Radio- en televisieprogramma's DCLLT Irritatie n METZLER- VAN ARNHEM WK-schaatsen toch op televisie Den Uyl kreeg brief van Amalrik dus zet de kaas uit het vuistje maar klaar! ZATERDAG 21 FEBRUARI 1976 Op bezoek bij de Ombudsman raakte staatssecretaris Zeevalking donderdag zichtbaar geïrriteerd. En profil opgenomen deed hij denken aan Churchill In diens barse dagen Het werd niet helemaal duidelijk of Johan van Minnen met zijn vragen deze ontstemming had gewekt, dan wel dat het onderwerp de bewindsman niet lekker zat. Dat vertegenwoordigers van de Bond voor Minderjarigen geen toegang krijgen tot Rijksinrichtingen voor moeilijk opvoedbare Jongeren, vindt mr. Zeevalking niet Juist. Zij hebben, evenals anderen, het recht om contacten te leggen, maar dit kan zijns inziens nog niet in groepsverband gebeuren. Volgens de staatssecretaris bestaan er bezwaren tegen de ideologische benadering van de bond. Kan iemand mij vertellen waarom een persoonlijke ontmoeting minder ongewenst wordt geacht dan het contact met een groep? Na de EO-uitzending Stuff tot nadenken, is 100.000 gulden geofferd voor het realiseren van centra voor de opvang van verslaafden. Uit het vervolgprogramma bleek dat zeker nog drie ton nodig is om de zaken op een beetje behoorlijke schaal te kunnen aanpakken. De nood is hoog gestegen in onder andere Dordrecht, de derde verslavingsstad van ons land. Het gironummer van EO Metterdaad Hilversum is 300300. Meindert Leerling vroeg aan vier geestverwanten naar hun slotindrukken van de assemblée van de Wereldraad van Kerken. De heren lieten er weinig van heel. Je zou bijna gaan geloven dat ln Nairobi hoofdzakelijk vreemde randfiguren waren neergestreken die met marxistisch sop overgoten zijn. Mensen met een andere visie op de assemblée werden ln dit programma niet gehoord. Voor de kijkers viel er dus niets tegen elkaar af te wegen. Ook ik wil nu gaan terugblikken, maar juist omdat een aantal lezers met mij finaal van mening bleken te verschillen. Het betrof de Amerikaanse film "De Schuilplaats'. Sommige briefschrijvers hebben een citaat in mijn stukje van vorige week zaterdag over on Nederlandse vromigheid uitgelegd als een denigrerende opmerking over het religieuze leven van de dames Ten Boom. Dat is een afschuwelijke misvatting. Ik zal BINNENLAND-RADIO EN TV-KUNST nooit aan iemands wijze van geloven raken. Ik kom ook niet aan de boeken van Corrie ten Boom. Het ging uitsluitend om de manier waarop Amerikaanse filmers de geloofsbeleving hebben laten spelen. Op zijn Amerikaans, dus on-Nederlands. Anderen vonden de vertekening van Nederlandse oorlogstoestanden ondergeschikt omdat evangelieverkondiging het hoofddoel zou zijn. Dat komt mij voor als "het doel heiligt de middelen'. Ik houd staande dat met een meer historische uitbeelding de boodschap niet minder suggestief zou zijn geweest. Uit nadere contacten met enkele reagerende lezeressen en lezers is mij gebleken, dat zij eerst waren aangeraakt door de boeken van Corrie ten Boom en dat dit een belangrijke rol heeft gespeeld bij het beleven van de film. Daarvoor heb ik alle begrip. TON HYDRA KARELTJE KNETTER HT STUDIO AVAN y, UIT Korte, duidelijk geschreven, liefst aan één kant getypte, brieven kunnen worden gestuurd naar: Secretaris Hoofdredactie Trouw/ Kwartet, Postbus 859, Amsterdam. Bij publikatie wordt de naam van de schrijver vermeld. VAN LEZERS Inflatie In Trouw van 15 januari stond on der Commentaar dat er een remedie is om de Inflatie uit te bannen. Het gehele Nederlandse volk zal daar toe moeten meewerken. Maar op 10 februari 1973 publiceerde Trouw de mening van Charles LeVinson, inter nationaal vakbondsman, die van me- ais dat de multinationals de in- ïzondaars zijn. Dat is heel iets andere. Ik heb indertijd aangemoe digd door uw artikelen, het boek van Levinson gekocht: Kapitaal, in flatie en de multinationale onder nemingen. Hij schrijft o.a.: de in flatie is een soort 'economische pest' aan het worden, een algemeen verschijnsel dat met allerlei conven tionele economische theorieën nau welijks meer te verklaren valt. En verder: de huidige inflatie zal nooit kunnen worden bestreden door forse ingrepen in de loonpolitiek; de uit eindelijke oorzaak van Inflatie ligt immers in de winsthonger van de grote ondernemingen. Het ware te wensen dat meer mensen dit boek zouden bestuderen. Ze zouden wel licht tot de conclusie komen dat het Nederlandse volk de inflatie niet kan beëindigen of sterk verminde ren. Geen vrolijk vooruitzicht, ten zij men de ware boosdoeners zou kunnen en durven aanpakken: de multinationale ondernemingen. Heelsum J. H. van Keekem Naschrift hoofdredactie Het moet niet uitgesloten worden geacht dat de theorie van de vak bondsman C. Levinson een kern van waarheid bevat die ook geldt voor bepaalde multinationale ondernemin gen (die op bepaalde markten een monopoliepositie bezitten). Het is niet zo dat bij de meeste multina tionale ondernemingen een 'winst honger' prevaleert. Veeleer let men bijzonder scherp op het handhaven van de rentabiliteit (en op de conti nuïteit van het bedrijf). Het bezwaar tegen de theorie van Levinson is dat té eenzijdig een be paalde groep in de samenleving van kwaad wordt beschuldigd. In ons commentaar van 15 Januari hebben wij met name op de economische ontwikkeling in W.-Duitsland gewe zen. In vergelijking met de meeste andere landen slaagt de Bundesre- publlejc er redelijk goed in de infla tie te bestrijden. En daarbij verlieze men niet uit het oog dat West- Dultsland één van de landen is met de meeste multinationale onderne mingen. Het boek van Levinson is door ons aangekondigd niet aan gemoedigd. Nieuws In uw kommentaar van maandag 16 febr. schrijft u, dat het nieuws over de ramp in Guatemala verdrongen is door 't sensatienieuws over de Lock heed-affaire. Om deze reden wilde u de ramp in Guatemala in dit 'Com mentaar' nog even apart aan de orde stellen. Dit is op zich natuurlijk een positie ve gedachte, maar ik zie op de voor pagina van deze zelfde Trouw een vee! groter artikel over de Lockheed- affaire dan over Guatemala. Als u het Guatemala-nieuws werke lijk belangrijker vond dan het Lock- heed-nieuws had u als hoofdredac teur van Trouw toch op z'n minst kunnen kiezen voor een groter en op vallender artikel over de ramp in Guatemala? U hoeft toch niet de na tionale en wereldpers in hun ideeën over wat belangrijk nieuws is te vol gen? Hoe meer Trouw een eigen ge zicht laat zien, des te meer ik (en waarschijnlijk velen met mij) er be lang in stel op Trouw geabonneerd te blijven. Nieuwegein G. Schuuring-Kuipers Naschrift hoofdredactie: Het artikel van maandag op de voor pagina ging onder meer over de Lockheed-affaire, maar was overi gens van bredere strekking. Bonhoeffer (2) Het lijkt me voor dr. Schulte een voorrecht de vader van Bonhoeffer gekend te hebben. Uit Bethge's Bon- hoeffe blijkt wat een fijne opvoe ding de kinderen B. gehad hebben. Het is echter wel spijtig dat deze kennismaking niet tot een wat die pere kennis van het leven en werk van de zoon heeft geleid. Mij treft in dit leven nu juist het gelovige vertrouwen. Zijn 'pessimisme' betrof vooral de kerk in conventionele zin. En hij heeft daarin op een bijna verschrik kelijke manier gelijk gekregen. Waar echter de kerk rekening houdt met onvervalste gedachten van Bonhoeffer, getoetst aan de Schriften, blijkt zij nieuwe perspec tieven te kunnen tonen, en de rechte weg in te slaan. De kerk in Duitsland-als-geheel hielp mee twee wereldoorlogen te bewerkstelligen. In de nu veel be scheidener positie al lijken de fa cades nog heel wat inspireert zij tot een verzoenender houding. Dat komt doordat sommige mensen met de Bonhoeffer uit 1936 het volgen de Ingezien hebben: 'Elk gezag bui ten de Bijbel is mij te onzeker ge worden. Ik ben bang daar alleen op een goddelijke dubbelganger van mij zelf te stoten. Je gelooft hele maal niet hoe blij men is van de dwaalwegen van allerlei theologie weer de weg naar de Bijbel terug gevonden te hebben.' En getuigt zijn lied (Liedboek 398) niet van een er varen vertroosting en vermaning die ver boven optimisme en pessimisme uitstijgen? Nieuwcndam C. J. Pels Bonhoeffer (3) Als dr. Schulte spreekt over 'het pessimisme van Bonhoeffer', mis kent hij m.i. de strekking van diens theologie. Natuurlek zijn verwor venheden uit wetenschap en techniek indirekt te danken aan de verstan delijke gaven waarmee God ons ge zegend heeft. Het is juist de kracht van Bonhoeffer dat hij ons laat zien dat we in wat we kennen Goed moe ten vinden, niet in wat we niet ken nen. En nu citeer ik: 'God wil be grepen worden in de opgeloste, niet in de open vragen. Dit geldt voor de verhouding God-wetenschap. Maar evengoed voor de algemeen mense lijke vragen van dood, lijden en schuld. 'Christus is het centrum van het leven en kwam beslist niet om vragen te beantwoorden. Gezien van uit het centrum vallen bepaalde vra gen eenvoudig weg en ook het ant woord op die vragen (ik denk aan het oordeel over Jobs vrienden). In Christus zijn geen 'christelijke pro blemen', aldus Bonhoeffe rin "Verzet en Overgave'. Daarin vraagt hij zich ook af: 'Hoe spreken wij over God zonder religie, dus zonder tijdsge bonden vooronderstellingen van me- tafysika, psychologie, enz.? Hoe spreken we 'werelds' over God hoe zijn we christen op een 'a-reli- gieus-wereldse' manier, hoe zijn wij 'ek-klesia', uitgeroepenen, zonder onszelf te beschouwen als religieus bevoorrechten maar integendeel als totaal behorend bij de wereld. Dan is Christus niet langer voorwerp van religie, maar iets heel anders. Hij wordt werkelijk Heer van de wereld.' Zo bezien is religie iets geheel an ders dan een volgens Dr. Schulte 'diep in de mens verankerd streven'. Nunspeet Leo Groenveld Joden in Rusland Uw redactioneel commentaar 'Joden in Rusland' van 18 februari zegt o.a.: 'Joods nationalisme oftewel zionisme lijkt in zijn vorm heel erg op elke andere vorm van nationa lisme, iets waar de Sowjet-Unie in het verleden niet zulke prettige er varingen mee heeft opgedaan. Want als de joden in Rusland hun nationa lisme vrij mogen belijden, waarom dan niet de Krim-Tartaren. de Kir- giezen, de Kalmukken, de Georgiërs de Oekrainers, de Armeniërs, enz.' Het grote verschil tussen enerzijds al de door u genoemde volken (en nog veel meer> en anderzijds de Jo den in de Sovjet-Unie ls juist ech ter, dat de eerste alle een grote ma te van nationale en culturele auto nomie is toegestaan, maar de joden niet. Anderzijds kunnen de joden, al thans zij die dat willen, niet zonder meer 'assimileren' en hun joodse af stamming trachten te vergeten, daar zij in hun identiteitskaart niet als •Rus' of 'Oekraïner' enz. staan aan geduid, maar als 'Jood'. Iedereen met wie zij in aanraking komen op de lagere en op de middelbare school, aan de universiteit, op hun werk weet dus dat zij jood zijn, ook al is er de laatste vijftig jaar heel weinig joods godsdienstig en cultureel onderwijs mogelijk ge weest, zodat de joden in Rusland behalve die in de pas in 1940 door Rusland ingelijfde Baltische staten in het algemeen weinig van het jo dendom weten. In tegenstelling tot alle bovengenoemde volken wo nen de joden in de Sovjet-Unie niet geconcentreerd in één territorium. Het antisemitisme, dat altijd in Rusland endemisch was, en speciaal in de Oekraine, ook al wordt het vaak officieel geloochend, is echter zo sterk dat vele joden als het ware huns ondanks joodse nationalisten worden. Amsterdam Dr. Henriëtte Boas Hoogovens Hoogovens wil uitbreiden. De directie voert als argument aan: de werkgele genheid. Wie had anders verwacht? En tóch. In ons land worden mensen verplicht tot hun 65ste verjaardag naar de fabriek te gaan, de bouwerij, het kantoor, de klas met kinderen. Middenstanders werken 80 uur in de week. De PTT en dergelijke vermin dert geleidelijk haar diensten. De po litie kampt met onderbezetting. Pre dikanten krijgen wijken, die niet meer te bewerken zijn. Bij de tand arts hangt een bordje: nieuwe patiën ten worden niet meer aangenomen. Wijst dat op gebrek aan werk? Naar mijn bescheiden mening is er werk te véél! Waar is dan gebrek aan? Ik dacht aan geld. Er is steeds meer geld no dig voor onze hoge levensstandaard: auto, kleuren-tv, buitenlandse reis, modieuze kleding, exotische hapjes, luxe drankjes, stereo, tweede wo ning, tweede auto, volledig automa tische apparaten, enz. enz. Dairvoor moet (ik kan het niet anders zien) opnieuw een stuk van de prachtige Holandse kuststreek worden verwoest en mens en dier geplaagd met nog meer herrie, stof en rook. En het houdt nooit op. Want luxe is er im mers nooit genoeg? En dat alles on der de indrukwekkende leus, die te genwoordig overal goed voor is: werkgelegenheid. Ik wil protesteren tegen deze verwoesting van ons land. Of zie ik het nu helemaal verkeerd? Middelburg W. M. de Bakker (ADVERTENTIE) brilr ieders oogmerk! 47 Intussen was er buiten ook zo het een en ander aan de hand. Een groot aantal boeven was gevlucht: dat weten we. Een van hen, Mokum- se Jen genaamd en een afschuwelij ke misdadiger, verzamelde snel en kele van zijn trawanten om zich heen en siste: 'Naar het park, lui trek je van de rege niks an! Door het park kenne we naar het bos en in het bos heb ik een geheim hol! Daar bewaar ik burgerkleren en Wapens! We kennen dus meteen be ginnen opnieuw een ordentelijk be staan op te bouwe Doen jullie mee?' 'Ja, baas,' antwoordden de andere boeven en ze volgden hun baas gedwee door de nog steeds in stromen neergutsende regen. Zo be reikten ze ongezien het stadspark om daar onder het druipende ge boomte te verdwijnen. Wat Mo- kumse Jen echter niet kon weten, is dat een kleine, in oliejas geklede figuur al lang vermoed had, dat de gevluchte boeven door het stads park naar het bos zouden trachten te ontkomen. En daarom had die kleine figuur zich verborgen tussen het druipende kreupelhout. Hij zag de gevluchte boeven komen en mom pelde tevreden: 'Dat zullen ze zijnKille Bill en zijn trawan ten Hahaha Welnudit brief je zal ze wel interesseren, denk ikEen toen Mokumse Jen langs het struikgewas liep, waarin Wladimir (want hij was het) ver borgen zat, werd hem plotseling een opgevouwen briefje in de hand ge drukt. Toen kraakte er iets in het struikgewas, en Wladimir Kotsoï was spoorloos verdwenen 'Mmm, een geheimzinnige boel,' vond Mokumse Jen. Maar nóg ge heimzinniger werd het, toen hem Wij even later nóg zo'n zelfde briefje in de hand gefrommeld werd. Dit maal kwam het van Kid Sucker, die op dezelfde gedachte was gekomen als Wladimir Kotsof. En zo bezat Mokumse Jen dus twee briefjes dat PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN rlK MOET 5NEI, TERUG NAAR Dt "WARY", VOORDAT MIJN NATTE BROEK BEVRIEST. DAAR ZIT EEN PINGUÏN -INE VRA6ENHEM JA, DAT BEN IK...H0E-" u? /-„r-TT^YI ZO? FERDINAND tan 126 Dit op een gure oktoberdag te lezen, dat kan alleen iemand doen, die van verzen houdt, peinst hij. Ze moet het gevoeld hebben, dat hij naar haar boek kijkt, ze slaat haar blik op, persoonlijker dan de eerste maal, hij wendt zijn ogen af, schuw om nu die volle blik te ontmoeten, maar tegelijkertijd terwijl hij 't doet, betreurt hij zijn schuwheid, hij kijkt haar weer aan, maar 't is al te laat, ze slaat de Mei open, de ogen zijn geloken en ze schijnt te lezen. De trein rijdt verder. Hij neemt nu zijn boek op en gaat ook lezen, zonder zijn aandacht te kun nen bepalen: trouwens, hij heeft zijn boek nog niet in handen, of hij voelt zich door de levendige vrouwenogen aan de overkant van top tot teen opgenomen, bekeken en beoordeeld. Het is geen weten, maar een duide lijk voelen, hij laat haar blik over zich gaan als een warme straal van de zon. Dan slaat hij zijn ogen op en kijkt haar vlug nog eens aan. twee bronsgroene ogen, de kleur van herfstmos. Ze kijken met gemak, speels en vrolijk, graag zou hij iets zeggen, maar is er iets te zeggen? Die ogen hebben al lang gepraat, toch voelt hij nog schroom, waar om kan hij niet agressief zijn? Een door Henriette L.T. de Beaufort gesprek over 't raam te beginnen, maar 't lijkt hem wel wat erg ba naal, veel zou er niet van te zeggen zijn. Buiten is 't koud en waaierig en binnen in de coupé is 't vertrou welijk warm. Het raam tocht nog door de reten allebei zwijgen ze, maar toch zijn ze alle twee gevan gen in het spel van de elkaar zoe kende gedachten. Bij Maarn staat de trein nog kort stil, het huilen en janken van de wind kunnen ze dui delijk horen. Het zitten in deze wei- beschutte coupé, terwijl het buiten onherbergzaam weer is, het regent nu ook in vlagen, doet een gevoel van behaaglijkheid en zelfs van een zekere saamhorigheid ontstaan. 'Hoe begin ik een gesprek?' puzzelt de jonge man weer. Even voorbij Maarn slaat het jonge meisje haar boek toe, gaat doodgemakkelijk in de hoek zitten, kijkt haar overbuur aan, alsof de kennismaking al jaren geleden heeft plaats gehad, en zegt met natuurlijk gemak: "Lieve deugd, wat een wind.' Het ls een stem met veel hoog en laag, vol intervallen. Hij kijkt haar met vriendelijke ogen aan, knikt en zegt langzaam, als wil hij de woor den ver uit zijn geheugen ophalen: 'Zo werd de hemel vol van wind- lawaai Nog heeft hij het laatste woord niet gezegd, of het jonge meisje kijkt hem met een verrast gezicht aan en vervolgt: 'En vogelkelen vol van stemgeaal Schalden als beken mee "Dus u kent ook de Mei?' Ze zegt het haast dankbaar en gelukkig. "En waarom zou u die kennen en ik niet?' Hij kan niet nalaten haar zachtjes te attaqueren. 'Ja, daar hebt u wel gelijk aan, maar er zijn zo veel mannen, die niet lezen, U zelf dan uitgezonderd ...ik ben altijd verbaasd als ik een Hollandse man ontmoet, die verzen leest.' De jonge man lacht. Waarom lacht hij? Ze peinst en kijkt hem vragend aan. 'Toch zijn de meeste dichters man-ïj nen, ook vroeger, hebt u dat wel op gemerkt?' 'Dat weet ik eigenlijk zo net nog I nietdaar heb ik nog nooit over nagedacht Het boeit de jonge man ongemeen, dat ze zijn bewering niet voetstoots, overneemt noch weerlegt, maar dat 1 ze naar een eigen mening zoekt. Het gesprek vloeit nu verder, met het spelend gemak van een berg beek, die in kleine en grotere stro men dalwaarts loopt. Ze praten over boeken, door boeken over mensen en door mensen over toestanden, dit brengt ze er toe om het te hebben over reizen. De jonge man vertelt iets over Rusland, ze vraagt hem, of hij dan zoveel reist, hij zegt haar dat hij voor zijn beroep door heel Europa reist en juist in Amerika is geweest. Wordt vervolgd Van een verslaggever HILVERSUM De NOS-televlsie zal de wereldkampioenschappen schaatsen ln Heerenveen vrijwel volledig op het scherm brengen. Zaterdag 28 februari is er uitzen ding van 13.55 uur tot 17.15 uur en zondag 29 februari van 13.55 uur tot 17.00 uur. beide dagen vla Ne derland 2. Indien zondag de wed strijden niet om 17.00 uur zijn be ëindigd. gaat de uitzending om 17.30 uur verder op Nederland 1. Verslag gevers aijn Fred Racké en Ard Schenk. (ADVERTENTIE) Radio vandaag Speciaal vandaag TV vandaag Radio morgen HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. 7.02 <S1 ZO. 7.30 NWs. 7.41 Dingen v.d. dag. 7.53 (S) Z.O. vervolg 830 Nws 836 Oytnn. voor de butovr. 8.45 (S) Z.O. vervolg. 10.30 Nws. 10 33 (Si Z.I. 12.26 Med. 12.30 Nws. 1241 (S) In de Rooie Haan 14.30 (S) Muz. uit Studio I. 16.30 Nws. 15 33 (S) Het zout ln de pap. 17.30 Nws. 17.32 Dingen v.d, dag. 18.00 (S) Eksprea. PP: 18.19 RKPN. VARA: 18.30 Nws. 1841 (S) Eteprea ver volg. 19.00 (S) De VARA feliciteert. 21.CO (S) Voor wie niet kijken wil. (223 Nws.) 23.55 Nws. HILVERSUM II TROS: .700 Nws. 7.111 Ochtend gym n. 720 Kom er maar eens uit. (8.00 Nws. 8.11 Aktua. 9 35 Waterst.) 10.8 Tien om 130 Aktua-sportcafe. (110 Nws.) 113 Hartje Amsterdam OVERH.VOORL: 12 49 Werk en welzijn. TROS: 13.00 Nws 13.11 Aktua. 13.30 Voorzichtig ..breekbaar. 1420 Ste'.ger-B. 16.00 Nws 16.03 De Ne- derl. top-4. 17.55 Med 18.00 Nws 18.11 Aktua. 18.30 Toerafctu- a. 19.00 (S) TROSS-Country. 20.0 Nws. 2.5 Concert a la carte. 21.3 (S) Gulta- r:terten. 22.0 (S) Woorden ln de avond. EO: 22.30 (S) Laat ons de rustdag wij den. 23 00 (S) Reflector. 23.15 Poetludi- um. 2355 Nws. HILVERSUM ID NCRV: 7.02 (S) Happy Sound. 7.55 (8) Eerlijk gezegd. 8.03 (S) Pop Station. 10 03 (Si Muz MJ de koff'.e met om 11.08 Hollands kwartiertje. 11.15 Strictly Country style. 12 03 (S) Loa Vaat. 14.03 iS) B'.J Barer.d op de vrolijke toer. 16.03 (S) Sportahow. NOS: 18.03 (S) NOS-Maal. NCRV: 19.08 (S> Pers Vers. 20.08 (S) Eddy go Round. 22.08 (S) Sportahow. 23 02 (S) Late date. 0 30 (8) Jazz-tlme. 102 (S) Middernacht blues. 2.2 (S) Bent U daar nog? 6.02 (S) Al wakker1 6.45 Zondagmorgen. HILVERSUM IV AVRO 7 00 Nws. 7 02 (S) Reveille 9.00 Nws. 9.08 Van mensen en dingen die niet voorbijgingen: 1975. 9 20 (SI Een woordje vooraf 9 4 (SI 't Is historisch 10.00 Karintische Zomer 11 45 (S) De wereld (S) Muziek hobbyisten 14 00 Nws. 13.20 (Si Van Coupe.-.n tot Ra- meeu. 16.00 (S) Aspecten. 16.40 Radio- Journ. BRUSSEL 324 m NED 12.00 Nws. en S06-ber. 12.10 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.10 Bult pereoverz. In de St. Catharina-kathedraal te Utrecht neemt kardinaal Wille- brands de aartsbisschoppelijke ze tel in bezit. Kardinaal Alfrink houdt de predikatie. Ned. 112.00 De NOS geeft een reportage van de wereldkampioenschappen schaat- dansen voor dames. Ned. 2/17.15 #- Na de Rudl Carrell-show (19.55) en het korte journaaal zendt de VA RA het progamma Hoe bestaat het uit. Ned. 1/21.50 Tussen Bij ons in Gelderland (21.15) en Gunsmoke (22.45) vraagt Brandpunt aandacht voor: de Lock heed-affaire. het fonds slachtoffers geweldsmisdrijven en een CPN-ma nifestatie. Ned. 2/22.05 Koningin Louise is een Duitse speelfilm uit 1956 over het Pruisi sche drama tegen Napoleon. Duisl. 1/20.15 De AVRO laat opnamen horen van het in Artis gehouden Fries Folk- festivaL Hilv. 4/12.45 Hilde Smit presenteert Het zout in de pap, een VARA-programma over kunst en cultuur. Hilv. 1/15.33 Het Menuhin Festival Orchestra en het eveneens door Yehudi Menu hin geleide Philharmonic Orchestra zijn te beluisteren in het Klassiek wensprogramma van de TROS. Hilv. 220.05 ainf. 17.00 Nws.) BRUSSEL 324 m NED. (18.00 Nws. 18.15 Sport.) 19 00 Nws. 19.15 Am us muz.-luisterliedjes. en SDortirws. '19 30 Taalwwnken. 20 30 Nws. 22 n 23.00 Nw« en sportuitslagen. 23 05 Oude Uedjes.) 23.4 Nws. NEDERLAND I TELEAC 10.00 De eerste 365 dagen van het kind - 4 10.30 Pech onderweg - 6 11.00 Nederlands voor buiten landse werknemers - 3 11.30 Voorlichtingsprogramma Sociale Verzekeringen KRO 12.00 Plechtige verwelkoming zijne eminentie Johannes Kardinaal Wilile brandt N06-NOT 15.10 Schooltelevisie NOS 15.30 Journaal TROS 15.32 Het geheim van de Nijl 16.30 TROS-sport 17.10 Ren je rot 17.35 NL-Disco-Show NOS 18.15 Sport extra 18.45 TV-informatie voor Marokkanen 18.55 Journaal VARA 19.05 In het spoor van de wolf. natuurprogramma 19.55 Rudi Carrell Show NOS 21.35 Journaal VARA 21.50 Hoe bestaat het 22.30 Man over de vloer 22.55 Simon Carmlggelt NOS 23.05 Journaal IKON-NCRV 23.10 Lied van de week NEDERLAND H NOS 17.15 Sport extra KRO 18.15 Samenvatting van de HILVERSUM I VARA: 800 Nws. 8.10 Weer of geen weer. HUM. VERBOND.: 9.30 Astrologie. IKON: 10.00 (S) Kerkdienst- met kinde ren. 10.45 Wilde ganzen. 10.50 (S) pDe andere wereld van zondagmorgen. AVRO: 12.00 (6) Muzikaal onthaal. 13.00 Nws. 13.10 De toestand ln de wereld. 13.19 Radlojourn. 13.30 Deflta. KRO: Kruis punt. 14.30 (S) Promenadeconcert. 15.16 (S) Aan de lijn. 16.15 (S) Souvenirs. 16.45 Progr. voor zieken. IKON: Leger des Hells. 17.58 WUde ganzen. 18.00 (S) Van Klok en Klepel. 18.15 Getijden en lied boek. NCRV: 18.30 Nws. 1840 (S) Zonda- gavondza-ng. 19.05 (S) De laatste der rechtvaardigen. 19.25 (S) Kerkorgelcon cert. 20.05 (S) Muslca sacra. AVRO: 20.30 (S) In de kaart gespeeld. 22.30 Nws. 22.40 Radlojourn. 23.00 Vanavond laat spot. 23.55-24.00 Nws. ZO. 22. PEB HILVERSUM n KRO: 8.00 Nws. 8.10 Overweging. 8.16 Badlnerle. 9.00 Nws. 9.10 Waterstanden. 9.15 Laudaite. 10.00 Eucharistieviering. 11.00 Da capo. M.50 BuitenlandB com mentaar. 12.00 Nws. 12.10 Echo. NOS: 12.20 Informatie en verzoekplaten voor Surinamer* en Anitllllanen. 1320 Progr. HILVERSUM Hl AVRO: 7.02 (S) Ko. de boe wachters how. 8.02 (6) Judst op zondag. 10.02 (6) Muziek mozaüek. VARA; 1-1.30 (S) De voor de bultelandse werknemers. VARA: 17.00 (S) Klassieke en moderne plano- vanmorgen uitgezonden rep. van de overdracht van de troon aan Z.E. Johannes Kardi naal Willebrandts 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal KRO 19.05 De avonturen van Peppi en Kokki 19.20 Q en Q, avonturenfilm KRO-RKK 19.50 t Zand 33 20.00 Journaal KRO 20.25 De Chinese hond 21.15 Bij ons in Gelderland 22.05 Brandpunt 22.45 Gunsmoke muz. 17 55 Med. 18.00 Nws. 16.16 Dingen van de dag. 18.20 (S) Vara-Grain presen teert. 18.30 Boemerang. 19.00 De Scala 1925-1950. IKORN: 19.30 Cultureel mag. NOS: 20.00 (S) Promenade orkest. 20.30 Gastcollege. 21.15 (S) Metro-s Music. 21.45 Ondernemingsraad en Personeels- raad. 22.25 (S Over musici gesproken. 22.55 (S) Hobbyscoop. 23.25 NOS-Jazz. 23.55-24.00 Nws. Ooen Flink show. 12.20 (S) Klink klaar. 1-3.20 (S) NAR. NOS: 14.02 Langs de lijn. 18.02 (8) Bopthema's en swlngsesslons. KRO: 18.30 (S) Springplank. 19.02 (S) Tombola. 23.02 (S) Voer voor vogels. 1.02-7.00 (6) De week ln. HILVERSUM IV VERONICA: 8.00 Nws. 8.02 (S) Veronl- ca-op-4. NOS: 9.00 (SV Discotabel. 10.00 (S) Muslca religlosa. 11.00 (6) Fuer Ell- se. m.o. 12.00 de kwis: Wat ls dat nou. 13.00 (S) Zondagmiddagouverture. 14.00 Nws. 14.02 (S) Concerten op de zondag middag. 16.00-17.00 (S) Muslca nova. (ANP.16.02.) Speciaal morgen Een van de zaligsprekingen is het thema van de vesperviering in de Opstandingskerk te Heemstede. Ned. 117.00 De NOS zendt een reportage uit van de wereldkampioenschappen schaatsen voor dames. Ned. 117.32 Aart C. Gisolf heeft het in zijn doktersrubriek over ,het omgaan met gehandicapten. Ned. 2/20.30 Het stuntwerk in de derde afle vering van Brainwave werd uitge dacht door de Britse expert Bob Simmons. Ned. 1/20.40 In Zienswijze gaat het over 'syn chroniciteit', het vrijwel gelijktij dig optreden van gebeurtenissen die overeenkomsten vertonen. Ned. 2/21.35 De IKON zendt de samenkomst van het Leger des Heils in Zeist uit. Hilv. 1/17.00 Prof. Halberstadt spreekt over sociale verzekeringen en de voetan gels en klemmen op dit terrein. Hilv. 2/20.30 DEN HAAG Premier Den Uyl heeft bevestigd een brief te hebben ontvangen van de Russische dissi dente schrijver Amalrik. In deze brief vraagt de Russische schrijver premier Den Uyl, te bevorderen dat kan worden voldaan aan zijn ver zoek, een jaar aan de universiteit te Utrecht te studeren. Amalrik krijgt hiervoor van de Russische autoriteiten vooralsnog geen toes temming. Premier Den Uyl zei gis teravond zich nog te beraden over een antwoord aan Amalrik. Den Uyl wees er gisterenavond op dat alle landen in de Europese Ge meenschap met dit probleem kam pen. Zoals gisteren gemeld blijkt uit de prognoses van het Centraal Planbureau dat de tot nu toe aan gekondigde regeringsmaatregelen niet voldoende zijn om het aantal werklozen werkelijk terug te drin gen. Volgens het Planbureau zal de bezuinigingsoperatie die de regering nu voorbereidt om de stijging van de collectieve lasten tot van 1.8 tot 1 procent te berpeken onvoldoende zijn. Het aantal werklozen zou dan in 1980 nog 210.000 bedragen. 'Wij overwegen nu verdere maatregelen', zei Den Uyl. De ministerraad is gisteren akkoord gegaan met een verlaging van de wettelijke rente van 10 tot 8 pro cent. Dit betreft rente die een schuldeiser kan opeisen als de schuldenaar in gebreke blijft. Vol gens Den Uyl is de daling van de rente een verheugende zaak. De tv-programma's voor maan dag konden we vandaag helaas niet opnemen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 4