zijn wij vorig jaar de boot ingegaan". Saint Etienne heeft, bij monde van trainer Robert Herbin en .technisch directeur Pierre Garon- naire, het lot dat PSV als te genstander aanwees, gelukkig ge noemd. Garonnaire vertelde in Zürich: „Wij zijn dit keer weer veel verder gekomen dan wij aan het begin van het seizoen hadden ver wacht. Door deze gelukkige loting is zelfs een plaats in de finale voor ons bereikbaar." Trainer Robert Herbin zei: „De spanning van voor de loting is verdwenen en heeft plaats ge maakt voor een glimlach. Kees Rijvers, de trainer van PSV Eindhoven is een vriend van mij. Wij hebbeh nog samen gespeeld in Saint Etienne. Ik ben blij met deze tegenstander. Alleen de volg orde van thuis en uit is minder gunstig. Ik had liever eerst in Eindhoven gespeeld. Daar staat tegenover dat wij vorig jaar, toen wij Bayern in de halve finales ont moetten, die wedstrijden al op voorhand als onze laatsten be schouwden in het toernooi. Nu ge loof ik dat wij een redelijke kans hebben ons te plaatsen voor de eindstrijd." De meeste spelers waren echter minder tevreden over de con frontatie met PSV. Herve Revelli liet weten: „De meesten van ons hoopten op wedstrijden tegen Real Madrid en desnoods, om re vanche te kunnen nemen, Bayern München. Allemaal waren wij het er over eens dat wij het best eerst uit konden spelen. En wat hebben wij gekregen: PSV en ook nog te beginnen met de thuiswedstrijd. Dat kan moeilijk worden. Om en igszins veilig te zijn, moeten wij toch in Saint Etienne met ten minste drie doelpunten verschil winnen. Maar het is buiten kijf dat wij dit keer een betere kans heb ben de finale te halen dan vorig jaar." LOTING In de halve finales van het Europa Cup-toernooi voor bekerwinnaars speelt Eintracht Frankfurt tegen West Ham United. Sachsenring Zwickau ontmoet de Belgische be kerhouder Anderlecht. Frankfurt en Sachensenring spelen op 31 maart eerst thuis. Johan Cruijff en Johan Neeskens komen in de halve finales van het toernooi om de UEFA-beker met Barcelona uit tegen Liverpool (GB). Barcelona speelt de eerste wedstrijd op 31 maart op eigen ter rein. De andere halve eindstrijd gaat tussen Hamburger SV (WD) en Club Brugge (Bel.). De Westduitsers spelen eerst in Hamburg. ZURICH (SID) De scheidsrech- terscommissie van de UEFA (Euro pese voetbalfederatie) heeft zich in Zürich onder voorzitterschap van Friedrich Seipelt (Oos) beziggehou den met de kwartfinalewedstrijd van het Europese bekertoernooi voor landskampioenen tussen Real Ma drid en Borussia Mönchengladbach. Met betrekking tot de bekritiseerde leiding van scheidsrechter Leo van der Kroft werd nog geen beslissing genomen. De UEFA wacht de offi ciële rapporten van de Nederlandse arbiter en de UEFA-waarnemer af. Inmiddels is bij het secretariaat van de UEFA in Bern een officieel pro test van Borussia over de leiding van Van der Kroft binnengekomen. Aan vankelijk zou dit protest, dat aan de controle- en tuchtcommissie zal wor den voorgelegd, pas maandag wor den verstuurd. Hulmut Grashof, de zakelijk leider van Borussia zei vrijdag in München: „Iedere scheidsrechter kan een slechte dag hebben, maar wij zijn in Madrid getroffen door een hele serie fouten. Een reeks misgre pen die niet verklaard kan worden door de simpele aanduiding dat de scheidsrechter niet in vorm was." De Westduitse kampioensploeg zal in zijn brief aan de UEFA vragen scheidsrechter Van der Kroft (door de FIFA aangewezen voor het Olym pische toernooi van Montreal) en grensrechter Ben Hoppenbrouwer uit de circulatie te nemen. Grashoff stelde: „In de beslissende fase van een toernooi, waarin zo veel op het spel staat, mag de UEFA in de toe komst niet meer terug grijpen op scheidsrechters, die niet onomstote lijk hebben bewezen tegen een be langrijke taak opgewassen te zijn. Udo Lattek, de trainer van Borussia Mönchengladbach, heeft in een In terview voor de Westduitse televisie eveneens ernstige kritiek geuit op Leo van der Kroft. Udo Lattek, die woensdag na de wedstrijd geen com mentaar had gegeven, zei nu: „Wij zijn bedrogen. Ik heb met verschil lende Westduitse en internationale journalisten gesproken en zij beves tigen allemaal, dat de beide doelpun ten die door de scheidsrechter wer den afgekeurd geldig'waren. Boven dien gaf Van der Kroft gele kaarten aan mijn spelers, terwijl de Span jaarden alles mochten." Ook Berti Vogts, de aanvoerder van Borussia, trekt fel van leer tegen Van der Kroft. Hij doet dat in een inter view met het Westduitse sportpers- bureau SID. Vogts: „We zijn beroofd. Achteraf ben ik van mening, dat we gewoon van het veld hadden moeten lopen, toen de scheidsrechter voor de tweede maal een doelpunt afkeur de. Van der Kroft was vanaf de eerste minuten tegen ons." ROTTERDAM Guus Couwen berg, de oud-voorzitter van Feyen oord, heeft positief gereageerd op het vereoek de nieuwe voorzitter van de FBO, de Federatie Betaald Voet- bal Organisaties, te worden. Cou wenberg is de afgelQpen weken bena derd door een drie man sterke forma tiecommissie (bestaande uit Hage naar Choufoer, Masman van Twente en De Wit van Wageningen). Hij volgt als voorzitter van de FBO de enige maanden geleden afgetreden Klaas Molenaar <AZ '67) op. Guus Couwenberg is zich momenteel weer aap het inwerken in de problematiek van het betaalde voetbal. De laatste tijd heeft hij er geen bemoeienis meer mee gehad en volgde hij het gebeuren ook nauwelijks. BARCELONA (UPI) Het Neder lands waterpoloteam heeft in Barce lona de eerste wedstrijd van het zes- landentoemooi gewonnen. Groot- Brittannië werd met 12—3 verslagen. Spanje versloeg verder Zweden met 7—2 en Italië was met 53 te sterk voor West-Duitsland. De Nederlandse waterpoloformatie is als volgt samengesteld: Evert Kroon, Nico Landeweerd en Hans Smits (allen HZC/Robben), Jan Evert Veer en Jan Middendorp (bei den ZIAN), Ronald Meyer en Wim Keman (belden VZC Veenendaal), Rik Toonen en Hans van Zeeland (beiden Neptunus Arnhem), Andy Hoepelman (Zwemlust), Ton Buunk AZC Alphen), Eelco van Schalk (Het Y) en Piet de Zwarte (AZPC). BRUGGE Ernst Happel heeft zijn contract als trainer van Club Brugge met drie Jaar verlengd. Happel, oud- trainer van ADO en Feyenoord, is momenteel aan zijn tweede seizoen bij de Belgische club bezig. ROTTERDAM Steve en Geoff We- gerlé, de in de afgelopen zomer met zoveel omhaal naar Feyenoord ge haalde Zuidafrikaanse voetballers, hebben gistermorgen ln alle stilte Ne derland verlaten. Hun verbintenis met de Rotterdamse club, die aan vankelijk voor twee Jaar was afgeslo ten, is voortijdig beëindigd. Steve en Geoff Wegerlé zijn aange- Eddy Merckx passeert juichend trokken door Feyenoords voormalige de finish. beleidsgroep bestaande uit manager Guus Brox en de bestuursleden Ker- kum en Blankemeijer; het trio dat ook de voortijdig ontslagen oefen- meester Antoni Brzezanczyk naar Nederland haalde. De Wegerlé's, goedkoop en daardoor gecontrac teerd zijn een duidelijke 'miskoop' geweest. Steve, 21 Jaar, en in Zuldaf- rika uitgeroepen tot de speler van het jaar 1975, kwam slechts een enkele keer in actie in Feyenoords hoofd macht. Zijn enige hele wedstrijd speelde hij in Ipswich tegen Ipswich Town voor de UEFA Cup. Geoff, 20 jaar, verdeed zijn tijd in Rotterdam op het middenveld bij het C-team. In het contract van belden was de clausule opgenomen, dat na een Jaar beide partijen de overeenkomst on gedaan konden maken. Zo lang heeft het niet eens geduurd. Hun vertrek- zonder-enige-ruchtbaarheid maakt het aantal kritische aantekeningen rond het beleid van de Rotterdamse clubleiding opnieuw groter.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 19