fop is afgevlakt Michel van der Korput lichtpunt in de Kuip Inflatie bedreigt turnwereld Swift Roermond: kans op finale Trainer Joop Castenmiller: Telstar is een ploeg die het tegen toppers van uitschieters moet hebben" ennie Kuiper ïuwe leider Parijs-Nice Resultaat ook van financieel belang Gerrit Griek niet voor de rechter Wereldrecord Ulrike Tauber Orawi start met winst an Helden jchter Schenk Nederlands damesteam moet tegen Roemenië ten minste 380 punten scoren m fcDAG 13 MAART 1976 SPORT TROUW/KWARTET 23 |r Leo Bolle Als „volleerd" professional manifesteert Michel van der Korput zich als Bra bantse semi-prof temidden van de vedetten van Feye- noord. Peter Pleumeekers, MVV's middenvelder, kan er van meepraten. In de Rotterdamse Kuip wed hij door Van der Korput op niet altijd even correcte wijze aangepakt. «EN De straf, die Nico Jansen kreeg opgelegd door de Jcommissie van de KNVB, zal hem morgen weerhouden met boord mee te spelen tegen Telstar. Men is daar vanzelfspre- I niet erg rouwig om in Velsen. Trainer Joop Castenmiller: belichaamt de inzet die Feyenoord op de plaats moet die de Rotterdammers voor ogen staat". zou Telstar niet al bij voorbaat iter >os zijn geweest als Nico wel (togen spelen. Castenmiller: „De dta immers'afgevlakt. Wij staan el wat lager, dan men van ons "01 ewend, maar ik vind dat wij ole hiet onder hoeven te doen ief*clübs als AZ. NEC en Roda. ar is geen club van de midden- c,0%. De laatste twee jaar zijn we Jsde geëindigd en dan zit je dus de top aan. Dat het nu wat er is komt gewoon door domme gaat ook financieel door een n 1% periode. Castenmiller: „Vroe- 1 ^uden dit soort wedstrijden als hT Feyenoord een volle bak heb- bten zien. Wie weet is dat mor- ok wel zo. Maar we zitten nu wat wkkig, want meestal kwamen it soort wedstrijden veel mensen imsterdam. Tot gisteren waren 'pnjrter nauwelijks aanvragen voor len van Amsterdammers en dat >1 komen omdat morgen Ajax- isterdam in Amsterdam wordt W. Is Telstar nooit boven die twee plaatsen uitgekomen. Casten- Financiële problemen zijn latuurlijk de achtergrond van. r is een ploeg die het moet in van uitschieters. Morgen bij- ld als we in staat zijn Feye- in het eerste half uur op 0-0 te jou IUX LES BAINS We- tampioen Hennie Kuiper heeft 01' vijfde etappe van Parijs-Nice, l. ^voorjaarsklassieker" naar de de leiding in het algemeen klas- it van de Belg Freddie Maer- tvergenomen. Kuiper klasseer- ldJjch ii> deze vijfde rit weliswaar als achttiende in dezelfde tijd iertens (tweede, winnaar van £~|)rint van het peloton met een [intfrstand van 22 seconden op de ;man Jean-Pierre Danguillau- iaar onderweg had Kuiper een icatie van één minuut verdiend. :ed dat door als eerste op de top le Mont Ventoux te arriveren. Ietappe: 1. Jean Pierre Danguillaume (Fr) in 5.12.50; 2 Maertens (Bel) 5.13 12. 3. nelk (Ned). 4 Thevenet (Fr). 5 Chalmel (Hinaulet Fr). 7. Vallet (Fr). 8. Ovion (Fr). ~e (Fr)v 10. Martinez (Sp). 11. Seznec (Fr). Bang (Fr). 13. Laurent (Fr). 14. Poulidor t,Schuiten (Ned), 18. Kuiper (Ned). 24. De jfced), 24 Knetemann (Ned) allen z.t., 37 I (Ned) 5.17.45; 40. Tabak (Ned) 5.18.11. klassement: 1. Hennie Kuiper (Ned) (9; 2. Laürent (Fr) op 13 sec.. 3. Zoetemelk bp 16; 4 Ocana (Sp) op 0.18; 5. Vallet (Fr) 1: 6 Maertens (Bel) op 0.38; 7. Thevenet 9 0.44; 8. Danguillaume (Fr) op 0 46. 9 •en iNed) op 1.05: 10. Bracke (Bel) op 1.06; an (Ned) op 1.09; 12. Hinault (Fr) i Fr) op 1 1114. De Waal (Ned) op 5. Poztl (Sp) op 1.18. *ENO ADRIATICO laliaan Giuseppe Perletto heert [erste etappe van de wegwed- Tirreno-Adriatico gewonnen. ;gde de 195 kilometer van Santa jnella naar Fiuggi, af in 5 uur en »nden. Hij had een voorsprong ïertien seconden op Roger de ainck, Willy Planckaert en Ed- terckx. houden. Maar constant hoog, dat is bij ons geen haalbare zaak. Vorig jaar hebben we ons tenslotte helemaal op de Intertoto gericht. Dit jaar drijven we zo'n beetje overal tussen in. Een kampioenschap kunnen we natuur lijk helmaal uit ons hoofd zetten. Uit de beker liggen we al en een plaatsje in het toernooi om de UEFA Cup zie ik ook niet zo zitten. Maar ik vind toch dat wij ons ten doel moeten stellen zo hoog mogelijk te eindigen". Hoewel het aantal toeschouwers, dat de thuiswedstrijden van Telstar be zoekt, minder spectaculair is dan in de voorgaande jaren zegt Castenmil ler toch: „Er zijn maar weinig clubs die kunnen zeggen, dat ze meer men sen krijgen dan wij. Dat komt dan gedeeltelijk door het spel van de nieuwelingen". Een zo'n speler is Frank Kramer. Castenmiller: „Ook voor hem gold dat het een kwestie van aanpassen was. Een knappe kop wil nog niet zeggen, dat je een knappe voetballer bent. Maar hij heeft veel geleerd van zijn periode bij FC Amsterdam en hij trekt veel op met Leendert de Gouy, een jongen met een middelbare schoolopleiding, die wij hebben over genomen van Ter Leede, een zater dag tweedeklasser". Het contract van Joop Castenmiller loopt op 1 juli af. Castenmiller: „Ik geloof wel. dat ik blijf. Er is een spelersraad bij elkaar geroepen en ik heb begrepen, dat die jongens erg veel voelen voor een verlenging van mijn contract. Toch zal er iets moe ten gebeuren. Vorig jaar kocht Ajax Dick Helling bij ons weg en ik had er op gerekend, dat ik dat geld zou kunnen investeren, maar dat is niet gebeurd. Dat is dan één van de pun ten, die van belang zal zijn als er straks over verlenging van mijn contract wordt gesproken. Tenslotte streeft iedere trainer, naar het hoogst haalbare". Mocht Castenmiller over komen. wat zijn collega Wullems des tijds is gebeurd en zou hij op straat worden geschopt, dan zou hij kunnen terugvallen op zijn diploma van het CIOS. Castenmiller: „Ik heb les gege ven, maar het ging me geweldig de keel uithangen, dat ik die kerels ach ter hun broek aan moest zitten, om zich een beetje te bewegen. Ik heb eeb kwetsbaar beroep, dat is waar. maar voorlopig zou ik het och niet willen opgeven. Er hangt immers zo veel af van de werksfeer. En die is gewoon goed bij Telstar. We hebben een administrateur die zijn instruc ties krijgt van de secretaris penningmeester en ik ben ver antwoordelijk voor de technische kant. Boven ons allen staat voorzit ter Zwikstra, die mij volledig vrij laat. Zo hoort het natuurlijk en dat is ook de manier waarop ik wil werken. Bij mijn vorige club Excelsior kende ik die vrijheid trouwens ook". Telstar zal morgen wat behoudend beginnen tegen Feyenoord. De Velse- naren zullen proberen de 0-0 ten minste een half uur vast te houden. Castenmiller: „Tegen een club als Feyenoord kan je dat doen. Maar spelen we bijvoorbeeld tegen Excelsi or dan zullen we meteen tegenaan moeten. Want tegen dat soort clubs geldt dat hoe langer het duurt, hoe moeilijker het wordt. Morgen zal het anders zijn. maar in voetbal is het wel nog steeds zo dat je niks kan voor spellen. En toch geloof ik dat we bepaald niet kansloos hoeven te zijn". door Richard Matthijsse ROTTERDAM. Alsof hij al jaren temidden van Feyenoords grillige vedetten vertoeft, zo zelfverzekerd en zonder een zweempje faalangst manifesteerde zich ook in het duel tegen FC Twente (30) Michel van der Korput. Een 19-jarige donker besnorde Brabander die de afwezig heid van de geblesseerde libero Mladen Rami jak, prompt deed ver geten. Een mooier compliment is niet te vergeven, omdat juist Mla den Rami jak de laatste maanden bij Feyenoord de enige figuur was die zich zijn status van full-prof bewust was. Van der Korput had al eerder dit seizoen zijn opwachting gemaakt in de hoofdmacht van de Rotterdam mers. Eerst in de gewonnen wed strijd tegen het nationale elftal van Tsjechoslowakije (3—1) als voor stopper en later ook tegen Eindho ven (00), Roda JC (3—2) en FC Antwerp (31). Ondanks deze trilo gie van trieste resultaten handhaaf de Michel van der Korput zich in de selectie. Pas een dag voor de wedstrijd werd hem vorige week door interim- trainer Ad Zonderland meegedeeld, dat hij voor de topper tegen FC Twente de positie van Ramljak zou innemen. Van der Korput: „Ik vond het uiteraard een hele eer, maar druk kon ik mij er niet om maken. Aan zelfvertrouwen heb ik geen ge brek." Dat hij die woorden meer dan waar maakte, bewees zijn optreden tegen de Twentenaren. Brutaal, bij vlagen subliem, soms ietwat overmoedig hield hij zich in de achterste lijn op, terwijl hij zijn medespelers van glaszuivere passes voorzag. Toegegeven, de te genstand van de Tukkers bleef ne gentig minuten lang ver beneden de aanvankelijk hooggestemde ver wachtingen. Dat neemt echter niet weg dat het voor Feyenoords (tijde lijke) nieuwe keuzecommissie Brox, Kerkum en Zonderland moeilijk zal zijn Van der Korput uit de selectie te bannen.Het lijkt erop dat na Wim Jansen, Joop van Daele en Jan Everse eindelijk weer eens een leerling uit de Feynoord-school is doorgebroken, hoewel de Bra bantse metaalbewerker pas vijf jaar geleden door de scouts van de Rotterdamse clubs werd ontdekt. Dat gebeurde tijdens een wedstrijd van het Nederlands jeugdelftal voor veertien- en vijftienjarigen dat toen tegen Engeland speelde. Michel van der Korput was toen lid van de amateurclub VW uit het Noordbra bantse Wagenberg. Bij Feyenoord werd hij al heel snel in het C-team opgenomen. In de turbulent perio de onder Wiel Coerver beloofde de Nijmeegse oefenmeester dat Van der Korput zijn kans snel zou krij gen, maar volgens de Feyenoorder beloofde Coerver iedereen koeien met gouden horens. „De enige winst die ik onder Coerver heb geboekt is dat ik mentaal wat harder ben ge worden." Semi-prof Michel van der Korput is weinig betrokken geweest bij het ontslag van trainer Antoni Bre- zanczyk. Dinsdagmorgen las hij in de krant wat er was gebeurd en 's middags op de training is er volgens hem nergens meer over gesproken. „Over de achtergronden die tot het ontslag hebben geleid, weet ik wei nig, wel heb ik de laatste weken gemerkt dat de sfeer in het elftal niet optimaal was. In de rust van het bekerduel tegen Roda JC wist ik niet wat ik hoorde toen Rijsber- gen zei dat hij het vertikte als rechtsback te spelen. Je snapt als Brabander toch niet altijd wat de Rotterdammers bezielt. Het is mij opgevallen dat tijdens de wedstrijd de spelers doorlopend op elkaar kankeren, maar na afloop hoor je dan niets meer." De jeugdige Feyenoorder verliet zondagmiddag verlegen lachend het stadion, waarin tijdens de wed strijden enkele malen een krachtig applaus voor hem had opgeklon ken. Als beloning voor enkele sub tiele passeerbewegingen en voor zijn durf. De aanhang van Feye noord is vandaag-de dag al heel gauw in een jubelstemming als het iets positiefs kan gadeslaan Michel van der Korput: „Het deed me goed die reacties, maar bij Feyenoord leer je al snel dat die juichstem ming weer even snel kan omslaan. Laat ik maar nuchter blijven. Het enige waarop ik mijn hoop heb ge vestigd is een contract. Maar Feye noord hoeft daarmee wat mij be treft geen haast te maken." Van een onzer verslaggevers ROERMOND Het damesteam van Swtft Roermond (dit jaar voor het eerst sinds tien jaar geen landskampioen geworden; Hellas greep het afgelopen weekeinde de titel) speelt vanavond in Roermond de 27e wedstrijd in haar tiende Europa Cup-jaar. Het is het eerste halve finale-duel tegen de Zweedse dameskampioe nen Polisen IF. De Roermondse handbalploeg hoopt in deze thuiswedstrijd niet alleen een gunstig uitgangspunt te creëren voor de uitwedstrijd in Stockholm, maar tegelijkertijd zoveel indruk te maken dat de sponsering (door Mora) wordt gecontinu eerd. Swift behoort sinds drie jaar tot de clubs die op de „welwillende" steun van een sponsor mogen rekenen. Een vetpot is het echter niet, 30.000 gul den plus kleding en extra premies voor Europa Cupwedstrijden (in to taal zo'n 45.000 gulden). Er is nog een stevige subsidie van de overheid (ge meente en provincie) voor nodig om de begroting sluitend te maken. Met nog eens extra donaties wist de handbalvereniging het vorig jaar met een positief, saldo de balans af te sluiten. ONVOLDOENDE De geldelijke injectie van het be drijfsleven is duidelijk niet voldoen de om Swift Roermond in de Europe se top te laten meedraaien. Sponsor zegsman Span: „Zo'n wedstrijd die Swift straks in Stockholm tegen Poli sen IF moet spelen, gaat alleen al aan reiskosten zo'n waanzinnig bedrag kosten, dat het voor ons te gek wordt. Dat geld (sponsoring) is natuurlijk ook bestemd voor het herenteam en de jeugd. Ik dacht trouwens dat Swift er wel aardig van rond kon komen. Ik weet ook niet of men van de overheid nog subsidie krijgt. Met de interne zaken van de vereniging bemoeien we ons niet. Het gaat ons er alleen om zo vaak mogelijk op de TV en in de krant te komen. Dat maakt deze investering voor ons aantrekke lijk. We stellen natuurlijk wel als voorwaarde dat er handbal op hoog niveau gespeeld wordt." Swift heeft met de financiële perike len leren leven. Puur amateuristisch noemen de bestuurders hun dames team, het vlaggeschip van de vereni ging. Swifts PR-man Ramakers: „Na tuurlijk gaat het er ons om een topclub te zijn en te blijven, maar in de eerste plaats gaat het om het spel en niet om de welbekende knikkers. Een goed voorbeeld daarvan is onze trainer. Jo Gerris. Hij is al 20 jaar onze coach en heeft er nog nooit één cent voor gevangen. Onze speelsters vanzelfsprekend ook niet. Reiskos ten, of het nu voor de competitie of de Europa Cup is. worden natuurlijk vergoed, maar de kosten om naar de training te komen niet." OPTIMISTISCH Over de kansen tegen Polisen IF is Swift zeer optimistisch. Ramakers weer: „Ik heb die Zweden onlangs in een competitieduel aan het werk ge zien. Toch wel een prima club, hoewel de tegenstand zwak was. Het spelty pe verbaasde mij enigszins. Ze spelen precies hetzelfde als wij, namelijk vanuit een open verdediging, flexi bel, geen hang en trekwerk. Dat is niet gebruikelijk voor dit soort lan- DEN HAAG De Amsterdamse scheidsrechter Gerrit Griek, die door de strafcommissie van de KNVB voor drie jaar is geschorst in verband met de beruchte „kopstootaffaire" met de PSV-speler Bertus Quaars, zal door de officier van justitie van het arrondissement Rotterdam niet worden vervolgd. De officier mr. J. A. Hage heeft dit besluit genomen om dat uit het vooronderzoek is geble ken dat de getuigenverklaringen op belangrijke punten niet eensluidend waren en er derhalve onvoldoende aanwijzingen zijn om een vervolging in te stellen Scheidsrechter Griek had reeds aangekondigd, onafhan kelijk van de beslissing van de offi cier van justitie, in hoger beroep te gaan tegen de uitspraak van de KNVB. den. Het aantrekkelijke van dit spel type is dat het de tegenpartij de kans geeft het spel te kunnen maken in aanvallend opzicht. Het is dan na tuurlijk de bedoeling dat wij toe slaan. Dat vergt wel conditie, maar dat kan, want we hebben een zeer jonge ploeg (gemiddeld 24 jaar). Bo vendien verwachten we veel van aan- voerdster Suzanne Geerdink. Zij moet het spel voor ons gaan maken." TALLIN (AFP) De 1 andenzwem wedstrijd Rusland-Oost-Duitslanc. is in Tallin begonnen met een we reldrecord voor de Oostduitse zwemster Ulrike Tauber. Deze won de niet-Olympische afstand van de 200 meter wisselslag in 2.18.3. Ze was daarmee ruim een halve seconde sneller dan op 10 juni van het vorig jaar in Wittenberg, toen zij het re cord bracht op 2.18.83. Bij dezelfde wedstrijden vestigde de Rus Vladimir Raskatova een nieuw Europees record op de 400 meter vrije slag. Hij won in 3.59.6 en kan zich daarmee de eerste Europese zwemmer noemen, die deze afstand binnen de vier minutengrens heeft afgelegd. Het oude record stond se dert de wereldkampioenschappen van vorig jaar in Cali op naam van de Oostduitser Frank Pfütze met 4.01.10. PAARDESPORT Suzanne Aubert met Gallantry was gisteren de eerste winnares van Indoor Brabant 1976 ZIJ won het naUo- naal sprinconcours tabel a Ans Telen met Condios werd tweede WIELRENNEN Jose Manuel Fuente, de Spaanse renner die zich vorig jaar na de Ronde van Franlcrtjk van het (letsgebeuren terugtrok, stapt toch weer op zijn t weewieler. HIJ tekende een contract voor een Italiaanse ploeg. TENNIS De aLs eerste geplaatste Zweed Björn Borg heeftin Memphis een eenvoudige 6-2. 6-2 overwinning behaald op de Indiër Anand Amritraj In Hampton won de als eerste geplaatste Jimmy Connors nog ge makkelijker van zijn landgenoot Trey Waitke: 6-2. 6-1. KUNSTRIJDEN Herma van der Hbrst. tiende na de verplichte figuren, is na de korte kQr van het Europees junlorenkampi- oenschap in Megeve verder weggezakt. De Amerikaanse Suzie Braschner behield de lei ding voor de sterk oprukkende Westdultse Oarnet Ostermeier. IJSHOCKEY - Oostenrijk, verrassend sterk In de B-groep van het Olympisch toernooi in Innsbruck, leidt in de strijd om het we reldkampioenschap in de C-groep in Dansk VOETBAL Na de 2-1 overwinning op Nige ria leidt Marokko in de finalepoule van het Afrikaanse kampioenschap. TENNIS Rolf Thung en Paul van Min hebben in de eerste ronde van het internatio nale toernooi van Neurenberg in het dub belspel met 7-6.6-3 gewonnen van de Oosten rijks Amerikaanse combinatie Hans Kary- 'Mike Estep In het enkelspel werd Van Min in de kwartfinale uitgeschakeld door de Zuidafrikaan Frew McMillan; 4-6, 4-6. Van onze volleybalmedewerker DORDRECHT Het Dordtse Orawi Is gisteravond in de eigen sporthal Wielwijk een stuk dichter gekomen bij het flnaletoernooi van de str\jd om de Europese beker voor beker winnaars. De Dordtenaren wonnen de eerste wedstrijd van het halve finaletoernooi tegen het Parijse Ra cing Club de France met 3—1. De setstanden waren 156. 8—15, 15—5 en 157. De nummers één en twee van de stryd in Dordrecht ook de bekerwinnaars van Turkije (Sigorta) en Bulgarije (CSKA) komen in deze halve finale uit plaatsen zich voor de eindstrijd, die in Bratislava wordt gehouden? ÏLL Hans van Helden is op de kldranglijst aller tijden weer tlfhonderdste punt dichterbij Schenk gekomen. De Heeren- ise hardrijder won vrijdag bij de ja ien schaatswedstrijden in Inzeil orfOO meter in de nieuwe persoonlij- 'ecordtijd van 39.28 seconden, oude persoonlijke record stond fl(»9.40 seconden. Het verschil tus- lljf Schenk en Van Helden bedraagt log 0.481 pnt. Piet Kleine reed in 11 40.69. sec. Hij eindigde als e. ite Olympische kampioene en we- kampioene sprint Sheila Young is in Inzeil op weg naa* een n wereldrecord in de sprint vier- ïnÈp. De 25 jarige Amerikaanse 1 op de eerste dag op de 500 er met 41.01 seconden slechts tiende seconde boven haar eigen ïldrecord. Op de 1000 meter bë- Je zij met 1.24.66 de beste presta- an dit seizoen. Op deze afstand *t wereldrecord in handen van d lussin Tatjana Averina met 46. De sprintwedstrijden begon- bij een temperatuur van drie 'en onder nul en bij uitstekende mstandigheden. Programma Eredivisie r Vanavond NAC-MW (20.00 uur) FC Den HaagDe Graafschap uur) Morgen EindhovenNEC FC TwenteGo Ahead TelstarF eyenoord AjaxFC Amsterdam SpartaFC Utrecht ExcelsiorAZ/67 Roda JC—PSV BOEKAREST Inflatie, de grote bedreiging van elk geldstelsel is ook de waardering in de internatinale turnwereld binnen geslopen. Voor de Nederlandse damestumploeg, die dit weekein de in de Floreansca sporthal in Boekarest tegenover Roemenië komt te 'staan; is het te hopen dat de juryleden nog niet terugkomen op de heilloze weg, die men eind vorig jaar in Turijn is ingeslagen. SVV—Heerenveen Helmond SportWageningen FC Den BoschWillem II VolendamFC Vlaardingen SC Amersfoort—FC VW Fortuna SCHaarlem FC Dordrecht—Veendam VitesseHeracles SC CambuurPEC De interlandwedstrijd tegen de Roe meense dames Is voor Nederland ui termate belangrijk. De turnsters van Eva Bartha zullen in de Roemeense hoofdstad tenminste een totaal van 380 punten moeten behalen om het uitzicht op deelneming aan de Olym pische turn wedstrijden in Montreal te behouden. Aan de zomerspelen van Montreal mogen zowel bij de dames als heren slechts twaalf lan denploegen deelnemen als gevolg van de beperking van het program ma, dat het Internationaal Olym pisch Comité de Internationale turnfederatie (FIG) heeft opgelegd. De FIG bepaalde dat de zes hoogst geplaatste landen van het we reldkampioenschap 1974, dat in Var na werd gehouden, automatisch ge plaatst zijn voor Montreal. De Sow- jet-Unie, OostrDuitsland, Hongarije, Roemenië, Tsjechoslowakije en Ja pan weten zich daardoor al zeker van Montreal. Een tiental andere landen met o.a. Nederland, dat in Varna als twaalfde eindigde, moet in kwalificatiewed strijden de zes resterende plaatsen verdelen. De FIG stelde als eis dat in deze wedstrijden tenminste een to taal van 350 punten, een gemiddelde van 8.50 per turnster, gehaald moet worden. Met het stellen van die norm is alle ellende begonnen. Italië, dat in Varna met een achterstand van ruim drie punten op Nederland als dertien de eindigde, verwerkte vorig jaar no vember zijn eerste kwalificatiewed strijd. In Turijn fungeerde het ge plaatste Hongarije als tegenstander. De juryleden scoorden in deze wed strijd zo hoog dat Italië het-onvoor stelbare totaal van 378.70 punten, dat een jaar eerder In Varna goed zou zijn geweest voor de tweede plaats, haalde. Toen de uitslag van Turijn In de Eva Bartha andere landen, die zich nog moesten kwalificeren bekend werd. brak er paniek uit. Dat de Italiaanse dames in ruim een Jaar tijd zo sterk vooruit waren gegaan dat zij ruim 34 punten meer konden scoren dan bij het we reldkampioenschap, werd terecht Als onmogelijk beschouwd. Het gevolg was dat in de andere kwalificatiewed strijden enorm aan de punten is „ge trokken". Vorig' Jaar december ver werkte Nederland in Opmeer zijn eerste kwalificatiewedstrijd tegen Noorwegen. De score van 370.65 pun ten leek voor de Nederlandse turnsters een solide basis voor Montreal. Het opschroeven van de waarderingen in de andere kwalifica tiewedstrijden werkte zo inflatoir dat het totaal van Opmeer voor Neder land vrijwel geen waarde meer heeft. Hoewel vrijwel alle landen de Inflatie van de Jurering onderkennen, heeft allen Zwitserland deze week pas ge protesteerd. De Zwitsers zien het ge vaar dat zowel hun dames- als heren- ploeg voor Montreal bedreigt. West- Duitsland. dt vorige week in Rüs-' selsheim tegen Roemenip uitkwam, overwoog ook een protest maar nam nog geen stappen. Daaraan zal het totaal van de Westduitse dames (382,20) ongetwijfeld niet vreemd zijn. Aan de hand van de resultaten die nu bekend zijn bezet Nederland (365,65) de vierde van de zes voor Montreal te verdelen plaatsen achter West-Dultsland (382,20), Canada (381,65) en Italip (378,70). De Verenig de Staten, Polen en Bulgarije, die in Varna voor Nederland eindigden, moeten echter nog ln actie komen terwijl ook Zwitserland en Frankrijk nog op deelneming In Montreal hopen. De Hongaarse Eva Bartha, die be gin 1972 de leiding van de turnploeg kreeg en het damesturnen in die tijd geweldig omhoog stuwde, ziet de confrontatie met Roemenlp dan ook met zorg tegemoet. „We verliezen van Roemenip. Dat speelt echter geen rol. Het enige belangrijke is ons totaal. We moeten boven de 380 pun ten komen anders is er voor ons geen plaats In Montreal". Het is voor Eva Bartha en de Nederlandse ploeg misschien niet ongunstig dat de wedstrijd ln Boekarest onder leiding staat van de Hongaarse door de FIG aangewezen hoofd - scheidsrechter Eva Romak terwijl een van de twee neutrale Juryleden (Katalin Szall) ook uit Hongarije komt. De internationale gymnastiek fede- ratlek (FIG) zal snel stappen moeten ondernemen ten aanzien van de Ju rywaardering anders ontstaan in Montreal situaties die zich de laatste jaren herhaaldelijk voordoen bij het kunstrijden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 23