Bekerfinale: PSVRoda JC anninga nieuw atchwinner Eindhoven krijgt geen enkele kans Minder publiek in betaald voetbal im Ryun litgelopen sgeld geëist Vijf doelpunten van Willy van der Kuylen Blokkeer in halve finale Weer ritzege Maertens Doorgaan Spelen in Lake Placid onzeker Geen record voor Hans van Helden Merkel na Schalke naar Zuid-Amerika Henk Wullems naar Vitesse -IRDAG 11 MAART 1976 SPORT TROUW/KWARTET Leo Bolle EGEN—Roda en PSV mogen zondag alvast oefenen om lekerwinnaar te gaan noemen. Dan ontmoeten deze clubs immers in de competitie, terwijl ze later de bekerfinale met uit gaan vechten. Dat Roda die finale heeft gehaald, is ens maar op het nippertje geweest. Want tot vlak voor tijd PEC, de overwinnaar van Ajax, Roda, de triomfator over noord, naast zich. En pas in de laatste minuut, toen PEC al ne tijd nog maar met tien man in het veld stond, kon de iirgse ploeg de Zwolse door een doelpunt van Nanninga ■en. fC beschouwde deze wedstrijd belangrijkste, die men dit sei- ot nu toe had gespeeld. De andse beker zou immers een e in een Europees bekertoer- itekenen. Dick Advocaat: „Ro est wel. Kansloos voor de titel een plaats in het UEFA Cup- oi waren we toch al zo'n con wat makkelijker aan dit leginnen. Trainer Hans Alle- ,Ik heb mijn spelers de laatste lak genoeg verteld, dat ik het uk zou vinden, als we deze zouden halen, maar dat voor e periodetitel op de eerste kwam." aast was PEC—Roda JC ook estigeslag. Want hadden deze :lubs in de kwartfinales niet eweldige verrassingen gezorgd. Roda door Feyenoord, welis- Nanninga itchwinner. AWRENCE (Reuter) De merikaanse atleet Jim Ryun 8), ex-wereldrecordhouder op e mijl en de 1500 meter, heeft mgekondigd, dat hij zich te- ïgtrekt uit de wedstrijdatle- ek. De middenafstandloper, e in 1972 professional is ge- orden, heeft sinds die tijd iel last gehad van blessures, ok de laatste elf dagen heeft Ij niet kunnen lopen vanwege in blessure aan zijn achilles- ees, wat zijn beslissing om ch terug te trekken heeft eïnvloed, zoals hij op een pers- anferentie meedeelde, ijn grootste successen behaal- e Ryun in 1957, toen hij in een jdsbestek van vijftien dagen ijf Amerikaanse en twee we- ildrecords liep: 3.33,1 op de 500 meter en 3.51,1 op de mijl. Iet deze laatste tijd verbeter- e hij zijn eigen wereldrecord an een jaar eerder met 0,2 iconde. Hij ontving toen een nderscheiding als beste atleet de Verenigde Staten, 'un noemde de grootste te- lurstelling in zijn atletiekcar- het niet winnen van lympisch Goud. In Mexico ing hij als grote favoriet de nale in, maar door tactische nas|)uten verspeelde hij zijn eigen n ansen. De Keniaan Keino won stelden. Vier jaar later in Mün- bi hen kwam Ryun in de eerste odi drie ongelukkig ten val. ID AL AJAR A Voor Juan Dios a Torre, die maandag door vier mitrailleurs bewapende mannen ijn kantoor in Guadalajara werd oerd, is een losgeld van 1,3 mil- i gulden geëist. De la Torre is itek zitter van de Mexicaanse voet- >ond en bovendien voorzitter van erste divisievereniging Atlas, hoofd van de geheime politie in dalajara verklaarde dat de ont- ders zich in verbinding hadden eld met de familie van het htoffer. Hij voegde daaraan toe de politie niet in actie komt lat de familie de gelegenheid te in onderhandelingen te voeren de bende. waar pas na verlenging, uit dit toer nooi te stoten en een paar dagen later PEC, door Ajax, dan nog overtuigend op de eerste plaats in de eredivisie, volledig te deklasseren. PEC was evenwel gewaarschuwd voor dit Róda JC, dat op papier dan wel zwakker leek dan Ajax, maar dat afgelopen zondag flinke indruk had gemaakt op de spiedende Hans Alle man. De trainer: „Ik zag toen dat de routiniers in dat elftal de wat jongere spelers helemaal omhoog trokken." Maar Dick Advocaat: „Het is niet belangrijk deze uitslag. Roda moet en zal in de volgende transferperiode spelers kopen." Roda begon het duel tegen PEC sprankelend. Doelman Gerards moest al in de eerste minuut een voorzet van Broeks voor het hoofd van Nanninga weggrissen. Maar PEC liet zich voorlopig niet terug druk ken en ondanks een gevaarlijke kop bal van De Wit voldeed de Zwolse ploeg aan het vurige verlangen van trainer Hans Alleman om in ieder geval de eerste vijftien minuten met een stand van 00 door te komen. Nog geen minuut nadat dat eerste kwartier verstreken was, leek PEC zelfs op voorsprong te komen. Een knappe vrije trap van Israel werd goed door Banhoffer ingekopt en doelman Geilman kon de bal nog maar ternauwernood stoppen. Uit de tegenaanval die daaruit ontstond kwam PEC's doelman Gerards voor dezelfde problemen te staan. Maar ook hij kwam er goed. af. De strijd bleef daarna op en neer golven. Verheijen knalde nog een keer keihard op de linkerpaal en werd even later door Pfeiffer in het strafschopgebied vastgehouden maar scheidsrechter Keizer liet doorspelen. Dick Advocaat had het al gezegd, Roda speelt dit seizoen zijn beste wedstrijden voor een vreemd publiek. En of het nu kwam door de luide zangkoren van de dui zenden Limburgse toeschouwers die waren meegereisd om him ploeg de finale te zien halen of dat men de kracht van PEC toch had onder schat. voorlopig bleef de Zwolse ploeg uitstekend verweer bieden. PEC hield het veld zo klein mogelijk om dan met snelle tegenaanvallen, meestal via de vleugelspitsen Ver heijen en IJzerman vlot terug te slaan. Hoe goed dat lukte bleek uit de cornerverhouding voor rust, waam het veel verdedigende PEC de verhouding toch in evenwicht hield, 4—4. Het enige verlies voor PEC in de eerste helft was de gele kaart die Drost had gekregen voor een te har de overtreding tegen Verhejen. PEC startte in de tweede helft met Veenstra voor Hendriksen, terwijl terwijl Blatter in de ploeg van Roda op de plaats kwam van De Wit. Pre- Een schot van Gerard van der Lem van Roda JC wordt geblokkeerd door Rinus Israel. cies zoals voor rust moest doelman Gerards al meteen handelend optre den in de eerste minuut na de pauze. Ditmaal ving hij een kopbal van Meuser op. Zoals hij ook, een tien minuten later, een kopbal van Ver meulen moest wegstoten. Geluk had hij toen Nanninga even later miste nadat Broeks hem in een ideale posi tie had gemanoevreerd om te scoren. Banhoffer werd later opgeschreven voor een te harde overtreding tegen Vermeulen. Roda bleef echter aan dringen. Een serie hoekschoppen was daarvan het gevolg. Uit een daarvan schoot Vermeulen maar rakelings over. De wedstrijd werd tegen het slot steeds harder. Drost werd flink ge blesseerd door een bijzonder ruwe overtreding van Meuser. Maar hij kon niet meer vervangen worden, omdat Van 't Land even daarvoor voor Veenstra in het veld was gekomen. Een kwartiertje voor tijd had Nan ninga de wedstrijd kunnen beslissen, maar hij schoot, alleen voor Gerards, keihard over. Niet veel later gaf Drost, die nog enkele minuten krim pend van de pijn had rondgelopen, de strijd op en speelde PEC maar met tien man verder. En toen vlak voor tijd brak Nanninga de ban, door een vrije trap van Advo caat bijzonder knap langs Gerards te koppen. Nog geen minuut later floot scheidsrechter Keizer voor het einde. Maar ook tegen Roda heeft PEC aan getoond dat het verschil tussen de middenmoot in de eredivisie en de top in de eerste enorm is afgenomen. Roda JC—PEC 1—0 (0—0) 87: Nanninga 1—0. 14.000 Toeschouwers. Scheidsrechter: Keizer. Roda JC: Geilman; Pfeller, De Wit, Zlegler, Broeks; Meuser, Advocaat, Toonstra; Van der Lem, Nanninga. Vermeulen. PEC: Gerards; Drost, Schubert, Israël, Ham ming; Hendriksen, Schutten, Hendriks; Verhey- en, Banhoffer, IJzerman. AMSTERDAM Voor de kwartfina le van de Nederlandse volleybalbe ker won Blokkeer met 3—1 (1510, 15—7,11—15,15—3) van landskampi oen Corbulo. Eredivisieclub VC Tilburg heeft gis teren zijn trainer Oenen ontslagen, omdat hij niet zou voldoen. GRONINGEN De Groningse vol leybal vereniging Lycurgus, zowel bij de dames als de heren middenmoter in de eredivisie, is in moeilijkheden geraakt door het faillissement van haar sponsor. DEN HAAG Ook na de nederlaag van Twente, zondag tegen Feyen oord, is de kopgroep in de eredivisie dit seizoen veel compacter dan vorig jaar. Maar hoewel de gelijke plaat sing na de 22e zondag van het seizoen 1975/1976 van PSV, Feyenoord en Ajax meer gelijkwaardigheid doet vermoeden, komt het publiek toch minder gretig dan vorig jaar naar de stadions. Het zijn bovendien niet alleen de grote drie die het huidige gezicht van de ranglijst bepalen. Twente heeft slechts één punt achterstand, tegen vorig seizoen al zeven, waardoor NEC, de nummer vijf nu, een veel betere positie inneemt dan de vierde uit februari 1975. NEC immers staat maar drie punten achter op de drie lijstaanvoerders. De verminderende belangstelling is het opvallendst bij Feyenoord. De vorig jaar veel produktievere Rotter damse ploeg, 68 treffers tegen nu 48, moest bijna een kwart van zijn toeschouwerstotaal prijsgeven. Feye noord zakte van 38.800 naar 30.500. De andere drie bleven vrijwel stabiel, maar zowel voor Ajax als Twente zijn de cijfers van dit seizoen over een vergelijkbaar aantal wedstrijden ge flatteerd. Het gemiddelde van Ajax wordt omhoog gebracht door de thuiswedstrijd tegen Feyenoord, die een jaar eerder pas tegen het slot van de competitie kwam. Het moyenne van FC Twente wordt gedragen door de thuiswedstrijden tegen PSV. Ajax door Richard Matthijsse en Feyenoord, terwijl vorig seizoen in de eerste 22 wedstrijden alleen Ajax op bezoek was geweest. De vergelijking tussen de bezoeker saantallen over de twee seizoenen ziet er als volgt uit: PSV: 18.750 - 18.500; Feyenoord: 38.800 - 30.500; Ajax: 17.400 - 19.000; FC Twente: 11.390 - 13.650. De bezoekerskern van de landskam pioen PSV is uiterst stabiel. Bij een maximale capaciteit van rond 20.000 plaatsen is de „uitslag" naar beneden slechts 3000. Ajax daarentegen schommelt dit jaar tussen 9000 (Ex celsior en Utrecht) en 65.000 (Feyen oord). Twente kreeg bij Eindhoven en NAC slechts 7000 kijkers binnen de hekken en tegen Ajax 22.500. Feye noord scoorde tegen Eindhoven en Utrecht altijd nog 24.000 belangstel lenden, maar kreeg tegen de lijstaan voerders PSV en FC Twente respec tievelijk 54.000 en 37.000 kijkers. Een seizoen eerder lagen die getallen op 66.000 en 49.000. Het kleinere aantal toeschouwers dat Feyenoord zag spelen, kreeg ook veel minder doelpunten voorgeschoteld. De totale produktie van Feyenoord daaide van 68 naar 48 doelpunten. Ajax dat in zijn gouden jaren niet zelden de competitie voltooide met meer dan 100 doelpunten, staat op bijna tweederde van het seizoen op 48 (vorig jaar 54). PSV (60 tegen 56) en FC Twente (40-38) scoorden iets meer. Twente incasseerde bovendien ook de minste tegentreffers. EINDHOVEN PSV heeft gisteravond in het uitverkochte Philips-stadion opnieuw een slachtof fer gemaakt. In de halve finale van de strijd om de KNVB-beker gaven de troepen van Kees Rijvers een demonstratie van macht ten beste, die het arme Eindhoven de grootste nederlaag sinds jaren bezorgde. Evenals tegen De Graafschap werd het 8—1. Willy van de Kuylen was met niet minder dan vijf doelpunten de be langrijkste schutter in dit vooral in de tweede helft eenzijdige duel. Na hem kwam Ralf Edström met twee wapenfeiten, terwijl de Zweed Dahlqvist met één treffer eveneens aan het produktieproces deelnam. Eindhoven kreeg via Hans Bleijen- berg een verdiende tegentreffer. Een Eindhoven dat naar vermogen had gestreden, maar zich toch moest neerleggen bij het superieur acteren de PSV, dat overigens in de eerste periode nogal wat moeite had met zijn tegenstander. Scheidsrechter Leo van der Kroft, die aan zijn laatste seizoen bezig is, deelde in deze bekerwedstrijd de gele kaart uit aan Willy van de Kerkhof. De Haagse scheidsrechter, die zich nogal lankmoedig toonde, vergat kort voor rust in te grijpen, toen Edström en Soers met elkaar in gevecht raakten. Een wedstrijd als PSV—Eindhoven mag dan bij voorbaat bij het Eindho- vense publiek heel wat emoties en voorspellingen losweken, voor de koele buitenstaander rijst dan al snel de vraag waarop die emoties zijn geënt. Stond het al niet op het moment dat het bestuur van Eindhoven besloot naar het Philips sportpark uit te wijken vast dat er voor de sympathieke mannen van de al even sympathieke trainer Rinus Gosens slechts een negatief resul taat te wachten lag? PSV is nu eenmaal in zijn geliefde omgeving vaak een wervelwind, die, zoals De Graafschap in de kwartfina les tot zijn schande moest ervaren, tegenstanders van minder kaliber wegvaagt. Rinus Gosens, na het ont slag van Antoni Brzezanczyk, nu de oudste trainer in de eredivisie, had de afgelopen dagen al menige zucht geslaakt. Zijn selectiegroep was door blessures al gedecimeerd tot twaalf man, terwijl PSV met uitzondering van Gerrie Deijkers had afgerekend met blessureproblemen. PSV—Eindhoven dus een met emo ties omgeven broederstrijd tussen het grootkapitaal en de vijf-stuivers- brigade van Rinus Gosens, die kort voor de wedstrijd nog vol ontzag had geblikt naar de opstelling van PSV. „Ze spelen met vier aanvallers (René van de Kerkhof, Lubse, Edström en Dahlqvist), maar we zullen er ons niet door laten intimideren. Ook wij zullen aanvallen." VALENCE De Belg Freddy Maer tens heeft ook de derde etappe van de wielerwedstrijd Parijs-Nice, een rit over 153,5 kilometer van Saint Etienne naar Valence, op zijn naam gebracht. Maertens won de sprint van het peloton, waarin Van Katwijk als beste Nederlander op de vierde plaats beslag legde. Maertens blijft door zijn overwinning leider in het algemeen klassement. Uitslag: 1. Maertens (Bel) 3 uur 5 min. 55 sec, 2. Wesemael (Bel), 3. Ovlon (Fra), 4. Van Katwijk (Ned), 5. Karstens (Ned), 8. Luc Leman (Bel), 7 Martinez Heredia (Spa). 8. De Waal (Ned). 9. Telrllnck (Bel), 10. Inaudl (Fra), 21 Raas (Ned), 25. Kuiper (Ned) en nog 65 renners ln dezelfde tijd als Maertens. 60. Pronk (Ned) 3.07.32. Algemeen klassement: 1. Maertens 14 uur, 19 min en 11 sec, op 2 sec: 2. Thurau (WDld), op 0.04 3. Van den Broucke (Bel), op 0.09: 4 Kuiper, op 0.15: 5. Schuiten, op 0.15: Bracke (Bel), op 0,16: Raas, op 0.18: Knetemann (Ned), op 0.20: 9. Manzaneque (Spa), 10. Hezard (Fra). op 0.23 13. Karstens, op 0.24: 14. Van den Hoek (Ned), op 0.25: 15. Zoetemelk (Ned), op 0.28 19. Tabak (Ned), op 0.36: 27. De Waal, op 0.40: 31. Van Katwijk, op 1.59: 81. Pronk. LAKE PLACID Lake Placid ver keert in onzekerheid over het door gaan van de Olympische Winterspe len van 1980. Als de staat New York en het congres er niet in slagen zestig miljoen dollar (ruim 150 miljoen gul den) op te brengen voor dit evene ment, zal dat „Het einde zijn van de Olympische Spelen in de Verenigde Staten". Die mening is Robert Pea cock, de burgemeester van Lake Pla cid, toegedaan. Ronald Mackenzie, voorzitter van het organisatiecomitévan Lake Pla cid, schat de waarde van de huidige accomodaties op twintig miljoen dol lar, maar zei dat er zestig miljoen dollar nodig is voor vernieuwing en uitbreiding. Volgens Mackenzie zijn de senatoren Javits en Buckley en thousiast over het project. „Zowel de regering Ford als het congres zijn onder de indruk van <?nze plannen. We hopen op een definitieve actie voor 15 mei", aldus Mackenzie. Er is een wetsontwerp Ingediend waarin wordt gevraagd om vijftig miljoen dollar uit een federaal fonds en tien miljoen op te brengen door de staat New York. Een deel van de kosten zal worden gedekt door televisierechten. De laatste achttien maanden zijn onder handelingen gevoerd met de drie net ten. De laatste drie maanden voorna melijk met ABC. ABC betaalde tien miljoen dollar voor de uitzending van de winterspelen in Innsbruck. „Wij willen de winterspelen weer in het Juiste perspectief plaatsen. Het sportieve aspect moet beter naar vo ren komen en het showelememt zo veel mogelijk beperkt worden", zegt Mackenzie. Willy van der Kuylen opent de score voor PSV. Doelman Adjanski van Eindhoven is kansloos. Dat was geen grootspraak van Go sens. Onmiddellijk na het eerste sig naal van scheidsrechter Leo van der Kroft viel Eindhoven aan. Bruisend INZELL Hans van Helden is de reeks recordpogingen op de tien jaar bestaande kunstijsbaan van Inzeil weinig overtuigend begonnen. Zijn aanval op het wereldrecord van de 3000 meter (Ard Schenk 4.08.3) mis lukte gisteren bij kunstlicht volko men. Hoewel de weers- en ijsomstan- digheden tamelijk goed waren legde Van Helden zijn race af in een mage re 4.19.27, terwijl zijn directe te genstander, de Zwitserse kampioen Franz Krienbühl, in 4.31.27 finishte. Voor de beste prestaties van het 22 dames en heren tellende deelne mersveld uit elf landen tekende de jonge Noor Kai-Arne Engelstad (500 meter in 39.43 en 1000 meter in 1.20.06). van vitaliteit en zonder een greintje ontzag voor zijn zo rijkelijk met klas se bedeelde tegenstander. Hans Bleijeberg, de kleine maar zo ver schrikkelijk moedige centrumspits, liet een paar gouden passen van zijn voeten vertrekken terwijl Lambert Kreekels en Jacques van der Pas zelfs de kans kregen enkele schoten richting Jan van Beveren af te vuren. PSV-coach Kees Rijvers, die Dahlqvist verkozen had boven Ber- tus Quaars, begon al wat zorgelijk te kijken, maar in de twaalfde minuut had zijn hoofdmacht bij een verras sende uitval al een keurige voor sprong genomen. Willy van de Kerkhof en Ralf Edström rafelden de defensie van Eindhoven uiteen waarna Willy van der Kuijlen de Joegoslavische doelman Adjanski die zijn collega Berendonk naar de reservebank had verdreven, van dichtbij passeerde: 1—0. De eerste barrière was genomen. Hoeveel zouden er nog volgen? Zou Eindhoven dezelfde weg volgen als De Graafschap dat in dezelfde arena met 8—1 moeiteloos werd verne derd? PSV, gretig als altijd, wilde wel zoals Ralf Edström in de 22ste minuut demonstreerde. Nadat Dahlqvist de bal langs de mistasten de Eindhoven-aanvoerder Henk Bloemers had gedirigeerd: 2—0. Een verschrikkelijke tegenvaller voor het dappere Eindhoven dat kort voor rust een nieuwe tegenslag kreeg te incasseren toen Govert Kooiman hinkend het veld verliet en Soers zijn plaats moest innemen. De zelfde Soers die het onmiddellijk aan de slag kreeg met Edström. De wedstrijd kreeg plotseling het karakter van een onvervalste derby met grimmige aspecten. Zo zocht Willy van de Kerkhof geheel onnodig lijfelijk contact met Lambert' Kree kels. Een actie die hem op een gele kaart kwam te staan. Eindhoven bleek in de tweede helft te veel energie te hebben verspeeld. Zo kon PSV bouwen aan een gigantisch veldoverwicht dat al heel snel een subliem wa penfeit opleverde. Nadat Edström zijn vaste bewaker Henk Schalks heel laconiek de bal had ontfut seld, volgde een loepzuivere pass naar de op volle snelheid liggende René van de Kerkhof. Diens voor zet werd door Willy van der Kuy len op de volle wreef genomen: 3—0. Voor coach Rijvers het sein zijn wisselspelers Quaars en Strik in te zetten voor Lubse en Willy van de Kerkhof. Bij Eindhoven had Ja cobs al eerder het veld geruimd voor Blij derveen. De ongelijke strijd kreeg voor Eindhoven nog een triester aspect toen Ralf Edström Schalks en Ad janski met enkele schitterende voetbewegingen uit balans bracht en vervolgens raak mikte: 40. Via Willy van der Kuylen werd het nog 5—0, terwijl Dahlqvist na een fout van Adjanski voor 6—0 zorgde. Door Willy van der Kuylen werd het tenslotte 70 en 80. Bleijenberg mocht tenslotte voor Eindhoven een tegendoelpunt scoren: 81. PSV—EINDHOVEN 8—1 (2—0). 11: W. v. d. Kuy- lcn 1-0, 28: Edström 2-0, 56: Edström 3-0, 70: Edström 4—0, 74: W. v. d. Kuylen 5—0, 75: Dahlqvist 6—0, 76 W. v. d. Kuylen 7-0,78: W. v. d. Kuylen 8—0, 86: Bleijenberg 8—1. Toeschou wers: 20.000. Scheidsrechter: Van der Krolt. PSV: Van Beveren; Poortvliet. Krljgh. Van Ilraay, Stevens; W van de Kerkhof. Vun der Kuylen. Lubse; R. van de Kerkhof, Edström. Dahlqvist. EINDHOVEN: Adjanski; Schalks, Koolman, Bloemers, Bruinen: Van der Pas. Warnaar, Kree kels; Jacobs, Bleijenberg, Posthuma. WENEN De Oostenrijkse trainer Max Merkel, onlangs ontslagen bij de Duitse voetbalvereniging Schalke '04, heeft gisteren verklaard zijn heil te gaan zoeken in Zuid-Amerika. Merkel zei meerdere aanbiedingen gekregen te hebben van landen die zich voorbereiden op het wereldkam pioenschap in Argentinië in 1978. Namen wilde de Oostenrijker nog niet noemen. „Ik vind het niet erg om met mijn vrouw en dochter naar Zuid-Amerika te gaan. In tegendeel. Het is een nieuw en interessant aan bod voor me en het is een heel ande re wereld." Merkel werd dinsdag j.l. door het bestuur van Schalke '04 ontslagen. Volgens de Duitse officials was een verdere basis voor samenwerking onmogelijk. Max Merkel is al eerder in Oostenrijk en Spanje als coach werkzaam ge weest. Hij is de zesde trainer die door Schalke '04 vroegtijdig op een zijs poor is gezet. AMSTERDAM Henk Wullems zal per 1 juli als trainer in dienst treden bij de eerste-divisieclub Vitesse. Wullems werd vorig jaar bij het ook toen in degradatiegevaar verkerende NAC ontslagen. Onder Wullems won NAC in 1973 de KNVB-beker. VOETBAL - Het Nederlands militair elftal speelde ln een oefenwedstrijd ln Nijmegen met 1—1 gelijk tegen NEC. VOETBAL In Praag speelden Tsjechoslo- waklje en Rusland ln een vriendschappelijke wedstrijd met 2—2 tegen elkaar gelijk. BIJ rust leidde Rusland nog met 2—0. VOETBAL In de eerste kwartfinale wed strijd voor het Europees kampioenschap voor ploegen onder de 23 Jaar won Hongarije ln Boedapest met 3—0 van Engeland. VOETBAL De tegenstander van FC Den Haag In de kwartfinale van de Europa Cup voor bekerwinnaars. West Ham United, speelde voor de Engelse competlUe ln een Inhaalwedstrijd met 1—1 gelijk bij Leeds United. TENNIS Op de tweede dag van de wed strijd tussen Rusland en Amerika won Ame rika drie van de vier partijen. De opval lendste prestaüe leverde de sinds augustus 1975 niet meer ln een wedstrijd uitgekomen Amerikaanse BUlie Jean King ZIJ versloeg de Russische nummer een Oiga Morozova met 7—5. IJSHOCKEY - Voor het wereldkampi oenschap ln de B-groep, waarin ook Neder land uitkomt, zijn Uen scheidsrechters aan gewezen. Onder hen ls de Nederlander Nico Toemen. TENNIS In Nümberg werd Rolf Thung ln de eerste ronde van een Indoortoernool met 5—7. 64 en 6—7 uitgeschakeld door de Fransman Oeorges Ooven. ZWEMMEN - In Bonn verbeterde de Westduitser Klaus 8telnbach het Europees record op de 200 meter vrije slag met 0.15 sec. In een 50 meterbad kwam Stelnbach tot 1.52,95.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 11