De mensen van de Amro Bank makent u zo makkelijk mogelijk. directeur BIBLIOTHECARIS(-ESSE) TROUW AMRO BANK, vrije universiteit amsterdam vakgroep-secretaresse Zon en Schild te Amersfooi ADVERTEERT IN I Documentatiebo j Ik ben wel/geen klant van de I Amro Bank. i hi amro banl ZATERDAG 21 FEBRUAR11976 TROUW/KWART Molijns kopen drive De zoom van een kleine nieuw bouwwijk: een rij betongrauwe funderingen, een pas uitgediept slootje en dan repen weiland met schapen. Onze fotograaf kromt zich achter z'n statief en z'n twee slachtoffers poseren bereidwillig, ondanks de wind die even gestaag als guur over het bouwterrein zeilt. Zodra de plaatjes erop staan, springen we in de auto en rijden rillerig naar een café in het dorp, dat voor het raam beweert de koffie klaar te hebben. JAls dat inderdaad het geval blijkt te zijn, lijkt de tijd rijp om aan Gonnie (28) en Pieter (31) Molijn te vragen hoe ze er zo toe gekomen zijn om een eigen huis te kopen. „Nou, om 'ns iets te noemen," begint Pieter, „door de laatste huur verhoging betaalden we voor onze flat ruim f 4.000,- per jaar, da's natuurlijk niet niks, dat betaal ik liever af aan 'n eigen koophuis." „En 't feit dat we anderhalf jaar lang bijna m'n hele salaris op ons Eigen Huis Spaarplan konden wegzetten via dat AmrOrnaat spaarsysteem, bewijst dat we 't ons financieel best kunnen permitteren," zegt Gonnie. „Voor verhuizing en inrichting hebben we 'n aardig potje. Van de bank wisten we trouwens dat we voor 'n huis tot zo'n f 110.000,- 100% hypotheek konden krijgen. Maar dan moest 't wel nieuwbouw zijn, mét gemeentegarantie. En daar zou dan ook 'n rijksbijdrage op zitten waardoor je lasten 'n tijdlang verlaagd worden." „Da's inderdaad hèt grote voordeel," vult Pieter aan. Als je eerst bij de bank gaat praten weet je precies in welke categorie je kunt zoeken. En je krijgt dan ook nooit die paniektoestanden van snel moeten beslissen zonder je te kunnen oriënteren." Hebben jullie de hypotheek al rond, informeren we vrijpostig. „In verband met de rijksbijdrage hebben we 'n zodanige Amro Woning hypotheek gekozen, dat we uitkomen op f 660,- per maand. Maar op mijn Pieter en Gonnie Molijnnog wachten tot november. salaris van f 33.000,- krijgen we d.m.v. 'n loonbelasting-beschikking f 215,- per maand van de belasting terug. We zitten dus voor 't eerste jaar op f 445,-. De komende 9 jaar komt daar wel steeds iets bij, omdat de rijksbijdrage steeds minder wordt, maar met de flat zouden we ook elk jaar huurverhoging krijgen, dus wat dat betreft Als rechtgeaarde bankmensen kunnen we ook 't onderwerp verzekeringen niet onaangeroerd laten. „Dacht je dat ze dat bij de Amro vergeten waren," lacht Gonnie. „Allemaal geregeld hoor. Als Pieter iets overkomt, gelijk afkloppen, dan wordt de hypotheekschuld afgelost door de risicoverzekering. En het huis zelf is ook al verzekerd en onze bestaande inboedelverzekering gaan we aanpassen zodra we 't huis ingericht hebben." „Alles bij elkaar komt dat op zo'n >H,t f 600,- per jaar," resumeert haar man zakelijk. Dus is 't nu alleen nog maar een kwestie van ongedurig wachten op de oplevering? „Ja, precies, 't Duurt nog wel lang hoor, voordat 't november is. Maar we zijn ook bijna 'n jaar bezig geweest met het zoeken van 'n huis, dus wat maakt het eigenlijk uit." Naast ons wordt dampende erwten soep geserveerd. Dat brengt ons eensgezind op 'n gedachte. u misschien een paar rubberlaarzen? ■i naar het bouwterrein. Het Eigen Huis Spaarplan Unieke Amro spaarvorm om zo snel mogelijk aan geld voor huis, inrichting en verhui zing te komen. Geeft momenteel 7V4%* rente, zonder vastzetten. Stok achter de deur: bij opname voor 'n andere gelegenheid dan de koop van 'n eigen huis betaalt men 2% opnamekosten. Dat geldt ook voor alle opnames binnen 1 jaar. Extra voordeel: eigen-huis- spaarders krijgen bij aankoop van 'n huis een premie ter gropt- te van 0,5% van hun hypotheëk als ze die ook bij de Amro ne men (maximaal gelijk aan 't totaal van de bijgeschreven rente). Was in 't Molijn-geval toch ruim f 500,-. Aardige bijkomstigheid: bij opening van 't Eigen Huis Spaarplan krijgt u gratis de succesvolle en informatieve pocket „Huizen Verhuizen". Rentewijziging voorbehouden. AmrOmaat spaarsysteem Spaarmethode die zoden aan de dijk zet: elke maand 'n vast (of wisselend) bedrag van uw Amro salarisrekening laten overschrijven op uw spaarreke ning. Automatisch. Zo lieten de Alolijns elke maand f 600,- van Gonnie haar salaris overschrijven op hun Eigen Huis Spaarplan. Na an derhalf jaar was dat incl. rente gegroeid tot 11.400,98 Pieter Molijn: „Een harde, maar ijzersterke methode." Gemeentegarantie Soort borgstelling om ko pers 'n hoge hypotheek te kun nen laten krijgen op niéuw- bouw- en bestaande woningen. Maakt zelfs 100% hypo theek mogelijk. Voor nieuw bouw tot 'n prijs van f 160.000,- en voor „oudbouw" tot f 100.000,-. Zie voor complete uitleg de brochure „Een eigen huis, ook voor u?" van 't Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, welke onder rpeer verkrijgbaar is via de coupon van deze advertentie. Rijksbijdrage Subsidie van de overheid. Dient om het eigen-woning-be zit te bevorderen. De bijdrage wordt in max. 10 jaarlijkse ter mijnen uitgekeerd. Geldt bij nieuwbouw tot f 115.000,-. Kan oplopen tot bijna f 30.000,- bij huizen tot f 95.000,-. Daarboven wordt 't steeds wat minder. Verdere informatie via de coupon. Amro Woning hypotheken De heer en mevrouw Mo lijn kozen in overleg met de Amro de voor hen meest ge schikte hypotheekvorm, na uit voerig afwegen van alle per soonlijke omstandigheden, wen sen en toekomstverwachtingen, en 't becijferen van de scala van mogelijkheden die de Amro te bieden heeft. Bij de vakgroep Culturele Antropologie ontstaat op korte termijn een vacature voor een De werkzaamheden omvatten het voeren van het secretariaat, het bijhouden van agenda's en het maken van afspraken, het verlenen van medewerking aan het studiesecretariaat. Onze gedachten gaan uit naar een ervaren secretaresse in bezit van een einddiploma middelbare school en beschikkend overeen goede typevaardigheid. Zij. die ook een secretaresse-opleiding hebben gevolgd, genieten onze voorkeur. Het salaris kan maximaal f 2.102,- bruto per maand bedragen. Gegadigden wordt verzocht hun sollicitatiebrief te schrijven aan de Hoofdafdeling Personeelszaken, De Boelelaan 1105, postbus 7161. onder vermelding van vacaturenummer 602-676. Het Bestuur van de Stichting ..Woonhuizen voor Ouderen" te Rotterdam-Schiebroek, zoekt, wegens pensionering van de huidige functionaris, kontakt met kandidaten voor de functie van (Mnl. of Vrl.) De Stichting heeft onder haar beheer het bejaardenverzorgingshuis „Borgsate" (330 plaatsen) en de service-bejaardenflat "Borghave" (237 flats). De exploitatie hier van geschiedt op basis van volledige inte gratie. Er bestaan voorts concrete plannen voor de bouw van een nieuw bejaarden-verzor gingshuis (vermoedelijke omvang 180 bed den). De te benoemen functionaris zal o.m. tot taak hebben: het initiëren, coördineren en voorberei den van de door het bestuur te nemen beleidsbeslissingen. het stimuleren van nieuwe ontwikkelin gen. het leidinggeven aan het staf-team voor beide tehuizen. Van de te benoemen functionaris wordt gevraagd: leidinggevende en organisatorische eigenschappen. wezenlijke belangstelling voor de be jaardenzorg. bewust christelijke levensinstelling- en overtuiging. Ervaring in een soortgelijke functie wordt op prijs gesteld. De honorering is in overeenstemming met de belangrijkheid van de functie. Een psychologisch onderzoek kan tot de benoemingsprocedure behoren. Inlichtingen omtrent de te vervullen functie worden gaarne verstrekt door de Directie van "Borgsate/Borghave", Meidoornsingel 181, Rotterdam, telefoon 010-180320. Sollicitaties kunnen worden gericht aan de Secretaris van de Stichting, drs. L. G. M. van Luik, Meidoornsingel 146, Rot- terdam-3012. Psychiatrisch centrum uitgaande van de vereniging ned. herv. stichtingen vo i zenuw- en geesteszieken Voor de wetenschappelijke bibliotheek van ons centrui vragen wij een Deze medewerker verzorgt de aankoop en het uitlena van boeken en tijdschriften en de dokumentatie. In deze zelfstandige functie wordt hij bijgestaa door de bibliotheek-commissie. Van kandidaten vragen wij dat zij naast een vakopleidin enige jaren ervaring hebben in een bibliotheek. Sollicitaties kan men richten aan het hoofd personeelszaker Utrechtseweg 266 te Amersfoort, tel. 033—38534 Hypotheek-risic verzekering Bij overlijden van de wordt 'n bedrag uitgekeert grootte van de hypothceksc zodat de echtgenote daar zorgen over heeft. Premie hankelijk van leeftijd en loo hypotheek. De Molijns be ca. f 430,- per jaar. Verzekeringvan het huis zelf Officiële naam: uitgebr opstalverzekering. Dekt het al tijdens de bouw tegen scl door o.a. brand en storm, oplevering zijn ook andere co's gedekt (b.v. waterschade^ Om onderverzekeren voorkomen kan verreweg 't te een polis op „indexba worden genomen. Het verzei de bedrag wordt dan auto tisch elk jaar aangepast aan stijgende herbouwkosten. Molijns betalen f 110,- bij verzekerd bedrag van f 110.0 Inboedel verzekering Geeft dekking tegen 'n gebreide reeks schade-oorzali Amro verstrekt inboedellij: om tot 'n goede schatting uw inboedelwaarde te komen Prijsstijgingen en aanscl fingen doen de nieuwwaa' stijgen. Neem daarom ook d' verzekering op indexbasis. Pl mie voor de Molijns f 70,- een verzekerd bedrag f 35.000,-. Het zoeken van huis Tijdrovende, spannendi faire. Waarbij 't goed is te wi tot welke prijs men gaan (Valt zonder enige vcrplichi te bepraten bij de Amro Banl Advies: koop voor f 1,50 Amro-pocket „Huizen V huizen" om te weten wat er al maal aan vast zit en waar rr goed op moet letten. Bovendien: in die pocket 'n antwoordkaart. En wie kaart instuurt, krijgt het ma „Kijken Vergelijken" thi Met 30 handige checklists alle gegevens van bekeken h zen te noteren. I J Stuurt u mij een pakketje nader J informatie over de Amro J diensten die op deze pagina ter. 1 j sprake komen. T R I Naam I Adres I I I Plaats J (Deze bon in een J ongefrankeerde I envelop stoppen en adresseren I aan: Amro Bank, Antwoordnr. 2523, I Amsterdam.)

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 8