Leiden is financieel nog altijd in nood Met groot vu urwerk de Sahara in KORT Haags college maakt haast met fietsroute Wateringen wil rondweg Eigen opvangcentrum daklozen in Zoetermeer Leidenaren in beroep tegen sloop Breestraat Meerderheid Delftse woningzoekenden wil niet naar Tanthof Onroerend goed-belasting wellicht met 15 pet. omhoog Bouw psychiatrisch centrum Oegstgeest in de knel gekomen Norfolk Line opent nieuwe dienst Engeland- Denemarken Schilderijenroof uit woning: waarde drie ton Krediet van 10 min. gevraagd Aanvraag voor subsidie ingediend Poortje uit 1625 wordt ingang tuin Prinsenhof Uitbreiding voor wijkmarkt Leyweg Vrouw beroofd Op weg naar Ghana met twee Landrovers DINSDAG 13 JANUARI 1976 REGIO DEN HAAG EN LEIDEN TROUW-KWARTET Van een onzer verslaggevers LEIDEN De financiële positie van Leiden is nog steeds slecht. Voor het inwilligen van een mini maal aantal nieuwe Leidse verlangens is volgens b. en w. de eerstkomende jaren een bedrag van 2 miljoen per jaar nodig. Het zou onverantwoord zijn te volstaan met een kleiner pakket voorzie ningen. Aan de gemeenteraad willen b. en w. voorstellen de tarieven van de onroerend goed-belasting niet met 10 procent te verhogen, maar met 15 procent. Een en ander blijkt uit gemeente lijke stukken, die de financiële ba sis vormen voor de Leidse begro- Van een onzer verslaggevers WATERINGEN Wateringen heeft een rondweg nodig. Dat is de mening van B en W van Wa teringen. Het plan voor een rondweg is al enige maanden in studie bij de Provinciale Water staat. Begin april wordt een rapport ver wacht over mogelijke tracés van de verlengde Lozeriaan. die via een gedeelte rijksweg 20 aansluiting moet geven op rijksweg 19 (Bene- luxtunnel-Ypenburg). Na april zal een inspraak-procedure op gang gebracht worden. In april 1977 zou den Provinciale Staten het tracé van de weg kunnen vaststellen. Do aanleg van de weg betekent volgens B en W een oplossing voor het probleem van het doorgaande verkeer. Voor het verkeer door Kwdm/tsheul geeft de nieuwe secun daire weg 11 geen aantoonbare ver lichting. Daarom is een andere (ge meentelijke) oplossing nodig. Het is noodzakelijk dat er gezien de grote invloeden van een rondweg een structuurplan komt. waarin de woningbouwplannen van de ge meente. de sanering van het cen trum en noodzakelijke groenvoor zieningen ln Kwintsheul een plaats krijgen. Zodra het Waterings" bouwprogramma voor de komende Jaren vastgesteld is zal een struc tuurplan ontwikkeld worden. OEGSTGEEST Door de vaststel ling van het bestemmingsplan Cen trum door de Oegstgeester gemeen teraad dreigt de bouw van een kin derpsychiatrisch centrum ln de knel te komen. Op verzoek van Rijkswaterstaat heeft de raad de grens voor nieuw bouw op het 'kliniekenterrein' tus sen rijksweg 44 en de Endegeester- straatweg een andere plaats toebe deeld dan de bedoeling was. De stichting kinderpsychiatrisch cen trum "Curium* is bij haar plannen voor nieuwbouw echter uitgegaan van de oude grenzen. Daardoor dreigt de bouw van het centrum onmogelijk te worden. B en W van Oegstgeest willen alles in het werk stellen om de nieuwbouw veilig te stellen. Zij hebben hiertoe de me dewerking van Gedeputeerde Sta ten nodig. Als de raad akkoord gaat zal wethouder Thorn (openbare werken en ruimtelijke ordening) in februari op het provinciehuis mede werking bepleiten. Nog deze maand geeft het ministerie van volksge zondheid toestemming voor de bouw van het kinderpsychiatrisch centrum, zo wordt verwacht. SCHEVENINGEN De Norfolk Li ne ln Scheveningen, een dochete- rondernemlng van Unilever, heeft een dienst geopend tussen Enge land en Denemarken. Twee maal per week zullen in beide richtingen afvaarten worden verzorgd tussen het Britse Great Yarmouth en het Deense Esbjerg. Éénmaal per week zal er Ln belde richtingen een af vaart zijn van Middlesbrough en Esbjerg. aldus Unilever. De dien sten zullen worden onderhouden met de schepen, die de nu al be staande lijndiensten verzorgen tus sen Scheven Ingen en de genoemde Engelse havens. Met de opening van de nieuwe diensten en door zeven dagen per week afvaarten te onderhouden, kan Norfolk de be staande schepencapaciteit volledig benutten. DEN HAAG In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn uit een woning aan de A. Moonenweg ln Den Haag acht schilderijen met een gezamenlijke waarde van 328.000 gulden gestolen. Het kost baarste deel van de buit is een doek van Schelfhout dat volgens de eigenaar een waarde heeft van 260.000 gulden. De inbrekers zijn de woning binnengedrongen door een bovenlicht open te breken en daar door te kruipen. ting voor 1976. Het gaat in die stukken om het 'financiële kader' en het "invullen van de investe- rings- en intensiveringsruimte' (het treffen van nieuwe voorzieningen en het uitbreiden van bestaande). De financiële toekomst van Leiden blijft somber, meent wethouder drs. H. van Dam (financiën). Met veel pijn en moeite hebben B en W een lijst van prioriteiten vastgesteld. De meeste aandacht wordt opgeëist door de renovatie van woningen, de aanpak van de binnenstad en de achtergebleven groepen in de Leid se samenleving. De gemeentelijke dienst financiën had voor nieuwe noodzakelijke voorzieningen een bedrag van 1.5 miljoen per jaar becijferd. Een ui termate minimaal pakket vergt echter 2 miljoen, naar de mening van drs. Van Dam: Daarom zal verhoging van de nieuwe onroerend goed-belasting (die straat-, riool-, grond- en personeel belasting ver vangt) met 15 procent nodig zijn. Dubbele druk De dienst financiën had 10 procent aangenomen. In december van vo rig jaar heeft de raad al besloten tot het verhogen van de energie tarieven- Naar alle waarschijnlijkheid zal Leiden ook de komende jaren aan gewezen zijn op extra geldelijke bijstand van het rijk. In 1978 moet opnieuw gesproken worden over de bijzondere uitkeringen, die Leiden ontvangt en resulteren in streng toezicht van het rijk op het ge meentelijk doen en laten. De gemeenten komen onder een dubbele druk te staan, zo verwach ten B ea W van Leiden. Dat is te wijten aan de grote problemen, die de lagere groei van het nationaal inkomen met zich mee brengt voor het vaststellen van de rijksbegro ting. Want. aldus B en W, de ge meenten zien hun inkomsten min der groeien en krijgen bovendien belangengroepen op bezoek, die datgene, wat het rijk niet biedt, van de gemeente willen krijgen. Personeelstekort -Leiden zal blijven streven naar het herverdeling van de bedragen, die uit het gemeentefonds naar de ge meenten gaan, en het verwerven van zoveel mogelijk subsidies. Met spanning wordt gewacht op een Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Het college van b. en w. van Den Haag wil de de monstratie-fietsroute van Waldeck naar Mariahoeve, die waar schijnlijk de eerste van ons land zal worden, zo snel mogelijk gerealiseerd zien. ZOETERMEER De gemeente Zoetermeer krijgt een eigen op vangcentrum voor tijdelijk daklozen. De werkgroep die zich al enige tijd met dit probleem bezig houdt is daartoe omgevormd in de 'stichting Onder Dak te Zoetermeer'. Het opvangcentrum wordt gehuisvest in een pand aan de Dorpsstraat 161. Wethouder Van Dam aantrekkelijker regeling, die voor sociaal-zwakke steden in de maak is. Leiden is met de begroting voor 1976 veel toter dan andere gemeen ten. Een belangrijke oorzaak is het personeelstekort. Zo heeft de staf van de afdeling financiën, ondanks een meer dan normale inzet over een lange tijd. vertragingen in het maken van voorstellt n niet kunnen voorkomen. De financiële moeilijk heden maken het bij lange na niet mogelijk het aantal nieuwe mede werkers aan te trekken, dat de hoeveelheid werk eist. Ook via ver dere reorganisatie van het ambte lijk apparaat wordt een oplossing gezocht voor het personeelspro bleem. Om een herhaling van de onnodig tijdrovende begrotingsbehandeling van vorig jaar te vermijden hebben B en W voor een nieuwe aanpak gekozen. Donderdag komen de fi nanciële stukken aan de orde in de betrokken raadscommissies. De dag daarop stelen B en W de voorstel len aan de raad vast. Eind februari verschijnen de begroting, de bijbe horende nota van aanbieding en een informatief rapport. Na behan deling ln de vakcommdssies zal de raad de begroting in maart behan delen. Het bewerkstelligen van een eigen voorziening in Zoetermeer werd noodzakelijk door de stijging van het aantal vragen om onderdak. De werkgroep registreerde in 1973 35 verzoeken om hulp, ln 1974 steeg dit aantal tot 49. Het gaat hier meestal om mensen die om een konfliktsituatie ln het gezin de straat op gaan. In bijna de helft van de gevallen ging het om huwe lijksmoeilijkheden. De "Stichting Onder Dak' denkt bij de hulpverlening aan tijdelijk ver strekken van onderdak, voor een periode van maximaal zes weken. Wanneer echter zich verslaafden bij het centrum aanmelden kan er in de regel maar voorizen worden in een opvang van 24 uur. De begeleiding die deze hulpvragers nodig hebben is zo specifiek dat doorverwijzing noodzakelijk is. Ook leent de stichting zich er niet voor minderjarigen onder te brengen zonder de ouders hiervan op de hoogte te stellen. Naast het pand in de Dorpsstraat is het ook mogelijk dat bepaalde ge vallen gehuisvest worden op een geheim adres. De 'stichting Onder Dak' zal ge bruik gaan maken van vrijwilligers om de contakten tussen de pro bleemgebieden en het opvangcen trum te leggen. Deze vrijwilligers zouden dan gecoacht moeten wor den door een begeleidingscommis sie. In het opvangcentrum zelf zou het beheer in handen moeten zijn van een echtpaar. Overigens wordt het opvangcentrum eerst verbouwd voor het ln werking gesteld wordt. De werkgroep heeft enige tijd gele den al bij de gemeente en de com missie voor Bijzonder Regionaal Welzijnsbeleid een aanvraag voor subsidie ingediend. LEIDEN Drie inwoners van Leiden, verenigd in de Werkgroep Milieu beheer van de Leidse universiteit, zijn bij de Kroon in beroep gegaan te gen de voorgenomen sloop van enkelegebouwen aan de Breestraat. Dc pan den moeten wijken voor nieuwbouw van het kledingmagazijn C en A. De Derkgroep vraagt zich af. of de uitbreiding van C en A Leiden wel nodig is. Zo ja. dan zijn er elders mogelijkheden voor nieuwbouw, aldus de drie. Zij vinden de met sloop bedreigde panden uit cultuurhistorisch en stedebouw kundig oogpunt van groot belang. De vrees ,dat C en A bij weigering van de sloopvergunning de gemeente Leiden zal verlaten, is volgens het drietal ongegrond. Het besluit van minister Van Doorn (CRM) toestemming te verlenen voor de sloop moet daarom vernietigd worden, zo zeggen zfj. DELFT Als de gemeente raad zijn goedkeuring ver leent zal de ingang va n de tuin van het stedelijk mu seum 'Het Prinsenhof' aan het St. Agathaplein binnen kort worden verfraaid met een uit ca. 1625 daterend zandstenen poortje, dat nu nog in de tuin nabij het Klein Vrijenban staat. De ei genaresse, mevrouw Waller, heeft in verband met bepaal de jeugdactiviteiten in haar tuin besloten het monument niet op die plaats te handha ven. Zij heeft het poortje dat afkomstig is uit het pand Koornmarkt 48 (de tegen woordige openbare biblio theek) aan de gemeente te koop aangeboden. Vrees voor beschadiging van het poortje, dat is versierd met vruchten trossen en met bovendien het wapen Elsevier, is daarvoor het belangrijkste argument. B en W zijn van mening dat het poortje een waardevol historisch object is dat voor Delft behouden moet blijven. Met de verplaatsing is een investering van 10.000 ge moeid. Deze kosten vloeien voort uit het voorzichtig slo pen van het metselwerk, het opnieuw plaatsen van het poortje bij de museumtuin en de wijziging van het bestaan de toegangshek naar de tnin. In de doorgang zal een nieuw hek worden gemaakt, waar voor het materiaal van het bestaande hek kan worden benut. Zij stelt de gemeenteraad voor hiertoe te besluiten en bovendien een krediet van 10 miljoen be schikbaar te stellen. De raadscom missie voor openbare werken, ver keer en vervoer zal zich morge nochtend over het plan uitspreken. Zoals bekend worden de kosten door het Rijk vergoed. In dit be drag zijn niet opgenomen de bouw kosten van een tunnel ter plaatse van de aansluiting Albardastraat- Groen van Prinstererlaan. De kos ten voor voorbereiding, toezicht e.d., voorzover deze door gemeente lijke diensten en bedrijven worden gemaakt komen volgens B en W niet in aanmerking voor vergoe ding. Gezien het specifieke karakter van het project wordt hier nog nader overleg met het Rijk over gevoerd. Start Na goedkeuring door de raad kan met de start van de fietsroute wor den begonnen voor wat het onder deel tussen de Groen van Prinste rerlaan en Valkenboskade betreft. Tegen het plan voor dit traject zijn geen bezwaren ontvangen, welke een herziening van het ontwerp noodzakelijk maken. De reacties, welke zijn ontvangen ten aanzien van het overige deel van de route met name denkt het college aan de winkelstraten Weimarstraat, Piet Heinstraat en Theresiastraat vormen in het kader van de inspraakprocedure nog een punt van overleg met be-, langhebbenden, waaronder de win keliersverenigingen. De verhadering van het fietspad zal bestaan uit gekleurd asfalt. De rou te wordt aangekleed met bomen en struikgewas op de veiligheidsstrook tussen fietspad en rijbaan. Ook worden schuil- en stallingsmoge lijkheden aangelegd. Teneinde de route, die een zo rechtstreeks mo gelijke verbinding vormt tussen woon- en werkcentra en tussen woon- en winkelcentra, herkenbaar te maken worden ook speciale fietsrouteborden geplaatst. Waar dit maar enigszins mogelijk is krijgen de (brom)fietsers een eigen rij baan. Als de straatruimte dit niet toelaat worden tweerichtingsfiet- spaden aangelegd van 3.50 tot 4 meter breed. De kruispunten krijgen bijzondere aandacht. Het langzame verkeer zal die zonder conflicten met het auto verkeer moeten kunnen passeren. Dat gaat vooral met behulp van verkeerslichten en voorrangsrege lingen gebeuren. Van onze correspondent DELFT Slechts zes procent van de woningzoekenden in Delft (totaal 6.000) heeft een voorkeur voor wonen in de nieuwe wijk Tanthof. Dertig procent wil eventueel in deze wijk wonen en 64 procent vindt Tanthof geen wenselijke woonwijk. Deze gegevens maakte wethouder Kroon (CDA) gisteravond bekend in de gezamenlijke vergadering van de commissies voor stadsontwikke ling, verkeer en apenbare werken en maatschappelijke aangelegenhe- DEN HAAG Het Haagse college van B en W wil de wijkmarkt aan de Leyweg laten uitbreiden. Hierbij is gedacht aan het terrein op het middenvak van de Leyweg tussen de Wapserveenstraat en de Gene- muidenstraat. Hier zou elke dinsdag een markt gehouden kunnen wor den met in hoofdzaak levensmidde len, textielgoederen, bloemen, plan ten en huishoudelijke artikelen. Op dit terrein Is plaats voor ten hoog ste 30 standplaatsen. DEN HAAG Een man heeft maandag in Den Haag een 69-jari- ge vrouw onder bedreiging van een pistool beroofd van haar tas. De man zette de vrouw die op een bushalte stond, letterlijk een pis tool op haar neus en eistte haar tas op. De politie heeft later op de middag de tas teruggevonden. Er was deirtien gulden uitgenomen. Vijf tientjes, die ook in de tas zaten, had de overvaller over het hoofdg ezien. den naar aanleding van een gehou den enquête. Van de 6.000 woningzoekenden, een aantal dat nog steeds stijgt, zijn er tweeduizend geregistreerd als al leenstaanden, studenten en wer kende jongeren. Volgens de we thouder ligt er eeai voorstel van het Centraal Overleg Woningbouwcor poraties (COW) op tafel bij het college over de toewijzingsnonnen voor Tanthof, dat B en W nogal zwaar op de maag ligt. Het aantal umgenitdegevallen Is erg hoog, nl. 750, waarvan de meerderheid streeft naar een eengezinswoning. Wethouder Reijnen zag de door stroming in de praktijk mede gere aliseerd door een 'doorschuivings- ambtenaax". Over de inkomensposi tie van de woningzoekenden zei hij dat blijkens de enquête 49 pet niet meer dan 20.000 verdient (alleen staanden 73 pet). De eerste drie deelplannen waarover de commis sies zich uitspraken omvatten 652 woningen in Tanthof-Noord nabij het Station Delft-Zuid. 150 woon eenheden voor alleenstaanden en tweepersoonshuishoudens zullen in deze deelplannen worden gereali seerd, uitgaande van de nota van staatssecretaris Van Dam (volks huisvesting). De drie deelplannen zijn toegewezen aan de Delftse wo ningbouwverenigingen. Uitgangspunt van de indeling in de categoriën is de motie Stolker (PvdA) waarbij de hoogste prijs klassen uit het rapport van het Research nstdtuut voor de Wo ningbouw zijn komen te vervallen. ALGIERS Wie een reis door Noord-Afrika wil maken, zal zich zeer zorgvuldig moeten voorbereiden. Allereerst moet de auto in prima staat verkeren, maar je moet er ook rekening mee houden dat je reparaties zelf kunt uitvoeren. Op vele wegen zul je weinig of geen andere reizigers aantreffen en zeker geen garage. In ons geval betekende dit. ondanks de aanwe zigheid van technicus Loek Ro- meyn. dat twee artsen nog een week stage hebben gelopen ln de garage van een handelaar ln land rovers. Over wat men het beste kan meenemen op de lange reis. lopen de meningen nogal uiteen. Over twee dingen waren wij het echter wel eens. Wij moesten ten minste zoveel Jerrycans meenemen om per wagen 240 liter benzine extra te vervoeren, zodat wij een afstand van ruim 1.000 km. kunnen overbruggen. Even essentieel Is vol doende drinkwater. Regelmatig hoor je de meest afschuwelijke ver halen over Europeanen, die de weg verlaten en overleden door uitdro ging worden teruggevonden. Dus besloten wij om 100 liter water per wagen mee te nemen. Naast de persoonlijke uitrusting, waarbij je moet uitkijken dat het totaalge wicht niet de capaciteit, van de wagen te boven gaat, hebben wij in leder geval een stevige schep, wat groot vuurwerk om ln geval van nood alarm te kunnen slaan) en een kompas meegenomen. Tenslotte moesten wij ook nog tal rijke formaliteiten In orde brengen, zoals een internationaal kenteken bewijs en rijbewijs en visa-formu lieren. In ons geval kwamen daar nog bij de aanbevelingsbrieven van de Ghanase ambassades, de stichting Memisa, de GGD en het Internatio nale Rode Kruis. Vertrek Uiteindelijk konden wij op oude jaarsmiddag na een overweldigend afscheid, waarbij de Ghanese am bassadeur in ons land. dr. Djamsor, een afscheidsrede hield, vertrekken. De Delftse politie escorteerde ons tot aan de stadsgrens. Reeds toen bleek al dat wij ondanks de vele voorbereidingen enkele zaken ver geten waren. Bij het eerste tank station moesten er nog NL-plaat- jes op de auto's bevestigd worden en een zorgzame echtgenote bracht ons nog een zak vol vergeten was handjes na. Rijdende op de Van Brienenoordbrug vroegen wij ons af waar wij aan begonnen waren. De eerste etappe van onze rets, vla Parels naar Marseille, leverde, on danks onze zware belading, waar onder grote hoeveelheden medica menten. echter geen problemen op. Bij de douane In Marseille kregen wij een eerste Indruk van wat ons ln Algiers te wachten zou staan: een Algerijn, die ons de weg naar de Juiste haven zou wijzen, eiste hiervoor een honorering van 500 Franse francs (ongeveer 300). doch bleek na enig onderhandelen V.l.n.r.: Hans de Wall, Willem van de Kreeke, Loek Romeijn, Paul van der Velden en Arnold Verschuil b(j hun aankomst in Algiers. Op oudejaarsdag vertrokken uit Delft vier artsen, een so cioloog en een ingenieur ora twee nieuwe Landrovers als geschenk af te leveren bij het St. Patrick Hospital en het Elisabeth Hospital in Ghana. Over het verloop van hun reis en de aankomst in Kumasi. waar de voertuigen worden overgedragen aan de admini strateurs van genoemde zie kenhuizen, zulle n zij de ko mende weken meer vertellen. Vandaag hun eerste verslag over de reis. Deelnemers zijn Paul van der Velden, Hans de Wall, Carl de Wall, Loek Ro- meyn, Arnold Verschuyi en Willem van de Kreeke. Bij dragen voor deze Ghana-ac- tle, waarover onze krant op 30 december een artikel pu bliceerde zijn welkom bij Bank Mees en Hope, Oude Delft te Delft door overschrij ving op girorekening 29.917 onder vermelding 'Ghana-ac- tie'. ook bereid dit tegen de betaling van twee Hollandse sigaren te wil len doen. Bij de wilde zeereis bleek de eerste daad van teamgenoot Paul van dé Velden te bestaan uit het herhaal delijk over de reling uitgieten van de resten van de verorberde olie bollen en champagne. Wij bleken met onze eigen hutten tot de be voorrechte passagiers te behoren, 's Avonds troffen wij overal op het schip, in de gangen en paden, sla pende Algerijnen aan. die met min der comfort genoegen namen. De douane van Algiers is berucht om zijn lange wachttijden. Bekend zijn de vele verhalen van reizigers die drie volle dagen nodig hadden om de 38 stempels, die in sommige gevallen nodig zijn om Algerije binnen te komen, bijeen te krijgen. Maar onze rode kruizen op de au to's verrichtten hier wonderen: ter wijl links en rechts elke wagen tot op de draad uitgekamd werd, kon den wij op 3 januari zonder contro le passeren. De Sahara lag voor ons open! Kostersechtpaar In de kapel van de Paaskerk de Harmelenstraat an Den I werd zondagmorgen op harti ke wijze afscheid genomen liet. kostersechtpaar De Voi Het echtpaar was bijna zesU jaar in dienst van de IPaaskt gemeente. Ds. J. Vinkenbc wees er in zijn toespraak op het geen eenvoudige zaak is zo lang, zo veel en zo vaak rad de kerk bezig te zijn. 'De liejo De Vogel was een voortref fel gastheer en kerkbewaarder de Paaskerk zag als zijn twee jei huis'. We hebben, aldus ds. kenborg. enorm van hen gepro teerd zonder dat we ons dat bewust waren. Namens de meente kreeg de scheidende k< ter een gouden polshorloge inscriptie aangeboden. Liers politiebureau De afdeling De Lier van Rijkspolitie krijgt een nieuw b|id reau. Het nieuwe onderkomen geprojekteerd op een 900 vit kante meter groot terrein, ge L, gen naast het in aanbouw zijn ,ei gemeentehuis in de Hoofdstra n Al heeft de Rijksgebouwen dier haar toestemming gegeven, zal nog wel enige tijd di voordat de eerste spade de gro e in kan gaan. Het huidige poli: bureau wordt te klein voor ambtenaren van de Rijkspoli doordat in de loop der jrJ steeds meer agenten in i» groeiende De Lier werden ing deeld. T>ij Afrikaanse kunst 8 tal I k m de d oli In het Panorama Mesdag aan Zeestraat 65B in Den H lac wordt van vrijdag 16 tot en 1 el< zondag 25 januari een grote t M toonstelling gehouden van AI t kaanse kunst. De tentoonstellj !di is een initiatief van de WK wc Paters, missionarissen In Afri d Te zien en ook te koop zl1 hi onder meer ebbehouten beelód t van de Makonde-stam uit Ts) zania (zie foto) en prachide bronzen voorwerpen van de bo-stam uit West-Afrika. Voofele zijn er oude stukken, maski erg beelden, fetischen en diverse hei bruiksvoorwerpen uit geheel Al dt ka. De organisatoren hebb dr de verkoopprijzen zeer redd pe kunnen houden, zo blijkt uit i ds< mededeling van de Witte Pat» V De opbrengst van de expos m« komt geheel ten goede aan i 1 project Cesao, (centrum v lof economische en sociale stucfen voor West-Afrika). Het beofeak mensen te 'vormen', die da nig werkelijk kunnen bijdragen i de sociale en economische o wikkelingen van hun land. itti wet «n 75 jaar harmonie De Wassenaarse muziekvere ging 'Excelsior' bestaat dond dag 75 jaar. Zij is daarmee der oudste verenigingen van gemeente Wassenaar. Bij de richting in 1901 telde het t( LI nog stille en onbekende dor met 3700 inwoners slechts t" verenigingen: een Oranjeven ging en een afdeling van Hollandse Maatschappij Landbouw. Nu is Excelsior fcj(; van de 145 Wassenaarse vere h gingen. Behalve over een dor Ul harmonie en een boerenkj >eri beschikt de muziek veren igjen over een harmonie-orkest tijdens nationale concourlre] uitkomt in de hoogste afdeli e de vaandelafdeling. In de o»,' briek 'Tijd vrij' van de NC™( radio wordt donderdagavond zes uur aandacht besteed aa j6n jubilerende Wassenaarse vere ging. Onder leiding van hun t rigent Manus Brillemans voe ow 7H Ham Hof TVim^on-Hmm' zij dan het 'Concertino' Meindert Boekei op. Avicultura Btf Ito De kleindierenshow Avicultt die voor de 79ste maal gehou werd heeft dit jaar 12.000 kijk en kopers naar de Houtrustl P® len getrokken, hetgeen een s ging van 3000 bezoekers lx j®* kende ten opzichte van het v< ercl jaar. Ook de verkoopcijfers '*ei gen dit jaar behoorlijk, er Pav zelfs van een record gespro ®"c worden. Kochten de bezoeken h< 1975 voor 8000 gulden aan gels. konijnen en wat er al i ïro meer te zien is tijdens de J r 1 cultura, dit jaar besteedden voor 14.000 gulden. Het best trekt hieruit de conclusie het publiek steeds meer lieL"61 rechtstreeks van de fokker i dieren aanschaft. ster de i «cl En dan nog

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 6