Socialisten in Italië vijzen communisten af Jackson boekt eerste succes uropees parlement: een lastige rekensom AMERIKA KIEST ZUN PRESIDENT deTijd' Rhodesië Communistische top in schaduw partijcongres Volksstemming Spanje siogelijk in voorzomer Syrië eist concessies bij mandaat ?«ger bezet "mversiteit m Bogota Hoe slecht gaat het mdebouW? 1 Weekblad 1 JDERDAG 4 MAART 1976 BUITENLAND TROUW/KWARTET 7 a ''♦ME (Reuter, UPI) De voorzitter van de Italiaanse socialistische partij Francesco de Martino aft gisteren verklaard dat de socialisten beter met de christendemocraten kunnen blijven dan een verbond met de communistische partij aan te gaan. Martino zei dit in een toespraak de opening van het 40ste partij- "Sgres van de Italiaanse socialisten. :J[toespraak wordt van doorslagge- 'jid belang geacht voor de onmid- lijk politieke toekomst in Italië, sinds enkele weken geregeerd rdt door een christendemocratisch tnderheidskabinet onder leiding Aldo Moro. Dit werd gevormd >1 de socialisten hun steun aan een dfig kabinet hadden ingetrokken. tjfeijn rede zei de Italiaanse socialis leider dat er drie belangrijke Menen om niet met de communis- in zee te gaan. In de eerste plaats er een groot verschil in de etkte van beide partijen de com- einisten hebben momenteel 179 ze- in het Italiaanse parlement tegen Hjvoor de socialisten en het zou hjeilijk zijn een evenwicht te krijgen dtie verhouding tussen de twee par- DE MARTINO eJ>Wjet Unie van de relatie van de communisten de tweede plaats is er de kwestie tot de Sowjet Unie. „De communis- cra«sche partij. ten in Italië hebben zcih wel aanzien- Martino van mening dat de regelma tige steunbetuigingen van de Itali aanse communisten aan hun partij genoten in Moskou nog altijd proble men geven. „Het feit dat anders den ken een misdaad is tegen de Sowjet- staat is voor ons zo strijdig met de mensenrechten dat het onmogelijk moet zijn dat iets dergelijks bijna zestig jaar na de Russische revolutie nog voorkomt", aldus De Martino. De derde mogelijkheid is dat de com munisten in Italië de voorkeur aan het „historische compromis" met de christen-democraten schijnen te ge ven boven een volksfront met de soci alisten. Dit zou het streven naar een socialistisch Italië zo goed als onmo gelijk maken en dat is voor de socia listische leider onaanvaardbaar. De Martino zag als meest wenselijke koers een terugkeer van zijn partij naar de regeringsbanken, samen met de christen-democraten. Er is dan echter wel eerst een grote schoon maak nodig binnen de christendemo- h wel aanzien lijk los van Moskou opgesteld maar het proces is nog niet voltooid", aldus De Martino. Hij prees de leider van de Italiaanse communisten Enrico POINT PLEASANT (UPI) Een klaarblijkelijk door emotie over mande Amerikaanse echtgenoot Berlinguer voor zijn opstelling op het heeft in een gevangeniscel de ont- jongste congres van de Sowjet com- ploffing van een koffer vol dynamiet munisten. Ofschoon hij niet gelooft veroorzaakt, waardoor hij zelf, zijn dat de onafhankelijke opstelling van vrouw, het hoofd van de plaatselijke (AFP) Leger en politie Berlinguer een verkiezingstaktiek is politie en een zijner agenten om het de universiteit van de Co- om meer stemmen te krijgen blijft De leven zijn gekomen. hoofdstad Bogota bezet. J43at er zich daar incidenten had- Ti voorgedaan. al Bogota zijn de ambtenaren mo- in staking. De studenten legden een solidariteitsdemon- atie en raakten na afloop daarvan met de politie. Twee man- a^appenwagens gingen in vlammen di, oi|ftien betogers werden gearres- ojrd. Bij de gevechten vielen aan ellerszijden enkele zwaargewonden. de autoriteiten in het com- meedeelden dat de arbeids int in Colombia is hersteld, dreigen teinieuwe stakingen bij de PTT, de ieftorwegen, het onderwijs en de macht. Jj) Sachtwagenstaking officieel voorbij ind MOSKOU (Reuter, UPI, AP)—In de schaduw van het Sowjetrussische partijcongres zal een geïmproviseer de communistische topconferentie van Oosteuropese partijen worden gehouden. Doorgaans betrouwbare zegslieden vertelden dit gisteren in Moskou. Naar hun zeggen neemt de Cubaanse premier Fidel Castro als ■esDRID (Reuter, UPI) De Spaanse regering is van plan in mei een volksstemming te houden over een aantal hervormin- H van de grondwet, zoals het scheppen van mogelijkheden voor van parlement met twee kamers. Dit hebben rege- ïe^skringen in de Spaanse hoofdstad Madrid meegedeeld. Éimmissie, die onder leiding van ier Carlos Arias Navarro de lwetswijzigingen uitwerkt is ns deze kringen bijna klaar met .wetsontwerp over politieke par- jm. Het belangrijkste aspect daar- is het opheffen van het verbod "^'vorming van politieke partijen. ^jimunisten, anarchisten en af- blijven van le- politieke activiteit uitgesloten. iVwestie van het referendum werd eren ook aangesneden door ko- J Juan Carlos tijdens de eerste waiadering van de kroonraad onder voorzitterschap. De koning riep aad, waarin meest zeer conserva- en zitting hebben, op actiever I te werken aan de veranderingen jpanje. :htwagenchauffeurs hebben gis- n officieel de tien dagen lange recting beëindigd maar vooral bui- geMadrid werd geweigerd het werk te hervatten. Op een aantal wegen kregen groepen vrachtwagens poli tiebescherming tegen acties van sta kers. De afgelopen dagen zijn vele autobanden lek gestoken, auto's in brand gestoken en chauffeurs gemo lesteerd. Als gevolg van de staking waren de afgelopen dagen in de Madrileense supermarkten tekorten ontstaan aan vis, fruit en groenten. Een actie van bakkers leverde een tekort aan brood op. Negen officieren moeten maandag wegens opruiing voor een Spaanse krijgsraad terechtstaan. Zij zijn gear resteerd bij het oprollen van een zich 'Militair Democratisch Verbond' noe mende oppositiegroep binnen het Spaanse leger. De auditeur-generaal heeft naar Spaanse gewoonte al voor het begin van het proces gevangenis straffen geëist. Ze lopen uiteen van drie tot twaalf jaar. waarnemer aan ae top aeel en zal zijn Roemeense ambtgenoot Ceausescoe ervoor naar Moskou terug keren. De Roemeen ging vorige week naar huis, na in Moskou een rede te heb ben afgestoken waarin hij opnieuw het 'enfant terrible' van het War- schau-pact bleek. Het ingelaste topoverleg zou zijn be doeld om het economische en politie ke beleid van de deelnemende com munistische landen te coördineren. De vorige Oosteuropese top vond vo rig jaar december plaats in War schau. Het Sowjetrussische partijcongres werd gisteren voortgezet met mili tante toespraken van partijleiders uit Peru, Venezuela en Canada. Naar verwacht wordt het vandaag - één dag eerder dan gepland - besloten met de verkiezing van de nieuwe le den van het centraal comité en het Politburo Beschuldiging De SowjetrUnie heeft de Verenigde Staten er gisteren van beschuldigd niet voldoende maatregelen te hebben getroffen tegen 'grove provo caties en bandietisme' tegen Sowjet- russisch onderdanen en instellingen in New York. Het protest lijkt verband te houden met joodse demonstraties in die stad en een schietpartij bij de woning van een Sowjetrussische diplomaat. MOMBASSA (Reuter)—De Keniase havenarbeiders hebben hun boycot actie tegen Oeganda beëindigd. Goe deren voor en uit Oeganda worden nu weer normaal afgehandeld in de ze havenstad. De boycot die vorige maand werd afgekondigd, was een onderdeel van een protestcampagne in Kenia tegen een uitspraak van president Idi Amin, dat West-Kenia en Zuid- Soedan historisch deel uitmaken van Oeganda. Senator Henry Jackson met een juichende echtgenote. Senator Henry Jackson heeft zijn eerste grote succes geboekt in zijn lange strijd voor Amerikaanse presidentschap. Bij de voorverkiezing in de staat Massachusetts kwam hij onbetwist als de sterkste van de Democrati sche kandidaten naar voren. Met rond 23 procent van de stemmen bleef hij ruim vijf procent voor op zijn naaste belagers, Morris Udall en George Wallace. Jackson was in zijn nopjes met dit resultaat in de eerste voorverkie zing waaraan hij deelnam. „Ik meen dat ik nu op weg naar het Witte Huis ben." zei hij in zijn eerste reactie. Hij voorspelde dat hij nu ook de belangrijke voorverkiezing in New York gaat winnen. Daarna zal de kandidatuur van de Demo cratische partij mij niet meer ont gaan, aldus de optimistische Jackson. De zege van Jackson in Massachu setts was bepaald niet verwacht. Tot op de dag van de stemming plaatsten de opiniepeilers deze Se nator op de tweede rij. De 63-jarige Jackson, afkomstig uit de westelij ke staat Washington, wil al jaren lang president van de Verenigde Staten worden. Tot gisteren was zijn campagne echter nooit goed van de grond gekomen. De ervaren en kundige Jackson bleek niet in staat zijn partijgenoten te boeien en zijn kansen op het president schap werden daarom laag aange slagen. Dat kan nu na Massachu setts snel veranderen. Deze kleine maar tamelijk dichtbe volkte staat is voor de Democrati sche partij erg belangrijk. Daarom namen alle Democratische kandi daten van dit moment (acht in to taal) ook deel aan de voorverkiezing in Massachusetts. Dat de door gaans als „saai" aangeduide Jack son juist hier zo'n goed figuur heeft geslagen maakt hem in één keer tot een kansrijke kandidaat. De voorverkiezing in Massachu setts kreeg in het Democratische kamp ook enkele duidelijke verlie zers. Vooral voor de liberale Sena tor Birch Bayh moet het resultaat erg teleurstellend zijn geweest. Hij eindigde in de achterhoede met slechts vijf procent van de stem men. Juist in het tamelijk progres sieve Massachusetts had Bayh, die graag de kandidaat van de liberale vleugel had willen worden, goed voor de dag moeten komen. Nu het hem daar niet is gelukt op de voor grond te treden lijkt zijn rol bij deze presidentsverkiezingen verder uit gespeeld. Tot de afvallers behoort ook zeker Sargent Shriver. Massachusetts is de staat van de Kennedy's en Shri ver is de zwager van de Kennedy's. Hij had hier dus een voorsprong, maar kwam met zeven procent niet verder dan een zevende plaats. Shriver heeft geen reden om in an dere staten op een beter resultaat te rekenen. De derde verliezer is Jimmy Carter, die vorige week in New Hampshire, zonder de concurrentie van Jack son en Wallace, nog zo glorieus won Nu deze zwaargewichten er wel bij waren zakte Carter af naar de vier de plaats (veertien procent). Het was de eerste keer dat de zuiderling Carter zijn krachten direct kon me ten met die van zijn beroemde streekgenoot George Wallace. Deze laatste deed het met zeventien pro cent duidelijk' beter. Een gevoelig verlies voor Carter, die het als nieuwkomer juist moet hebben van opzienbarende successen in de be- einfase. Wallace zelf kan ook niet helemaal tevreden zijn met zijn derde plaats in Massachusetts. Deze kampioen der conservatieven werd begin deze week nog getipt als de grootste kanshebber in deze staat, waar de afgelopen jaren nogal wat te doen is geweest over het systeem van ge dwongen rassenvermenging door middel van schoolbussen. Wallace heeft handig ingespeeld op de grote tegenstand die deze gedwongen „busing" oproept bij de blanken. Het heeft hem echter niet geholpen om vóór Jackson te blijven, die evenneens mikte op de behoudende kiezers. Voor Wallace komen echter nieuwe kansen in het zuiden, waar hij bij vorige gelegenheden altijd grote aantallen afgevaardigden voor de partijconventie wist te ver garen. Volgende week al krijgt hij in Florida de kans om te bewijzen of hij de zuidelijke staten nog steeds als zijn bolwerk mag beschouwen. Liberalen Massachusetts heeft wel beslist wie van de liberale kandidaten het best valt bij de Democraten. Morris Udall. de lange afgevaardigde uit Arizona, overwon in Massachusetts zijn grootste handicap (onbekend heid) en eindigde met achttien pro- Na zijn betrekkelijke succes van vorige week in New Hampshire, waar hij ook tweede werd, ligt hij ver voor op de andere liberalen: Bayh, Shriver en Harris. Voor de oud-senator Fred Harris, de radi caalste van het stel, zat het er in Massachusetts ook niet in: een vijf de plaats met acht procent. Udall. door Rimmer Mulder die als kansloos aan het avontuur van de verkiezingen begon, begint nu aardig mee te tellen. De Republikeinen beschouwen Massachusetts traditioneel als een vijandig gebied (zelfs Nixon kon er in 1972 niet van McGovern winnen) en Gerald Ford en Ronald Reagan hebben er daarom geen campagne gevoerd. Dat Ford 62 procent van de stemmen haalde zegt daarom niet zoveel, maar het is natuurlijk een aardig opstekertje voor de pre sident. Ford en Reagan concentre ren zich helemaal op hun treffen van volgende week in Florida, een veel gewichtiger staat voor de Re publikeinen. Nadat 95 procent van de stemmen was geteld zag de ranglijst bij de Democraten in Massachusetts als ervolgt uit: Henry Jackson 150.012 stemmen, 23 procent, 30 afgevaardigden; Morris Udall, 119.135 stemmen, 18 procent, 21 afg.; George Wallace, 114.394 stemmen, 17 procent, 20 afg.; Jim my Carter, 95.324 stemmen. 14 pro cent, 14 afg. De overigen behaalden minder dan tien procent. Bij de Republikeinen was de (voor lopige uitslag): Gerald Ford 97.623 stemmen. 62 procent, 27 afgevaardigden; Ronald Reagan, 55.860 stemmen, 35 proc,.15 Dan waren er dinsdag ook nog voor- verkiezingen bij beide partijen in de noord-westelijke staat Vermont. Daar waren geen afgevaardigden rechtstreeks te verdelen en daarom hadden lang niet alle kandidaten zich laten inschrijven. Zo was bij de Republikeinen president Ford de enige deelnemer. Hij kreeg 84 pro cent van de stemmen. Zestien pro cent maakte gebruik van de moge lijkheid om de naam van Reagan zelf op de lijst bij te schrijven. Voor de Democraten was de uitslag in Vermont: Carter, 46 procent; Shriver, 30 pro cent; Harris, 15 procent; McCor- mack (de kandidate van de anti abortusbeweging) 9 procent. jpjfgen landen op zoek naar één volksvertegenwoordiging 0C<*or Bert van Panhuis ties het verbod om op zondag betaald voetbal te spelen, om maar iets tot de verbeelding sprekend te noemen en ook in Nederland is een politieke verkiezing toch wel iets an ders dan de verkiezing van kerke- raadsleden. ministers van buitenlandse zaken van de negen EG-landen zijn deze week niet uit de problemen ld de verkiezingen voor een Europees parlement gekomen. Zoals al werd verwacht zijn de hete '001rigijzers weggeschoven naar de vergadering van de Europese Raad, de bijeenkomst van de vaJeringsleiders, die op 1 en 2 april in Luxemburg wordt gehouden. rnt^egeo mogen dan de knoop door- Dus is er een aantal voorwaarden over het aantal zetels, dat van de lidstaten in het nieuwe zal krijgen, de datum ■'PHrop de EG-burger in hét verkie- zei\sjaar 1978 naar de Europese vambus mag en over de vraag of een oerH)pees parlementariër nu wel of ngs, ook volksvertegenwoordiger in Jjn land moet zijn. Menig Europa- t jnde zal opgelucht ademhalen als co®negen regeringsleiders er uitko- want de onderlinge meningsver- Hllen zijn uitermate gevoelig. ®kunt zo langzamerhand geen on- „J^erp meer aanroeren of er is bin- het kamp van de Europese ge- ♦nschap wel een dwarsligger. Zo ben op het punt van de Europese Itiezingen zelfs alle negen zich be- april aandienen. Daar is bijvoor- 1d Denemarken, sinds een jaar [szins bekoeld in haar enthousias- voor het ene verenigde Europa. Deense parlement is het afgelo- najaar na lang aarzelen akkoord ian met het rechtstreeks verkie- ^van het Europese Parlement. Ko- klagen is echtefr doodsbenauwd een overkoepelend parlement, Jzal knabbelen aan de bevöegdhe- I van het Folketing, het'Deense <onale parlement. di hi gesteld zoals de verplichting dat de Deense EG-parlementariërs ook volksvertegenwoordiger zijn in eigen land en de meer psychologische eis dat verkiezingen voor het Europees parlement op dezelfde dag worden gehouding als die voor het Folketing. Denemarken is tot nu toe de enige gebleven met dergelijke eisen maar ZotGlVGCdGlillQ de hardnekkigheid van deze enige Scandinavische lidstaat van de Euro pese Gemeenschap kan zeker niet worden onderschat. Die datum voor de Europese verkie zingen zal ook voor andere lidstaten problemen geven. Daar is bijvoor beeld het simpele feit dat men in landen als Frankrijk. Italië en West- Duitsland op zondag naar de stem bus pleegt te gaan. Groot-Brittannië en Nederland zullen zich daartegen zeker blijven verzetten. Het is een kwestie die niet moet worden onder schat want de in doorsnee katholieke landen naast Zuid-Europa ook Ier land, België, Luxemburg en grote de len van de bondsrepubliek kunnen zich nauwelijks voorstellen wat er nu op tegen is op zondag verkiezingen te houden. Groot-Brittannië heeft op het gebied van de zondagsrust echter De oplossing van dit probleem is ech ter een peuleschil vergeleken met dat van het aantal zetels in het Europese parlement en de verdeling naar lid staat. Er liggen momenteel maar liefst vier voorstellen en ze wijken bovendien nogal van elkaar af. In de eerste plaats is er 't voorstel van het Europese parlement zelf. Dat wil het aantal zetels uitbreiden van 198 tot 355. Het plan, voornamelijk een geesteskind van dr Schelto Patijn. Nederlands socialist en niet uit het veld te slaan EG-enthousiasteling. deelt de negen EG-landen in vier groepen in. Van de grote vier zou West-Duitsland 71 zetels krijgen, het Verenigd Koninkrijk 67, Italië 66 en Frankrijk 65. Momenteel hebben de ze vier ieder voor zich 36 zetels in het Europese parlement. nog een aantal diepgewortelde tradl- "Ete tweede groep bestaat uit Neder- Dr Schelto Patijn: niet uit het veld te slaan land en België. Beiden hebben nu 14 vertegenwoordigers in Straatsburg en dit zou dan 27 voor Den Haag en 23 voor onze zuiderburen moeten worden. Groep drie zijn Ierland en Denemarken, nu allebei tien en in het voorstel respectievelijk 13 en 17, en de laatste categorie is Luxemburg in zijn eentje, dat zes zetels zou blijven behouden. Italië De andere voorstellen voor de zetel verdeling zijn van Frankrijk, Ierland en Italië. De Ieren willen een Euro pees parlement met 384 zetels, waar bij de vijf middelgrote en kleine EG- landen er beter van af komen dan in het voorstel van het Europese parle ment zelf. Italië heeft, zeer onlangs, een voorstel gedaan met 361 zetels. West-Duitsland, Ierland en Denemar ken zouden er beter op worden. Ne derland en België slechter. Goedbeschouwd is het Franse voor stel nog het meest in overeenkomst met de getalsverhoudingen binnen de Europese Gemeenschap, dus veel zetels voor de grote vier en weinig voor de andere vijf. Het maakt onge twijfeld geen schijn van kans maar de gewone Westduitser of Brit zal zich. als het hem sowieso interes seert. moeilijk kunnen voorstellen waarom 350.000 Luxemburgers zes of zelfs negen zetels moeten hebben te gen 61 miljoen Westduitsers en bijna zestig miljoen Britten allebei een kleine zeventig. Al met al liggen de kansen voor het Italiaanse voorstel het best, zeker nu Groot-Brittannië zich akkoord heeft verklaard met het voorstel van het Europese parlement zelf Vervolg van pagina 1 De radicale vleugel van de Afrikaan se nationale raad onder leiding van bisschop Moezorewa heeft haar hoofdkwartier in Matoepo. Het aan tal guerrillastrijders van de ANC wordt geschat op 3000, terwijl nog 10.000 in opleiding zouden zijn. Presi dent Machel staat aan het hoofd van een 10.000 man sterk leger dat be staat uit veteranen uit de strijd tegen de Portugese kolonialisten. Zij zijn deels door China opgeleid en be schikken over moderne wapens, maar niet over vliegtuigen. Rhodesië kan eventueel 10.000 reservisten on der de wapens roepen en heeft 40 tamelijke oude vliegtuigen en een eskader „Alouette" helikopters. De Britse regering heeft haar tevre denheid uitgesproken over Mozam- blques besluit volledige economi sche sancties tegen Rhodesië toe te passen. „Deze stap onderstreept de ernst van de situatie waarin Rhode sië zich bevindt en versterkt het ar gument van James Callaghan (de Britse minister van buitenlandse za ken), die de blanke Rhodesiërs heeft gevraagd de feiten onder ogen te zien," aldus de woordvoerder. Op het sluiten van de grrenzen met Rhodesië en het feit dat Mozambi que op voet van oorlog met dat land is gebracht, kon hij nog geen com mentaar geven. Britse regeringsfunctionarissen zei den dat het sluiten van de grenzen en het toepassen van de VN-sancties ernstige gevolgen voor Rhodesië zal hebben. Tot voor kort was volgens hen 70 pet van de Rhodesische ex port over de Mozambiquaanse Beira- lijn vervoerd. Hoewel Rhodesië de laatste tijd veel minder via Mozam bique vervoert, kan het afsnijden van deze spoorwegverbinding toch economische verstikking voor het land betekenen, aldus de functiona rissen. De rest van de Rhodesische im- en export gaat door Zuid-Afrika. maar dit land heeft in het verleden ge waarschuwd dat zijn overbelast spoorwegnet niet Rhodesië's hel handel kan verwerken. Zuid-Afrika heeft nog niet officieel gereageerd op de actie van Mozambique van woensdag. Volgens een Zuidafri- kaanse woordvoerder zal premier Vorster een verklaring in het parle ment afleggen. TEL AVIV, CAIRO (Reuter. UPI) Syrië heeft besloten belangrijke con cessies van Israël te eisen voordat het akkoord gaat met de hernieu wing van het VN-troepenmandaat voor de hoogvlakte van Golan. Het dagblad de Jeruzalem Post meldt dat een hoge Syrische functionaris dit heeft meegedeeld aan een Wes terse diplomaat. Het mandaat van de troepen van de Verenigde Naties loopt op 31 mei af. De Israëlische minister van defensie Peres heeft gisteren verklaard dat er 'een zeker optimisme' is over de hui dige Egyptische politiek en dat als gevolg daarvan Israël zich bereid heeft verklaard een regeling met Egypte te treffen, waarbij de staat van oorlog wordt opgeheven. Peres' verklaring wordt in Israëlische poli tieke kringen beschouwd als een steun in de rug voor premier Rabin, (AOVERTENTIE) Mochten de Negen er desondanks niet uitkomen dan zouden ze kunnen denken aan de manier, waarop de Amerikanen ongeveer 200 Jaar gele den ongeveer gelijke problemen op losten. James Goldsborough, mede werker van de International Herald Tribune, memoreerde onlangs dat de verschillen rond 1776 tussen de klei ne en grote kolonies aan de Ameri kaanse oostkust werden opgelost met het voorstel van de staat-kolonie Connecticut twee „huizen" te kiezen, één van een evenredige vertegen woordiging en één met een ge mengde. Komt men er in Luxemburg uit dan is nog maar een klein gedeelte van de hindernissen naar een werkzame Eu ropese vertegenwoordiging genomen. Van veel groter gewicht is hoe in de toekomst de bevoegdheden van het Europese parlement zullen worden. Het aantal parlementariërs in Straatsburg dat er in geloofd dat het over een aantal jaren meer te Vertel len heeft is waarschijnlijk op de vin gers van twee handen te tellen. Van de grote landen hebben de Conserva tieven en de socialisten in Groot- Brittannië niet de minste bereidheid getoond wat van hun „macht" af te staan en het felle vereet van gaullis ten, socialisten en communisten in Frankrijk tegen „Brussel" spreekt eveneens voor zich. Bij dit soort za ken vallen veel van de Huidige pro blemen in feite in het niet. Een recent onderzoek voorspelt weinig goeds voor de bouw, met name qua werkgelegenheid. Onheilsprofetie of bang makerij? Over bouwen gesprokende Amster damse Opera wordt gefundeerd op rivaliteit Djakarta wil nu wel eens af van 'het gezeur' van Amnesty International Het dilemma van de kerk in Columbiahelpen onderdrukken of helpen bevrijden? Bon voor proefabonnement 8 weken de Tijd voor 10 gulden. I Zonder postzegel eenden aan de Tijd. a Antwoordnummer 6 Amsterdam Betaling na ontvangst van acceptgiro I I Overal te koop: I 2,-. jj^^Abonnementcn: tel. 020 - 23 39

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 7