Softdrugs legaliseren, ze zijn hartstikke gek Gastarbeider gevangen in levenslange tijdelijkheid Elbersen, chef van de Amsterdamse narcoticabrigade met pensioen: Haagse scholieren delen eerste prijs Rotterdamse bezwaren Geruchten over tegen vijf eilandenplan W oonwagencentr a voldoen vaak niet aan gestelde eisen 'De Meteoor' tegengesproken Studie over Marokkanen bevestigt triest beeld Maar acht procent volgt een cursus in z'n vrije tijd Raadslid Rotterdam door Adr. Hager directeur van VVV Orgelaanwinst in Voorburg Volledige baan, toch wachtgeld BAANDAG 2 FEBRUARI 1976 SPORT TROUW/KWARTET H6 door Oscar Garschagen AMSTERDAM Het gegroefd gezicht van de deze week gepensioneerde chef van de Amsterdamse narcoticabrigade, hoofdinspecteur Cor Elbersen. plooit zich in een geïrriteerde uitdrukking als we het niet eens blijken te zijn met een stelling, die hij met enige nadruk op tafel legt: het gebruik van softdrugs als marihuana en hasj leidt tot verslaving aan zware middelen als heroïne. Alle haroïneversiaafdenjunkies, die ik voor dit bureau heb zien verschijnen en dat tsaren bet alge- krpen jaar ao'n dikke achthonderd man. vertelden mij hetzelfde ver haal'. legt Elbersen uit. 'Ja meneer', vertellen ze dan.' als ik 's terug denk. dan te het begonnen met het roken van een stickie. En tja Je wilt niet onder doen voor je vrien den en zo rol Je van het een in het ander'. Albersen kijkt ons verbaasd aan als we tegenwerpingen blijven maken. Ik heb lak aan allerlei fraaie theorie* n van hooggeleerde wetenschappers. Verdorie, als ik dit beweer, dan put ik uit Jarenlange ervaring van college-rechercheurs en mijzelf. Nee. Inderdaad, niet ie dere stickieroker is uitgegleden naar heroïne, maar het gevaar is wel levensgroot aanwezig. Soft drugs legaliseren en dan de zware middelen goed aanpakken, ze zijn hartstikke gek. Natuurlijk een Junk is een crepeergeval, een Jongen of melaje met overstelpende proble men. Maar als politieman moet ik eerst kijken of de opiumwet nage leefd wordt. De hulpverlening aan deae mensen is een zaak voor an dere instanties. Ik acht het gebruik van al die troep uit den boze'. Cor Elbersen. chef van de narcotie- ca brigade, wordt op 4 februari 60 Jaar. Deze week heeft hij zijn bu reau opgeruimd en het dienstpistool bij de fourier ingeleverd. Na 36 jaar bij bet hoofdstedelijk politiecorps gediend te hebben, gaat hij met pensioen. Naast drugszaken beheer de Elbersen ook de criminele in lichtingendienst en de volgerij, de zogenaamde schaduwploeg. Tevens behoorde hij tot de moordbrigade van commissaris Toorenaar. in wiens team hij de functie van 'Lei der plaats delicten' vervulde. "BIJ een moord banjerden vroeger direct zo n veertig man op de plaats van het misdrijf rond. Te gek en uiterst amateuristisch. Nu gaat een groepje van drie man er naar toe om te voorkomen dat waardevolle aanwij zingen verloren gaan. Ja er is veel veranderd. Vroeger ging ik op de fiets met een tasje onder de arm op pad. Nu charter ik desnoods een helicopter als dat nodig mocht zijn'. Elbersen geboren ln Zeist, zag zich in de crisisjaren voor de oorlog genoodzaakt bij de politie te sollici teren. Zijn vader, ook politieman. ('Er Is geen enkel verband') werd overgeplaatst naar het Brabantse Helmond. Elbersen. die eigenlijk graag het onderwijs in wilde gaan. moest een baantje nemen bij een textielbedrijf, dat geplaagd werd door conjuncturele moeilijkbeden. In '39 reageerde hij op een adver tentie van het hoofdstedelijk poli tiecorps. Een oproep volgde en op 13 Januari 1940 mocht Elbersen het uniform aantrekken om zich te was ons voor. Nationale en interna tionale contacten hadden we niet of nauwelijks. Het ontbrak ons aan geld en mankracht om er direct hard tegen aan te gaan. Het poli- tie-apparaat is inmiddels duidelijk verbeterd, getuige de vangsten. In '72 onderschepten wij een halve gram van het levensgevaarlijke goedje. In '75 was dat vierenvijftig kilo!. Elbersen geeft toe dat deze cijfers met de nodige voorzichtig heid geïnterpreteerd moeten wor den. 'De ontwikkeling van de han del heeft een spectaculaire groei doorgemaakt, waardoor het moeilijk te zeggen is in welke mate wij de handelaars klappen hebben uitge deeld. De grote jongens zullen het met het pas ingestelde nationale narcotica team erg lastig krijgen', voorspelt hij. Elbersen is niet zo gelukkig met het feit dat dit team vanuit Den Haag gaat opereren: Amsterdam leek hem de meest aan gewezen plaats'. Schouderophalend antwoordt hij op de vraag of een dergelijk team al niet veel eerder van de grond had moeten komen. T)e oprichting is voorafgegaan aan langdurig onderzoek. Ministers en politiemensen hebben de wereld af gereisd om zich te oriënteren. Daar gaat tijd inzitten. Ook het vraag stuk van de meest effectieve be strijding vergde veel onderzoek. Kijk Nederland biedt heroïne-han- delaren unieke mogelijkheden. Ons landje heeft makkelijk te passeren grenzen, een aantal grote en kleine havens en een ten aanzien van handelaren mild strafrecht. Deze factoren plus de moeilijkheid, dat de handel voornamelijk in handen is van Chinezen maakt werkelijke bestrijding een lastige aak'. Ergernis Hoofdinspecteur Cor Elbersen boze meiden bij de commandant van bureau Spaarndammerstraat. Na een jaar uniformdienst kon hij het destijds zwarte pak weer in de kast hangen om hulp-rechercheur te worden. Vrij vlot werd hij recher cheur. verbonden aan het bureau Bijzondere Zaken. Via de afdelin gen haven- expeditdediefstallen en de groep ernstige delicten beklom Elbersen de hiërarchieke ladder om in 1970 benoemd te worden als chef van de kersverse narcoticabrigade. Precies op tijd om Amsterdam te zien uitgroeien tot het Europees centrum voor de heroïnehandel. Een gesprek hierover met Elbersen is onvermijdelijk, alhoewel hij de indruk wekt liever te praten over en 'Popdonder'. beide produkties van de VARA. Zwart levert weke lijks commentaar op het drugbeleid van de overheid en geeft daarbij de al die troep acht ik uit den FOTO BERT NIENHUIS prijzen, die softdrugs op de markt moeten opbrengen. Bovendien is hij een warm voorstander van lega- uitspraken van Koos Zwart in radi orubrieken als 'In de Roote Haan' algemene 'criminaliteitspatronen' dan over de heroïnehandel en het gebruik in het bijzonder. Positief *Nee. nee. ik wil best praten, maar het moet wel een positief verhaal worden. Ik heb geen zin om nu ik met pensioen ga, de vuile was van het hoofdbureau bulten te hangen'. Elbersen vertelt: "Pas eind '71. be gin '72 begonnen we in de gaten te krijgen wat heroïne was. Daarvoor wisten we nsiet eens dat het spul bestond. Waarschuwingen uit Ame rika bereikten ons. maar het kwaad Van onze Haagse redactie DEN HAAG Op 1 oktober van het vorig Jaar voldeden meer dan honderd woonwagencentra van voor 1970 niet aan de eisen. Op die datum werd het besluit woonwa gencentra van kracht, de gemeen ten hadden de verplichting uiterlijk 1 oktober 1974 hun plannen voor voorzieningen ingevolge dat besluit bekend te maken. Achtenvijftig ge meentes hadden dat op die datum nog niet gedaan, eind vorig Jaar hadden nog steeds 49 gemeentes geen plannen Ingediend. Dit antwoordt minister Van Doorn van CRM op vragen van de PvdA- Tweede Kamerleden Van Ooijen en Voogd en de KVP-leden Weljers en Gardeniers-Berendsen. De Kamer leden hadden in hun vragen gewe zen op het rapport van het lande lijk katholiek woonwagenwerk. Dat concludeerde onder andere dat het met de kwaliteit van de woonwa gencentra ln Nederland niet zo best is. en dat het aantal benodigde standplaatsen in 1978 veel groter ls dan het geplande aantal. Om de gemeentes wat meer vaart te laten zetten achter verbeterplan nen kan volgens de minister de commissaris van de koningin in grijpen. Van een verslaggever ROTTERDAM B. en W. van Rotterdam hebben grote bezwaren tegen het in de energienota van minister Lubbers van economische zaken genoemde 'Vijf eilandenplan'. Dit plan afkomstig van de NV Sa menwerkende Elektriclteitsproduk- tiebedrijven behelst het indelen van Nederland ln vijf vergelijkbare gebieden met elk een elektriciteits bedrijf. De bezwaren richten zich vooral tegen de grootschaligheid van de voorgestelde bedrijven en de beheersvorm daarvan: de naam loze vennootschap. 'Wij vragen ons af of het uit een oogpunt van optimaal functioneren wel wenselijk ls naar dergelijke grote bedrijven te streven', aldus B. en W. Het college wijst er op dat samenvoeging van de huidige pro vinciale of gemeentelijke bedrijven de noodzaak schept to: Interprovin ciale samenwerking. Ook hieraan zijn volgens het college bezwaren verbonden. Staatsbedrijf Alles overziende zou men nog eer der de voorkeur geven aan een staatsbedrijf. Voorlopig willen B. en W. echter de huidige situatie hand haven. mede omdat zij het belang rijk vinden directe zeggenschap te hebben in de elektriclteltsproduktie In het Rijnmondgebied. B. en W. vinden dat openbare nust- bedrijven geen NV's moeten zijn maar publiekrechtelijke lichamen, die geheel onder democratische controle staan. ARNHEM Districtsbestuurder J. Stekelenburg van de industriebond NW in Gelderland, heeft het per soneel van betonwarenfabriek De Meteoor in De Steeg gerustgesteld na geruchten dat het moederbedrijf Bredero in Utrecht de onderneming zou willen opheffen. In het bedrijf en ook in de gemeente gingen na de nieuwe reeks ontslagen van be gin dit jaar verhalen rond. dat Bredero op het terrein van De Me teoor een recreatieplan zou willen uitvoeren. Bredero antwoordde op de vragen van de industriebond dat men druk doende ls De Meteoor een gezonde basis te geven. Bredero zegt er vast van overtuigd te zijn dat binnen afzienbare tijd een economisch ge zonde situatie in het bedrijf zal zijn bereikt. gevangen in een nergens thuis zijn door Huib Goudriaan Elbersen ergert zich regelmatig aan Lisa tie van soft-drugs. Geconfron teerd met een bewering van Zwart, al zou 98 procent van de aange voerde drugs de klant-en bereiken en dat het politiebeleid teveel ge richt is op de kleine gebruiker- handelaar terwijl de grote jongens bulten schot blijven, wijst Elbersen van de hand. 'Natuurlijk richten wij ons ook op de kleintjes, omdat er tenslotte een opiumwet Mgt, die nageleefd moet worden'. Ondanks de instelling van het landelijk nar cotica team ziet Elbersen de toe komst. wat betreft de heroïnehan del. enigszins somber tegemoet. 'In Nederland ontbreekt een goed voorlichtingsapparaat, verslaafden worden afgescheept met ontwen ningskuren, die geen effect sorte ren en de grote handelaren worden naar on6 land gelokt door de lage straffen, en het ergst van al vindt ik het ontbreken van een internati onaal drugbeleid, alhoewel daar naar gestreefd wordt. Maar ja voor mij is het voorbij, ik ga vissen. Inderdaad heb ik wel eens een snuifje heroïne genomen en een stickie gerookt. Ik werd er kotsmis selijk van. Geef mij maar een bor reltje op z'n tijd'. AMSTERDAM De Marok kaanse gastarbeider in Neder land is 'gevangen in een levens lange tijdelijkheid'. Hij is noch in staat terug te keren, noch in staat zich definitief op Nederland te richten. De groep Marokkaan se gastarbeiders staat hierdoor terzijde van onze samenleving en beantwoordt sterk aan het heer sende beeld van de buitenlandse werknemer in het algemeen. Bovenstaande conclusie uit de studie 'Marokkaanse arbeiders in Nederland' zal niemand verras sen. Omdat er nog weinig weten schappelijk onderzoek naar het lot van de gastarbeiders is ver richt, is het toch zinvol de uit komsten van deze studie samen te vatten. De stafleden H. H. v. d. Wusten en J. M. M. van Amersfoort van het Sociaal-Geografisch Instituut van de universiteit van Amsterdam stelden in 1974 een rapport op van een on derzoek naar de 'effecten van de gastarbeid op de Marokkanen in Ne derland'. Dit rapport is nu, als eerste in een te verschijnen reeks publika- ties van het instituut, gepubliceerd in de vorm van een handzaam boek je. De auteurs van de studie hebben zich beziggehouden met de herkomst van de migranten, de Marokkaanse achtergronden, maar uiteraard het volle pond gegeven aan de situatie in Nederland. Een situatie, die dat blijkt wel uit de hieronder volgende cijfers als 'onleefbaar', zo niet als 'onmenselijk' mag worden geken merkt. Drijfveren Wat zijn de drijfveren om het land van herkomst te verlaten? Uit een door de onderzoekers ingestelde en quête blijkt dat voor 88 procent geld verdienen het motief is. Maar er is meer. Uit de grote verscheidenheid van andere motieven (er konden acht mogelijke motieven worden aangekruist en er werden gemiddeld vijf motieven gekozen) blijkt dat er twee typen migranten zijn. In de eerste plaats de beter geschoolden, die op jongere leeftijd hun land ver laten om 'wat te leren' of 'iets van de wereld te zien' en in de tweede plaats de analfabeten van het platte land, die slechts economische drijf veren noemden. Laatstgenoemde groep, tevens de grootste, heeft veel al een hogere leeftijd en noemt als motieven: 'Meer verdienen', 'Er was niet genoeg werk' en 'Voor de toe komst van de kinderen. Het inkomen in Nederland wordt dan ook ver hoogd door bijverdiensten in de vrije tijd. Veertig procent doet dit door middel van overwerk bij de eigen werkgever. Ondanks bijverdiensten is mede door het lage opleidings niveau het inkomen niet hoog. Het netto minimumloon voor een gehuwde man met twee kinderen lag tijdens het onderzoek (1973) op on geveer zevenhonderd gulden per maand. Het deel van het inkomen, dat naar Marokko wordt overge maakt, wordt in de studie 'indruk wekkend' genoemd: 26 procent van de ondervraagden maakt maximaal 45 procent van het inkomen over naar het gezin, 56 procent maakt 45 tot 60 procent over en 17 procent zelfs meer dan 60 procent. Onvrede Er blijkt een voortdurende onvrede te bestaan over de huisvesting. 'Als we ons realiseren dat 90 procent van de Marokkanen niet over een eigen kamer beschikt, kan een zekere on vrede met de huisvestingssituatie geen bevreemding wekken'. Niette min onderneemt 78 procent geen po gingen om betere huisvesting te vin den, door gebrek aan contacten en informatie. Bij het verkrijgen van woonruimte heeft 58 procent hulp ontvangen van het bedrijf; 25 procent van landgenoten. De afhankelijkheid van de ondervraagden van hun werkgever voor het verkrijgen .van huisvesting is een gevolg van het isolement ten opzichte van de Neder- landse samenleving, waarin deze ar beiders verkeren. In de paragraaf 'Invoeging in de Nederlandse samen leving' van het boekje, lezen we meer over dit isolement. Onder streept wordt hoe zeer de gastarbei der 'terzijde van de Nederlandse sa menleving verkeert'. Behalve in de werksfeer is het contact met Neder land en de Nederlanders gering. Hierbij speelt de taalbarrière de grootste belemmerende rol. Slechts twee procent spreekt 'goed' Nederlands, 54 procent heeft enige kennis, negen procent nauwelijks enige kennis en 35 procent heeft geen kennis van onze taaL Contact komt vrijwel niet tot stand: 70 procent heeft uitsluitend Marokkaanse vrien den. 23 procent heeft meer Marok kaanse dan Nederlandse en zeven procent heeft meer Nederlandse dan Marokkaanse vrienden. Tussen het beheersen van het Nederlands en het hebben van Nederlandse vrien den bestaat een duidelijk verband. Het contact met de Nederlandse sa menleving is overigens ook afhanke lijk van de Marokkaanse achter grond. omdat zij die een betere scho ling thuis hebben gehad, sneller Ne derlands spreken. De overgrote meerderheid (83 procent) geeft aan, liever in Marokko te verblijven dan in Nederland. Hierbij moet wel wor den aangetekend, dat het verblijf in Marokko voor deze arbeiders ver bonden is met het hebben van va kantie. Uit de studie blijkt eens te meer dat het een illusie is om te veronderstel len, dat de gastarbeiders hier hun ontwikkeling verbreden. De vrije tijd wordt slechts door acht procent ge bruikt om een cursus te volgen. Ge geven het feit dat de helft van de ondervraagden analfabeet is, is dit niet verwonderlijk. Over het alge meen wordt de vrije tijd met Marok kaanse vrienden doorgebracht. 'Win kelen' is daarbij een veelgenoemde bezigheid. Daarnaast geeft 66 pro cent op de bioscoop te bezoeken, 20 procent de dancing en 58 procent het café. Keuze nodig De onderzoekers besluiten hun studie met op te merken, dat de door hen onderzochte groep wellicht ster ker dan de arbeiders van andere na tionaliteiten beantwoordt aan het heersende beeld van de gastartj^ider. 'Hun opleidingsniveau is gering, het werk dat zij verrichten dienover eenkomstig eenvoudig en laag be taald; zij leven, ook fysiek-ruimte- lijk gezien, in vele gevallen terzijde van de samenleving en blijven ge oriënteerd op Marokko, nauwkeuri ger gezegd op de streek van her komst. Scholing en industriële erva ring doen zij slechts in bescheiden mate op en dit wordt niet alleen ver oorzaakt door de Nederlandse om geving, maar ook door een te laag aanvangsniveau in ontwikkeling. De auteurs zijn niet zo onbescheiden, dat zij menen met hun beperkte on derzoek 'dwingende beleidsadviezen' te kunnen leveren. Niettemin werpen zij enkele vragen op. Zou het niet wenselijk zijn een zodanig beleid te voeren, dat de hier verblijvende ar beider zich moet richten op terug keer dan wel op blijvende vestiging? Hiermede zou de onzekerheid, het gevangen zijn in een frustrerende tijdelijkheid kunnen worden opgehe ven. Op het ogenblik is de Marok kaan een 'ideale gastarbeider' voor alle partijen, behalve voor zichzelf. Hij komt alleen, stelt sociaal weinig eisen, verricht ongeschoold werk met een opvallende bedrijfsgebonden heid. Het achtergebleven gezin wordt met grote trouw vanuit Nederland onderhouden, hetgeen het land van herkomst een welkome stroom de viezen oplevert. De man zelf ver keert in een situatie, waarin hij noch in staat is terug te keren, noch zich zelf definitief in Nederland te ves tigen. 'Zonder te willen suggereren, dat de overheid de taak heeft iemand tot een keuze te dwingen, vragen wij ons wel af of het niet tot de taak van de overheid behoort een reële keuze tussen beide mogelijkheden te ope nen', aldus de auteurs. ROTTERDAM Het Rotterdamse gemeenteraadslid F. van Heezlk is met Ingang van 1 april benoemd tot directeur van de VW In die stad Hij volgt de heer A J. M. Schutter op. die na bijna 24 Jaar deze functie vervuld te hebben, om »*rondheids- redenen weggaat. Tot voor kort was de heer Van Heezlk gecommitteerde van het openhaar lichaam Rijn mond. Hij zal per 1 april ontslag ne men als lid van de gemeenteraad. DEN HAAG Marieke Blankestljn een Telemann-compositie demon- prljs in de categorie gevorderden v-an het zevende interscholatre mu ziekconcours van het koor Edith Stein College. De finale werd zater dagavond ln Dilligentïa gehouden er het was verheugend te kunnen vaststellen, dat het niveau van be hoorlijk gehalte was. Toch waren er ook te ie urs te Hingen. In de eerste plaats bleek de publiciteit voor dit conceurs op de middelbare scholen zodanig tekortgeschoten te zijn. dat de deelname aanmerkelijk geringer was dan ln het voorgaande con cours. Daarnaast was de program makeuze weinig baanbrekend bij de jeugd Er was het rocococoncerto van Jurrlaan Andriessen, het enige Nederlandse werk. Beide eerste-prijswinnaressen zul len in het volgend seizoen optreden met het Residentie Orkest. Terecht, viel hun ook deze eer te beurt. Marieke Blankestljn. leerlinge van het christelijk gymnasium 'Zorg vliet' speelde de Roemeense dansen voor viool van Bartók bijzonder spiritueel Teatske Kleyn van het tweede V.CL. toonde haar fijnzin nig muzikale kwaliteiten in compo sities van Hasselman en Salzedo. De tweede prijs ging naar klarinet tist Jules ran Hessen, hij mag te vens het volgend seizoen een lunchconcert in Diligentla verzor gen. Opvallend goed was de kwaliteit bij de beginners. De eerste prijs was hier voor de violiste Annet van Biezen van het Rijnlandse Lyceum, die deel uitmaakte van een trio. In een Telemannócompositie demon streerde zij niet alleen stijlgevoel, doch overtuigde zij ook door haar toon vorming, strijk techniek en mu zikaliteit. Bij de gevorderden had zij zelfs een uitstekende indruk kunnen maken. De tweede prijs was voor de harpiste Thea van Wlechn. De prijs van de gemeente 's-Gra- venhage. een platenbon voor de beste executant van een Neder landse compositie, werd terecht niet toegekend. Zelden kon men het over de gehele Knie zo eens zijn met de jury-uitspraken Theo Olof, Peter Bik. Ocker Toetenel. Piet Veenstra en Ruud van der Meer hadden in tegenstelling tot de Jury van vorig jaar weinig tijd nodig om tot deze juiste beslis singen te komen. door Adr. Hager VOORBURG Zaterdag 14 lebrua- ri wordt het 26 stemmen tellende orgel van de Oude Kerk in gebruik genomen, een gebeuren waar can tororganist Wim van der Panne met spanning naar uitziet. Tevens zal op deze avond, waaraan het Burgt- kerkkoor medewerking verleent, het door de gemeenteleden geschonken nieuwe front voor het koororgel worden aangeboden. Zaterdagavond werd het laatste kaarslichtconcert gegeven. Wim van der Panne vertolkte voor een zeker niet teleurstellend aantal toehoor ders de fantasie in f van Telemann. preludium en fuga in C ran Bach en koraal voorspelen van Walther. De vijand van iedere organist: de centrale verwarming deed ook op het koororgel zijn invloed gelden, doch Van der Panne had in de loop van de dag zoveel mogelijk alle kwalen bestreden. Met succes, zo kon men 's avonds vaststellen. De mezzo-sorpaan Maria Huizinga en het Telemann-ensemble uit Maassluis onder leiding van Meeu- wis Rebel liet in werken van Tele mann. Joh. Chr. en Joh. Seb. Bach, Heinrich en Haydn horen waartoe amateurs ln staat zijn. Er was spra ke van spontaan en levendig musi ceren en al waren de prestaties niet feilloos dat mocht men ook niet verwachten te waarderen viel het gebodene zeer zeker. DEN HAAG Het Tweede Kamer lid mevrouw Van Heel-Kasteel (KVP) heeft aan staatssecretaris Van Huiten (verkeer en waterstaat) gevraagd, waarom Nederland geen herdenkingspostzegel uitgeeft ter gelegenheid van het 200-jarig be staan van de VS van Amerika. Zij wijs. in haar vragen op de belangrijke historische banden die Néderlani met Amerika heeft. Bo vendien herinneert zij de staatsse cretaris eraan dat tal van landen in en buiten Europa ook herden kingszegels uitgeven. Van onze onderwijsredactle DEN HAAG Ruim achthonderd leraren krijgen wachtgeld uitbe taald voor een vroegere functie bij het avondonderwijs ondanks het feit dat ze nu een volledige (be taalde) baan in het dagonderwijs hebben. Met deze uitkeringen is een bedrag gemoeid van 4.6 mil joen gulden per jaar. Het gaat hier om 'verworven rech ten' die deze leraren volgens vroe gere regelingen hebben. Inmiddels zijn de regelingen op dit punt ge wijzigd. maar oude afspraken moe ten worden nagekomen, aldus het antwoord van minister Van Keme- nade op vragen vanuit de fractie van de Partij van de Arbeid in de Tweede Kamer. Je kunt daarom ook. niet zeggen dat het onredelijk is deze wachtgelden uit te betalen, ook ai is de situatie door de toene mende werkloosheid grondig gewij zigd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 6