Vernieuwingsdrang leidt tot luister-experiment 1 Radio- en televisieprogramma's SANAL Knaagdieren DCLLy VAN ARNHEM Meesterschap Hoorspelkern schept Vogelstad Voorzitter van ondernemingsraad AVRO treedt af ^oe^u7nSScZbVakr%«wdn Doorman: Hilversum 4 eenheidsworst iJ ZATERDAG 13 MAART 1976 BINNENLAND/RADIO-TV Op het donderdag uitgezonden VAR A-programma over de Haarlemse schilder Kees Vcrwey zal in de huiskamers zeer uiteenlopend gereageerd zijn. Zindelijkheidsmanjakken en op strenge orde gesteld zijnde kijkers, zullen gegruwd hebben bij het zien van zijn dichtgroeiende atelier. En ongecompliceerde mensen hebben de wenkbrauwen gefronst over zoveel strijdigheden in een 75-jarige. die door elkaar heen eigenzinnig, bezonken, en uitbundig kan zijn. Wie beseft dat uit dit complex vaak meesterschap wordt geboren, zal van het getroffen filmportret hebben genoten De uitzending wekte tevens interesse voor een soortgelijke documentaire over wijlen H. F. Boot. Verwey's markante leermeester In Koning Klant werd een brutale uitbuiting van de milddadigheid aan de kaak gesteld. De Verkoop Maatschappij Nederland beweert een deel van de omzet af te staan aan de stichting Kind in Nood. Dat is nog waar ook. maar het zijn dezelfde lieden die de beide instellingen beheren. De opbrengst van de wegens ..liefdadigheid'' al vele malen duurder verkochte artikelen wordt dus onder dezelfde „armen" verdeeld. Ondanks de al bijna een jaar oude belofte van minister Van Agt is er nog altijd geen commissie gevormd om te streven naar een strakkere wetgeving t.o.v deze zakkenrollerij. De redactie van Koning Klant liet op overtuigende wijze de waardeloosheid aantonen van „universele huisantennes", die worden aangeprezen als middel voor een goede ontvangst wanneer uw huis ten opzichte van de zender minder gunstig gelegen is. Een volgend onderzoek is gericht op artikelen, waarvan de op de verpakking aangegeven hoeveelheid niet altijd blijkt te kloppen met het werkelijke aantal. Kijkers kunnen hun ervaringen doorgeven via postbus 175 in Hilversum. Een BUMA-commissie onder aanvoering van de vroegere NOS-baas Emile Schüttenhelm. gaat zich weren tegen wat in Achter het Nieuws werd genoemd „het gesjoemel met de hitparade". Er wordt vanuit de platenwereld heel wat cadeau gedaan om de schijven zo hoog mogelijk vertroeteld te krijgen door de groevenkletsers van radio en TV. Het ijveren voor een objectieve lijst is schoon, maar utopisch, want nergens krijgt objectiviteit zo weinig kans als in de hit-gevoelige stallen. In de ruiven belandt jaarlijks een platenvoer ter waarde van een slordige 400 miljoen gulden. De EO is opzoek gegaan naar aspecten die een rol kunnen spelen in de haat tegen het Joodse volk Daarvan verslag te doen in een t v-programma van nog geen uur is een riskante onderneming. Niet alleen is het eeuwenoude probleem daarvoor te gecompliceerd, maar ook door de gezichtshoek van waaruit men er tegenaan kijkt, kunnen essentiële zaken onopgemerkt blijven. Ik ben er zeker van dat vooral Joodse kijkers dit laatste verdrietig hebben geconstateerd. Groot is zelfs de kans dat zij in de benaderingswi jze overeenkomsten zien met opvattingen binnen het vroege christendom, die leiden tot veroordeling en nog erger. Zware accenten werden gelegd op de haat van Moslims, maar daarbij kregen politieke en religieuze kanten te weinig onderscheid en onvermeld bleef een verandering van standpunten in belangrijke Arabische centra ten opzichte van de staat Israël. Ongenoemd bleef voorts dat sedert de vierde eeuw het christendom méér slachtoffers heeft gemaakt dan de Islam en dat Joodse cultuur pas kon opbloeien tijdens de Moorse overheersing in Europese landen. TON HYDRA door Ton Hydra 65. Juist zoals privédetectives dat altijd gewoon zijn te doen mengde brigadier Piet zich onopvallend on der de menigte om met deze en gene eens een praatje te maken. Hij wilde namelijk wel eens weten wat de dor pelingen nu eigenlijk dachten van Kobus optimistische plannen om een beroemde wielrenner te kloppen met behulp van tweehonderd pond slap vet en een oude. roestige tran sportfietsHij kwam daarbij na tuurlijk ook in Het Witte Paard te recht en wandelde tenslotte weer naar huis in gezelschap van Gijs- brand Zoethout, de drogist. „Ik had het er gisterenavond nog met smidje Verholen over," zei Gijsbrand. „Ja. die ken ik," knikte brigadier Piet. „Dat is de dorpssmid, hè?" „Juist." antwoordde Gijsbrand. „En misschien weet U dan ook wel, dat hij op het moment een Japannees te logeren heeft. En als je de mensen hier nou geloven moet, dan heeft diezelfde Japannees Kobus opge warmd om Stalen Pier uit te dagen. Hij heeft hem er zelfs duizend gulden voor beloofd. Maar ja, die is Kobus nou natuurlijk kwijt. Hij is namelijk zo stom geweest ze op het spel te zetten. Ik vind het maar een rare zaak. meneer! Er steekt wati want een normaal mens zou geen duizend gulden belove daarom zeg ik: er steekt wat at ij bi „Daar kon U wel eens ge e hebben, meneer Zoethout," z gadier Piet peinzend. En me woorden nam hij afscheid v a brave middenstander om ziel n de smidse te begeven. Die lag zi stil en eenzaam op het rustige a tje, badend in een plas zi <j, maanlicht. In het bijbehorend ch je brandde het licht nog vol op bewoners waren dus thuis. c PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN Tien leden van de NOS-hoorspelkern wilden zichzelf artistiek vernieuwen. Om dit te verwezenlijken kozen zij heel symbo lisch het luchtigste blijspel van de Griekse schrijver Aristopha nes: De Vogels. Het is een streven naar breder vlucht geworden. Fijnproevers kunnen er zich zondagavond van overtuigen als het luisterspel „Beter tien vogels in de lucht" tussen 21.15 en 22.25 uur via Hilversum II wordt uitgezonden. Wie er op afvliegt vanuit de wetenschap dat Aristophanes als geen andere Griek platte grappen wist te verwer ken in zijn briljante woordspelingen, die zal zich teleurgesteld afwenden. Het lyrische spel is niet ter hand genomen om obsceniteiten te spuien, maar vanwege de fantastische uit werking van een thema dat volop mogelijkheden biedt om erop te improviseren en parallellen in onze tijd in te bouwen. Tussen de vele verplichte rolvertol- Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Financieel- economisch directeur van de AVRO. J. C Bongenaar heelt als vooraltter mede te danken aan de technici kingen door is de hoorspelkern er meer dan een jaar aan bezig geweest. Met Bert van der Zouw als coördina tor waren dat Willy Bril. Eva Janssen. Hans Karsenbarg, Paul van der Lek. Huib Orizand, Joke Reitsma- Hagelen, Dogi Rugani, Fé Sciarone, Frans Somers. en Hans Veerman. Zij hebben geëxperimenteerd met de vertaling van mevrouw M. d' Hane- Scheltema. bij latere grote schrijvers gezocht naar toepasbare uitspraken over het probleem van de macht, en proeven genomen met stem- en opna metechnieken. Voor eigentijdse paro dieën schreven zij zelf de teksten, die dan door andere leden van het collec tief gewogen en vaak te licht bevon den werden. Voor weer andere verrassingen kwa men zij te sta^n door het voorspel van muzikaal adviseur Bernard van Beurden om niet alleen de zang maar ook zoveel achtergrond-geluiden met de eigen stem te realiseren. Als u het geluid over een aantal boxen weet te verdelen, zorgen de spelers ervoor dat de kamer vol vogels raakt en wellen uit kelen ondermeer orgelach tige klanken op. De suggestieve wer king van deze akoestische effecten Aristophanes Fred de Beer. Teun Lammes en Ger- rit Viering. Nu iets over het eigenlijke spel. door Aristophanes in 414 voor Christus geschreven. Twee bejaarde Atheners gaan op zoek naar een betere wereld De optimist en grappenmaker Euel- pides en Peithetaerus, de man met de geniale invallen, willen zich niet lan ger laten exploiteren en overheersen. Zij verlangen naar een vredig oord en raadplegen daarvoor Hop. koning der vogels die eens mens is geweest. Uit dat contact ontstaat het idee om de wereldheerschappij aan de godhe den te ontnemen en terug te bezor gen aan de vogels. Zeus en de andere goden zijn alleen tot overgave te dwingen ais hen de geur van offers niet meer kan bereiken. Ergens tussen hemel en aarde dient dus een enorme dam te worden opge worpen. Binnen die wal ontstaat het „Wolkenkoekoeksheim." Als geluk zalig oord is dit echter een utopie, want de rustzoeker en maatschappij- verbeteraar Peithetaerus grijpt de al macht in Vogelstad. Dramaturgie-studenten mochten vooraf een deel van de banden beluis teren en daarop hun commentaar ge ven. De discussie is in het spel opge nomen als een soort pauzenummer. Voor mij een van de weinige gebre ken van het experiment. Het gesprek verstoort de handeling en de fantasie van de luisteraar. Ter voorkoming van onnodige ergernis is het wellicht goed. erop te wijzen dat in het spel uitsluitend Griekse godheden figure ren en er dus geen sprake is van blasfemie. FERDINAND van de ondernemingsraad van zijn Reden is. dat men zich niet aan HILVERSUM De omroeporgani- bepaalde afspraken heeft gehouden saties willen van Hilversum 4 steeds bij de benoeming van een „rechter- meer een op Hilversum 1 en 2 gelij- hand" van Tom Nieuwenhuysen, ad junct-directeur van het radiobedrijf kend programma maken. Dit heeft prof. S. J. Doorman als voorzitter Voor deze functie is indertijd een van de Stichting Nederland Muziek profiel opgesteld Toen een persoon gisteren in het NOS- werd voorgedragen bleek dat deze radioprogramma Meer over Minder beslist niet paste in het geschetste gezegd profiel. De ondernemingsraad was Hij noemde het klassieke program- daarom unaniem tegen. In een vol- ma „een eenheidsworst, die op geen gende vergadering van de onderne mingsraad was echter ineens de meerderheid omgeturnd na .ezing van de Avro-leiding. Zowel de voor zitter de heer Bongenaar als de geko zen leden Anne Hanekamp en Piet Geelhoed zijn toen afgetreden om dat men'aan het principe in de pro fiel-kwestie geheel is voorbijgegaan. enkele wijze bijdraagt tot het bevor deren van een werkelijk levende mu ziekcultuur in Nederland." Pas als de discussie over het voort bestaan van de zender begint, zal de stichting zelf in actie komen. Nu wordt echter de ontwikkeling van Hilversum 4 zorgvuldig gevolgd en afwijkingen in de afgesproken pro gramma's in de opzet zullen nauwge zet worden verzameld. Prof. Door man roept ontevreden luisteraars op bij de omroepen te klagen. (ADVERTENTIE; 'n geronde traktatie voor hamster marmot, konijn, enz. 145 Dan vraagt hij haar, waarom ze hem zo lang op antwoord heeft laten wachten, haast een klein jaar is het geweest. „Ik weet niet. of ik het zelf weet, Sam maar ik kon niet eerder, ik wist alleen, dat er geen tussenweg be staat tussen jou en mij... voor dat alles, dat helemaal ben ik terugge deinsd. weest je,.„ niet omdat ik niet wou, maar omdat ik het zo plotseling niet kon... ik hield dadelijk helemaal van je,„. en dat is zo veel. Ik ben toen gaan werken om te kijken, of ik 't gevoel zou kwijtraken... of 'tzou min der worden... ik heb 't soms weken niet gevoeld, maar wel geweten. Nu pas. toen 't tegen de vakantie liep. heb ik beseft, dat 't sterker werd ...sterker dan iets anders... en dat ik zelf dat gevoel ben. niet iets in mij, maar ik... kun je me begrijpen?" „Engel, kleine lieve engel, dat zo iets kan... dat ik dat meemaak..." hij pre velt het meer. dan dat hij het zegt. Haar hand houdt hij tegen zijn lippen. Ergens tussen Scheveningen de de Wassenaarse Slag gaan ze een duin pad op, het zand is los en diep hun voeten zakken erin, ze hijgen van het door Henriette L.T. de Beaufort i r t.ropolitt |-ri(c«*nalj. ft klimmen. Boven op het duin draaien ze om en kijken naar de zee, die nu ver in de laagte stil en onbewogen lijkt. Nog altijd is de hemel zonder .één wolkpluis. het blauw is lichter van tint. teer vergeet-me-niet blauw, van hieruit is het water donkerder, de kimlijn, scherp als een meskant. scheidt zee en hemel. De gloedglan- zende branding onder de felle augus tuszon is wit en brandhelder goud. Haast onstoffelijk, louter glans en flikkering. Er zijn enkele schepen in zicht, maar ver, in het onwezenlijke blauw tegen de beweegloosheid van de kim. ook een stoomschip met een witte rookpluim. „Ik heb nooit een dag als vandaag gezien," murmelt Dolly. „Nee nooit." Sam trekt zijn hoed lager over zijn ogen om zich te be schutten tegen het sterke zonlicht. „We moeten ergens gaan zitten," op pert hij. „Ja, maar dan zo," oppert hij. „Ja, maar dan zo, dat we de zee kunnen zien. niet in een duinpan." „Daar op dat topje, er net tegenaan, we zitten dan in de luwte en hebben toch uitzicht." Achter elkaar lopen ze op een kringe- lig, kraakdroog duinpad, aan weerszij bloeien hoogop gele toortsen en St.-Teunisbloemen. Ze gaan eerst even op de duintop staan, binnenwaarts is de helling zacht ro zerood overschuimd. „O Sam, kijk eens wat mooi... wat is dat?" "Duizendguldenkruid. „Heus, weet je dat?" „Ja zeker." „O liefste lieveling, wat heerlijk en overheerlijk, dat je namen van wilde bloemen kent, dan gaan we later ook veel wandelen en van zoeken." „Maar ik ben geen tuinman oom en tante van Bilant, di knappe tuinders. Ulilief heef mijn zuster en mij, vroeger allerlei namen gezegd, als kind wandelden, Ulilief kenbf wilde plant en iedere vogel." „Wie, je moeder?" m „Ja, Ulilief." „O, dan zal ik veel van haar ki houden, alle lieve mensen hr.s van planten en dieren, geld1; niet?" li: „Als axioma neem ik dat m*i niet aan, maar bij haar komtj uit." Ze gaan in de luwte zitten, hef inderdaad windstil en alleen)1 warm en zomers. Ze zitten i elkaar aan, de armen om e|> middel, telkens kunnen de 1 elkaar vinden en raken, ze I eikaars ademhaling en dit gelj," het bevend schoonste, dat hu ooit hoorden. Een fascinerend werkelijkheid, die ze voelend^ ven. Soms zwijgen ze, dan kijl# alleen maar naar de zee, na| leeuwen, wiegend op de brai Wordt veri RADIO VANDAAG SPECIAAL VANDAAG TV VANDAAG HILVERSt'M I (298 m en FM-kanalen» 7 00 Nieuws. 7.02 (S) Z.O programma voor iede reen. (7.30 Nieuws 7 41 Dingen van de dag. 8 30 Nieuws 8 36 Gymnastiek voor de hutsvrouw i 10 30 Nieuws. 10.33 (S> Z 1pro gramma dat voor zichzelf spreekt. 12 26 Me dedelingen 12 30 Nieuws 12.41 (S) In de Rooie Haan: hitwerk en aktualiteiten 14 30 (S) Muziek uit Studio I: muzikale show. 15.30 Nieuws 15 33 (S) Het zout in de pap. een programma over kunst en kuituur. 17.30 Nieuws. 17 32 Dingen van de dag. 10.00 (S) Ekspres. licht platenprogramma. PP: 18 19 Uitzending van de Rooms Katholieke Partij Nederland. VARA 1830 Nieuws. 18.41 (S) Ekspres, vervolg. 19.00 (S) De VARA felici teert, verzoekplaten programma. 21 00 (S) Voor wie niet kijken wil: muziek en informa tie. (22 30 Nieuws.) 23 55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II (402 m en FM- kanalenlTROS 7 00 Nieuws 7 11 Och- tendgymnastiek 7 20 Kom er maar eens uit. <8.00 Nieuws. 8.11 Aktua. 9.35 Waterstanden.) 10.00 Tien-om; programma voor jongens en meisjes 10 30 Aktua-sportcafé. (11.00 Nieuws.) 11.30 Hartje Amsterdam mensen, meningen en muziek. OVERHEIDSVOOR LICHTING: 12 49 Werk en welzijn. TROS 13 00 Nieuws 13.11 Aktua 13 30 Voorzich- tig breekbaar: oude grammofoonplaten. 14 30 Steiger B. ges aneerd programma. 16.00 Nieutos. 16 03 De Nederlandse top-40 17 55 Mededelingen 18 00 Nieuws 18.11 Aktua. 18.30 (S) Toeraktua. 19.00 (S) Tross-Country. 20.00 Nieuws 20.00 Nieuws. 20 05 (S) Con cert k la carte: klassiek wensprogramma 21.30 (S) Guitariteiten. 22.00 <S> Woorden in de avond voordracht en muziek. EO 22 30 (S) Laat ons de rustdag wijden meditatie en gewade muziek. 23-00 (S) Reflector: informa tief programma 23.15 (S) Postludium klas sieke muziek. NOS: 23.55-24 00 Nieuws HILVERSUM lil (445 m en FM-kanalen). NCRV 7.02 (S) Happy Sound, een gospelpfd- gramma 7 55 Eerlijk gezegd 8 03 (S) Pop Station. 1003 (S) Muziek bij de koffie (II 03 Hollands kwartiertje 11.15 Strictly Country style.). 12.03 (S> Los Vast, met o.a Talenten jacht en Tour de chant. 14.03 (S) Bij Barend, op de rolijke toer. 16 03 (S) Sportshow. NOS 18 03 (S) Nos-Maal NCRV 19 02 <S> Per* Vers. nieuwe grammofoonplaten 20 02 <S) Eddy Go Round 22.02 (S) Sportshow 23 02 (S) Late Date 0.30 <S> Jazztime 102 (S) Middernachtblues. 2 02 (S) Bent u daar nog? 6 02 (S) Al wakker* 6 43-7 00 Zondagmorgen In Jong geleerd, oud gedaan verteil een moeder aan Jeanne van .Munster hoe rij in een psychiatrisch zieken huis een depressie Ie boven is gekomen. Ned. 1/16.15 Privé voor twee. een blijspel van Noel Coward, wordt gespeeld door Pleuni Touw, Jeroen Krabbé, Edda Barends, Hein Boele en Suze Broks. Ned. 2/20.25 Op Farce Majeure (21.55) volgt in het NCRV-programma een aflevering van Nee. eerlijk niet, met het echtpaar AJderton in de hoofdrollen. Ned. 1/22.25 Actualiteiten in Brandpunt. Ned. 2/22.15 De NOS brengt een reportage van het sterk bezette internationale con cours hippique in Den Bosch. Ned. 2/23.05 In Festival van Vlaanderen worden muzikale schatten uit de Koninklijke Bibliotheek Albert I uitgevoerd. Hilv. 4/11.45 Gast in Het zout in de pap is de pianist Jan Wijn. Hilv. 1/15.33 De door Ellen Vogel voor te dragen Woorden in de Avond zijn van de Engelse dichter T. S. Eliot. Hilv. 2/22.00 HILVERSUM IV (FM-kanalen l AVRO 7 00 Nieuws. 7.02 (S) Reveille 9.00 Nieuws. 9 02 Van de mensen en dingen die niet voorbij gingen politieke dokumentaire (6). 9 02 (S) 'n Woordje vooraf 9 40 (S) In de wetenschap, dal programma over nieuws uit de wereld der wetenschappen. 10.00 (S> Het Omroep Orkest, met sopraan en verteller. 12.45 (S) Trad vol&muziek 13 15 (S> Muziek- hobbyisten: het Dordrechts Kamerorkest 14.00 Nieuws. 14.02 Courant(e): weekkrant met en over muziek 15 20 (S) Van Couperin tol Ram eau (VI). 16.00 (S) Aspecten: kunstru briek. 16.40-17 00 Radiojournaal NEDERLANOI 10.00 TELEAC: De eerste 365 (Jagen u>t het leven van een kind (herh. les 7) 10.30 Pech onderweg (herh. les 11.00 Nederlands voor buitenlandse werknemers (herh. les 6) 15.30 NOS: Journaal. 1S.32 VARA: O gaat dat zo informatie! programma 10.15 Jong geleerd, oud gedaan een familieportret 17.10 De film van Ome Willem kinderprogramma 17.40 NOS'NOT: Voorlichting serie Lief an Leed (8) 19.05 Pauze. 10.15 TELEAC: Sociale Verzekering, les 1 (gehoor gestoorden) 10.55 8 Journaal. 19.05 NCRV: Toi. toi. foi. bij Ted amusementsprogramma 20.40 The Eddy-go-round-show muziekprogramma 21.35 NOS: Journaal 21-50 NCRV: Hef lied van de week. 21.55 Paree majeure 22.25 Nee. eerlijk mei comedy-sene 22.56 Aan boord van de Nooit terug 23.15 Urker mannenkoor Halleluiah 23.20 NOS: Journaal NEDERLANO II 10 45 NOS: Paulus de boskabouler 18.55 8 Journaal 11.05 4 KRO: Oa avonturen van Peppi en Kokki 19.20 O Q. tv-ser.e 19.S0 KRO RKK: t Zand 33 20.00 NOS: Journaal. 20.25 KRO: Privée voor twee. tv-spel. 22.15 Brandpunt. 22.55 Vastenoverwegmg 21.00 NOS: Journaal 23.05 Studio-Sport Extra RADIO MORGEN HILVERSUM 1 (298 m en FM-kanalen). VA RA: 8.00 Nieuws. 8.10 Weer of geen weer. met om 9.00 Sportmedcdelingcn. HUM. VERB.: 9.30 Begeleiding van bejaarden en zieken. IKON: 10.00 Hervormde kerkdienst. 10.55 Wilde Ganzen. ll.OO(S) De andere wereld van zondagmorgen AVRO: 12 00 (S) Muzikaal Onthaal: muzikale show 13.00 Nieuws. 13.10 De toestand in de wereld. 13.19 Radiojour naal. 13 30 Delta: commentaar vaqaf de basis naar de top. KRO: 14.00 Kruispunt, magazine met achtergrondinformatie over kerk en sa menleving. 14.30 (S) Promenadeconcerl klassieke muziek. 15.15 (S) Aan de lijn: over eten en drinken gesproken. 16.15 O Souve nirs: orkest en solisten 16.45 Hoe gaat het? Ziekenapostolaat. IKON: 17.00 Kerkdienst van de Broederschap van Pinkstergemeen ten. 17.58 Wilde Ganzen. 18 00 (S) Van Klok en Klepel, kinderprogramma. 18.15 Psalmo die: over het zingen van het onberijmde Psal ter. NCRV: 1830 Nieuws 18.40 Zondaga vondzang: gewijde muziek. 19.05 De laatste der rechtvaardigen, seriehoorspel. 19.25 Ker korgelconcert. 20.05 Musica Sacra: gewijde muziek. AVRO: 20.30 (S) In de kaart ge speeld: klassiek wensconcert. 22.30 Nieuws. 22.40 Radiojournaal 23.00 Vanavond laat sport. 23 55-24 00 Nieuws HILVERSUM II (492 m en FM-kanalen» KRO: 8 00 Nieuws. 8.10 Overweging. 8.15 Badinerie: klassieke muziek. 9 00 Nieuws. 9 10 Waterstanden 9.15 Laudate; gewijde muziek. 10.00 Eucharistieviering. 11.00 Da Capo: klassieke pianomuziek. 11.50 Buiten lands commentaar. 12.00 Nieuws. 12.10 Echo. NOS: 12 20 Informatie en verzoekplaten voor Surinamers en Antillianen. 13.20 Program ma voor buitenlandse werknemers VARA: 17.00 (S) VARA klassiek; concert. 17.55 Me dedelingen 18 00 Nieuws 18.15 Dingen van de dag. 18.20 (S) VARA-Gram presenteert. 18.30 Boemerang, magazine over de nieuwsmedia 19.00 De Scala 1925-1950. ope ra aria's. IKON: 19.30 Brood en spelen; kultu- reel magazine. NOS: 20.00 Promenade Or kest: licht klassieke muziek. 20.30 Journalis- tenforum. 21.15 Beter tien vogels in de lucht, hoorspel. 22 25 (Si Over musici gespro ken 22.55 (S) Hobbyscoop: informatief programma. 23.25 (S) N OS Jazz 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III (445 en FM-kanalenj. AVRO: 7.02 (S) Ko. de boswachtershow. 8.02 (S) Juist op zondag, met sportinformatie. 1002 (S) Muziek Mozaïk. VARA 11.30 (S) Was ik maar nooit getrouwd; Muzikaal feuil leton. 12.02 (S) Klinkklaar. 13.02 (S) NAR; Nederlandse Artisten Revue. NOS; 14.02 (S) Langs de lijn. sport en muziek. 18.02 (S) Jazz uit het historisch archief. KRO; 18.30 (S) Springplank- jong talent. 19.02 (S) Tombola. 23.02 (S) Voer voor vogels. 1.01-7.00 (S) De week in. HILVERSUM IV (FM- kanalenï.VERONCIA 8.00 Nieuws. 8.02 (S) Veronica op 4: populaire klassieke muziek. NOS 9.00 (S) Discotabel. 10.00 (S) Musica Religiosa gewijde muziek. 11.00 (S) Für Eli- se. met om 12.00 de kwis: Wat i6 dat nou? 13.00 (S) Zondagmiddagouverture: Hoogte punten uit Cosi fan Tutte van Mozart 14.00 Nieuws. 14.02 (S) Concertgebouw Orkest met solist; klassieke muziek (In de pauze; 14.07- 14.25: Sport in het kort en praten over mu ziek). 16.00-17.00 (S) Musica Nova. SPECIAAL MORGEN Thema van de Vesperviering is de zevende zaligspreking. Ned. 1/17.00 Jan Keja regisseerde voor de TROS een nieuw spel van Richard Hendrikx over een liefde-haat- verhouding. Ned. 1/20.55 In Frontaal verdedigt generaal b.d. J. van Eisen de stelling dat Nederland een vrijwilligersleger nioet krijgen. Tegenplcitei is de gouverneur van de KMA in Breda, kolonel M. II. von Meyenfcldt. Ned. 2/21.35 Componist Ton Bruynèl krijgt de ruimte in Beeldspraak. Ned. 2/22.35 Ds. T. Poot gaat voor in de Sype- kerk te Nieuw-Loosdrecht. Hilv. 1/10.00 Het Concertgebouworkest speelt o.l.v. Ferdinand Leitner werken van Richard Strauss. Hilv. 4/14.02 De Broederschap van Pinksterge meenten herdenkt in Amsterdam het 70-jarig bestaan van de Pinksterbewe ging in Nederland. Hilv. 1/17.00 Beter tien vogels in de hicht is een door de hoorspelkern naar deze tijd verplaatste versie van De Vogels van Aristophanes. Hilv. 2/21.15 TV MORGEN ZONDAG 14 MAART 1976 NEDERLAND I 11.00 Eucharistieviering te Goes 14.00 TELEAC:Pech onderweg (les 10) 14.30 Les Gammas 15.00 Wetenschap in beweging 15.30 Bedreigde landschappen 16.00 NOS: Journaal 16.02 Sesamstraat 16.27 Indoor Brabant: Jachtspnngconcours fe Den Bosch 16.55.* Voetbal- en Toto-uitslagen 17.00 Vesper 17.30 Wilde Ganzen 18.15 TELEAC: De eerste 365 dagen leven van het kind (les 8) 18.45 Pauze 18.55 NOS: TV-intormatie voor Turken 19.00 Journaal 19.05 TROS: De avonturen van Lamm* motormuis. tekenfilm 19.15 Jongens van de grote weg. tv-serè opulair-kir 3, tv-spel r 20.55 Ted/Paula Paula/Ted. t* 21.50 Martme: licht muziekprogramma e 22.20 Aktua special 23.05 HUMANISTISCH VERBOND: Zos-een-zes-acht- humanistisch^ begeleiding van bejaarden 23.25 NOS: Journaal NEDERLAND II 18.25 IKON-9 woord 18.30 NOS: Paulus de boskabouter 18.35 Rogues Rock. jeugdserie 19.00 Panoramiek 19.15 Studio Sport met om 20 00 ui trekking van de Lottogetallen 20.30 Antillen fe 21.00 Promenade orkest met zangsolisten: operetteklanken F 21.30 Journaal Ij 21.35 Frontaal 23.00 Journaal

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 4