Storm veroorzaakte grote houtschade Amerikaanse commissaris weg bij Vulcaansoord Vj l/IILIEBERICHTEN eiroet - Anti-terreurwet in West-Duitsland Krijgsmacht Kerncentrales Kissinger draagt functie over Prof. Wagen voort overleden 3e rr z ERDAG 17 JANUARI 1976 TROUW/ KWARTET 21 ervolg pagina 1 De leiding van de strijdkrach- in Libanon is hoofdzakelijk in len van christenen. Volgens eerklaring van de moslim-troe- rondom Damoer zou de chris- :e minister van binnenlandse Camiilile Ohamoe tot de machtaanval hebben opgeroe- Chamoens landhuis ligt ruim rhalve kilometer buiten Da- Volgens een woordvoerder Chamoens nationale liberale j hebben de moslimaanvallers tadje aan de oostzijde binnen- llen en daar een bloedbad aan- ht onder 30 vrouwen enkinde- UIT chtsovername ïese kringen in New York heb- de geruchten ontkend als zou jbanese leger de macht in het hebben overgenomen. De ge- ten waren in de wereld geko- door de gisteren door de nacht ondernomen acties, edeeld werd dat de neutraliteit luchtmacht vaststond aan- ook christelijke legereenhe- gebombardeerd waren die de noslims bewoonde stad Tala- >elegeren. jtie van de luchtmacht heeft m geleid tot de tijdelijke tg van de luchthaven van it. Telex- en telefoonverbin- met de Libanese hoofdstad n ernstig bemoeilijkt door de elijkheden. Ook dn Beiroet is m zwaar gevochten. Er kwa ak etten neer bij de gebouwen e Centrale Bank en bij het or van premier Kraami. Ook wijk waar tal van buiten- banken gevestigd zijn, wer- elle straatgevechten geleverd. woordvoerder van de politie arde dat alle ziekenhuizen vol n dat in die moslimwijk Ka- a bij branden vele doden zijn Karantina is dn de nacht onderdag op vrijdag zwaar kt door gewapende groepen len. Verder werd ook ge- in Zachie, de havenstad dn de omgeving van de jnse kampen Tel Zaater en Elbasja, in de christelijke eden van Beiroet en in dt» elijke provincie Akkar. Van een verslaggever DEN HAAG De or kaan, die in de nacfc van 2 op 3 januari a vrijwel heel Nederland huishield, heeft nar schattingen an Staatsbosbeheer 140.000 kubieke reter hout naar benedei ge haald. Dat zijn ruim een half miljoe* bo men. De grote den wrd het zwaarst geroffen: 85.000 kubieke meter hout kwam in de stormnacht in de vorm van afgebroken takken en omgewaaide bomen omlaag. De directeur van Staatsbosbeheer, ir. J. Verkoren, schatte de schade op 5 januari nog op slechts 75.000 kubieke meter, maar doordat over het hele land verspreid bomen zijn gesneuveld is dat bedrag aanzienlijk ho ger uitgekomen. een zeer brede baan over Europa heeft ge raasd, hebben de bos sen van Duitsland, Zweden en Denemar ken weinig te lijden gehad. Staatsbosbeheer verwacht dan ook dat de storm de internati onale houtmarkt niet heeft verstoord en dat het naar beneden ge komen hout zonder veel moeite in het kapplan kan worden opgenomen. rventie strijd van de afgelopen ouden 116 mensen zijn omhe en 250 mensen gewond. Het tal over de afgelopen negen den bedraagt nu meer ian Meer dan 18.500 mense nver- deze periode gewond. nemers in de Libanese hoofd- ijn van mening dat de verhe- van de burgeroorlog de druk Arabische landen vergroot el in te grijpen. Saoedi-Arabië jypte hebben ernstige kritiek efend op de recente blokkade le falangisten vain een aantal Ljnse kampen. TERBORG De enige commissaris van de haardenfabriek Vul- caansoon in Terborg, de Amerikaan W. M. Howard, zal op de bbi- tengewoie aandeelhoudersvergadering van 6 februari zijn functie neerleggm. Howard tal ook vertrekken als di recteur an Vulcaansoord. Formeel voerde le vennootschap Fiduciary Managenent de directie over Vul- caansocrd maar in feite was dit de heer K>ward zelf die de zeggen schap heeft over Fiduciary. Een commtsaris kan echter wettelijk niet ^gelijkertijd directeur zijn. Het ontslag van de Amerikaan houd verband met handelingen die volstrekt strijdig waren met het belaig van Vulcaansoord, en die vertreking van elke relatie wense lijk maakten. Howard was groot- aardeelhouder van Vulcaansoord en hefft gebruik makend van zijn machtspositie zijn 20.000 reste- r«nde aandelen tegen 75 per aan- ctel verkocht aan Vulcaan Finance, een volledige dochter van Vulcaans- iord in Zwitserland. De heer Ho ward heeft dit gedaan bulten me deweten van de Nederlandse direc tie van Vulcaansoord. - Inmiddels zijn twee nieuwe com missarissen gevonden, nl. de heren H. G. Pellikaan en A. Plugge. De heer Pellikaan was laatstelijk alge meen-directeur van Dikkers en Co en Stork Pompen. De heer Plugge is sinds 1 januari 1975 bedrijfsadvi seur van Vulcaansoord. Om de twee nieuwe commissarissen tegelijker tijd te kunnen benoemen is de aandeelhoudersvergadering uitge steld van 23 januari tot 6 februari. Volgens de Stichting Sociaal Aan deelhoudersschap hebben Howard en directeur Breedveld (die van de laatste aandelenverkoop niets wist) in totaal aan financiële transacties 3 a 3,5 miljoen gulden verdiend waarvan 2,5 miljoen ten koste van de vennootschap iels is de opperbevelhebber Syrische strijdkrachten in aangekomen om in het ct te bemiddelen. Generaal tt Al Shehabi kwam aan met latste vliegtuig dat nog kon yUr4n voordat het vliegveld van uur et gesloten werd. Inmiddels uur hij besprekingen gevoerd met uur lent Franjieh en andere poli- BONN (AP.UïPI) De Westduitse bondsdag is gisteren akko»rd ge gaan met de wet, die het openlijk steunen van terreurdaden s'.rafbaar stelt. De wet is met algemene stemmen aangenomen, ondanks de bezwaren die er tegen zijn geuit. De kritici menen dat de wet ge makkelijk kan worden misbruikt tegen schrijvers, journals ten of wetenschapsmensendie tchrijven of praten over politieke terreur. Om aan die vrees tegemoet te komen zijn d>e formuleringen van bepaalde artikelen wat gewijzigd. De wet bepaalt nu dat geschriften en publieke verklaringen die oproe pen tot geweld of instructies geven voor gewelddaden strafbatr zijn. De maximumstraf is drie jaar. Na deze versoepeling ging de linkervleugel van .de sociaal-democraten in de Bondsdag akkoord. Ook de CDU en CSU (de oppositie in /Vest-Duits- land) stemden voor de wet hoewel zij hem weer te soepel zonden. Vervolg pagina 1 De telegrammen zijn verstuurd naar aanleiding van de besluiten van de WDM-ledenvergadering van deze week om acties te gaan voorberei den. De vereniging van dienstplich tige militairen beschouwt de tele grammen. zo werd gisteren in 'n com mentaar gezegd, als een directe aanval van minister Vredeling op deze soldatenvakbond. 'Vredeling is zelf een heilloze weg op gegaan door onze eisen niet in te willigen en ons op deze wijze te intimide ren. Niet onze acties maar het fa lende personeelsbeleid van de de fensieleiding bedreigen het goede functioneren van de krijgsmacht", aldus de WDM. Het WDM-hoofd- bestuur neemt het Vredeling kwa lijk de spanning op de kazernes rond de compensatieregeling op te voeren met zijn dreigementen. Het bestuur zal doorgaan met de voor bereiding van acties, maar voor de ze uitgevoerd worden zal eerst de behandeling van de defensiebegro ting in de Tweede Kamer volgende week, worden afgewacht. Bekend is dat verschillende fracties zuilen proberen toch nog een deel van de compensatieregeling te redden. De algemene vereniging van Neder landse militairen (de tegenhanger van de WDM) keurt harde acties af. De ANVM wijst erop dat de defensieleiding er zelf ook niets aan kon doen dat de beloofde com pensatieregeling niet doorgaat, om dat dit een kabinetsbesluit was in het kader van de bevriezing van de lonen. DEN HAAG Kapitein ter zee L. J. H. Willinge van de Koninklijke Marine is met ingang van 26 janu ari benoemd tot adjudant van de Koningin. Zijn voorganger, kapi tein ter zee G. P. Slikker, is met ingang van die datum tot adjudant in buitengewone dienst benoemd. Vervolg pag. 1 ceerd, de inspraakmogelijkheid wordt op alle niveaus geopend. Het definitieve beleidsvoornemen van het kabinet kan dan pas in 1977 worden genomen. Daarom zei mi nister Lubbers gisteravond, dat het aanvankelijke schema dat voor zag in het inwerkingtreden van de drie centrales in 1985 'te krap' moet worden geacht. Hij zei erbij dat de raming van de energiebe hoefte in dat Jaartal Inmiddels met vijftien procent is verminderd. Intussen zal het kabinet een onder zoek laten instellen naar alle fasen van de verwerking van radio-actief afval. Zo zal een lnter-departemen- tale werkgroep samen met deskun digen bekijken, of opslag van radi o-actief afval in steenzoutformaties aanvaardbaar is. De kosten daarvan zouden ten laste moeten komen van diegenen, die het afval produ ceren. Een andere interdeparte mentale werkgroep zal nagaan, of de huidige o verheids-organisatie voor het toezicht op de kernenergie toereikend is. De werkgroep zal al over drie maanden rapporteren. De beslissing over de vaste oever verbinding over de Westerschelde is uitgesteld, omdat het kabinet dit wil bekijken in het geheel van de financieel-economische toestand van ons land. Bovendien zal de beslissing ook worden bezien in verband met het wergelegenheids- programma voor de bouw. Deze twee overwegingen zullen naast het belang dat een vaste oeververbin ding over de Westerschelde heeft voor Zeeuw-Vlaanderen, een belan grijke rol spelen. VAN LEZERS Adviseurs (12) De hoofdredacteur van Tr/Kw wijst er op dat ieder, 'die werkelijk be hoefte heeft om in contact te blijven met de werkelijkheid zou kunnen be ginnen methuisbezoek of evan gelisatiewerk te verrichten in een volkswijk van één van onze grote steden'. Accoord. Ik moge er als oud-pastoor van Amsterdam aan toe voegen dat dit werk allereerst een respectvolle houding tegenover de naaste vereist. Vijf regels verder schrijft de hoofd redacteur echter over zijn collega Dr. F. A. Hogendijk publiekelijk: 'Wij beschouwen hem al jarenlang als een tobber die elke week per soonlijk de inhoud van zijn weekblad op zijn vrije zondagmiddag voor de radio moet samenvatten om aan een dragelijk loon te komen'. De Heidelbergse Catechismus zegt in Zondag 43 aangaande het negende gebod dat God van ons eist 'dat ik mijns naasten eer en goed gerucht naar mijn vermogen voorsta en be- vordere'. Hilversum H. Jonker Adviseurs (13) Het commentaar in Tr/Kw van 13- 1-76 over de adviseurs van Gulf heeft mij zeer geschokt. De hetze van bepaalde zijde tegen grote ondernemingen en hen die daarbij zijn betrokken, wordt door Uw geschrijf alleen maar gevoed. Ik denk dat de door U gewraakte honoraria in evenwicht zijn geweest met het gewicht der adviezen en de financiële risico's die dergelijke on dernemingen riskeren. Denkt U wer kelijk dat dergelijke honoraria zo maar achteloos worden weggege ven? Uw stellingname komt hierop neer, dat deze heren zich hadden behoren te distanciëren, terwille van de so ciale en politieke realiteit om hen heen. Ik denk dat de heer Roolvink beter dan U met de sociale en politieke werkelijkheid op de hoogte is, en het juist daarom nuttig oordeelde te adviseren. De adviseurs hebben beoogd een ver bindingsschakel te zijn tussen Gulf en de Nederlandse omstandigheden, ter vermijding van problemen, po litieke agitaties als de Uwe trotse rend. Ook op deze wijze mogen en moeten zij, ook naar die kant, bezig zijn te werken in een sfeer van harmo nie en samenwerking. Bodegraven H. A. van Dam Korte, duidelijk geschreven, liefst aan één kant getypte, brieven kunnen worden gestuurd naar: Secretaris Hoofdredactie Trouw/ Kwartet Postbus 859, Amsterdam. Bij publikatie wordt de naam van de schrijver vermeld. stellen zijn door de allicht vrij gerin ge 'netto-schnabbel' te vergelijken met het positieve sociaal-economi sche nut. Overigens past een ieder van ons het woord: 'de liefde is niet grof'. (Groot nieuws voor U, pag. 380». Assen B. Knol Adviseurs (20) Kortom: laten we niet oordelen voordat meer gegevens uit het huis houdboekje van de familie Roolvink bekend zijn. Krommenie P. IJff Adviseurs (15) De onafhankelijkheid, alsook de op dracht het landsbelang te dienen van de heer Roolvink is ongeloof waardig geworden gezien de forse betaling die hij van Gulf ontving. Wat te denken als het dezelfde heer Roolvink in een andere funktie ging om tienden van procenten loonsver hoging van C.A.O.-werknemers, ook ten behoeve van het landsbelang? De heer Roolvink heeft andere vrien den gekozen. We zijn benieuwd wat de AJt. nu doet. Heemsker G. I van der Wal Adviseurs (16) Bij de tegenwoordige stand van de techniek moet het mogelijk zijn, veilige en compacte ruwe olie zuiver aars te construeren. Iedere automobilist kan dan zijn ei gen olie brouwen. Want wel of geen Gulf-oil, gereden zal er worden. Bij een dergelijke kleinschalige olie industrie wordt brand, explosie en milieuversmering over heel Neder land uitgesmeerd de kamerleden wor den tot part-time veiligheids-inspec teurs benoemd dan kunnen ze alle maal meeschnabbelen. Tevens bevor dert dit het contact tussen kamer leden en kiezers. Landsmeer G. Fracy Adviseurs (17) 'Natuurlijk zou ik niet in de Kamer of in een Kamercommissie het woord voeren als die bepaalde onderneming het onderwerp van bespreking ls,' aldus de heer Roolvink. Maar is dat wel zo natuurlijk? Met welk doel heeft hij zich dan tot Kamerlid laten verkiezen? Toch niet om in die Kamer te zwijgen, maar om te spreken. En dan in het bijzon der over zaken, waarover je volledig bent geïnformeerd. Het is op zijn minst enigszins vreemd als volksvertegenwoordigers zich zelf in een bepaalde zaak (of meer dere?) het zwijgen opleggen en dat dan jarenlang zelfs voor de leider van de fractie geheim houden. Maasland C. Kopershoek Uw commentaar is mijns inziens uw blad onwaardig: niet zozeer vanwege de met de haren erbij gesleepte ar gumenten, maar vanwege de gehan teerde terminologie en stijl, die rond uit kwetsend is. Het hebben van een nevenfunctie veronderstelt niet steeds een belan gentegenstelling. Ten onrechte wordt er van uitgegaan dat deze bij voor baat aanwezig is. Het hebben van adviseus door bui tenlandse maatschappijen in Neder land en door Nederlandse maat schappijen in het buitenland is niet alleen gebruikelijk, maar bovenal verstandig. Zonder inbreng en erva ring van deze mensen zouden dik wijls grote fouten gemaakt kunnen worden, waarmee noch de samenle ving, noch de onderneming is ge diend. De openbaarheid van dergelijke func ties is mijns inziens niet onder alle omstandigheden vereist. Dit kan het beste worden beoordeeld door de groep waarmee of waarin een belan gentegenstelling kan onstaan. In hoeverre de A.R.-fractie hiervoor eigen regels wil stellen is in de eerste plaats een zaak voor haar leiding. Wassenaar J. A. Bakker Adviseurs (21) WASHINGTON (DPAÏ De Ame- rikaamse minister van buitenlandse zaken, Henry Kissinger, heeft het voorzitterschap van de regerings commissie voor de werkzaamheden van de geheiem dienst in het bui tenland overgedragen aan Brent Scoworoft, die hem al in november vorig jaar opvolgde als hoofd van de Amerikaanse nationale veilig heidsraad. Adviseurs (14) Als eenvoudig AR-stemmer kan ik niet inzien wat er nu verkeerd aan is dat de heer Roolvink een jaar- geldje van 27.000 gulden heeft aan gepakt van een Amerikaanse petro leumboer. Het gaat er toch hele maal om. wat de heer Roolvink met dat geld heeft gedaan? Wie zegt ons, dat hij niet de ene helft heeft afgedragen aan de zending en de andere aan die arme mevrouw met wie hij, als staatssecretaris meen ik, een jaar of wat geleden in Hil versum uit winkelen moest? De heer Roolvink zou best zo'n bij een evangelische volkspartij passend ge baar kunnen maken. Van een Ame rikaanse oliemagnaat hoef je zoiets niet te verwachten. Adviseurs (18) Bepaald ongepast vind ik uw com mentaar over de drie betrokken per sonen. Hebt u overboord gegooid wat er staat in de Catechismus Zondag 43 over 'mijns naasten eer en goed gerucht voorstaan en bevorderen'? Ik proef in het geschrevene iets van wraakzucht. 's-Gravenhage N. M. Laarman Adviseurs (19) Alvorens bij voorbaat negatief over de heren-adviseurs te oordelen zou het goed zijn vanwege de hoog geroemde openheid dat Roolvink c.s. het positieve resultaat van hun adviezen publiceerden. De fout om de bruto-vergoedingen zonder meer als uitgangspunt te kiezen, zou te her- Waaruit bestaan de onrechtmatig heden die de heer Roolvink begaan zou hebben? Nergens uit. Hij zou honorering hebben geaccepteerd! Welnu, dat is niet alleen zijn volste recht, dat is normaal. Of hij dit mag doen als kamerlid? Zolang zijn 'arbeidsovereenkomst' dit niet uitsluit, heeft hij daartoe het volste recht. Mag een gemeente raadslid zijn buurman nog een advies geven, mag een onderwijsdeskundige in zijn vrije tijd de gemeenschap dienen door artikelen en boeken te schrijven waarmee het algemeen be lang gediend wordt? Wie wordt daar voor niet gehonoreerd? Laten we toch a.u.b. nuchter blijven. In hoe veel bestuurskringen moet niet ter- wille van èen goede beleidsvorming een beroep gedaan worden op exter ne deskundigen. Dat de geleverde prestaties worden vergoedt is toch een volkomen eerlijke zaak? En wie is er geschaad door Roolvink? Rijssen H. J. Overweg DEN HAAG In het Diaconessen- ziekenhuis te Utrecht is op 89-jarige leeftijd overleden pro!, dr. H. Wa genvoort. Als opvolger van prof. dr. G. van der Leeuw werd hij in 1951 benoemd tot voorzitter van de raad en het bestuur van de Nederlandse organisatie voor Zuiver-Wetenschap pelijk Onderzoek (ZWO). In 1960 legde hij die functie neer, na enige jaren eerder met emeritaat te zijn gegaan als hoogleraar in de latijnse taal- en letterkunde aan de rijksuni versiteit te Utrecht. In Den Haag waren het vooral de studenten aan de school voor taal- en letterkunde, die zich onder zijn gehoor schaar den. Tot kort voor zijn dood heeft hij zijn wetenschappelijk werk kunnen voortzetten en bewust het werk weggelegd dat hij onder handen had toen hij zijn einde voelde naderen. Na een rouwdienst op 20 januari In het diaconessenziekenhuis te Utrecht, zal de begrafenis in de kring van zijn familie plaatsvinden. ging tatie 53 Maart je Friedson geboren 13 Januari 1976. Leo Aukes Annet van Melle Anne zegen getrouwd en nog nieuw. met onze kindpren, kleinkinderen, Broers en hebben wij onze 50e trouwdag mogen vieren d de dank. W. Onvlee-Miedema L. Onvlee om. 15 januari 1976. jelijk lenei ffd op 16-1-76 Mr. H. C. Nuyt en Drs. Jenneken Verschoor •avenhage atijnlaan 418. Hedennam de Heere op Zijn tijd uit ons midden weg mijn innig geliefde Man en onze zorgzame Vader Opa, Broer, Zwager en Oom Willem Frederik de Haan echtgenoot van Dirkje van Hoeven, op de leeftijd van bijna 72 jaar. Psalm 68:2 (berijmd). Genemuiden: Lienden: D. de Haan-van Hoeven J. de Haan J. de Haan-v.d. Sar Wim, Adriaan, Pieter nk aan de Here mogen we binnenkort geaen- onze Ouders Chr. A. Mensinga en A. Mensinga-Karssies geleden in het huwelijk traden. We hopen elkaar op 24 januari D.V. te vieren. :ig^Jheid tot feiicteren: zaterdag 24 januari van .30 uur in Restaurant "De Schaapskooi" 3 Delft. Harry en Heieen Solke en Elly Jeanet en Frank Margreet. Anita inuari 1976. uwstraat 19. lebruari 1976 hopen onze Ouders, Groot- en ecto >otouders hu J. de Bes !8f M. de Bes-Pieterman •Jarig huwelijk te herdenken, an dfaheid tot feliciteren op zaterdag 31 januari a s 6 30 tot 16.30 uur in het wijkgebouw "Focus" D^traat 50 te Den Haag. Hun dankbare kinderen, klein- en achterkleinkinderen, pg. januari 1976. Ifstraat 5. K. 357. Genemuiden: H. A. de Haan H. J. de Haan-Altena Wilfred. Henri A. A. Thiele-de Haan W. Tiele Alwin, William Fam. de Haan en fam. v. Hoeven. Genemuiden 16 januari 1976. Admiraal de Ruyterstraat 4. Gelegenheid tot condoleren van 's avonds 20.00- 21.30 uur aan het familieadres Adm. de Ruy terstraat 4. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden dinsdag 20 januari a.s. om 14.30 uur op de nieuwe begraaf plaats te Genemuiden. Vooraf wordt een rouwdienst gehouden in de Grafkamer, der Ned. Herv. Kerk. welke aan vangt om 13.45 uur. Indien u mijn Man en onze Vader de laatste eer wenst te bewijzen, wordt u verzocht tijdig aanwezig te zijn. Geen bloemen. Wij ontvingen 14 januari jl. uit Canada-On tario het droeve bericht van het overlijden van onze lieve Schoonzuster en Tante Alida Ruys weduwe van Jan van der Vliet op de leeftijd van 75 jaar. Zij ging naar het Vaderhuis met de vele wo ningen. Vuren: C. van der Vliet Huis ter Heide, Zeist: S. Need-van der Vliet Neven en nichten. De Here heeft gegeven, de Here heeft genomen Judith Marleen geboren 10-1-'76 overleden 10-1-'76 Wij hebben ons lief dochtertje en zusje op 14 januari in alle stilte gecremeerd. Dick. Adri en Esther van Sloten Niets zal ons kunnen scheiden van de liefde Gods, welke is in Christus Jezus, onze Heer. Vrijdag 16 januari, is op de leeftijd van 74 jaar. in haar Heiland ontslapen onze lieve Moeder en Grootmoeder Antje Bertha Valk-Spelt weduwe van Jan Alb'ertus Valk. Rotterdam: A. M. Schilder-Valk G. Schilder Esther Berend-Jan Vleuten: M. J. Valk C. E. A. Valk-Soeteman Jan-Al bert Liesbeth Pieter Lodewijk Zwolle: M. A. Duker-Valk W. H. Duker Jan Willem Marius Amsterdam, 16 januari 1976. Corr.adres: Thematerweg 3, Vleuten - Haarzuilens. De teraardebestelling zal plaatshebben dins dag 20 januari om 11.30 uur op de algemene begraafplaats aan de Bergweg te Bloemen- daal. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in de aula op de Bergweg. Heden nam de Here tot Zich mijn lieve zorg zame Vrouw, onze lieve Moeder en Oma Anna Jacoba Huigen echtgenote van P. Wassink, in de leeftijd van 73 jaar. „Maar ik vertrouw op U. Here, ik zeg: Gij zijt mijn God. Mijn tijden zijn in Uw hand." Psalm 31:15 en 16A Nijkerk: P. Wassink Voorthulzen: J. de Jong-Wassink H. de Jong Volker en Annette Breda: P. Wassink M. J. E. Wassink-L'Ortije Annemarie Nijkerk. 16 januari 1976. Kerkstraat 1. De rouwdienst zal worden gehouden dinsdag 20 januari 1976 om 13.30 uur in de Vredeskerk aan het Van Reenenpark te Nijkerk, waarna de begrafenis zal plaatsvinden om ongeveer 14.30 uur op de Algemene Begraafplaats te Nijkerk. Gelegenheid tot condoleren in een der zalen van de Vredeskerk vanaf 13.00 uur (vooraf gaande aan de rouwdienst). Liever geen bezoek aan huis. „De Vader heeft u lief, omdat gij Mij hebt liefgehad." Heden nam de Here tot Zich mijn dierbare Man, onze zeer zorgzame Vader en lieve Groot vader Willem Verhoef op de leeftijd van 85 jaar. Epe: E. Verhoef-van Spronsen Vlaardingen: N. J. Verhoef S. M. Verhoef-Nijenhuis (N.H.): Huizen: Zoetermeer: J. W. Verhoef K. Verhoef-Offereins G. W. M. Horn-Verhoef E. R. Horn Naarden: W. E. Verhoef P. C. Verhoef-Rippen en kleinkinderen. Epe, 15 januari 1976. Eper Veste flat 60. De rouwdienst wordt gehouden op dinsdag 20 januari om 10.45 uur in gebouw „Antenne" achter de Gereformeerde Kerk aan de Beek straat te Epe, waarna gelegenheid tot condo leren van 11.30 tot 12.00 uur. De teraardebestel ling zal plaats vinden om 13.30 uur op de alge mene begraafplaats aan de Naarderstraat te Hulzen (N.H.). Geen bloemen. Hoe lieflijk zijn Uw woningen, o Here der heerscharen! Psalm 84 1 Heden behaagde het de Here tot Zich te nemen onze geliefde Broer Pieter van der Maas echtgenoot van J. J. van 't Veer, in de leeftijd van bijna 70 Jaar. Oost-Souburg: W. Deurwaarder van der Maas J. M. Deurwaarder Zierikzee: W. van der Maas J. van der Maas-Hoek Dordrecht: Barneveld: Barendrecht: A. van der Maas-Vos M. van der Maas J. J. van der Maas-Vos J Berkman-van der Maas P. C. Berkman Goes: Schoonhoven. 14 Januari 1976. J. van der Maas P. van der Maas-Rotte In plaats van kaarten Heden ls van ons heengegaan, met de woor den: ..De Heer is zo getrouw als sterk Hij zal Zijn werk voor mij volenden". (Psalm 138) onze lieve Zuster, Schoonzuster en Tante Agatha Lankhoorn weduwe van Willem de Liefde in de ouderdom van 82 jaar. Uit aller naam: E. H. Lankhoorn sr. Hilversum, 15 januari 1976 Huize .Elvira" Corr.-adres: Populierenweg 27, Amsterdam O. Liever geen bloemen De rouwdienst zal gehouden worden maandag 19 Januari a.s. om 12.15 uur In de rouwkamer „van Vuure" aan het Melkpad 21 a te Hilver sum. waarna de begrafenis zal plaats hebben tegen 13.00 uur op de Noorderbegraafplaats aldaar. Tot onze grote droefheid ls heden onverwacht overleden onze Collega L. J. van der Herberg Vennoot van Moret Gudde Brinkman Belastingadviseurs Zijn warme persoonlijkheid en vakmanschap zullen wij ln dankbare herinnering houden. Moret Gudde Brinkman Belastingadviseurs Moret Limperg Accountants Apeldoorn, 15 januari 1976 Prins Willem Alexanderlaan 1419 De begrafenis zal plaatshebben op maandag 19 Januari om 14.00 uur op de algemene be graafplaats aan de Ramsbrugweg, Wenum (Apeldoorn). Hieraan gaat vooraf een dienst van Woord en Gebed in de Geref. Kerk aan de Brinklaan te Apeldoorn, aanvangend om 12.45 uur. Gelegenheid tot condoleren ln de kerk vanaf 12.00 uur. Geen toespraken. Voor uw medeleven tijdens de ziekte en deelneming na het overlijden van mijn innig geliefde Zuster Heiltje Anna de Snater zeg ik u hartelijk dank. De belangstelling van zovelen heeft mij diep getrof fen. Gaarne wil Ik u hiervoor mijn dank en erkente lijkheid betuigen. A. M. de Snaljer Maassluis. Januari 1976 Jan Steenstraat 140

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 21