Vico Jansen ten onder n verdeeld Feyenoord Publiek komt alleen voor topprestaties Wielerbaan geheel cereed in Montreal Afgang voor Thung tegen Louk Sanders Koningin Elisabeth niet welkom voor opening van Spelen arde kritiek van Kristensenen Van Hanegem herwinning voor feltennisteam Straffen in betaald voetbal Politieke rel rond Russen bij WK sprint Ook Wouter Fok snel verloren Selectie voor basketbalteam Kees Verkerk ziet nog grote mogelijkheden voor schaatssport rE IDAG 27 FEBRUAR11976 SPORT TROUW/KWARTET PS 14 - RH 11 DOR RICHARD MATTHIJSSE iTTERDAM Nico Jansen, het 22 jarige Amsterdamse ex- rood-omrande ogen de kleedkamer, totaal gebroken door de verdje" dat enkele maanden terug als de redder van Feyen genadeloze kritiek die zijn medespelers, met name Jürgen Kris- d Rotterdam werd binnengehaald dreigt het slachtoffer te tensen en Wim van Hanegem op de bonkige spitsspeler hadden Jen van de immense verdeeldheid, die binnen de Feyenoord- uitgeoefend. 'eren heerst. Na de 0-0 score in Eindhoven verliet Jansen met ensdagavond na de opzienba- de uitschakeling van de Rotter- ïmers door Roda JC in de kwartfi- 'jes van het nationale bekertoer- i kreeg Jansen opnieuw de wind voren. En weer was het Wim van die met Jansen de vloer veegde. Hanegem: "Als je veel geld ver at, moet je hard werken, ook in veld tijdens een wedstrijd. Ik dat iedereen kritiek op elkaar hebben, als er maar gezwoegd dt. Bij Nico vind ik dat niet terug. Jong Oranje werkte hij tegen otland keihard, nu bij Feyenoord hij tegen Roda JC weer waarde- Hij zegt dat het komt doordat er tel door ons op hem wordt ge elden. Daarom heb ik tijdens de Istrijd mijn mond gehouden. Om ijken of hij soms beter ging spe- welnu, ik heb er niets van ge kt". eelfde Van Hanegem, die destijds enthousiast was over de komst - Nico Jansen, laat hem nu als een [steen vallen, terwijl de leiding Feyenoord werkeloos toeziet hoe dure aanwinst geestelijk kapot en |dt gemaakt. Als er van bovenaf snel en doeltreffend wordt inge- >en gaat het met Nico Jansen elfde weg op als zijn vele voorgan- die mentaal afknapten op de bij het genadeloze profbedrijf loord. 'GEZAND De Ierse toptafel- isser Jimmy Langan is er voor belangrijk deel de oorzaak van :st, dat Nederland in Hooge- de interlandwedstrijd tegen land voor de Europese beker heeft ronnen met 5-2. ïgan maakte zich in het dubbel- 1, bij de stand van 2-1 voor de en, bijzonder kwaad over het vele 'aai dat de toeschouwers in de ■opahal produceerden. In de be- :nde game van het dubbelspel i Nico vah Slobbe en Bert van [elm (stand 21-18 17-21) sloeg hij latste zeven acht ballen met mis. Met zijn partner Tom Caf- I8i? verloor hij- die game met 2-21. rvolgens koelde hij in het ge- ngd dubbelspel zijn woede op de ge officiële wedstrijdbal. Hij ttii ïep het ding kapot. Hij wilde niet der spelen met een andere bal, niet in zijn laatste enkelspel u en Van der Helm. Nederland won u trom reglementair twee partijen. Het begin van het einde voor Feyenoord bij Roda JC. Rami jak kopt de van Treijtel terugkaatsende bal in eigen doel. 7 u Van Hanegem, die vandaag 32 jaar is geworden, blijkt nog altijd een groot stempel te drukken op de sfeer binnen de Rotterdamse ploeg.. Een sfeer die inmiddels zo is verziekt, dat het er deze competitie niet meer naar uitziet dat Feyenoord alle krachten nog kan bundelen om een rol te spe len in de titelstrijd, die spannender is dan de laatste jaren ooit het geval is geweest. toe tijd lijkt voor Feyenoord aange broken schoon schip te maken. Te gen die achtergrond zijn de geruch ten niet zo vreemd dat er binnen het bestuur van de Rotterdamse club stemmen opklinken Van Hanegem aan het eind van het seizoen van de hand te doen. Natuurlijk, hij is nog altijd bij vlagen een genie, maar de tijd, dat hij de alles- bepalende figuur in het elftal was is voorbij. Omdat Feyenoord in het verleden heeft verzuimd aan lange- termijn planning te denken is de toekomst van de club, die als eerste de Europa cup voor landskampioenen in de wacht wist te slepen bepaald niet florissant. Piet de Visser, trainer van het succes volle NEC zei woensdagavond in Eindhoven waar hij het bekerduel tegen De Graafschap bijwoonde: "Voor mij is het tot de dag van van daag nog altijd een volstrekt raadsel waarom Feyenoord enkele jaren te- IONTREAL (sid) - Het eerste portcomplex voorde Olympische pelen van Montreal is klaar. Ne- entien maanden later dan was epland. maar desondanks toch og vijf maanden voor de opening, het wielerstadion afgebouwd, 'oor de organisatoren een reden 'eer hoop te koesteren, dat ook de ndere bouwwerken, zoals het na- urige hoofdstadion en het zwem- omplex toch nog voor 17 juli in ebruik kunnen worden genomen. >e wielerpiste werd in 1974 al ge- iruikt. toen de wedstrijden om de wereldtitels in Montreal werden ehouden. Het "velodrome" be tond toen echter louter uit de laan en wat tribunes, die nog lang liet waren afgewerkt. De totale osten van het stadion waar 's 'erelds beste amateurs om het oudr zilver en brons gaan strij- en. waren in eerste instantie ge- aamd op 19 miljoen dollar (onge- eer 41,3 miljoen gulden), maar ijn Inmiddels gestegen tot 62 mil- oen dollar (ongeveer 167, 4 mil- oen gulden). Een stijging derhal- e van 226 procent, len troost voor de inwoners van iontreal: het is een van de mooi- te stadions ter wereld. In het met en schelpachtig dak. dat slechts vier plaatsen met de grond is erbonden, geheel overdekte sta- lion zullen voor het eerst in de Mympische geschiedenis de wiel- enners "droog" rijden. De 285,714 neter lange baan bestaat uit Afri kaans edelhout. In de hal kunnen 7250 toeschou wers een plaats krijgen. Het aan tal permanente zitplaatsen be draagt 5.700 en tijdens de Spelen zullen er op het middenterrein nog tribunes worden geplaatst, die twee tot vierduizend mensen kun nen bevatten. Behalve de wielren ners zullen ook de judoka's in deze hal om het eremetaal strijden. Na de Spelen zal het stadion in tensief worden gebruikt. Nage noeg alle zaalsporten in Montreal zullen in het vervolg gebruik kun nen maken van de faciliteiten en daar hun wedstrijden kunnen spe- len.Het plan van burgemeester Je- anDrapeau het velodrome ook als congrescentrum te gebruiken is door de middenstand van Montre- alafgewezen. De reden: het ligt te ver buiten de stadskern. Geruch ten. als zou het stadion na de Spelen weer worden afgebroken, woeden in Montreal tegengespro ken. Maurice Jefferies, coördina tor bij de'wielerwedstrijden, be strijdt dat met klem. "Onzin, de wielerbaan blijft. Voor de Canade se wielersport wordt het een trai ningscentrum. Alle benodigde fa ciliteiten zijn aanwezig", aldus Jefferies. In de nog resterende maanden voor de Olympische Spelene zul len de Canadese wielrenners gre tig profiteren van de mogelijkheid de Olympische baan in te rijden. Zij zijn dan wellicht de enigen, die van "thuisvoordeel" kunnen spre ken. rug Jantje Peters niet heeft ingelijfd. Hij was toen voor een acceptabel bedrag te koop. Maar je moet natuur lijk wel snel een beslissing durven nemen. Peters is nu voor Feyenoord verloren. Maar daar had hij zich wel tot de potentiële opvolger van Willem van Hanegem kunnen aandienen". Dat totale gebrek aan slagvaardig handelen breekt Feyenoord nu op. De ploeg zit dieper in het moeras dart ooit tevoren. Als Antoni Brzezanc- zyk, de brave Poolse trainer, ooit had kunnen bevroeden in welk enorm wespennest hij terecht was gekomen, had hij zich nog wel driemaal be dacht, eer hij zich aan Feyenoord had verbonden. Brzezanczyk, die per slot van rekening ook zijn brood moet verdienen, is overigens niet van plan op te stappen. "Als de leiding vindt, dat ik moet verdwijnen, akkoord, maar ik heb een contract voor twee jaar getekend en dat wil ik afmaken." WIELRENNEN De Italiaan Vladimlro Paniz- za heelt het eerste deel van de eerste etappe van de Ronde van Sardinië gewonnen. ZEILEN - Het BrlUc lacht ..Oreat Brittaln 11" heeft het record van de Sydney—Londen-race. dat sinds 1870 op naam van de klipper „Patri arch" stond, met twee dagen verbeterd. Het record stond op 69 dagen. VOETBAL Barcelona heeft zich geplaatst voor de achtste finales van het toernooi om de Spaanse beker door een 3—1-overwinning op Salamanca Barcelona had het eerste duel met O—1 vèrloren. Verder hebben zich geplaatst: Zaragoza, Las Palmas. Espanol, Ornnada. Atle- tico Madrid, Oljon, Betls. Ovledo, Hercules. Cel- ta de Vigo, Malaga en Real Madrid. Aan dit tocmool mogen geen buitenlandse spelers deel nemen. MOTORSPORT - In de Arnhemse Rijnhal heeft de Fin Vrjoe Vesterinen een motortrial gewonnen. De beste Nederlander was Simon Koote op een zevende plaats. ZEIST - FC Vlaardingen zal in de eerstvolgende competitiewedstrij den moeten aantreden zonder Van der Bol en Zwamborn. Beide spelers werden door de tuchtcommissle van de KNVB voor twee wedstrijden ge schorst en kregen bovendien een boete opgelegd van 100 gulden. De overige straffen dlc deze week werden uitgedeeld zijn: Volendam: C.Molenaar twee wedstrijden onvoor waardelijk. Een lopende voorwaardelijke uitsluiting werd bulten beschouwing gelaten. HAARLEM: P.vwi den Berg een wedstrijd onvoor waardelijk. een voorwaardelijk en een boete van 200 gulden FC DEN HAAO L. de Leeuw een wedstrijd onvoor waardelijk een een boete van 100 gulden. 8W: Wde Olds een wedstrijd onvoorwaardelijk en een voorwaardelijk. Van J. Kampen en C. Huigen werd een voorwaardelijke straf omgezet In een on voorwaardelijke. PEC J.Veens tra twee wedstrijden onvoorwaarde lijk en een boete van 100 gulden. FC DORDRECHT: J.Wamer twee wedstrijden on voorwaardelijk en een boete van 100 gulden. HERACLES: P. Amweg twee wedstrijden onvoor waardelijk. een boete van 100 gulden en de moge lijkheid om verweer ln te dienen tegen het omzetten van een voorwaardelijke straf ln een onvoorwaarde lijk WILLEM II: J.Huybregts een wedstrijd onvoorwaar delijk, een voorwaardelijk en een boete van 10 gulden. FC DEN BOSCH: W van der Bosch twee wedstrij den onvoorwaardelijk en een boete van ISO gulden. F.Brok een wedstrijd onvoorwaardelijk en een boe te van 100 gulden. NAC: O.Domen een wedstrijd voorwaardelijk en een boete van 75 gulden. J.de Block een wedstrijd onvoorwaardelijk en een boete van 75 gulden. HELMOND SPORT: H. van der Ven een wedstrild onvoorwaardelijk en een voorwaardelijk. EINDHOVEN H. van der Wildenberg een wedstrijd voorwaardelijk. SC CAMBUUR: P Noordmans een wedstrijd on voorwaardelijk en een voorwaardelijk. MVV: N.Duykers een wedstrijd onvoorwaardelijk, een boete van 75 gulden en de mogelijkheid van BERLIJN Rond hef wereld kampioenschap schaatsen (sprint) op 6 en 7 maart in West- Berlijn is gisteren een politiek steekspel ontstaan. Om politie ke redenen, opgehangen aan de vorm van inschrijving, hadden de Sovjet-Unie, Oost-Duitsland en Hongarije niet ingeschreven voor de inschrijvingstermijn op 17 februari sloot. Aangenomen werd dat de drie Oostbloklanden niet aan de we reldkampioenschappen sprint zouden deelnamen. Dagenlang hoorde het organisatiecomité in West-Berlijn taal noch teken. Gisteren begonnen de verwikke lingen. De consul-generaal van de Sovjet-Unie in Oost-Berlijn informeerde bij het organisatie comité in West-Berlijn of het telegram van de Russische schaatsbond inderdaad was aan gekomen. Het organisatiecomité was hooglijk verbaasd, want het had immers nooit iets gehoord. De consul-generaal echter be weerde met grote stelligheid dat hij in het bezit was van een duplikaat van het bewuste tele gram. Het organisatiecomité wacht nu maar af, wal er verder voor nieuws uit het oosten komt. Hoe dan ook, het blijft zeer twij felachtig of de schaatsenrijders van de Sovjet-Unie alsnog kun nen worden ingeschreven. Gisteravond werd het organisa tiecomité opgebeld door de schaatsbond van de Sovjet Unie. Een woordvoerder zei dat de bond een telegram had ge stuurd. Voorts deelde hij mee dat er zondag op het vliegveld een delegatie uit de Sovjet Unie yerwacht mocht worden van vier deelnemers bij de heren, vier bij de dames en acht bege leiders. Of de Sovjet Unie ook inderdaad mag deelnemen, bleef gistera vond een open vraag. ROTTERDAM Twee Nederlandse tennissers zijn gistermiddag algegaan in het WCT-toernooi in Rotterdam. Wouter Fok werd in de eerste ronde hard met de neus op de feiten gedrukt door Jan Kodes, 0-6, 2-6. De ander was Rolf Thung. En diens verlies was in feite nog pijnlijker, 0-8 in de troostronde tegen Louk Sanders. AMSTERDAM Bondscoach Bill Sheridan heeft veertien spelers gese lecteerd voor het nationale basket ballteam, datyzal deelnemen aan in ternationale toernooien in Bremer haven (22 t/m 25 april), Luik (30 april t/m 2 mei) en Sofia (18 t/m 23 mei). Van dit laatste toernooi zal afhangen of Nederland mag deelnemen aan het voor-Olympische toernooi in Ha milton (Can.), dat wordt gehouden van 21 juni t/m 2 juli en waarin drie landen zich kunnen kwalificeren voor de Olympische Spelen. De geselecteerde spelers zijn: Jan Sikking, Charis Sideris, Toon van Helfteren, Jim Woudstra (allen Punch), Jan Dekker (RZ), Dan Cra mer, Herman Pluim, Everett Fopma, Harry Kip (allen Amstelveen), Wal ter Ombre, Hugo Harrewijn (beiden Flamingo's), Kees Akerboom, John van Vliet (beiden EBBC) en Wiebe Gorter (Landlust). RZ heeft de uitwedstrijd tegen Luga no voor de kwartfinales, groep B van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen gewonnen met 98-91. Bij de rust leidde de Ne derlandse ploeg met 52-42. In totaal won RZ beide ontmoetingen met 180-176 van de Zwitsers. Flamingo's heeft de wedstrijd voor de eredivisie heren tegen Blue Stars gewonnen met 110-64. Fok, Sanders en Thung zijn. het kan niet anders worden gesteld om de bekende redenen veldvulllng ln de Rotterdamse WCT-groep. Fok en Thung hebben zich niet boven dat niveau kunnen verheffen. Louk San ders wel. In de eerste rond was hij tenminste tegenstander voor Hrebec. Thung was al weggevaagd voor Fok dit lot trof. maar hun respectievelijke tegenstander (Laver en Kodes) heb ben inderdaad aanwijsbaar meer kwaliteit dan Sanders' opponent Hrebec. Net als Laver kon Kodes, gistermid dag, zijn dagelijkse trainingsuurtje afwerken in een partij uit de eerste ronde. De Tsjech had zich overigens een sterkere oefenpartner kunnen wensen dan Wouter Fok. Iets derge lijks gold ook voor Louk Sanders. Thung bakte er niets van, scoorde slechts negen slagen in het duel dat de deur openzette naar de finale van het troosttoernooi, waar de winnaar tweeduizend dollar krijgt en de ver liezer de helft. De Nederlandse kampioen op open banen, die met de dag beter gaat spelen, is niet naar Ahoy' gekomen om dat geld. 'Het geeft mij een gewel dige stimulans hier te mogen mee doen', vertelde Sanders. 'Ik had wel geld mee willen brengen. Je krijgt weer echt plezier in tennis. Van de week heb ik een uurtje geoefend met Stan Smith. Ik heb een dubbel ge speeld tegen Rod Laver. Dat is toch geweldig.' Louk Sanders oefende een uur voor zijn partij tegen de Nederlandse bin- nenkamploen. Thung kwam onvoor bereid de baan op. Het was wel te zien. In precies een week tijd, vorige week donderdag verloor Sanders nog de derde en laatste kwalificatiewed strijd voor het toernooi van Thung, is Sanders vooruit gegaan, maar Thung heeft pas op de plaats gemaakt Die vooruitgang Is een sterke prikkel voor Sanders, die er ook een portie geloof In eigen mogelijkheden heeft gehaald. ,Na mijn diensttijd ik krijg nu van de luchtmacht gelegen heid te spelen —zou ik wel eens wil- lenproberen of het peil van een Mei- Ier, een Hrebec of een Fibak ook voor mij te bereiken is.In de komende maanden heb ik nog een behoorlijk antal wedstrijden. Drie keer Koning Gustaaf beker en drie dertigduizend dollar toernooien ln Frankrijk en Spanje, waarvoor ik overigens kwali ficatiewedstrijden zal moeten spelen. Op de wereldranglijst sta ik op de driehonderdste plaats.Die toernooi en zouden mij geld kunnen kosten, maar dat is niet erg. Na die toernooi en komt de competitie hier als het aan mij ligt wat grote buitenlandse wedstrijden. Ik heb vier, vijf maan den geleden beslist competitie te spe len omdat ik niet kon aannemen langdurig vrij te krijgen van dienst. Maar ik hoop in de zomer veel partij en te kunnen spelen, want als ik meer ga wennen aanwedstrijdsituatles dan moet ik sterker kunnen gaan ten- nisen'. Aantal dëëlnemrni 922 022 InlfR 3*57 977.- PrtJ- zenbedrag I 859 629.- Ie prijk. I winnaar, die netto ƒ500 000.- ontvangt het resterende bedrag van de le prijs nd 63.562.- wordt als Jackpot toegevoegd aan de ie prijs van week 9. 2e prijs: 6 wlnnuars. die elk bruto 29 958.- ontvangen 3e prijs: 211 winnaars, die elk bruto 1 235.- ontvangen 4e prijs: II 532 winnaars, die elk 30.- ontvangen 5e prijs: 11.639 winnaars, die elk 29.- ontvangen. Sporttoto Aantal deelnemers 235.024. Inleg 708.086,- Prtjjen- bedrag 380.472.- le prijs: geen winnaar, het voorde lc prijs bestemde bedrog wordt voor toegewezen aan de Jackpol voor toto no. 9. voor "i nnn de 2e prijs en voor '/i aan de 3e prijs van toto no.8. 2e prijs: 26 winnaars, die elk bruto 5 524- ontvangen 3e prijs: 493 aftnnanrs, die elk 359.- ontvangen. HULL/QUEBEC Burgemeester Gilles Rocheleau van het Canadese Huil vindt dat de Engelse koningin niet de aangewezen persoon is om de komende Olympische Spelen in Montreal te openen. Behalve dat hierbij de oude kwesties tussen de franstaligc en engelstalige Canadezen naar ly>ven komt, vindt Rocheleau ook dat koningin Elisabeth niet welkom is omdat de regering geen cent wil bijdragen in de organisatie van de Spelen. Rocheleau: ,,Ze heeft er helemaal niets te zoeken We hebben geen buitenlanders nodig om onze Spelen te openen." Gilles Rocheleau is burgemeester van het dicht bij hoofdstad Ottawa gelegen stadje Huil en vertelde wat hij op z'n hart had tijdens een vergadering van de gemeenteraad. In de provincie Quebec voeren de franstaligen de boventoon. De laatste maanden hebben Frans-Canadese nationalistische organisaties al meer dere malen laten weten dat het beter was dat koningin Elisabeth helemaal niet zou verschijnen. Rocheleau zong mee in dat koor en zei nu onder meer: ,,Als de Engelse regering niet van plan is om haar bijdrage te leveren aan de Spelen dan kunnen ze hun koningin ook wel houden." Van een onzer verslaggevers HEERENVEEN Vrij anoniem eigenlijk heett Kees Verkerk zich de afgelopen maanden door het schaatswereldje bewogen. Kees Verkerk, nog altijd een naam die met ontzag wordt uigesproken, maar het betreft dan wel de schaatser Verkerk en niet de coach die hij nu is. Kees Verkerk is coach van de Zweedse ploeg, voor het eerste jaar. Een jaar waarin nauwelijks successen vielen. Ook op de Winterspelen Innsbruck, waar Verkerk in 1964 nog zelf zilver won op de 1500 meter, bleef zijn selectie allrounders in de schaduw. 'Het zat er daar eerlijk gezegd ook niet ln.' zegt Verkerk, 'al hoop je natuurlijk wel dat het lukt' Diezelfde hoop heeft Kees Verkerk nu ook voor dit weekeinde, als in Heerenveen het wereldkampioen schap wordt afgewerkt Maar het lijkt niet reëel om op een plaats op 'het erepodium te hopen. Daarvoor heeft de Zweedse ploeg toch te wei nig klasse op dit momemt. Verkerk kijkt dan eigenlijk ook al weer ver der. Volgend jaar loopt het contract met de Zweedse bond nog door. Ver kerk: 'Tot nog toe bevalt het werk als trainer goed. Ik wil er ook graag mee doorgaan'. Maar Verkerk laat daar ook op volgen: 'Ik weet nu ook al dat ik volgend jaar moet miniseren. Het pot -je is leeg en dan houdt alles op. Je kunt wel plannen gaan maken, maar als er geen geld is om die te verwezen lijken, dan houdt alles op'. Conditie Kees Verkerk heeft niet de in Neder land vereiste bevoegdheid om een nationale selectie" te trainen. Maar behalve zijn enorme ervaring brengt hij ook een ijzeren conditie mee. In Davos. enkele dagen voor de Olympi sche Winterspelen begonnen, stapte hij bij de finish wat rond maar trok na de goede verrichtingen van Leen Pfrommers selecrie, zijn trainings pak uit en riep: 'Ik rijd op dit super ijs de 1500 meter ook nog in twee minuten en vier seconden'. Het werd 2.04,2 om precies te zijn. 'Zoiets dwingt respect af', glimlacht hij. 'Maar ook zonder die tijd had ik dat overwicht op de ploeg weL Men weet wat ik kan. ze hebben nog altijd moeite mij eraf te rijden'. Kees Verkerk heeft zich de afgelo pen tijd zoveel mogelijk afzijdig ge houden van de discussie die rond- barstte rond de trainingsmethoden van de Noorse coach Johs Tenjnann. Die methode zou er voor zorgen dat de topvorm toch niet het hele sei zoen werd vastgehouden. Al gaf Leen Pfrommer ook toe dat hij bepaalde aspecten yan Tenmanns aanpak graag nader wilde bestuderen of overnemen. Topvorm Kees Verkerk zegt: „Wat Tenmann heeft gedaan, is met de beperkte middelen ln Zweden niet mogelijk." Maar hij zegt ook: „Natuurlijk is het mogelijk om een heel seizoen lang een bepaalde vorm vast te houden. Wij deden dat in onze tijd immers ook al. Nu is het op het ogenblik zo. dat je een heel seizoen werkt voor twee tot drie wedstrijden. Een in wezen belachelijke zaak natuurlijk." Kees Verkerk is voortdurend met het schaatsen bezig. Hij ziet moge lijkheden om er een meer volwassen sport van te maken dan het nu is. „Je moet tot een serie wedstrijden ko men. Van half december bij voor beeld tot half maart. Wanneer daar de trainingsopbouw op afgestemd KEES VERKERK (links) traint op de baan in Heerenveen zijn pupil Lennart Ca wordt, kun je gedurende die periode een behoorlijk niveau bieden. Je zou dan een soort grand-prix systeem voor het wereldkampioenschap in kunnen voeren. Met de profs wilden we dat Indertijd ook. Na die serie wedstrijden volgt dan de grote finale in het land waar de waarschijnlijke kampioen vandaan komt." Belangstelling Probleem bij zo'n aanpak is evenwel het ontbreken van belangstelling bij de eventuele organisatoren. „Nie mand wil op het ogenblik organise ren. omdat er geld bij moet." zegt Kees Verkerk. „Maar wanneer je ziet dat Bislet weer op z'n kop staat, als je hoort dat ook in Heerenveen grote belangstelling is, dan kun je ook concluderen dat die belangstelling afhankelijk is van de prestaties die geleverd worden. Zorg dan ook dat die prestaties er komen. Maar men doet daaf te weinig aan." „Ik heb in Davos bij voorbeeld Hess ier. de secretaris van de ISU (Inter nationale Schaats Unie) moeten ver tellen, dat hij er verstandig aan zou doen volgend jaar na het wereld kampioenschap ln Davos er een week lang recordwedstrijden te hou den. Alle grote mannen zijn er dan toch. Iedereen verkeert ln topvorm. En wanneer de spanning van het kampioenschap is weggevallen en men ontspannen bezig Is, komen die toptijden vanzelf. Zeker wanneer de omstandigheden een beetje meezit ten. Vroeger ging het in Inzeil bij de recordwedstrijden net zo. Worden er toptijden neergezet dan kweek je belangstelling."

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 11