jOTING SCHOK VOOR BELGEN fong Oranje wil vel echt voetbal Uitslag loting Schaatsenrij dsters weer in kernploeg PSV en Den Haag: optimisme ivanche voor spel van A-elftal in Rome tegen Italianen ^K-stadions eel duurder ense coach cent bij NBB Europees kampioenschap voor landenploegen Jeugdelf tallen Europa Cup I Europa Cup II UEFA Cup Sijtje v. d. Lende en Annie Borckink terug Geen subsidie voor Haarlem Eindhovenaren tegen Hajduk Split, Hagenaren tegen West Ham United Russinnen voor interland in Assen Wimbledon beklad IS* ERDAG 15 JANUARI 1976 SPORT TROUW/KWARTET 11 onze sportredactie ICH Enkele jaren geleden een einde gemaakt aan de and-België traditie. De twee ijkse ontmoetingen die dik- met zeer veel sentiment wa- omgeven, werden als vaststaan- «tmoetingen van de lijst ge spt. Als er op de steeds voller lende agenda's plaats voor te en was. kon er nog wel eens Holland-België van af. D eUEFA TFA lijken aardig op weg een Ije te helpen bij het in ere tellen van de traditie, den Nederland en België voor wereldkampioenschap van 1974 elkaar gekoppeld in de voor- en. voor het wereldkampioen- p van 1978 was dat opnieuw geval en gisteren, bij de loung de kwartfinales van het Euro kampioenschap voor landen- s. werden opnieuw twee ontmoe- pn tussen beide landen op de bijgeschreven, rokken enkele Belgische offici- wit weg. toen bij de loting [rland als eerste getrokken Schrik die in lichte onstelte- omsloeg, toen inderdaad bleek dat nummer twee België was. Een Belgische radioreporter riep uit: 'Het is toch niet mogelijk, we sla pen met hen. En toch hebben we ze in 1830 uit België verjaagd'. België was in leder geval zeer ont steld. En coach Raymond Goethals Is dan altijd goed genoeg om de clown uit te hangen. Al deed hij het dit keer toch met een wat wrange ondergrond. De Belgische coach noemde het in eerste instan tie 'schandalig, ondenkbaar en be lachelijk'. Later verduidelijkte hij die woor den. Goethals bleek namelijk in niets meer in de eerlijkheid van de loting zoals die nu werd gehouden, met Nederland en West-Duitsland als beschermde landen, te geloven. 'Nederland en West Duitsland wil len de finales organiseren. Daarom kan er zo een loting uitkomen. Ja ik geloof dat er meer bij betrokken kan zijn. Joegoslavië en Rusland willen ook het eindtoernooi organi seren. Kijk, voor die landen is het slechts aantrekkelijk, als het eigen land ook meedoet. Het is een drie- toernooi en dan komt er financieel nogal wat binnen. Er staat veel op het spel'. Goethals had overigens wel voor speld dat het wel weer Nederland zou worden. Maar volgens de Belgi sche coach lag dat voornamelijk aan het feit dat hij gewoon goed is in het voorspellen van uitslagen van lotingen. Goethals zit met zijn Belgische elf tal op het ogenblik in een over gangsperiode. Was jarenlang An- derlecht hofleverancier, er is nu een wijziging in het voordeel van het door Ernst Happel getrainde FC Brugge opgetreden. Daar haalt Gahals nu al veel van zijn inter nationals vandaan terwijl hij enke le jong spelers daar als potentiële kandidaten voor de 'Witte Duivels' ziet. Vorig jaar haalde België in leder geval de kwartfinales van het Europees kampioenschap. Dat en de overwinning die kort na het we reldkampioenschap op een verzwakt Nederlands elftal werd behaald (1 0) noemde Goethals aan het einde van 1975 de wegwijzers naar een betere voetbaltoekomst voor de Belgen. Maar toch is bij deze nieuwe con frontaties met Nederland ook weer de twijfel in het hart van de Belg geslopen. Wat warrig concludeerde hij: 'Op papier is Nederland wat beter dan België. Nederland of West Duitsland gaat de finales organise ren. Nee, nee. dat wil niet zeggen dat ik niet geloof ln een zege op Nederland'. Ook bondscoach George Knobel keek verrast op van de koppeling die opnieuw tussen zijn elftal en dat van Goethals was uitgevoerd. 'Je vraagt je af, is het wel loting? Het is natuurlijk toeval, maar wel onbegrijpelijk. Het is geen schok'. Knobel vertelde veel. zo niet alles, van het Belgische voetbal af te weten. 'Ik ken het Belgische voet bal uitstekend. Ik ben even goed in België als in Nederland georiënteerd mag ik wel zeggen. Ik ga op zater dag. als er tenminste in de Neder landse competitie niet wordt ge speeld altijd naar België toe om een wedstrijd te zien. Maar Ja. is dat een waarborg? Toen we met het Nederlands elftal in Polen waren zeiden de spelers tegen me dat ze nog nooit een trainer hadden ge zien die zoveel af wist van de tegenstander. En we verloren met 4—1'. Knobel toonde zich ook niet onge lukkig met de loting van Jong Oranje, dat in de kwartfinales die gisteren werden bereikt. Schotland als tegenstander ontmoet. Knobel: 'Het is een goede confrontatie met het Britse voetbal, zeker omdat wij in de kwalificatiewedstrijden voor het wereldkampioenschap tegen Noord Ierland moeten spelen'. Wel begreep Knobel dat hij niet met hetzelfde Jong Oranje zoals dat gisteren tegen de Italianen speelde, zal kunnen aantreden te gen de Schotten. Knobel: 'Dat is logisch. Jong Oranje blijft een kweekvijver. Daarin worden de 'vis sen' regelmatig ververst. Sommigen stromen door. anderen gaan terug. Die blijken tenslotte niet meer te zijn dan een goede clubspeler. En om dat te kunnen ervaren bestaat juist Jong Oranje'. IE Jong Oranje heft in Rome revanche genomen voor de kwartfinales van het toernooi om Europese jeugdkampioenschap. De revanche lag niet alleen opgesloten in het resultaat van 11 r zat vooral in de speelwijze van de ploeg, die voor bijna 50.000 toeschouwers, zeer positief voet- ïeeft gespeeld. Dit elftal met in de spelerskern bijna de helft van het A-elftal, kreeg niet zoals zeven weken geleden rot fruit en een striemend fluitconcert over zich heen. ifkeuring van het publiek was keer voor de jonge Italianen, vooral na rust volledig werden troefd door Nederland bij wie Peters. Frans Thijssen en Adrie Kraay zich, misschien ten ÜENOS AIRES (SID/UPI) Door de economische crisis een inflatie in eigen land m ruim 200 procent zijn de ten van het eindtoernooi n het wereldkampioenschap letbal 1978 in Argentinië nmerkelijk hcger geworden Kt de oorspronkelijke bere- eplngen hadden voorzien. heeft het ministerie van Siale zaken vastgesteld dat kosten voor de verbouwing nieuwbouw van de zes sta ns Inmiddels verdubeld jn. In totaal zouden deze 'n 50 miljoen gulden bedra- De drie te vernieuwen adions (twee in Buenos Ai- s, een in Rosario) vergen k tien miljoen, de drie euw te bouwen stadions loröoba. Mendoza en Mar 1 Plata) ongeveer twintig iljoen. Maar deze laatste projecten worden voor grootste deel bekostigd >or de provinciale regerin- RLEM In Haarlem heeft de Tlamdse Badimiaitonboind een act afgesloten met de Deense' Steen D. Sörensen. Het con- heefit een duur van tweeënhalf Het is de bedoeling dat isen i nde eerste zes maanden zijn arbeidsovereenkomst zich oriënteren in de Nederlandse ilnton wereld. een Joke van Beusekom, Imre en-Rietveld. Marjan Luesken ob Ridder. Maar voor het ove- weet ik van het Nederlandes biniton weinig of niets', zei de lame Deen. lijn inwerkperiode zal hij zich namelijk gaan richten op de ding van trainers en coaches e training van de talentvolle Ispelers. Hij zal, in samenwer- met de NBB een driejarenplan fllen, waarvoor hijzelf ln ieder tot 1 Juli 1978 verant- delijk is. Indien daarna beide jen heil zien in een voortduren de overeenkomst zal Sörensen driejarenplan, dat erop gericht et peil van het Nederlandse ünton dicht bij de Europese e brengen, geheel afronden. i D. Sörensen. onderwijzer van >p. heeft sinds 1969 in zijn parttime-trainingen gegeven trainingscursussen ontworpen teorganiseerd. Hij behoort tot ogenaamde 'unioncoaches', van er in Denemarken slechts tien Sörensen. die door de Deense opspeler Ole Mertz in contact ekomen met de NBB realiseert wel dat zijn werkzaamheden in het seizoen 1976'77 enig ement kunnen gaan opleveren- overvloede, nog eens manifesteer den als volwaardige internationals. Toch heeft de jeugdploeg in dit duel ook zijn moeilijke perioden gekend. De Italianen waren aan het begin van de wedstrijd niet zoals de A-ploeg kansloos. Een overwinning van twee doelpunten verschil zou hen in de kwartfinales tegen Schotland brengen. En die zekerheid gaf hen kracht. In het eerste half uur werd het spel volle dig bepaald door de 'primavera', die aan de linkerkant keer op keer de Nederlandse verdediging binnen drongen. De ijver van de rechts achter Tardelli en middenvelder Sa la werd voortreffelijk aangevuld dank zij meesterbrein Antognoni en op hun weg naar voren lagen er weinig hindernissen, doordat de Van de Kerkhof-tweeling geen greep kreeg op de snelheid van handelen van de tegenstander en het inzicht van Antognoni. Juist een van diie twee, middenvel der Willy, kreeg de kans de Itali aanse golf dn te dammen, maar hij liet de mogelijkheid op de verras sende openingstreffer ongebruikt. Hij vroeg meer tijd dan Scirea hem wilde bieden. Onmiddellijk daarna leidde Italië met 1-0 doordat een pass van Pecci door het hart van de verdediging Paolo Publici be reikte. Rijsbergen kon de bal niet onderscheppen en toen de goed spelende rechtachter Arntz weg gleed sloeg hij in een reflex de bal voor de voeten van Publici weg. Publici nam de strafschop zelf en scoorde foutloos. Die treffer, moedgevend voor de primavera omdat zij in weerwil van hun overwicht en hun ijver weinig werkelijke kansen hebben kunnen scheppen, gaf de ploeg de macht door te gaan. Geleidelijk echter bleek dat die Italianen niet gewend zijn aan werkelijk krachtvoetbal en Thijssen en Peters kregen steeds meer een vastere greep op het mid denveld waar Antognoni kwalitatief onvoldoende secondanten had. Het laatste kwartier van- de eerste helft was dan ook al duidelijk voor de Nederlanders, die de rust ingin gen met de zekerheid dat de Itali aanse verdediging niet onkwetsbaar was. Een zekerheid die nauwelijks werd ondermijnd door het afkeuren van een buitenspeldoelpunt van Willy van de Kerkhof. De tweede periode is volledig be heerst door de Nederlanders. De Italianen, die in de eerste 45 minu ten als jonge honden hadden ge dold, lagen toen, om de vergelijking voort te zetten, met de tong uit de gif bek uit te hijgen. Slechts Antogno- ft ni bleef een gevaar, maar zijn werk werd ontkracht doordat hij een eenling was tegenover een elf tail, dat steeds meer in eigen kunde en mogelijkheden ging geloven. De ge lijkmaker van Kist, al na vier minuten,was het duwtje dat Ne derland vrijwel onkwetsbaar maak te. Het. was een schitterende voltreffer bovendien, waarvoor Arntz zon der meer schuldig aan het Italiaan se doelpunt de grondslag legde. Door een overtuigende tackle vero verde hij de bal op Publici, betrok Peters in de combinatie en kreeg de bal op de rechterflank terug. Uit zijn goede voorzet legde Thijssen de bal voor de voeten van Kist. die van de rand van het strafschopge bied formidabel uithaalde. Geen minuut later verving Knobel de licht geblesseerde René van de Kerkhof door Van Deinsen. En dat tastte de kwaliteit van Jong Oranje niet aan. Van Deinsen had het overigens wat gemakkelijker dan de PSV'er. Na de rust was Boni als tweede invaller voor de Italianen komen opdraven voor Pecci. De Italiaanse coach zette Boni in als rechter middenvelder en schoof de sterke Sala naar limks. Hij verbrak daarmee de sterke ketting die be stond tussen Tardelli, Sal, Antog noni en d'Aimlco. Nederland bleef, waar het mogelijk was. het tempo hoog houden, maar toonde zich zuinig op de bal en dat was gewenst. Net als ruim zeven weken geleden bleef de bal op nieuw vaak lang ln de ploeg, maar KEES KIST, maker van de gelijkmaker voor Jong Oranje, wordt hier de voet dwars gezet door Gaetano Scirea. achter iedere actie zat de duidelijke gedachte om te zoeken naar de mogelijkheid om aan te vallen. De ruimte daarvoor ontstond geregeld omdat de Italianen de prijs der uitputting betaalden voor hun in spanningen uit de eerste helft. Juist in die tweede periode bleek dat Jong Oranje ln de aanval nog niet de schaduwploeg van het echte Nederlands elftal is. Het elftal dat heerste in de verdediging, superieur was op het middenveld, was aan vallend nog te veel onder de indruk van de soms geniepige intimidatie- pogingen van de Italiaanse verde digers. De meer ervaren spelers, zoals Rijsbergen, Van Kraay, Pe ters, Thijssen en Willy van de Kerkhof waren daar niet van onder de Indruk. Integendeel. Jantje Pe ters ilep zel's tegen de volstrekt rechtvaardige gele kaart op, toen hij al te duidelijk liet blijken ook aanwezig te zijn na wat duw- en trekwerk van Mozzini. De Italianen echter hadden zijn aanwezigheid het nadrukkelijkst gevoeld toen hij na het eerste half uur met Frans Thijssen hun aanval op het mid denveld afbrak en daarmee de basis legde voor de goede wedstrijd van Jong Oranje. JONG ITALIë-JONG ORANJE 1-1 (1-0) 20r Pullict (strafschop) 1-0, 48: Kist 1-1. Scheidsrechter: Wohrer (Oost). Toe- schouwers: 50.000. JONG ITALIA: Felice Pullcl (Lazto)Tar delli (Juverutusl. Maldera (Milan), Sala (Torlino), Moaalnnl (Torino): Scirea (Ju- ventus). d'Amlco (Lazto), Antognoni (Fl- orenitflna); Grazianl (Torino), Pecci (To rino). Paulo Puüd (Torino). JONG ORANJE: Schellekens (NEC); Annitz (Go Ahead). Van Kraay (PSV), Rijsbergen (Peyenoord), Everse (Feyen- oord): Willy van de Kerkhof (PSV), Thijssen (FC Twente). Peters (NEC): Kist AZ'67Lubse (PSV). René van de Kerkhof (PSV). vervangen door Van Deinsen (Go Ahead). Nederland-België Joegoslavië-Wales Spanje-West Duitsland of Griekenland Tsjechoslowakije-Rusland Hongarije-Engeland Bulgarije-Joegoslavië Nederland-Schotland Frankrijk-Rusland Benfica (Port)-Bayem Milnchen (WDId) Dynamo Kiev (Rusl)-Saint Etienne (Fr) Hajduk Split (Joeg)-PSV (Ned) Borussia Mönchengladbach (WDId)-Real Madrid (Sp) Celtic (Schotl)-Sachsenring Zwickau (DDR) Sturm Graz (Oost)-Eintracht Frankfurt (WDId) Anderlecht (Belg)-Wrexham (Wal) FC Den Haag (Ned)-West Ham United (Eng) Dynamo Dresden (DDR)-Liverpool (Eng) Club Brugge (Belg)-AC Milan (It) CF Barcelona (Sp)-Levski Spartak Sofia (Buig) Hamburger SV (WDId)-Stal Mielec (Pol) De wedstrijden voor het Europees kampioenschap voor landenploe gen dienen gespeeld te worden in het weekeinde van 24 en 25 april en in het weekeinde van 22 en 23 mei. De jeugdploegen dienen hun wed strijden voor 2 mei afgewerkt te hebben. De wedstrijden voor de diverse Europa Cup toernooien dienen op 3 en 17 maart gespeeld te worden. VRIES (ANP) In een gesprek tussen leden van de Landelijke Technische Commissie (LTC), coach Gerard Maarse, KNSB-voor zitter Van Laar en de rijdsters Annie Borckink en Sijtje van der Lende, is de basis gelegd voor een nieuwe, samenwerking. Sijtje van der Lende en Annie Borckink. die afgelopen zondag eer ste en tweede werden bij het natio nale kampioenschap ln Groningen, besloten zich vandaag bij de kern ploeg te voegen, die zich in Vries voorbereidt op de landenwedstrljd tegen de Sowjet Unie komend wee keinde ln Assen. Na de wedstrijd tegen de Russin nen reizen Sijtje van der Lende en Annie Borckink met de kernploeg naar Inzeil waar de verdere voorbe reiding op de Olympische Winter spelen plaats vindt. Sijtje van der Lende heeft ook een vaste plaats gekregen ln de Neder landse ploeg, die op 21 en 22 febru ari ln Gjoevik deelneemt aan het wereldkampioenschap all round da mes. Haitske Pijlman, die in Gro ningen door diskwalificatie op de 3000 m niet in het eindklassement kwam, zal in elk geval deel uitma- HAARLEM De gemeenteraad van Haarlem heeft de aanvraag van de plaatselijke eerste divisieclub om toewijzing van een subsidie van 41.000 gulden afgewezen. Er waren 15 stemmen voor en 20 tegen. Het bestuur van de voetbalclub Haarlem had de subsidie al in mei 1974 aangevraagd als tegemoetkoming in het exploitatietekort van het sei zoen 1973-1974. Toe nde oliecrisis een nadelige werking had Van onze sportredactie ZÜRICH PSV en FC Den Haag, de twee overgebleven Neder landse representanten in de toernooien om de Europa Cups voor landskampioenen en bekerwinnaars, zijn niet bepaald diep onder de indruk geraakt van de uitslag van de loting voor de kwartfina les. Die loting werd gistermiddag in Zürich verricht. PSV treft op 3 en 17 maart het Joegoslavische Hajduk Split. FC Den Haag speelt op dezelfde data tegen de winnaar van de Engelse beker, West Ham United. - De Francalse Danielle Deber- beeft In Lee Gets (FRA) de sjalom gewonnen, die meetelt ae wereldbeker. ZIJ maakte over We manches een tijd van 102.60 den De Westdultse Monlka Bor- »erd tweede en de Francalse la Emonet derde. BAI, Middlesbrough heeft op terrein Manchester City versla- iet 1-0. Het was de eerste wed- voor de halve finales van het »l om de league cup. In een voor de derde ronde van het ïol om de Engelse voetbalbeker ly> won Norwich City van Roch- met 2-1. IJS Betty Stoeve heeft ln ton (VSTi gemakkelijk de twee- mae gehaald van het lnternatlo- prof-tennistoernool voor dames "n in de eerste ronde van de 'Kaanse Donna Ganz. zonder een af te staan: 6-0. 6-0. Er valt voor een loting voor de kwartfinales nauwelijks meer een wenselijke tegenstander aan te wij zen. Daarvoor zijn veelal te sterke ploegen over gebleven. Toch had PSV-trainer alle hoop gevestigd op de Franse kampioensploeg Saint Etienne. Rijvers heeft zelf bij Saint Etienne gespeeld. Toen de Franse ploeg aan Dynamo Kiev uit Rus land werd gekoppeld, bleef voor Rijvers nog een wens overeind: eerst uit spelen. Die wens ging wel in vervulling. En de tegenstander had eigenlijk nog zwaarder kunnen zijn. Hajduk Split staat op het ogenblik op de derde plaats in de Joegosla vische competitie. Verandering zal daar niet in komen voorlopig, want de competitie in Joegoslavië ligt tot enkele dagen voor de eerste wed strijd tegen PSV stil. 'Dat kun je een klein voordeeltje noemen', stel de manager Ben van Gelder. 'Maar er staat ook tegenover dat we Haj duk niet meer aan het werk kun nen zien'. PSV-trainer Kees Rijvers heeft Hajduk overigens onlangs nog wel aan het werk gezien. Hij zag de ploeg ln een vriendschappelijke wedstrijd tegen het Duitse Schalke. '04. De tweede trainer van PSV, Henk de Jonge, zag Hajduk Split in Brussel tegen de Belgische kampi oen RWDM. Beide trainers conclu deerden dat Hajduk maar weinig kansen nodig heeft om te scoren. Over het stil liggen van de Joego slavische competitie tot begin maart stelde Rijvers: 'Dan zijn natuurlijk ook eventuele blessure's wel gene zen. maar de kans is ook groot dat het wedstrijdritme helemaal weg is. Want dat vang je niet op met een oefenpartijtje of ln een toemooi'. Doelman Jan van Beveren ziet wel kansen. We komen zei weer lekker in vorm. dat is zondag wel geble ken. Persoonlijk had ik liever tegen Bayern München of Saint Etienne geloot'. Dat was ook de mening van de verdedigers Gerrle Deljkers en Kees Krijgh. Krijgh noemde uitschake- KEES RIJVERS: Hajduk heeft maar weinig kansen. I ling van RWD Molenbeek door Hajdijk een bijzondere prestatie. 'Gelukkig hebben we niet tegen Dynamo Kiev geloot. Die zien we wel in de finale'. Voor Willy van der Kuylen is het duidelijk dat de conditie perfect zal moeten zijn om een kans te maken tegen Hajduk. 'Daar werken we nu al aan'. Ralf Edström die Hajduk tegen Schalke zag spelen is erg opti mistisch. 'We maken zelf voldoende doelpunten en wanneer hun aan vallers stevige mandekking krijgen is er helemaal niets aan de hand'. De topper van de kwartfinales lijkt bij de landskampioenen de con frontaties tussen Borussia MUnchengladbach en Real Madrid. FC DEN HAAG Voor FC Den Haag-trainer Vujadin Boskov is West Ham United geen onbekende ploeg. Alsof hem de uitslag van de loting voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwin naars tevoren was ingefluisterd, be zocht Boskov in het kerstweekeinde Londen. Daar zag hij West Ham United tweemaal spelen. Boskov: 'De eerste wedstrijd die ik heb gezien was tegen Aston Villa. West Ham verloor met 14. Een dag later verloor de ploeg ook van Ipswich Town (12). Toch heeft West Ham veel indruk op mij ge maakt. Het is een goede ploeg. Een Jonge ploeg ook. Vooral de wed strijd tegen Ipswich was erg goed. West Ham nam veel risico en speelde puur aanvallend voetbal. Ik vind het overigens geen typisch Engelse ploeg. West Ham speelt an der voetbal dan de meeste Engelse ploegen. Ik geloof dat wij de halve finales kunnen halen. Zeker als wij zo spelen als in de competitie wedstrijden tegen PSV. AZ'67. en FC Amsterdam. In elk geval belooft het in Den Haag een groot spekta kel te worden'. Die mening was ook Herman Chou- foer, namens FC Den Haag aanwe zig bij de loting, toegedaan. 'Het is om sportieve reden niet de eerste tegenstander, die we ons wensten. Ik ben echter blij met West Ham United, omdat het thuis een spek takelstuk kan worden. Ik verwacht veel publiek'. En over de kansen van zijn ploeg:-Tn principe is iede re tegenstander te overwinnen'. UEFA BEKER De ploeg die AJax ultschakkelde in het toernooi om de UEFA Cup. Levskl Spartak Sofia, staat opnieuw voor een krachtproef ln de kwartfi nales. CF Barcelona, de ploeg ven Johan Cruijff en Johan Neeskens en trainer Hennes Weiswetler is de tegenstander van de Bulgaren. An dere toppers tn dit toernooi zijn: Dynamo Dresden-Liverpool en Club Brugge-AC Milan. ken van de Nederlandse afvaardi ging naar de wereldkampioen schappen sprint op 6 en 7 maart ln West Berlijn. Zowel Sijtje van der Lende als Haitske Pijlman zijn ook verzekerd van een plaats in da Nederlandse damesploeg die op 15 en 16 maart in Alma Ata in de returnwedstrijd tegen de Sowjet Unie uitkomt. SJOEBREND Tijdens internationale wedstrijden in Hamar heeft de Noor Amund Sjoebrend het Noorse record op de 3000 meter verbeterd. Sjoebrend, die de hele Russische elite voor bleef, noteerde een tijd van 4.11.8. Op de 500 meter ging de zege naar de Rus Nicolai Koezmenko in 40.1. Hier werd Sjoebrend samen met zijn landgenoot Johansen en de Rus Lobanov gedeelde tweede in 40,3. KUNSTRIJDEN Na de korte kür voor paren gaat het Russische duo Irina Rodnlna- Alexander Zaltsev bij de Europese kampioenschappen kunstrijden ln Genève aan de leiding. Het paar heeft een voorsprong van bijna een punt op het Oostduitse duo Romy Ka.rmer-Rolf Osterreich. Het Russi sche paar Irina VorbJeva-Alexan<Je* Vlasov staat op de derde plaats. DEN HAAG De Russische ploeg voor de damesschaatswedstrijd te gen Nederland, die zaterdag en zondag ln Assen wordt gehouden, bestaat uit de volgende rijdsters: Loedmlla Ankoedlmova (nationaal kampioene 1974-1975), Vera Brind- sei. Tatjana SJelekova. Ljoebov Po- godajeva. Ga 11 na Nikitlna en Gali- na Stepanskaja. In de equipe ontbreken dames ais Tatjana Avertna, Ljoebov Sadsjilco- va. Vera Krasnova en Loedmlla Ti to va. die in de Olympische stad Innsbruck zijn gebleven. Als trai ners zijn meegekomen Joeri Malik en Joeri SJIstjakov. Ploegleider Is Nikolai Prozenko. Het staat nog niet vast voor welk puntensysteem zal worden gekozen tijdens de landenwedstrljd. Scheidsrechter Sol wil hierover nog overleg plegen met Gerard Maarse en de Russische trainers. LONDEN (Reuter) Vandalen hebben gaten gegraven in het cen tre court van Wimbledon en de baan tevens met verf beklad. De politie werd Ingeschekeld zodra de schade woensdagochtend werd be merkt. Maar een duidelijke aanwij zing wie de dader(s) zou(den) kun nen zijn, ontbreekt. In augustus van het vorig Jaar on derging het cricket veld van Hea- dlngley een dergelijke 'behande ling'. Toen werd echter olie in plaats van verf gebruikt. Dat was In de periode van de testmatch tussen Engeland en Australië. De daders van deze wandaad voeren een actie voor de vrijlating van Georg Davis, die veroordeeld is we gens diefstal. Een van de actievoer ders ontkende echter dat zijn groep iets te maken had met de affaire op Wimbledon.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 11