Nieuwe breuk in Igereformeerd Urk Duinboring FAMILIEBERICHTEN DINSDAG 2 MAART 1976 TROUW/KWARTET 9 Van een onzer verslaggevers i URK Opnieuw heeft zich een scheuring voorgedaan in de >ej gereformeerde kerk van Urk. Zondag heeft een groep van circa i zeshonderd leden afzonderlijke diensten gehouden, waarin 's avonds ds H. J. Hegger uit Velp voorging. Vorig jaar scheidde zich reeds ds J. B. van Mechelen met vierhonderd leden af. Zij stichtten een zelfstandige ge meente onder de naam „reformeren de kerk". De tweede groep, die nu ontstaan is. jj. wil zich (nog) niet onttrekken aan de 1gereformeerde kerken, maar be ga schouwt zich als „dolerende noodge- meente binnen het kerkverband". Daarmee is Urk de eerste plaats waar een dergelijke noodgemeente een feit geworden is. Vorig jaar oktober besloot de kerke- raad van Urk met algemene stem men. dat als de zittende synode geen maatregelen zou nemen tegen Prof. dr H. M. Kuitert en dr H. Wiersinga. Urk dan zou breken met het kerkver band. In januari schreven de drie predikanten (H. Veenstra. K. Kramer en W. Feenstra) een brief aan de kerkeraad. waarin zij voorstelden, dit besluit in te trekken, omdat het on rust zou hebben gebracht in de ge meente. Het zou ook niet duidelijk zijn geweest. Volgens de predikanten zouden velen hebben voorgestemd met de gedachte, dat de synode in ieder geval een „judiciële uitspraak zou moeten doen. terwijl fret besluit in de gemeente zou zijn geïnterpre teerd. dat de synode metterdaad tuchtmaatregelen s zou moeten nemen. o Op een extra kerkeraadsvergadering oj op 1 februari werd het voorstel van de g predikanten met 31 tegen 27 stem men aangenomen. De minderheid voerde de daarop volgende dagen een handtekeningenactie in de gemeente voor een voorstel aan de kerkeraad. om zich alsnog dolerend op te stellen binnen het kerkverband. Dat zou be tekenen voor een belangrijk deel niet meedoen met het kerkverband (in allerlei collecten b.v.) en een eigen g weg gaan. Ruim vijfhonderd belij dende leden (van de circa tweedui- ld| zend) ondertekenden dit verzoek. Handtekeningen Op de kerkeraadsvergadering vrij dagavond is dit voorstel niet meer in bespreking gekomen. Aan de minder heid van 27 ambtsdragers werd ge vraagd. of zij spijt betuigden, dat zij onkerkordelijk gehandeld hadden en of zij zich weer onder de tucht van de kerkeraad wilden stellen. Toen zij dat niet deden, werd hun gezegd, dat zij zichzelf buiten het ambt gesteld hadden. De 27 belegden daarop zater dagmiddag een vergadering met on dertekenaars. waarop besloten werd. als minderheid te gaan doleren „Deze broederstrijd hebben wij nooit gewild. Het ging ons niet tegen de Urker predikanten, maar om een duidelijke koers binnen het kerkver band. om een laatste beroep op de synode." zei ons de heer M. Visser van de noodgemeente. De groep is van plan contact te zoe ken met de reformerende kerk van ds Van Mechelen. Een moeilijkheid is echter, dat deze zich nadrukkelijk opstelt buiten het kerkverband. Praktisch zal het ook onmogelijk zijn voor beide groepen om samen kerk te houden. De noodgemeente mag zondag dienst houden in de christelijke gereformeerde kerk. die zondag tot de laatste stoel bezet was. terwijl ds Van Mechelen c.s. bijeen komen in het gebouw Irene. Tiende De noodgemeente is de tiende refor matorische groepering op Urk. Voor de oorlog waren er nog maar drie: hervormd, gereformeerd en christe lijk gereformeerd. Nadien zijn er bij gekomen: een gereformeerde kerk (vrijgemaakt), die weer in twee gelij ke groepen is uiteengevallen, een oud-gereformeerde gemeente, een vrije oud-gereformeerde gemeente, een evangelisatie van gereformeer- de-bonds-signatuur (de hervormde gemeente is confessioneel) en de twee recente afsplitsingen van de gereformeerde kerk. Sinds vorig jaar oktober wordt er in de duinen van Bergen aan Zee geboord naar gas. Er zijn drie boringen van elk driedui zend meter gepland. De eerste is nu halverwege, zodat voor half mei a.s. het werk nog niet voltooid zal zijn. Voor het toeris tenseizoen zal de toren dan wor den afgebroken om half septem ber opnieuw te worden opge bouwd. Op de foto de boortoren van de Amoco-maatschappij in de duinen van Bergen aan Zee. Goed nieuws voor mensen met aambeien. Er bestaat een middel dat aambeien doet wegschrompelen PUn kalmeert. Jeuk stopt. Zwelling verdwijnt. De wetenschap kent tegen woordig een middel dat de bij zondere eigenschap heeft aam beien te doen 'wegdrogen'. De pijn stopt. De zwelling ver dwijnt. Dit middel heet Sperti Preparation H* Met Sperti Preparation H ver schrompelen ook hardnekkige aambeien. Sperti Preparation H is mild en ontsmettend. Voor direkte. snelle, afdoende behandeling van aambeien is er maar één middel: Sperti Preparation H zalf en zetpillen. .HanJclsmerK kunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9.00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18.00-20.00 uur. De Heer is mijn Herder Heden nam de Heere. na een geduldig gedragen ziekte, van ons weg onze geliefde broer, zwager en oom ADRIANUS OUSSOREN op de leeftijd van 69 jaar. Uit aller naam: familie Oussoren. neven en nichten. Breukelen. 24 februari 1976. G. v. Nijenrodestraat 44. De teraardebestelling heeft zaterdag j.l. plaats gehad te Breukelen op de Nieuwe Alg. Begraaf plaats. En nu. wat verwacht ik. O Heere. mijn hoop is op U. Psalm 39 8 Met droefheid geven wij u kennis, dat na een geduldig gedragen lijden, op de leeftijd van bijna 82 jaar, rustig van ons is heengegaan, onze goede Vader. Schoonvader. Grootvader. Broer. Zwager en Oom Arie Smit weduwnaar van Pleuntje den Boer. Zeist: D. Smit R. Smit-Idskes Rotterdam: W. Smit E. Smit-van Woerden Wageningen: M. Roos-Smit R. W. P. Roos Gouda: A. M. van Dorp-Smit J. H. van Dorp en kleinkinderen Rotterdam. 28 februari 1976 Bovenstraat 6 Corr.-adres: Bovenstraat 38 Liever geen bezoek aan huis De bijzetting in het familiegraf zal plaatsvinden woensdag 3 maart om 13.00 uur op de Ned. Herv. Begraafplaats van IJsselmonde. Benedenrijweg 489. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in de kapel. BEJAARDENCENTRUM "HAERSMA-HIEM" BUITENPOST De stichting christelijke bejaardenzorg in Achtkarspelen zoekt voor haar bovengenoemd tehuis van 86 bewoners en gebouwd in 1970, wegens huwelijk van de tegenwoordige, contact met gegadigden voor de functie H00F0 VERZORGING en VERPLEGING Gevraagd word,: ,evens WAARNEMEND DIRECTRICE Diploma ziekenverzorgster en of ziekenverpleging A Kennis en ervaring van een bejaardentehuis In overleg met de directrice leiding te geven aan het personeel Bij voorkomende gevallen de directrice moet kunnen vervangen Prot. Chr. levensovertuiging Goede contactuele eigenschappen voor het scheppen van een goed woonklimaat en prettige begeleiding van de bewoners. Geboden wordt: Salaris in overeenstemming met leeftijd en ervaring volgens C.A.O. bejaardentehui zen. met vacantie-afspraken kan rekening worden gehouden. Desgewenst modern woonflat in het tehuis beschikbaar. Verzoeken om informatie en sollicitatie's, met referentieadressen, te richten aan de di rectrice Mevr. T.v.d. Heide, die ook gaarne bereid is alle gewenste inlichtingen te ver schaffen. Buitenpost, Eringalaan 8. tel. 05115— 18 15. Zij zal aan 't stof der aard ontvlien en nu eeuwig Jezus zien. Wij geven u kennis van het plotseling heengaan van onze lieve Schoonzuster en Tante K. J. van Genderen-Veldhuijzen weduwe van A. A. van Genderen Papendrecht: G. van Genderen J. G. v. Genderen- v.d. Meulen Spijkenisse: T. v. Genderen-Knegt Rhoon: M. W. Molendijk- v. Genderen Dordrecht: J. C. Troost-v. Genderen J. Troost Neven en nichten Spijkenisse, 28 februari 1976. Karei Doormanstraat 2. Zalig de doden die in de Heer sterven Openb. 14 13 Uit New Glasgow (Canada) bereikte ons het droe ve bericht van het plotselinge overlijden van onze geliefde Broer. Zwager en Oom Jan Kok oud 68 jaar echtgenoot van Laura Arnoldus van Mantgem Schipluiden: W. Kok T. Kok-v. Doorene Baarn: H. de Graaf-v. Mantgem Coevorden: C. P. v. d. Horst- v. Mantgem J. H. v. d. Horst Velp: G. A. S. v. Deth- v. Mantgem Ermelo: M. J. la Fleur- v. Mantgem A. la Fleur neven en nichten New Glasgow (N.S.). 28 februari 1976 R.R.I. Heden is te Woodburn. Canada, overleden onze Directeur en Oprichter van de Vennootschap, de heer Jan Kok Hij werd 68 jaar. Wij zullen zijn stimulerende persoonlijkheid en zijn vriendschap zeer missen. Het leven was hem Christus, het sterven gewin. Rotterdam. 28 februari 1976 4e Westewagenhof 4 Kok Vakkleding B.V, Directie en medewerkers Ik ben verstomd, ik zal mijn mond niet opendoen, want Gij hebt het gedaan. Psalm 39 10 Voor ons geheel onverwacht, maar op Gods tijd. werd op de dag des Heeren uit ons midden wegge nomen, onze zeer geliefde Zoon, Broer, Zwager en Neef Jan Marinus Groenendijk op de leeftijd van 24 jaar. Zegveld: J. Groenendi.ik-Verhoeff Woerden: G. Groenendijk J. J. J. Groenendijk-van de Meij Vianen: A. W. van Zanden-Groenendijk T. T. van Zanden Zegveld: A. Groenendijk A. E. Groenendijk-Harms Zegveld: C. Groenendijk A. J. Groenendijk-van Lith Aarlanderveen: H. de Boer-Groenendijk C. de Boer Zegveld: A. A. Verhoeff Neefjes en nichtjes Zegveld. 29 februari 1976 Geen bloemen De teraardebestelling zal D.V. plaatsvinden te Zeg veld op de kerkelijke begraafplaats op donderdag 4 maart om circa 12.30 uur. na de rouwdienst, welke gehouden wordt om 11.00 uur in de Ned. Herv. Kerk te Zegveld. Gelegenheid tot condoleren woensdagavond van 19.30—21.00 uur en na de begrafenis in het gemeen telokaal. Hoofdweg 101 te Zegveld. Veilig in Jezus' armen. Voor ons geheel onverwacht, doch op Zijn tijd. nam de Here tot Zich onze lieve Moeder en Oma Krijntje Jansje Veldhuyzen weduwe van A. A. van Genderen op de leeftijd van 66 jaar. Spijkenisse: Janny van Genderen Ge en Pleun van der Meer-van Genderen Bert en Nelly van Genderen-Versteeg Ans Wim en Magda van Genderen-van Hamburg Ad en Monica Geervliet: Ad en Anneriet van Genderen-Herrewijnen Toni. Krista Spijkenisse. 28 februari 1976 Karei Doormanstraat 2. Gelegenheid tot rouwbezoek dinsdagavond van 8.00 tot 9.30 uur aan het woonhuis en na afloop van de begrafenisplechtigheid in de Ontmoetingskerk De rouwdienst zal D.V. gehouden worden woens dag 3 maèrt a.s. om 11.30 uur in de ..Ontmoetings kerk" aan de Koningin Wilhelmmalaan 1 te Spijke nisse. waarna de bijzetting in het familiegraf zal plaatshebben op de Algemene Begraafplaats aan de Vredehofstraat te Spijkenisse. Nu zingt zij eeuwig van Gods Goedertierenheid. Heden heeft God in Zijn Heerlijkheid opgenomen onze lieve Moeder. Groot- en Overgrootmoeder AAFKE YISSCHER-BOGEMA in de gezegende ouderdom van 91 jaar: sinds 10 mei 1955 weduwe van MARTINUS VISSCHER. Uithuizermeeden. 27 februari 1976. „De Mieden". Assen: G. Kamp-Visscher J. Kamp Zwijndrecht: D. van Wingerden-Visscher S. van Wingerden Uithuizer meeden: A. Visscher-Pol Baflo: C. Kuizenga-Visscher J. Kuizenga Klein- en achterkleinkinderen Moeder is opgebaard Torenstraat 78. dit is tevens het condoleantieadres. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op woensdag 3 maart a.s. om 2.30 uur vanuit Het Anker. De rouwdienst vangt aan om 1.45 uur. Zij. die de overledene de laatste eer wensen te bewijzen, worden verzocht dan aanwezig te zijn. De Heere heeft plotseling tot Zich genomen, onze lieve Schoonzoon. Zwa ger en Oom K. van der Naald in de ouderdom van 52 jaar. Lieve man van T. Rie- mersma en vader van Anneke en Jan. Gerrie en Jaap, Sjoert en Margreet. Piet. Zuidhorn, 26 febr. 1976. Namens kinderen en kleinkinderen, P. Riemersma. Wie vindt een leven lang en goed? Hij die Gods wil mei vreugde doet en in Zijn dienst wil staan Psalm 34 In de Vrede van Jezus Christus, zijn Heer die hij gedurende zijn hele leven heeft mogen dienen, is op bijna 80-jarige leeftijd van ons heengegaan mijn lieve Man. onze beste Vader en Opa Gerrit van Santen geboren 14 maart 1896 Hij heeft heel veel voor ons betekend Delft: C. A. van Santen-Oosterlee D. van Santen W. J. van Santen. Pijnacker: M. G. van Santen. Dijkerhoek: W. van Santen-van Kampen. Gert Tineke Christiaan Delft. 29 februari 1976 Buitenwatersloot 292 De overledene is opgebaard in één der rouwka mers van het Rouwcentrum, Oostsingel 146, al waar gelegenheid is tot condoleren woensdaga vond van 7 8 uur. De begrafenis zal plaatshebben op de algemene begraafplaats „Jaffa", donderdag 4 maart a.s. om 2 uur. Vertrek van Oostsingel 146 om 1.30 uur. Geen bezoek aan huis. „Mijn genade is u genoeg". Enkele weken na het overlijden van haar man. nam de Heere tot zich. Zijn moegestreden kind, onze lieve zorgzame Moeder. Grootmoeder en Overgrootmoeder Mensje Anna Hoogerbrugge sedert 24 januari 1976 weduwe van I. A. Bos op de leeftijd van 81 jaar. Rotterdam: Bergschenhoek: Zoetermeer: Bergschenhoek: Rotterdam: Phoenix-Arizona (U.S.A.): Bleiswijk: Bergschenhoek: Bergschenhoek: Zegveld: A. M. Kalisvaart-Bos J. Kalisvaart J. A. Bos P. Bos-van den Berg M. P. Kalisvaart-Bos J. Kalisvaart J. P. Bos E. J. W. Bos-Havenaar E. L. Bos W. C. Koole-Bos J. Koole J. M. Bos T. Bos-van Vliet W. Bos M. Bos-van de Ende I. A. Bos L. Bos-van der Knaap L. J. Schneider M. Schneider-Gravesteijn kleinkinderen achterkleinkinderen Bergschenhoek. 1 maart 1976 Oosteindseweg 70 Gelegenheid tot condoleren aan het woonhuis, dinsdag en woensdag van 19.30-21.00 uur. tevens na de begrafenis in de Nederlands Hervormde Kerk. De rouwdienst zal gehouden worden in de Neder lands Hervormde Kerk te Bergschenhoek op don derdag a.s. om 14 00 uur. waarna de bijzetting in het familiegraf zal plaatsvinden op de Algeméne Begraafplaats te Bergschenhoek Vertrek vanaf het woonhuis om 13.30 uur. Aankomst aan de begraafplaats circa 14.50 uur. ..Zij is verlost. God heeft haar welgedaan". Slechts kort na hot overlijden van haar Man. heeft de Heere tot Zich genomen onze lieve Zuster, Schoonzuster en Tante Mensje Anna Hoogerbrugge sedert 24 januari 1976 weduwe van I. A. Bos op de leeftijd van 81 jaar. Overschie: W. Hoogerbrugge Nootdorp: E. van den Berg-Hoogerbrugge Overschie: A. Hoogerbrugge J. Hoogerbruggc-van der Kooy Overschie: A. Hoogerbrugge Zevenhuizen: G A. Bos-Paul Rotterdam: A. C. Bos M. Bos-Beijer nichten en neven Bergschenhoek. 1 maart 1976 Oosteindseweg 70 Vrees niettrant Ik heb u verlost. Ik heb tt bij uw naam geroepen, gij zijt Mijn. Jes. 43: 1b De Here heeft heden tot Zich genomen onze lieve Zuster. Schoonzuster en Tante. Mevrouw C. C. Hoek-van den Bos geliefde echtgenote van de heer C. T. Hoek. op de leeftijd van 64 jaar. Honselersdijk: C. C. v. d. Bos-v. d. Bos H. v. d. Bos Monster: J. Geleynse-v. d. Bos Monster: M. C. v. d. Bos A. v. d. Bos-van Oosten neven en nichten Honselersdijk. 29 februari 1976 Groenelaan '8. Uit Canada ontvingen wij bericht dat het God behaagd heeft tot zich te nemen onze geliefde schoonzoon, zwager en oom Dr. Kasper Jan van Veen echtgenoot van J. van Veen-de Rooy. Amstelveen: A. M. de Rooy- Habermehl Doorn: Drs. F. de Rooy M. J. de Rooy- Rooy Amstelveen: J. J. de Rooy J. H. de Rooy-Bouwkamp Haarlemmermeer: L. Filius-de Rooy P. H. Filius Amstelveen: N. D. de Rooy C. de Rooy-van Deursen Neven en nichten Amstelveen. 28 februari 1976. Oude Karselaan 8. Canada. Box 850 Essex. Ontario. God nam tot Zich onze geliefde dochter, zuster en tante Tjitske Eelzes van Drimmelen Docente aan de Han Koningschool te Eindhoven. Zij was 38 jaar „Zie Ik maak alle dingen nieuw" (Openb. 21:5) Zij is heengegaan in de verwachting van een nieuwe aarde waar geen zonde is, geen rouw en geen verdriet: Klundert: N. E. van Drimmelen A. van Drimmelen-Maris Dubbeldam: P. van der Put-van Drimmelen J. van der Put en hun kinderen Klundert: L. van Drimmelen P. H. van Drimmelen- van de Weele en hun kinderen Eindhoven. 27 februari 1976 Echternachlaan 362 Corr. adres: Voorstraat 28, Klundert De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 3 maart 1976 op de algemene begraafplaats „Oude Toren" te Eindhoven. De kerkdienst wordt gehou den in „De Morgenster" aan de Mercuriuslaan (hoek Sterrenlaan), aanvang 14.00 uur. Voor de dienst is er gelegenheid tot condoleren De Wijkkerkeraad Noord-Oost van de Gerefor meerde Kerk te Eindhoven gedenkt dankbaar wat God gegeven heeft in het leven van Tjitske Eelzes van Drimmelen Geboren: 8 juni 1937 te Klundert Overleden: 27 februari te Eindhoven. Zij was ambtsdrager voor het werelddiakonaat. Tot het laatst was haar leven gevuld met de aandacht voor anderen. Vol verwachting heeft ze geleefd en is ze ge storven. Namens de Wijkkerkeraad Ds. G. H. Harms, praeses N. A. van OpstaL scriba Algemene kennisgeving Tot onze grote droefheid is na een langdurige ziekte toch nog onverwacht van ons heengegaan mijn lieve man. onze zorgzame vader, behuwd- en grootvader, zoon. behuwd broeder en oom Cornelis van der Lelie in de leeftijd van 59 jaar Katwijk: J. H. van der Lelie-van der Reijden Leiden: C. G. van der Lelie E. J. A. van der Lelie-van Heeringen Oegstgeest: J. H. P. van der Lelie H. J. de Goey Rijnsburg: P. H. van den Haak-van der Lelie A. H. van den Haak Leiden: C. van der Lelie kleinkinderen en verdere familie Katwijk aan Zee. 29 februari 1976 Kamperfoelieplein 20 De overledene is opgebaard ir. het Bouwcentrum van der Luit. Haagweg 31. Leiden. Bezoek aldaar dinsdagavond van 7.00-7.30 uur Thuis geen bezoek De rouwdienst is bepaald op donderdag 4 maart a.s. om 3.30 uur in de aula van de begraafplaats ..Khijnhof" te Leiden, waarna de begrafenis zal plaatsvinden. Wegens sterfgeval is onze zaak op donderdag 4 maart a.s. de gehele dag gesloten Fa. C. van der Lelie ie Zn Lcvendaal 90. Leiden. Voor het medeleven ons betoond na het overlijden van onze zoon. broer en zwager Marinus Adrianus Koppenaal betuigen wij onze welgemeende dank. Uit aller naam: T. J. Koppenaal-Overweel Lisse. 2 maart 1976 Hyacinthenstraat 14.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 9