Toekomst horeca ligt »ij mensen in lagere en middeninkomensgroep Staatssecretaris Van Dam: beste huurcontract kan niet tegen eigen huis op C onstructiebedrijf in Klazinaveen sluit Marktberichten Werkloosheid en inflatie dreigen perspectief te ontnemen aan velen 'Werkgelegenheid dit jaar helpen verbeteren' E (Aanpassen aan de nieuwe mogelijkheden Weinig kans voor zeventig man NCW-voorzitter in „De Werkgever" Omzet effecten in 1975 bevredigend Ir. J. W. Tops van rijkswaterstaat: Eigen woningbezit heet hangijzer in PvdA: Omgekomen na slip met gestolen auto Tekort openbaar vervoer Rotterdam 166 miljoen gulden DOW JONES INDEX New York uiterst willig Fietser verongelukt HNSDAG 6 JANUARI 1976 FINANCIEN-ECONOMIE TROUW/KWARTET RHS11 Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De vooruitzichten van de verschillende typen hotel-, restaurant- en cafébedrijven mogen in het algemeen niet ongunstig worden genoemd. Dit geldt met name voor die horeca-bedrij- pen, die zich (zullen gaan) richten op mensen uit de lagere en middeninkomens. Dit is de mening pan drs. J. Vergouwen, hoofd Produktiviteitscentrum voor het Horecabedrijf. perspectief is er voor die bedrijven, die zich aanpassen aan de nieuwe mogelijkheden die gaan komen, al dus de heer Vergouwen gisteren bij de opening van de Horeca va (die tot en met donderdag wordt gehou den) in de RAI te Amsterdam. Hij zag deze goede mogelijkheden met name in de 'markt' voor de logere en vooral middeninkomensklassen, omdat deze mensen meer mogelijk heden zullen krijgen hun geld in hotel-, restaurant- en cafébedrijven uit te geven. Hij baseerde zijn optimistische ver wachting op een aantal punten, met name: een toenemend aantal huishou dingen, waarvan de gezinsgrootte sterk zal afnemen. 'Dit betekent, dat er minder mondjes gevoed moeten worden, waardoor het be- Wfc KLAZINAVEEN Het staalconstructiebedrijf Presco in Klazina veen, een dochteronderneming van Verenigde Bouwbedrijven Bre dero in Utrecht, gaat over vier maanden dicht. De bonden zijn be trokken geweest bij het overleg maar, aldus een woordvoerder 'het overleg was wel erg laat op gang gekomen.' steedbaar Inkomen per huishouding zal stijgen' de verdere stijging van hét aan tal werkende gehuwde vrouwen, waardoor (ook het besteedbaar in komen per huishouding weer verder omhoog gaat: de huidige, ontwikkeling tot voortgaande inkomensnivellering, zodat kan worden verwacht dat de lagere inkomens in de naaste toe komst naar verhouding sterk zullen groeien in vergelijking met de ho gere inkomens; de toeneming van de particulie re consumptie in het algemeen. DEN HAAG 'Werkloosheid en inflatie beheersen het maat schappelijke leven, roepen gevoelens van onmacht op en dreigen perspectief aan velen te ontnemen.' Dit zegt ir. J. de Wit, voor zitter van het Nederlands Christelijk Werkgeversverbond (NCW), in 'De werkgever', orgaan van zijn verbond. Marktgericht Bredero voert met de vakbonden overleg om tot een afvloeiingsrege ling voor de zeventig man perso neel te komen. Voorts wordt nage gaan of er binnen het Bredero- concern vervangende werkgelegen heid is te vinden. In samenwerking met het arbeidsbureau wordt ook geprobeerd de werknemers bij an dere bedrijven in de regio onder te brengen. De kans op vervan gende werkgelegenheid en op werk binnen de regio, worden door de vakbonden, zo bleek uit de woorden van een vakbonds vertegenwoordi ger, zeer klein geacht. AHOLD: De heer A. Hedjn, pre- dent van de raad van bestuur, heeft in de nieuwjaarstoespraak voor het personeel gezegd, dat het concern in het afgelopen Jaar een forse omzetstijging en een aanzienlijke winstverbetering heeft geboekt. De winst ligt nog wel beneden het peil dat noodzakelijk wordt geacht, 'maar de werkgelegenheid voor de meer dan 15.000 mensen in volledi ge dienst en 10.000 parttimers bin nen Ahold is weer verstevigd', aldus I de heer Hedjn. AGO: De premies en koopsommen levensverzekering zijn vorig Jaar met 24 procent gestegen tot ongeveer 500 miljoen gulden. De premies schadeverzekering zijn met zo'n 6 procent toegenomen tot 174 mil joen en de beleggdngs-opbrengsten met ruim 15 procent tot 251 mil joen. De omzet steeg met bijna 18 procent tot zo'n 925 miljoen gul- NATIONALE NEDERLANDEN: Bij dit verzekeringsconcern zijn de totale premie-inkomsten met 39 procent gestegen tot 3.2 miljard gulden, terwijl de inkomsten uit. beleggingen met bijna 25 procent zijn opgelopen tot 860 miljoen. De totale omzet heeft, door een toene ming met 35.5 procent, de mijlpaal van ruim 4 miljard gulden bereikt. VMF-STORK: Wanneer de re cessie in de bedrijfstak niet dieper wordt, dan wordt over dit Jaar en de volgende jaren een geleidelijk toenemende winst verwacht. In de tweede helft van het afgelopen jaar is de gang van zaken zodanig ge weest, dat over 1975 een resultaat wordt verwacht dat tenminste ge lijk is aan dat over 1974. Toen was de winst 25 miljoen gulden. f BOLS: Er wordt een tussentijds dividend van een gulden per aan deel betaald. Verwacht wordt, dat de concernwinst over 1975 zal ach terblijven bij die over 1974. BILLITON: Het bauxietbedrijf Billiton heeft een moeilijk jaar achter de rug, zo heeft directeur A. Brahim op een persconferentie in Paramaribo meegedeeld. De bauxietproduktie is met 80.000 ton teruggelopen en er is zo'n 80.000 ton aluinaarde onverkocht geble ven. Gezien de enorme voorraden, zal het herstel niet eerder zijn dan eind 1977-begin 1978. TOPFORM: De TQpFormzaken in Rotterdam, Schiedam, Dordrecht. Gouda en Rijswijk zijn een fusie aangegaan met De Stam in Den Haag en Zoetermeer. De 140 werk nemers zijn door de nieuwe combi natie van TopForm in dienst geno men. CENTRAAL BOEKHUIS-DIS TRI: Beide bedrijven gaan een vol ledige samenwerking aan. De werk gelegenheid is niet in het geding, maar wel bestaat het plan het be drijf van Distri Hoofddorp over te plaatsen naar het 'centraler gele gen' bedrijf van Centraal Boekhuis in Culemborg. Beide ondernemin gen beoefenen de boekdistributie. HEINEKENHet belang in de Franse brouwerij Ste Alsacienne de Brasserie (Albra) is uitgebreid van 72 tot ruim 95 procent. Albra is naar grootte de derde brouwerij van Frankrijk. EUROFIMA: Deze Europese Maatschappij voor de Financiering van Spoorwegmaterieel gaat een 8.5 Joilff dl Olld pet tienjarige obligatielening van 15 miljoen gulden uitgeven. Een Nederlands syndicaat heeft de le ning overgenomen. Om van deze mogelijkheden te kunnen profiteren, zullen de hore cabedrijven zich wel beter dan voorheen moeten gaan richten op deze markten, zo waarschuwde de heer Vergouwen. Men moet meer marktgericht dan produktgericht gaan denken; met andere woorden, de bedrijven zullen zich moeten aanpassen aan de nieuwe markten en niet omgekeerd. De horecabedrijven die zich op deze groeiende markten gaan richten zullen op het gebied van sfeer, in richting en vooral ook qua prijs stelling, moeten voldoen aan de eisen die deze groep van mensen uit de lagere- en middeninkomens stelt. 'De 'nieuwe' bedrijven zullen een vriendelijke ongedwongen sfeer moeten ademen, terwijl de aankle ding eenvoudig maar gezellig moet aandoen', aldus de heer Vergouwen. Hii hield zijn gehoor vervolgens voor. dat het zeer belangrijk is, dat het prijsniveau laag wordt gehou den en afgestemd blijft op de markt waarop men zich richt. 'Dui delijk moet zijn, dat er een betaal baar produkt wordt aangeboden, en dat men zich in alles steeds richt op een deel van de markt en niet de gehele markt probeert te berei ken.' Op grond van ramingen van het Centraal Plan-Bureau stelde de heer Vergouwen vast, dat in de naaste toekomst niet alleen de la gere- c-n middeninkomensgroepen over een aanmerkelijk grotere koopkracht zullen beschikken, maar ook de werkende Jongeren. Ook de oudere mensen worden voor het hotel-, restaurant- en cafébe drijf steeds belangrijker. Hierop wees drs. A. M. A. J. Janssen, alge meen directeur van de Stichting Samenwerkende Instituten voor Zwakzinnigenzorg SAMIVOZ. Het aantal bejaarden zal verder stijgen en bovendien maken de financiële mogelijkheden (door verbetering van pensioenen en het vaak nog volledig of gedeeltelijk werken van man of vrouw) de oudere mensen tot belangrijke consumenten. De heer Janssen meende dat, gelijk lopend met de rest van de bevol king, ook bij bejaarden door het stijgen van het Inkomen procentu eel minder besteed behoeft te wor den aan de eerste levensbehoeften. Hierdoor kunnen luxe en minder noodzakelijke wensen vervuld wor den en onder dit laatste mag zeker het bezoek aan hotels, restaurants en cafés worden gerekend, zo zei hij. Meer bezoekers Verwacht wordt dat de Horecava. een internationale vakbeurs voor horecabedrijven. Instellingen, zie kenhuizen, bedrijfsrestaurants en bedrijfskantines, zeker zestigdui zend bezoekers zal trekken. Er staan 387 exposanten uit 43 landen met meer dan 10.000 produkten. Hieronder is een aantal noviteiten, met name brandvrije gordijnen, zelfdovende papierbakken en een oventje, waarmee ln vijftien minu ten een diepvriesmaaltijd kan wor den- bereid. AMSTERDAM Op de Amster damse Effectenbeurs is vorig Jaar een totale omzet geboekt van 24,61 miljard gulden tegen 16.4 miljard gulden ln het Jaar daarvoor. Daar van had 10,73 miljard betrekking op vastrentende waarden en 13,88 miljard op aandelen e.d.. zo blijkt uit cijfers van de Vereniging /oor de Effectenhandel. In het bedrag waarvoor in 1975 notering werd aangevraagd kwam een niet onaanzienlijke stijging tot uitdrukking, namelijk van 5.23 mil jard tot 7,56 miljard gulden. De Staat nam hiervoor een groot deel voor haar rekening: ruim 2.5 mil jard gulden via openbare uitgifte. Het omzet verloop heeft de Vereni ging vrijwel het hele jaar door reden tot tevredenheid gegeven. Het koersverloop echter niet altijd. Toch lagen de koersen aan het. eind van het jaar in aalle sectoren belang rijk hoger dan eind 1974, alles gemeten naar de ANP-CBS-indlces. De meeste Europese beurzen geven een ontwikkeling als die ln Amster dam te zien. Alleen in Londen, dat een nog moeilijker 1974 achter de rug had dan Amsterdam, was er sprake van een zeer fors koersher- stel. NEDERL. FONSEN IN NEW YORK NEW YORK Kon. Olie noteerde giste ren (ln dollars) 43%-%. Unilever 46%- 47'/*. Philips 11%-%. KLM 32-33. Opgave Hornblower Weeks. 'Het bedrijfsleven is door kosten stijgingen en afzetproblemen niet meer ln staat het welvaartspeil ze ker te stellen. Gebrek aan groei van het nationale inkomen, aan winst en belastingopbrengst bedrei gen de welzijnsvoorzieningen', al dus ir. De Wit. Hij meent, dat wij in 1976 wegen moeten zoeken om deze bedreigin gen te keren. Daartoe is eendracht nodig en geen verdeeldheid over de wijze waarop ons sociaal-economi sche bestel moet functioneren. Deze eendracht, zo stelt ir. De Wit. vraagt van alle groeperingen reali teitszin, zelfbeperking op korte ter mijn ter wille van het welzijn voor de lange duur, gevoel voor de posi tie van Nederland ten opzichte van het buitenland en de moed om de consequenties van een overeenge komen beleid te aanvaarden. Nederland uit de pas De redactie van De Werkgever heeft, zoals zij dat de laatste jaren pleegt te doen, voorzitters van de regionale organisaties van het Ver bond van Jong Management NCW en van een aantal branches naar hun verwachtingen voor 1976 ge vraagd. De heer K. Vegter. voorzit ter van NCW Noord, merkt onder meer op. dat het noorden nog lang niet is waar het wezen moet. Eco nomische activiteiten zijn nog niet. evenwichtig verdeeld in ons land. Aanzienlijke versterking van de in dustrie Ln Limburg blijft noodzake lijk. zo zegt ir. W. P. Teeuwisse. voorzitter van de Limburgse werk geversvereniging. Overplaatsing van rijksdiensten bracht noodzakelijke werkgelegenheid, maar dat kan vol gens hem onmogelijk voldoende zijn voor deze streek met haar gro te industriële potenties. Nederland loopt steeds meer uit de pas met zijn buren. De heer P. Mol. voorzitter van NCW-Midden, meent dat het een misvatting is dat een onderneming kan worden gecreëerd door een zak geld ter beschikking te stellen. 'De financiering Is slechts één van de voorwaarden van het ondernemers- gebeuren'. De heer Mol acht de psychologische stimulans die kan uitgaan van een herwaardering van de onderneming en de ondernemers niet te onderschatten. De heer E. B. van den Biggelaar. voorzitter NCW-West. Is voorstan der van een verbetering van de dialoog tussen de verschillende maatschappelijke groeperingen, vooral via Informele contacten. On dernemers zullen er daarnaast ook goed aan doen om actief mee te leven in de politieke partij van hun keuze. Naar zijn mening zou de regering meer rekening moeten hou den met de trekpaardfunctie, die de Randstad heeft. DEN HAAG Rijkswaterstaat kan het komende jaar een bijdrage leveren aan de vergroting van de werkgelegenheid. Vooral in de bouwnijverheid schept de uitvoering van waterstaatswerken flinke werkgelegenheid DELFT Een naar schatting 18- jarlge Jongen is zondagavond in het Bethelziekenhuis in Delft over leden aan zware verwondingen die hij opliep bij een ongeval. Het on geval gebeurde op de Brasserskade tussen Delft en Nootdorp. De auto waarin de jongen reed had hij die zelfde avond gestolen in het cen trum van Delft. Hij werd achter volgd door twee personenauto's waarin onder meer de eigenaar van de gestolen auto. Bij een inhaalma noeuvre raakte hij met de auto in een slip. Hij werd uit de auto geslingerd en zwaar gewond over gebracht naar het ziekenhuis. Die zelfde nacht nog overleed hij aan zijn verwondingen. Het slachtoffer dat geen papieren bij zich had is nog niet geïdentificeerd. De auto die tegen een boom tot stilstand kwam werd dusdanig beschadigd dat de wrakstukken over een lengte van 20 meter van de weg verspreid terug werden gevonden. AMSTERDAM Binnen de grootste regeringspartij, de Par tij van de Arbeid, krijgt het me ningsverschil tussen de voor- en tegenstanders van het eigen wo ningbezit vorm. Tegenover elkaar staan de groep rond de staatssecretarissen Van Dam en Schaefer, die het eigen woningbezit willen bevorderen, en de groep rond het PvdA-kamerlid H. Kombrink die een einde wil maken aan de financiële voordelen, die het bezit van een eigen huis meebrengt. Het huren moet volgens deze groep even aantrekkelijk wor den gemaakt als het eigen woning bezit. Bovendien wil de groep-Kom- brink experimenten, die kunnen leiden tot een meer gemeenschap pelijk beheer van eigen woningen. In twee nummers van het vakblad 'Bouw' (13 en 20 december) zetten de heer H. Kombrink en staatsse cretaris M. van Dam hun stand punten tegenover elkaar. De PvdA-hulsvestingsspecialist in de Tweede Kamer acht een auto matisch reageren op de voorkeur van het publiek voor het eigen woningbezit (zoals uit opiniepeilin gen is gebleken) uit den boze. Hij vindt, dat nagegaan moet worden ln welke mate de voorkeur voor het eigen huis wordt ingegeven door factoren, die indruisen tegen de doelstellingen van het volkshuis vestingsbeleid: een rechtvaardige verdeling van de beschikbare woonruimte en van de woonlasten Motief Zo constateert de heer Kombrink, dat een belangrijk motief voor het bepaald door het voordeel van lage re woonlasten. 'Dan moet het be leid maar worden veranderd', zo schrijft hij ln 'Bouw'. Een andere reden waarom het pu bliek een voorkeur heeft voor een eigen woning, zou volgens de heer Kombrink kunnen liggen in het feit dat er geen prijsbeheersing voor woningen is. Hij noemt nog eens het voorbeeld van een premie- koopwoning, die twee jaar geleden voor 70.000 gulden kon worden ge kocht en die nu. bij verkoop. 140 000 gulden opbrengt. "Voor de verkoper een leuke zaak maar welk belang van de volkshuisvesting wordt ermee gediend?' zo vraagt hij zich af. Een ander belangrijk argument voor het bevorderen van het eigen woningbezit, namelijk het 'baas zijn in eigen huls', zou de heer Kombrink willen wegnemen door de huurder niet alleen meer zeg genschap te geven over de woning, maar ook over de hele woonomep- vlng. Repliek kopen van een eigen huis van fi nanciële aard is. De koper zit n 1. gemiddeld op lagere woonlasten dan de huurder van een huis van vergelijkbare kwaliteit. Kombrink echter is niet bereid rekening te houden met een voorkeur voor ei gen woningbezit wanneer die wordt Staatssecretaris Van Dam schrijft in zijn repliek het met de heer Kombrink eens te zlin. dat. huur ders meer zegeenschap moeten krileen over hun directe leefomge ving. Daarbil Is de staotccprretarls ervan overiuigri dat het beste huurrnntrsnt nrbferhlllft bil de bp- silss'nvsvllhPld die de eigendom h'edt Wél zlin de verschillen tus sen de huurder en eigenaren van opn woning door de wetgeving ver kleind door de beperking van het gebruiksrecht van de eigenaar en de versterking van de rechten van de huurder. Of er nu ruimte overblijft voor nieuwe experimentele beheersvor men van woningen is nog lang niet zeker. Daarom vindt de staatssecre taris het geen goede zaak de ver schuiving naar elgen-woningbezit tegen te houden in afwachting van nieuwe ontwikkelingen. Van Dam protesteert ln zijn betoog tegen Kombrink's eenzijdige voor stelling van zaken, waarbij (wat de fiscale aspecten betreft) wél over rente-aftrek maar niet over bijtel ling van ontvangen subsidies wordt gesproken. Ook vindt hij dat Kom brink voorbij gaat aan de mogelijk heid, dat de lagere woonlasten van de eigenaar misschien het gevolg zijn van lagere kosten, bijvoorbeeld door het ontbreken van admini stratie. andere beheerskosten en van het-zelf-doen in het algemeen Ir. J. W. Tops, directeur-generaal van rijkswaterstaat, zei gisteren in zijn nieuwjaarstoespraak tot het personeel voorts dat zijn dienst graag wil inspelen op de werkgele genheidsprogramma's van het kabi net-Den Uyl. Volgens de heer Tops is het werkgelegenheidsaspect op zijn minst een goede reden om voorzichtig te zijn met bezuinigin gen op waterstaatswerken. Overigens benadrukte de heer Tops dat er niet aan te ontkomen is dat zowel bij de droge als de natte waterstaat minder nieuwe werken zullen worden gestart als was verwacht. De wegenbouwers zullen, aldus lr. Tops, wat het rijk betreft een stapje terug moeten, hoewel hun activiteit ln 1976 waar schijnlijk nog boven die van 1974 zal uitkomen. Over het autogebruik zei ix. Tops dat rijkswaterstaat de laatste Jaren heeft geleerd dat het niet zinvol is de auto die hoge voorrang te geven die hij bij een onbeperkte ontwik keling voor zich zou opeisen. In de stadscentra, in de woonwijken en in waardevolle landschappen moet de auto zijn plaats weten. De auto moet echter ook zijn plaats krijgen waar hij een nuttige functie vervult voor onze economie of onze recrea tie. De waarheid, a'd'is ir. Tops. ligt in het midden, al zal zo'n midden koers niet speetacula.r zijn en noch bij de autohater, noch bij de auto- ROTTERDAM Bij de jaarlijkse trekking van vijfhonderd obligaties van de 2.5 pet. preir lelening Rot terdam 1952 I is obliaatie nr. 55252 uitgeloot met 5000') gulden. De twee prijzen van 10 00C gulden gin gen naar de nrs 79454 en 933R1 Met 1.000 gulden worden tien obli gaties afgelost: de nrs. 3958, 31195. 42027. 42066. 44193 62033, 75891 76748 cn 84360 Me' 500 gulden lootten vijf obligatie.- uit: de nrs 25933, 29435. 56848. 71337 en 76290 Voorts worden 482 obligaties met 150 gulden aflosbaaj gesteld. minnaar veel enthousiasme kunnen opwekken. ROTTERDAM Het openbaar ver voer in Rotterdam zal dit jaar naar schatting een tekort opleveren van 166 miljoen gulden, terwijl het ver lies over het afgelopen jaar ongeveer 135 miljoen gulden zal bedragen. Di recteur drs. C. G. van Leeuwen van de RET heeft dit gisteren tijdens een nieuwjaarsbijeenkomst voor het per soneel meegedeeld. In het afgelopen jaar hebben 100 mil joen mensen gebruik gemaakt van metro, tram en bus in de Maasstad. Dit aantal is vrijwel gelijk aan dat van 1974, toen het passagiersvervoer positief werd beïnvloed door de olie crisis. De opbrengst was vorig jaar 60 mil joen gulden, wat vier miljoen meer is dan het jaar daarvoor. De kosten gingen omhoog met 33 miljoen, een stijging van twintig procent. EFFECTEN KOERSEN AVONDVERKEER AMSTERDAM In het telefonisch avond- verkeer kwamen gisteravond de volgende koersen tot stand (tussen haakjes de orricieie slotkoers van gistermiddag) AKZO 46 3C-80gi (46 40). Hoogovens 64.50 (63 301. Kon Olie 115.30-116 50 (115.90), Philips 30 20gb-60gl (30.30). Unilever 124 70125.50 (124.50), KLM 81.60-84.50 (82 50). Indust Sporen IUII Obi Mods 31 dec 852.41 172 65 83 65 69.02 2 Jan. 858 51 175 69 84 84 69.11 5 Jan. 877.83 178.57 86.43 69.28 759.6 Aand Obi Tot. IL L. 31 dec 20 030 2 Jan. 10 300 11 640 1 799 1.119 321 5 Jan. 21.960 22.470 1.861 1.412 205 Speculatie Tenslotte bestrijdt staatssecretaris Van Dam dat het eigen woningbezit speculatie ln hulzen bevordert. 'Ei genaren-bewoners kopen hulzen om ln te wonen, en niet om In te handelen. Daarentegen werd en wordt er fors gespeculeerd met huurwoningen', aldus Van Dam. De cartoons zijn overgenomen uit 'Volkshuisvesting', orgaan van het Ned Chr. Instituut voor Volkshuis vesting. p.kg 80-460: Peterselie 30-41; 80: Selderij 26-38; Sla 15-59: Uien p kg 62-71; Boerenkool 55-76; Prei 60-113. HONSELERSDIJK Euphorbia 42-103; Sn IJ groen 150-375; Amaryllis 49-121; An jers 31-56; Anjers, tros 246-560; Anthurl- um 210-400; Chrysanten, tros. normaal cultuur 192-340: Chrysanten, tros Jaar- roncultuur 267-490; Chrysanten gepl Jaarrondcultuur 110-139: Fresia, enkel 174-525: Fresia dubbel 359-770: Gerbera gemengd 44-79: Gerbera op kleur 58-100: Irissen 347-645: Leiiekelken 38-61; Lelie- takken 93-240: Orchideeën 28-46; Rozen, groot 88-130: Rozen, klein 30-91; Tulpen 221-300. pers rood 190 200 paprika rood 830 selderl! 24-48 kruipe'erselle 41-46 prei 110. raapstelen 9-21% spruiten 60-95 'a-Gravenzande Velllngver Westland Zuid Sla 284-46% spruiten 80-85 spinazie 295 radijs 85-126 rode kpol 44 boerenkool 71- 83 selderij 24-31 prei 90-125 knolselderij 29 p kg. VEEMARKT LEIDEN. 5 Jan - Totale aanvoer 2399 slachtrunderen 1290. var kens 202 en schapen öl lammeren 907 Prijrer stieren le kw 7 10-7,60. 2e kw 6.80-7.00. vaarzen 6.65-7.10. 2e kw. 5 90- 6 50. koelen te kw 6 35-6 90. 2e kw- 5.85- 615 3e kw 540-5 65. worstkoelen 4.70- 5.40 slachtvarkens extra kw boven note ring. Ie kw 3.55-3.57. 2e kw. 3.53-3.55. 3e kw 3.51-3.53. slachtzeugen 2 80-290 en zware varkens 3.40-.50 Prijzen (per stuk) =*chapen ea-250 en lammeren 200-00 Overzicht (resp. aanvoer, handel en pr.1zen>- slachtrunderen groot-vlot- hoger. varkens normaal-redelljk-leta stij ver en schapen of lammeren normaal- rede) IJ k-lets hoger. COOP VELUWSE EIEKVEILING BARNE- VELD - Aanvoer 576.030 stuks, stemming kalm. Prijzen ln guldens per 100 stuks: eieren van 50 gram 11.64 55 gram 13.00w 60 gram 13.83 en 65 gram 14.72. ANP 05 01.76.) AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 5 Jan. - Prijzen excl BTW. vastgesteld ln gul dens per 100 kg a( bedrijf op auto volgens kwaliteitseisen blnnen.and cq. Bintje 3Smm opw ln 2 maten 61,00-63.00. Bintje 50mm opw los verladen 63 00- 65,00. Zand-aardappelen binnenland: Bintje 35mm opw 55.00 56 00 KJel-aar- dappelen export. Bintje 35-50mm los ver laden 61.00-63.00. Bintje 35mm opw. voor overzee 65.00 en Bintje 50mm opw. los export Bintje 35mm opw 55.0-55,00. Blankschllllge rassen v.d. kleigrond voor overzee 40mm opw 58.00-00.00. Voeraar- dappelen 7 50-9.00. Stemming: binnen land en export vast AARDENBURG In het Zeeuws- Vlaamse Aardenburg is zondag avond de 83-jarige fietser Adolph Hoogerwerf bij een verkeersongeval om het leven gekomen. De man reed met een onverlichte flets en werd door een personenauto geschept. Hij overleed ter plaatse. EGMOND AAN ZEE Op de Hoe- verweg in Egmond kwam zondag de 53-jarige mejuffrouw C. Pronk uit Hoorn om het leven. Volgens de politie werd het ongeluk veroor zaakt door een tegenligger die met een te hoge snelheid de bocht nam. waardoor hij op het linkerwegge deelte kram en frontaal tegen de auto van het slachtoffer botste NEW YORK AC F industries Airco Akzons Aiiegh Powers Allied Chemical 33% 34% Alum Cool Am 18% 41% American Brandi 18% 30% American Jan 31 31 Am Cyanamid 24% 25% Am Elect Power 21% 21% Am Motors Am Stanoaro Am Te. Tel Ampex Amsted Ind Anaconda Armco Steel Atlant Richfield 92% Bavuk Cigars 4%b4%b Bendlx Beth SteeJ Boeing Burlington Ina. Can Pacific Rwy 13% 13% Ceianese 44% 44 Cerro 17% 17% Chase Manhatter 28% '26% Cheasie System 35% 36% Chrysler 11% 12 Citicorp 30 30% Colgate Paimol. 28% -6% Colt Industries 28% 29% Coiumbls Gm 22% 23 Cominco 23% 34% Common Kdtsoc 30% 305 Conso, Edison 15% 16 Cont Can 27% 27% Cont. On 6'. 63% Cont Telephone 12% 13". CurUss Wright 10% 10% Curuas Wright ,22% 22% Dart Ind 27% 28 Deere and Co. 52 53% Dow Chemical 93% 93% Du Pont (ED 26% :9% 2 5/1 38% 38% 17% 18% 19 19% 18% 18% 16% 16% 50% 51% 4% 4% 57% .58% 17% 17% 7% 26% 44% 14% 33% 34 24% 26% 27% 27% First Nat City 38% 36% Fluor Corp 36% 37% Ford Motor 44% 45% Fruebaut 18% 19% Oen Cigar 13% 13% Gen. Electric 40% 47% Gen Motors 58% 59% Gen Pubi Utll 17 17% G«n Te. and Ele 25% 25% Oetty Oil 164166% Gilette 33% 34% Goodyear Tire 22 22% Gull Gil 20% 21% Illinois Central 18% 16% int Buain Mach 210% 230 int Fiav Frngr 24 25 Int Harvester 23% 24% Int Nick of Can 25% 26% Int Paper 58'. 59% Int. Tei Tel. 22% 23% Johns Man vine 23% 24% Kane City South 15% 16 Kansas Power 18% 18% Kenneoott Copp 31 31 8% Lehman 10% Litton Ind. 6% Lockheed 8 Lone Star Om 14% LTV Corp. 10% 10% Marcor 28% 23% Martin Marietta 16% 16% May Dep Sloren 47% 48% McDon Douglas 15% 15% MobU OU 47% 50 NablSOO Nat Can. Nat Cash Reg. Nat Distillers Nat. Gypsum Nat. Steal 38% 39% 10% 10% 24 26% 16% 17 12 12% 37% 37% Ucc. Petroleum 14% 14% Pac Gas A Electi Pacific Ligntn. Perm Central Pepslco Phelps Dodge Philip Morris Phillip» Petrol proct A Gambit Public Servloe 20% 21% 17% 17% 1 1 70% 72% 36% 37% 53% 55 54% 54% 89% 90% 18% 18% RCA 19% 19% Reliance Group 6% 6% Republ Bteei 27% 28 Reynolds Ind. 62% 64% Royai Dutch 42% 43% 31 31% 64% 67 49% 50% 14% IS 30% 31 51 51% 39% 40% 36% 38 Santa Fë Ind. dears Roebuck Shell G1 Southern Co Southern Pac. Southern Rallwa Sparry Rand Stand. Brands Stand Gil Calif. Stand UK Ind. Studebaker Wort Sun OU Tandy 53% 32% Texas Instr 93% Transamerica 8% 8% Unilever 45% 47 Union Carbide 60% 62% Union Electric 13% 13% Unlroyal 8% 8% United Brands 5% 5% United Corp 7% 7% US Steal 65% 65% Western Bancorp 18 18% Western Unloo 16% 16% Weatlnghouse Bl. 13% 14% Wool worth 22%

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 11