Portugese militairen even toe aan partijen Dok in Uruguay heeft het leger Je smaak van de macht te pakken i panje te vroeg eg uit Sahara Sadat vindt steun in Saoedi-Arabië Angola kan hulp krijgen van EG Geweld alleen kan Sowjet-Unie wijzigen Smith (Rhodesië) ontmoet Nkomo en Lord Greenhill IC - Minder joden weg uit Sowjet-Unie Politiek proces in Joegoslavië Volksfront tegen nieuw bewind in Laos opgericht lAG 27 FEBRUARI 1976 BUITENLAND TROUW/KWARTET 7 i gfiABON (AFP, DPA, Reuter) De Portugese politieke partijen en de militairen hebben gisteren dj nog overeenstemming bereikt over een akkoord, waarbij de Portugese militaire revolutionaire (tot dusver het machtigste orgaan in Portugal) slechts een adviserend lichaam zal zijn. Ervoor s.—S- Grondwet was gistermorgen wel nodig dat de militairen inderhaast opgestelde pre- nifcule (voorwoord) terugtrok- hetgeen ze slechts deden hevig onder druk te zijn ge- loor de Portugese socialisti- partij, de democratische ispartij (PPD) en het demo- isch sociaal centrum (CDS). pre-ambule hadden de mi- ren woensdag, kort voordat kkoord ondertekend zou Jen, onverwacht op tafel l?d". Het schrappen ervan het resultaat van de laatste oohdonderhandelingen tussen mi delegatie van de revolutio- |e raad en de vijf partijen et akkoord mede zouden rtekenen. rs^ pre-ambule, waarin de rol de beweging der strijd- idihten (MFA) geschetst werd ™de motor van de Portugese Enlutie", zou inhouden dat de ilutionaire raad een be- irsorgaan zou worden, iets onverteerbaar was voor de «genoemde drie partijen. Gisteravond werd het akkoord tus sen de partijen en de militairen on dertekend in het presidentiële Be- lem-paleis in Lissabon. De onderte kening opent de weg voor de grond wetgevende vergadering om haar werk aan een ontwerp van grondwet af te ronden. Dit is noodzakelijk voor de algemene verkiezingen, die vrijwel zeker gehouden zullen worden op 25 april, de tweede verjaardag van de Portugese revolutie. De presidents verkiezingen kunnen dan twee maan den later worden gehouden. De PPD had eerder het standpunt ingenomen de presidentsverkiezingen en de par lementsverkiezingen op een datum te houden, terwijl de socialisten de pre sidentsverkiezingen nog zes maan den of een jaar wilden uitstellen. De twee maanden tussenruimte, een voorstel van de militairen, schijnt nu voor alle partijen acceptabel te zijn. Gevangenen Gisteren meldde het Portugese dag blad „Diario de Lisboa" dat 21 agen ten van de Pide, de politieke politie van het vroegere dictatoriale bewind in Portugal, deze week uit de gevan genissen van Caxias, Alcoentre en >r t-secretaris teleurgesteld DRID, (UPI, Reuter) Spanje heeft gisteren al, twee dagen iter dan was afgesproken, de westelijke Sahara verlaten. De regering heeft secretaris-generaal Waldheim van de °^nigde Naties daarvan op de hoogte gebracht. Daarmee heeft nje formeel alle verantwoordelijkheid voor wat er nu in de ira gaat gebeuren, van de hand gewezen. Ipaanse stap is een bevestiging iet akkoord dat Spanje, Marok- |n Mauretanië eerder bereikten dat gebied. Daarbij werd afge- :en dat Marokko en Mauretanië iaanse kolonie samen mochten i. Secretaris-generaal Waldheim lerde er gisteren aan dat deze van zaken in strijd is met de resoluties van de verenigde Na- iver de Spaanse Sahara. Daarin de nadruk gelegd op het recht zelfbeschikking van de bevol- aldaar. Noch Spanje noch de trifcntijdse regering (samengesteld m lertegenwoordigers van Maureta- Marokko en Spanje) heeft de Mge maatregelen genomen om dat wfl op zelfbeschikking tot gelding komen, zo verweet Waldheim kotren. Hij heeft daarom geweigerd es Ivertegenwoordiger van de VN de Sahara te sturen. Zowel als Marokko had gevraagd een VN-vertegenwoordiger bij n i PiT >rj d fshje <ee een vergadering van stamhoofden die gisteren in dat gebied werd ge houden. Deze vergadering (de Djemaa ge naamd) ging gisteren akkoord met de machtsoverdracht van Spanje aan Marokko en Mauretanië. Van de 102 leden die de Djemaa telt, waren er niet meer dan 61 aanwezig. De rest houdt zich schuil in de woestijn om deel te nemen aan het verzet tegen het akkoord of is gevlucht naar Alge rije. Dit laatste land steunt de linkse verzetsbeweging Polisario in de wes telijke Sahara. Spanje heeft Waldheim nog laten we ten dat het de uitspraak van de Dje maa niet beschouwt als de 'raadple ging van het volk' waar de VN- resoluties om vragen. Geen van de drie landen heeft mij verteld waarom er geen referendum onder de bevol king is gehouden, zo klaagde Wald heim gisteren. Peniche ontslagen. Verder zijn vijf voormalige officieren van de geheime militaire politie voorwaardelijk in vrijheid gesteld. In een communiqué van de legerleiding werd gisteren be kendgemaakt dat als eerste stap op weg naar het afschaffen van politieke detenties het fort van Peniche, de beruchte gevangenis van het vroege re bewind, gesloten zal worden. Van de ongeveer 150 militairen die in ver band met de rebellie van november vorig jaar waren gearresteerd zitten er nu nog ongeveer twintig gevangen, onder wie majoor Otelo Saraiva de Carvalho, het vroegere hoofd van de Copcon (speciale veiligheidstroepen). SALISBURY (Reuter. UPI, AP) In de Rhodesische hoofdstad Salisbury is gisteren het overleg tussen pre mier Ian Smith van het blanke min derheidsbewind en de zwarte natio nalistische leider Joshua Nkomo hervat. De besprekingen moeten een eind maken aan de impasse in de al jarenlange onderhandelingen over een nieuwe grondwet in het land. Kort nadat Smith met Nkomo ge praat had. trof hij de inmiddels ook aangekomen Britse afgezant Lord Greenhill, die door de Britse rege ring naar Salisbury is gestuurd om te zien of Engeland nog iets kan bijdra gen in een oplossing van de crisis in Rhodesië. Lord Greenhill weigerde na zijn ontmoeting met Smith com mentaar te geven, maar zei alleen dat hij hoopt vrijdag (vandaag) weer met Smith te gaan praten. Ook zal hij vandaag een onderhoud hebben met Nkomo, die de gematigde vleu gel van de Afrikaanse nationale raad vertegenwoordigt. Politieke bronnen meldden gisteren dat Lord Greenhill heeft gezegd dat Londen van mening is dat Rhodesië spoedig een zwart meerderheidsbe wind moet aanvaarden. Bij zijn aan komst in Salisbury werd Greenhill opgewacht door honderden volgelin gen van de veel militantere fractie van de Afrikaanse raad die door bis schop Moezorewa wordt vertegen woordigd. Hij neemt niet deel aan de besprekingen. Zowel Smith als Nko mo willen hem er niet bij. Op de borden die de demonstranten mee voerden stond onder meer te lezen: „Blanke varkens uit Zimbabwe" (Rhodesië) en „Greenhill ga naar huis". PARIJS,MOSKOU(UPI,Reu ter)- ,Op deze planeet en in de hele geschiedenis is er nooit een wreder, bloeddorstiger en tege lijkertijd zo duivels slim regime geweest als het Sowjet-stelsel,' Dit schrijft de Russische schrij ver Alexander Solzjenitsin in het derde deel van zijn trilogie ,De Goelag Archipel', dat giste ren in Parijs is verschenen. Het derde deel telt in de Russische uitgave 580 bladzijden. Binnenkort zullen er in verschillende landen ver talingen verschijnen. In dit boek gaat Solzjenitsin voort met de beschrij ving van de toestanden in de kampen voor politieke gevangenen in de Sow jet-Unie. Het is een lang relaas over bittere koude, honger, afranselingen en vernederingen. 'Solzjenitsin. die zelf onder het bewind van Stalin acht jaar in strafkampen heeft gezeten en nu als balling in het westen woont, meent dat de omstandigheden ln de kampen nog dezelfde zijn els onder Stalin. Hij schrijft in deel drie van de .Goelag Archipel' onder meer over de deportaties van hele volksgroepen naar kampen. De Krim-Tartaren, de Grieken uit de Kaukasus en de Wol- ga-Duitsers ondergingen dat lot. De westerse correspondenten hebben daar nooit een woord aan gewijd, aldus de schrijver. Volgens hem zijn Solzjenitsin in derde deel Goelag Archipel over het kamp Kanguire, waar na een opstand 600 van de 8000 gevangenen zouden zijn vermoord. Progressieven Solzjenitsin keert zich opnieuw tegen progressieven in het westen. Voor u zal mijn hele boek een te verwaarlo zen zaak zijn, u denkers, linkse intel lectuelen, progressieve Amerikaanse, Duitse en Franse studenten. Pas wanneer het bevel .Handen op de rug' u wordt toegeblaft en wanneer u be gint te marcheren in de richting van Goelag Archipel zult u het kunnen begrijpen.' zegt Solzjenitsin. Hij schrijft dat de Sowjet-Unie alleen met geweld kan worden gedwongen haar systeem op te geven of te ver zachten. ,Het hele systeem steunt op er ook opstanden in kampen geweest, bruut geweld en zal dus alleen geweld die dan genadeloos door de bewakers verstaan Beweringen dat geweld al- werden neergeslagen. Zo schrijft hij leen maar nieuw geweld zal oproepen zodat er geen einde aan zal komen, lijkt volgens Solzjenitsin voor de ge vangenen zelf op .vruchteloos gewau wel van mensen die overvoerd ziin met vrijheid.' In het laatste hoofd stuk schrijft hij dat noch de dood van Stalin noch de aanvallen van Chroestsjow op het stalinisme iets hebben veranderd ln de Sowjet-Unie. ,De waakhonden zijn niet veranderd.' aldus Solzjenitsin. Hij erkent dat er nu minder strafkmapen zijn dan in de dagen van Stalin, blijft volgens hem het systeem van gevangenissen de basis voor het bewind. Een andere bekende criticus van het Sowjet-regiem, Andrei Sacharow, werd gisteren op het communistische partijcongres aangevallen op een ma nier waarmee hij zelf geheel instem de. De aanval werd gelanceerd door Anatoly Alexandrow. president van de akademie voor wetenschappen in de Sowjet-Unie. In zijn rede voor het congres zei hij: ,Het is vreemd hoe men in het westen spreekt over een bepaald bekend persoon als de .vader van de atoombom'. Er was geen va der. Duizenden en duizenden van ons volk hebben aan het project gewerkt. Dit was het resultaat van de collec tieve idee.' Desgevraagd zei Sacharow, op wie onmiskenbaar werd gedoeld, dat hij het helemaal eens was met Alexan drow. .Het was inderdaad een geza menlijk project en veel mensen heb ben er aan deelgenomen.' Koning Chaled wil bemiddelen CAIRO(Reuter,UPI)-Koning Chaled van Saoedi-Arabiè heeft Egypte steun toegezegd tot een bedrag van 300 miljoen dollar (ruim 800 miljoen gulden). Dat ls bekend gemaakt aan het eind van het staatsbezoek dat de Egyptische president Anwar Sadat aan Saoedt-Arabiê heeft gebracht. IS UW VAKVERBOND Ravellaan 1 Utrecht De steun van Saoedi-Arabië aan Egypte is onderdeel van een hulppro gramma van de olierijke Arabische landen aan de Perzische Golf voor het arme Egypte. Een deel van het geld zullen de Egyptenaren gebrui ken voor de aflossing van hun schul den aan de Sowjet-Unie. (naar schat ting vier miljard dollar). Deze hulp is tot nu toe het belangrijkste succes van Sadat bij zijn reis door de landen langs de Perzische Golf. Hij kwam gisteren aan in Aboe Dhabi. Daar voor had hij tijdens een kort verblijf in Muscaat nog een gesprek gehad met sultan Qaboos, de leider van Oman. Sadat heeft vijf dagen doorgebracht in Saoedi-Arabië, waar hij urenlang heeft onderhandeld met koning Cha led. Zonder twijfel zullen zij veel aan dacht hebben besteed aan de moei lijkheden binnen het Arabisch kamp, waarbij het conflict tussen Egypte en Syrië het meest opvallend is. In hun gezamenlijke verklaring zeggen Sa dat en Chaled daarover niets recht streeks. ZIJ belijden weer hun trouw aan het Arabische standpunt dat Is raël alle bezette gebieden moet ont ruimen en dat de PLO als enige rechtmatige vertegenwoordiger van het Palestijnse volk tot alle overleg en conferenties moet worden toegela ten. De twee staatshoofden zeggen verder dat de onafhankelijkheid en soevereiniteit van Libanon moet wor den gewaarborgd. Dat zou een ver wijzing kunnen zijn naar het ingrij pen van Syrië in de Libanese burge roorlog. Chaled en Sadat vinden dat Libanon ook in de toekomst moet blijven samenwerken met het Pales tijnse verzet en dat de Arabische trekken van het land onaangetast moeten blijven. Sadat noemde bij zijn afscheid van Chaled zijn bezoek aan Saoedi-Arabië succesvol in alle opzichten'. Arafat volgt lor Herman Amelink aj politieke onderdrukking in Uruguay heeft de laatste jaren a^ds grotere vormen aangenomen. Het leger, dat sedert 1973 75 de macht is, heeft sedert die datum alle politieke activiteiten et land stil gelegd. politieke partijen van centrum st^iks zijn verboden. Vakbonden en Sentenorganisaties zijn opgehe ld Er bestaat censuur op de pers. ït buitenlandse journalisten staan censuur, wat verder nergens op Amerikaanse continent het geval IK attens gegevens van Amnesty In- i ational zitten er ongeveer 6000 sen om politieke redenen gevan- jDat is ongeveer 1 persoon op de inwoners. De slachtoffers van het vallen onder alle politieke uitingen: vakbondsleiders, parle- jjtariërs, arbeiders, studenten, ie zelfstandigen van alle signa- iMarteling van de gevangenen is regel dan uitzondering. >olitieke onderdrukking is echter ail maar een gevolg van het ingrij- van een op macht belust leger. Ze t evenzeer haar oorzaak in de e omische situatie, waarin het verkeert. ;xrfin de jaren vijftig was Uruguay is zeer welvarend land. De inkom- *i waren afkomstig uit de export vlees en wol. Uruguay raakte in «tte doen. Na een bezoek aan Zwit- rJind besloot president Battle tot u ering van vergaande sociale tregelen. Er kwamen pensioenen rbeidsvoorzieningen. Het onder- werd gratis. Uruguay werd een teuropees eiland op het Latijns- r rikaanse continent. binnenstromende rijkdommen - kten dit hoge niveau van voorzie- i4en mogelijk. Politieke onrust ermee afgekocht. De zeer libera- 5 etten kanaliseerden de rust van idtevolking in twee grote partijen, V Hancos en de Colorados. De ver tellen tussen beide partijen gingen niet verder dan de verschillen tussen de gezichten van de leiders. Het leger gedroeg zich in deze jaren zoals een leger in een parlementaire democra tie zich moet gedragen. Voetballen De emoties van de bevolking vonden een andere uitlaatklep dan de poli tiek: het voetballen. In voetballen kon een klein land als Uruguay groot zijn. In 1924 (Parijs) en in 1928 (Am sterdam) werd Uruguay Olympisch kampioen. Tot de jaren vijftig had den de Uruguayanen in ruime mate hun brood en spelen. Daarna is er echter geleidelijk een kentering in de situatie opgetreden. De opbrengsten van vlees en wol lie pen terug en toen bleek hoe wankel de basis onder de economische wel vaart was. Het land had verzuimd de nodige industrieën op te zetten voor de verbreding van de economische basis van de welvaart. De kosten van levensonderhoud begonnen te stij gen en de sociale onrust nam toe. Het verzet kwam vooral van de goed geor ganiseerde vakbeweging en de stu denten. Omstreeks 1965 ontstond in deze ge spannen atmosfeer, waarin stakin gen aan de orde van de dag waren, de beweging van de Tupamaros. een stadsguerrilla. Aanvankelijk hadden hun acties een bijna ludiek karakter. Er werden gratis voedseluitdelingen georganiseerd en men stelde de cor ruptie van politici en zakenmensen aan de kaak. Aanvankelijk werd de strijd tegen de Tupamaros alleen door de politie gevoerd, maar later schakelde de toenmalige president Pacheco Areco het leger in. De stadsguerrilla slaagde er niet in de bevolking achter zich te krijgen. Dit is voor een belangrijk deel te wijten aan het elitaire karakter van de beweging, die voor een groot deel bestond uit radicale intellectuelen. Ook de toenemende gewelddadig heid deed de aantrekkingskracht van de Tupamaros geen goed. Koeien De economische situatie bleef onder tussen verslechteren. De vroegere rijkdom van het land. het vee, loopt de vlakten kaal te grazen, maar is onverkoopbaar. De afzet van vlees uit Uruguay in West-Europa is de laatste jaren met veertig procent ge daald. Sedert de machtsovername door het leger in de zomer van 1973 neemt Oost-Europa helemaal niet meer af van Uruguay. Dagelijks ster ven duizenden koeien bij gebrek aan voedsel. En het land beschikt nog maar nauwelijks over andere bron nen van inkomsten. In 1971 werden verkiezingen gehou den. waaraan behalve de twee traditi onele partijen voor het eerst een links front van twaalf partijen deelnam, het Frente Amplio (Breed Front). De beweging stelde zich ten doel een aantal structurele maatregelen door te voeren om het land uit de economi sche chaos te halen en te voorkomen dat het land een dictatuur zou wor den. De verkiezingen werden echter gewonnen door de Coloradokandi- daat Juan Bordaberry, al twijfelt men aan de juistheid van de uitslag. Onder zijn bewind is de jacht van het leger op de Tupamaros verhevigd. De acties van het leger hebben ook ui teindelijk succes opgeleverd. Militairen Het leger, dat uit de kazernes was gehaald om de Tupamaros te bestrij den, heeft echter de smaak van de macht te pakken gekregen. In 1972 ontsloeg het leger de minister van defensie tegen de zin van regering en parlement. In het jaar daarna gingen de militaire leiders steeds sterkere invloed uitoefenen op het beleid van president Bordaberry. Dit liep in juni 1973 uit op de ontbinding van het parlement op last van de strijdkrach ten. Alle politieke activiteiten liggen sedert die tijd stil. Het leger maakt de dienst uit. De economische chaos, die aanlei ding was tot de sociale en politieke ontevredenheid, wordt door de mili tairen weinig effectief aangepakt. Van de kritiek die ze vroeger op het bestuur van het land hadden, is wei nig meer over. In plaats van de over heidssector te reorganiseren hebben ze de economie in handen gegeven van een groep conservatieve voor standers van particuliere onderne mingen. Ze streven, naar het voorbeeld van de militairen in Brazilië en Chili, naar bevordering van de export en beper king van de publieke sector. Deze ontwikkeling gaat ten koste van de genen die het minst te missen heb ben. Politieke onderdrukking, ar moede en werkloosheid zijn het ge volg van deze politiek. Niet zonder reden hebben al honderdduizenden inwoners het land al verlaten. "V Koning Chaled van Saoedi-Arabië (rechts) en president Sadat van Egypte. Verwacht wordt dat de Palestijnse leider Jasser Arafat binnen enkele dagen naar Saoedi-Arabië zal komen voor overleg met koning Chaled. Vol gens diplomatieke kringen in de hoofdstad Riaqd wil de koning Ara fat verslag uitbrengen van zijn ge sprekken met Sadat. Dat zou wijzen op een bemiddelingspoging van Cha led bij de geschillen binnen het Ara bische kamp. Volgens sommige bron nen heeft Chaled geprobeerd om Ara fat en de Syrische leider Assad nog tijdens Sadats bezoek naar Riaad te laten komen. Arafat en Assad zouden dat echter hebben geweigerd. Egypte en Syrië hebben onenigheid sinds Egypte een nieuw akkoord afsloot met Israël over de Sinal. Syrië koos toen de kant van de Palestijnen die dat akkoord met kracht afwezen. WENEN (AFP) Het aantal joden dat de Sowjet-Unie in 1975 heeft verlaten was 13.213. Dat was bedui dend lager dan in het jaar daarvoor toen er 20.400 Joden gingen. Dit blijkt uit statistieken die gisteren in Wenen bekend zijn gemaakt. De ver mindering van de joodse emigratie uit de Sowjet-Unie wordt voor een deel toegeschreven aan de beperken de maatregelen van de Sowjet- autoriteiten. Aan de andere kant neemt de animo voor Israël af door de moeilijkheden in dat land. Met name de grote werkloosheid in Israël zou velen afschrikken. BELGRADO (UPI) In de Joego slavische hoofdstad begint maandag het proces tegen de 39-Jarige advo caat Srdja Popovic, die vaak verde diger is geweest voor mensen die wegens politieke opvatting terecht moesten staan. Popovic wordt ervan beschuldigd dat hij bij dergelijke processen „staatsvijandige propa ganda" heeft verspreid. De beschul digingen tegen de advocaat dateren van zijn pleidooi voor de filosoof Ignjatovic die in 1974 werd veroor deeld tot drie en een half jaar eve neens wegens „vijandige propagan da". Popovic werd toen verweten het eens te zijn met zijn cliënt. Bij toetreding tot Lomé-verdrag BRUSSEL, WINDHOEK (Reuter, AP) Nu alle negen lidstaten van de Europese Gemeenschap de Volksrepubliek Angola erkend hebben, kan Angola toetreden tot het verdrag van Lomé en dan rekenen op dezelfde financiële en economische hulp als de andere Lomé-lidstaten. Dit ls gisteren meegedeeld door een woordvoerder van de Europese com missie, een soort 'dagelijks bestuur' van de EG. De woordvoerder zei er bij dat als Angola lid wil worden van de 'club van Lomé-landen' het daar zelf om moet verzoeken. Het verdrag van Lomé werd ongeveer een jaar gelden gesloten tussen de Europese Gemeenschap en 46 ontwikkelings landen in Afrika, het Caraibisch ge bied en het gebied rond de Stille Oceaan. Onder dit akkoord krijgen de landen financiële, economische en technische steurt van de EG- lidstaten. De buurlanden van Angola hebben gisteren in Brussel laten weten dat de MPLA-regering van Agostinho Neto wel belangstelling heeft voor aanslui ting bij de Lomé-conventie. De woordvoerder van de Europese com missie zei gisteren nog dat er zelfs al voordat Portugal zich terugtrok uit Angola besprekingen zijn gevoerd met dit land over een eventuele aan sluiting. Vluchtelingen Het Internationale rode kruis voert momenteel onderhandelingen met de MPLA-regering over het overnemen van vluchtelingenkampen in het zuiden van Angola. Deze staan nu nog onder beheer van Zuidafrikaanse militairen. Gisteren maakte een woordvoerder van het rode kruis be kend dat als de onderhandelingen succes hebben deze militairen terug getrokken kunnen worden. Op het moment bevinden zich nog ongeveer 5000 Zuidafrikaanse soldaten binnen een strook van 50 kilometer aan de verkeerde kant van de grens met Angola. Zij hebben daar als taak het beschermen van de waterkrachtcen trale in de Cunene-rivier. Eerder deze week zijn Zuidafrikaanse transportvliegtuigen begonnen met het overbrengen van vluchtelingen uit Zuid-Angola naar Windhoek. Van daar uit worden de vluchtelingen met Portugese vliegtuigen overgevlogen naar Lissabon. BANOKOK (AFP) - In de Thaise hoofdstad Bangkok ls een manifest verspreid waarin melding wordt ge maakt van de vorming van een „Lao- tiaans Volksfront" dat nationalisti sche groepen omvat die sedert enke le weken guerrilla-activiteiten tegen het nieuwe revolutionaire bewind ln Laos ondernemen. Volgens het manifest strijdt het front voor een strikte toepassing van de akkoorden van Oenève, die de neutraliteit van Laos garanderen, en het op 21 februari 1973 tussen alle Laotiaanse partijen gesloten be standsakkoord. Het front eist voorts het vertrek van alle buitenlandse troepen die volgens het front 50.000 Noordvietnamezen, 3000 Russische adviseurs en 400 Cubaanse specialis ten omvatten. De Pathet Lao. de frontorganisatie van de communistische partij in La os, wordt er in het manifest van beschuldigd de „expansionistische politiek" van Hanoi te dienen. Het manifest ls toegestuurd aan secreta ris-generaal Kurt Waldheim van de Verenigde Naties, de ondertekenaars van de akkoorden van Genève over Laos en aan de staatshoofden van de landen die lid zijn van de Associatie van ZuldoostrAziatische landen (ASEAN). Het Laotiaanse Volksfront zegt ln zijn manifest verantwoordelijk te zijn voor een aantal gewapende inci denten in verschillende provincies van Laos.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 7