„Eerlijke verdeling van inkomens en arbeid voorwaarde voor nullijn" KRAG. FAMILIEBERICHTEN Nieuwe voorzitter Voedingsbond NW: Groningen wil geen verlenging zitting provinciale staten Investeringsbank leent 100 miljoen Verongelukt in mist Wie alleen maar voor onze prachtige stranden komt, heeft Israël gemist! Waarschuwing voor Tsjechen en Hongaren Derde verdachte van moord aangehouden Brand in school (miljoen schade) lijkt aangestoken I I D „Leengeld" als wettelijk recht bepleit Verscheidenheid boekenaanbod in gevaar, vrezen uitgevers Twee herdershondei vallen schapen aan WOENSDAG 3 MAART 1976 TROUW/KWARTET JEN kunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9.00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18.00-20.00 uur. *Op 14 maart a.s. hopen* «onze ouders C. II. van Es en t J H. J. van Es- Westerink de dag te herdenkenj waarop zij 25 jaar gele-* den in het huwelijk zijn* getreden. J Gelegenheid tot felici-* «teren op zaterdag 13* maart van 17.00—18.30* uur in Rest Le Coq d'Or.* Ley weg 533. t.o. Euro-* «Cinema ing Hengelo-* *laan, Den Haag. Hun dankbare kinderen* *Den Haag. maart 1976, ♦Het Zicht 18. -O*****************», Dan ga ik op tot Gods altaren tot God. mijn God. de bron van vreugd. Ps 43:4 (oude berijming). Op 27 februari overleed na een kortstondig ziekbed onze liefhebbende Man, Vader, Behuwd- en Grootvader Cornelis Pieter Hogenboom, eerder weduwnaar van Klasina Vingerling. Hij werd geboren op 18 december 1885. 's-Gravenhage: M. E. Hogenboom- Rockel Blacons (Frankrijk): W. K. Köhnke- Hogenboom F. Köhnke Honselersdijk: A. Hogenboom C M. Hogenboom- Bakker 's-Gravenhage: I. E. Bijloo-Hulspas J. W. Bijloo En kleinkinderen 's-Gravenhage. 2 maart 1976. Thorbeckelaan 379. De bijzetting in het familiegraf op de Algemene begraafplaats te Naaldwijk heeft heden in stilte plaats gehad. Op 27 februari nam God tot Zich onze geliefde Zwager Cornelis Pieter Hogenboom op de leeftijd van 90 jaar. Echtgenoot van Elze Rockel Eerder echtgenoot van Clazina Vingerling Wons (Frl.):. J. Hoecnboom-Hansen. Rotterdam: J. Hogenboom-Kouwe De Heer is mijn Herder mij zal niets ontbreken. Diep bedroefd geven wij U er kennis van dat God na oen ongeval tot Zich heeft genomen onze lieve Vrouw, Dochter. Schoondochter, Kleinkind, Zuster en Schoonzuster Henny Stans-Ploeger op de leeftijd van 27 jaar. ARIE STANS Delft. E PLOEGER G PLOEGER- KIKKERT Rotterdam. C. STANS A STANS-VAN PELT Winschoten. G PLOEGER-KLAP Broers en zusters. Slikkerveer. 27 februari 1976. Mozartstraat 47 Correspondentie-adres: E Ploeger. Diepenbrockstraat 318. Delft, telef. 015-562162. Gelegenheid tot condoleren woensdag 3 maart van 12.30 tot 13.00 uur in een der zalen van de Gerefor meerde Kerk aan het Dillenburgplein te Slikker veer. De dienst van Woord en Gebed zal gehouden worden woensdag 3 maart aanvang 13.00 uur in eerder genoemde kerk. waarna de begrafenis ca. 14.00 uur zal plaatsvinden op de nieuwe begraaf plaats ..Vredehof" te Ridderkerk. Door een ongeval werd door de Heer uit ons midden weggenomen onze kleindochter en nicht Henny Stans-Ploeger 27 februari 1976 Winschoten: Oma Ploeger Rotterdam: E. Klap Ermelo: D. Koolma- Ploeger G. Koolma neven en nicht ..Dan ga ik op tot Gods altaren, tot God mijn God. de bron van vreugd" Zo heeft de Heerc tot Zich genomen in de gezegen de ouderdom van bijna 107 jaar Pietertje Tuitel S. Huisman Exc. test. Berkel en Rodenrijs, 1 maart 1976 ..Huize Hergerborch". Raadhuislaan 7 Corr.adres: Zoutmanstraat 4 Bleiswijk. Tel. 01892-4426 De overledene is opgebaard in ..Huize Herger- oorch". Raadhuislaan 7 Rouwbezoek en gelegenheid tot condoleren vrij dag a.s. van 19.00-20.00 uur Tevens gelegenheid tot afscheid nemen zaterdag 6 maart a.s. voor de rouwdienst welke gehouden zal worden m het Ned Herv. Verenigingsgebouw Kerkstraat 15 te Bleiswijk om 11.00 uur. waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene be graafplaats te Bleiswijk omstreeks 12.00 uur. Keer mijne ziel tot tiire ruste weder: Gij zijt verlost. God heeft u welgedaan! Psalm 116:4 (oude berijming) In het geloof een kind van God te zijn, door Jezus Christus, is na een vrij kort ziekbed van ons heengegaan onze zorgzame vader en grootvader Jacob Oudman hij werd 84 jaar, sinds december 1972 weduwnaar van Pietertje Troost. Abbotsford. B.C. Canada. 29 februari 1976. Lacombe, Alta. Canada: jan en Ann Oudman-Lugtenborg Groningen: An.- en Leny Oudman-Spijker Chino. Calif. U.S.A.: Jerauc en John Koning-Oudman Lacombe. Alta, Canada: Biii m Hilda Zuidhof-Oudman Taber. Alta, Canada: Homer en Betty Oudman-Aasman Chemainus.B.C.Canada: rota en Waiter Smith-Oudman Manhattan. Mont.U.S.A.: Corry en stanieii Kimm-Oudman Lethbridge. Alta,Canada: Tina en T.m Bouwsema-Oudman Victoria, B.C. Canada: Pearl en D.ck Alting-Oudman Taber, Alta. Canada: Coby en Albert Donkerbroek-Oudman en kleinkinderen Correspondentie-adres: Hofstede de Grootkade 43. Groningen. Het is goed den Here te loven. Uw naam psalmen te zingen, o Aller hoogste. Ps. 92:2 (Onber.) Met droefheid geven wij u kennis dat zacht en kalm is ingeslapen mijn lieve Man, onze zorgzame Vader, Groot- en Overgrootvader Frans van Seventer Echtgenoot van S. Arkenbout Weduwnaar van Jac. M. Pieters. Op de leeftijd van 78 jaar. Uit aller naam: S. van Seventer-Arkenbout Zuidland, 2 maart 1976 Raadhuisstraat 37 Op vrijdag 5 maart a.s. om 13.15 zal aan het sterfhuis een korte rouwdienst worden gehouden waarna aansluitend de begrafenis zal plaatsheb ben op de algemene begraafplaats te Zuidland, omstreeks 14.00 uur. Met droefheid geven wij u kennis dat zacht en- kalm van ons is heengegaan onze beste Zwager Frans van Seventer Echtgenoot van S. Arkenbout Zuidland, 2 maart 1976 Uit aller naam: Fam. Arkenbout. Nog onverwachts is van ons heengegaan mijn lieve Vrouw, onze zorgzame Moeder en Grootmoeder Jantina Catharina Hermelink Echtgenote van G. Engbcrts op de leeftijd van ruim 87 jaar. Zwinderen: G. Engberts D. Engberts W. Engberts Coevorden: H. Klarus-Engberts H. Klarus Rudi - Alie Tineke - Jan Dries Ruinen: H. Heeling-Engberts D. Heeling Bert Gea Jan Zwinderen. 1 maart 1976 Verl. Hoogeveensevaart 65 De overledene is opgebaard in het rouwcentrum „De Wolfsbergen", Weerdingerstraat 150, Emmen. Gelegenheid te condoleren op donderdag 4 maart van 19.00-20.00 uur aldaar. De begrafenis zal plaatshebben zaterdag 6 maart a.s. om 13.00 uur te Oosterhesselen. Zij. die de overledene de laatste eer wensen te bewijzen worden om 12.00 uur in de Ned. Herv. Kerk te Oosterhesselen verwacht. Rectificatie Met grote droefheid geven wij kennis van het overlijden van onze geliefde Broer. Zwager. Oom en Oud-oom Joost Jan Dirk van den Berg weduwnaar van A. H. M. van Goethem op de leeftijd van 77 jaar. Mijdrecht C. L. van den Berg G. van den Bérg-De Graaf. Velp, M. H. van Goethem Amsterdam. H. A. J. van Goethem Bussum, Kees en Paula van den Berg- Woortman Utrecht, Kees en Els van den Berg-Belger Arnhem, Chris en Lia van den Berg-Steijger Wellington (Nw. Zeeland). Geja en Wouter Pilaar-Van den Berg Assen, Trudi en Jan Berkhout-Van den Berg Soest. Toos en Freek van Hoorn-Muller Amsterdam, Anton Jan en Corrie Muller-Kriel Amsterdam, Louk Schönbeck Achterneven en -nichten Amsterdam, 24 februari 1976 Reinier Vinkeleskade 9 huis Correspondentie-adres: C. L. van den Berg, Dorps straat 29. Mijdrecht De begrafenis heeft plaats gevonden maandag 1 maart in het familiegraf op de begraafplaats „Zorgvlied" aan de Amsteldijk ..De Heer is mijn Herder. Mij zal niets ontbreken." Moegestreden en thuisgehaald onze lieve Broer Antonie Arnoldus Epker in de ouderdom van 88 jaar. Wim en Em Rotterdam. 1 maart 1976 Voorschoterlaan 64 De begrafenis heeft heden in alle stilte plaatsge vonden zoals de overledene dat wilde. Van onze sociaal-economische redactie AMSTERDAM „De vakbeweging moet de komende jaren op het gebied van de lonen durven kiezen voor de nullijn. Maar als niet aan een aantal harde voorwaarden wordt voldaan, moet de vakbeweging zich daarvoor niet laten paaien." Deze opmerking maakte de nieuwe voorzitter van de Voedingsbond NW, C. Schelling op het congres van deze bond in Amsterdam. Schelling, die sinds 1957 vakbond sbestuurder is. volgt Ab Kuiper op, die met pensioen gaat. Een voorwaar de voor het accepteren van de nullijn noemde Schelling een herverdeling van de beschikbare arbeid, maar vooral ook een eerlijke verdeling van de inkomens. „Er zal zo herverdeeld moeten worden, dat de splinters er vanaf vliegen. Ik voel er niets voor om de CAO-werknemer de pas te laten inhouden, terwijl beoefenaars van vrije beroepen en boven CAO'ers hun zakken spekken. De overheid zou de belasting als een echt instru ment van herverdeling moeten ge bruiken". aldus Schelling. Hij zei dat hij is teruggekomen op zijn standpunt dat een verhouding tussen het netto-minimumloon en het netto-topinkomen van een op vijf nog niet zo gek is. „Op die manier blijven de verschillen namelijk groei en. Als het minimumloon met dui zend gulden stijgt, zou het topinko men met vijfduizend gulden stijgen. Hij stelde daarom voor het maximale inkomensverschil vast te pinnen op een bepaald bedrag. Schelling die de vermogensaanwas- deling (VAD) en het op peil houden van de sociale voorzieningen ook als voorwaarden noemde voor het aan- Van een onzer verslaggevers GRONINGEN Gedeputeerde sta ten van Groningen gaan niet ak koord met een voorstel van minister De Gaay Fortman (binnenlandse za ken) om hun zittingsperiode, als ook die van provinciale staten, eventueel te verlengen tot zes in plaats van vier jaar. Bij de komende bestuurlijke herin deling van het land zullen de provin cies Groningen. Friesland, Drente en Zeeland gelijk blijven. Voor de nieuw te vormen andere miniprovin- cies is er echter een overgangsfase nodig. De minister wil dit voor de vier ge lijkblijvende provincies opvangen door de zittingsperiode in dit inci dentele geval tot zes jaar uit te brei den. Dit is echter alleen nodig als de herindeling nog voor de provinciale verkiezingen van 1978 gerealiseerd wordt. De Groningse gedeputeerden weigeren echter op principiële gronden. DEN HAAG Op 12 maart zal de inschrijving openstaan op een 8.25 pet tienjarige obligatielening 1976 van 100 min ten laste van de Natio nale Investeringsbank tegen een nog nader vast te stellen uitgiftekoers. De koers van uitgifte zal op 10 maart worden bekendgemaakt. De lening zal worden afgelost in tien gelijke jaarlijkse termijnen op 15 april van de jaren 1977 tot en met 1986. Ver vroegde algehele of gedeeltelijke af lossingen is niet toegestaan. LUNTEREN De 22-jarige mejuf frouw G. Morren uit Harskamp is gisteren in dichte mist op de Meulun- terseweg in Lunteren met haar brom fiets op een stilstaande melkwagen gereden en ter plaatse overleden. vaarden van de nullijn, uitte kritiek op de progressieve partijen die hij verweet dat hun denken is ingebed in de bestaande maatschappelijke ver houdingen. „Zij gaan in feite al liggen voordat zij zijn geslagen", aldus de nieuwe voorzitter. Het compromis dat de regering heeft bereikt over de wijziging van de wet op de ondernemingsraden noemde Schelling een „gedrocht". „Laten wij in dit kapitalistische systeem het rol lenspel zuiver houden. Kapitaal en arbeid zijn in een voortdurend con flict met elkaar. Ik geloof niet in het harmoniemodel, daarmee verdoezel je het conflict. Laat kapitaal en ar beid gewoon ieder hun eigen belan gen verdedigen", zei hij. Van een verslaggever DEN HAAG Tsjechen en Honga ren die Nederlander geworden zijn kunnen bij een bezoek aan hun ge boorteland moeilijkheden krijgen. Het ministerie van justitie waar schuwt ervoor dat de autoriteiten aldaar de Nederlandse nationaliteit niet in aanmerking nemen. Dit blijkt uit een brief die staatsse cretaris Zeevalking van justitie aan het Tweede Kamer heeft gestuurd. Volgens het ministerie van justitie is het mogelijk dat de Nederlandse di plomatieke vertegenwoordigers ter plaatse niet die bescherming kunnen geven waarop Nederlanders in het algemeen recht hebben. De moge lijkheid bestaat dat de betrokken regering hulp van de Nederlandse ambassade afwijst met een beroep op het feit dat de betrokkenen on derdanen zijn van haar land. De Hongaren om wie het gaat zijn sedert 1956 in ons land en de Tsje chen sedert 1969. Van een verslaggever DEN HAAG De politie van Hong kong heeft de twintigjarige Chinese kok K. C. W. aangehouden. Hij is de derde en laatste verdachte van de 6 oktober vorig jaar gepleegde roof moord in de Haagse Wagenstraat op de 29-jarige Chinese zakenman Woe Koo. Van een verslaggever DRACHTEN Een brand in de Prinses Margrietschool in Drachten heeft gisteren voor meer dan een miljoen gulden schade aangericht. De politie denkt aan brandstichting. Voordat de brand uitbrak moeten mensen in het schoolgebouw zijn ge weest. Om de sporen van braak uit te wissen, zou het handenarbeidlokaal in brand zijn gestoken. Het ongeveer zeven jaar oude schoolgebouw is grotendeels ver woest. De 220 leerlingen zijn gisteren naar huis gestuurd. Het schoolbe stuur hoopt nog deze week een op lossing voor het voortzetten van de lessen te vinden. :T Het Israël van Jeruzalem, de kibboetzen, een kameeltocht door de woestijn, het Meer van Galilea. Maar ook het Israël van Tel Aviv, diepzeeduiken in de Rode Zee, hypermoderne "Westerse" hotels, eeuwenoude stadjes. Boeiend, contrastrijk Israël, waar mensen wonen uit 100 landen. Dat Israël moet u zien, als u toch komt voor onze prachtige stranden! Gratis boekje met alle Israël-reizen van de grote reis organisaties. Toont meteen hoe voordelig Israël eigenlijk wel is! Vul de bon in en u krijgt het. L. Stuur mij een gratis boekje met complete en overzichtelijke, informatie over vakantiereizen naar Israël. Naam: Adres: Woonplaats: Opsturen naar het Israëlisch Nationaal Verkeersbureau, Wijde Kapelsteeg 2 (bij Rokin), Amsterdam. Tel. 020-249642 Vakantieland IsraëL 4000jaar oud. Een nieuwe ervaring! Van een verslaggever AMSTERDAM In dezelfde periode (1974-1975) waarin h aantal uitleningen in de bibliotheken met achttien miljoen exen plaren steeg, daalde het aantal aan het publiek verkochte alg mene boeken met twee miljoen. Op het ogenblik worden er j driemaal zoveel boeken geleend als gekocht, aldus de Koninkli ke Nederlandse Uitgeversbond Volgens deze bond bestaat in een tijd dat er een intensiever gebruik ge maakt wordt van het boek als middel van informatie, het gevaar dat door het steeds verder dalen van het aan tal verkochte boeken, het titelaan- bod in Nederland steeds beperkter zal worden en de verscheidenheid in gevaar komt. De uitgevers wijzen op de invloed van de onlangs tot stand gekomen bibliotheekwet: de bibliotheken zijn gratis geworden voor leden tot acht tien jaar en eenzelfde maatregel wordt voorbereid voor mensen van 65 en ouder. De uitgevers wijzen er ook op dat door deze ontwikkeling de inkomsten van onder meer auteurs afnemen. Weliswaar is er het „leen geld", maar dat is meer een tege moetkoming, een gunst. Bovendien wordt het uitgekeerd alleen aan „lite raire" auteurs, en dan nog naar het door de bibliotheken aangekochte aantal exemplaren en niet naar het aantal uitleningen. De uitgevers steunen het streven van de letterkundigen om de tegemoet koming van het leenrecht om te bou wen tot een wettelijk recht. Ook zo er rekening gehouden moeten wo den met de belangen van uitgever auteurs van non-fiction, bewerker vertalers en illustratoren. De bor protesteert in het algemeen tegen h steeds verder uithollen van het a teursrecht en vraagt zich tevens af de huidige auteurswet wel voldoen< garanties biedt om dit proces stilstand te brengen. Van een verslaggever GEMERT Twee herdershonde hebben in Gemert (Brabant) veertie drachtige schapen aangevallen en z ernstig gewond dat ze moesten wo den afgemaakt. Eén van de honden door de politie doodgeschoten, andere is ontvlucht. In haar slaap heeft de Here na een moedig gedra gen lijden thuisgehaald onze lieve Zuster, Schoon zuster en Tante Trijntje Smaal op de leeftijd van 69 jaar. Haar leven was dienen. Rotterdam: Rotterdam: Dordrecht: Dordrecht: 's Gravendeel: 's Gravendeel: Katwijk a.d. Rijn: Baarn: H. Smaal-Kwakernaat J. Smaal-Valk L. Kajim-Smaal G. Kajim T. A. van der Heijden W.' Smaal-Kleinjan R. Smaal M. Smaal-Naaktgeboren M. Smaal L. Smaal-van der Heiden W. Kleinendorst-Smaal H. Kleinendorst Neven en Nichten Baarn, 1 maart 1976 Mozartlaan 42. Onze zuster is opgebaard in de rouwkamer Wij- kamplaan 71 te Baarn. Gelegenheid tot afscheid nemen en condoleren aldaar woensdagmiddag van 15.00 15.30 uur. De rouwdienst wordt gehouden donderdag 4 maart a.s. om 12.10 uur in het „Brandpunt", Oude Utrechtseweg 4a. In aansluiting daarop zal de teraardebestelling tegen 13.00 uur plaats vinden op de Nieuwe Alge mene Begraafplaats te Baarn. Allen die mij tot zo'n grote steun zijn geweest tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve Vrouw hartelijk dank. Dirkje, mede namens de familie: J. Spruit Dankbaar zijn wij dat we zolang van en met onze Moeder, Grootmoeder en Overgrootmoeder Annette Caroline Beukema-Sikkel hebben mogen genieten. Nu heeft de HERE tot Zich genomen in Zijn enige vreugde. Zij werd 86 jaar. Dan ga ik op tot Gods altaren, Tot God, mijn God, de bron van vreugd. Ps. 43 4 A. M. Beukema R. D. Beukema G. Beukema-Bosselaar G. de Wolf-Beukema A. de Wolf A. W. Suurmond-Sikkel J. Suurmond A. W. Beukema F. A. Beukema-Bezemer A. C. Stevenhagen-Beukema W. Stevenhagen J. Beukema E. Beukema D. A. Dekker-Beukema H. Dekker Kleinkinderen en achterkleinkinderen Goes. 1 maart 1976 Valckeslotlaan 129 De begrafenis vindt plaats op vrijdag 5 maart om 15.00 uur op de bijzondere begraafplaats te Nieuw- dorp. De rouwdienst in de Gereformeerde Kerk te Nieuwdorp vangt aan om 14.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de Gerformeer- de kerk Gorinchem: Rotterdam: Serooskerke(Z): Middelburg: Santpoort: Almen: 's-Gravenhage: Goes: 's-Heerenhoek: Heden heeft de Here tot Zich genomen, onze lieve zorgzame Moeder en Oma Teuntje Gijsberta van der Giessen weduwe van Johannes Brobbel in de ouderdom van 89 jaar. Voorburg: L. M. de Kok-Brobbel A. J. de Kok 's-Gravenhage: M. J. W. de Pijper-Brobbel Rijswijk: J. J. Brobbel G. M. Brobbel-Fokkens en kleinkinderen Voorburg, 2 maart 1976 Huize „Rustoord" Herenstraat 4 Correspondentie-adres: Laan van Oostenburg 22 De rouwdienst zal gehouden worden vrijdag 5 maart a.s. om 14 uur in Huize „Rustoord", waarna de begrafenis zal plaats hebben om 14.45 uur op de „Oosterbegraafplaats" aan de Rodelaan te Voor burg. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van de begraafplaats.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 10