Egypte wil hervatting Geneefse conferentie Centrum en rechts herwinnen in Portugal zelfvertrouwen India wil betere relatie met de VS Moskou laat verbannen Plyoesjtsj nog niet vrij iMet deelname van PLO Zuid-Afrika laat ambassdeur in Brazilië zitten Arias belooft verkiezingen voor eind 1977 Powell doet weer aanval op Brits immigratiebeleid Libanese premier wil uitstel van verkiezingen Strijd Angola Militanten binnen RPD steeds feller tegen communisten Chili ontkent martelingen Golan geologisch draaipunt voor geheel Arabië paz- p*o. democracia H^Tnsd NSDAG 6 JANUARI 1976 3UITENLAND TROUW/KWARTET 7 CAIRO, TEL AVIV (Reuter, IJPI, AP) Egypte is, net als het Israëlisch kabinet, vóór een hervat ting van de vredesconferentie over het Midden-Oosten in Genève in de eerste helft van 1976, maar vindt ook, en dat in tegenstelling tot Israël, dat de Palestijnse bevrijdingsorganisatie PLO daarbij aanwezig moet zijn. Dit heeft de Egyptische minister van buitenlandse zaken, Ismail Fachmi gisteren in het parlement gezegd. Volgens de minister is het klimaat gunstig voor een deelneming van de PLO aan de conferentie, op gelijke voet met de andere deelne mers Egypte, Syrië, Jordanië en Is raël. Egypte vindt ook, net als Israël, dat de komende vergadering van de Veiligheidsraad over het Midden - Oosten, waarvoor de PLO is uitge nodigd (Israël zal dit debat hierom boycotten) geen substituut moet worden voor de Geneefse conferen tie. En verder is Egypte er tegen, alweer net als Israël, dat in dit debat pogingen 2Ullen worden on dernomen om de belangrijkste re soluties van de Verenigde Naties over het Midden-Oosten te wijzi gen. In deze resoluties (242 en 338) die na de oorlogen van 1967 en 1973 werden aangenomen staat on der meer dat Israël de bezette ge bieden moet teruggeven en wordt oveT de Palestijnen als 'vluchtelin gen' gesproken die een 'humanitair' probleem vormen. Hoewel Fachmi gisteren zei zich te zullen verzetten tegen wijziging van deze resoluties, vindt Egypte wel dat de Palestijnse zaak als een politiek en niet als een vluchtelingenprobleem gezien moet worden. Fachmi zei gisteren dat de PLO en de Arabische Staten het risico lopen dat de Veiligheids raad in het geheel geen actie zal ondernemen als zij blijven aan dringen op wijziging van de resolu ties. De bijeenkomst van de raad begint op 12 Januari. Geen succes Fachmi vertelde dat Cairo contact had opgenomen met de andere Arabische partijen. Hij verklaarde dat zijn land Israëlische obstructie of Arabische aarzeling niet zou ac cepteren. Volgens waarnemers doel- PRETORIA (AP) Het Zuidafri- kaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft gisteren bekend ge maakt dat ambassadeur A. J. F. ViLjoen niet uit Brazilië zal worden teruggeroepen. Zuid-Afrika besloot vorige week Viljoen terug te roepen nadat Bra zilië de deelnemers van de zeil-race Kaapstad - Rio de Janeiro haven faciliteiten had geweigerd. Dit besliuiit werd later ingetrokken. De race begint op 10 januari. Een woordvoerder van buitenlandse za ken dn Pretoria heeft verklaard dat de terugroeping van Vdfljoen geen zin meer heeft nu Brazilië zijn standpunt heeft herzien. de hij hiermee op Syrië en Jorda nië, die beide kritiek hebben gele verd op Egypte's tussentijdse ak koord met Israël. De minister le verde gisteren kritiek op de Syri sche Ba'ath-parth maar hield de Syrische president Hafez Assad de hand boven het hoofd. 'De Syrische president heeft een speciale plaats in onze harten vanwege zijn inzet voor de Arabische zaak en onze gezamenlijke strijd', aldus Fachmi. Waarnemers menen dat Fachmi's uitspraken er op wijzen dat het overleg aan Arabische kant over een gezamenlijk standpunt bij het debat in de Veiligheidsraad, geen succes heeft opgeleverd. Over de Israëlische wij gering deel te nemen aan het debat zei Fachmi dat 'dit het begin zou kunnen worden van de uitstoting van Israël uit de Ver enigde Naties. Israël hoopt op de steun van de Verenigde Staten wat betreft het tegenhouden van de po litieke status van de PLO. Fachmi zei gisteren over aanwijzingen te beschikken dat de Amerikaanse houding tegenover de PLO en zijn rol bij de oplossing van de proble men in het Midden-Oosten veran dert. Wel vond hij dat deze veran dering langzaam kwam. Fachmi verwees hierbij naar een belofte van president Gerald Ford van de VS aan de Egyptisch president Sa- dat op 1 september 1975, inzake de rechten en belangen van het Pale stijnse volk. Volgens de minister zal Egypte zijn toevlucht zoeken tot een militair optreden tegen Israël, wanneer alle inspanningen, zoals de Geneefse conferentie, of. door derde partijen zoals bemiddeling 'door een of meer landen', voor een vreedzame regeling mislukken. Daarom zet Egypte zijn militaire voorbereidingen voort, tegelijk met de inspanningen voor een politieke oplossing, aldus minister Fachmi. Israël Israels minister van buitenlandse zaken, Jdgal Allon, is gisteren naar Washington vertrokken voor wat regeringskringen noemen een laat ste poging om deelneming van de PLO aan het debat in de Veilig heidsraad te voorkomen. Alloon zei zelf voor zijn vertrek dat zijn be zoek tot doel heeft het gemeen schappelijke standpunt met de Amerikanen met betrekking tot het debat te versterken. Amerikaanse functionarissen zeiden echter dat de VS zijn standpunt over PLO- deelname nog niet hadden bepaald. De zaak moest nog worden bespro ken tussen Kissinger en verscheide ne ambassadeurs die uit het Midden- Oosten zijn teruggeroepen voor overleg. In de Israëlische plaats Eilat is gisteren een algemene staking uit gebroken uit protest tegen het re geringsbesluit de kopermijnen van Timna te sluiten. Door dit besluit komen 700 arbeiders op straat te staan. Een regeringscommissie had berekend dat voortzetting van de exploitatie de komende drie jaren een verlies van ongeveer 90 miljoen zou opleveren. MADRID (Reuter, AFP, UPI) De Spaanse premier Arias Navarro heeft in een vraaggesprek met- het Amerikaanse weekblad Newsweek verklaard dat dit jaar locale verkie zingen zullen worden gehouden en voor het eind van volgend jaar a l gemene parlementsverkiezingen Binnen twee jaar.a ldus Arias, zul len vier of vijf politieke partijen daadwerkelijk functioneren in een nieuwe democratie. Hij zei een te rugkeer ran de dn Frankrijk wo nende Spaanse communistische lei der Oarillo naar Spanje en legalise ring van de Spaanse communisti sche partij niet te zullen toestaan. In Barcelona zijn gisteren twee mannen aangehouden, die ervan worden verdacht brandbommen te hebben gegooid naar een winkel met Catalaanse boeken en gebou wen van Catalaanse instellingen. De mannen zouden voor handha ving van de harde lijn uit het Franco-bewind zijn. In La Coruna zijn vier personen vrijgelaten, die ervan worden verdacht een leiden de rol te spelen in de maoïstische verzetsbeweging FRAP. Ze zijn vrij gelaten tegen betaling van een borgsom. NEW DELHI (Reuter, UPI) India zoekt weer toenadering tot de Verenigde Staten, nadat vorige week donderdag nog de Indiaase premier Indira Gandhi op het congres van haar regerende Con grespartij de Verenigde Staten ervan beschuldigd had "de politieke stabiliteit in het gebied" aan te tasten. "jPfjgy p0 Vliegtuigkaping in Manilla ten einde Twee Filippijnse broers, die een Japanse DC-8 kaapten op het vliegveld van Manila, hebben zich gisteravond overgegeven aan de Filippijnse autoritei ten. De kaping heeft elf uur geduurd. Voor de overgave waren geleidelijk de meeste van de 220 passagiers en bemanningsleden al vrijgelaten. De ka pers eisten een vlucht naar Tokio en lieten weten dat hun actie niet tegen de Filippijnen of Japan gericht was. De Filippijnse autoriteiten hadden in eerste instantie ingestemd met een vlucht naar Tokio op voorwaarde dat de passagiers vrijgelaten zouden worden. Nadat bekend werd dat Japan geen toestemming zou geven om te landen gingen de onderhandelingen verder en gaven de kapers zich na enige tijd over. Op de foto verlaat een vrouw, die aan een hartziekte lijdt, het gekaapte vliegtuig. Gisteren eed de Indiase president Fakhroedin Ali Achmed op een ge meenschappelijke zitting ran beide huizen van het parlement dat India een 'rijpe en constructieve verhou ding met de Verenigde Staten wil en dat er een ernstige poging moet worden gedaan opdat beide landen tot beter begrip van elkaar komen teneinde zo de vrede, stabiliteit en samenwerking te versterken.' De Indiase president had al eerder in zijn toespraak de 'warme vriend schap tussen India en de landen van het Sowjet-blok' aangehaald. Deze landen, aldus de president hebben India bij alle kwesties van levensbelang consequent steun ver leend. Deze opening van het nieuwe zit tingsjaar van het parlement werd geboycot door ongeveer honderd le den ran de oppositie diie het niet eens zijn met de handhaving van de noodtoestand dn India en de daarmee verband houdende gevan genschap van verschillende opposi- LONDEN (Reuter) Enoch Powell heeft voor het eerst sinds 1968 gis teren gewaarschuwd tegen de naar zijn mening ernstige gevolgen van de immigratie van gekleurde men sen in Groot-Brittannië. Powell, parlementslid voor Noord-Ierland en voormalig conservatief minister sprak in Londen. Powell zei dat er de afgelopen ja ren meer dan een kwart miljoen gekleurde mensen naar Groot-Brit- tannië zijn gekomen en dat het jaarlijkse aantal nog steeds stijgt. Hij maakte zijn opmerkingen naar aanleiding van de uitlatingen van minister Roy Jenkins dat er fouten zijn gemaakt bij de publikatie van cijfers over de immigratie. In Groot-Brittannië is ongeveer drie procent van de bevolking gekleurd. tieleiders. Op deze Bitting worden verregaande maatregelen verwacht, onder meer een wijziging van de grondwet. Op het. partijcongres van vorige week werd al duidelijk dat mevrouw Gandhi de noodtoestand, die haar welhaast onbeperkte macht geeft, wil handhaven en de grondwet zodanig wil wijzigen dat India van de op Britse leest ge schoeide parlementaire democratie naar een meer presidentieel bestuur zal overgaan. BEIROET (Reuter. U1PI) De 14- banese premier Rashied Karnamd ge looft dat de algemene verkiezingen voor de nationale vergadering, die dn april moeten worden gehouden, beter uitgesteld kunnen worden vanwege de burgeroorlog dn Liba non. Terwijl het er in Libanon op begint te Lijken dat de strijdende partijen bereid zijn zich te houden aan het zoveelste bestand (incidenten als ontvoeringen en vuurgevechten tussen sluipschutters doen zich nog wel voor) zei de moslemse premier dat een eerste vereiste voor verkie zingen vrijheid is. 'Wat voor soort verkeizingen zouden we krijgen als de vrijheid van de kiezer niet ver zekerd is?' De premier noemde geen datum waarop de verkiezingen dan wel gehouden zouden kunnen worden. Gisteren was het in Beiroet de eer ste normale werkdag sedert de strijdende partijen eikaar vorige week woensdag beloofden hun strijdkrachten terug te trekken Regeringskantoren en vele winkels waren gisteren weer open. Ook de Amerikaanse universiteit in Beiroet opende gisteren zijn poorten weer. Wel hebben christelijke groepen Palestijnse vluchtelingenkampen te Jisr El-Baska en Tal Za-atar afge grendeld. zodat, voorraden met le vensmiddelen niet meer aankomen MOSKOU, LONDEN (Reuter, UPI) De Sowjetrussische anders denkende wiskundige Leonid Plyoesjtsj is gisteren niet vrijgelaten uit de psychiatrische inrichting, waarin hij sinds 1973 wordt vast gehouden. Volgens geestverwante kringen van de wiskundige, kreeg diens vrouw toen zij Plyoesjtsj uit de kliniek in de Oekraïnse stad Dnjepropetrowsk wilde ophalen te horen dat er eerst nog een gerechtelijk onderzoek moet worden gedaan. Dit zou in de nabije toekomst moeten gebeuren. Vervolg van pagina 1. Het Amerikaanse dagblad Christian Science Monitor heeft gisteren ge meld dat de opleiding van huurlin gen voor Angola in de Verenigde Staten is stopgezet. Het blad zegt zijn inlichtingen te ontlenen aan bronnen, die in contact staan met de Amerikaanse inlichtingendienst CIA. Een reden voor de stopzetting van de activiteiten binnen de VS ligt mogelijk in de onthullingen, die de Monitor hierover vorige week deed. Het blad schreef toen dat er momenteel 300 Amerikanen aan de zijde van de FNLA en UNI- TA vechten en dat nog eens 300 op het punt staan te vertrekken. De Oegandese president Idi Amin, tevens voorzitter van de Organisa tie van Afrikaanse Eenheid heeft gisteren gezegd dat. het Angolese vraagstuk op vreedzame wijze moet worden opgelost en dat alle vreem de strijdkrachten het land moeten verlaten. Amin sprak in de Liberi aanse hoofdstad Monrovia. Het Britse ministerie van buitenlandse zaken heeft verklaard geen waarde te hechten aan een uitlating van de liberale leider Thorpe, dat de Sowjet-Unie een Westafrikaanse leider heeft omgekocht de MPLA als enige legale beweging in Angola te erkennen. door Bert van Panhuis Het visumbureau in Kiew, de woon plaats van de wiskundige, had me vrouw Plyoesjtsj zondag meege deeld dat zij haar man de volgende dag zou kunnen ophalen. Zij zou den vervolgens binnen enkele da gen gedwongen moeten emigreren naar het buitenland. Bij de kliniek kreeg de vrouw van de wiskundige, die in het bezit is van emigratiepa pieren voor haar, haar man en de twee kinderen en in het bezit van treinkaartjes voor Wenen, geda teerd op 8 januari, te horen dat ze alleen kleren kon afgeven, dat de directie van de klliniek geen op dracht had voor vrijlating en dat 'de rest haar niet aanging'. Mevrouw Plyoesjtsj en haar bege leidster Tatjana Kodorowitsj kre gen vervolgens bij de regionale rechtbank te horen dat er eerst nog een gerechtelijk onderzoek zal zijn. De vrouw van de wiskundige in 1972 aangehouden op beschuldiging van anti-Russische agitatie en pro paganda zegt te geloven dat de autoriteiten haar pas op het aller laatste moment met haar man zul len verenigen, mogelijk in de buurt van de Russisch-Hongaarse grens LONDEN (Reuter) Chili heeft, gisteren in een nota aan de Britse regering de klacht van de arts. mevrouw Sheila Cassidy dat zij in een gevangenis in Santiago is ge marteld. formeel van de hand ge wezen. De nota. die door ambassa deur Kaare Olsen op het ministerie van buitenlandse zaken werd over handigd. was een antwoord op een Brits protest waarin om een on middellijk onderzoek werd ge vraagd. WASHINGTON (UPI) Het rensgebied tussen Syrië en Israël staat niet alleen aan politieke, maar ook aan geologische span ningen bloot. Op foto's die afgelo pen zomer tijdens de Apollo-So- joez ruimtevlucht werden ge maakt, zijn geologische breuklij nen ontdekt die wijzen op een langzame verschuiving van het Arabisch schiereiland ln de rich ting van Iran. Het 1$ een draalen- de beweging met een scharnier punt bij de Golan hoogvlakte. Door deze beweging wordt de Per zische Golf per jaar ongeveer vijf centimeter smaller, de Rode Zee evenveel breder. Over naar schat ting tien miljoen jaar zal de Per zische Golf van de open zee zijn afgesneden. Het gevormde zout meer zou dan betrekkelijk snel verdampen. De geologische botsing tussen Arabië en Iran veroorzaakt span ningen die verantwoordelijk zijn voor aardbevingen ln Iran. ooste lijk Irak en Turkije. Een van de nu ontdekte breuklijnen van Li banon noordwaarts naar Turkije en eindigt ten zuiden van de stad Ss®»'".1 v ys Lice, waar zich onlangs hevige aardbevingen voordoden. Nader onderzoek zal geologen waar schijnlijk in staat stellen, andere risicogebieden voor aardschokken aan te geven, aldus dr. Farouk El- Baz van het Smithsonian Insti tuut. onder wiens leiding de foto's zijn oestudeerd. (iezien het bewegingspatroon en de gevonden breuklijnen gaat de Rode Zee op den duur een noor delijke uitloper krijgen door het Jordaar. dal tot ln de Golan Het centrum en rechts in het Portugese politieke bestel ma ken een goede tijd door. Sinds de anjerrevolutie eind novem ber op een wat lager pitje is gezet hebben de drie partijen die deze rechterzijde bepalen, de volksdemocraten van de PPD, de centrumdemocraten van het CDS en de christen-democraten van de PDC, blijk gegeven van een sterk toegenomen zelfver trouwen. Het lijkt erop dat. ze dit met recht doen. Een opinie-onderzoek in ok tober toonde aan dat op dat ogen blik de PPD en het CDS in de gunst van de kiezer stonden. De PPD haalde een percentage van 35. (negen procent meer dan bij de verkiezingen in april vorig jaar voor een grondwetgevende vergade ring), en zou de eerste partij van het land worden. De volksdemocra ten zouden stuivertje wisselen met de teruglopende socialistische PSP van Mario Soares. Ook de centrum democraten kwamen goed uit de bus. Bij verkiezingen in oktober zou het CDS 16 procent van het aantal kiezers hebben getrokken tegen 7.5 procent vorig jaar. Verdeeldheid Kiezersgunst en zelfvertrouwen be tekenen echter niet dat centrum en rechts zander problemen de naaste toekomst ingaan. Net als aan de linkerkant ls ook hier de verdeeld heid groot. Het duidelijkste voor beeld. en ook dat met de meest verstrekkende gevolgen. is de scheuring in de PPD. Een kwart van de PPD-parlementariërs is uit de partij getreden en vormt een onafhankelijke fractie. Een niet onbelangrijk deel van de partijtop hield het vorige maand voor gezien en ook de minister van sociale zaken Jorge Sa Borg es en drie staatssecretarissen zegden hun par tijlidmaatschap op. De PPD-leiding eiste hun ontslag, iets wat door premier José Plnheiro de Azevedo meteen werd toegezegd. Hij ook niet anders want niet toe geven betekende kabinetscrisis. En omdat Azevedo al genoeg zorgen had en hij de ervaring van een moeilijke kabinetsformatie in sep tember achter de rug had voelde de premier in het geheel niet voor een crisis. De scheuring in de PPD leek on vermijdelijk. Het is niet alleen hei eigenzinnige autoritaire optreden van partijleider Francisco Sa Car- nelro geweest, dat tot de breuk 'eidde Belangrijker noe is de poli tieke koers van de 'militanten' zo- als de vrll machtige groep rond Sa Carneiro wordt genoemd Sinds de PPD-leider zich eniee maanden ge leden na een auto-ongeluk weer ac tief met het beleid van de partij kon gaan beztehouden manifesteer de hi] z'^h nog stukken sc^p«-oor als voorheen als een comm"n «»«>n- Een bijeenkomst van de PPD in Lissabon. De leus meldt dat de PPD garant staat voor vrede, eten en democratie. vreter. Zijn aanval op de partij van Alvaro Cunhal bereikte een hoogte punt met de eis dat de communis ten uit de regering moesten worden gestoten omdat anders de volksde mocraten zouden terugtreden Paleisrevolutie De zaak werd hét strijdpunt op het buitengewone congres dat de PPD op 6 en 7 december in Aveiro hield. Sa Carneiro pleegde een soorte ment paleisrevolutie en wist met een congresmeerderheid 'onver dachte' medestanders in sleutel functies gekozen te krijgen. De tweede man in de partij, professor Emidlo Guerreiro kondigde samen met de fractie-secretaris Santos Silva en de directeur van het par tijbureau José Augusto Seandra de breuk met de PPD aan. Dit was voor een grotere groep rond Guer reiro het teken eveneens op te stappen. Een week later werd een breuk met de Jongerenorganisatie JSD nog net voorkomen, maar deze eiste wel een nieuw congres. De leiding van de PPD heeft de breuk tot nu toe gebagatelliseerd en' schermt met een grote toeloop van nieuwe leden, die de nieuwe koers, die rustig een ruk naar rechts kan worden genoemd, wel goed bevalt. Er is echter een gat ontstaan links van het centrum waar de ex-PPD'ers een goede kans maken. Professor Guerreiro is een man met een groot gezag en het is bekend dat een partij als de socialistische PSP van Soares hem graag in de gelederen zou opnemen. Het was destijds al een mMÉng dat Guerreiro de PPD verkoos bo- van de PSP. Een nieuwe llnksliberale groepering zou aantrekkingskracht kunnen hebben op mensen, die noodgedwongen op de rechtervleu gel van diverse linkse partijen ope reren. Zo ls er bijvoorbeeld een groep van oud-leden van de MES. de vorig jaar door hnks-kathol'.e- ken gevormde beweging, die weinig aanhang heert en wat in het secta- nsme is verzeild geraakt. De volksdemocraten hebben ook aan hun rechterzijde weinig speel ruimte. Het CDS durft zich na de 25ste november wat meer te roeren en in één van de belangrijkste kerken van Lissabon, de Basilica de Estrela. werd onlangs nog een spe ciale collecte voor deze zich open christen-democratisch' noemende partij gehouden. De centrum-demo craten beklagen zich erover dat ze ln het algemeen worden afgeschil derd als 'oppositioneel' in de grondwetgevende vergadering. Het CDS heeft vorige maand openlijk gevraagd opgenomen te worden in een gewijzigde regering. Het ge zicht van het CDS wordt echter grotendeels bepaald door generaal Carlos Galvao de Melo, een tamelijk militant anti-communist, die bo vendien de extra-handicap heeft tot begin vorig Jaar de naaste me dewerker te zijn geweest van ex- president Spinola. Voor links Por tugal betekent dit dat CDS en Spi nola bijna worden vereenzelvigd. De derde partij van enige betekenis op de rechterflank is de andere christen-democratische partij de PDC. Een teken van toenemend zelfvertrouwen is dat de PDC vorige maand een partijcongres heeft ge houden. waarbij een itieuw pro gramma en een nieuwe partijleider het resultaat waren De verkiezing van een nieuwe leider was nodig omdat de oude vorig iaar maart te voet het land uit vluchtte. Het ging hier om majoor Sanches Osario. die één van de hoofdpersonen zou zijn geweest in de mislukte coup van generaal Spinola. Op grond daar van werd de PDC een maand later uitgesloten van de verkiezingen Diezelfde PDC heeft nu de oud uitgever Silva Resende als eerste man gekozen. In zijn eerste rede. op het congres ln Leira. heeft hij zich opgesteld ln de buurt van de centrumdemocraten Er is in Portugal nog een categorie 'rechts' maar die valt buiten het partijkader: het spinolisme. Ex- president Spinola mag dan in het buitenland zwerven, diverse autori teiten in het centrum en op de rechtervleugel houden er ernstig rekening mee dat de generaal vol gend Jaar weer een actieve rol zal gaan spelen. Momenteel zijn het nog de in Spanje zetelende 'bevrij dingsorganisaties MDLP en ELP. 'die zich als de achterban van Spi nola doen gelden, maar in Portugal zelf groeit de aanhang van de ex- presidenr. Dit is vooral onder de 'retornados'. de vluchtelingen uit Angola, die de hoop hebben dat ze onder een bewind-Spinola terug kunnen naar Afrika. Spinola werd onlangs door het kwaliteitsblad Ex presse genoemd als één van de mogelijke kandidaten bij de vol gende presidentsverkiezingen Nieuwe Pinochet In diezelfde aflevering van Expres- so stond ook een groot vraagteken met daarbij de woorden 'Een nieu we Pinochet?' Dit vraagteken is de afgelopen weken door sommigen vervangen door de naam van gene raal Kaulza de Arriga. Deze kwam vorige maand in het nieuws door zijn weigering zich uit de gevange nis te laten ontslaan. De uiterst-rechtse houwdegen, die eind 1973 een eind wilde maken aan het halfzachte' bewind van Marcelo Caetano en die daarbij in de wielen werd gereden door de groep rond Spinola. zit sinds sep- pember 1974 in de gevangenis. Dit gebeurde vlak nadat Spinola tot aftreden was gedwongen. Kaulza. die staat op een proces, waar uit de doeken wordt gedaan op grond waarvan hij ls ingesloten, wordt voorzichtig genoemd als de man met de meeste kansen bij een eventueel uiterst-rechtse staats greep.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 7