Expositie helpt onderwijs niet werkelijk veel verder dichtbij )mmentaar Ondanks bezuinigingen dure aanbiedingen laat geeft bedrijf Ihadevergoeding in vier miljoen ISGoOLl Burgemeester vecht voor bedrijf in Eindhoven Meinsma-akje uit handel na excuses sigarenfabrikant Onderzoek naar rol „Amicales" bij hongerstaking Beurs 21 mei dicht Diepe depressie alles puur made in holland opperdoes donderen de rome nog niet vol RDAG 13 MAART 1976 BINNENLAND TROUW/KWARTET vaartvast staat buiten twijfel dat de ongebrei- -groei van de overheidsuitgaven en - ist der sociale uitkeringen geremd en worden. Het kabinet-Den Uyl ft naar een „ombuiging" in de ng van de lasten tot een bedrag van miljard gulden tussen nu en 1981. iet ogenblik zijn de minimumbedra- van de sociale uitkeringen gekop- Jaan de algemene loonontwikkeling. het minimum-loon omhoog, dat ook het minimum van de sociale ,e ringen. De regering wil nu als be- 1( ijkste bijdrage aan de gewenste buiging" niet meer de loonontwik- :e g, maar de prijsontwikkeling tot 2 i maken. 'e andere waarden: de sociale uitke- Cljen zijn nu „welvaartsvast"; straks ag zij mogelijk „waardevast". „Wel- ;etsvast" betekent, dat de trekkers zi de uitkeringen er van jaar tot jaar chien iets op vooruit gaan. „Waar- 'p st" betekent dat de koopkracht van itkeringen op peil blijft en niemand ■'een uitkering er in zijn besteedbaar men op achteruit zal gaan. aatste klinkt erg redelijk, maar het pj lat niet. Mensen met een in kracht bevroren inkomen zouden uw ervaren dat zij er ia welvaart op iruitgaan, wanneer de inkomens in omgeving koopkrachtiger worden, s echter een nog belangrijker punt. iiniging op de lastenstijging van de ringen door middel van een prijs- ieling veronderstelt dat de bestecd- („reële") lonen elk jaar nog een -^je zullen kunnen stijgen. Dat is ook het kabinet naar streeft, ook al zal 3 >p zich nog een hele toer worden, ten de reële lonen niet, en worden ze alleen gecompenseerd voor gestegen _jen en andere lasten, dan heeft over een op de prijskoppeling geen zin iet oogpunt van kostenbeperking. Ocijfer van de loonstijging en dat van rijsstijging zijn dan immers gelijk, het evenwel om enige ruimte te :n voor reële loonsverbetering, valt er dus enige welvaartstoene- individuee! te verdelen. Door de ;oppeling zullen de mensen met sociale uitkering van die verdeling litgesloten. welk recht eigenlijk? Natqur- het zijn de loontrekkers en fige economisch actieven, die sa- de welvaartsstijging" tot stand ;en. Maar geeft hun dat zonder het recht de vruchten van hun !eiten uitsluitend voor zichzelf eisen? De trekkers van sociale :ringen zijn buiten hun schuld ntoemd economisch niet-actief te Zij zijn niet meer in staat tot male economische activiteit (de flarden, een deel van de arbeids- hEschikten en bijstandtrekkers) of l,fijn zelfs buitengesloten van eco- lische activiteit of zij dat nu nïn of niet (werklozen, een ander van de arbeidsongeschikten). n haakjes: we gaan er hierbij ^juit dat het onrechtmatig gebruik ociaie uitkeringen inderdaad zo is als officieel wordt beweerd, ijding van onrechtmatig ge- door middel van beperking van logte van de uitkeringen zou in ;eval een bijzonder oneigenlijk dfument zijn, waardoor de goeden jlf de kwaden zouden moeten boe- Het uitbannen van trekkers van ringen die wel kunnen maar willen behoren tot de econo- actieven, zal langs andere we- 1 moeten gebeuren, recht van de economisch actie- om de welvaartsverbetering voor op te eisen, is niets anders dan recht van de sterksten, de meest "^lenteerden, de geluksvogels, '"jpeling van de sociale uitkeringen de prijsontwikkeling zou in de ktijk neerkomen op: „wie het n ltst bij het vuur zit, warmt zich :st"; de praktijk van het uitsiui- voor eigen gebruik aanwenden de ontvangen talenten, elvaartsstijging kan gelijkmatig economisch actieven en niet en worden verdeeld door de ling aan de loonontwikkeling indhaven voor die sociale uitke- die voor de ontvangers ervan nige bron van inkomsten zijn. iwelvaartsverbetering voor de ac- 'en zal dan wat geringer zijn, .Jt zij zullen meer premies en •"iepstingen moeten afdragen. In die Ingere welvaartsstijging zullen de |-actieven dan meedelen. Van onze parlementsredactie HAAG De bv dienstverle- Overheidsadministratie (DOA) Igt van de staat een schadever- ig van ruim vier miljoen gul- vermeerderd met de rente. IA kreeg in 1976 toestemming van Joon gegevens uit bevolkingsre- irs te verwerken. Deze maatregel een storm van protesten uit, it men vond dat de verwerking persoonsgegevens niet aan com- lële instellingen overgelaten t worden. In 1971 werd de toes- ling daarom weer ingetrokken. JA ging hiertegen in beroep, om- het bedrijf door deze twee tegen- Ifelde Koninklijke Besluiten grote *ade had geleden, vanwege de in dringen die inmiddels waren ge- door Bert de Jong UTRECHT Op de tiende Na tionale Onderwijstentoonstel ling, die volgende maand in de Jaarbeurshallen in Utrecht wordt gehouden, zullen weinig of geen nieuwe leer- en hulpmiddelen te zien zijn, waarmee het onderwijs werke lijk verder wordt gebracht. Dit bleek duidelijk tijdens de show van noviteiten, die op de twee jaarlijkse expositie ten behoe ve van het onderwijs te bewon deren zullen zijn. Wel zal de onderwijswereld ge confronteerd worden met kostbare apparatuur, waarvan het nut niet al tijd direct aanwijsbaar is. Alsof het onderwijs in deze tijd van bezuinigin gen ongeremd meer kan blijven uit geven. Het zijn met name de audio-visuele hulpmiddelen (de hulpmiddelen voor beeld en geluid), die de aandacht vragen. De fabrikanten van de cas setterecorders, de opname- en af- speelapparaten en wat al niet zien in het onderwijs een aantrekkelijke markt. Wie de jeugd deze kostbare apparatuur in handen geeft, moet wel de toekomst hebben. De apparatuut is en dat geldt ook voor de dupliceer apparaten en ver- menigvuldigtoesteilen aanvanke lijk niet voor het onderwijs ontwor pen. Wel zijn er mogelijke toepassin gen voor het onderwijs. De noviteitenshow, die deze week in het Jaarbeursgebouw werd gehou den, zou voolr een belangrijk deel voor tal van branches van handel en industrie bedoeld kunnen zijn ge weest en niet voor het onderwijs, dat door het gemeenschapsgeld wordt betaald. Tegenwicht De Stichting Nationale Onderwijs Tentoonstelling, waarvan prof. dr. J. W. van Hulst voorzitter is, probeert aan deze sterke commerciële kant tegenwicht te geven. Tijdens de ex positie van maandag 12 tot en met donderdag 15 en dinsdag 20 en woensdag 21 april, wordt een lezin genprogramma geboden met als the ma „De waardering van het kind door het onderwijs". Prof. dr. P. J. Roscam Abbing uit Groningen be gint maandag 12 april de lezingen als hij speekt over „Een evangelische waardering van het kind en zijn leer vorderingen." Twee jaar geleden trokken de lezin gen ruim 4.000 belangstellenden. De Groep Educatieve Uitgeverijen, waarin dertig uitgevers zijn vere nigd, zijn al zover, dat ze op de expositie in een gezamenlijke ruimte een totaal overzicht laten zien, van wat ze het kleuter- en lager onder wijs te bieden hebben. Dit jaar nog willen de educatieve uitgeverijen met een gesystematiseerd overzicht komen voor onderwijsleerpakketten in de vorm van standaardcatalogi. In het totale onderwijs zijn op het ogenblik naar schatting 16.000 titels in gebruik. In dit grote aantal, mel den de uitgevers, valt een dalende tendens te' bespeuren. Selectie? Op de noviteitenshow was van dit goede voornemen om in de eerste plaats het onderwijs van dienst te zijn niet zoveel te zien. De onderwijs tentoonstelling zal aan aanzien win nen, wanneer niet iedereen wordt iattSfZ. Deze houten speelblokken met toebehoren voor dc kleuterscholen worden gemaakt door dc beschermde sociale werkplaatsen in Heerhugowaard en Hoorn. toegelaten, die bereid is de ten toonstellingsruimte te huren, omdat hij verdienste ziet in het onderwijs, maar wanneer de inzendingen eerst worden beoordeeld op de waarde voor het onderwijs. Zo'n „keur" is niet overbodig juist omdat het gaat om de besteding van ge meenschapsgelden. Voor de audio-visuele hulpmiddelen is voor deze tentoonstelling reeds een voorselectie gemaakt. Dr. ir. A. P. Kole, die voorzitter is van de Fe deratie van Nederlandse schoolleve- ranciersgroeperingen zou, zo deelde hij mee, graag een instituut zien, dat de hulpmiddelen voor beeld en ge luid op hun bruikbaarheid voor het onderwijs moet toetsen. Er werd op de show, zoals gezegd, werkelijk weinig nieuws gedemon streerd. Of het moest de kleefstof op basis van butyl zijn (het leek op kauwgum), waarmee alles aan de wand kan worden geplakt. Dus geen punaises en magneetjes meer. Het scherm, waarop bij daglicht zonder bezwaar duidelijke dia's kunnen worden geprojecteerd, zag er ook veelbelovend uit. Dure weringen van zonlicht kunnen overbodig worden. Ik noem verder nog het simpele Da- niel-klokje van Samsom om makke lijker te leren klokkijken en de breu kendoos van Jegro, waardoor de sommetjes met behulp van lineaat- jes beter te maken zijn. Waarom? Voor de rest echter vraag je je af, waarom een veredeld Electrospel (een mini-computer voor het aan vankelijk rekenonderwijs) 750 gul den en een ander electronisch in structie-apparaat ruim duizend gul den moet kosten. Een tekening van Corry van Blokland- Mobach, die op de onderwijsten toonstelling te zien zal zijn. EINDHOVEN Burgemeester Van der Lee van Eindhoven heeft in een brief aan Joseph Cullman, voorzitter van de raad van bestuur van Philip Morris inc. in New York, aange drongen op handhaving van de pro- duktie-afdelingen van dit bedrijf in Eindhoven. Philips Morris heeft on langs laten weten concentratie van de produktie in Bergen op Zoom te bestuderen. De vijfhonderd Eindho- vense werknemers zouden dan even tueel kunnen verhuizen naar Bergen op Zoom. De heer Van der Lee schrijft uit ervaring te kunnen zeg gen dat het grootste deel van het personeel dat niet zal doen en dus werkloos zal woraen. De Eindhovense burgemeester wijst in zijn brief op de toezegging van de directie in het verleden aan het per soneel, dat de produktie-afdelingen in Eindhoven weliswaar niet zullen worden uitgebreid, maar ook niet zul len verdwijnen. De heer Van der Lee zegt in de brief diep geschokt te zijn over de voornemens van Philips Mor ris de produktie in Bergen op Zoom te concentreren. „Philip Morris is van het allergrootste belang voor de werkgelegenheid in Eindhoven en omgeving," aldus de heer Van der Lee in zijn brief. Vroeger tekende je met een stokje in het zand of met een krijtje op de tegels gratis een hinkelspel. Als dan een kunststoffabrikant dit spel aan biedt voor vijfhonderd gulden vraag je je weer af of bij een dergelije uitgave „de normale aan het geven van onderwijs te stellen eisen niet worden overschredenom in ge meentelijke bestuurlijke termen te spreken. De wethouders van onder wijs, die ook een dag op de expositie zijn uitgenodigd, mogen het zeggen. De Mebo-groep voor scholenbouw had bij haar informatiemap een lei met griffel gevoegd. Tegenover het geweld van de leveranciers van audi o-visuele media en vermenigvuldi- gapparatuur kwam dit leermiddel me als een noviteit voor al was het alleen omdat het papier bespaart. Doelend op de lezingen zei prof. Van Hulst: „Het wordt weer het grootste onderwij scongres." Twintig procent van de totale ten toonstellingsruimte (13.000 vierkante meter in de Bernhard-, Irene- en Ma- njkehal is gereserveerd voor niet- commerciële instellingen. De bedoeling van de onderwijsexpo- sitie, die door minister Van Kemena- de wordt geopend en waar ook de leden van de vaste Tweede Kamer commissie voor onderwijs aanwezig zullen zijn, is zo overzichtelijk moge lijk te laten zien wat er voor het onderwijs te koop is. Dan alleen kan goed vergeleken worden en ver antwoorde aankopen worden gedaan. Van een verslaggever DEN HAAG Dr. L. Meinsma, di recteur van het Koningin Wilhelmi- naforids en actief bestrijder van het roken, en een sigarenfabrikant uit Kampen hebben de vredespijp gerookt. Dr. Meinsma was er achter gekomen dat de betreffende fabrikant sinds enige tijd sigaartjes onder de naam „Meinsmaakje" in de handel bracht, waarbij hem vooral de duidelijke verwijzing naar zijn naam en „ima ge" onaangenaam trof. De naam van het sigaartje was typo grafisch zo gemaakt dat „Meinsma"- en ,,-akje" in verschillende letterty pen waren aangegeven. Volgens dr. Meinsma was de verwijzing naar hem en zijn activiteiten dan ook zonneklaar. Hij schakelde een advocaat in die de fabrikant dreigde met een juridische procedure als zo niet het sigaartje dan toch in ieder geval de gewraakte merknaam uit de handel werd genomen. Dr. Meinsma gistermiddag desge vraagd: „Dat is inderdaad gebeurd. Wij hebben een brief terug gekregen van de fabrikant, waarin spijt be tuigd wordt over wat zij noemen de speels bedoelde maar achteraf ge zien misschien toch niet al te geesti ge woordspeling. Ook wordt nog er kend dat woordgrapjes op eigenna men bij sommigen wellicht zoute loos overkomen". Volgens dr. Meinsma heeft de fabri kant toegezegd de naam niet meer te gebruiken, kleine voorraden zouden nog bij de detailhandelaren liggen. Dr. Meinsma en zijn advocaat heb ben teruggeschreven met een en an der genoegen te nemen. „De zaak is nu in der minne geschikt, dat kun je wel zeggen, ja", aldus dr. Meinsma. «n. Van een verslaggever UTRECHT De rijksrecherche stelt op dit moment een onderzoek in naar de rol van de Marokkaanse ver enigingen Amicales tijdens de hon gerstaking van 180 Marokkanen in november in kerken in Amsterdam. Utrecht en Den Haag. Dit heeft een woordvoerder van het ministerie van justitie gisteren meegedeeld. Het onderzoek vloeit voort uit concrete klachten door een klein deel van de Marokkanen geuit bij het op nieuw opnemen van hun gegevens door de vreemdelingendiensten. Dit onderzoek van de rijksrecherche staat los van het verzoek van de vakbonden en enkele politieke partij en bij diverse ministeries gedaan, een onderzoek naar de Amicales in te stellen. Dit onderzoek richt zich in eerste instantie op de concrete klachten, maar mochten er andere zaken uit voortkomen, dan zullen deze zeker onderzocht worden, aldus de woordvoerder. Minister Van Doorn zei afgelopen woensdag bij de ope ning van een Turks-Marokkaans centrum in Utrecht dat „hij erg ge schrokken was van de bezwaren die door tegenstanders van de Amicales zijn geformuleerd". Indien die juist zouden zijn, zou er in Nederland voor dergelijke verenigingen geen plaats zijn, aldus de minister van CRM. AMSTERDAM De effectenbeurs in Amsterdam zal op 21 mei gesloten zijn. Dit in verband met de viering van het 100-jarig bestaan. Van onze weerkundige medewerker West-Europa heeft op het ogenblik bezoek van een depresssie. Het is er een van formaat. Gisteravond lag het centrum ten zuidwesten van Wa les. De barometers daalden tijdelijk tot onder 965 millibaar (724 millime ter). Om tien uur gistermorgen was deze stand al opgegeven door Valen- tia, zuidwest-Ierland (gisteravond 15 mm regen sinds 's morgens zeven uur;, om één uur gistermiddag door Cork aan de Ierse zuidkust. Rondom het centrum nam de wind bij vlagen toe tot kracht 9 of 10, storm. Achter de depressie zat de bemanning van weerschip Romeo op 47 graden noord, 17 west, 700 kilometer ten zuidwesten van Ierland opgescheept met een west-noordwester startstorm van gemiddeld 9 tot 10 Beaufort. De golven zwiepten er tot twaalf meter hoogte op. (Eindelijk hadden hun collega's van Lima ten zuiden van IJsland eens rust. De depressie trekt volgens de laatste gegevens in oost-zuid-oost-of zuid oostelijke richting verder en zodoen de wordt het met de aanvoer van voor j aars warmte van tien graden Celsius of hoger helemaal niks. De wind blijft in de zuidoost tot oosthoek en krimpt later naar noord oost. Vandaag, het luchtje zette gis termiddag al flink aan, komt er neerslag, het meeste wellicht in het zuidwesten en zuiden van Neder land, maar of het werkelijk om een plenzen zal gaan of dat er een scham- pertje zal komen was gisteravond nog niet goed vast te stellen. In het noordoosten staat er veel minder neerslag op het programma, misschien komt er wel helemaal niets. Plaatselijk is wat sneeuw niet uitgesloten. Zondag en maandag laat de depressie ons in toenemende mate links liggen, wat dan uitloopt op overwegend droog weer met een doorbrekende zon, hopelijk morgen al maar ook lichte vorst in de nacht. In Skandinavië en West-Rusland duurt de koude-golf voort. Kiruna in Noord-Zweden meldde gisteravond minus 16 graden bij een barome terstand van 1028 mb. vooruitlo pend. Liefhebbers van schaatsenrijden zijn wel gecharmeerd van een luchtdrukverdeling zoals de huidige met een ten zuiden van ons land langstrekkende depressie. Vooral wanneer het Skandinavische hoge- drukgebied zich op de been weet te houden en de diepe depressie zich slechts langzaam in oostelijke rich ting verplaatst, kunnen stormachti ge oostelijke winden in de kortst mogelijke tijd ijzige lucht uit west- of noord-west-Rusland naar onze omgeving aanvoeren. Nu de kalen der al 13 maart aanwijst is dit weer type natuurlijk veel minder interes sant. HOOGWATER zondag 14 maart 1916, Vliasln- gen 0 25-12 55. HaringvUetsluUen 0 41-13 01. Rotterdam 2 20-15.02. Schevenlngen 1 39-13 58. IJmulden 2.16-14.33. Den Helder 6.18-18.42. Har- lingen 8 49-20 56. Delfzijl 10 40-22 53 HOOOWATER maandag 15 maart 1976, Vllssin- gen 1.11-13.36. Harlngvlletalulzen 1.28-13.44. Rotterdam 3.07-15.46. Schevenlngen 2.25-14 52. IJmulden 2.58-15.15. Den Helder 7.25-19.41. Har- Ungen 9.47-21.48, Delfzijl 11.34-23.40. onder redactie van loes smit IJssel 'putte zijn inspiratie onder andere uit zijn eigen woonplaats („Prikkebeen ving Capelle aan den IJssel"), maar hij ging ook verder van huis. De pap smaakt Zurich. Wie van de Jungfrau springt, heeft kans dat ie op een Zwitser land. Springt die Vlodrop of er af? Oma kwam niet op bezoek, omdat de afstand haar te Ferwerd. Marie kreeg vis en Margraten. Op Loevestein wist men wat Heer Hugowaard was. Hij was zo kwaad dat zijn aderen Zwolle. En dan nog twee leuke van de schoolklas uit Dieren, vorige week ook al geciteerd: Maak die sommen eens Afrika! Ik Nice me kapot. Made in Germany? Nee, Made in Holland! Weer een van de vele spitsvondige woordspelingen op plaatsnamen, die lezers en lezeressen uit het hele land met stapels tegelijk op onze bureaus deden belanden. Zo als vorige Week beloofd, vandaag opnieuw een flinke greep uit de berg inzendingen. We blijven ze voor het overgrote deel anoniem doorgeven, ook al omdat een aan tal inzenders liever niet met naam en toenaam in de krant wil. De „Made" is er een uit de indruk- wekkende lijst van twee vriendin nen uit Haarlem, die onder meer ook deze bedachten: Ik loop met verdriet te Kampen waaruit kan ik troost Putten? Ik vlieg over Veenendaal op 't Zand. De zon schijnt, ik denk dat 'k naar m'n Schiphol. Ik geloof dat hij zonder Kiel, maar met Broek in Waterland. Is FrankrijKgeworden met specu leren? Zijn Plankenwambuis nodig voor deze misdadiger? Japan en Kethel zijn nodig voor de huishouding. Waar is mijn Hengelo 'k zie 'm al! Z'n Kalmthout hem op de been. Voetbalt Cruyffbij Feyenoord?Ik zag de Krommenie! 's Heer Hendrikskinderen gaan naar een Roodeschool. Hijken me nog meer vertelle! Een lezer uit Capelle aan den Uit alle anonimiteit willen we toch de zeer bescheiden heer D. Wiersema uit Huizinge naar vo ren halen. Hij noemt zijn geeste- sprodukt alleen maar even een aardigheidje", maar heeft er zo'n ingenieus geheel van gemaakt, dat we u zijn „ardigheidje" niet willen onthouden. Zijn zinnen wijken iets af van de andere in zendingen. en om zijn bedoeling duidelijk te laten overkomen, staan de gedeelten waar het om gaat, in hoofdletters. Die vormen alle drie van boven naar beneden gelezen, op zichzelf ook weer woorden. Goede spinnen vatTEN POST in hun uieB. Onze groene bal ROLDE niet heel veR. En een minister OPENDE deze studiO. Die mensen maken UITUIIERDE beddestrO. Een heel lang gezUJETSINGEzinsverbanD. Karei de Grote KANTENSlotte niets doeN. Roole Vrouuien tVEENDEn voor de radiO. Alleen maar die ANDEREN waren erg goeD. Niemand vindt 'n RODENeus 'n goed alibi. Tante Els vond laTER HAAR tas toch teruG. Er werd nu een gEZINGEstlcht. Na de klei kwam 'T ZANDTevoorschijn. Z'Alkmaar beginnen? schrijft een lezer uit Warnsveld en gaat dan onder meer zo door: Een koningspoedel is een Opper does. 't Kind werd buiten Echt geboren. Heb je 's-Gravenmoer gezien? De generaal droeg een Gouds zwaard. Laat je niet Uithoorn. Een inzender die bijna dezelfde naam als Joost van de Vondel draagt, dichtte: Wat doe je met die vis, Lex? Ik Bakkum, kwam het uit Lexmond. Waar doet die handelaar in? Hij Doetinchem-ber. Verbaasd Valthermond open. Laat Ubach over Worms reizen? Als ik met Parijs ben ik onder geleide. 't Zijn Weerdinge die ik allang heb, zei de jarige. Geef mij Marum. Een paar heel spitsvondige bereik ten ons uit Dirksland: Het meisje kocht sigaren voor de Rome. Ik denk dat mijn vrouw begint te Schelde na die Seine dat ik met Lena onder de Wolga. De rover bedreigde het meisje en trof met een Slagharen metgezel. Toen de tanks in beweging kwa men, hoorden we een Gilze Rijen! De Javaan riep Odessa. Lust jij die vrucht, dan eten Wijhe Mook. En uit niet minder dan zevenen dertig woordspelingen uit het Groningse Haren kozen we deze: Roden hebben altijd Twist O ver- loon. Op Groenland vindt men geen Zwartemeer. In het Kanaal zwemt Panama. Houthem! riep men toen de over valler De Wijk nam. Piet, Spanje schimmel maar weer uit. Met dit weer Varik liever naar mijn Vrouwenparochie dan dat ik naar St. Nicolaasga, zei Sint. Aan de hand van het Drentse plaatsje Donderen bedachten le zers uit Dalfsen en Zeist respectie velijk dit: Het Leek bij de Roden Donderen te wezen; ze vlogen elkaar in de haren om daarna De Wijk te nemen. Telkens is die kwajongen Aerden- hout Antwerpen in mijn bloem perken, maar ik Zelhem: hij moet op-Donderen. En bovendien vonden ze onder meer: Mijn Zorgvlied als ik eerst even ga Wateren. Nóg verergerde Tjeukemeer op des Hondsrug; 't is een Leiden voor die arme Dieren. Ik ben reeds Langweer thuis. Wiegel: wij hadden Heusden Uyl niet Hoevelaken, als hij zich nooit had bemoeid met regeringszaken. Ik bezoek niet Veluwe familie. Kun jij de Grote Antillen? Een mevruow uit Ermelo kwam op deze (en meer) ideeën: Op z'n Akkerwoude boer gaan zaaien. Ik ga Echt liever naar America. In de Boxtel ik een drieling. Mijn zus is in verwachting, maar heeft geen Boxmeer. U begrijpt het al: de pagina die we met alle inzendingen hadden kun nen vullen, is nog lang niet vol. Zelfs na deze lawine van ver- nunftigheden zijn er nog steeds over. We komen er dus nog een keer op terug. Eén verzoek: stuur ons geen nieuwe woordspelingen meer. Er ligt nu al veel en het zou zondee zijn om zoveel creativiteit in de prullebak te laten eindigen. „Ik geloof, dat je in de pauze best iets anders zou kunnen doen, Simpkins."

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 5