Kamers van koophandel somber over toekomst Philadelphia bouwt ^"van'™" weer twee tehuizen kortgeding Bouwlokaties aanslag op 's-Gravenwoude A ff De Graanschuur ook vocaal een tehuis 5] tri Den Haag heeft al omstreden monument CRM wil subsidies voor Haagse wijken beperken a r In Haagse agglomeratie en Rijnland: In Leidschendam en Wateringen Delftse politie kent identiteit verkeersslachtof f er Fietsers uit India even in Den Haag Burgemeester Winkel van Nootdorp: Wethouder Van Hagen (wijkzaken) "til' ,v Aanleg Leidse Sumatrabrug nog onzeker Water bedreiging Haagse kunstwerken WOENSDAG 7 JANUARI 1976 REGIO DEN HAAG EN LEIDEN TROUW/KWARTET H6 ;NSD DEN HAAG In de Haagse agglomeratie lagen de omzetten in geld in 1975 bij ruim een kwart van de bedrijven beneden die van 1974, bij ongeveer de helft op ongeveer gelijk niveau en bij nauwelijks een kwart op een niveau van meer dan 10 pet hoger. De voorzitter van de Haagse Kamer van Koophandel, drs G. Brouwers, heeft dit gisteren in zijn nieuw jaarsrede gezegd. De netto-bedrijfs resultaten vertoonden dit ongunsti ger beeld door de kostenstijging in nog scherpere mate. Bij meer dan de helft der bedrijven waren de investeringen nihil (of bleven ach ter bij 1974). Slechts bij minder dan eenvijfde der bedrijven waren de Investeringen meer dan 10 pet hoger. Bij dit alles ging het de industrie en groothandel in het al gemeen nog iets slechter dan de kleinhandel en de dienstverlening. In het bijzonder gold dit voor de textiel- en schoenensector. In de grafische industrie en de uitgeverij was het 'grijs' wat minder donker, doch in de visserij daarentegen ging het uitzonderlijk slecht. Voor 1976 zijn de verwachtingen niet beter. Dit weinig opwekkende beeld, aldus drs. Brouwers, wordt primair ver oorzaakt door de were ld recessie. Wanneer het conjunctuurherstel zich ook in ons land gaat openba ren Is het volgens hem de vraag of ook de Haagse regio daarvan de weerslag zal ondervinden, afhanke lijk van de kracht, waarmee haar structurele achteruitgang wordt be streden. Deze achteruitgang uit zich vooral in een voortdurend afene- mende betekenis van handel en industrie. Wil de Haagse regio eco nomisch en dus ook maatschappe lijk levensvatbaar blijven, dan zal deze verschraling van de economi sche structuur met kracht moeten worden tegengegaan, aldus dra. Brouwer. Activiteiten De verbetering van de economische struktuur van de Haagse regio vraagt activiteiten op kortere en middellange termijn, aldus de KvK- voorzitter. Voor wat het toeristische en recreatieve bedrijfsleven betreft wees hij op de mogelijkheid de subsidieregeling toeristische accom modaties ook op het Haagse gewest toe te passen en op het actieve ciency mogelijk maken in de sa menwerking van de Kamer met Zoetermeer. Rijnland Drs. G. Brouwers weinig opwek kend beeld bevorderen van Internationale acti viteiten en vestigingen ln Den Haag. In het kader van het verstedelij- kingsbeleid noemde drs. Brouwers het noodzakelijk dat het bedrijfsle ven een doeltreffende Inspraak krijgt bij de bestemmingsplannen voor de reconstructiegebieden tn en rond de Haagse binnenstad. Drs. Brouwers onderstreepte verder de ongunstige economische ontwik keling van het bedrijfsleven ln de regio door een betere bereikbaar heid te keren. Volgens hem bewijst de recente uitspraak ten aanzien van rijksweg 14 in de Tweede Ka mer dat er geen Integrale visie op het probleem van de Haagse regio bestaat. De Haagse KvK-voorzitter uitte in zijn rede tenslotte lof aan het adres van de staatssecretaris van economische zaken, die heeft besloten de agglomeratie van de Haagse Kamer van Koophandel en Fabrieken uit te breiden met Zoe termeer per 1 Januari 1977. Volgens dis. Brouwer zal deze integratie een grotere mate van eenheid en effl- Het onderzoek, dat de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland heeft ingesteld naar de gang van zaken ln het Rijnlandse bedrijfsleven, heeft slechts één lichtpuntje opgeleverd. Dat betreft de ontwikkeling in de Rijnlandse grafische industrie en uitgeverij. Hier wist nog de helft van de bedrijven het omzetniveau te hand haven. waardoor toch nog 35 pro cent kans zag ook de winst op peil te houden. De" voorzitter van de Rijnlandse Kamer van Koophandel, de heer A. Koningsveld, kon over de overige bedrijfstakken slechts sombere me dedelingen doen ln zijn gisteren gehouden nieuwjaarsrede. De bol len- en bloementeelt bleven achter bij de toch al zo zorgelijke landelij ke ontwikkeling: ruim 80 procent van de bedrijven meldde een om zetdaling en ruim 90 procent een winstdaling. De Katwijkse visserij heeft zich 'desastreus' ontwikkeld. De vooruitzichten voor de Katwijk- se visserij zijn voor 1976 nog slech ter dan de gang van zaken in 1975 is geweest. In de metaalindustrie was de ontwikkeling zorgelijk, evenals in de metaalindustrie in de rest van het land. In de Rijnlandse textiel ging het nog slechter dan gemiddeld in de landelijke textiel industrie. Er is geen enkele reden tot opti misme. zei de heer Koningsveld in een samenvatting van de vooruit zichten voor het Rijnlandse be drijfsleven. Hij maande het be drijfsleven in zijn rede aan bij voortduring aansluiting te zoeken bij het verwachtingspatroon, dat de samenleving van het bedrijfsleven heeft. Dit verwachtingspatroon kan het bedrijfsleven beïnvloeden door het verbreden en verdiepen van het zicht, dat de samenleving op het economisch functioneren heeft. In Voorburg: Van een onzer verslaggevers LEIDSCHENDAM/WATERINGEN In februari van dit jaar wordt in opdracht van de Stichting Philadelphia aan de Gravin Juliana van Stolberglaan in Leidschendam begonnen met de bouw van een gezinsvervangend tehuis waarin twee groepen van dertien personen zullen komen te wonen. Tegelijkertijd wordt ln Wateringen begonnen met de bouw van een flat waarin een soortgelijk tehuis tussen de gewone woningen wordt ingepast. Er waren nogal wat weerstanden onder de bewoners van de Leid- schendamse wijk waarin het ge zinsvervangend tehuis geprojek- teerd is. Veel bewoners zagen de waarde van hun huizen zakken wanneer een aantal geestelijk ge handicapten tot hun naaste buren zouden gaan behoren. De heer Van der Kruk van de Stichting Phila delphia: 'We hebben de buurtbewo ners toen uitgenodigd een avond met ons te komen praten om be paalde vooroordelen uit de wereld te helpen. We hebben daar mensen binnen een uur zien omsmelten toen ze de juiste informatie kregen en met de bewoners van het tehuis gingen praten. Sommige wilden hun handtekening zetten om de bouw van het tehuis te stimuleren' In het gezinsvervangend tehuis ko men twee leefgroepen te wonen waarvan de leeftijd van de bewo ners variëren van 18 tot 65 jaar. Door die verschillende leeftijden wil de stichting bereiken dat een zelfde soort leefklimaat ontstaat als in een gewoon gezin met vader, moe der en de kinderen. Het personeel van de stichting werkt net als ln de andere tehuizen met wisselende werktijden en een vijfdaagse werk week. De twee leefgroepen wonen gescheiden onder één dak en heb ben gezamenlijke voorzieningen als een keuken, een opbergruimte, enz. De heer Van der Kruk schat de bouwkosten en de Inrichtingskosten van het tehuis ln Leidschendam totaal op anderhalf 4 twee miljoen gulden. In Wateringen wordt ln dezelfde maand begonnen met de bouw van een flatblok waarin een gezinsver vangend tehuis wordt gepast op een manier als nog niet eerder in de regio gedaan is. Het vier woonlagen tellende flatgebouw komt te staan op het Plein, op de plaats waar voorheen het politiebureau van Wateringen stond. DELFT De politie van Delft heeft gisteravond de identiteit kun nen vaststellen van de Jongeman, die zondagavond bij een verkeers ongeluk op de Brasserkade in Delft ernstig gewond raakte en la ter ln het Bethelziekenhuis ovér- leed. Het was een 16-jarige scho lier utt Delft. De auto. waarin de Jongeman reed. bleek te zijn gesto len. Gistermiddag nog had de poli tie het signalement van het slacht offer via het ANP verspreid. Over de lengte van het flat gezien krijgt de stichting de beschikking over de helft van de begane grond en de helft van de eerste verdie ping. Ook in deze flat komen twee groepen van dertien personen te wonen, die allemaal over een eigen kamer kunnen beschikken. 'We willen vooral in een flat niet met grotere groepen werken dan twaalf tot dertien personen om het idee van een woongroep te bewa ren. Wanneer je groepen van zo'n 25 personen gaat maken krijg je het Idee dat ze Iedere avond met elkaar aan het bruiloft vieren zijn', verklaart de heer Van 'der Kruk. Ook in Delft wil de Stichting Phi ladelphia zoals bekend een soortge lijk tehuis oprichten en wel aan de Roland Holstlaan. naast de. her vormde Marcuskerk. Ook daar zijn echter nogal watbezwaren van de omwonenden. De kritiek is daar echter vooral gericht op de bebou wing van een stuk groengebied. De heer Van der Kruk is van mening dat ook in Delft een aantal van de bezwaren na een gesprek wel zal worden weggenomen. Van een onzer verslaggevers VOORBURG Een aantal in woners van Voorburg heeft een kort geding aangespannen te gen het gemeentebestuur, met het doel de doortrekking van de Prins Bernhardlaan te voor komen. Het kort gedimg zal op 14 Januari voor de Haagse rechtbank dienen. De initiatiefnemers van het korte geding worden gesteund door de Voorburgse wijkverenigingen, die zich al geruime tijd verzetten tegen de verlenging van de Pr. Bernhard laan naar de Haagse Maan weg en de Noordsingel in Leidschendam. alsmede de aansluiting op rijksweg 12 (Utrechtse Baan). 'In het licht van de huidige opvat tingen over verkeer en milieu is de noodzaak daarvan niet aangetoond', aldus de wijkgroeperlngen. Hun aandacht richt zich nu vooral op het Da Costaplein, waar een groot aantal bomen moest wijken ten behoeve van de komende wegen aanleg. De Voorburgers, die het geding aangespannen hebben, vin den dat de werkzaamheden niet stroken met het geldende bestem mingsplan en met de bepalingen van de bouwverordening. Ook han delt de gemeente waarschijnlijk ln strijd met de kapverordening, aldus de wljkgroepen. DEN HAAG Twee schrijvers uit India. Shri Subash Panchi (25) en Shri Subash Azad (26) maken al drieëneenhalf jaar een fietstocht door de wereld. Sinds enige tijd zijn zij in Nederland, waar zij onder meer Den Haag 'aandoen'. Na een dikke 7300 ki lometers bereikten ze ons land. waar fietsers zo oordelen zij het nog niet zo slecht heb ben: eigen paden, vlak terrein. Tijdens hun reis probeert het tweetal, dat onder meer gespon sord wordt door de universiteit van Delhi, zoveel mogelijk te weten te komen over het sociale, economische en culturele leven van de landen en streken, waar zij binnen fietsen. Zij hopen in totaal tien jaar te fietsen alvo rens terug te keren om hun be vindingen op papier te zetten. Op het programma staan onder meer nog België, Frankrijk, Spanje, Noordafrikaanse landen, Suriname, Venezuela en Brazilië. Gevraagd naar een oordeel over Nederland: 'Het is goed, dat Ne derland veel hulp biedt aan ar me landen' en: 'We geloven, dat de mensen hier veel van politiek en hun Koningin houden'. Op de foto: beide fietsers op het Lange Voorhout. Van een onzer verslaggevers k X NOOTDORP In zijn nieuwjaarsrede tot de gemeenteraad heeft de Nootdorpse burgemeester mr. F. Winkel opnieuw het standpunt tLFA van de raad onderstreept dat de op het grondgebied van de ge- ^md; meente geprojecteerde bouwlokaties een wezenlijke aanslag zijn op het toekomstige recreatiegebied 's-Gravenwoude. Dot c Volgens de burgemeester is het merkwaardig dat in het rapport van de Studiegroep Hofpleinspoor lijn bijna in het hart van dit recre atiegebied een stad is geprojekteerd met 40.000 woningen. 'Nog merk waardiger is het dat de planologi sche vuistregel volgens welke deze woningbehoefteprognoses zijn bere kend, nog nimmer ln de openbaar heid zijn gekomen', aldus mr. Win kel. In zijn toespraak haalde hij enkele citaten aan uit een artikel van prof. ir. N. A. de Boer, direkteur van de Provinciale Planologische Dienst in Zuid-Holland getiteld: 'Het Haagse stadsgewest en het volle westen', waarin deze pleit voor het nemen van stringente maatregelen van ruimtelijke orde ning. Volgens de burgemeester ligt aan de bouwlokatierapporten de ge- dachtengang van de gekanaliseerde groei en niet die van de gekanali seerde uittocht ten grondslag. Mr. Winkel is het niet met prof. De Boer eens dat het huidige gebied tussen Delft en Pijnacker-Nootdorp niet de kwaliteiten van een open landschap zou hebben. Met name wijst mr. Winkel de kri tiek af dat het gebied niet ontslo ten zou zijn en niet de gelegenheid zou geven tot landschapsverbete ring. 'Het recreatieschap De Delftse Hout heeft plannen tot ontsluiting en verbetering van het landschap gereed liggen. Voorts levert de ko renmolen 'Wlndlust' aan de Oude- weg daaraan een reële bijdrage', al dus de burgemeester. Hij was van oordeel dat tot nu toe steeds is gètracht het specifieke karakter van de gemeente zo goed mogelijk te bewaren. Mr. Winkel maakte verder de kanttekening dat de ligging aan de Hofpleinspoorlijn geen enkele garantie biedt dat de vervoersproblemen daardoor kun nen worden opgelost. 'Een goed voor- en natransport naar en van een treinhalte Is in de praktijk belangrijker dan de treinreis zelf, maar blijkt ln verreweg de meeste gemeenten niet of nauwelijks te realiseren', aldus de burgemeester. prek P° flgen jsie ]Mli Roeibaan Voor wat betreft de aanleg van de ingekorte roeibaan in de Delftse Hout met een lengte van 2200 meter merkte mr. Winkel op dat de baan opnieuw met de kop in het relatief hoog gelegen gebied ten westen van de Noordeindseweg en met het langste gedeelte in de laaggelegen droogmakerij ten oos ten van deze weg is gesitueerd. Volgens hem zal dit 'andermaal' tot een belangrijke hoeveelheid extra grondverzet en dus tot hogere kos ten leiden. 'Ook de kwaliteit van de roeibaan zal volgens deze plannen achteruitgaan. omdat aan de noordelijke zijde diverse inhammen en kreken langs de oever zijn ge projekteerd. waardoor volgens des kundigen het stromingsgebied van de roeibaan ongunstig wordt beïn vloed'. Mr. Winkel ziet een oplossing in aanleg van de roeibaan tussen de bestaande Noordeindseweg en de Noordweg. verder weg van de rus tieke buurtschap Klein-Delfgauw. De baan zou in dit gebied meer gefaseerd tot uitvoering kunnen worden gebracht. bon< teni Zoetermeerse concertzaal aanwinst door Adr. Hager ZOETERMEER Er kan geen twijfel over bestaan, ook als concert zaal is 'De Graanschuur' een behoorlijke aanwinst. Reeds enkele dagen na de opening werd er plaats ingeruimd voor de culturele verenigingen van Zoetermeer. Van een onzer verslaggeefsters DEN HAAG Wethouder A- J. van Hagen (wijkzaken) heeft niet al te hoge verwachtingen voor wat betreft de toekenning van sub- E sidies voor de wijken dit jaar door het ministerie van CRM. B OT jlike mag] orde K>rd a m [AD 81 eti ni im idei et Jk ii 1 rote Maandagavond was het gezongen woord onder meer aan 'cantatedeo', gisteravond bracht de Stichting Culturele Raad een afwisselend programma. Hieraan werkten mee de christelijke muziekvereniging "Harpe Davids', de interkerkelijke zanggroep 'Rejoice', het interkerke lijk kinderkoor en jeugdzanggroep Zavaj en het Zoetermeers operette- koor Nuova Voce. De sfeervolle ruimte van de Graan schuur bleek akoestisch redelijk goed aan de te stellen eisen te kunnen voldoen. Ook voor de pitti ge klanken van Harpe Davids onder leiding van de hr. Lieuw-On werden mogelijkheden geboden. Het Ln 1970 opgerichte 'Rejoice' staat evenals Zavaj onder leiding van Tiny van der Net-van Rookhuyzen. Eerstge noemd koor zong onder meer Ave Verum van Mozart, met bekwame pianobegeleiding door Freek de Boer. de jeugd presenteerde het pu bliek werkjes als Swing Low en een Russisch volksliedje met spirituele begeleiding van Anton Goedman. Het wat overdadige programma be sloot met operetteklanken door Nu ova Voce, met Harry Holtman aan de vleugel, waarbij men ook de stap naar de opera waagde. Het was voor zowel de instrumen talisten als de vocalisten wel even wennen aan deze nieuwe ruimte, doch het bleek dat men er zich al spoedig thuisvoelde. Door de ver schillen in samenstelling en reper-i toire van de ensembles kreeg men een uitstekende indruk van de mo gelijkheden. te meer daar bleek dat alle uitvoerenden zich met veel in zet en enthousiasme op deze avond hadden voorbereid. Wel zal men er verstandig aan doen de achter grondgordijnen bij voorkomende ge legenheden weg te schuiven en de koren vooraan op het podium te plaatsen. De feestweek in de Graanschuur heeft de komende dagen veel te bieden, het loont wel de moeite met deze aanwinst kennis te gaan maken. Biljarten voor ouderen AMSTERDAM Vrijdagmiddag 9 januari begint een AMVJ-cursus 'bil jarten voor ouderen'. Stadhouderska de 7-9 te Amsterdam, tel. 184133. De cursus duurt twintig weken en staat onder leiding van Gerard Klin- kert. Dit zei hij Ln de gistermiddag ge houden vergadering van zijn raads commissie. Volgens de heer Van Hagen is dit gebleken uit zijn ge sprek met de staatssecretarissen van dit ministerie in december j.l. Het. werd de wethouder toen duide lijk gemaakt dat er weinig moge lijkheden zullen zijn voor het sub sidiëren door CRM van nieuwe pro- jekten. Volgens de heer Van Hagen wil CRM op korte termijn de her verkaveling van gemeente taken be spreken. •Staatssecretaris Meijer ls van me ning dat in bepaalde gemeenten projekten teveel op bepaalde wij ken worden geconcentreerd, waar door de overige wijken van die gemeenten in de kou blijven staan', aldus de wethouder. Mevrouw Otter-te Kolsté (CDA) vroeg of hierdoor de aatonomie van de gemeente niet wordt aangetast. De heer Van Hagen zei dat dit bepaald niet de bedoeling van CRM was. maar dat men wél mee wil praten over het waar en hoe verde len van de subsidies. De wethouder zei zich hierover niet al te druk te maken. Volgens hem zal de stads vernieuwing zoveel geld vragen, dat er voor de rest nog maar weinig of niets over zal blijven. Sion gebouw De heer Van Hagen was Iets posi tiever over de aankoop van het Siongebouw in het Transvaalkwar- tier. De onderhandelingen zijn weer op gang gebracht. Er is een basis Veel gekrakeel rond Plein 1813 Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Zoals de laatste maanden het ontwerp voor een Koningin Wilhelmina-monument in Den Haag vele tongen heeft losgemaakt, zo werd ruim 100 jaar fel gediscussieerd over een na tionaal monument, waarmee het herstel van de Nederlandse on afhankelijkheid (1813) herdacht zou worden. In het Gemeente Archief aan de Loosduinseweg is tot en met 31 Januari de expositie "Een omstreden nationaal monument, het monu ment op Plein 1813' te zien. Aanlei ding tot deze tentoonstelling is de huidige discussie over het ontwerp voor 't nationale monument Konin gin Wllhelmina. In tal van meest negatieve reacties 'kei- emnonumerbt' genoemd. Verwikkelingen Niet minder negatief was veelal het oordeel van de jury. die in de vorige eeuw de ontwerpen voor een Monument 1813 voorgelegd kreeg. Het peil van de inzendingen was vaak bedroevend laag, zo blijkt uit het juryrapport. Dat loog er niet om: Eenvormig en dor rijst het te kleine monument op zijn bekrom pen basis omliool l:rc\~ é*n der inzenders te horen. Een ander kon het doen met 'de uitdrukkingloze beelden op het onbehaaglijk voet stuk zijn te klein: aan de cylinder- vormige zuil, met schrale bekro ning en ondergeschikt aangebrach- ten lauwerkrans als band. ont breekt alle stijl'. De uitslag van de prijsvraag, die pas bekend werd na dat met veel feestelijk vertoon een eerste steen gelegd was. leidde tot veel verwikkelingen. Vooral het protestante deel der natie, dat meende exclusieve rechten te kun nen laten gelden op het monument, keerde zich tegen een ontwerp van de beroemde rooms-katholieke bouwmeester Cuypers, een der twee bekroonde ontwerpen. Het ander was dat van J. P. H. Koelman, hoofdleraar aan de Haagse Acade mie. en de Haagse gemeente-archi tect W. V van der Waeyen Peter sen. De strijd om het nationaal monument, werd beslsist ln het voordeel van beide Hagenaars, wier ontwerp Eben Haëzei uiteindelijk uitgevoerd werd. Dat bleek moeilij ker te zijn dan verwacht werd. want Koelman kon de beeldhouw- rken niet zelf vervaardigen. 5Wt ÉSBBP i I I V V", Het nationaal Monument Plein 1813 was in de vorige eeuw een bron van felle kritiek. Daarom werd dit werk uitbesteed aan een kunstenaar uit het rooms- n.0 gehate België. In 1869 werd het monument onthuld Ben deel van de Ingezonden ont werpen is door de makers ervan nooit afgehaald en bevindt zich ln het gemeentelijk archief, waar ze tot het eind van de maand dage lijks behalve zondag van 9.30-16 uur te zien zijn, samen met o.m. het jury-rapport en protest- geschriften. Verder zal er de film 'Met of zonder voetstuk' vertoond worden, waarin Openbaar Kunstbe zit laat zien dat meningsverschillen rond een nationaal monument niet nieuw zijn. aanwezig die kan leiden tot over eenstemming voor wat betreft de verkoop van het pand. J Mevrouw Glastra-Nijveld (PvdA) - vroeg de wethouder snel te beslis- sen welke wijk voor subsidie in aanmerking komt ln 1977. Dit jaar is het Zeeheldenkwartier aan de beurt. De heer Van Hagen maakte in de vergadering nog bekend dat hij door de Stichting Werkverband Op bouw Scheveningen (WOS) op de hoogte was gesteld van het feit dat deze Stichting geen prijs stelt op een werkbezoek van de commissie voor wijkaangelegenheden. De wet houder zei hierop dat hij de op merking had gelezen, maar dat het werkbezoek op 9 maart a.s. gewoon zal doorgaan. Van onze correspondent LEIDEN B en W voeren op dit moment besprekingen met de betrokken ministeries of de aanleg van de Sumatrabrug kan worden bekostigd via de rege ling aanvullende werken. De brug, waarvoor de Leidse ge meenteraad al in 1974 een crediet voteerde moet de verbinding vormen tussen de Rijndijk en het industrie gebied De Waard. Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land onthielden echter hun goed keuring aan dit raadsbesluit, verwij zend naar een subsidiemogelijkheid van dit project door het Rijk. Het college vond echter bij minister Wes terterp (verkeer en waterstaat) geen gehoor. In de vergadering van de raads commissie voor verkeer werd gister avond meegedeeld dat het resultaat voor de'besprekingen of de brug als aanvullend werk zal worden geaccep teerd eind februari bekend .wordt. De verwachting bestaat dat bij een positief resultaat de aanbesteding toch nog wel enkele maanden zal duren, omdat technische problemeD nog een hinderpaal vormen. De commissie economische zaken ging tevoren akkoord met de ver hoging van de drinkwatertarieven met 20 procent, met terugwerkende kracht tot 1 januari Jl. DEN HAAG De kunstwerken, die in enkele kelders van het Gemeen temuseum in Den Haag opgeslagen zijn, lopen het gevaar ernstig be schadigd te worden wanneer bij zware regenval water in deze ruim ten binnendringt. Als gevolg van ruimtegebrek is een aantal kunst werken ondergebracht in deze kel ders, die niet voldoende waterdicht zijn. Er is een plan in voorberei ding voor de bouw van een boven gronds depot, maar ook als dit er komt zullen de kelders als opslag ruimte in gebruik moeten blijven.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 6