Pasterkamps kopen flat. lïï De Amro Bank helpt met Eigen Huis Spaarplan. DOGSANAL CAT SANAL Radio- en televisieprogramma's Unieke tentoonstelling hoogtepunt Rubensjaar I Superstars 19751 B finale DCLLy Storing Herdenking van Pablo Casals ANOUK pleit voor meer NOS-koren op Hilversum 4 Even puzzelen Vanavond dos zet de kaas nit het vuistje maar klaar! VAN ARNHEM DINSDAG 2 MAART 1976 TROUW/KWART! Op beide netten begon dc uitzending maandag met een storing. Twintig minuten duurde het. voordat de mens de techniek weer de baas was. Omdat het hoofdjournaal op 8 uur vastgepind zit. betekende deze ver traging voor de TROS dat ..The Lone Ranger" moest vervallen, ter wijl de KRO het geluk had. dat alle onderdelen met inbegrip van het Korte Journaal konden worden op geschoven De bemanning van de „Mijl-op-Ze- ven-bus" trok door de Baronie van Breda en ontmoette een carnaval- hits-zingende pastoor. Andere per soonlijke trekjes van hem zijn. dat hij zich bij zijn voornaam laat noe men en onder zijn kazuifel een trui en spijkerbroek draagt. Misschien vindt hij zichzelf niet eens zo een goede katholiek als de 76-jarige we duwe in Etten-Leur die nog alle avonden ter kerke gaat. Zij troffen in het Westbrabantse ook Rotterdams burgemeester André van der Louw aan. Ook die werd door de carnavalsver eniging onderscheiden, omdat hij af stand had gedaan van de hem toeko mende loonsverhoging, waardoor nu behalve zijn linkerhand ook alle eer ste net-kijkers weten wat zijn rech terhand heeft gedaan. In een toelichting op „Beeldspraak" las ik. dat de van architectuur bezeten Limburgse beeldhouwer Nic. Tummers niet alleen een enorm archief heeft opgebouwd, maar ook talloze colleges heeft gegeven. Wil een college nut hebben, dan moet de docent de door hem beheerste stof boeiend en helder kunnen overbrengen. Of Tummers had tijdens de opnamen niet zijn beste dag, of ik zondagavond niet de mijne, want in het tweede deel van de uitzending vond ik zijn oraties nogal zwevend. Ik dacht dat de mens in de oudheid allereerst op de idee van een spiraaltoren kwam. omdat hij met zijn primitieve hulpmiddelen op deze manier zijn materiaal met minder inspanning naar een hoger gelegen punt kon brengen. Drs. Rob Tielman vertelde dat het Humanistisch Verbond in tegenstelling met het kerkelijke instituten van de overheid geen steun ontvangt voor de opleiding tot geestelijk verzorger van buitenkerkelijken. Humanistische raadslieden zouden in bejaardentehuizen vaak als derderangsburgers worden beschouwd. Een vorm van discriminatie die niet goed te praten is. maar wel te verklaren valt. Bijna netzo oud als het menselijk ras. is de instelling waarbij de zielzorg en het contact met de hogere macht waren voorbehouden aan een speciale caste, namelijk die van de priesters. Pas in onze eeuw ontneemt de democratisering ook geestelijken iets van hun aureool, maar wat eeuwenlang in het onderbewuste was ingebakken, laat zich natuurlijk vooral bij oudere mensen niet zo gemakkelijk verdringen door raadslieden die buiten een godsdienst om een bemiddelende taak willen vervullen. Mij trof nog een opmerking die de humanistische voorman maakte in relatie met bejaarden. „Je kinderen raken van je vervreemd en je komt steeds meer alleen te staan." Zij zouden minder problemen hebben, als ouders langer deel zouden uitmaken van de familie, in plaats van hen maar zo gauw mogelijk ergens op te bergen. Wij kunnen wat dat. betreft beschamend veel leren van volkeren, die dichter bij de natuurleven. Met toenemend respect heb ik geluisterd naar mevrouw G. van Eijk. Zij leeft nu al twaalf jaar. wegens een rigoureuze darmamputatie, met een kunstmatige uitgang. Veel bezitters van een zogenaamde „stoma" gaan zich isoleren omdat zij zich niet meer onder mensen durven bewegen. Ook mevrouw Van Eijk heeft die psychische spanningen gekend, maar is nu in staat anderen te helpen om hun angsten te overwinnen. Zij moet daarvoor een innerlijke krachtbron bezitten. TON HYDRA. KARELTJE KNETTER New York De honderdste geboor tedag van de beroemde Spaanse cel list Pablo Casals zal dit jaar op vele plaatsen worden herdacht Casals die als anti-fascist sinds 1939 het Spanje van Franco niet meer had betreden, woonde de laatste jaren van zijn leven op Porto Rico met zijn jonge vrouw Marta. een oud- leerlinge van hem. Marta Casals zal het traditionele Casals-festival op Porto Rico ook dit jaar weer organi seren. Zij deed dat al tijdens het leven van Casals, en zette de traditie voort nadat hij. drie jaar geleden, was overleden. Ook in de Spaanse stad Vedrell. waar Casals is geboren, zul len herdenkingen worden georgani seerd; dit is nu mogelijk onder het nieuwe bewind in Spanje. Casals grote roem als cellist, en speciaal als Bachvertolker, werd in de jaren twintig gevestigd. Hij vormde toen ook een trio met de eveneens be faamde pianist Alfred Cortot en de violist Jacques Thibaud het gezonde vitaminesnoepje voor uw hond 55: En nu komt er een nieuwe figuur in ons verhaal opdagen. Een figuur, die weldra een hele hoop herrie en ellende zou veroorzaken. Dat was dan misschien zijn bedoeling wel niet. maar daar heb je zo weinig aan. als die herrie en ellende er eenmaal zijn. Hij zat heerlijk Chinees te eten en smikkelde de rijstkorrels behen dig naar binnen met behulp van twee originele Chinese eetstokjes. Sipko Stunt heette deze markante figuur en hij oefende het opwinden de beroep uit van journalist. Hij stond bekend om zijn bijzonder fijne neus voor het nieuws en dus was hij altijd de eerste, die een bijzonder belangrijk nieuwtje op de kop wist te tikken. „Hmm zei hij. „Lekker, die rijst. Maar wat rijst nou met Rijkhuyzen te maken heeft is me duister. Hmmm en toch moet ik plotseling aan Rijkhuyzen denken. Of zou dat soms iets met mijn reu korgaan te maken hebben? Met mijn fijn. neus voor het nieuws? Hmm. tjonge tjonge hiep hoi! Ja, ik doe het! Ik ga vanavond nog naar Rijk huyzen! Wie weet waar ik daar t( nop blunder!" Snel at hij j laatste hapje rijst op en toen sta hij in zijn autootje om de grote sj Gravendrecht uit te rijden, op j naar het vriendelijke dorp RijkH zen! En in dat dorp liep op moment een ongeruste inwoner veus te ijsberen door zijn kamer.l was gekleed in een vlotte nopjeq jama, doch desondanks herkeni we hem wel; hij is de smid sn je Verholen. „Er komt troep va mompelde hij. „Ellendige troep. ik er maar nooit mee begonnen PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN Z1EU6. DAT JE JE 8EZ8ERD HEBT wat doem WE Ml) m JE. MU JE IW het uerbamd zit Pablo Casals in een karakteris tieke houding tijdens een van de ontelbare recitals die hij over de gehele wereld gaf ANTWERPEN De Rubenstentoon stelling die in 1977 in Antwerpen ge houden zal worden, is waarschijnlijk de laatste waarop men zoveel werken van de meester bij elkaar zal kunnen zien. Het zal in de toekomst financi eel niet meer mogelijk zijn de kostba re doeken uit de gehele wereld bij elkaar te brengen. Dat is de mening van de directeur van de Dienst voor het toerisme in Antwerpen. De tentoonstelling wordt georganiseerd ter gelegenheid van het feit dat het in 1977 vierhonderd jaar geleden zal zijn dat Rubens werd geboren. Het hoogtepunt van dit spe ciaal tot Rubensjaar geproclameerde jaar zal de grote expositie worden waar 100 schilderijen en 50 tekenin gen van de meester te zien zullen zijn. Deze zijn afkomstig uit musea en uit particulier bezit uit Duitsland. Oos tenrijk. Rusland, Frankrijk, Italië, Spanje. Engeland, de VS en Neder land. Ook België zelf zal werken voor deze tentoonstelling leveren, maar al leen die stukken die niet dagelijks al in diverse gebouwen in Antwerpen te zien zijn. Men heeft wat aantal betreft streng moeten selecteren omcat alle werken van Rubens enige musea geheel zou den vullen. Het bijeenbrengen van de werken stuit op velerlei moeilijkhe den die met uitlenen en vervoeren te maken hebben. Mede doordat de meeste schilderijen van Rubens op hout zijn gemaakt, zijn de verzeke ringskosten extra hoog. Ter gelegenheid van het Rubensjaar zullen ook speciale postzegels wor den uitgegeven die vanaf 6 septem ber 1976 in alle Belgische postkanto ren drie maanden voor verkoop be schikbaar zullen zijn. De (zes) zegels zullen afbeeldingen tonen van details van werken van Rubens die zich in Antwerpse kerken en musea be vinden. FERDINAND (Advertentie) informatie over: *GS Consumentenrappört Leasing Voorjaarsaktie '76 Honderden hoofdprijzen, o i. 200 feestelijke bezoeken aan de Citroen fabriek in Frankrijk Of bel voor informatie Citroen Nederland, tel. 020-73 11 81 toestel 223. Van een verslaggever AMSTERDAM—De ledenvergade ring van de ANOUK (Algemene Ne derlandse organisatie van uitvoeren de kunstenaars) heeft een telegram aan de werkgroep muziek van de NOS gezonden waarin zij er bij de omroepverenigingen op aan dringt voor de uitzendingen van Hilversum 4 meer gebruik te maken van NOS- koren en orkesten Het telegram was ondertekend door musici aangeslo ten bij de ANOUK en werkzaam bij de NOS het gezonde vitaminesnoepje voor uw kat RADIO VANDAAG TV VANDAAG Vul horizontaal in: 1. zeilsteen. 2. tijdelijk beslag op schepen, 3. tijdperk van vijf jaren. 4. blaasinstrument, 5. clectriciteits- voorziening. 6. bestemming. Op de spijlen ontstaan bij juiste op lossing van boven naar beneden ge lezen twee namen van vruchten. Oplossing van vorige puzzel: Horizontaal 1. produktie 2. oor ene - ram 3. rede - Ira - me 4. stel - eer - al 5. een - sen - ast 6. lis - dl - adem 7. ek lom - kilo 8. idee OE - Dee 9. nevel - raad Vertieaal 1. porselein 2. roet - eik - de 3. orde - ns - lev 4. deels - do - Ec 5. unie - el - mol 6. keren - aker 7. tra - rad Ida 8. iama - Se - Lea 9. emelt - moed HILVERSUM 1(298 m. en FM-Kanalen.) AVRO 7 00 Nieuws. 7.02 Dag met een gaatje. (7 30 Nieuws. 7.41-7.55 Radiojournaal.18 30 Nieuws 8.36 Gymnastiek voor dc huis-: vrouw 8 45 Programmaovemchl. 8 50 Mor genwijding 9 00 Gevarieerd: klassieke mu ziek. 10.00 (5) Radio Lawaaipapcgaai: kin derprogramma. 10 10 Arbeidsvitaminen: po pulair verzoekplaten programma. (10.30 Nieuws. 10.33-10.35 Radiojournaal.) 11.30 (S) Rondom twaalf, met om 11.55 Beursberich ten. 12.26 Mededelingen. 12.30 Nieuws. 12.41 Radiojournaal 13 00 Knipperlicht verkeer- smagazine. 13 25 'n Middagje AVRO mu ziek. informatie en service, met om 15.30 Nieuws. OVERHEIDSVOORLICHTING: 17.20 De broze Antilliaanse Eenheid AVRO: 17.30 Nieuws 17.32 Radiojournaal. 17.50 Tout a toi PP: 18.19 Uitzending van het G P V AVRO 18.30 Nieuws 18 41 Reders wel en wee. dokumentaire 19.00 (S) Kw intet Cees Smal. NOS: 19.15 Accoord: amateuris tische muziekbeoefening AVRO: 20.00 Vana vond muziek vrolijkheid en verstrooiing (20.00 (S) Metropole Orkest. 20.30 (S) Hersen gymnastiek. 20.55(S) De Derde Kamer: land- spoliliek en randgebeuren. 21.25 (S) Verge ten is niet menselijk, hoorspelserie 22.00 (S Koepelcafe.) 22 30 Nieuws. 22 40 Radiojour naai 23 00 (S) Arabeske: liedjesprogramma 23 20 iSi Er floot een vogel in dc wei. 23.55- 24 00 Nieuw HILVERSUM II 1402 m. en F.M kanalen.) KRO. 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnastiek. 7 20 Het Levende Woord. 7.25 Badinerie klassieke muziek. 7.54 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.11 Echo 8.30 Aubade klassieke muziek 9.10 Schoolradio. 9.30 Informatie over schoolradio. 9 35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.Off De Letter M. een prog ramma op de middenberm van het Neder landse gebeuren (11.00 Nieuws. 11.30 Ouder worden we allemaal.) 11.55 Scheepspraat. 12.00 Vijf tellen na nu. een programma ook voor U: OVERHEIDSVOORLICHTING 12 49 Uitzending voor de landbouw KRO: 13 00 Nieuws 13 11 ECHO magazine: actua liteiten. muziek en reacties. 13.40 Een mens als jij. gesprekken. 14 00 Schoolradio. 15.00 In de wachtkamer 16.00 Mieuws. 16 03 Fons Disch ontvangt op zijn Spreekuur. 17 00 <S) De hutsgeklutste kinderspelen. 17.20 (S) Country time 17 45 Verkenning: nieuws, fei ten en achtergronden op sociaal maatschappelijk terrein. 17.55 Mededelin gen. 18 00 Nieuws. 18.11 Echo 19.30 (S) Op Vleugels, improvisaties op de piano. 18.50 (S) Zin in muziek, amateurs geven de toon aan. 19.30 Kerk in meervoud. 20.00 Nieuws. 20.05 Overweging. 20.15 (S) Oude orgelmuziek. 21 00 Babet theater 2! 45 (S) Het Concertge bouw Pianokwartet klassieke muziek. 22.15 Babel/theater. NOS: 23.00 Met het oog op morgen, hierin: 23.05 Actualiteitenoverzicht Radio-tv; 23.20 Den Haag vandaag. 23.55- 24.00 Nieuws HILVERSUM 111 (445 m en FM-kanalenl VARA: Van 7.02-18.00 Actualiteiten via Din gen van de dag. 7.02 (S) Gesodemeurders: een mieters programma. 9.03 (S) Pep-op- ddrie. 11.03 (S) Drie draait op verzoek van mensen uit de sportwereld. 12.03 (S) VA RA'S zoekplaatje: zoek de plaat achter de zoekzin. 14.03 (S) Spitsbeeld. 16.03 (S) Willem van Beusekom met de LP-Top-20 en de Tip- LP 17.03 (S)Alfred Lagarde. NOS: 18.03 (Si De vakaturebank. 18.10 (S) NOS-Maal VA RA 19.03 (S) Pop-reconstructie. 2002 (S) Nashville. 21.02 (S) Jazz en Blues. 22.02 (S) (P)opdonder. 23.02 (S) Wachten op midder- nacht. 0.02 (S) Nacht-Drie-Drnai. 2.02 (S) HELP: voor werkers in de verplegende en verzorgende beroepen. 4.02 (S) De Rode da- (Advertentie) geraad. 5 02-7.00 (S) Truck, voor vrachtwa genchauffeurs. HILVERSUM IV (FM-Kanalen.) TROS: 7.00 Nieuws. 7 02 (S) Capriccio: klas sieke muziek. 9 00 Nieuws. 9.02 Aktua- Klankbeeld. 9.30 (S) Het kind en wij. 10.00 (S) Opus tien tot twaalf: klassieke muziek. 12.00 (S) Intermezzo. 13.00 (S) De meest verkochte Klassieke Tien. 13.30 (S) Koren en Korpsen: Omroep Kamerkoor. 14.00 Nieuws. 14.02 Ak- tua-spccial. 14 30 (S) Om de kunst: cultuur en kunstuitingen. 15.00-17.00 (S) Belcantorium: Eros uit de andere wereld v. Gotovac door Koor en orkest. SPECIAAL W (19.55- AVRO Ned. I) I De NCRV zendt de eerste afleve ring uit van een Zweedse jeugdserie gebaseerd op het boek Karlsson van het dak van Astrid Lindgren. Ned. 2/19.05 In het Rotterdamse Sportpaleis Ahoy werd uitgemaakt wie zich Euro pees Superstar 1975 mocht noemen. Ned. 1/19.55 De AVRO zendt een optreden uit van vioolvirtuoos Gregor Serban en zijn Roemeens orkest. Ned. 1/21.20 Na de Mini-Voetbalshow Rotterda- mUtrecht (21.20) vraagt de NCRV in Hier en Nu aandacht voor: de Ameri kaanse voorverkiezingen (een eigen reportage), Bonno Santenera en zijn marmeren pretpark in Godlinze en een filmportret van de voetbalclub Western United. Ned. 2/22.10 In het Duitse magazine voor de oudere generatie wordt ingegaan op de vraag of televisie-kijken ziek kan maken. Duitsl. 2/16.30 Co v. d. Heide Wijma presenteert dc klassieke Top Tien. Hilv. 4/13.00 Amateurs vertolken o.m. fragmen ten uit Die Zauberflöte van Mozart en uit Beethovens Fidelio. Hilv. 2/18.50 NEDERLAND I 18.15 TELEAC: Les Gammas (herh. les 27) 18.45 NOS: TV-informalie voor Spanjaarden. 18.55 Journaal. Bevers. 19.55 Supcrsta.-s 1975 Finale. 21.20 Gregor Serban. 21.35 NOS: Journaal. 2150 AVRO Brainwave,TV-serle. 22 45 Ontdek je plekje schoonheid van 22.50 NOS: Journaal. NEDERLAND II 18.45 NOS: Paulus de boskabouter. 18 55 Journaal. 19.05 NCRV De beste Karlsson van de wereld, jeugdserie (deel I). 20.00 NOS: Journaal. j 20.25 NCRV Sam, TV-feuilleton. 21.20 Mini-voetbal-show. 22.10 Hier en nu. 22.50 Tot besluit. 23.00 NOS: Oen Haag vandaag. 23.15 Journaal. t (Advertentie) ,Je spaart niet alleen voor je verhuizing en je inrichting," legt Ronnie Pasterkamp (30) uit. „Het belangrijkste is: hoe meer eigen geld je voor een eigen huis op tafel kunt leggen, des te lager worden je lasten." En echtgenoot Teun (34) voegt daaraan toe: „Als we niet Ttu«fi«crM.p al 3 jaar terug met dat Eigen Huis Spaarplan waren begonnen hadden we nu nooit ja tegen deze flat kunnen zeggen." Was 't niet moeilijk om van dat spaargeld af te blijven? „Tuurlijk wel," lacht Ronnie, terwijl ze nog maar net 'n pot verf kan ontwijken, „maar als je voor 'n ander doel opneemt moet je opnamekosten betalen. Dat houdt je dan tegen, want de rente is juist zo lekker hoog." Al pratend komen we in de keuken, die ook nog totaal leeg is, op een koffiezet-apparaat na. Ronnie raadt onze gedachten. „Hebt u trek in 'n plastic bekertje koffie?" vraagt ze. voor ccn ander doel of binnen één jaar Eigen Huis Spaarrlan: speciale Amro opneemt. Geelt een premie van 0,5"i. op methode om naar 'n koophuis toe te spa- hypotheek wanneer die ook bij Amro ren. Geeft hoge rente (71. die alii|d wordt genomen (max.geluk aan het totaal U: r onder rente van AmroVConinghypo- van dc bugeschreven rente). Eigen Huis thcek ligt. Geld staat niet vast. Wel wordt spaarders kmgen gratis Amro pocket 2^. opnamekosten berekend indien men „Huizen en Verhuizen". alles al in 't hoofd. 135 Hij kijkt haar niet aan. maar hij tuurt voor zich uit naar een onzicht baar punt, een vreemde houding die haar imponeert. Het lijkt alsof een stroom van gadachten hem drijft, ze zijn overtuigend genoeg, verstand houding met de blikken is niet no dig. „Natuurlijk, muzikaliteit eist tijd voor studie, elk talent heeft recht op ontplooiing, maar de vraag is hier, of Kroten een natuur heeft om virtuoos te worden, meneer Kro ten zelf acht zich al een kunstenaar die zijn spel nog hier en daar maar wat moet bijslijpen...de man is ze ker ook muzikaal, boven het gemid delde van zijn vakgenoten, aan ijver zal 't hem wel niet ontbreken maar hij mist de ondergrond, die 't talent van een virtuoos nodig heefthij is een beste en brave dorpsmusicus, daar wil ik helemaal niet aan twijfelen, in uw dorp neemt hij al een hele positie in,hij ver dient het ook, laat hij daarginds zijn positie maar uitbreiden, maar wil hij pianovirtuoos worden, een concert speler. dan wordt het een groot déba- cle, U kunt me geloven. En waarom zal hij er naar verlangen? Concert speler is een verduiveld zwerversbe staan, 't lijkt meer op het bestaan van een nomade, waarom die man zoiets aan te praten?" De laatste woorden zijn met een wat droefgees tige glimlach gezegd, diezelfde wee moedige ironie, die Dolly al op Gel- ria trof. Zijn overgeprikkeldheid is weer weggevallen, nee ze weet niet waarom die ineens zo hevig was. Ze is opgelucht, dat zijn gezicht ont spant. „Protectie is een van de moei lijkste dingen, mensen als u geven zich er maar zelden rekenschap van, geloof ik." Dolly voelt, dat ze bloost, ligt in die groepsbepaling niet een verwijt? Misschien een veroorde ling? „Geprotegeerden komen maar heel zelden terecht, ik ken genoeg voorbeelden, meestal zijn ze de dupe van de ambitie van hun begunsti gers. Die turen zich blind op het beroepstalent en niet op het andere, niet op de essentie van elke kunst en van elke kunstenaar". „Wat is eigenlijk die essentie? Kunt u me dat zeggen?" Israël kijkt haar aan. Is het onnozelheid, naïveteit, die het haar zo gladweg doet vragen? Hij kijkt in twee schrandere ogen. hij moet wel antwoorden. „De essentie is onnoembaar en ge lukkig ook. Ik kan ze hoogstens aan duiden; verbeelding, maar dan niet die van Kroten, dat is inbeelding en waan, hij heeft niet de fantasie en de bewogenheid Hoe kan zo een na- door Henriette L.T. de Beaufort iitrrwnalj. X.V. i=a* tuur een muzikale compositie <j beleven?" 6 „Maar als u eens uit een kla dorpsfamilie stamde, had u het 4 a toch niet plezierig gevonden. n mensen u op weg hadden geholpj d Is het u aangewaaid?" Dolly lj d voortreffelijk om een onderwi heen praten. r< „Is dat u ernst? Ben ik soms vani geworden, wie ik ben? Is mijn ber^ {- niet werken en nog eens werk< Ploeteren en nog eens plod a ren? Wat zou het mij helpen, als niet de verbeelding en de beschavi van mijn milieu als een gescty van de Goden van geboorte af had meegekregen. De atmosfeer Israël wrijft duim en wijsvinger de rechterhand op mekaar, „wat zo'n Krotencreatuur ooit begriji van Beethovens groei of van w andere scheppende kunstenaar? heeft een kruideniersnatuur, kan dan ooit bevatten, wat kunst Waar zijn voor hem de aanknopii punten? Hij kan niet lezen, hij grijpt geen versregel, een schild is een stuk behangselpapier hem. hoe kan hij reproduceren, kan niet eens interpreteren? U h toch maar naar dat gezicht te kijk naar die handen al zamelt U s men in, gelooft u me. aan het crea h ve moment komt zo'n natuur m en te nimmer toe. door studereh v d< den ze acrobaten op hun instrum geen virtuosen,ik begrijp i dat u dat niet voelt't is iets, niet uit te leggen is maar kunstenaars, wij zijn waarachtig öj alleen de eindsom van zoveel studie en zoveel graad talent, zo^ dc geld. we zijn nog iets anders Een haast zalig gevoel van gebc zijn doorstroomt Dolly, ze heeft vermoed, dat deze soepele, vrier lijke mens zo heftig kan worden vlug geraakt zoveel kracht kan vouwen in een gesprek, dat ze wel keuvelend heeft verwacht. Wordt vervi he Öj li Mi

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 4