Zuid-Afrika moet wel toegeven in Namibië Krappe overwinning van Ford op Reagan pan je gebruikt iibraltar voor >G-lidmaatschap hodesië jth AMERIKA KIESTZUN PRESIDENT China wil betere relaties met VS Pak me nog een keer, pak me nog een keer. Lockheed krijgt last met aandeelhouders doodstraffen Iran Nog steeds verzet in Zuid-Vietnam Heerlijk, helder Heineken. Meer invloed voor premier Hoea IJsland wijst NAVO-voorstel af Beraad over toekomst bevolking van Sahara ERDAG 26 FEBRUAR113?6 BUITENLAND TROUW/KWARTET 7 :ht <RID(UPI,Reuter)-Spanje wil de kwestie met Engeland over iraltar gebruiken bij zijn pogingen om lid te worden van de ipese Gemeenschappen. Dit heeft de Spaanse minister van nlandse zaken Areilza gisteren aan journalisten laten door- jmeren. zijn weer stakingen uitgebroken, die veelal gepaard gaan met betogingen. Deze acties hebben al één mensenle ven geëist, zo is gisteren bekend ge- maakt.In de zuidelijke stad Elda opende de politie dinsdagavond het vuur op een groep demonstranten. Daarbij werd een twintigjarige jon gen gedood. De politie verklaarde dat zij gedwongen was geweest te schie ten omdat de betogers met stenen gooiden en ook enkele schoten had den gelost. Er werden in Elda (in het district Alicante) drie demonstranten gearresteerd, aldus de politie... iter Areilza zei dat zijn regering standpunt ten aanzien van de kolonie Gibraltar waarschijn- zal wijzigen. Deze wijziging zal hier afhangen van 'de reactie' die enlvolgende week bij zijn officiële ;k aan Engeland zal ontmoeten, ils Verduidelijkte Areilza. Hij gaat nde week naar Londen om er de ise toetreding tot de EG te be- ;n. 'Het essentiële doel is Groot je uit te horen over Spanje te Europese Gemeenschap,' be de minister, ije beschouwt de Rots van Gi- als Spaans grondgebied dat inrechte in Brits bezit is. Gedu- de honderden jaren dat de n n daar al zitten heeft Spanje rrOteSt POlltieRe n d aanspraken nooit laten varen. In r :ha werd het geschil aangescherpt. D<H°tlien LGfiTGIl itr'Pje sloot toen alle toegangen over r J o •ië# naar Gibraltar af. Als gebaar dei goede wil heeft het eind vorig sof" de. telefoonverbindingen her- di en h°toger gedood R Ui lenlands beleeft Spanje opnieuw istige dagen.Op tal van plaatsen fvolo van paoina gezegd dat hij alle hoop op een «dzame regeling voor de kwestie s%desië heeft laten varen. Op de ldjE-ministerraadvergadering in Ad- >kl Abeba zie hij dat er van het d irleg over een nieuwe grondwet Rhodesië tussen premier Smith Lsde nationalistische leider Joshua Hmo (dat vandaag hervat moet h<*den) niets te verwachten is ""uggehoofd loumoua zei verder dat de OAE de - rrijdingsbewegingen in zuidelijk bfika zal blijven steunen. De Orga- n jatie beschouwt daarbij Angola als ?e» „betrouwbaar en onontbeerlijk" iggehoofd in de strijd voor een meerderheidsregering in Rho- voor de bevrijding van Nami- (Zuid-West-Afrika) en voor de ver- ïtiging van het Zuidafrikaanse rtheidsbewind. huidige voorzitter van de OAE, lident Idi Amin van Oeganda 't gistem in Kampala ook laten ?n dat naar zijn mening de Sow- •Unie haar bemoeienissen voor de Ie bevrijding van zuidelijk Afrika •t voortzetten. issen is bekendgemaakt dat de komst van de Britse afgezant, d Greenhill, die gisteren in Salis- zou aankomen, is uitgesteld, woordvoerder van de Rhodesi- le Luchtvaartmaatschappij Zei dat toestel waarmee de Lord en twee igatieleden op weg was, in Las as (Canarische eilanden met aan de grond staat. De Brit, die de regering in Londen was ge- lurd om te zien of Engeland nog kan doen aan de Rhodesische blemen, zal nu vanmiddag in Sa ury aankomen. Van een verslaggever DEN HAAG - Vertegenwoordigers van PvdA. PPR. DS'70, KVP, PSP en van het Iran-comité hebben gis termorgen een brief aangeboden aan de Iraanse ambassadeur in Neder land. Hierin spreken zijn hun be zorgdheid uit over de schending van de rechten van de mens. Dit onder andere naar aanleiding van negen doodvonnissen in januari voltrok ken aan politieke opposanten na een proces achter gesloten deuren. Zij zouden volgens de ambassadeur be schuldigd en veroordeeld zijn we gens gepleegde moorden. In het ge sprek met de ambassadeur heeft de delegatie verwezen naar een rapport over Iran van Amnesty Internatio nal. Op de vraag van de delegatie waarom eèn vertegenwoordiger van Amnesty International de processen in januari niet mocht bijwonen, ant woordde de ambassadeur dat Iran in het verleden slechte ervaringen met amnesty International had, daar de ze organisatie eenzijdig rapporteer de. Amnesty International was vol gens hem een humanistisch links georiënteerde organisatie. De am bassadeur noemde het wijzen op de schending van de rechten van de mens een inmenging in de binnen landse aangelegenheden. SAIGON (Reuter) In Zuid- Vietnam zijn nog steeds 'reactionaire krachten' die soms ook de beschik king hebben over wapenen, actief, zo heeft Truong Chinh, lid van het Noordvietnamese politiebureau, gis teren meegedeeld. Chinh, die in Zuid- Vietnam^ de algemene verkiezingen van 25 april voorbereidt, maant in de officiële krant 'Giai Phong' (bevrij ding) tot voorzichtigheid omdat deze elementen zouden kunnen proberen de verkiezingen voor een algemene vergadering van beide Vietnams te saboteren. Volgens Chinh volgen de meeste soldaten van het verslagen Thieu-bewind momenteel heropvoe dingscursussen. 'Een klein aantal is echter nog steeds bezig met allerlei sabotage-praktijken', aldus Chinh. Ford toonde zich in zijn eerste reactie wel ingenomen met zijn zege in New Hampshire. Zijn woordvoerder Ron Nessen zei dat dit eerste succes het begin zou zijn van de zegetocht naar het Witte Huis. Volgens hem is het resultaat in New Hampshire een goed uitgangspunt voor de volgende voor verkiezingen. In feite is New Hampshire niet zo 'bemoedigend voor de president. Het verschil tussen hem en Reagan (51 tegen 49 procent) is te klein. Als zit tend president heeft Ford een aantal voordelen op zijn tegenstander. Tra ditioneel scharen de Amerikanen zich graag achter een kandidaat, die al in het Witte Huis zit. Bovendien heeft de president veel meer publici teit dan ieder ander. Dat Reagan desondanks bijna de helft van de Republikeinen in New Hampshire heeft behaald is een slecht teken voor Ford. Ronald Reagan heeft bewezen een serieuze bedreiging te zijn voor de zittende president. Hij had de afgelo pen dagen gezegd dat hij met veertig procent van de stemmen in New Hampshire al tevreden zou zijn. Hij is daar nu ruim boven gebleven en heeft daarmee een psychologische overwinning geboekt. Reagan kan de volgende voorverkiezingen (Massa chusetts en Florida) met lachend ge zicht tegemoet gaan. Oud-filmster Reagan doet het vooral goed op het platteland. Bij het bin nenkomen van de eerste uitslagen lag hij voor op Ford. Pas nadat de stemmen in enkele steden waren ge teld kon Ford zijn rivaal passeren. Nadat bijna alle stemmen waren ge teld had de president precies duizend stemmen meer dan Reagan; 54.786 tegen 53.786. Democraten Bij de Dempcraten heeft Jimmy Car- door Rimmer Mulder ter, oud-gouverneur van Georgia en nieuwkomer in de landelijke poli tiek, voorlopig de eerste plaats inge nomen. Hij kreeg ruim dertig pro cent van de stemmen, zijn naaste rivaal Morris Udall uit Arizona 24. Carter had al eerder kleine overwin ningen geboekt bij stemmingen op partijbijeenkomsten in de staten Io wa en Oklahoma. De lange afgevaar digde Udall hoeft met zijn tweede plaats niet ontevreden te zijn, want hij is voorlopig de leider van de libe rale kandidaten. Senator Birch Bayh, die ook op die rol mikt, kreeg in New Hampshire zestien procent en was daarmee goed voor de derde plaats. Fred Harris, de radicaalste kandidaat bij de Democraten, werd vierde met elf procent en Sargent Shriver vijfde met negen procent Opmerkelijk was verder het resul taat van Hubert Humphrey. Deze senator deed niet mee aan de voor verkiezing in New Hampshire, maar ruim 4400 partijgenoten schreven zijn naam zelf bij op het stembiljet. Geen tegenstand De uitslagen van New Hampshire zeggen voor de Democraten nog niet zoveel, omdat twee belangrijke kan didaten (senator Henry Jackson en gouverneur George Wallace) niet mee deden. Deze twee ervaren politi ci zullen zonder twijfel steun krijgen uit de meer behoudende kringen van de partij. Dat is ook de hoek waar Carter het van moet hebben. Wat dat betreft was hij in New Hampshire eigenlijk zonder sterke concurrentie. Niettemin zal zijn duidelijke over winning hem de nodige publiciteit geven en dat is van groot belang voor een presidentskandidaat. De 51-jarige Carter schrijft zijn voor lopig succes zelf toe aan het feit dat hij een nieuw gezicht is in de lande lijke politiek. Die vier jaar dat hij gouverneur van Georgia was heeft hij geen bekendheid gekregen. Nu hij in de wedloop naar het Witte Huis zo goed meedraait is zijn naam plot seling op ieders lip. Carter heeft hard gewerkt aan zijn campagne in New Hampshire. In zijn politieke verkla ringen heeft hij zich vooral sterk afgezet tegen de bureaucratie in Washington, iets wat de Republikein Ronald Reagan ook graag doet. Ver der is niet precies duidelijk waar Carter staat. De (nog voorlopige) uitslag in New Hampshire betekent dat Ford zeker kan zijn van zeventien van de 21 gedelegeerden die deze kleine staat mag sturen naar de conventie van de Republikeinse partij. Carter kan voorlopig op dertien afgevaardigden bij de Democratische conventie rekenen. iternationale druk groeit en oplaaien strijd dreigt •oor Nico Kussendrager 6 strijd in Angola wordt beslecht in het voordeel van de ilksbeweging MPLA. Dat betekent, behalve voor Rhodesië, een dreiging voor het Zuidafrikaanse bestuur over Namibië (Zuid- Jest- Afrika). n 1918 kreeg Zuid-Afrika de voogdij over deze voormalige Duitse i >lonie in Afrika en sindsdien is het daaruit niet meer weg te 1 anden^ ook niet door uitsprakeri van de Verenigde Naties en het L temationaal Gerechtshof. Zuid-Afrika vreest nu steeds meer ïerrilla-aanvallen vanuit Zuid-Angola, dat aan Namibië grenst, n haar bestuur ongedaan te maken. Dergelijke aanvallen kun- „£n indirect Zuid-Afrika^s eigen veiligheid in gevaar brengen en >rmen een bedreiging voor de optspanningspolitiek van Zuid- frika tegenover zwart-Afrika. ii e laatste maanden hebben oepen van de Namibische be- ijdingsbeweging SWAPO al 'n aantal harde acties uitge- Derd in het grensgebied. Zeker e helft van de Zuidafrikaanse ilitairen die sneuvelden in ngola en het noordelijk grens- ebied van Namibië zijn vol- ens SWAPO dpor haar ge- ood. Voor het eerst hebben uidafrikaanse woordvoerders Degegeven dat de strijdkrach- en in Namibië een potentieel evaar betekenen. De SWAPO eeft een verheviging van de trijd aangekondigd zodra de trijd in Angola door de MPLA gewonnen. Voor het eerst krijgt Namibië lan een bevriend buurland 'aarvan de leiders herhaalde- Uk hebben beloofd de vrij- eidsstrijd in Namibië te steu- ien. We zullen dan veel doelma- iger kunnen opereren vanwege le lange gemeenschappelijke tens met een land dat onze loelstellingen, de bevrijding 'an zuidelijk Afrika, steunt." Dat zegt Peter Katjavivi, de vertegenwoordiger van de SWAPO in Europa. Hij gaat voorbij aan de uitspraak van de Angolese president Agostinho Neto dat zijn land niet van plan is enige leidende rol te spelen in Namibië. Een zich uitbreidend conflict in Namibië betekent verder een nieuwe deuk voor de Zuidafri kaanse ontspanningspolitiek, die toch al te lijden heeft gehad van de Zuidafrikaanse inmen ging in Angola. Ook om die reden zal de Zuidafrikaanse eerste minister John Vorster soepeler worden. Toekomst Hij heeft toegezegd dat Zuid-Afrika Namibië verlaat als de bewoners van het gebied over hun eigen toekomst hebben beslist. ..Het is niet de taak van de Zuidafrikaanse regering over de toekomst van Zuidwest-Afrika te beslissen, maar Zuid-Afrika zal ook een buitenstaander niet toestaan dat te doen,'' aldus Vorster. Hij is met vertegenwoordigers van de zwarte meerderheid in overleg over de toekomst van Namibië, maar dat overleg wordt door de SWAPO niet erkend. De afgevaardigden van de diverse stammen die aan het overleg deelnemen zijn volgens de SWAPO niet de werkelijke vertegenwoordi gers van „het" Namibische volk, maar „zetbazen van Vorster. Ook be schuldigt de SWAPO de regering Vorster ervan een verdeel-en- heerspolitiek te voeren en de ver schillende stammen tegen elkaar op te zetten om 'n nationaal bewustzijn af te remmen. Lange tijd is het de bedoeling van Vorster geweest Nami bië te verdelen in „thüislanden", waarbij de negentigduizend blanken tweederde van het gebied zouden krijgen. De ongeveer 700 duizend zwarten zouden het dan moeten doen met de overige, weinig levensvatbare, gebieden. Deze „oplossing" is door de SWAPO voortdurend van de hand gewezen en ook Vorster is er op terug gekomen. Hoe hij de toekomst van het gebied dan wel ziet is nog steeds niet goed duidelijk. De pragmaticus Vorster lijkt dat van de loop der dingen te willen laten afhangen. Sam Nujoma (rechts) en Peter Katjavivi tijdens de conferentie in Dakar. Wel praten De SWAPO is wel bereid om met de regering-Vorster te praten, maar op een aantal voorwaarden. SWAPO- president Sam Nujoma zette die on langs op een conferentie over Nami bië in Dakar (Senegal) uiteen. Be sprekingen mogén naar zijn idee al leen leiden tot overdracht van de macht van de minderheid aan de meerderheid in Namibië. Pretoria moet het recht van het Namibische volk op. vrijheid en onafhankelijk heid en erkenning van de SWAPO als enige vertegenwoordiger van Namibië. Dat laatste is een moeilijk punt om dat de SWAPO vooral steunt op de Ovambo-stam in het noorden van het land, van oudsher één van de meest strijdvaardige stammen. De Zuidafri kaanse regering meent dat de SWA PO daarom niet kan praten namens de andere stammen in Namibië als bijvoorbeeld de Herero's en de Da- mara's. Een oplossing voor Namibië die in Zuid-Afrika steeds meer gesug gereerd wordt is onafhankelijkheid voor Ovamboland (dat dan samen werking met Angola zou kunnen zoe ken) en de vorming van een federatie van thuislanden, die op Zuid-Afrika zou steunen. Vrije verkiezingen Een dergelijke oplossing is noch voor de SWAPO noch voor de Verenigde Naties aanvaardbaar. De Veiligheids raad nam onlangs een verklaring aan waarin vrije verkiezingen in Namibië worden geëist, onder toezicht van de Verenigde Naties, op basis van één man één stem. Daarmee is het gevaar afgewend dat het Westen steun zou geven aan Zuidafrikaanse plannen Namibië op te delen. Opvallend was dat de verklaring van de Veiligheids raad niet werd getroffen door een veto van de Verenigde Staten. Eerder al weigerde de Amerikaanse onder minister voor Afrikaanse zaken Na thaniel Davis een Zuidafrikaanse de legatie van deelnemers aan het (door SWAPO niet erkende overleg) over Namibië, te ontvangen. Ook secreta ris-generaal Kurt Waldheim van de Verenigde Naties liet de vertegen woordiging buiten de deur staan. De internationale reacties op zijn be leid en de sterkere dreiging van een verder oplaaien van de strijd moeten Vorster duidelijk maken dat er een oplossing moet komen ondanks bodemschattten en ligging Het ge bied is niet belangrijk genoeg om een conflict te riskeren en Zuic'-Afrika's eigen positie verder in gevaar te bren gen. De vraag is alleen hoever Vor- sters achterban hem in ziin gang zal laten gaan. Dit is het eerste van twee verhalen over de gevolgen van de strijd in Ango la voor Namibië en Rhodesië. Zaterdag volgt het slotartikel, over Rhodesië. Bij uitgeverij Anthos kwam onlangs het bock ..Namibië" uit. Het werd geschreven door o.a. David de Beer, Sietse Bosgra. Kier Schuringa en Kees van Twist. Het bock kost 14,50. Een tevreden Jimmy Carter nadat de uitslag van de voorverkiezingen in New Hampshire bekend was geworden (links). De Republikein Ronald Reag&n (rechts) toonde zich wat vermoeider. WASHINGTON President Gerald Ford heeft het eerste openlijke duel tussen de twee Republi keinse kandidaten voor het presidentschap op het nippertje gewonnen. Bij de voorverkiezing in de staat New Hampshire bleef hij rond 1000 stemmen oor op zijn uitdager Ronald Reagan, de oud-gouverneur van Calif ornië. Bij de Democraten behaalde Jimmy Carter het beste resultaat. Met dertig procent van; de stemmen bleef hij ruim voor op zijn voornaamste rivalen binnen de Democratische partij. PEKING (Reuter, UPI, DPA) De nieuwe waarnemend premier van China, Hoea Koeo-feng, heeft zich gisteren in Peking uitge sproken voor een verbetering van de betrekkingen met de Veren igde Staten. De premier deed dit tijdens een af- scheidsbanket, dat de Amerikaanse oud-president Richard Nixon de Chi nese regering aanbood in de „grote hal van het volk" in Peking. Anders dan op het welkomstbanket voor Nixon van afgelopen zondag bracht Hoeo ditmaal ook een toast uit op de Amerikaanse president Ge rald Ford. Hij haalde daarbij de gronDbeginselen van het communi qué van Sjanghai nog eens aan als basis voor de ontwikkeling van de Chinees-Amerikaanse contacten. De premier vond dat het bezoek van Nixon „van positieve betekenis" was geweest. In de Verenigde Staten denkt men hier enigszins anders over. Met name heeft men het Nixon kwalijk ge nomen dat hij zich laatdunkend over de conferentie van Helsinki heeft uit gelaten. De Republikeinse senator Barry Goldwater zei gisteren dat Nixon de Verenigde Staten een ple zier kon doen door maar in China te blijven. „Door als gewoon burger uit spraken te doen over de Amerikaan se buitenlandse politiek is Nixon te ver gegaan en hij deed het ook nog op een verkeerd moment," aldus de se nator. daarmee doelend op het feit dat Nixons reis samenviel met de voorverkiezingen in New Hampshire. Nieuw programma Inmiddels begint het erop te lijken dat de nieuwe premier Hoéa steeds meer invloed in de Chinese politiek krijgt. Gisteren kondigde China een nieuw programma aan waarin er veel meer nadruk ligt op de ontwikkeling van de landbouw dan op die van de industrie. Volgens waarnemers ver toont het nieuwe programma de ken merken van de gedachten van zowel premier Hoea als partijleider Mao Tse-toeng, en lijkt het af te wijken van het programma zoals de overle den Tsjoe En-lai in januari naar vo ren bracht. Tsjoe sprak zich toen uit voor een omvattende modernisering van de Chinese economie, waarin de nadruk op de lichte en zware indus trie en de landbouw gelijkelijk ver deeld waren. Het programma van Tsjoe werd ge steund door vice-premler Teng Hsia- o-ping, waarvan algemeen werd aan genomen dat hij Tsjoe als premier zou opvolgen. Het nieuwe program werd aangekondigd in het Pekingse Volksdagblad en daarna door het persbureau Nieuw-China uitgezon den. Daarbij werd er weer indirecte kritiek geleverd op Teng en de land bouwpolitiek van Hoea geprezen Oud-president Nixon kreeg gisteren te horen dat de campagne tegen hen die de „kapitalistische weg bewande len" nu tot een „krachtige nationale beweging" was uitgegroeid, maar dat de nieuwe campagne zeker niet zou uitlopen op wanorde zoals met de grote culturele revolutie van de jaren zestig was gebeurd. LOS ANGELES (AP) De aandeelhouders van de Amerikaanse vliegtuigbouwer Lockheed hebben een proces aangespannen tegen de onderneming waarin een onderzoek naar het betalen van steekpenningen aan buitenlandse functionarissen wordt geëist. De aanklacht is dinsdag ingediend. In de aanklacht wordt een onderzoek geëist naar details van het omko pingsschandaal, die tot nu toe niet bekend zijn geworden en een gerech telijk bevel dat zulke betalingen in de toekomst verbiedt. Ook wordt geëist dat de aangeklaagden al het geld, dat betaald is aan steekpenningen, te rugbetalen aan het bedrijf. In Japan is gisteren de inhoud gepub liceerd van de brief, die de Japanse premier Takeo Miki heeft gestuurd aan president Ford, met het verzoek om alle terzake doende gegevens in de Lockheed-zaak beschikbaar te stellen. Zegslieden van Lockheed ver klaarden onlangs dat de firma voor 12,6 miljoen dollar aan steekpennin gen en commissiegelden heeft be taald in Japan. „In Japan heerst op. het ogenblik ernstige bezorgdheid over de democ ratie in Japan, die misschien een fa tale slag kan krijgen als deze kwestie onopgelost blijft en er twijfel blijft over de namen van de betrokkenen aldus de Japanse premier. Inmiddels is de Westduitse CSU- voorzltter Franz Josef Strauss on danks de ontkenningen van Strauss de laatste weken weer in het schootsveld gekomen. De CSU- voorzitter heeft in een Interview met Die Welt een onlangs door de Slld- deutsche Zeitung gepubliceerd arti kel over de beschuldigingen van de ex-Lockheedmedewerker Hauser, „gangsterjoumalistiek" genoemd. BRUSSEL (AFP)-- IJsland heeft gis teren geweigerd waarnemers van de NAVO toe te laten op zijn patrouille boten en op de Britse fregatten in de IJslandse visserijzone, zo is gisteren uit betrouwbare bron vernomen. De IJslandse regering, die het besluit dinsdag nam en het gisteren aan de NAVO-raad in Brussel meedeelde, heeft daarmee het laatste NAVO- voorstel, gericht op de beëindiging van de schermutseling in de IJsland se wateren verworpen Laatstgenoemd dagblad heeft nu een aanklacht wegens laster tegen Strauis ingediend. Het Duitse week blad Der Spiegel heeft deze week onthuld, dat Strauss in 1963 een le ning aan Hauser heelt verstrekt. Ten bewijze hiervan heeft Der Spiegel een cheque gereproduceerd met een be drag van 4800 Duitse mark aan Hau ser, ondertekend door Strauss. Hier uit onder meer valt af te leiden dat Strauss wel degelijk bevriend Is ge weest met Hauser. RABAT. ALGIERS (Reuter) Ma rokko en Mauretanië hebben giste ren aangekondigd het Saharaanse volk formeel te vragen hoe het over zijn toekomst denkt als de „Jemaa", de vroegere raad voor het westelijke deel van de Sahara op zaterdag in El Ajoen bijeenkomt. In officiële kringen in Rabat werd gisteren vernomen dat beide landen de honderd leden van de Jemaa heb ben uitgenodigd voor de bijeen komst in de Saharaanse hoofdstad, waarbij werd verzekerd dat hun per soonlijke veiligheid niet in gevaar zou komen. Marokkaanse func tionarissen hebben gezegd dat 47 leden van de raad al in El Ajoen zijn. In Algiers liet een woordvoerder van de bevrijdingsbeweging van de wes telijke Sahara. Polisario, weten dat de meerderheid van de vroegere Je maa meevocht tegen Marokkaanse en Mauretaanse troepen en zeker niet aanstaande zaterdag in El Ajoen zou komen opdagen Op die dag zal Spanje zich definitief uit het gebied terugtrekken Dan komt er ook een eind aan het bestuur van de interim-regering onder leiding van de Spaanse kolonel Rafaël Valdes. de Marokkaan Ahmed Bensoeda en de Mauretaanse vertegenwoordiger Abdoellah Ould Cheikh,

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 7