Nota over Kortenbos ontmoet felle kritiek KOR Verdeeldheid over plan ,,Deo Gratias" Renovatie woningen in Leidse wijk De Kooi geopend Economisch Technologisch Instituut Overijssel bij provincie ondergebracht Wensen commissie in structuurschets Wonen aan het Rederserf en de Fokkemast Dr. Roethof boos over weigeren beloofd gesprek NABEZ0RGING VAN DE KRANT Eerste paal Waldeck op 25 juni Nieuw bejaarden complex Bedrijfsleven is ontevreden over Leidse bestuurders Stapels brieven uit angst voor Utrechtse Baan Bewoners betalen niet voor riool dat niet werkt Kort geding tegen bezetters van huize Clingendael Bezwaren tegen bouwmassa Ambtelijk apparaat versterken BENT U: bekend in Den Haag DONDERDAG 18 MAART 1976 REGIO DEN HAAG EN LEIDEN TROUW/KWAR" Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Het ontwerp voor een doelstellingennota Centrum-West (Kortenbos-Lijnbaan) is gisteren door de raadscommissie voor stadsontwikkeling niet met volledige instemming ont vangen. Verschillende raadsleden constateer den hiaten in de nota over dit gebied, dat wordt begrensd door Noordwal. Torenstraat-Jan Hendrikstraat. Prin segracht en Lijnbaan-Bij de Wester molens. In een pas dinsdagavond verstuurd begeleidend schrijven stelden B en W de raad voor de nota als richtsnoer te aanvaarden voor de wo ningbouwplannen voor het voormali ge terrein van de IZuidhoUandse Bierbrouwerij en de bouwplannen in het gebied Bij de Westermolens. Na flinke discussie besloot de com missie daartoe, al moest wethouder Nuij de toezegging doen in een te ontwerpen structuurschets voor het gebied de verlangde gegevens te ver strekken. Dat gold met name voor de wegen structuur en de voorgestelde diffe rentiatie van de in het gebied te bou wen woningen, waarvan in de nota de motivering ontbrak. Mevrouw Otter- te Kolsté (CDA): „De nota is een grote misser. In deze vorm had het stuk niet op tafel moeten komen. We kunnen niet uit de voeten als de hele verkeersstructuur eruit is gelaten." De socialist Ten Velden daarentegen vond de nota een goede schakel en een pleidooi voor de samenhang van woon buurtje en binnenstad. De heer Geleijnse (PPR) uitte de wens snel met de woningbouw in het gebied te beginnen volgens de arti kel 19-procedure. Wethouder Nuij liet doorschemeren dat het Licht voor de nieuwbouw pas op groen kan worden gezet als de structuurschets een feit is. In Kortenbos kunnen volgens de doelstellingennota woningen wor den gerealiseerd op het Z.H.B.- terrein, die niet hoger dan vier lagen mogen worden, teneinde de relatie met de omgeving te versterken. De bestaande nieuwbouwflats aan de Sirtemastraat zijn in feite al te hoog. Verder zijn er bouwplannen van het Sociaal Fonds Bouwnijverheid voor terreinen langs de Bij de Westermo lens en voor de zgn. kleine driehoek tussen Westeinde en Kortenbos. Parkeren De Overleggroep Centrum-West die de nota heeft opgesteld, is het niet eens geworden over het uitgangs punt van de gemeente, dat in Kor tenbos duizend parkeerplaatsen moeten worden gesitueerd. In het stadscentrum zou een tekort van 1700 parkeerplaatsen te verwachten zijn. Het Wijkberaad Westeinde- Kortenbos. dat met de Wijkverni- ging „Rondom de Haagse Toren" en de gemeente deel uitmaakt van de overleggroep vindt dat aangetoond moet worden dat deze cijfers niet in strijd zijn met milieuhygiënische normen. Sinds kort neemt ook een vertegen woordiger van het Westeinde Zie kenhuis in het overleg deel. Op ver zoek van mevrouw Otter zal in de structuurschets de mogelijkheid worden opgenomen een medisch centrum voor de wijk in het zieken huis te vestigen, opdat de buurt meer bij dit gebouwencomplex wordt betrokken. Wethouder Nuij onderstreepte ten slotte dat het streven van B. en W. erop gericht blijft om in een overleg, waarin alle betrokkenen rond de ta fel zitten, gezamenlijk tot oplossin gen te komen. Pogingen om de over leggroep uit te breiden met vertegen woordigers van de Stichting Bin nenstad, de Kamer van koophandel en de Stichting Comité Stads ontwikkeling zijn nl. tot op heden niet geslaagd. Het Wijkberaad West- einde-Kortenbos is van mening dat in de groep uitsluitend met bewo ners en belanghebbenden uit de wijk zelf overleg dient plaats te hebben. SCHEVENINGEN B en W van Den Haag stellen de ge meenteraad voor in verband met de vordering van de wo ningbouw en de straataanleg in het bouwplan „Grand Hotel" de straatnaamgeving voor deze plaats te regelen. Omdat het flatgebouw „Princelant" gaat heten, genoemd naar een koop vaardijschip van de Verenigde Oostindische Compagnie, wil het Haagse college gebruik ma ken van scheepsbenamingen uit de V.O.C.-periode. Voorgesteld worden: Rederserf, Fokkemast, Kruismast, Jagersmast, Be zaansmast en Vierloper. Olympisch en wereldkampioene kunst- ling in Rijnsburg een boeket van een rijden, de Amerikaanse Dorothy Hamill, nieuw gekweekte tulp. die haar naam zal ontving gistermorgen in de bloemenvei- dragen. Van onze Haagse redactie DEN HAAG PvdA-Kamerlid dr. Roethof is verontwaardigd over de weigering van de secretaris-generaal van Justitie mr Mulder om hem een gesprek met de jusitieambtenaren toe te staan over de problemen in het gevangeniswezen. Dr Roethof had enige weken geleden al een afspraak met de directie gevangeniswezen ge maakt om zich over die problemen te oriënteren. Dr Roethof vindt het een verstandige zaak om niet alleen bij actiegroepen maar ook bij de men sen die voor het beleid verantwoor delijk zijn oriënterende gesprekken te voeren. Inmiddels bleek, dat er in de uitvoering van de vonnissen nog steeds een grote achterstand bij „justitie" is. Er is nog steeds te wei nig capaciteit voor het uitzitten van straffen Naar aanleiding daarvan heeft dr Roethof vragen gesteld. Die vragen waren voor secretaris generaal Mulder aanleiding om het al afgesproken gesprek te verbieden. De heer Mulder vindt, zo zei de heer Roethof ons gisteravond, dat door die schriftelijke vragen de zaak in politiek vaarwater is gekomen en hij meent dat dr Roethof zich voor ver dere inlichtingen maar tot de minis ter moet wenden en niet meer met ambtenaren moet spreken. De heer Roethof zei ons gisteravond, deze gang van zaken „zeer verbazingwek kend" te vinden. Hij vroeg zich af. hoe het nou eigenlijk precies gaat met de vrijheid van meningsuiting van ambtenaren en met de vrijheid voor Kamerleden, contact te hebben met deze mensen. Minister Van Agt was van de gang van zaken waarschijnlijk niet op de hoogte. Hij is ziek. DEN HAAG De verwezenlijking van de tweede IJsselbrug bij Kam pen als dubbelbaansbrug is op het ogenblik financieel niet haalbaar. Dit is gebleken in een gesprek tussen minister Westerterp, vertegenwoor digers van gedeputeerde staten van Overijssel en de colleges van B. en W. van Kampen en LJsselmuiden. Aan de „commissie tweede IJs selbrug". die een dubbelbaans brug had voorgesteld, zal nu gevraagd worden hoe de bouw als enkel- baansbrug met aangepaste toelei- dende wegen zo kan gebeuren dat verdubbeling in de toekomst moge lijk blijft. In december 1974 kwam het project van de grond. Toen vond er tussen de gemeente en hulseigenaren van de vijf huizen een eerste gesprek plaats. In februari 1975 werd er door de huis eigenaren en de huurders een over eenstemming bereikt over de nieuwe huur. Op 1 maart j.l. konden de eerste bewoners hun verbouwde woning be trekken, die o.a. een nieuw dak heeft, een balkon in plaats van het vroegere „platje" boven de keuken en een rui mere keuken omdat de wc naar de hal werd verplaatst. De renovatie van de duurste woning kostte 45.200.—. Door subsidie zal de nieuwe huur onder de 200,— blijven. Vanwege de huurgewennlngsbljdrage van het rijk zullen de bewoners pas over drie jaar de volledige nieuwe huur moeten betalen. Enthousiasme De voorzitter van de planbegelei- (A DVER TESTJEt Uw krant onverhoopt niet ontvangen? Als u voor 12 uur belt wordt de krant zo vlug mo gelijk. maar in ieder geval dezelfde dag nog, bij u na bezorgd. In DEN HAAG, VOOR- BURG en RIJSWIJK kunt u bellen nummer 469445. In DELFT nummer 132519. b.g.g. 070-469445. In LEIDEN nummer 070- 469445. Buiten deze plaatsen kunt u zich in verbinding stellen met de agent. BSPB ■Hl DEN HAAG Als de vergunningen snel afkomen kan op 25 juni a.s. de eerste paal worden geslagen van het eerste woningbouwproject in Nieuw Waldeck. Dit werd gisteren in de vergadering van de commissie stadsontwikkeling meegedeeld door een woordvoerder van het coördinatieen managementteam. De eerste vier deelprojecten omvatten 485 woningen, waarvan 357 eengezinshuizen in het z.g. eerste lob. Opdrachtgevers zijn de woningbouwver eniging Patrimonium, 's-Gravenhage, Algemene Woningbouwvereniging en Verbetering Zij Ons Streven. Een vijf de plan voor het eerste lob zal worden gebouwd in opdracht van De Goede Woning. De eerste vier plannen zijn reeds bestekklaar. De woningen worden alle in de woningwetsector gebouwd en hebben 4,5 en 6 kamers. Getracht wordt in een deel van het eerste lob een parkeerdek van de grond te krijgen, waarvoor rijkssubsidie is aangevraagd. Door het plan loopt een busroute. Het bestemmingsplan Nieuw Waldeck komt binnenkort in de gemeenteraad. DELFT Op de plaats van Huize St. Anna aan de Oude Langendijk in Delft zal een nieuw wooncomplex worden gebouwd, bestaande uit 76 bejaardenwoningen met ruimten voor dienstverlening, zoals keuken, recreatieruimte en een winkeltje. Teneinde de bouw. van start te kun nen laten gaan moet het Komplan 1956 gedeeltelijk worden herzien. Van onze correspondent LEIDEN Gistermiddag is het modelproject particuliere wo ningverbetering aan de Siebóldstraat in de Leidse wijk De Kooi, een project dat huiseigenaren stimuleert tot renovatie van hun huizen, officieel geopend. dingsgroep, de heer De Vet, sprak gisteren zijn enthousiasme uit over dit project, maar drong er bij alle betrokkenen op aan bij de besluitvor ming en de uitwerking voortaan meer spoed te betrachten dan nu was ge beurd. Overigens beschouwde hij de voortzetting van het project als een uitdaging. Wethouder Verboom van Volkshuisvesting wees op enkele pro blemen. Hij zei dat huiseigenaren en huurders aanvankelijk moeilijk voor een dergelijke renovatie te porren waren en dat de kosten helaas hoger waren uitgevallen dan geraamd was. Met de heer Van Oelderen, één van de bewoners, was hij het eens dat door de uitgebreide inspraak, die de huurders kregen, de verbouwing on nodig was vertraagd. Tot en met aanstaande zaterdag kun nen de vijf eerste verbeterde wonin gen. de nummers 7 fm 15 in de Sie bóldstraat. door hulseigenaren, buurtbewoners en andere belangstel lenden worden bezichtigd. LEIDEN Het Leidse bedrijfsleven is slecht te spreken over het gemeen tebestuur. Het Leidse gemeentebes tuur wordt een geringe besluitvaar digheid en een onduidelijk beleid ver weten. Dit blijkt uit een rapport, dat de Kamer voor Koophandel en Fa brieken voor Rijnland wijdt aan het investeringsklimaat in Leiden. Uit een enquête in het bedrijfsleven is een flink aantal wensen naar voren gekomen. Op basis daarvan vraagt de Kamer onder meer een realis tischer beleid waar het de verkeers- en parkeersituatie betreft, een doel matiger beleid op het gebied van gronduitgifte en grondprijzenen een betere reservering van plaatsen, waar economische activiteiten ontplooid kunnen worden. DEN HAAG Op het Haagse stad huis is een grote stapel brieven bin nengekomen van Hagenaars, die zich verzetten tegen de openstelling van de Jozef Isröelslaan. De brief schrijvers vrezen een hoop overlast indien deze laan toegankelijk wordt voor verkeer dat van de Utrechtse Baan komt. Het is de bedoeling, dat de Utrechtse Baan in het laatste kwartaal van dit jaar in gebruik ge nomen wordt. Volgens een enquête, gehouden door twee bewoners van de Jozef Israels- laan, is 86 procent van de onder vraagde bewoners en omwonenden tegen openstelling van de laan. De Vereniging Vrienden van Den Haag, die verbijsterd is over „de voorgeno men aanslag op een voortreffelijke woonwijk", vraagt de gemeenteraad veel waarde te hechten aan de en quête. die 'immers boekdelen spreekt'. Op een enkele uitzondering na zijn de briefschrijvers van me ning, dat zoals actrice Wieteke van Dort, één der bewoners, schrijft —„het leefklimaat in de wijk zwaar aangetast" wordt. SPRANG-CAPPELLE Bewoners in een deel van het Brabantse Sprang-Capelle zijn ontstemd over het feit dat zij rioolbelasting moeten betalen aan de gemeente, hoewel de riolering naar hun oordeel nog niet functioneert. Zij hebben de aanma ningen van de gemeente al in de bus gekregen. „Een onrechtvaardige zaak", vonden de circa vijftig mensen die in café De Witte Brug bijeen kwamen om te overleggen welke stappen zij kunnen nemen. Eenstemmig zeiden de Capellenaren de rioolbelasting aan de gemeente niet te zullen betalen. Dezer dagen gaat een brief, vergezeld van handte keningen, naar het gemeentebes tuur. Een aantal bewoners in het dorp wil van de gemeente ook wel eens weten wat aansluiting op het riool nu pre cies kost. De voorzitter van het actie comité, de heer P. van Dijk, ver klaart dat de kosten gemiddeld op 700 gulden per aansluiting komen. Dit extra bedrag zal het gevolg zijn van het feit dat in Capelle overal aanslultpunten moeten worden ge maakt. In een ander deel van Sprang-Capelle waren er die aan- sluitpunten al bij het leggen van het riool, zodat de extra kosten voor de bewoners daar zeer gering zijn. De raad van Sprang-Capelle ging op 31 augustus 1973 akkoord met het voorstel van b en w rioolbelasting te gaan heffen zodra het riool er ligt en het mogelijk is de woningen daarop aan te sluiten. Er wordt ook een brief naar de raad gezonden met het ver zoek om ontheffing van het destijds genomen raadsbesluit. DEN HAAG De gemeente 's Gra- venhage heeft een kort geding aan gespannen tegen een groep van on geveer vijftien minderjarige jongens en meisjes, die sinds eind februari de leegstaande villa op het landgoed Clingendael gekraakt hebben. De ge meente Den Haag zal onmiddellijke ontruiming van de villa eisen. Het kort geding dient vrijdag 19 maart voor de president van de rechtbank in Den Haag. De bezetters maken deel uit van de onlangs opgerichte vereniging „Bamboulee", die zich ten doel stelt het landgoed Clingendael weer in de vroegere staat terug te brengen. On der het motto „Kraak nu, kraak be ter" werd de villa bezet. Het in de vorige eeuw aangelegde landgoed Clingendael verviel in 1969 aan de gemeente Den Haag. Met restauratie is een bedrag van 7 miljoen gemoeid. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Er is onzekerheid gerezen, over de bouw van een nieuw Huize „Deo Gratias" op een stuk grond aan de Badhuisweg en de Nieuwe Parklaan. De raadscommissie voor stads ontwikkeling bleek gisteren ernstig verdeeld ovér het nieuwbouwplan van dit protestants bejaarden centrum. Ook in het verleden zijn nogal wat bezwaren tegen de uitgifte van de grond in erfpacht voor deze nieuw bouw geuit. Op het ruim vierduizend hectare grote terrein staan 352 bo men, waaronder veel volwassen ie pen, eiken, esdoorns en populieren. De PvdA-raadsleden Ten Velden en Dulvesteijn en de heer Geleijnse (PPR) behielden hun stem voor. De liberalen Ressenaar en Heus, alsme de de CDA-raadsleden Otter-te Kolsté en Lampe waren wel voor de gronduitgifte aan de Stichting. De tegenstemmers vonden over het algemeen het geprojecteerde tehuis (met 184 vereorgingsplaatsen) te massaaal en te hoog (6 en 8 lagen) en een te grote inbreuk maken op het groengebied. De heer Lampe meende dat de nieuw bouw wenselijk is gezien de enorme behoefte aan bejaardenhuisvesting in Scheveningen. Tevoren bepleitte ds H. Ploeger, voorzitter van het bestuur van „Deo Gratias" de noodzaak van de nieuw bouw. De bejaarden van de stichting zijn nu nog gehuisvest in het gebouw „Gouden Wieken". Dit pand voldoet niet meer met betrekking tot de te stellen eisen voor specifieke bejaar denhuisvesting. Ds Ploeger: „Als Stichting achten we ons moreel ge bonden aan de toezegging jegens de eigenaar het pand eind 1976-begin 1977 te verlaten." Wethouder Nuij deelde nog mee dat de stedebouwkundige adviseur voor dit gebied geen bebouwing op het terrein wenst. De welstandscommis sie is na verscheidene vergaderingen ten slotte akkoord gegaan met de omvang van de bouwmassa, omdat het project „financieel haalbaar" moest worden gemaakt Aanvankelijk zou de nieuwbouw voor 140 bejaarden zijn bestemd, in het laatste ontwerp is de bebouwing hoger geworden (184 kamers). De gemeenteraad zal nu uit moeten maken of „Deo Gratias" uiteindelijk haar bouwplan aan de Nieuwe Park- laan kan realiseren. Van een onzer verslaggevers ZWOLLE Gedeputeerde staten van Overijssel willen het Eco nomisch Technologisch Instituut Overijssel (ETIO) dat sinds de economische crisis van de dertiger jaren in deze provincie ope reert, bij de provincie onderbrengen. Dat hebben zij in een gisteren gepubliceerde nota over de sociaal-economische structu ren meegedeeld. Volgens gedeputeerde staten is de overheid in het licht van de proble matiek op sociaal-economisch ter rein gedwongen haar eigen ambtelijk apparaat „geducht te versterken," ook met vakeconomen. Naar hun me- signalen hebben bereikt over de groeiende ondoorzichtigheid van de bestaande structuren op sociaal- economisch terrein in deze pro vincie." Bij besturdering van de structuren nlng zal dit het beleid op economisch bleek dat meer dan vijftig instanties gebied ten goede komen, ondermeer Van overheidskant zowel als van ook omdat zodoende een betere be langenafweging in het totale beleid mogelijk wordt. In de visie van gedeputeerde staten moet het ETIO, één van de oudste instellingen op economisch gebied in Overijssel, die ongeveer twintig me dewerkers telt, worden omgevormd tot één provinciale dienst: de Econo mische Dienst Overijssel. Behalve bij de Economische Dienst Overijssel (rekening wordt reeds gehouden met provincle-nleuwe-stijl) zouden de ta ken van het ETIO dienen te worden ondergebracht bij de Overijsselse Ontwikkelingsmaatschappij en de regionale ontwikkelingsbureaus. Sinds het begin van de jaren zeventig is er veel veranderd, het geen niet primair voortkwam uit andere opvat tingen ten opzichte van het ETIO. Het werd in de eerste plaats veroor zaakt door een Ingrijpend gewijzigde economische situatie. Daaruit vloeide voort dat de overheid op korte termijn doeltreffend aan dacht moet kunnen geven aan de structuur van de economie. Ondoorzichtigheid In de nota over de sociaal- economische structuren hebben ge deputeerde staten een poging onder nomen wat licht te brengen In het oerwoud van instellingen, die op al lerlei niveaus in Overijssel werkzaam zijn. Zij merken op dat hen „vele particuliere zijde aan het sociaal- economische front actief zijn. In de nota wordt hiervan een inventarisa tie gegeven. Gedeputeerde staten wijzen erop dat in een ideale structuur de functies, nodig om een op de praktijk toeges neden beleid op sociaal-economisch terrein te kunnen voeren, op een lo gische wijze moeten worden onderge bracht. Duidelijke taakomschrijving van elk der oganen is nodig. Voorts dienen doublures te worden verme den. In dit ideaal-model is voor een zelfstandig ETIO geen plaats meer. IADVERTENTIE Honderd jaar De Gereformeerde Kerk va veningen hoopt in 1977 ha derdjarig bestaan te vier voorbereidingscommissie, staande uit ds. H. Sweepa heer Huisman heeft mede dat er een gedenkschrift schijnen. Aan dit geschril nu reeds gewerkt Van over uit het Haags Gemeenten worden gegevens opgecüe viering zelf zal een sober k dragen. Cameretten De Stichting Cameretten I organiseert ook dit jaar voor de 11e keer het lands-Belgische amateurc festival in dt aula Technische Hogeschool ta op 4.5 en 6 november. Deel kunnen zich aanmelden bij retten vanaf heden tot en september. Het optreden door de KRO en de BRT o men en uitgezonden. Rookverbod De bekende dr. L. Meina Amsterdam heeft de Haa meenteraad verzocht een r bod in te voeren op alle sch de residentie. „Uw besluit a waarde winnen als ook in v< ringen van uw raad en com een rookverbod zou worde voerd, alsmede in alle wei ten van gemeenteambten aldus dr. Meinama. „Het ia en uiteindelijk zondheidsbescherming schoolgaande jeugd die d prevaleren, niet de rookven van sommigen". Verstedelijking Het CNV is van mening, dat mogelijk mensen setrokkei ten worden bij dediscussli de verstedelijking;nota v nister Gruijters. Het gaat nota om een zorgvuldig g van de leefruimte die on biedt. De plaatselijke be< bond van het CNV Voo Leidschendam roept belai lende leden op deel ie nemi de „raadpleging" over Gn plannen. Men kan zich oj bij de heer E. Dijkstra, plas secretaris van het CNV, Gr van Stolberglaan 434, Leid dam, 070-177309. Actie autobus De Actie \anschaf Auto-Bi Verpleeghuis Preva Sticht Den Haag heeft al 26.000 verd. De bus gaat 150.01 ten, zodatnog meer geld n In mei wcrdt daartoe eet bazaar in (e Preva Sticht houden m.n.v. artiesten al Boltini en Zonny Tober. deel van de lazaar is een ro markt. Artikelen daarvoor \i van 22 tot 27 maart in Den West en Loosluinen huis-aa ingezameld. Medewerkers welkom. Inlicttingen: 0704 Giften op giroek. 5311 t.n. va Stichting, ,^aat ze de b 'I missen". Torentje De gemeente )en Haag i plan het torenfe, van het aan de Kazernetraat 44 behoeve van de Kon: bliotheek aan he.rijk is verl te laten restaureen. Het t verkeert in slecht staat en de toekomst gevax voor de ving kunnen ople eren. Residentiekaor Het veertig jaar bestaande dentiekoor gaat ;ijn rep avonden openstellei voor resseerden. Gemiktvordt sen die de beeldbus zat zich aan een culturee hobb dit geval de zang rillen v Donderdagavond 25 maart april tussen 20 en 2é uur ii welkom in het Haag» Wes - 175, ingang Theater b de Het koor laat weten da bez< beslist niet lastig wordn ge met een ledenlijst, mar o gemak de prestaties krnn luisteren. Inlichtingen ver het secretariaat, NijkerJai Den Haag (tel. 399617). Bus is „in" Op de Delftse stadsbus 1975 ongeveer 150.000 pasfl meer geteld dan in het gaande jaar. In de afgelojE jaren steeg het vervoers, met meer dan een half i n passagiers. In totaal maai S in 1975 ruim twee miljoen o e van de Delftse buslijnen Wat de invloed dit jaar zal lijn 63 (woon-werklijn wijk) zal nog uit de telliL.„_. ten blijken, die in de eersl J11 van dit jaar worden gehou *e En dan nog In het Haagse Gem< seum is van 20 maart tot ei mei een expositie te zien werk van de componist Joh n genaar. Pulchi Studio, Voorhout 15 in Den Haa van 20 maart tot en met onderdak aan de fototentflfe ling „Haagse gezichten", periode is hier ook te tweede deel van de tento ling „De gemeente koopt I 01 Ei «c or to» In het bezit van een brorniC EN gewend om vroeg op te stif® Wilt u een aantrekkelijke bijverdienste? Dan bant u onze man. om onze inspekteur in Den Haag. waar nor te staan in zijn taak. onze abonnees dagelijks van een kn voorzien. Voor Inlichtingen kunt u zich wenden tot TROUW/KWARTET B.V. Parkstraat 22, Den Haag. Telefoonnr. 070-46944Jfcd et-

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 6