Gezinszorg niet meer afhankelijk van bijstand Jubileumlotei 2e-3fc-< Personalia FAMILIEBERICHTEN Eigen bijdrage naar in komen Rampenplan voor Zeeland nog een vrome wens Proces tegen ze Zuid-Molukkers wellicht in maai DINSDAG 17 FEBRUARI 1976 TROUW/KWAR Kunnen telefonisch worden opgegeven van 9.00-16.30 uur 020-913456; van 16.30-20.00 uur 020-220383. Mot donk de Hero voor de vele zegeningen mogen wij 1 maart gedenken dat onze Ou ders H. Slofstra L. Slofstra-Peereboom 25 Jaar geleden getrouwd zijn. Hun dankbare kinderen. Gelegenheid tot feliciteren maandag 1 maart van 20 tot 22 uur ln de kapelzaal van de Scheppingsleer*. van Poelgeest laan te Leiderdorp. Heden nam de Here tot Zich. voor ons onver wacht. mijn geliefde Man, en onze zorgzame Vader Nicolaas Verburg op de leeftijd van 61 Jaar. E. H. D. Verburg-Cadow Ed Mar Ja Amsterdam, 13 februari 1976. Louwesweg 62. Gelegenheid tot afscheidnemen heden dins dagavond van 7.30-8.00 uur ln de rouwkamer van Dun weg's Begrafenis Associatie, Tuinweg 9 te Hoofddorp. De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 18 februari om 14.00 uur op de nieuwe algemene begraafplaats te Hoofddorp aan de Hoofdweg hoek VIJfhulzerweg. Na de begrafenis nog gelegenheid tot condole ren ln £én der ontvangkamers op de begraaf plaats. Geen bloemen. Geen bezoek aan huis. Plotseling ls van ons heengegaan onze zeer ge waardeerde Medewerker Nico Verburg ln de leeftijd van 61 jaar. Zijn grote trouw en werkzaamheid zullen steeds in onze herinnering blijven. Directie en Medewerkers (ster) WELECO BV Nieuw Vennep. Dankbaar voor alles wat hij voor ons en velen heeft betekend, werd plotseling door God tot Zich genomen mijn Innig geliefde Man, en onze allerliefste Vader Jan Buwalda echtgenoot van Ietje Vogel op de leeftijd van 60 Jaar. 'Geloofd zij God met diepst ontzag.' N1Jverdal: I. Buwalda-Vogel Groningen: Liesbeth NIJverdal: Jan en Dlny Nljverdal. 16 februari 1976. Trompweg 6. De rouwdienst zal worden gehouden in het Mortuarium. Pr. Mauritsstr. 14 te Nljverdal op vrijdag 20 februari a.s. om 13.30 uur. waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de Algemene Be graafplaats te Hellendoom omstreeks 14.30 uur. Zij die de overledene de laatste eer willen be wijzen worden ln het Mortuarium verwacht. Gelegenheid om te condoleren donderdagavond van 7.30-8.00 uur ln het Mortuarium, waar de overledene is opgebaard. Onverwachts heeft de Here uit onze familie kring weggenomen onze Broer, Zwager en Oom Jan Buwalda op de leeftijd van 60 jaar. Sterke de Here zijn vrouw en kinderen. Psalm 90 onberijmd. Nijverdal. 16 februari 1976. Trompweg 6. Hamilton (Can.)Fam. P. Buwalda Delfzijl: Fam. E. Buwalda-Pilon Ermelo: Fam. J. de Beer-Buwalda Dokkum: Fam. U. Buwalda Dankbaar voor de liefde die hij ons gaf. ge ven wij kennis dat de Here heeft Thuisge haald. onze lieve Man. Vader en Opa Jan Datema ln de leeftijd van 78 Jaar Bedum. 12 februari 1976. Huize 'Bederawalda'. De Vlijt 1-108. Uit aller naam: A. Datema-Westerhoff. Op wens van de overledene heeft de begrafenis Inmiddels ln eigen kring plaatsgevonden. Bedroefd om haar heengaan geven wij U ken nis van het overlijden van onze lieve Zuster en Tante Johanna Kersten-Bruitsman weduwe van F. Kersten op de leeftijd van 80 jaar. 'God staat aan het begin en Hij komt aan het einde.' Bennebroek: H. Bruitsman Kampen: A. Bruitsman Kampen: M. Zwanepol-Bruitsman Ede: Fam. Slort-Kersten Den Helder: Fam. Kersten Apeldoorn. 11 februari 1976. Koning Lodewijklaan 2. Corresp .adres: A. Bruitsman. A. toe Boecopslngel 17. Kampen. Naar haar wens heeft de begrafenis in familie kring plaatsgehad te Kampen-Usseimuiden, op maandag 16 februari 1976. Maar vroeg of laat. 't zij dag of nacht eens vindt Ge ons moe en zonder kracht, hunkerend naar uwe zegen. In volle geloofsovertuiging ging naar zijn Hei land onze zorgzame Vader en Grootvader Simon Comelis Barendregt weduwnaar van Magteltje Dirksen ln de ouderdom van 83 jaar. Amsterdam: M. J. Frltz-Barendregt W. H. Fritz Badhoevedorp: W. C. Barendregt T. Barendregt-Feenstra en kleinkinderen Amsterdam, 15 februari 1976. Correspondentie-adres W. C. Barendregt. Dellaertlaan 2, Badhoevedorp. Geen bezoek. De begrafenis zal plaatsvinden donderdag 19 februari om 11 uur op de Noorderbegraaf plaats. Buikslotermeerdijk 83 te Amsterdam Noord. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula van de begraafplaats. „Hij is verlost. God heeft hem welgedaan.' Heden ls ln vrede ontslapen mijn lieve Man, onze beste Broer, Zwager en Oom Gerrit van der Bend op de leeftijd van 72 jaar. Uit aller naam: W. M. E. van der Bend-de Geit. Arnhem. 15 februari 1976. Goeman Borgesiuspleln 33. Geen bezoek aan huis. De overledene ls opgebaard in de aula van het Diaconessen Ziekenhuis te Arnhem. Gelegenheid tot bezoek aldaar van 16.00-16.30 uur. ingang Iz. Evertslaan. De rouwdienst wordt gehouden op donderdag 19 februari om 11.30 uur in de aula van de al gemene begraafplaats 'Moscowa' te Arnhem, waarna de begrafenis volgt. Vertrek van huls om 11.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis. Dezer dagen ontvingen wij de droevige tij ding. dat onze geliefde Broeder, Zwager en Oom Jan Kraaij echtgenoot van Geertruida Adriana van Os in de vroege morgen van 13 februari 1976 te Pretoria, Z.-Afrika is overleden. Hij geloofde de vergeving der zonden, de wederopstanding des vleesches en een eeuwig leven. Leiden: H. Kraaij J. Kraaij-Tigchelaar Wassenaar: Joh. Kraaij R. Kraaij-Schuurman Wassenaar: C. Kraaij S. Kraaij van Herwijnen Geleen: D. Klaus-Kraaij Oegstgeest: j. W. Kraaij N. C. Kraaij-Domburg Wassenaar: G. J. Kraaij P. Kraaij-Dijkstra Middelburg: O. v. d. Sloot C. v. d. Sloot-Barreveld Oegstgeest:- A. P. Kraaij W. C. Kraaij-Bruil Corr.adres G. J. Kraaij-Ho fcampweg 31. Wassenaar, 15 februari 1976. Adres Afrika: Mevr. G. A. Kraaij-van Os. Cam- bridgestraat 208, Bethlehem. South Africa. Nog vrij onverwacht nam de Here van ons weg mijn Innig geliefde Man, onze zorgzame Vader en Opa Berend Hendrik Rensink echtgenoot van G. W. Rensink-Pennings, ln de leeftijd van 76 jaar. Zijn leven was: Dank God in alles. Aalten: G. W. Rensink-Pennings Ontario Canada: J. H. Westerveld-Renslnk H. W. Westerveld Aalten: J. B. Ebbers-Rensink D. J. Ebbers Aalten: H. Rensink B. Renslnk-Heusinkveld Ontario Canada: D. Rensink-Nijman Ontario Canada: G. W. Nijman-Rensink L. J. Nijman en kleinkinderen Aalten, 14 februari 1976. 't Heegt, Heegtweg 3. De begrafenis zal plaatshebben op donderdag 19 februari a.s .op begraafplaats „Berkenhove" te Aalten. Vooraf wordt een rouwdienst gehouden om 2.00 uur in de Westerkerk, Hogestraat te Aalten. Degenen, die de overledene de laatste eer wil len bewijzen worden hierbij uitgenodigd. "Love never faileth' Heden is van ons heengegaan onze lieve Moe der. Schoonmoeder. Groot- en Overgrootmoe der. in de ouderdom van bijna 92 jaar Beatrice Boeke-Cadbury weduwe van Cornells Boeke geboren te Birmingham 28 april 1884. Rotterdam: H. Pekema-Boeke Victoria, (Can.)E. van der Wilt-Boeke H. A. van der Wilt Rotterdam: P. Boeke Amsterdam: J. Boeke Utrecht: C. B. Boeke Randolph. N.J. U.S.A.: D. Boeke E. Boeke-Muller Amsterdam: Th. Stuyling de Lange-Boeke A. M. Stuyling de Lange Odoom: M. Boeke klein- en achterkleinkinderen Abcoude, 13 februari 1976. Waardassackerstraat 9. Liever geen bezoek aan huis. De overledene ls opgebaard ln de rouwkamer van Gebr. de Haan. Frans Halsstraat 6 te Am sterdam. alwaar geen bezoek. De crematie vindt plaats op woensdag 18 fe bruari te 13.00 uur ln het crematorium Wester veld te Velsen. Van onze Haagse redactie DEN HAAG De instellingen voor gezinszorg krijgen voortaan van het rijk hun subsidie in één keer, en niet meer via een in directe subsidie enerzijds, en bijstandsgeld van hun cliënten ander zijds. De eigen bijdrage van de cliënten wordt voorts afgestemd op het inkomen. Deze maatregelen heeft staatssecre taris Meijer van CRM gisteren voorgesteld in een brief aan de Tweede Kamer. Het doel van de maatregel is te voorkomen dat sommige instellingen hun kas bij vullen met het bijstandsgeld van hun cliënten. Het systeem waarbij bijstandsgeld werd gebruikt voor de betaling van een eigen bijdrage van de cliënt bleek namelijk niet goed controleerbaar. Vaak werd een ■veiligheidsmarge' in de bijdrage ingebouwd om er zeker van te zijn dat er voldoende geld binnenkwam. Vorig jaar hebben de instellingen op deze manier een reserve kunnen vormen van dertig miljoen gulden, 'en dat kan niet de bedoeling zijn van gemeenschapsgeldenaldus de staatssecretaris. De dertig miljoen zullen komend jaar dan ook wor den afgetrokken van de subsidies. De bijstandsuitgaven voor gezins verzorging zullen nu worden toege voegd aan de subsidie voor de in stellingen; de subsidie en de eigen bijdrage van de cliënten zullen dan samen kostendekkend moeten zijn. Naar draagkracht Om te voorkomen dat cliënten voor hun eigen bijdrage toch nog een beroep moeten doen op een bij standsuitkering wil de staatssecre taris de eigen bijdrage laten beta len naar draagkracht. Dat betekent dat degenen met minimum-inko men. de aow-ers en de bijstand strekkers niets hoeven te betalen voor gezinshulp, en dat de bedra gen bij een hoger inkomen lang zaam oplopen. Wanneer het netto gezinsinkomen bijvoorbeeld 1400 gulden tot 1424 gulden is. is de eigen bijdrage per vier weken vast gesteld op 122 gulden. Bij een netto inkomen van ongeveer 1500 gulden ligt die op 159 gulden en bij 1600 gulden op 208 gulden. De maximum eigen bijdrage is (vanaf een netto jaarinkomen van 3300 gulden) vastgesteld op 880 gulden voor vier weken. Na acht weken komen de bedragen lager te liggen, voor de lagere inkomens tot ongeveer de helft van het vier-weekse bedrag, voor de hogere inkomens tot onge veer zestig procent. Billijk Over de maatregel ls overleg ge pleegd met de Centrale Raad voor Gezinsverzorging. Deze maakte aanvankelijk bezwaar tegen de ei- gen-bijdrage-schaal die de staatsse cretaris had opgesteld. Op verschei dene punten is aan die bezwaren tegemoetgekomen, aldus de heer Neijer. met name door de mini mum-loners geen bijdrage te laten betalen. Zijns inziens geeft de hui dige schaal een billijke lastenver deling over de verschillende inko mensgroepen te zien. Overigens wil hij na een jaar de tarieven nog een bekijken, ten eer ste om te zien of de opbrengsten wel kunnen bijdragen tot een kos tendekkende exploitatie, en ten tweede om na te gaan of de men sen met hogere inkomens wellicht terugschrikken voor de verhoogde bedragen en daardoor minder be roep doen op de gezinsverzorging. Volgens staatssecretaris Meijer zal, dank zij de uitbreiding van het aantal gezinsverzorgsters in de laatste jaren, dit jaar een even wicht tussen vraag en aanbod van gezinszorg worden behaald. Bij de 295 instellingen voor gezinszorg zijn momenteel 90.000 mensen (al of niet part-time) werkzaam, en volgens hem is dat aantal voldoen de om de vraag naar hulp te beant woorden. De 90.000 gezinsverzorgsters verle nen jaarlijks hulp aan ruim 180.000 gezinnen of alleenstaanden: per manent aan ongeveer 88.000 be jaarden en chronisch zieken, voor korte of iets langere tijd aan 93.000 gezinnen. Van een verslaggever MIDDELBURG Hoewel er in Zeeland weer een nieuwe petroche mische Industrie op de stoep staat om zich in deze provincie te vesti gen, bestaat er nog steeds geen ge meenschappelijke rampenregeling. Dit blijkt uit het antwoord van ge deputeerde staten van Zeeland op vragen uit de staten. Er zijn v/el wat gemeentelijke con cept - rampenplannen voorhanden, maar die moeten nog in de afzon derlijke gemeenteraden behandeld worden. Gedeputeerde staten kunnen alleen maar tot grotere spoed aan manen, zeggen zij. Dat hebben ze kortgeleden nog gedaan naar aan leiding van de stormvloedsituatie van 3 januari en de daaraanvooraf- gaande ramp bij DSM in Limburg. Gedeputeerde staten van Zeeland hebben toen ln een brief aan alle Zeeuwse burgemeesters gewezen op de noodzaak om te komen tot ge meenschappelijke rampenplannen. In het Zeeuwse Sloegebied, waar verscheidene grote chemische in dustrieën zijn geconcentreerd en waar nu ook het Italiaanse petro chemische concern Mont Edison zich wil vestigen streeft men al ja ren naar sluitende afspraken over hulpverlening, maar tot een defini tieve regeling is het nog steeds niet gekomen. Het moet bij aandringen blijven, zeggen gedeputeerde staten want het is zelfs voor de minister van binnenlandse zaken niet moge lijk om binnen het kader van de be staande wetgeving gemeentelijke rampenplannen dwingend voor te schrijven. LEIDEN Op 68-jarige le zondag onverwachts prof. m G. Lemaire overleden. Sed was hij hoogleraar in het tenrecht en het westerse recht van de overzeese i aan de Universiteit van Lei Rechterlijke macht De van justitie heeft mr. J. J. (58), officier van justitie te dam, aangewezen als waai hoofd van het parket in i Verwacht wordt dat hij pe definitief tot hoofd van di wordt benoemd. Voor deze mingsprocedure is gekozen mr. Abspoel in Amsterdam officier de zaak bij de r moet behandelen tegen Zuidmolukkers die in decei rig jaar de gijzelingsactie Indonesische consulaat-gei de hoofdstad uitvoerden, spoel is negentien jaar aan ket te Amsterdam verbon weest. Van een verslaggever ASSEN De zeven Zuit verdachten van de treinka Wijster worden waarschijn gende maand in Assen bei termijn van 102 dagen hechtenis is op 15 maart ken. Ails het niet lukt de a al te behandelen, zullen de pers vermoedelijk in apri staan. Het proces duurt drie dag in de Asser rechtbank in rechtsgebouw te Assen, rechtsgebouw is zeer klein, uiterste terughouden dhei< worden betracht met toela publiek en persvertegenw< Men overweegt elders ln bouw mogelijkheden te voor het auditief en visue< van de gebeurtenissen in d zaal. Het stadscentrum rond rechtsgebouw wordt afgez probeert hierbij het wand zo weinig -mogelijk te hind. „Zijn geloven werd aanschouwen". Zondagavond werd, voor ons geheel onver wacht. door God in Zijn heerlijkheid opge nomen onze lieve Man, Vader en Grootvader Huig Pieter Lagerwerf echtgenoot van Apolonia van der Lugt. Hij werd 71 jaar. Delft: A. Lagerwerf-van der Lugt Eindhoven: J. Lagerwerf D. Lagerwerf-Bogaards Auckland: M. Koelet-Lagerwerf (Nieuw Zeeland)A. J. Koelet Oegstgeest: L. Lagerwerf Zeist: A. Lagerwerf W. D. Lagerwerf-Mast Amersfoort: L. Lagerwerf Hillegom: P. Klaren-Lagerwerf D. G. Klaren Amsterdam: A. Lagerwerf Delft: H. P. Lagerwerf Haarlem: J. Lagerwerf en kleinkinderen. Delft. 15 februari 1976, in de week waarin het 45-jarig huwelijk gevierd zou worden. Van der Helmstraat 2. De rouwdienst zal worden gehouden in de Wes terkerk. Hugo de Grootstraat, donderdag 19 februari a.s. om 1 uur, waarna de begrafenis zal plaats hebben op de algemene begraafplaats „Iepenhof", ten oosten van Rijksweg 13, om circa 2 uur. Liever geen bloemen. Enige algemene kennisgeving. Verlangend naar de Heer is heden van ons heengegaan onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Jannetje Klaassen-van Straalen op de leeftijd van bijna 82 jaren. Breukelveen: Joh. Klaassen Z. Klaassen-Oord Lunteren: M. L. Busser-Klaassen Jac. Busser Fairfax (Virg.) USA: P. Klaassen W. A. Klaassen-Bulten en kleinkinderen. Aalten. 14 februari 1976. „Beth-San", Ludgerstraat 47. In het bejaardentehuis „Beth-San" zal een korte herdenkingsdienst worden gehouden op woensdag 18 februari v.m. 11.00 uur. waarna de begrafenis te Ede in alle stilte zal plaats vinden. 'De Here is mijn Herder, mij ontbreekt niets." Na een korte ziekte en voor ons toch nog on verwacht. nam de Here tot Zich onze lieve Moeder en Oma Jannetje Maria Schellevis-Brederoo weduwe van Cornells Scheilevis op de leeftijd van 88 jaar. 's-Gravenzande: J. M. van den Berg-Schellevis P. van den Berg Naaldwijk: A. Hofland-Schellevis C. P. Hofland klein- en achterkleinkinderen. Naaldwijk. 16 februari 1976. T>e Rozenhof", Anjerlaan 49. Gelegenheid tot condoleren in 'De Rozenhof' op woensdag 18 februari van 7.30-8.30 uur njn. De rouwdienst zal worden gehouden in de aula van de algemene begraafplaats te 's-Graven zande op vrijdag 20 februari a.s. om 1.30 uur njn.. waarna de bijzetting ln het familiegraf zal plaatsvinden. Psalm 72:11 (berijming 1773). Heden nam de Heer in alle rust tot Zich onze geliefde Moeder, Schoonmoeder, Groot- en Overgrootmoeder. Harmina Reitsma weduwe van Marten Bollema, op de leeftijd van 78 jaar. Uit aller naam, M. Westdorp-Bollema 's-Gravenhage, 13 februari 1976. „Campduinen", Albardastraat 5. Correspondentie-adres: Esmoreitplein 29. Geen bloemen Geen toespraken. De gedachten isdienst zal gehouden worden woensdag 18 februari om 1.30 uur ln de Petra- kerk, Albardastraat, waarna de begrafenis om plm. 2.30 uur zal plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats „Westduin", Ockenburghstraat, Loosduinen. Het leven van onze zorgende en vertrouwende Moeder en Oma Alberdina Maria Gysberta Bout-Verheul ls op 15 februari 1976 geëindigd. Zij werd geboren op 3 juni 1883. Lied 74 vers 2. Woerden: A. W. Meijers-Bout G. Meijers Apeldoorn: H. Bout-van der Spek Arnhem: N. H. Eijkman-Bout C. Eijkman klein- en achterkleinkinderen. Velp. bejaardencentrum "De Biesdel', Biesdelselaan 89. Correspondentie-adres: Voermanstraat 43, Arnhem. De rouwdienst wordt gehouden donderdag 19 februari a.s. in het bejaardencentrum 'De Bies del', Biesdelselaan 89 om 12.00 uur, waarna de teraardebestelling om 13.00 uur plaatsvindt op de begraafplaats 'Heldehof' te Apeldoorn 'Ugchelen'. Gelegenheid tot condoleren 15 minuten voor de rouwdienst in 'De Biesdel'. Zondag 15 februari 1976 ging op de leeftijd van 84 jaar nog onverwacht van ons heen onze Moeder, Grootmoeder en Overgrootmoeder Hendrika Lijntje Braber weduwe van Anton Friedrlch Nederbragt. Ze geloofde en vertrouwde te mogen ingaan in de Hemelse Heerlijkheid. Huizen: G. W. Nederbragt E. C. G. Nederbragt-v. d. Schilt Voorburg: P. Nederbragt R. de Wllde-Nederbragt Waalwijk: R. v. d. Wey-Nederbragt F. v. d. Wey Moordrecht: A. F. Nederbragt Th. Nederbragt-Boshuis s-Gravenhage: H. Nederbragt Voorburg: L. Verhagen-Nederbragt Lelystad: G. W. de Groot-Nederbragt P. de Groot Kleinkinderen en achterkleinkinderen. 's-Gravenhage, Pensiontehuis „Duinhage". Correspondentie-adres: Pr. Beatrixlaan 18. Voorburg. De begrafenis zal plaatsvinden vrijdag 20 fe bruari om 15.15 uur op de begraafplaats „Nieuw Eykenduynen", Kamperfoellestraat 2a te 's-Gravenhage. Hieraan voorafgaande zal om 14.00 uur een rouwdienst worden gehouden ln „Duinhage". „Hij ls verlost, God heeft hem welgedat Heden nam de Here plotseling tot Zich, geliefde Man, onze lieve zorgzame Broer, Zwager en Oom Willem Vermaas op de leeftijd van 71 jaar. Barendrecht: M. D. Vermaas-van Turer Barendrecht: Krijn en Dina 's Gravendeel: Piet en Adrle Vermaas Helnenoord: Dittie en Ad van der Sluis Barendrecht: Coby en Ad en verdere familie. Barendrecht, 16 februari 1976. Koedood 2. Gelegenheid tot condoleren donderdag van 19.30-20.30 uur in de aula van de bei plaats te Barendrecht, Scheldestraat. De dienst van woord en gebed zal geh worden in de aula op vrijdag 20 februl vangt aan om 14.30 uur, waarna de begx 1 zal plaatsvinden plm. 15.00 uur. De 323.000 prijzen van deze trekking-samen g min- zijn als volgt gevallen: een extra prijs van 100.000 is gevallen in de serie y op het nummer: troostprijzen van 2.000 op nummer van elk van de andere series. een extra prijs van 100.000 is gevallen in de serie v op het nummer troostprijzen van 2.000 op nummer van elk van de andere series. prijzen van 50.000 zijn gevallen op alle nummers: 5.000 zijn gevallen op alle nummers: 2.000 zijn gevallen op alle nummers: f 2.000 zijn gevallen op alle nummers: 2.000 zijn gevallen op alle nummers: 2.000 zijn gevallen op alle nummers: f 2.000 zijn gevallen op alle nummers: 1.000 op alle nummers eindigende op: 400 op alle nummers eindigende op: 200 op alle nummers eindigende op: 100 op alle nummers eindigende op: 100 op alle nummers eindigende op: 50 op alle nummers eindigende op: 50 op alle nummers eindigende op: 15 op alle nummers eindigende op: gewonnen prijzen kunnen vanaf vrijdag 20 februaj geïnd, de lotenverkoop voor de volgende loterij! maart a.s. bij de loterijkantoren. de derde trekking wordt gehouden in het ned. ca a, bouw, churchiHplein 10. ook deze trekking is oj S

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 8