PSV in halve finales Den Haag in modder onderuit Europa Cup I Europa Cup II UEFA Cup IJshockeyteam staat voor zware opgave an der Kuylen zorgt voor winnende treffer 3É ircelona der met irfbalscore Wereldkampioenschap B-poule opnieuw in West Ham United beslist wedstrijd in eerste helft Timman breekt af tegen Rus Karpov stase betaalt „Gemengd" voetbal een succes IRDAG 18 MAART 1976 SPORT TROUW/KWARTET 13 r Matty Verkamman DHOVEN Het was tenslotte Willy van der Kuylen, die PS V e twaalfde minuut van de eerste verlenging, aan het beslis- le doelpunt hielp (3-0). Daardoor was de in Split opgelopen 2-0 lerstand volledig teniet gedaan, en plaatste PSV zich voor de re finale van het Europa Cup I toernooi. PSV heeft het wel heel erg moeilijk gehad tegen de nisch erg begaafde Joegóslaven. Jan van Be veren hield in e helften met schitterende reddingen Hajduk van doelpunten >as na de rust kwam PSV via Dahlqvist en Lubse op de 2-0 sprong. PSV was het duel, in een op het laatste moment gewijzigde opstel ling, begonnen. Rechterspits René van de Kerkhof was door een plotse linge griepaanval geveld en vervan gen door de jeugdige Zweed Peter Dahlqvist. Overigens een betrekke lijke verzwakking, aangezien PSV's snelle spits de laatste weken uit vorm is en Dahlqvist in Splitt als invaller tot een der beste spelers uitgroeide. Een andere wijziging had coach Rijvers in de verdediging aan gebracht. Jan Poortvliet, die in de hele wedstrijd constant door Djodje- vic voorbij was gesneld, had op het middenveld tot taak gekregen spel maker Jerkovic uit zijn doen te ha len. Zodoende moest Gerrie Deijkers dit keer Djordjevic afstoppen en Huub Stevens de minstens zo ge vaarlijke Zungel. Op de rechtsbackplaats stond Kees Krijgh tegenover zijn lengte equivalent Ivan Surjak. De mandek- kers konden ondanks de uiteraard aanvallende bedoelingen van PSV hun primaire taak geen moment ver geten, aangezien Hajduk allerminst alleen maar wilde verv ee verde digen. Natuurlijk, PSV had van begin af aan het overwicht, verlangde ook nadrukkelijk naar een snelle treffer. Maar de realiteit was wel, dat Haj duk zich in de eerste periode de beste kansen verschafte. Om precies te zijn in de twaalfde minuut, toen laatste verdediger Peruzovic ra zendsnel uitbrak en de bal in het strafschopgebied plaatste. Jerkovic trof het leer daar voor een gapende doelmond. Jan van Beve- ren, in Split al de uitblinker, redde tot ieders verbazing met een schitte rende reactie. De kansen voor PSV beperkten zich tot een kopbal voor de in de lucht weer ijzersterke Ralf Edström en een perspectief biedende situatie voor Willy van de Kerkhof. Beide malen ontbrak het echter aan doortastend heid. Hajduk was halverwege de eerste helft weer eens gevaarlijk, toen de andermaal matig acterende libero Van Kraay een grove fout maakte, waardoor Surjak kon uitbreken. Kees Krijgh moest op het laatste moment de zaak glad strijken. Zoals ook Van Beveren vlak voor rust Djordjevic op het nippertje van een goal moest afhouden. Allemaal situ aties die bewezen dat Hajduk inder daad zoals trainer Ivic had voor speld op een beslissend derde doelpunt uit was. De Joegoslaven zochten de aanval, zodra het maar even mogelijk was. PSV had intussen alle moeite met het door de regen spekglad gewor den veld. Met name de passes van Willy van de Kerkhof en Edström bleken vaak niet berekend voor de glijbaan, die de grasmat was. [A Johan Cruijff en Johan kens waren de twee spelers die elona gisteren juist de kracht om zich via Levski Spartak te plaatsen voor de halve fina- an het toernooi om de UEFA Barcelona kwam met een zoge- ïd veilige voorsprong naar Sofia, janje werd met 40 gewonnen, er leek in Sofia alle gevaar voor elona dat uiteindelijk met lalcijfers 54 werd verloren, aard startte Levski voluit aan- id. De ploeg die eerder Ajax uit jemooi om de UEFA Cup stoot- d geen enkele andere keuze. Het s liet niet lang op zich wachten, achtste minuut al passeerde doelman Mora. Twee minuten kwam Levski in een kansrijke Via Jordanov werd het toen Barcelona was duidelijk in pa- geraakt en ging de groffere mid- aanwenden om de Bulgaarse te keren. Johan Neeskens ver zijn bekende brekende aamheden terwijl Cruijff zijn alle eer aan deed door op het mveld via goed balbezit wat creëren, lona besliste het duel in feite in aatste kwartier van de eerste Marcial maakte 2—1 en Assensi op slag van rust dat doelman iv voor de tweede keer gepas- werd. na rust kwam Levski opnieuw voorsprong via een doelpunt lassov. Ook toen was het nog een te hard duel, waaraan de scheidsrechter Kenneth Burns handen ep fluit vol had. In die le kwam Barcelona echter weer Heredia was de man die 3—3 ui tekenen. ikele minuten later kwam Bar- zelfs op een voorsprong, gaf de Spanjaarden een chop en daarvoor kwam uiter- de grootste strafschopspecialist voren: Neeskens. Hij maakte n oog met Staikov geen fout: minuten voor het einde kreeg Spartak toch nog de zege. Een vrijstaande Jordanov maakte :erste instantie 44 van, terwijl n dezelfde minuut ook Levski ien strafschop kreeg. Uit die trap bepaalde Panov de land op 54 voor de Bulgaren. Croy, de doelman van enring en van het nationale van Oost-Duitsland, groeide uit grote held van het duel tussen enring Zwickau en Celtic voor Dernooi om de Europa Cup II. Ludwig Blank al in de vierde it voor de Oostduitsers had ge- ging Celtic volop in de lenring beperkte zich tot verde en slaagde erin om de kostbare {prong van 1—0, die na het gelij- fel van 1—1 in Glasgow voldoen- as voor het bereiken van de finales, vast te houden, kreeg drie goede kansen om de ""ptand weg te werken, maar >e reddingen van Croy op scho- Jan Hood en McDonald stonden tfis voor de Schotten in de weg. ven in het Dimitroff-stadion in tu 40.000 toeschouwers. ger SV heeft met knap verde- spel het Poolse Stal Mielec ihakeld voor de UEFA Cup. Na 'er van Nogly, in de zestiende lt van de eerste helft, had de lduitse formatie weinig moeite haotische aanvallende Stal van te houden. .gde 35.000 toeschouwers (Mielec 1 7.000 inwoners) viel er nauwe- ets te beleven. Bij de thuisclub de gevaarlijke aanvallers La- Ja*i Domarski kundig uitgescha- Real Madrid (Sp.)—Borussia Mgladbach (WDId.) Bayern München (WDId)Benfica (Port.) PSV (Ned.)—Hajduk Split (Joeg.) St. Etienne (Fr.)—Dynamo Kiev (Rusl.) Eintracht Frankfurt (WDId.)Sturm Graz (Oos.) Sachsenring (DDR)—Celtic (Schot.) Wrexham (Wal.)Anderlecht (Belg.) West Ham United (Eng.)—FC Den Haag (Ned.) Liverpool (Eng.)Dynamo Dresden (DDR) Stal Mielec (Pol.)Hamburger SV (WDId.) AC Milan (It.)FC Brugge (Belg.) Levski Spartak (Buig.)Barcelona (Sp.) le 2e 2—2 1-1 0—0 5—1 0—2 3—0 0-2 3-0 2—0 1—0 1—1 1—0 0—1 1—1 2—4 3—1 0—0 2—1 1—1 0—1 0—2 2-1 0—4 5-4 Harry Lubse brengt PSV koppend op een 20 voorsprong Tevens werd opnieuw duidelijk, dat de rust bij PSV zienderogen ver dween, wanneer niet snel de leiding werd genomen. Waarbij nog een extra moeilijkheud was dat Hajduk zich dus niet opstelde als de doorsnee club die in Eindhoven te gen PSV moet spelen. Vooral van Kraay kon maar moeilijk aan de idee wennen da Hajduk ook nu aanviel. De international stapelde fout op fout, waarbij een volkomen verkeer de toepassing Van de buitenspelval in de vierde minuut van de tweede helft het summum was. Djordjevic kreeg er een vrije kans door, waarna van Kraay zelf op de doellijn moest redden. Rijvers had ka rust voor meer aan- valskracht gekozen. De Engelse spits Deasy verving Jan Poortvliet. En na nog enkele moeilijke situaties in het eigen strafschopgebied slaag de PSV dan uiteindelijk twee keer achter elkaar. In de vijftiende mi nuut bereikte een pass van Huub Stevens de volkomen vrij staande Dahlqvist, die gemakkelijk kon in schieten. En vier minuten later was het andermaal raak. Van Kraay loste van afstand een sqhot, dat via de kruin van Jerkovic tegen de lat stuitte. Haary Lubse was in de rebound ver volgens ter plekke om raak te kop pen: 2—0. Een stand, die op dat moment goed was voor een verlenging, maar te- vems uiterst broos was. Want een tegengoal van Hajduk, dat tevoren de beste kansen had laten liggen en echt het betere voetbal had gespeeld, zou alle illusies van PSV immers ver morzelen. Want ook 31 zou voor de Brabanders niet meer toereikend zijn. En Hajduk was dicht bij een tegengoal, verdiende die ook toen Surjak een kwartier voor tijd door Stevens in het strafschopgebied werd gehaakt. De Oostenrijkse scheidsrechter Line- mayr, die in totaal de zaken goed in handen had, handelde echter als zo- velen van zijn collega's op het hache- lijkste moment: toonde geen moed en liet verder spelen. PSV-HAJDUK—SPLIT 3—0 (0—0>: Dahlqvist 1—0. 64 Lubse 2-0. 102: Van der Kuylen 3—0. Scheidsrechter: Linnemayr (Oos). 20 000 toeschouwers. PSV: Van Beveren; Krijgh. Stevens. Van Kraay. Deijkers, W v.d Kerkhof. V.d Kuylen. Poortvliet (Daceyi; Lubse. Edström, Dahlqvist. Hajduk Split: Meskovic; Buljan. Peruzovic. Kor- tella. Boljat: Rozic. Jerkovic. Musinic; Surjak. Dzjordevic. Zungl. BIEL Het Nederlands ijshockeyteam staat vanal vandaag voor tien uiterst zware dagen. In Zwitserland (In de plaatsen Biel en Aarau) moet het Nederlandse team de plaats van de B-poule voor het wereldkampioenschap weer voor een Jaar zien veilig te stellen. Een zware opgave, want Nederland dat toch al niet tot de InnsbrUCk valt niet sterkste landen van de poule hoort, komt ook niet op z'n sterkst te voorschijn. Wereld Cup CARACAS Rene Hemmer, de voorzitter van de Venezolaanse voetbalbond, heeft bekend ge maakt dat Europees voetbalkampi oen Bayern München in Caracas om de wereldkampioenbeker zal spelen tegen Independiente (Arg.), de kampioen van Zuid-Amerika. De voetbalbond van Venezuela neemt de organisatie op zich en staat borg voor de gages van beide teams. Zo wel Independiente als Bayern München krijgt 130.000 gulden. Wanneer de wedstrijd zal plaatsvin den is nog niet bekend. Dit hangt af van de prestaties van de Duitse club in het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen. Vijf miljoen NAPELS De duurste voetballer aller tijden in Italië, Guiseppe Sa- voldi did* aan het begin van dit seizoen van Bologna naar Napoli kwam, wil weer weg bij deze club. Naar zijn mening zijn er teveel me ningsverschillen binnen het clubbe stuur van Napoli. De 29-jarige aan valler, die ook voor het Italiaanse elftal speelt, is al benaderd door Juventus. De vereniging uit Turijn wil vijf miljoen gulden neerleggen voor Savoldi, waarbij Napoli een andere international, Anastasi, op de koop toe krijgt. INNSBRUCK Als de Olympische Winterspelen van 1980 niet in het Amerikaanse Lake Placid gehouden kunnen worden, zal Innsbruck zich niet nog eens kandidaat stellen. Dit heeft burgemeester Alois Lugger van de Oostenrijkse stad tijdens een persconferentie gezegd. Lugger rea geerde daarmee op rapporten waarin stond dat Lake Placid de financie ring niet rond had en dat Innsbruck mogelijk weer zou willen inspringen. „Het zou niet in overeenstemming zijn met het Olympisch idee" zo zei Lugger. „De plaatsen waar de Spelen gehouden worden moeten over gaan van continent naar continent om de Olympische gedachte levend te hou den." Innsbruck organiseerde in 1964 de Winterspelen en nam de or ganisatie voor 1976 over van Denver toen deze stad niet in staat bleek het evenement te organiseren. De Winterspelen in Innsbruck heb ben dit jaar anderhalf miljoen toeschouwers getrokken. Het verlies bedraagt minder dan 60 miljoen schilling (ruim 8 miljoen gulden). Er is in totaal 210 miljoen schilling uit gegeven voor de bouw van de ver schillende faciliteiten. Daarnaast is er nog 668 miljoen schilling uitgege ven aan de bouw van het Olym pische Dorp, een zwembad en ver schillende wegen. Maar ook zonder de Spelen was dit bedrag voor de zelfde zaken bestemd geweest. Voor de Oympische zomerspelen van Montreal zijn tot dusverre in Neder land circa 17.000 kaarten verkocht. De meeste belangstelling blijkt te bestaan voor de atletiekwedstrijden, waarvoor 5000 mensen een kaart hebben besteld. Toegangskaarten voor de zomerspelen zijn vanaf nu nog slechts verkrijgbaar bij het centrale verkoopbureau van het or ganisatie-comité in de St. James- street 388 te Montreal-West. Het team van coach Bob Jastremski heeft zich door een veelheid van omstandigheden niet optimaal kun nen voorbereiden op het toernooL Zeker is het in ieder geval dat door de uiterst korte voorbereiding zo er al van een voorbereiding kan worden gesproken er in de eerste wedstrij den geen eenheid op het ijs zal ko men. Daar komt nog bij dat Neder land enkele sterren zal moeten mis sen. Zo ontbreekt bijvoorbeeld Dick Decloe, een van de beste aanvallers die in een Oranje-shirt gestoken kan worden. Nederland behoort zeker niet tot de kanshebbers op de titel. Het uit gangspunt blijft behoud van de plaats in de B-poule. Het grote werk moet dan ook komen tijdens dit toer nooi van Roemenië, Joegoslavië en Japan. Mogelijk hoort ook Zwitser land bij de favorieten. Voorlopig is dit land, door de slechte prestaties tijdens de Spelen in Innsbruck toen men op een ha laatste werd, echter niet meer dan een outsider. Zwitser land moet het waarschijnlijk vooral hebben van de publiekssteun die de ploeg zou kunnen inspireren tot op vallende prestaties. De landen die waarschijnlijk op het tweede plan zullen strijden zijn Bul garije, Italië, Noorwegen en Neder land. Daarbij kan worden aangete kend, dat Nederland onlangs nog twee wedstrijden tegen Bulgarije speelde. Belde keren werd gewonnen, maar de Bulgaren wilden daarbij wel laten aantekenen dat Nederland veel te hard speelde. Een verwijt dat het ijshockeyteam weinig deert, Neder land moet het immers voorlopig nog van een forse inzet hebben om bij te kunnen blijven. Roemenië gaat in het toernooi met een psychologische voorsprong van start. Vorige maand, tijdens de Olympische Winterspelen in In nsbruck, won Roemenië de B-poule. Er kan aan het team op zo korte termijn niet zoveel veranderd zijn, dat de winst in Oostenrijk teniet ge daan is. De winnaar van het toernooi in Biel en Aarau promoveert naar de A-poule. De laatste twee degraderen naar de weinig aantrekkelijke C-poule. VOETBAL Voor de Engelse competitie werden twee wedstrijden gespeeld: Arsenal- Newcastle United 0—0. Wolverhampton Wanderers—Tottenham Hotspur 0—1. VOETBAL FC Groningen won voor IS00 toeschouwers In Groningen met 20 van het Zweedse IFK Norköping. VOETBAL In de Franse competitie ein digde het duel tussen de nummers twee (Nantes) en drie (Sochaux) in een 1—1 ge lijkspel. St. Etienne. dat niet speelde, heelt in de stand een voorsprong van een punt op deze belde clubs. VOLLEYBAL - AMVJ won in Amsterdam in de kwartfinale voor de beker met 30 (15-13, 15-11. 15-10) van stadgenoot US. TENNIS In Dallas won Betty Stöve in de tweede ronde van een toernooi met 6—3,64 van de Tsjechische Renata Tomanova. SKOPJE Jan Timman heeft zijn partij in de veertiende ronde van het internationale toernooi in Skopje te gen wereldkampioen Anatoli Kar pov afgebroken. Timman zal het erg moeiiyk krijgen by het voortzetten van de party, omdat werd afgebro ken in een voor Karpov gunstige stand. Voorlopig heeft Timman nog steeds de derde plaats in de rangschikking in handen, achter Karpov en de Oostduitser Wolfgang Uhlmann. De ze laatste kwam in de veertiende ronde remise overeen met de Hon gaar Andras A dor jan. Uitslagen veertiende ronde: Adorjan (Hon- g)—Uhlmann (DDR)'/j. Nicevski (Joeg)—Vc- Earujan (Rusl) 1—0, Karpov (Rusl)—Timman (Ned) afg.. Vellmirovic (Joeg)—'Tardjan (VS) 0—1. Kurajica (Joeg)—Oeorgfjevskl (Joeg) 1—0. Sofrevsk) (Joeg)—Jancev (Joeg) •'t—'h, Re- shevsky (V8>—Matanovlc (Joeg) Ivanovic (Joeg)—lvkov (Joeg) >/i. Stand: 1. Karpov 11*1 afg.. 2. Uhlmann II. 3. Timman 8V> 2 afg., 4. Kurajica en Tardjan 8V>. 6. Vellmirovic 8. 7. Adorjan 8. Ivkov 7. 8. VaganiJan 6'/j i afg.. 10. Matanovlc 6Vi. 11 Nicevski S'/i+l afg.. 12. Reshevski en Sofvrevskl 5'/-. 14. Ivanovic 4'/i 1 afg.. 15. Georgjjevski 3. 16. Jancey 2. door Richard Matthijsse LONDEN Voor FC Den Haag is het toernooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars geëindigd in een uiteindelijk verloren slag in de modder. Op het zo moeilijk te bespelen veld van West Ham United verloren de Hagenaars met 3—1. In een duel dat na vijfenveertig minuten beslist leek. Toen immers liedde West Ham al met 3—0. Zoals dat veertien dagen geleden in Den Haag de strijd toen ook gestreden leek, bij de 4—0 voorsprong van de Hagenaars. Maar zoals West Ham toen terug kwam, kwam Den Haag gisteravond ook terug. i gi 'tfase kreeg HSV vla Volkert en ayer nog enkele mogelijkheden, toen stond doelman Kukla op Iste plaats. Na de treffers van Trevor Taylor, ^lanlce«o"fg In Bonds en Lampard leek Den Haag de TTOT7 geslagen ploeg. De Engelse storm was te sterk geweest. Maar kort na rust maakte Lex Schoenmaker er 3—1 van en toen was er weer veel mogelijk. FC Den Haag ging verwoed in de aanval, riskeerde alles en liep twee gele kaarten op (Mansveld en Kila) maar bleef tenslotte toch ste ken. Trainer Boskov kan praten over een nieuw contract. Dat werd in Lon den duidelijk. Maar hij laat voorlopig afgezien van alle transferperikelen een ploeg na die zich in het Europa Cup voetbal uitstekend geweerd heeft. Vujadin Boskov, de Haagse oefen- meester, had in de loop van woensdag zijn aanvankelijk onbe- grensd optimisme al behoorlijk ge- 'pldrP^nrH Molilnv temperd. De klaagzang van aanvoer- tiuretora IViailKOV der Aad Mansveld dat hij zich alles- o i ATA Andrj Malikov uit de behalve optimaal fit voelde de ^fUnie heeft gisteren in Alma Hagenaar kampt met een gekwetste linkerknie die niet voldoende rust krijgt om te genezen had het nodi ge bijgedragen aan de plotseling somber getinte opwellingen van de Joegoslavische trainer. Mansveld is nu eenmaal bij FC Den Haag de allesoverheersende sleutel figuur die door zijn voorbeeldige in- AS Ilie Nastase mag weer >en aan door de Raad van Be- tennissers goedgekeurde wed- ïn. Hü heeft de boete van 6000 tdie hem door deze Raad was fd. omdat hy vorig jaar in i weigerde een wedstrijd uit te betaald. De 6000 dollar zullen öede komen aan de Canadese bond en besteed worden aan v0 tugdtennisprogramma. 'n9 - tijdens de militaire y tskampioenschappen, het we- cord op de 1000 meter verbe- n gebracht op 1 min. 15,76 sec. fde record stond op naam van m ndgenoot Valeri Moeratov, die s een jaar eerder op dezelfde min 16,92 sec. realiseerde. stelling en zijn resolute optreden in staat is, het hele team op te jagen en te inspireren. En ook Boskov wist deksels goed, dat dit West Ham Uni ted negentig minuten lang alle ener giebronnen zou aanboren om de in het Zuiderpark opgelopen 4—2 ach terstand weg te werken. „We zullen ze vermoorden", had manager Ron Greenwood in de „Daily Mail" uitge roepen. Agressieve taal die Boskov uiteraard niet was ontgaan. „Gelukkig wordt de wedstrijd in Nederland niet recht streeks op de televisie uitgezonden", had hij glimlachend gereageerd. Boskov wilde daar alleen maar mee zeggen, dat FC Den Haag meer de fensieve dan offensieve strijdplan nen had. Gezien ook de onvoorstel baar slechte terreinomstandigheden een te billijken tactiek- Voor FC Den Haag was het uiterma te belangrijk, de openingsfase onge schonden door te komen, want, zoals te verwachten viel, was het Britse offensief onstuimig, maar de Hage naars stelden daar aanvankelijk een perfecte dekking tegenover. West Ham kwam in de ouverture van deze Europa Cup-strijd vooralsnog dan ook niet verder dan een onge vaarlijk afstandsschot van Paddon, de middenvelder, die in het eerste Alan Taylor (achter no. 9 Bill Jennings) gaat West Ham United op een 10 voorsprong brengen. Doelman Ton Thie en Simon van Vliet (no. 4) kunnen Jr.?.r r.iets meer aan veranderen. duel de basis had gelegd voor de twee tegentreffers. Boskov had Kila bij Paddon geposteerd, en Perazic met de bewaking belast van spelbe- vensgevaarlijke actie van Bonds, maar Aad Mansveld was tijdig ter plaatse om het dreigende gevaar in de kiem te smoren. paler Brooking in de hoop het mid- Behalve Mansveld kweet ook voor- denveld van de Londenaren te ontre gelen. FC Den Haag zag. naarmate de eerste helft vorderde, langzaam kans, ook enige initiatieven te ont plooien. Nadat Kila, Van Leeuwen en Bres de bal ver hadden opge bracht in de defensie van West Ham. ontstond er voor Schoenmaker een gunstige mogelijkheid aan te leggen. Zijn schot vloog echter juist naast. Onmiddellijk daarop volgde een le- stopper Simon van Vliet zich uitste kend van zijn taak. Hij week geen seconde van de zijde van Jennings. Maar in de 28ste minuut moest FC Den Haag toch zwichten. Alking wer velde door de laatste linie van de Hagenaars, knalde tegen doelman Thie op. waarna de toestormende Alan Taylor het met dertigduizend toeschouwers gevulde stadion in lichterlaaie zette. Vijf minuten later kreeg FC Den Haag andermaal een gevoelige dreun te verwerken. Lampard. de linkervleugel verdediger, liet van grote afstand een inzet van zijn voeten vertrekken, die als een granaat insloeg. Een doel punt van zeldzame klasse. FC Den Haag lag in verloren posi tie. En toen Korevaar vervolgens Alan Taylor binnen de strafschoplij- nen vloerde, kon aanvoerder Bonds de door de Hongaarse scheidsrechter Pallotai terecht toegekende strafschop verzilveren: 3—0. Na deze dramatische ontwikkeling was dat voor Boskov het sein Albertson uit zijn formatie te halen en Swanen- burg de kolkende arena binnen te sturen. De duidelijk aangeslagen Hagenaars moesten ook na de onderbreking het initiatief aan de tegenstander laten. Linksbuiten Robson was zelfs heel dicht bij een vierde doelpunt, nadat hij Ouwehand had gepasseerd. Ton Thie reageerde echter alert op de verraderlijke inzet. Na een kwartier kreeg de score voor de Hagenaars echter toch een wat draaglijker aan zien. Uit een door Mansveld subliem genomen vrije trap joeg Schoenma ker de bal achter doelman Day: 3—1. Zou het dan toch nog gelukken? Zouden de Hagenaars uit deze tref fer de kracht en de inslratle kunnen putten, voor een opzienbarende we dergeboorte te zorgen? De conditio neel ijzersterke Engelse ploeg bleef echter de strijd beheersen. WE8T HAM UNITED—FC DEN HAAO 3-1 (3-0): 29 Taylor 1-0, 32 Lampard 2-0. 35: Bonds 3—0.59: Schoenmaker 3—1 Scheidsrech ter: PalotaJ (Hon). 29.829 toeschouwers. WEST HAM: Day; Coleman. Tommy Taylor. Lock. Lampard; Bonds; Brooking. Curbiahley, Allan Taylor. Jennings. Robson. FC DEN HAAO: Thie: Ouwehand. Mansveld; Van VUet. Korevaar: Kila; Albertson, Perazic; Albertseo; Bres; Van Leeuwen. Schoenmaker. JOHANNESBURG Voor het eerst in de geschiedenis van het Zuidafrikaanse voetbal is een elftal dat zowel uit blanken als niet-blanken bestond in een wedstrijd uitgekomen. In Johan nesburg won dit team voor 30.000 toeschouwers met S—0 van een Argentijnse selectie. Op de tribune zat ook een drietal mensen van de internationale voetbalfederatie (FIFA). Speci aal voor deze mensen had de Zuidafrikaanse voetbalbond de ze' wedstrijd georganiseerd, dan konden zij zien dat de voetbal bond werkelijk pogingen doel om de apartheid te doorbreken. Of deze FIF A-afvaardiging over tuigd is zal op het volgende Fl- FA-congres in juli in Montreal moeten blijken. Dan kan name lijk besloten worden om de ban tegen Zuid-Afrika op te heffen. De kranten in Johannesburg waren verrukt over het resultaat van de wedstrijd en het feit dat het team, waarin de spelers nau welijks met elkaar geoefend had den, zo goed combineerde. De manager van het Argentijnse te am zei dat als de FIFA de ban tegen Zuid-Afrika zou opheffen dit team geen moeite zou heb ben om zich voor de wereldkam pioenschappen te kwalificeren. Overigens werden de blanke en niet-blanke toeschouwers op de tribunes in verschillende vak ken geplaatst.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 13