Veiliggeld De nieuwe zomer- gidsen liggen klaar! Gaat u nog naar de sneeuw? De mensen van de Amro Bank weten er alles van. - Een reisverzekering, !zomeisidsen onontbeerlijk Thea Dijkstra (28) draagt de koffie binnen. Wij mompelen beleefd dank-u en blieven desgevraagd ook best een krakeling. Dan steekt Thea, gemakkelijk in haar praatstoel genesteld, van wal. „Waarom we nou uitgerekend Tunesië hebben gekozen? Tja, we wilden dit jaar 'ns iets héél anders. Iets ver weg, met veel zon en strand, helemaal verzorgd." „En iets dat toch betaalbaar is. De kinderen gaan nog niet naar school. Nu kunnen we dus nog vroeg in het seizoen als de prijzen lager liggen," vult echtgenoot Henk (30) aan. hocfiklekker Welke kant op? Europa Express Holland River Line LongRangeTravel Railtour Neckermann Rent-a-home Airtour Kadootjetoe! Wat kost skiën? Goede boekjes en adressen Eurocheques Ukuntnog op de latten Tijdelijke „allrisKs"- verzekering I i Bon voor Reservegeld? amro bank Thea Dijkstra kiest Tunesië. i> De kinderen des huizes, Monique (3) en Joost (5), hebben bliksemsnel hun limonade op. Ze zeggen nog even te gaan spelen. Thea neemt de draad van haar verhaal weer op. „Nu moet ik erbij zeggen, dat we eerst een paar avondjes hebben zoet- gebracht met een stapel reis gidsen die we van de Amro Bank hadden gekregen! Mensenlief, wat is er toch veel keus! Maar goed, in onze verlovingstijd waren we al een paar keer naar Spanje gegaan. Dus dat viel af. Daarna zijn we steeds op Ameland vol voorpret „Ze zorgen daar ook voor een kinderoppas: kunnen we dus ook 'ns 's avonds leuk met zijn tweetjes op stap. In dat hotel hebben ze ook een soort crèche waar de kinderen spelletjes kunnen doen, er is een leidster bij, en er staan bedjes. Ja, dat lijkt me erg leuk allemaal." Wij infor meren hoeveel zo'n vakantie I^V/ kosten zal. Henk: >>^„Wij gaan in de tweede ~en derde week van geweest Erg leuk, erg gezellig. En we hebben daar vaak vreselijk gelachen. Maar ja, het weer zat -L- natuurlijk niet altijd »- mee. Het blijft in /QkG L eigen land toch y u altijd maar boffen r als het zonnetje w x schijnt. Bovendien wilde Henk wel i 1 'ns wat anders. I Enikzehdan Met zonnebril meteen een hotel, niet te koken. Zo gezegd, zo gedaan. Wij kijken en vergelijken. Toen zagen we dat hotel op 'Djerba, u weet wel, dat eiland voor de Tunesische kust. Met zijn zon- gestreelde stranden, zoals er in die reisgids staat" Henk Dijkstra j staat op en speurt in de lectuurmand. Daar ligt de reisgids. „Hier heb ik 'm. Hotel Dar Jerba, daar gaan we naar toe. Vlakbij' het strand. Met 'Mïtbóek boetiekjes, een in slaap gevallen. kapsalon, cafeetjes en restaurants direct bij het hotel. Dus alles zit erop en eraan, om het zomaar 'na te zeggen." Thea, al kennelijk "mei, nog in het voor seizoen dus. Dan is het voor ons tweeën 818 gulden per persoon. in slaap gevallen. En speciaal naar dat hotel krijgen de kinderen op die datum 50% korting in plaats van 20%." Monique en Joost maken weer hun entree: „Mogen we nog een beetje limonade, mam?" Dat mag. Trouwens, wij zeggen tegen een tweede kopje koffie van Thea ook geen nee. Weinig dipgen zijn irritanter dan je vakantie verknoeid te zien door verlies of diefstal van je reisgeld. Vandaar dat we iedereen aanraden 't grootste deel in de vorm van veilige cheques mee te nemen, met daarnaast wat contanten. (Contant geld hebt u natuurlijk altijd nodig voor onderweg en direct na aankomst.) Wie in eigen land Euro cheques gebruikt, heeft daar meteen ook voordeel van in *t buitenland. En anders neemt u gewoon Amro reischeques mee, die u in de loop van de vakantie verzilvert. Die Amro reischeques luiden in harde guldens en zijn daardoor praktisch overal inwisselbaar. En wat 't voornaamste is: bij diefstal of verlies worden ze volledig vergoed. Zeer snel als 't moet Want daarvoor heeft de Amro de zgn. Teleservice in 't leven geroepen. U belt naar Amsterdam, nr. 283400 en van daaruit zorgt men dat er binnen de kortste keren geld wordt overgemaakt naar de dichtst bijzijnde bank in uw vakantie plaats. Bij de cheques krijgt u een folder, waarin precies staat wat u in zo'n geval moet doen. Het is nu weer volop de tijd om fijn plannen te maken voor een lente-, zomer-, of najaars vakantie. Keus te over. Want vele honderden bestemmingen in tientallen landen dingen naar uw voorkeur. Of u nu per vliegtuig, met uw eigen auto, per autocar, per schip of per trein wilt reizen. De ervaring leert dat vele mooie vakanties al vroeg in het jaar volgeboekt raken. Wij geven u daarom in overweging redelijk snel te beslissen. Juist nu is het aanbod nog vrijwel compleet In de ruim 260 Amro Banken die een aparte reizenafdeling hebben (u herkent ze aan het vrolijke Amro Reizen- vignet) liggen de reisprogram ma's weer voor u klaar. En onze reisadviseurs sta; klaar om u uitgebreid r van advies te dienen, in slaap gevallen* bereikt u de kleinste kan het nodige voor u reserveren. Uiterst comfortabele reizen per autocar, volledig verzorgd. Naar praktisch alle landen van Europa. Luxueuze Rijncruises op schepen die een vergelijking met internationale klassehotels aan de wal glorieus kunnen doorstaan. Speciale chartervluchten, .(./laag geprijsd, naar tal ^van steden in Canada en de Verenigde Staten. Specialist in vakanties trein. Snel en uitgerust d0' p jar var hij Zoz ope de een uk; per' .oh caa .me U vindt bij ons de nieuwste programma's van een reeks gerenommeerde reisorganisaties: Vliegvakanties en verre reizen. De hoogste kwaliteit voor de laagste prijs. Forse kortingen voor kinderen, soms zelfs tot 100%.' Kijk 'ns in de 132 pagina's dikke reisgids van Neckermann. Wilt u met eigen vervoer naar een eerste klas bungalow, chalet of appartement? Rent-a-home Thea en Henk Dijkstralekker niet koken. plaatsjes in Centraal- Europa. Als automo bilist kunt u ook alleen gebruik maken van de hotelarrangementen. Lijndienstvliegreizen' (in combinatie met inshapgcvalta. hotelverblijf) met gunstige tarieven. Individuele vrijheid in keuze van tijdstip van veitrek en duur van de reis. Als u bij de Amro Bank een zomervakantiereis boekt, dan krijgt u een aardige badtas die u ook als kussen kunt gebruiken. Gaan er bovendien kinderen mee, dan ontvangt u een forse opblaasbare strandbal. Misschien behoort u tot de gelukkigen die binnenkort nog van een wintersportvakantie gaan genieten. De nodige voor bereidingen zullen er nu zowat op zitten. Toch zijn er in de laatste dagen voor uw vertrek nog een paar zaken waar u aan moet denken. De Amro Bank wil er graag alles aan doen om uw 1. Spring niet zo maar in de auto. Inlichtingen over de toestand van de wegen op uw tocht is telefonisch te krijgen bij ANWB Vcrkeersr informatie.070 - 264455. 2. 's Nachts kan 't goed koud worden. Denk aan antivries voor de auto en vergeet de ruitensproeier niet. 3. Laat geen belangrijke papieren, kostbaarheden, diploma's e.d. thuis achter. Voor een paar tientjes per jaar heeft u 'n Amro safeloket. 4. Kijk uit voor zonne brand. In 't hooggebergte gaat dat veel sneller dan u denkt. 5. Denk aan sneeuw kettingen voor de auto. Op veel bergtrajecten zijn ze voorgeschreven. Ze zijn veelal in ons land te huur als u er tijdig bij bent. (ANWB kan adressen geven.) komende vakantie zo plezierig mogelijk te laten verlopen. Vandaar dat we nu nog even met u meedenken. Een paar prijzen, natuurlijk is er verschil tussen landen, plaatsen en seizoenen, maar 't onderstaande geeft enig houvast: - huur ski's per week f 35,-/f 75,- - huur schoenen per week 20,-/ 40,- - skiles per week 75,- - alg. abonnement op baantjes en skiliften per week f 50,-/f150,- ook bij de Amro hun reis boeken, kunnen overigens altijd een reserve-cheque van f 250,- mee krijgen. Pas als blijkt dat deze is gebruikt, moet men ervoor betalen. Speciaal voor mensen die meer over wintersport willen weten zijn er enkele goede boeken te noemen: 1. „Naar de wintersport", ANWB, f 11,95. 2. „Waarheen met de winter sport?", Dr. L. van Egeraat, f 10,50. 3. „DSV-Ski Atlas Alpen", uitgave Mair, f 36,50. Verder kunt u zich ook altijd tot de Nederlandse Skivereniging wenden, Wassenaarseweg 220, Den Haag (070 - 264426). Terwijl de verkeersbureaus*) van de diverse wintersportlanden up to date informatie over geschikte gebieden kunnen geven. meestal in Amsterdam De verkeerde vakantie geboekt hellende. spreekt voor zich dat dit zeker onder winterse omstandigheden alleszins aan te raden is. De Amro rekent f 104,-, voor 17 dagen, bij een catalogusprijs van max. f 12.000,- (de auto niet ouder dan 7 jaar). Een extra-stuk zekerheid kunt u nog verkrijgen door op de Amro reisverzekering de autopech mee te verzekeren. Voor f 20,- extra worden dan bijvoorbeeld ook uw kosten betaald, wanneer u door pech onderweg genoodzaakt bent 'n paar dagen in een hotel te zitten of van een andere reis mogelijkheid gebruik moet maken. Met Eurocheques heeft u altijd veilig geld bij de hand. In binnen- èn buitenland Reischeques heeft u daarom niet meer nodig. En als de nood aan de man komt door verlies of diefstal, is één telefoontje naar Amro's speciale Teleservice-nummer voldoende om u uit de brand te helpen. Voor wie er vlug bij is zijn er in februari en maart nog mogelijkheden genoeg om van de sneeuw te genieten. De Amro Banken met het vrolijke Amro Reizen-vignet weten er alles van.' Het is mogelijk om uw W.A.-verzekerde auto alleen voor de duur van uw vakantie „all risks" te verzekeren. Het pn hMHmmi Het is erg prettig om wat extra achter de hand te hebben. 't Komt immers nogal eens voor dat men tijdens de vakantie ontdekt krap bij kas te zitten. Of dat er ongelukjes gebeuren,die ter plekke geld kosten en pas na enige tijd door de verzekering <c vergoed worden. Neem daarom als wat reserve mee, in de veilige vorm van reischeques. Amro rekeninghouders die Als er één type vakantie is dat als het ware schreeuwt om een goede verzekering, dan is 't wel de wintersportvakantie. Neem het schoolvoorbeeld gebroken been. Dat betekent: met 'n ambulance naar de specialist, foto's maken, been zetten, gips, speciaal vervoer terug enz. Uit onze gegevens blijkt dat je zo aan f 1.000,- onkosten zit, terwijl f 3.000,- beslist geen uitzondering is. En ook de reis zeifis natuurlijk niefvan risico's ontbloot. Zeker Stuurt u mij het aangekruiste 1 vakantieprogramma thuis I (max. 2 aankruisen): Vliegreizen: Long Range" Travel (Amerika/Canada) Neckermann DAirtour/Ité als u met de auto gaat en denkt aan besneeuwde of bevroren wegen. Verre reizen: Neckermann Vandaar dat we hier met klem I Vakantiehuisjes: Rent-a-home op de speciale Amro reis- Treinreizen: Rail tour vérzekering voor wintersport- Busreizen: Europa Express gangers wijzen. Een verzekering El Rijncruises: Holland River die u niet alleen dekt tegen Eine persoonlijk letsel, maar ook tegen Naam- diefstal of verlies van reisbagage (ook van uw nieuwe ski's, om eens iets toepasselijks te noemen). En zelfs extra reis- en verblijfkosten door insneeuwen of lawines dekt deze Amro verzekering volledig. Terwijl in (Deze bon noodgevallen één telefoontje naar ineen Amro's verzekeringsnummer ongefran- 05200 -12021 voor pijlsnelle keerde financiële hulpverlening zorgt. envelop De prijs van dit brok stoppen zekerheid?. Als u gaat skiën: en adres- f 2,75, f 3,75.of f 4,75 per persoon. Straat:- I Plaats:. Ik ben wel/geen Amro-cliënt Wederom de verkeerde vakantie geboekt hebbende per dag, afhankelijk van de door u te kiezen verzekeringsomvang. Gaat u niet skiën, dan is het natuurlijk belangrijk goedkoper, nl. 0,85, 1,10off 1,60 per dag. Amro Bank, I Antwoordnr. 2523, A'dam.) u

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 8